Tussen Orinoco en Amazone leven nog primitieve Indianen. Ste Radio* qAote- u-eMuLcufMUvc/,. Export naar de „Bundesrepublik" dient behouden te blijven* „Wereld zonder blanken Vier Fransen drongen door de „ondoor dringbare hel'' van het Zuid-Ameri kaanse oerwoud. 7 wee voorwaarden. Z. K. H. Prins Bernhard opent nieuwe Jaarbeurshal Vreselijke vergissing bij een operatie Prins Bernhard naar de V. S. vertrokken. Dankbare belastingbetaler. Vrijdag 20 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Tussen het brongebied van de Orinoco, die door de Zuid-Amerikaanse staat Venezuela zijn loop in Noordelijke richting zoekt en de grootste rivier ter wereld, de Amazone, die in Oostelijke richting door Brazilië stroomt, ligt een groot gebied, dat nog totaal onbekend is. Men wist, dat in dit onbekende gebied meerdere primitieve Indianen stammen wonen, doch verder reikte de kennis van dit stukje Zuid-Amerika niet. Men -beschikte niet over zuivere kaarten, kende de namen van de In dianen niet en had geen duidelijk begrip van de flora en fauna, totdat vier jonge Fransen, na op 6 Mei 1949 uit Bogota in Columbia te zjjn vertrokken, op 2 Juli 1950 de tocht van de Orinoco naar de Amazone, dwars door dit on bekende gebied met zijn vele moeilijkheden en grote gevaren, als eerste blan ken hebben volbracht. Hun reiservaringen en belevenissen zijn door een der expeditieleden, Alain Gheerbrant op uitermate boeiende wijze verwerkt in het boek „Wereld zonder blanken", dat bij P. N. van Kampen en Zoon te Amsterdam is uit gekomen. Aan de Westgrens van het onbeken de Zuid Amerikaanse gebied ligt de nederzetting San José, waar de enige blanke, Don José, in hoog aanzien bij de Indianen staat. Hij is in het bezit van een gammele radio en een appa raat om electrische stroom op te wek ken. Hier maken de expeditieleden voor de eerste maal kennis met de geheimen van de jungle, de „groene en ondoordringbare hel", die ten Oos ten van San José begint en waar nooit eerder een blanke werd gezien. Slechts enkele dagreizen van San José aan de rivier de Guaviare zouden volgens mededelingen van Indianen enorme rotsschilderingen zijn te vinden. Het viertal ontdekt inderdaad de beschil derde rotswanden. Grote afbeeldingen van dieren zijn niet alleen op mans hoogte, doch ook op een hoogte van enkele tientallen meters aangebracht. En hier begint de tocht vol verrassin gen door het oerwoud met zijn vele onoplosbare geheimen. Bij de eerste Indianenstam, de Piar- ca-indianen maken ze een groot feest mee, het feest, waarbij de jonge Piar- ca's moeten tonen wat ze waard zijn, alvorens als man in de stam te wor den opgenomen. Er zijn daartoe mat jes gevlochten, in de mazen waarvan grote levende mieren worden geklemd, de zogenaamde vierentwintigers. Eén beet van dit soort mieren veroorzaakt 24 uren zware koorts. Teneinde er ze ker van te zijn, dat de jonge Piar ca's niet alles meer aan de vrouwen van de stam zullen overbrieven, moeten ze eenmaal en wel aan het einde van het feest erge pijnen lijden, waartoe de mierenmatjes langs borst, armen en wangen worden gehaald, zodat de jon gens honderden mierenbeten oplo pen. SIERRA PARIMA. De Sierre Parima is een hoge, be groeide en schier ontoegankelijke bergketen, waarvan alleen bekend is, dat hij de grens tussen Venezuela en Brazilië vormt. In de nabijheid van deze bergketen wonen de Guaharibo- indianen, die zelfs door de omwonen de stammen worden gehoond en ge minacht, maar ook gevreesd. De Gua- haribo's hebben de periode van het stenen tijdperk nog niet bereikt. Zij indianen-stammen uit dit onbekende kennen in tegenstelling tot de andere en gaan derhalve nog niet 'op de jacht gebied nog geen gebruiksvoorwerpen of op de visvangst. Kano's om de ri vieren te bevaren kunnen ze niet bou wen en ook ontginnen ze geen enkel stukje grond. Zij zijn echter zeer krijgs zuchtig en gevaarlijk en doden ieder mens, dat op hun grondgebied durft te komen. Slechts met de grootste moeite en door middel van Guaharibo's, die bij andere omliggende stammen leven, is het de Fransen met groot levens gevaar en dank zij overigens waarde loze snuisterijen en gestreepte pyama's gelukt in contact te komen met de Guaharibo-stam, welks leden volko men, maar dan ook volkomen naakt leven. Zij werken in het geheel niet, doch aangezien zij geen gebruiksvoor werpen kennen, zou het omhakken van één boom trouwens een groter karwei voor hen zijn dan een heel bos voor niet-kanibalen. De Guaharibo's blijven zeer klein van postuur. Hun lichamen en huid hebben een onge zond aanzien, omdat zij nimmer door de zon worden beschenen. RAUW EN FLAUW. De Guaharibo's houden alleen van de neutrale, flauwe smaak van het oerwoud. Als zij een of ander dier we ten te verschalken, eten zij het rauw of hoogstens een beetje geroosterd op; maar in elk geval zonder het schoon te maken en te villen. Soms zetten zij een patir bananentakken in de grond en dan hebben zij enkele maanden later een bananenbos. Maar met land bouw in de eigenlijke betekenis van 't woord houden zij' zich nog niet bezig, eenvoudig omdat zij er geen behoefte aan ten, moerasbloemen vol wormen, rup sen, maden en zelfs met gewone aarde, als die maar vet genoeg is. Zij kennen het vuur en zjj lopen rechtop, maar dit zjjn dan ook zowat de enige eigenschappen, waardoor zij zich van het dier onderscheiden. Wat hen ontbreekt om volledig mens te zjjn in de zin, die wü aan het begrip hech ten is de behoefte aan zout en kruiden, de wil hun voedsel te transformeren én, de wereld, waarin zij leven te onder werpen aan hun eigen mogelijkheden. De andere Indianenstammen uit het onbekende gebied daarentegen orga niseren langdurige jachtpartijen; zij koken, roosteren, roken en kruiden het vlees. Zij gaan het oerwoud te lijf gisteren met een stenen bijl, vandaag al met een bijl van ijzer zij branden het af en in de warme as planten zij maniok, bananen, ananas en jamswor- tels. Zij zaaien, oogsten, wieden, ras pen, koken, ontginnen, bouwen en scheppen zich langzaam een eigen we reld naar het beeld, dat hun menselijk verlangen hun heeft ingegeven en dat een bevestiging van hun menselijke waardigheid wil zijn. De totaal ongecultiveerde Guacha- ribo's daarentegen nemen het leven,- zoals het zich aandient. Atoombommen en straalvliegtuigen kennen ze niet West-Duitse fabrikanten hebben grote belangstelling voor de Jaarbeurs. (Van onze Utrechtse redacteur). Hoe groot de belangstelling is van West-Duitse fabrikanten voor de Ne derlandse markt, blijkt wel uit het aantal deelnemers uit de „Bundesrepubllk" aan de Utrechtse Voorjaarsbeurs, n.l. niet minder dan 1.020. Toen Dinsdag middag voor het eerst na de oorlog weer een Duitse informatiestand geopend werd, hoorden we tjjdens de openingsplechtigheid enige belangwekkende ge gevens over de Nederlands-Duitse handelsbetrekkingen uit de mond van dr Wilhelm Tigges, voorzitter van het Tentoonstellings- en Jaarbeurscomité van de Duitse handel. Bij de opening waren vertegenwoordigers van de Westduitse ministers van Handel en van Financiën aanwezig. Dr Tigges yerklaarde, dat Neder land thans de grootste afnemer van West-Duitsland is, daar de lage landen 8 pCt van de totale Duitse uitvoer voor hun rekening nemen. Het zijn voornamelijk machinerieën en andere producten van de metaalverwerkende industrie, die naar Nederland gaan. Van de totale Duitse import komt 7 pCt uit Nederland, welk land daar mee de tweede plaats inneemt op de lijst van importerende landen. Meer dan 60 pCt van de uit Nederland in gevoerde producten komen uit de agrarische sector. Dat is 7 pCt meer dan voor de oorlog als gevolg van het feit, dat West-Duitsland de agra rische gebieden in het Oosten kwijt raakte en 6 millioen vluchtelingen moest opnemen. De import van half- fabricaten verminderde echter ten koste van de invoer van eindproduc ten. Zo kwam spr. op de gevolgen van de industrialisatiepolitiek in Neder land. In de eerste plaats wees hij er op, dat wij onze agrarische producten ook in de toekomst slechts dan aan zijn land kwijt kunnen, als de Duitse industrie haar export naar Nederland op peil kan houden. Vervolgens merk te hij op, dat de Nederlandse indu strialisatie geen nadelige invloed be hoeft te hebben op de handelsbetrek kingen met Duitsland, mits de Neder landse fabrikanten hun producten in vrije concurrentie op de markt bren gen en afzien van het vragen om be schermende maatregelen. Namens de Duitse industrie ver klaarde spr. dat het Nederlandse voorstel om een uitgebreide tolunie te scheppen tussen de landen van de Ko len- en Staalgemeenschap met vreug de wordt begroet. Een noodzakelijke voorwaarde is echter, dat de deelne mende landen en ook Nederland be reid zjjn hun beleid op het gebied van valuta, belastingen e.d. te coördineren. Dinsdagmorgen heeft Z.K.H. Prins Bernhard de „Bernhard- hal", die een inhoud heeft van 15.000 kubieke meter, op het terrein van de Kon. Ned. Jaar beurs aan de Croeselaan te Utrecht officieel geopend. Tus sen een erewacht van jongens van ambachtsscholen liep Z.K.H. vergezeld door de voorzitter van het bestuur van de Jaarbeurs, Mr W. H. T. Fockema Andrea, naar de nieuwe hal. =J Formaline inplaats van ether Voorwaardelijke straf opgelegd Gisteravond is Z.K.H. Prins Bern hard van Schiphol voor een bezoek van twaalf dagen naar de Verenigde Staten vertrokken. De Prins zal hier door in de gelegenheid zijn de af spraken, die hij vanwege zijn plotse ling vertrek uit New York tengevolge van de watersnood, moest afzeggen, na te komen. Tevens zal de Prins in staat zijn in zijn functie van voorzit ter van het Nationaal Rampenfonds de gelden voor de watersnood in de V.S. ingezameld, in ontvangst te nemen. Op 20 Maart zal de Prins te New York een bijeenkomst van de Neder landse club bijwonen, waarna Zijne Koninklijke Hoogheid op 21 Maart aan een lunch van de „Union Club zal aanzitten. Op 23 Maart brengt hij een infor meel bezoek aan het New Yorkse co mité van de „Holland Flood Relief". In Washington zal op 24 Maart de overdracht van de gelden, ingezameld door diverse hulpcomité's geschieden. Op de volgende dag zal Prins Bern hard een rede houden voor het „Na tional War College", waarna Z.K.H. des avonds zal dineren bij ambassa deur Van Royen. Op 26 Maart zal de Prins een toespraak houden bij de uitreiking van de jaarlijkse prijs voor de beste journalistieke reportage over Nederland. Op 28 Maart zal Z.K.H. een toespraak houden in de „Univer sity Club" te New York. Z.K.H. heeft het voornemen op 31 Maart de terugtocht naar Neder land te aanvaarden. SPUIT TEGEN TAKSCHURFT! De waarschuwingsdienst van de kring Zeeland der N.F.O., de rijksvoor lichtingsdienst en de plantenziektekun- dlge dienst deelt de fruitkwekerss me de, dat bfl de eerstvolgende regenbuien takschurftsporen vrij kunnen komen. In verband hiermede worden de fruit kwekers aangraden om, als zij op hun bedrijf last hebben van takschurft, hier tegen te spuiten in de periode van 18 —21 Maart. Een rijwiel-, bromfiets- en motorshow is gisteren te Groningen geopend Deze ten toonstelling, die de titel draagt van „Gro ninger salon 1953" zal gedurende drie dagen worden gehouden. De rechtbank te Amsterdam heeft gis termorgen uitspraak gedaan in de zaak van de vreselijke vergissing bij een ope ratie op 16 November van het vorig jaar in de R.K. ziekenverpleging te Hilver sum, waarbij tijdens een kunstmatige verlossing aan de patiënte bij vergissing als narcosemiddel formaline in plaats van narcose-ether werd toegediend. De patiënte is drie dagen na de operatie overleden. De 50-jarige religieuze zuster C. M. B. werd conform de eis, wegens dood door schuld, veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. De 38-jarige Hilversumse vrouwenarts A. A. C. en de 31-jarige lekenverpleeg- ster J. H. M. Ch., tegen wie elk een week hechtenis met een proeftijd van een jaar was geëist, werden vrijgesproken. De rechtbank achtte de religieuze zus ter die het flesje formaline was gaan halen, het meest verantwoordelijk voor de fatale vergissing. „Zij is bijzonder on voorzichtig geweest, aangezien zij zich niet van de inhoud van het flesje over tuigd heeft". De rechtbank achtte ten aanzien van de lekenzuster het wettig en overtuigend be wijs niet geleverd. In het vonnis werd o. m. gezegd, dat zij nog slechts een enkele keer tevoren belast was geweest met het toedienen van narcose. Ten aanzien van de vrouwenarts werd in het vonnis gezegd, dat hij „als vrou wenarts tijdens een zo langdurig ingrij pen en alle concentratie vereisende kunstmatige verlossing als de onderhavi ge, waarbij de narcosezuster B. hem door het toedienen van narcose als gewoon- Het komt niet dagelijks voor, dat de overheid lofuitingen en bedank jes ontvangt van belastingplichtigen. Ook niet in Denemarken. Vandaar dat het Deense dagblad „Politiken" het interessant genoeg vond een dergelijk geval te signaleren. Het betrof de 85-jarige belastingplich tige Jacobson uit Thorsager, die reeds vele jaren van zijn pensioen geniet en daarvan ook belasting betaalt. Vreemd keken de vroede vaderen van het kleine plaatsje op, toen kort voor de opening van de gemeenteraadsvergadering de oud metselaar Jacobsen de raadszaal binnenstapte. Onder zijn armen droeg hij drie flessen port en een kistje sigaren. De geschenken waren bestemd voor de raadsleden, omdat zo zeide Jacobsen „de heren van de gemeenteraad mij in de af gelopen jaren zo goed hebben be handeld bij het vaststellen van de aanslagen". Nog voor de voorzitter de vergadering had geopend, wer en de glazen gevuld en men dronk deze leeg met een „proost voor de dankbare meneer". Hierna ging de raad over tot de orde van de dag lijk assisteerde, heeft nagelaten zich per soonlijk te overtuigen of nadat aldus geruime tijd narcose-ether was toege diend die narcose door een andere werd onderhouden met hetzelfde middel, toen hij de assistentie van deze zuster bij de ingreep dringend nodig had". Prinses Narriman wilde niet langs Rome. Naar te Genève wordt vernomen, vertrekt ex-koningin Narriman van daag in gezelschap van haar moeder per vliegtuig uit Genève via Parijs naar Cairo. Zij zou aanvankelijk giste ren vertrekken. De reis werd echter uitgesteld om een route te vinden, die niet via Rome loopt, waar Faroek en de jonge koning Foead de Tweede ver blijven. Twintig jaar wegens moord. De Rotterdamse rechtbank veroor deelde gisterochtend de 30-jarige los- werkman A. Th. B. uit Rotterdam tot een gevangenisstraf van twintig jaar, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis. Op 20 Juli van het vorig jaar heeft hij de 22-jarige telefoniste A. B., die in de Willebrordusstraat woonde, in haar ouderlijk huis van het leven be roofd. De eis luidde levenslang. Drieling geboren in de Lier. In het gezin van de heer A. Hane- maaijer te De Lier is in de afgelopen nacht een drieling geboren. Het zijn Sonja, 4y2 pond, Trudi, 4 pond en Jan 4]/2 pond. Het gezin had reeds drie kinderen. Moeder en kinderen maken het goed. Zweeds schip aan de grond en weer vlot. Bij Walsoorden is Woensdagavond tussen zeven en acht uur het 5095 bru- toregisterton metende Zweedse schip „Svarten" aan de grond gelopen. In de loop van de nacht is het vlotge- sleept door sleepboten van de Union de Remorquage et Sauvetage te Ant werpen. Het söhip, toebehorend aan dè rederij Lundgren, was met erts onder weg van Narvik naar Antwerpen. (hengt onó FEUILLETON. door J. BRANDENBURG. oiiaiiwiiaii nam 17 Wat is uw mening daarover, vader? zegt hij, met belangstelling het hoofd in de richting van Isboseth draaiend. Isboseth is niet ras van spreken en voorzichtig met zijn oordelen. hebben. Hun magen stellen zich I Vooral tegen Rabbies wil hij niet graag zijn mond opendoen. Aarzelend huVneeiendeToeze dooltochten10^® het I Er zi>n veel 90ede din9en 9ezegd. die we in ons hart kunnen oerwoud tegen komen. De Guaharibo's overleggen. voeden zich met wilde bessen, insec- Cat dacht ik ook, zegt Uzias tevreden. Maar Jacob is niet tevreden. Hij vraagt: Bondsdagen Kon. Bond van I Zou grootvader het er ook mede eens geweest zijn, vader? Chr. Zang- en Oratorium- En dan weet Isboseth, dat langer zwijgen onbetamelijk zou zijn. verenigingen. I Ik geloof, niet helemaal, mijn zoon, ofschoon grootvader niet graag De bondsdagen van de Koninklijke oordeelde over de predicaties van onze Rabbies. Wat zou volgens jou. Bond van Christelijke Zang- en Orato- grootvader niet goed geoordeeld hebben, mijn zoon? hoUuTrtelAmsterdWamdop fen?Apr? Ik 9eIoof. dat grootvader een andere Messiasverwachting had, a.s. Na de begroetingssamenkomst opldan u'e yaa morgen hoorden prediken, vader. 6 April volgt het bondsappèl in de Wes- Je hebt recht geoordeeld, jongen, ook ik geloof, dat de Profeten terkerk, waaraan medewerken een ons een Messias verkondigd hebben, Die ons allereerst van onze gees- groot koor onder leiding van Meindert telijke ellende zal verlossen en dan wellicht ook van onze vernederinq he? econLrtgge^uw-koperor.ke.st.enSAeis|9ndir.de vi).a?den- Dafr, hoorden niet veel over deze morgen. Maar Concertgebouw-koperorkest, liturg treedt op de bondsvoorzitter, ds B. Timmer. In „Bellevue" zal in de avond uren een bonte avond worden gegeven. Dinsdag 7 April komt de Bond ta algemene vergadering bijeen in het A.M.V.J.-gebouw. In de middagverga dering zal de heer George Stam een causerie houden over het instuderen van een koorwerk. In de commissie ondernemingsraden van de Soc. Economische Raad heeft in de plaats van de heer C. J. van Mas- trigt zitting genomen de heer B. Rool- vink (C.N.V.). de Rabbi zal het er wel bij bedoeld hebben, denk ik, zegt hij voorzichtig. Daar geloof ik niets van, zegt Ozias voortvarend. Ik weet wel zeker, dat deze preek bedoeld was tegen Herodes, die deze week zich verloofde met Prinses Mariamne. De Rabbi heeft natuurlijk geen namen genoemd, rfiaar het was er duidelijk uit op te maken. Jahwe zal ons verlossen van de Romeinen en de Syriërs en van de macht van die Edomiet Herodes. Vloek niet degenen, die over ons gesteld zijn, mijn zoon, waar schuwt Isboseth. Zijn ze over ons gesteld? Zijn wij verplicht de Keizer schatting te geven en hoge lasten op te brengen voor Herodes. die uit ons bloed en zweet de machtsmiddelen perst om ons in slavernij te houden? Ik geloof er niets van, vader. Ozias gesticuleert heftig en zijn gezicht is rood van opwinding. Hij versnelt onwillekeurig zijn pas en wordt door Jacob bij de mouw gegrepen om hem wat in te tomen. Isboseth ziet hem verschrikt aan en vermaant hem kalm te zijn. De stad is vol spionnen en er is weinig toe nodig om voor het Sanhedrin gesleept te worden. Maar Ozias is een jonge driftkop, die niet gemak kelijk te temmen is. Hij laat zich door zijn meester, Simon, een bekend Farizeër in Jeruzalem, heel gemakkelijk beïnvloeden. Wanneer Jahwe komt, komt Hij als Koning, naar de Schriften ons zeggen en als Koning zal Hij Zijn vijanden verpletteren en het Rijk van Israël bevestigen. Rabbi Simon zegt, dat het niet lang meer duren zal, of Hij zal komen, want de Schriften zeggen, dat de scepter van Juda niet zal wijken, noch de Wetgever van tussen zijn voeten totdat Silo gekomen zal zijn. En volgens rabbi Simon is de scepter niet meer in handen van de vorsten van Juda. Herodes regeert in feite en Hyr- kanus II is zijn satelliet, die doet, wat Herodes zegt. Waar is het fiere Makkabeërbloed gebleven in deze afvallige nazaat? Wat Isboseth hier allemaal te horen krijgt, is hem niet vreemd. Zó praten de Farizeërs bijna allemaal. Maar wat kan hij er tegen inbrengen? Heel het Joodse volk is vervuld van de Messiasverwachting. En ieder verwacht Hem op zijn wijze en naar zijn eigen begeerten. Wie zal zeggen, hoe het zijn zal? Maar wat Ozias zegt, is gevaarlijk, levens gevaarlijk. De jongen draaft maar door, daar kan ellende van komen. Gelukkig zijn ze nu thuis. Moeder Hulda en Judith zijn al aanwezig. Ozias en Judith zitten naast elkaar op de rustbank en wanneer vader Isboseth zijn oog op het jonge paar laat vallen, denkt hij onwillekeurig: eigenlijk nog maar twee kinderen. Maar een goed span. Ozias zal goed zijn voor Judith Het huwelijk heeft na enkele maanden plaats en wordt in alle eenvoud voltrokken. De weinige familieleden en kennissen, die de bruiloft mee vieren, kunnen wel in het huisje, waar de bruid woont en de jongelui, de vriendinnen van de bruid en de vrienden van de bruidegom vieren het feest wel mee op de binnenplaats en op het dak, waar een loofhut is aangebracht. Het is al na het middernachtelijk uur, wanneer de bruiloftsstoet door de donkere straatjes van Jeruzalem optrekt naar de nieuwe woning van het jonge paar. De vrienden van de bruidegom gaan met fakkels voorop en een rij van maagden met trommels en fluiten, volgt dansend en zingend, zodat de slapende bewoners in de straten, waar de stoet door trekt. opschrikken en aan de deuren verschijnen om de optocht te zien voorbijgaan. _-.jc.KD AG MAART 1953. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (Om 9.35 Waterst.); VPRO; 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenw.; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Kamermuziek; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws en commentaar; 13.20 Dansmu ziek; 13.55 Weekjournaal; 14.20 Gemengd koor; 14.45 Boekbespr.; 15.00 Roemeens orkest; 15.30 „Van de wieg tot het graf'; 15.45 Gram.; 16.15 Sportpraatje; 16.30 Ra dio Philh. orkest en solist; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Lichte muziek; 18.50 Draaiorgelmu- ziek; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 .Beurzen open! Dijken dicht!"; 22.00 Soc. commen taar; 23.1524.00 Verzoekprogr. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gewfjde muziek; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weex-- ber.; 8.15 Symphonette orkest en solist; 8.55 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Me- tropole orkest en solist; 10.50 Instrument, octet; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Promenade orkest en soliste; (12.3012.33 Land- en tuinbouw med.); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Lunchconcert; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Ama- teursprogr.; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.55 Residentie orkest en solisten; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalistiek week overzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.40 Re- geringsuitz.: „Zoeklicht op de Westerse Defensie"; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverzicht; 19.30 Gram.; 20.00 „Lichtbaken", causerie; 20.15 „Beur zen open! Dijken dicht!"; 22.00 Veroni ca", hoorspel; 22.45 Avondgebed en li turg. kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.2224.00 Radio Philh. orkest en soliste. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Klas sieke muziek; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Klassieke muziek; 14.00 Hoornkwartet; 14.20 Gram.; 14.30 Hoornkwartet; 14.45 Gram.; 15.00 Mu- ziekkroniek; 18.00 Gev. muziek; 16.30 Reportage; 16.50 Eng. les; 17.05 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Strijkkwartet; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nieuws; 19.30 Cabaret; 20.45 Gram.; 21.15 Klank beeld; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.45 Orgelspel; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Ver zoekprogramma. GEZAMENLIJK TELEVISIE PROGRAMMA. Zz 20.00 „Beurzen open! Dijken dichtl"

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3