üationaal Rampenfonds mooi weer TWEEDE KAMER BEGON DEBAT OVER NIEUWE ZONDAGSWET Taak van gemeentebesturen bij uitkeringen Hoofdleiding brak door, doch stalen buisleiding hield het PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Wet van 1815 dient vervangen te worden Regen van amendementen reeds ingediend, o.m. over gelijkstelling van Goede Vrijdag met de Zondag Prins Bernhard naar New York De stijging der kolenprijzen Tito zag vliegongeluk Aanslag op luit*-kolonel Harjono voor het?, Haagse Hof k SNIPPER NIEUWS A Belgisch schip ia aood op de Wester-Schelde DEN HAAG Giro 9575 ol Giro 274289 (Zeeuwsch Dagblad) Zoet water tegen zout water W. Berkhemer en Rosa Spier in M burg Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V„ Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2431 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 19 MAART 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A- Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 0.44 u, onder 18.52 u. Maan op 8.28 u., onder 1.09 u. Hoogwater op Vrijdag 20 Maart: Vlissingen: 5.06 u. 2.04 m., 17.36 u. 1.88 m. Terneuzen: 5.38 u. 2.22 m., 18.07 u. 2.07 m. Wemel- dinge: 6.54 u. 1.66 m., 19.22 u. 1.57 m. Zierikzee: 6.36 u. 1.41 m., 19.03 u. 1.34 m. (Van onze parlementaire redacteur.) Eindelijk is de Tweede Kamer dan begonnen aan de behandeling van het ontwerp Zondagswet. Reeds enkele weken stond het op de agenda, maar wat zijn enkele weken als het gaat om de vervanging van een wet, die dateert van 8 Maart 1815. Meer dan eenmaal is er een poging gedaan om een nieuwe Zondagswet te doen behandelen. Nimmer mocht dit echter gelukken en daarom is het te begrijpen, dat er van de zijde der Kamer voor dit debat grote belangstelling is. Aan spanning zal het waarschijnlijk niet ontbreken, want voor dat de openbare gedachtenwisseling was begon nen, regende het reeds amendementen. Volgens dit ontwerp is het op Zon dag verboden in de nabijheid van kerken zonder strikte noodzaak ver boden gerucht te verwekken. De bur gemeester moet daarvoor de nodige maatregelen treffen. Ook mag op deze dag geen gerucht verwekt worden, dat op een afstand van 200 m. hoor baar is. De burgemeester is bevoegd, als de gemeenteraad daarmee accoord gaat, om hiervan na één uur 's mid dags ontheffing te verlenen. Belang rijker is de bepaling, dat op Zondag voor één uur geen openbare vermake lijkheden gehouden mogen worden. De gemeenteraad kan echter bij plaatse lijke verordening voor de tijd na één uur eenzelfde verbod vaststellen. In beide gevallen is er weer een dispen. satiemogeljjkheid. Politieke bijeen komsten in de openlucht zullen op Zondag voor één uur eveneens zijn verboden. Bovendien zegt het ontwerp, dat het verboden is op Zondag zonder reden de openbare rust door arbeid in beroep of bedrijf te verstoren. Plaat selijke verordeningen mogen geen ver bodsbepalingen inhouden omtrent sportbeoefening of andere vormen van ontspanning voorzover deze niet als openbare vermakelijkheid georgani seerd zijn. Bij algemene maatregel van bestuur kan worden bepaald, welke openbare vermakelijkheden onder de ze wet vallen. Onder de Zondag wordt ook ver staan Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag en Eerste Kerstdag, terwijl 'voor de meeste artikelen ook de Goede Vrijdag met de Zondag gelijk gesteld wordt. Hierover zijn reeds verschillende amendementen ingediend. PRINCIPIEEL DEBAT. Het valt niet te verwonderen, dat het debat in eerste instantie een strikt principieel karakter draagt. De heer Maenen (K.V.P.), begroette het ont werp met instemming. Dat de wet van 1815 wc. Jt vervangen juichte hij toe, want zij is in conflict met de prac- tijk. De Zondag moet geheiligd wor den, maar dat betekent niet, dat er na een week van harde arbeid geen plaats Met boodschap voor Eisenhower, EIND MAART TERUG. In vrij dichte mist is gisteravond Prins Bernhard in het lijntoestel „Pe trus Plancius" van de K.L.M. naar New York vertrokken. „Ik heb een persoonlijke boodschap van de Koningin bij mij", zo zeide hij vlak voor zijn vertrek, „bestemd voor president Eisenhower. Zoals u bekend is, maak ik deze reis om mijn pro gramma, dat ik begin Februari we gens de ramp zo plotseling moest on derbreken, in New York verder af te werken. Ik verwacht weer terug te ko men tussen 30 Maart en 1 April". Prins Bernhard arriveerde een half uur voor het vertrek van het toestel op het vliegveld en onderhield zich geruime tijd met mr J. M. A. H. Luns, minister van Buitenlandse Zaken. STELT NARRIMAN VERTREK UIT? Van gewoonlijk betrouwbare zijde in de omgeving van ex-koningin Nar- riman van Egypte wordt vernomen, dat het zeer onwaarschijnlijk is dat Narriman en haar moeder heden zoals in het voornemen lag naar Caïro zullen vertrekken. Volgens deze zegsman heeft Narri man verklaard, dat zij niet zal ver trekken met het passagiersvliegtuig, waarin plaatsen voor haar en haar moeder zijn gereserveerd. Een reden die te Geneve wordt ge noemd voor het uitstel, is dat krach tige oppositie van een groep republi keinse officieren in de omgeving van de Egyptische premier Naguib. Deze officieren zien in Narrimans terugkeer de eerste stap naar de terug keer van de kleine koning Foead en mogelijk zelfs naar die van Faroek zelf. Hoofdzakelijk industriekolen. Enkele huisbrandstoffen goedkoper. De minister van Economische Zaken heeft in de Eerste Kamer gezegd, dat de inwerkingtreding van de Kolen- en Staalgemeenschap meebrengt, dat na 1 April de prijzen van de kolen geba- leerd moeten zijn op de beslissing van ie hoge autoriteit. Dit betekent voor ons land een prijs verhoging van 4 tot 5 procent, hoofd- eakelijk voor de industriekolen. En kele huisbrandkolen zullen misschien roedkoper worden met name nootjes I en 5, de s-kolen en magere kolen. zou mogen zijn voor gepaste ontspan ning. En is de sport niet het ontspan ningsmiddel bij uitstek? De wetgever kan de heiliging van de Zondag niet afdwingen, hij kan slechts de open bare rust bevorderen. Een wijze ge matigdheid bij de uitvoering van deze wet, was volgens de heer Maenen noodzakelijk. De overheid kan niet meer voor schrijven dan in het geweten van het volk leeft. Daarom bepleitte hij de mogelijkheid om rekening te houden met locale omstandigheden. De V.V.D. had maar weinig waar dering voor dit ontwerp. De heer Rip- meester oefende op tal van onderdelen critiek uit. De oude wet noemde hij een taaie rakker, die niemand kwaad doet. Dit ontwerp was voor hem wei nig aantrekkelijk. GEEN DWANG. De heer Krol (C.H.) deelde mede, dat zijn fractie voor zal stemmen. Hij betoogde, dat deze wet in wezen geen Zondagswet is. Zij verbiedt slechts het maken van gerucht. Het afdwingen van een Zondagsheiliging verwierp hij. De mogelijkheid tot een plichtmatige viering van de Zondag moet echter door de overheid worden bevorderd, hetzij uit sociale overwegingen, hetzij uit een oogpunt van Zondagsrust. De kerk kan geen neutrale staat wensen, maar zij zal de zelfstandigheid der staat moeten erkennen. Ook ds Fokkema (A.R.) consta teerde een verschil tussen Zondags rust en Zondagsheiliging. Naar zijn mening is de oude Zondagswet ep onwettige wijze afgeschaft. Uitvoe rig ging hij in op de vraag of de overheid gehouden is in het publieke leven Gods wet te handhaven. Wordt door dit ontwerp de Zondag de dag des Heren? Ds Fokkema durfde daar geen ja op te zeggen. Hij had be zwaar tegen het in tweeën knippen van de Zondag en hij wenste dat de sportwedstrijden naar de Zaterdag worden verschoven. Heden worden deze debatten voort gezet. Bij de aanvang van de verga dering werd na korte replieken de noodwet-Dijkherstel z.h.s. aanvaard. Geen der fracties stemde tegen, terwijl er evenmin amendementen werden in gediend. De Joego-Slavische president Tito heeft gisteren een vliegtuigdemonstra tie bijgewoond op een Engelse vlieg basis. De R.A.F. toonde de nieuwste types straaljagers. Bij het opstijgen raakten op een gegeven moment twee Meteors, die even tevoren nauwelijks 20 m. voorbij de plaats, waar de maar schalk zich bevond, waren geraasd, met elkaar in botsing. Beide toestellen vlogen in brand en stortten neer. De beide piloten kwamen om het leven. De demonstratie ging gewoon door. Alleen het laatste nummer werd op verzoek van Tito, in verband met het ongeluk, afgelast. Arbeidsproductiviteit bereikt vooroorlogs niveau. De minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra, heeft gisteren in de Eer ste Kamer meegedeeld, dat de arbeids productiviteit voor het eerst sinds de oorlog einde 1952 het vooroorlogse peil heeft bereikt. In grote trekken, aldus de minister, heeft Nederland zijn economische kracht hervonden en dit zal ons in staat Instructievergadering Rampenfonds te Goes „Standaardgezin" maatstaf bij verstrekking van textiel. Gemeentebestuurders uit Zeeland, voor wien de uitkeringsregelingen van het Nationaal Rampenfonds van groot belang zijn, hebben gistermiddag in „De Prins van Oranje" te Goes een instructie-vergadering bijgewoond, die onder leiding stond van het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, en die werd bijgewoond door Lt.-Gen. b.d. P. Alons, directeur van het Nationaal Rampenfonds, mr H. L. s' Jacob, voorzitter van de Nationale Raad van Advies, de heer C. Lijnzaad, secretaris van de Adviesraad en dr A. J. van Raalte, directeur van het Bureau Financieringen en coördinatie oorlogs schade van het Ministerie van Financiën. Zoals de heer Schout het in zijn openingswoord uitdrukte is de periode van redding voorbij en moet thans de verzorging beginnen. De medewerking van de gemeentebesturen is hierbij stellen snel de gevolgen van de wa- onontbeerlijk wil men de nood en de tersnood te boven te komen. ZWAARDERE STRAFFEN GEËIST, Westerling vond de daad onverantwoordelijk en kinderachtig. De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft gisteren twee jaar met aftrek geëist tegen Meine Pot wegens zware mishan deling en overtreding van de vuur- wapenwet. Tegen F. A, Colson werd een gevangenisstraf geëist van 10 maanden. Beide verdachten ston den in hoger beroep terecht wegens de moordaanslag gepleegd op luit. kol. Harjono, de Indonesische mili taire attaché in Den Haag. Meine Pot was door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een jaar hechtenis en Colson tot een week we gens mishandeling en overtreding van de vuurwapenwet. Tegen beiden was door de Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank een gevangenisstraf van negen jaar geëist. ZELFDE RELAAS. Beide verdachten vertelden ongeveer hetzelfde als destijds bij de behande ling van hun zaak voor de rechtbank. P., die meermalen contact met kapi tein Westerling had gehad, bekende, dat het plan van de aanslag op de militaire attaché van hem was uitge- Aan de rij van protesten, ingediend bij de Russen, tegen hun beschietingen van vliegtuigen, is er weer één toe gevoegd. Amerika heeft geprotesteerd tegen het beschieten van een toestel, dat weerkundige waarnemingen ver richtte bij Kamtsjatka. De Britten hebben toestemming van de Russen gekregen om de wrakstukken van de vorige week neergeschoten Lincoln- bommenwerper van Oost-Duits gebied weg te halen. Dit is inmiddels reeds geschied. Volgens ooggetuigen heb ben gisteren opnieuw een viertal Mig- straaljagers boven West-Duitsland ge vlogen, zonder dat zich incidenten voordeden. De toestellen zouden na acht minuten weer naar Oost-Duits gebied zijn teruggekeerd. De Poolse piloot, die vorige week met een Mig op Bornholm landde en van de Deense regering politiek asyl kreeg, is uit Denemarken vertrokken. Waarheen is niet bekend gemaakt, doch men ver moedt naar Amerika voor dienstne ming in het leger. Nederlandse troe pen hebben gisteren in Korea goed werk gedaan door een aanval van tweehonderd Chinezen af te slaan. Naumann, die er door de Britten van beschuldigd wordt de Nazi-bende weer nieuw leven in te blazen, heeft ge vraagd om vrijgelaten te worden. Zijn verzoek is afgewezen. Trygve Lie heeft nog altijd geen opvolger. Giste ren hebben de vijf grote mogendheden weer uren vruchteloos gedebateerd. Overigens is het aantal candidaten tot negen gestegen. In de Rotterdamse haven is gisteravond een Duits bin nenschip aangevaren door een Pools stoomschip. Het Duitse vaartuig zonk bijna onmiddellijk, doch de opvaren den konden worden gered. gaan. Hij wilde documenten in handen krijgen, die luit. kol. Harjono zou be waren en die betrekking hadden op de uitlevering van Westerling. Met C. had Pot dit alles besproken en men was overeengekomen om, zodra de papieren in hun handen waren ge vallen, die ter beschikking van Wes terling te stellen. Bij de ondervraging door de presi dent zei P., dat de aanslag een „stunt" was om de aandacht weer eens op de Indonesische affaire te vestigen. In direct had men Westerling willen hel pen. Westerling, die als getuige werd gehoord vond de gehele aanslag onver antwoord en kinderachtig. Het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. Na aanvaring met Panamees, Gisteravond is het 3500 ton meten de Belgische vrachtschip „Liege" bij Walsoorden in botsing geweest met het Panamese schip „Manucci", dat waar schijnlijk onder Italiaanse vlag vaart. De „Liege" verzocht om sleepboothulp, waarna de „Adrien Letzer" uit Vlis singen uitvoer. Om even over tienen gaf de „Liege" S.O.S.-seinen en latere berichten we zen er op, dat het schip hulpeloos in de Schelde ronddreef. Inmiddels kwam ook de sleepboot „John P. Best" uit Vlissingen in de buurt en ging het Panamese schip voor anker. Het zoe ken naar de „Liege" werd ernstig be moeilijkt door de dikke mist. schade in de persoonlijke sfeer snel en efficient kunnen regelen. Dr van Raalte heeft allereerst een uiteenzetting gegeven van de verschil lende regelingen, die zullen gelden voor de voorziening in de textielnood, dus -de verstrekking van lakens, de kens, slopen en handdoeken, welke door het internationale Roode Kruis zal' worden verzorgd. Hiervoor zullen formulieren moeten worden ingevuld. Er is een textielpakket samengesteld dat is afgestemd op de behoefte van een gezin van bepaalde grootte, een standaardgezin. De gedupeerden moe ten nu opgeven wat zij nog bezitten dus niet wat zij zijn kwijtgeraakt en dan wordt de rest aangevuld. De reeds op de Bevelanden ver strekte kampeeruitrusting telt niet mee voor deze opgave. HUISRAADSCHADE. Voor de vergoeding van huisraad- schade zullen eveneens formulieren moeten worden ingevuld, doch hierop moet worden aangegeven, wat men in het bezit heeft gehad. Evenals de tex- tielformulieren dienen deze door ge meentebesturen en rampschadebu- reaux samen met de belanghebbenden te worden ingevuld. Het rampenfonds heeft, zoals bekend, besloten van deze schade voorlopig 50 pet. te vergoeden. Het bedrag kan vrij worden besteed, maar het verdient aanbeveling pas tot uitkering over te gaan als de getroffe nen een eigen huishouding gaan voe ren. Het is ook mogelijk een voorschot op de uitkering te verkrijgen zowel van rampsehadebureaux als van ge meenten. Alleen moet worden opge past voor doublures. De secretaris van de sehade-enquete- commissie, de heer Pieters uit Goes, deelde mede, dat nu reeds f 500.000 aan voorschotten voor huisraadschade is uitgegeven. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren hoe hoog het percentage van de definitieve uitkering zal zijn. Al kan dit percentage nog niet aan gegeven worden, bleek de heer Ja cob in deze toch optimistisch gestemd te zijn. Burgemeester A. Schuit van Kort- gene heeft hulde gebracht aan de Stichting Watersnood 1953 en de Be- velandse commissie voor de steun aan de gedupeerden door middel van het zgn. kampeerpakket. Mr s' Jacob deel de voorts nog mede, dat voor gemeen ten de mogelijkheid bestaat de schade aan bepaalde gebouwen te laten her stellen uit buitenlandse giften. Ook is een bescheiden aantal noodwoningen beschikbaar, o.m. uit Finland. Clark oordeelt toestand in Verre Oosten ernstig. Generaal Mark Clark, de opperbe velhebber van de V. N., heeft op een persconferentie te Manilla tijdens zijn bezoek aan de Philippijnén verklaard, dat hij de toestand in het Verre Oos ten met het oog op Korea en Indo? China ernstig acht. Korea en Indo-China hebben talrijke problemen gemeen, aldus Clark. Hij wilde niet zeggen of hij plannen had voor een geallieerd offensief in Korea, want „dat zouden de communisten juist graag willen weten". Ook wilde hij geen oordeel uitspreken over even tuele deelneming van nationalistische Chinezen aan de strijd in Korea, om dat dit niet onder hem ressorteerde. Doe het vandaag nog! TUSSENSTUK IN BUIS OP BAILEYBRUG. Het is een schier hopeloze strijd, die de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland bij Kruiningen moet voeren tegen haar zoute „concurrent", de zee, die gisterochtend om kwart over elf de duiker, waarop de hoofdbuisleiding rust het laatste duwtje gaf met het gevolg dat de buisleiding, die van beton is en ter plaatse een doorsnede heeft van 400 mm, brak. Ir M. J. Stoel Feuerstein, de direc teur van de waterleidingmaatschappij, die juist in Ossendrecht enkele mili tairen had gehaald om met hem eens te bekijken wat er gedaan kon wor den om de dreigende situatie het hoofd te bieden, kon slechts de schade op nemen en op maatregelen gaan zinnen. Veel tijd kreeg hij er niet voor, want het water had in de weg waar de dui ker ligt, reeds een brede geul gesla gen, waarin ook de electriciteit- en telefoonkabels lustig hingen te slin geren. „We gaan door met de bouw van die baileybrug", besliste de heer Stoel. Daarover zal een noodleiding worden gelegd die aangesloten zal worden op de beide uiteinden van de vernielde buis. Onmiddellijk is daarna contact op genomen met de plaatwellerij in Vel- zen, die een geschikt stuk buis moet leveren, terwijl bovendien een smid in Goes de opdracht is gegeven eenzelfde stuk buis te vervaardigen. NOG NIET HELEMAAL ZONDER. Toch zit Zuid-Beveland, ten westen van Kruiningen en Walcheren nog niet helemaal zonder water. Even ten Zui den van de gebroken buisleiding ligt de oude stalen buisleiding van 309 mm doorsnede, die door de dorpen naar Goes loopt en die, hoewel ze ook in de stroom ligt, het nog gehouden heeft. En men hoopt, dat ze het houden zal. Inmiddels wordt razend hard ge werkt aan het leggen van de noodlei ding, die, dwars door het water langs de rijksweg op ijzeren palen zal ko men te rusten. Deze palen worden de grond in gespoten. Of deze leiding het, wanneer ze gereed is houden zal? Een dag tevoren sloeg uit een der dijkga- ten een zinkstuk los. Het dreef met het vloedwater mee en sloeg op de palen, waarvan er prompt vier door braken. Een buisleiding leggen langs de dij ken waarover ook het verkeer wordt onderhouden, schijnt echter ook moei lijkheden op te leveren, terwijl boven dien een dergelijke buisleiding 4 kilo meter langer zou zijn. In ieder geval er wordt hard gewerkt om de water voorziening niet te laten stagneren en dat is al een woord van dank waard. Maarschalk Tito, die Maandag voor een bezoek aan Engeland in Lenden arriveerde, werd bij aankomst door Churchill begroet (foto links). Verge zeld van de Hertog van Edenburgh (links) inspecteerde Tito de erewacht, (foto rechts) Wjj lezen, zoals het Christenen be taamt, dagelijk in de Bijbel. Wij zijn met de boodschap, die daarin tot ons komt, vertrouwd geraakt. Wij kunnen, als wij wat ouder zijn, kortere of lan gere gedeelten, uit bekende en ons ge liefde hoofdstukken opzeggen. Maar als wij eerlijk zijn, moeten wij beken nen, vaak niet met onze gedachten bezig te zijn met de goddelijke bood schap, die daarin ligt. Zou de oorzaak van de dreun en van de galm niet juist daar te zoeken zijn. Gods Woord komt tot ons in een schone vorm. Meestal denken wij daaraan het allerminst. En daar gaat het ook niet in de eerste plaats om. Maar als God zijn Eigen Woord tot een monument van grote schoonheid heeft gemaakt, -zullen wij er Hem dan niet dankbaar voor zijn? Tot die dankbaarheid moet ieder ge stemd zijn geweest, die gisteravond in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal heeft geluisterd. De heer W. Berk hemer heeft daar, ingeleid door de harpiste mevr. Rosa Spier, alleen de Bijbel laten spreken. En de majesteit van het Woord van God is voor de aanwezigen voor het eerst of opnieuw tot een werkelijkheid geworden. In de klassieke taal van de Staten bijbel heeft de heer Berkhemer het Evangelie van Johannes vanaf het elf de hoofdstuk voorgedragen. Een so bere voordracht, een simpele mimiek, zij maakten, dat het oude Bijbelver haal nieuwe inhoud en gloed ontving. Geen effectbejag of overdrijving, maar zich alleen maar in dienst stellen van het Woord, dat in zichzelf macht be zit over mensenharten, zo bleek de heer Berkhemer zijn moeilijke taak te hebben begrepen. En zo offerde hij nergens de soberheid van de inhoud op aan de schoonheid van de vorm. Zo waren er ook de ontdekking, die v.'ij de Bijbel immers kennend! niet voor mogelijk houden. Nu bleek, hoe vaak wü over vele Bijbelwoorden heenlezen. Het thema van deze avond had kun nen zijn: De Lijdende Knecht des He ren. In gedachten hebben wij Hem gevolgd op Zijn weg via Bethanië, waar Hij Zijn vriend Lazarus opwekte. Dan de steeds feller wordende haat der Joden, het verraad van Judas, het aangrijpende hoofdstuk over de wijn stok en de ranken, het zo uiterst be wogen Hogepriesterlijk Gebed, het ver hoor door Ka j af as en Pilatus, de weg naar Golgotha, de kruisiging en de be grafenis. Maar daarna ook de opstan ding en de verschijningen en dat alles gezegd op een wijze, die het mensen woord hoe zuiver en schoon ook, ge heel in dienst stelde van het Woord. Mevr. Spiers harp zweeg, als de heer Berkhemer sprak. Maar voor dat hij begon had deze harp gezongen op won derschone wijze, zoals ook David moet hebben gespeeld. En nadat het men senwoord verklonken was, begon die harp opnieuw, 'Sis in de ban van de goddelijke boodschap, met een kleur van klanken, die in mensenoren als volmaakt klonken. Een woord van hartelijke dank voor dit schone ge beuren aan de Culturele Commissie der Ned. Herv. Kerk in Zeeland, die een tournee van deze kunstenaars in onze provincie organiseert. Vanavond zijn zij in Oostburg, morgenavond in Zierikzee, op 26 Maart in Goes en op 8 April in Axel. Naar de staatssecretaris van' de Mid denstand, dr Veldkamp, in de Eerste Kamer meedeelde, zal de midden standsnota omstreeks 1 Januari 1954 gereed zijn. DE BILT ZEGT In de ochtend op vele piaaiseu mist. Overigens zonnig weer met over het algemeen hogere middagtemperaturen dan gisteren. Matige wind tussen Noord-Oost ei Oost.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1