Terwijl de granaten neersuisden col lecteerde men voor 't Rampenfonds. Van alle kanten dreigde het water rond WISSEKERKE. Veertig Korea-strijders brachten 1200 gulden bij een. Vandaag nieuw atoomwapen. Nieuwe Amerikaanse strategie in het Verre Oosten* Faroek wil verzoenen. £e#ekó tyüffteti naaA de pen. PLEEGZUSTER BLOEDLIJN I Onze correspondenten schreven geschiedenis De „nieuwelingen" waren net gearriveerd. Tijdens het etenhalen viel een granaat. Geen opstand in Albanië. Ieder deed zijn plicht. De mannen werktendè vrouwen verzorgden. Wissekerke. Kamperland. Nationale inzameling van het Leger des Heils. Dinsdag 17 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Het is een stralend zonnige middag, die de indruk geett dat de winter reeds plaats heeft gemaakt voor de lente. De temperatuur ligt enkele graden boven het vriespunt en omdat het niet waait Hjkt het warmer dan het is. Een uur geleden zijn de „nieuwelingen'' bjj de „C"-compagnie aangekomen. Enkele dagen geleden zyn ze met de „Waterman" gearriveerd en ze zjjn met een naar het front doorgezonden, waar zij over de verschillende compagnieën verdeeld zijn. niets dan weet Jossie tenminste, dat ik hier niet voor mijn lol zit". Ze zijn nu een uur in de voorste lijn, iedereen heeft een taak gekregen en iedereen voelt zich opgelucht, dat het hier veiliger is, dan men zich in het algemeen had voorgesteld. „Eten halen" schreeuwt de sergeant van de week. Aan alle zijden wordt de kreet doorgegeven: „eten halen". De pot schaft rijst vandaag. Dat is voor de meeste Korea-vrijwilligers (ve len zijn in Indonesië geweest) een trac- tatie. Henk Meyer uit de Willemstraat in Amsterdam, een ras-echte Mokum- mer, beter nog: een ras-echte Jorda- ner, staat vooraan in de korte rij. Van wege de mogelijkheid van vijandelijke granaten mogen niet meer dan vijftien man tegelijk eten halen. Henk is geen nieuweling meer, hij zit hier al een maand of acht en in al die tijd heeft hij zich met zijn opgedekte manieren, met zijn bruisende Jordaanse geest en zijn prettige open gezicht een populari teit verworven als bijna niemand an ders in de compagnie. Als de kok zijn etensblikje heeft vol- geschept, gaat hij enkele meters verder op een grote balk zitten eten. Met gro te happen, want de rijst smaakt voor treffelijk. Als zijn portie op is, loopt hij weer naar de kok toe, steekt zijn pan netje uit en vraagt: „Heb je nog een schepje?" Op hetzelfde moment zoeft iets door de lucht en voor iemand er erg in heeft scheurt een daverende slag de aarde uiteen. De luchtdruk slaat de mannen tegen de grond en zand, stenen en gra naatscherven vliegen in het rond. Henk voelt het pannetje uit zijn hand slaan en terwijl hij valt, tuimelt zijn helm op de grond. Enkele seconden is het stil. Een enorme stofwolk belemmert het uit zicht. Iedereen is door de onverwachte explosie versuft. Dan komen twee hos pitaalsoldaten aanrennen. Het is een groot wonder dat niemand gewond is Niemand? Ja, toch: Henk Meyer. Een granaatscherf heeft het etens blikje uit zjjn hand geslagen en een andere is door de muis en de pols van zijn rechterhand gegaan. De hospi taalsoldaten brengen hem snel naar de veilige bunker van luitenant Ba- jetto, de commandant van het 3e peleton, terwijl de anderen in hun bunkers dekking zoeken voor vol gende granaten. Grommend van pijn ondergaat Henk het reinigen en verbinden van zijn wond. Buiten, in de diepe loopgraaf staat nog een man of tien zingend van „Good night Irene". „Het valt wel mee" zegt ziekenver pleger Scheepstra". „Doet het pijn „Nogal" zegt Henk, „Maar dat geeft Naar men verwacht zal vandaag op de proefterreinen van Das Vegas een nog niet tot ontploffing gebracht 'lype atoomwapen beproefd worden. De ontploffing zal gelijk zijn aan 15.000 ton conventionele springstof. Bij zonderheden zjjn niet bekend. De proeven beogen de ontwikkeling van nieuwe en verbeterde atoomwapens te bevorderen en verdere gegevens om trent de uitwerking van deze wapens te weten te komen, welke van betang zijn voor het bestuderen van militaire operaties en de burgerlijke verdedi ging. Vandaag zullen voor het eerst twaalf gezinsschuilkelders, waaronder een, die voor 40 dollar in woonhuizen kan worden gebouwd, worden beproefd op hun deugdelijkheid. In de kelders zul len levensgrote poppen worden ge plaatst om de uitwerking van de ont ploffing hierop na te gaan. Voorts zal het effect van de explosie op twee houten huizen en 50 auto's worden be studeerd. Tenslotte zullen ratten, muizen, ko nijnen, honden, varkens en apen aan de gevolgen van de ontploffing worden blootgesteld teneinde gegevens te krij gen voor de behandeling van eventuele menselijke slachtoffers van een atoom- ontploffing. Een aanbod van de 40-jarige werk tuigkundige Joe Holoway om als „proefkonijn" op te treden is door de commissie voor atoomenergie afgesla gen. Holoway verklaarde dat zijn aan bod niets te maken had met het feit, dat zijn vrouw hem juist in de steek had gelaten. Van de zijde van de Albanese emi- gerantenregering, wordt verklaard, dat de berichten over opstand in Albanië na de dood van Stalin onjuist zijn. De regeringsverandering in Moskou had wel opwinding veroorzaakt, doch een georganiseerde poging, om het Alba nese regiem omver te werpen, was uit gesloten. In Albanese kringen spreekt men de hoop uit, dat Engeland het comité zal steunen bij zijn poging om een garantie te verkrijgen, dat Albanië niet onder Joego-Slavië zal komen. De Albanezen zouden dan eerder tot verzet komen. Voor de Albanezen is namelijk controle door een communis tisch land, dat ver verwijderd is, min der schrikbarend dan controle door een communistisch land met Belgrado ot hoofdstad. „We zitten hier overigens nog veili ger dan de mensen in Zeeland met die overstroming" zegt luitenant Bajetto tegen een van de nieuwelingen, die bleek van emotie en trillend op zijn benen zwijgend in een hoek staat. „Ben lT Als je zelf in de narigheid zit, begrijp je andermans narigheden beter. je dat met mi is zo". eens?" „Jawel, luit dat graven schuilen. De slachtoffers van de overstroming in Holland konden het nietals je zelf in de narigheid zit, begrijp je ook andermans narigheid beter. Mannen, het steunfonds is nog niet gesloten. Wie wil er nog iets stor ten?" ,Ik geef tien dollar" zegt Henk Meyer, terwijl de hospik de laatste wikkelingen om zijn getroffen hand legt. „Dat vindt Jossie zeker goed". „Wij hebben aan boord al bijdragen gestort", zegt de nieuweling in de hoek, maar ik geef nog vijf dollar". Van alle kanten stroomt het dollars. Sergeant Spijker, de „opvolgend" pe- letonscommandant, noteert de bedra gen, terwijl buiten de slagen van de „inkomers" dreunen. In de loopgraaf voor de peletonscommandant staakt men het zingen om luid bijval te bëtuï- gen voor het overstromingsfonds. Als een uur later de vijand het bombar deren gestaakt heeft, wordt de schade opgenomen. Het eten, de kostelijke rijst, is door zand en stof bedorven. Henk 'Meyer, zijn hand in verband in een draagband, raapt zijn helm op uit het stof. Zijn eigen helm. Aan de ene kant zitten drie'gaten zo groot als een kwartje, aan de andere kant een op de plaats waar de scherf door-en-door is gegaan. Dat moet gebeurd zijn op het moment, dat de helm van zijn hoofd viel. „Jij hebt geluk gehad" zegt zieken verpleger Scheepstra. 's Avonds telt sergeant Spijker de bijdragen voor het Kampenfonds op: 310 dollar of bijna twaalf honderd gul den, bijeengebracht door veertig man. Het derde peleton van de „C"-compag- nie had daarmee het hoogste bedrag Internationale conferentie voor de zeelieden te Antwerpen» De bedrijfsgroep zeelieden van de Internationale Federatie van Christe lijke Fabrieks- en Transportarbeiders- bonden heeft te Antwerpen een con ferentie gehouden onder leiding van de voorzitter van de federatie, de heer Jules Roscam. In aansluiting op de conferentie van Le Havre van April '53 hielden de he ren A. H. Kuling (Nederland) e"n L. Peeters (België) een inleiding over de organisatieproblemen voor de koop vaardij. De groep besprak de mogelijkheden tot bevordering van de sociale belan gen van de zeelieden, nam dienaan gaande enkele besluiten en stelde on middellijk ter verwezenlijking daar van een commissie van permanente sa menwerking in, bestaande uit de he ren Ch. Agez (Frankrijk), W. Brak en A. H. Kuling (Nederland) en L. Pee ters (België), en besloot tot het uit reiken van een internationaal bewijs van lidmaatschap. De conferentie hoorde nog drie rap porten over de zeevisserij, voorgedra gen door de heren W. Verstraeten (België), C. van der Wal (Nederland) en Ch. Agez (Frankrijk) en stemde dienaangaande een resolutie, waarin aangedrongen wordt op het opmaken van een algemeen internationaal char ter voor de zeevissers, met bepalingen over minima garantielonen, arbeids duur, sociale zekerheid, veiligheid enz. Deze resolutie is overgemaakt aan hot I.A.B. Als je zelf in de narigheid zit, be grijp je andermans narigheden beter. Moet je je voorstellen, dat je daar plot seling door een woeste stroom kolkend water overrompeld wordt. Als hier gra naten vallen, zijn wij erop voornereid. Wij kunnen in onze bunkers en loop-1 van alle peletons verzameld. Strategie op lange termijn. Grotere militaire druk op de communisten. Van gezaghebbende zjjde is Zaterdag vernomen dat president Eisenhower en zjjn militaire leiders een strategie-op-lange-termjjn hebben opgesteld voor het versterken van alle strijdkrachten der verbondenen in het Verre Oosten, teneinde grotere militaire druk op de communisten te kunnen uitoefenen. Het kernpunt van deze nieuwe strategie wordt gevormd door Eisenhowers beslissing, dat de Koreaanse oorlog van nu af aan niet meer moet worden beschouwd als een op zichzelf staande stryd, doch als een onderdeel van het anti-communistische front in Azië. Enkele onderdelen dezer nieuwe de hoogte te stellen en overleg te ple- strategie worden thans reeds toege past. De voornaamste punten er van zijn: 1. Nauwer samenwerking tussen de strijdkrachten, die de communisten in Korea, Indo-China en Malakka be strijden. 2. Het oefenen en uitrusten van een zestal nieuwe Zuidkoreaanse divisies, opdat een Zuidkoreaans leger van twintig divisies zal kunnen worden gevormd, dat in staat wordt geacht zich tegen vijandelijke aanvallen te kunnen handhaven. 3. Geleidelijke terugtrekking der Amerikaanse divisies van de Koreaan se frontlinie, met het doel een zeer bewegelijke strijdmacht te vormen, welke in reserve kan worden gehou den. 4. Meer en sneller hulp aan de Franse-uniestrijdkrachten in lndo- China, met het doel twee Vietnnamese divisies te vormen. 5. Gestadige versterking der Chi nees-nationalistische strijdkrachten op Formosa, die onder meer schepen ter beschikking zouden krijgen voor aan vallen op het Chinese vasteland. De eerste stappen om tot een nau were samenwerking tussen de gealli eerde legerleiding is Korea en Indo- China te komen, zijn reeds gedaan. Op het hoofdkwartier van het Ameri kaanse leger te Washington is verno men dat generaal Mark Clark, de op perbevelhebber der verbonden strijd krachten in Korea, spoedig naar Indo- China zal vertrekken, teneinde zich aldaar persoonlijk van de toestand op gen met Franse en Viethnamese lei ders over de toekomstige militaire maatregelen tegen de communisten. Het is thans reeds zo, dat geallieerde stafofficieren uit Korea Indo-China be zoeken, en dat hun Franse en Viethna mese collega's zich in Korea van de militaire situatie op de hoogte stellen. Een der voornaamste doeleinden van deze uitwisseling is te komen tot een gemeenschappelijk programma voor hét meer gebruik maken van militairen van bevriende Aziatische landen tegen de communistische strijdkrachten. Poolse diplomaten teruggeroepen. Vier van de zeven Joodse diplomaten van de Poolse legatie te Stockholm heb ben opdracht ontvangen zich met hun gezinnen naar Warschau te begeven. Het betreft de politieke instructeur van de staf - de eerste secretaris -. de handels- attache, de persattache en een vice-con sul. Naar verluidt bevindt zich reeds een niet-Joodse vervanger van de Joodse militaire attache op de legatie. De mili taire attaché is echter nog niet terug geroepen. Butler: „WIJ ZIJN MET IETS WAARDEVOLS BEGONNEN". De Britse minister van financiën, But ler, heeft Zondag op het vliegveld van Londen bij zijn terugkeer uit Noord- Amerika, waar hij economische bespre kingen heeft gevoerd, verklaard: „Wij zijn met iets begonnen dat niet alleen voor ons maar voor de gehele vrije we reld met inbegrip van Europa en het (Britse) Gemenebest, van waarde zal zijn". De regering van Eisenhower was onder de indruk gekomen van de verbetering in het sterlinggebied, aldus de minister. Butler zeide dat hij en de minister van Buitenlandse Zaken Eden, verslag van hun reis zullen uitbrengen op de bijeen komst van O.E.E.S. te Parijs op 23 Maart. Oostduitse communisten nodigen Westduitse socialisten tot samenwerking uit. De communistische partij van Oost- Duitsland, de S.E.D., heeft Zondag in een in de pers gepubliceerd schrijven, onder tekend door Pieck, Grotewohl en Ulbricht een beroep gedaan op de Westduitse so ciaal-democratische partij tot een ge meenschappelijke strijd. Deze strijd zou onder meer moeten worden gevoerd tegen de terreur van het regiem van Adenauer, tegen het groeiende fascisme en tegen de oorlogs verdragen van Bonn. Men zou tezamen moeten strijden voor de oprichting van een regering en voor een democratisch vredesverdrag. Prins Faroek heeft in een open brief, afgedrukt in „II Mesaggero", een vurig beroep gedaan op zijn echtgenote, om terug te keren. „O Narriman, wat zij (de huidige bestuurders van Egypte) ook mogen zeggen of doen, heb de moed en keer naar mij terug als ge dat wilt. Weet steeds, dat ik van onze baby houdt en steeds liefde voor u moet hebben, omdat er van uw bloed en geest in hem is". Faroek beschuldigt zijn schoonmoe der tot in bijzonderheden er van dat zij zijn huwelijk opgebroken heeft". Het uiteengaan ging zo snel, dat alles een kwade droom lijkt". Faroek vraagt vergiffenis voor het feit, dat hij Narriman geen uitgeleide naar het vliegtuig heeft gedaan. De foto toont Prinses Narriman even voor aankomst op het vliegveld. Ik heb mij aan Uw bericht ge- ergerd over het dichten van de dijk bij Ellewoutsdijk, want als voorman van een ploeg werkvolk van 25 man uit de gemeente Oudelande (staat ook op de kaart van Zuid-Beveland, evengoed als Ellewoutsdijk!) ben ik overal op het werk geweest en heb ik de men sen zien sjouwen. Mijn ploeg is om zes uur Zondagmorgen begonnen en om 8 uur 's avonds geëindigd. Het waren allen arbeiders uit Oudelande. Om 1 uur 's middags is Oudelande opgeroe pen en aan deze oproep is spontaan gehoor gegeven. Ik zag onderwijzers, electriciens van de P.Z.E.M., de ge- Ingezonden Mededeling (Adv.) Herstellend na ziekte? versterkt U met Zaterdagmorgen werd het doorgaand treinverkeer tussen Arnhem en utreont gestremd, doordat even buiten Arnhem een aantal boomstammen van een goederenwagon gleden en dwars over de spoorbaan kwamen te liggen. Het opruimingswerk nam veel tyd in beslag, doordat de ongeveer 20 meter lange stammen moesten worden doorgezaagd voordat ze konden worden ver wijderd. Een overzicht tjjdens het opruimingswerk. Zondag 1 Februari. Een vliegende storm giert over Noord-Beveland. De dijkgraven staan in het holst van de nacht op de dijken en zien met bezorgdheid naar het wilde kokende water. Ge vaarlijk hoog water heeft de radio gewaar schuwd. De toestand is critiek bij de Mariapolder, de Thoornpolder. Ook de Vlietpolder met zijn dij ken van dikke palen en zware betonblokken en de Wissekerkepolder lopen gevaar. Dreigend beuken de golven op de dijken. Er is angst in Wissekerke, dat weliswaar nog wel door een binnendijk wordt beschermd, maarmen kan niet verder denken. Dan komt er opeens een kreet. De Geersdijkpol- der loopt in. Er is groot gevaar voor de bewoners van Gecrsdijk. De klok wordt geluid. De bewoners van Wisse kerke moeten gewekt worden. Van alle kanten dreigt het water. De telefoonverbinding met de buitendorpen is verbroken. Kortgene is niet meer te bereiken. Erge geruchten doen de ronde, dat Kortgene geheel onder gestroomd is. 4 uur Zwart is de nacht. Wat te doen? Vrou wen brengen de mannen door de duisternis boter hammen. Maar zij kunnen niet verder. Het is te gevaarlijk. 5 uur: Alle duikers worden gedicht en waar het mogelijk is worden vloedplanken aangebracht. Overal wordt gewerkt aan de zwakke dijken. De hele dag door. 11 uur: De eerste geëvacueerden uit Geersdijk komen aan. Groot is het medeleven in Wissekerke. De verdrevenen worden liefderijk opgenomen. Dan later, komen ook de evacué's uit Kortgene. Verschrikkelijk zijn de verhalen, die deze vluch- telingen vertellen. Spoedig is Wissekerke vol. Dan worden de evacué's doorgevoerd naar Kamper land. Auto's rijden af en aan. De dag gaat voorbij en in Kortgene zijn nog velen niet gered. Maandag 2 Februari. Bij het krieken van de dag trekt men met boten naar Kortgene. De aanblik van het verdronken dorp is vrese lijk. Een enkel paard en koe tracht met een laatste krachtsinspanning zich zwemmend het leven te redden. Veel mensen verkeren nog in gevaar. De E.H.B.O.-ploegen brengen ouden van dagen naar een veilige plaats. Moeilijk is de redding. Ze worden bevrijd door dakvensters en gaten in het dak. Maar het lukt. De bootjes zijn klein en het water is nog woelig. Voor donker zijn alle overlevenden gered. Vijftig mensen worden vermist. Dinsdag 3 Februari. Prinses Wilhelmina brengt een bezoék aan Noord-Beveland. Vliegtui gen werpen zandzakken uit. Overal wordt hulp aangeboden. Een helicopter brengt een zendappa raat. Brood, boter, kaas en worst worden gedropt. Donderdag 5 Februari. Langzaam wordt Geersdijk weer droog. Als door een wonder is Kortgene ook weer droog gevallen. De bewoners van de Thoornpolder keren in hun huizen terug. Zaterdag 7 Februari. Er is zoveel brood gedropt, dat de bakkers niet meer bakken. Kort gene zelf is weer droog en de inwoners zijn bezig de huizen van modder te zuiveren. Alles is zo onuitsprekelijk troosteloos deze bemodderde ka potte huizen, al die kadavers en die enorme ravage. „Maar", zo schrijft tenslotte onze correspon dente", niet voor niets staat in ons wapen „Luctor et Emergo". Moedig gaan wij verder en met Gods hulp hopen wij ons rijke Beve land èr weer bovenop te krijgen". In 'de vroege morgen van Zondag 1 Februari worden de bewoners van de Havendijk en de Spui- dijk gewaarschuwd om hun huisraad in veiligheid te brengen. Het water is zeer hoog en het stormt hard. Met voortvarendheid lukt het om tijdig de vloedplanken bij de Haven '.ijk te plaatsen, zodat het eerste gevaar is bezworen. Maar er moet nog meer aangepakt worden. Overal worden de mannen van Kamperland in gezet om te werken aan de dijken. En de vrou wen verzorgen de vele vluchtelingen uit Kort gene en Geersdijk, die in het dorp worden onder gebracht. Woensdagavond wordt een gezamenlijke bid stond gehouden in de Geref. Kerk, waar ds Post- ma, ds Badder en ds Aller voorgaan. Ontroeren de momenten zijn het daar in de kerk. Men be lijdt zijn schuld, men dankt voor het behouden leven en men bidt voor de bedroefden en om kracht voor deze moeilijke tijden. meentesecretaris en ander gemeente- personeel ik schat het aantal men- sen uit Oudelande op 125 man. Van Ellewoutsdijk en het is toch hun grondgebied heb ik zeer weinig mensen gezien, alleen het ploegje van pl.m. 20 man dat er dagelijks werkt; behalve die niet één! Ik denk, dat ze niet eens opgeroepen zijn, want de polderwerker kwam eens kijken die had fijn z'n Zondagse pakje aan. Nee meneer, Ellewoutsdijk mag U de eer niet geven zoals U nu gedaan hebt; dan is die eer voor Baarland, want daar was men ook paraat. Mijn fiat voor Baarland en Oudelande en niet voor Ellewoutsdijk. Zit Uw be richtgever op Ellewoutsdijk, zo ja dan heeft hij op de divan gelegen met een fijne sigaar in de mond, want van het gehele bericht blijft weinig waarheid over. Ook heeft hij met zijn medebur gers de warme maaltijd van het Leger des Heils zeker verorberd toen wij het gat stopten, want geen van ons heeft daar iets van gezien of gehad J. MOL, Oudelande. (Behalve deze brief ontvingen wij ook telefoontjes van deze soort over het door ons gepubliceerde bericht, dat niet afkomstig was van een „op !e divan liggende correspondent", naar van de aannemersfirma in wier dienst de heer Mol staat! Dat Oudelande hierin vergeten is, is waar en we geven graag alle eer aan de inwoners die zo spontaan aan deze slag hebben meegewerkt. Waarom dat gepaard moet gaan met een scheldpar tij op de Ellewoutsdijkers is ons echter een raadsel. Die mentaliteit ligt ons niet erg. Uit informatie ten gemeente huize van Ellewoutsdijk bleek ons n.l., dat er in dit dorp niemand op te roe ien viel, aangezien dat groepje van 10 man, waarover de briefschrijver iet heeft, zo ongeveer de gehele man nelijke bevolking van Ellewoutsdijk uitmaakte. De heer Mol heeft dus wel wat goedkoop met modder gegooid Red.). De jaarlijks terugkerende Nationale Inzameling van het Leger des Heils heeft in de loop der jaren burgerrecht verworven. Als de aanplakbiljetten met de heilssoldate en de wapperende Leger- vlag er op, ons er aan komen herinne ren, dat het Leger weer uitgaat om ten behoeve van de velen, die het „in veilige hoede" heeft genomen, een be roep te doen op het Nederl. volk, hebben wij daar geen enkel bezwaar tegen. De slagzin op de folder, die een beeld geeft van het werk van het Le ger des Heils, herinnert aan de ramp, die ons land heeft getroffen in de wa tersnood. „Het Leger hijst nog steeds de stormlantaarn". Toch was deze slagzin al gekozen en de folders waren reeds gedrukt voor de ramp zich voltrok, omdat het Leger zich a 11 ij d bewust is van het grote stormgevaar, dat tallozen ïn deze tijd bedreigt in geestelijk en materiëel op zicht. Niet alleen in de dagen van de watersnood, toen de heilssoldaten pa raat waren aan de dijken om de dui zenden werkers te voorzien van brood en koffie en in hun zalen de evacué's opvingen, maar ook daarvoor en nog lang daarna! Zoals de Stichter van het Leger des Heils William Booth het heeft gezegd: „Zolang er vrouwen wenen, zoals zij nu doen, zal ik strijden; zolang er kleine kinderen honger lijden, zoals zij nu doen, zal ik strijden; zolang er mannen naar de gevangenis gaan, er in en er uit, zoals zij nu doen, zal ik strijden". Het Rampenfonds heeft een beroep gedaan op de offervaardigheid van het gehele Nederlandse vólk en niet te vergeefs! Laat het beroep van het Leger ook niet tevergeefs zijn. Het is meer dan ooit nodig. Misschien is het goed er nog even op te wijzen, dat elke collectant van het echte Leger des Heils voorzien is van een volmacht, die getekend is door de commandant E. C. Thykjaer. IDit om verwarring met nabootsingen van deze organisatie te voorkomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4