^Sitoep ciutema Zwinkwestie nu pas actueel n Juliana reikte vaandel uit. Vlucht van Poolse Mig gefinancierd door Amerikanen? ZWARE HOEST, BRONCHITIS! Wat weet een burger van zijn gemeente Minister Luns terug in ons land. Ver bindings troepen van Schouwen-Dniveland vertrokken. „Fransen streelden, Neder landers speelden de bal." üDe qJwte, £),e ïladLo. Maandag 16 Maart 1953 ZEEUWSLH DAGBLAD Pagina 3 Onthullingen over het op Bornholm gelande toestel. Vandaag beslist de Deense regering over teruggave en uitlevering. William Preston Lane jr., een oud-gouverneur van de Amerikaanse staat Maryland, heeft Vrijdag meegedeeld, dat hij met verscheidene andere Ame rikaanse burgers een organisatie financieel heeft gesteund, die het mogelijk heeft gemaakt, dat vorige week de Poolse luitenant Jarewski met een straal jager van het Russische type Mig-15 naar het Deense eiland Bornholm is uitgeweken. Volgens Lane was het plan op touw gezet door luitenant-kolonel b.d. Ulius Amoss, voormalig hoofd van de Oost- europese afdeling van het bureau voor strategische diensten der V.S. Anioss, die than. te Bibson Is and (Maryland) woont, is tijaens de tweede wereldoor log ook plaatsvervangend stafchef van de Amerikaanse negende luchtmacht- groep geweest. Naar verluidt werc' het plan gefi nancierd door Lane en andere Ame rikaanse zakenlieden, omdat kolonel Amoss en zijn chef operaties van me ning waren dat het nutteloos was om zich met een dergelijk plan tot de Amerikaanse regering te wenden. Lane is lid van de raad van com missarissen van de Chairchild vlieg tuigfabriek te Hagerstown (Maryland) en eigenaar van twee bladen in deze stad. Hij wilde niet meedelen, hoeveel de onderneming gekost heeft en wie zijn medewerkers waren. Uit andere bron wordt vernomen, dat de organisatie niet met omkoperij heeft gewerkt. Een lid van de groep die „een tijdelijke organisatie" wordt genoemd, zeide dat de Poolse piloot eerder uit atriotisme dan uit baat zucht heeft gehandeld. Het plan zou een jaar geleden zijn opgekomen. Kolonel Amoss heeft inmiddels mee gedeeld dat hij niets bekend zal ma ken, dat person "i, die bij de uitvoe ring van het plan hebben geholpen, in moeilijkheden kan brengen. Voordat de jonge Poolse piloot het toestel naar Bornholm bracht, had het besten nooit een Mig in handen ge kregen in een dergelijke staat, dat men de geheimen er van te weten kon ko men. De Deense regering gaf Vrijdag te kennen, dat zij vandaag de Poolse re gering zal meedelen, dat hef toestel weer te harer beschikking staat. Op dezelfde dag zal zij waarschijn lijk beslissen over het verzoek van de Poolse piloot om erkenning als poli tiek vluchteling. Geen devaluatie van het Zuid-Afrikaanse pond. In officiële kringen te Pretoria heeft men de geruchten ongegrond genoemd over een devaluatie van het Zuid-Afri kaanse pond, waartoe na de algemene verkiezingen in Mei a.s. zou worden overgegaan. Enkele waarnemers achten deze de valuatie echter niet geheel en al uitge sloten. Zij baseren ,'iun mening op de weerzin van de nieuwe Amerikaanse regering tegen een vtrhoging van de officiële goudprijs en op de toenemen de lasten van de Zuid-Afrikaanse goudindustrie. Opheffing Maartensdijkse tollen per 1 April? B. en W. van Maartensdijk stellen de gemeenteraad voor per 1 April de beide tollen op de weg UtrechtHil versum op te heffen. Men heeft over eenstemming bereikt met de ministers over een afkoopsom van 180.000 en opneming van de weg in het provin ciale wegenplan tot drie jaar na de openstelling van de rijksweg 22, tus sen Utrecht en Amsterdam. Geen belastingverlaging in België voor de rampschade. Het Belgische rampenfonds heeft tot nu toe een bedrag van 150 millioen franc ingezameld. Aan de slachtoffers van de waters nood zal een maximumbedrag van 50.000 franc worden uitgekeerd. De hotelnijverheid zal vergoeding krij gen tot 50 procent van de geleden schade en zal verder een beroep kun nen doen op gunstige regeringscre- dieten. Zoals bekend wordt de totale door het water aangerichte schade, dus ook die aan dijken en zeewerin gen, geschat op 1400 millioen franc. De regering heeft besloten het aan vankelijke plan tot het heffen van een belasting van 5 procent op het inkometo ter financiering van de door de watersnood aangerichte schade te laten varen en heeft thans voorge steld de uitgaven op de onderschei dene begrotingen met 10 procent te beperken. De commissie voor Buitenlandse Za ken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie tenminste 37 bepalin gen van basis-overeenkomst met de Verenigde Staten, gedurende de twee de wereldoorlog gesloten, heeft ge schonden. Hierdoor waren, aldus de commissie, millioenen personen in ne gen landen getroffen. -ten 1 AHv ;b Dan r* SL'JM-OPLOSSEND Terwjl tijdens de watersnood op Februari j.l. alle aandacht was geves tigd op de overstroomde gebieden, ont stond te Retranchement een hachelijke situatie. De strekdam in het Zwin, wel ke door het geweld van storm en water vernield en overstroomd werd, gaf het zeewater de vrije teugel, zodat de dijk bij Louise Kippens werd bedreigd. Ge heel ondermijnd door konijnenholen dreigde deze dijk te bezwijken. In aller ijl begonnen de omwonenden de dijk te versterken door zoden te plaatsen in de gaten en deze op te stoppen met alles wat daarvoor in aanmerking kwam tot oude lappen toe. Nog gevaarlijker werd de situatie, toen de Belgen het water, dat op het vliegveld Knocke via het Zwin was ge komen, gingen lozen naar Nederland door een dijkje te forceren. Het gevolg was, dat de kanaaldijk bjj Retranche ment verzakte. Met man en macht, ge steund door militairen, werd deze dijk versterkt met zandzakken en konden ongelukken worden voorkomen. Dit alles heeft de aandacht geves tigd op de bijzondere situatie rondom het Zwin. Allereerst besefte men ter plaatse het gemis van de in de oorlog vernielde driekoker, welke, indien aanwezig, zou kunnen worden dicht gezet met schotten en het eventuele hoge water in het uitwateringskanaal kan tegenhouden, ook het water dat ten noorden van de driekoker uit Bel gië bjj overstroming in het kanaal komt. Duidelijk is intussen wel geworden, dat de volledige afdamming van het Zwin, dus ook de beruchte geul, hard noodzakelijk is om te voorkomen, dat het zeewater achter de zeewering langs over het land komt. Kan dit niet, dan is men verplicht op Neder lands gebied de dijk langs het Zwin te versterken, hetgeen veel kostbaar der zal worden. Nog is men er dan niet, want indien onze Zuiderburen niet tevens voor een goede zeewering zorgen komt het water via de Leo- poldpolder en het Hazegras opnieuw in Nederland, zodat het water vrij naar Sint Anna ter Muiden en Re tranchement zou lopen. Hierdoor komt de zoveel omstreden Zwinafdamming opnieuw en nog ster ker aan de orde, want veel belangrijker dan de schorrebloemen is de verdedi ging tegen het zeewater. Aangezien in deze aangelegenheid ook de Belgen een steentje zullen moe ten bijdragen, vreest men, dat het nog vele jaren kan duren, alvorens een vei lige situatie is geschapen. De laatste storm heeft echter duidelijk aangetoond dat een oplossing op korte termijn har de noodzaak is. Over drie weken weer treinverkeer over de Mosrdïjkbrug: Naar wjj van de Nederlandse Spoor wegen vernemen wordt verwacht, dat het treiüverkeer over de Moerdijkbrug o Donderdag 2 April kan worden her vat. ZUIVERING IN BULGARIJE OP HANDEN? Volgens berichten in t'e Belgradose pers, afkomstig van de Bulgaarse grens, gaan f in Bulgarije geruchten, nat een zuivering van de regering en v.ni Ce coirmuBi tïsche partij van Bulgarije op handen is. i-ve.n'.er Tsjerwenkof zou het eerste slachtoffer van de zuivering worden. Na de dood van Stalin heerste er on rust in het land. Honderden telegram men zouden naar Moskou gezonden worden, waarin gewezen werd op de verdiensten van Tsjerwenkof en op zijn loyaiiteit met het Kremiin, zulks om aan te tonen, dat hij niet te ver vangen was. Dergerijkt telegrammen, zo gaan de berichten verder, werden riet tijdens het leven van Stalin ver zonden. Belangwekkende proef; in Almelo. Ontstellend tekort aan belangstelling bij de gemeentenaren. Het is noodzakelijk dat de gemeentebestuurders voor betere voorlichting gaan zorgen, want de burgers van stad en dorp blijken maar heel weinig af te weten van. wat er in hun eigen gemeente en omgeving gebeurt. Een proef in Almelo, waar een aantal burgers enige vragen voorgelegd werd, heeft dit onomstotelijk aangetoond. Vooral de jeugd van 15 tot 24 jaar weet ontstellend weinig en heeft blijkbaar ook een groot tekort aan be langstelling voor gemeentelijke zaken. Hoe het zij, het wordt tijd, dat hier aan wat gedaan wordt. In Zeeland en misschien ook elders in het land wordt er trouwens aan gewerkt We behoeven maar te herinneren aan het initiatief, dat genomen is door de gemeentebesturen van Koudekerke en Biggekerke, waar door middel van een eenvoudig gestencild blad, de ge meentenaren op de hoogte worden gebracht van wat er in de gemeentelijke huishouding omgaat. Er werden 302 peisonen onder vraagd, t.w. 152 mannen en 150 vrou wen. De groep kan, wat leeftijd en samenstelling aangaat representatief worde/i geacht voor de Almelose be. volking. Er werden tien vragen ge steld, terwijl elk antwoord met een cijfer (van 1 tot 10) werd gewaar deerd. Bij een volkomen juiste beant woording werd een tien gegeven. De vragen. Hoe de 'burgemeester van Almelo heet, dat wisten de meesten van de ondervraagden. Maar de namen van de vier wethouders bleken minder be kend te zijn. Vooral de vrouwen inte resseerden zich blijkbaar- maar matig vóór de namen van deze heren. Een kwart van de dames moest zelfs het antiuoord geheel schuldig blijven. Het werkloosheidsprobleem interes seert de Almeloërs ook maar matig. De gemeente telde op het moment van de enquete 640 mannelijke werklozen, doch de genoemde aantallen varieer den van 100 tot 6000. Ruim 96 pet. van de ondervraagden gaf een antwoord dat als onvoldoende werd aangemerkt. Hoeveel woningen zijn er na de oorlog in Almelo ge bouwd? Zo luidde een volgende vraag, waarop de helft van de mannen en een kwart van de vrouwen een vol doende antwoord konden geven. Maar 16 personen van de 302 konden op de vraag hoeveel leden de gemeenteraad van hun gemeente telt, een juist ant woord geven. De industrialisatie bleek zich in een betere belangstelling te mogen verheugen, want vragen over industrieterrein en binnenkort te ves- stigen fabrieken, werden vrij goed be antwoord. Zes millioen antwoordde één der „slachtoffers" toen hem de vraag werd voorgelegd hoeveel inwo ners Almelo telt. Ongeveer een kwart van de 302 ondervraagden kon een voldoende bemachtigen door te ant woorden, dat het juiste aantal 44.000 was. Conclusie. Samenvattend komen de onder zoekers tot de conclusie, dat alle vragen beter door de mannen zijn beantwoord, dan voor de vrouwen, Zij, die gemiddeld meer dan een 6 haalden, vormen bij de mannen 67 procent en bij de vrouwen 27 pro cent. Het gemiddeld cijfer, dat de mannen behaalden bedroeg 6.6, voor de vrouwen 4.5. Uit de verde ling van de leeftijden bleek, dat de oudere personen over het geheel ge nomen het beste op de hoogte zijn. De oudste der Bretonse redders, Aimable Delaurue, oudste schipper van de reddingboot van het eiland Molene, is in de leeftijd van 94 jaar overleden. Delaurue redde 355 mensenlevens. «De Amerikaanse regering en haar niet te onderschatten tijdge note, de publieke opinie, hechten grote waarde aan een Europese de- fensiegemeenschap, niet alleen op militaire overwegingen, Ook omdat er een definitieve verzoening uit zon blijken tussen Frankrijk en Duitsland. Voortdurende geschillen tussen die twee landen zouden haar teleurstellen", zo sprak de minister van Buitenlands Zaken mr J. M. E. H. Luns, toen hij vermoeid maar voldaan, op een nog in mist gehuld Schiphol uit de Constellation stap te, die hem had teruggebracht van zijn veertiendaags verblijf in de V.S. „Ik geloof te kunnen zeggen", ver volgde minister Luns, „dat ik mijn besprekingen met president Eisenho wer, minister Dulles, diens plaatsver vanger Bedell Smith, en de heer Stas- sen, directeur van de M.S.A., een basis van vertrouwen is gelegd als bekrach tiging van de eerste contacten, hier onlangs door mijn Amerikaanse collega en de heer Stassen gelegd inzake pun ten, die Nederland en Amerika binden en waarvoor zij in geallieerd verband een oplossing zoeken. „Wat president Eisenhower betreft", vervolgde minister Luns, „hij heeft een zeer heldere kijk op Europese proble men en maakte op mij een frisse, ener gieke, opgewekte indruk. Hij toonde een grote belangstelling voor Europa en bleek geenszins de betekenis te on derschatten van het zwaartepunt, dat daarop wordt gelegd. Met de heer Stassen heb ik techni sche problemen, de M.S.A. betreffen de, besproken. In het algemeen geloof ik, dat het Amerikaanse publiek be zuinigingen verwacht, zelfs enigszins op het gebied van defensie". Wat Korea betreft verklaarde de minister dat het wachten is op de ontwikkeling in Rusland. De verbinding»troepen, die ia nauwe samenwerking met de P.T.T. zoveel belangrijk werk op Schouwen-Dnive land hebben gedaan, rijn naar hun gar nizoen te Nunspeet teruggekeerd. Zjj waren het die de eerste noodzakelijke verbindingen tot stand brachten. Hun vertrek betekent, dat de zo vertrouwd geworden „dukws" uit het stadsbeeld verdwijnen. Een ploeg van 8 man. onder leiding van een technische opzichter, uit Am sterdam, is in Zierikzee bezig met het herstel van de in desolatetoestand verkerende gasleidingen. Om de 14 dagen wordt de ploeg afgelost door andere vrijwilligers die zich spontaan hebben opgegeven hier het gasbedrijf weer op gang te helpen. Zij zijn in het verenigingsgebouw ondergebracht en ontvangen hun voedsel uit een centra le keuken in het veilingsgebouw. De hoog gelegen percelen zullen het eerst gas krijgen en dan die woningen wel ke aan de hoog liggende delen gren zen. Men verwacht niet vóór 1 Mei gas uit de leiding, want eer de grote kraan aan de fabriek open zal gaan, zal de gashouder eerst gevuld worden met geparfumeerd gas, teneinde lek ken te kunnen opsporen. Bij de fa briek geldt ook: veiligheid voor alles. Het nazien der binnenleidingen en de meters zal veel tijd vergen. De straat lantaarns rond het Havenplein heb ben een gele muts gekregen, om de omgeving van het plein te markeren voor de dagelijks neerstrijkende hef- schroefvliegtuigen met autoriteiten die met de hier gevestigde instanties van gemeente en Waterstaat bespre kingen komen voeren. Het hoofdkwartier van het Arabische legioen te Amman deelt mede, dat eergisteren een Israëlische patrouille het vuur geopend heeft op een waar nemingspost van het legioen te Koeffor DjamaL Toen de bezetting van de post het vuur beantwoordde, aldus de me dedeling, trok de Israëlische patrouille af. Men gelooft dat vier Israëliërs ge dood zijn. In de generaal de Bonskazerne te Grave heeft H. M. Koningin Juliana Vrij dag aan het daar gelegerde regiment zware infanterie Chassée het nieuw» vaandel uitgereikt. Na de inspectie werd de ban geopend, waarna door d» regimentscommandant het oude vaandel op een drietal dieptetrommen werd gelegd, terzijde van het podium. Daarna reikte de Koningin met een toe spraak het nieuwe vaandel óver aan de regimentscommandant. Luite nant-kolonel 1. Hofs, welk moment hier in beeld ia gebraeht. Achter H. M. de chef van het militaire huis van H. M. de Koningin, adjudant-generaal N, A. Bost van Tonningen. Vertegenwoordigers van de Ameri kaanse luchtmacht, hebben bij een sub commissie voor atoomenergie uit het Congres een geheim rapport ingediend over de voortgang bij de bouw van een door atoomkracht voortgedreven vliegtuig. De voorzitter der subcom missie noemde het rappe rt „zeer be vredigend". De Parijse pers: De Parijse pers was na de wedstrijd FrankrijkNederlandse profs vol lof over de prestatie van de Nederlanders. Unaniem zijn de verslaggevers van de Parijse bladen van mening dat de zege van de Nederlandse profs volkomen verdiend is. „Bij de Nederlanders was er niet één", zo schrijft 1'Equipe, „die zijn taak niet behoorlijk vervuld heeft en dit geldt ook voor de oudjes als de Vroet, die zich steeds intelligent op stelde en op de juiste momenten in greep. De moed en de besluitvaardig heid van Vreeken, Schaap en de Kub- ber moeten echter bij het opmaken van de balans, nog achtergesteld wor den bij de zekerheid van keeper de Munck, die zich zodanig opstelt, dat geen enkel schot hem kan verrassen, de rustige kracht van Van der Hart, die een rots was in de verdediging en bij het spel van de voorhoede. In deze voorhoede kwamen zowel de kracht van Appel, de beweeglijkheid van Van Geen en de buitengewone handigheid in het dribbelen van Rijvers tot gel ding ^aIs de -finesse van Timmermans en de magnetische aantrekkingskracht welke het Franse doel op Bertus de Harder uitoefende". „De drie technische kwaliteiten", zo vervolgde het blad, „welke ten grond slag lagen aan het spel der Nederlan ders waren: goed koppen, snel spelen van de bal en ook de effectballen van Rijvers". „De Fransen streelden de bal, de Nederlanders speelden de bal, hard en stride", zo besluit het blad. FEUILLETON, door J. BRANDENBURG. iim 13 Vader Isboseth staat met zijn, nu veertien-jarige zoon, Jacob bij de affapoort, te midden van veel volk te wachten. Het is geen volk, dat een vriendschappelijke vorst begroeten komt. Er worden schampere opmerkingen gemaakt, bedekt om der wille van de Sadduceërs, die be reid zijn vriendschapsbetrekkingen met de vreemdeling aan te knopen en ter wille van de vele spionnen, die overal hun oor te luisteren leggen. Maar de houding van dit volk zegt voldoende. Ze willen Herodes, die jonge zoon van de gehate Antipater zien, maar zij nemen een houding aan die tot uitdrukking moet brengen: we geven er volstrekt niets om. Wanneer omtrent de tijd, dat de zon op haar hoogtepunt staat, en haar stralen recht boven Jeruzalems straten branden, de herauten te paard de kronkelende hoofdweg afkomen en daar op de vorstelijke ge stalte van Herodes zichtbaar wordt, gaat er een dreigend gegrom op van het wachtende volk, dreigend als van een getergd dier. Maar Herodes neemt er geen notitie van. Trots kijkt hij voor zich, hoog opgericht zetelt hij op zijn Arabische hengst. Hij heeft een sterk en jong lichaam, hij staat bekend als een voortreffelijk ruiter en een uitnemend jager, die eens op één dag veertig stuks wild vermeesterde. Zijn speer gaat recht op haar doel af en zijn pijlen missen nooit, als krijgsman is hij in de oorlog onweerstaanbaar door zijn roekeloze dap perheid. Daar weten de rovers in het gebergte van Galilea van mee te praten. Hij heeft hun verborgen nesten in de spelonken en bergkloven opgezocht en hen uitgeroeid en daarmee de vriendschap van Rome ge wonnen. Hij weet, wat hij doet. Zijn eerste vrouw, die hij reeds heel jong gehuwd had, een Idumese, van wie hij een zoon heeft, die hij Antipater noemt, heeft hij een scheidsbrief gegeven, omdat zij zijn verdere aspi raties en politieke plannen in de weg staat. Hij wil zich parenteren met het geslacht der Makkabeën, om invloed te krijgen op het Joodse volk en daarom heeft hij zich willen verloven met de mooie Prinses Mariamne. Hij heeft wel doorzien, dat de macht van de zwakke Hyrkanus II aan het tanen is en deze straks plaats zal moeten maken voor een man, die met krachtige hand dt teugels in handen houdt en die sterke man wil hij, Herodes, zijn. Aan de uiterste Westzijde van de stad, vlak bij de Jaffapoort, heeft hij zijn paleisburcht, hem door zijn vader Antipater nagelaten, en daar heen trekt de stoet. Het verlovingsfeest heeft een paar dagen later plaats, in het Hoge priesterlijk paleis. Grote feesten worden er georganiseerd. Met kwistige hand deelt Herodes schatten uit onder het volk, dat hij voor zich wil winnen en het paleis van Hyrkanus is veranderd in een sprookjes-lusthof, een groot bloemenparadijs, met spuitende fonteinen, overdadige illuminatie, alles gehuld in een rag-fijne wolk van de duurste parfums, reukwerken en zalven. Het hoogtepunt is, wanneer Prinses Mariamne op de avond van de verloving verschijnt. Haar zeldzame schoonheid wordt verhoogd door haar waarlijk vorstelijke gratie. Zij weet zich een dochter uit het Makka- beën-geslacht en gedraagt zich als zodanig. In haar hart ziet ze uit de hoogte op Herodes en zijn geslacht neer, want ze weet, dat het van geringe afkomst is ofschoon de Antipaters, door hun parvenu-achtig optreden, dat verleden camöufleren willen. Zij geeft door geheel haar hooghartig optreden duidelijk te verstaan, dat op deze avond niet He rodes, maar zij aan het feest de grote luister bijzet. Niet zij, maar Herodes, de Idumeër is de ontvangende partij en hij mag blij zijn met wat zij hem geeft. Intussen merkt Herodes weinig van haar hooghartigheid. Hij is ver blind door haar schoonheid. Een poos, als om goed de aandacht op haar verschijning te concen treren, staat zij bij de ingang van de open hal. Haar slanke vingers, waaraan grote robijnen fonkelen, houden het zware, purperen gordijn, dat aan gouden ringen hangt, een weinig ter zijde geschoven. Tegen deze achtergrond komt haar vorstelijke gestalte uitnemend naar voren. Een schilder had geen betere entourage kunnen treffen. Haar blauw zwarte haar hangt in twee zware tressen langs de ontblote schouders omlaag. Een smal gouden ornament, bezet met edelgesteenten, hoüdt hoog tegen het voorhoofd gedrukt, het gefriseerd kapsel bijeen. Het geblankette gelaat is ovaalvormig en wordt beheerst door twee grote, donkere ogen, met de uitdrukking van een sterke geest. Onbevangen, zelfs met een tikje minachting ziet zij naar het gezelschap. Een kleine, rode mond met rechte, dunne lippen openbaren een sterke wilskracht. Een met zilverdraad doorweven kleed golft om haar smalle leden en wordt hoog onder de borsten vastgehouden door een met sa "eren be zette, gouden gordel, het verlovingsgeschenk, dat Herodes voor zijn bruid in Athene heeft doen vervaardigen. Directeur van «De Ommelanden" veroordeeld. De directeur van de coöperatieve zuivelfabriek „De Ommelanden" te Groningen, de heer F. den Boer, if door de Groninger Kantonrechter tot f 600,boete veroordeeld wegens overtreding van de Arbeidswet. Door de ambtenaar van het O.M. werden slechts twintig van de ruim achthon derd overtredingen ten laste gelegd. „De Ommelanden" heeft in de sta- kingsperiode vele arbeiders laten overwerken. Er waren arbeiders, die 80 tot 90 uur per week maakten. Van de. zijde van „De Ommelanden" werd opgemerkt, dat men een moeilijke pe riode had meegemaakt, en dat men van de ruim 200 fabrieks-personeels- leden slechts 20 overhield. Men heeft toen alles gedaan wat mogelijk was om het bedrijf gaande te houden. „Harteplicht"-actie in de hoofdstad. Nadat Vrijdagavond in het laatste stadsdeel van Amsterdam de stembus sen zijn aangeboden om te voldoen aan de „harteplicht" een offer voor het Rampenfonds tegen een certificaat Is de opbrengst dezer actie gestegen tot f266.001,94. Meer dan 3000 ambtenaren hebben gedurende meer dan 8 avonden aan deze bijzondere Inzameling medege werkt. übengt oni 3D AG 17 MAART 1953. HILVERSUM L <402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenw. 9.15 Sions-liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mevr. Dr D. M. E. A. J. Stork- van der Kuyl: „Enkele sociologische be schouwingen over Drente en zijn bewo ners: De Drentse boerin in bedrijf en ge zin". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Li. muz. 12:30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 vroor ons platteland. 12.40 Gram. 12.50 Repor tage van de opening van de 60e Jaar beurs in Utrecht door Z.K.H. Prins Bern- hard. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. or gram. 13.20 Metropole orkest. 14.00 „Zeg eens, Amerika..". 14.30 Gram. 14.40-Schoolra dio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. en Teportage. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Voor de jtugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel 18 3GR.V.U.: D. van der Meulen; ..Arabic: Toekomst". 19.0Q Paris vous parle. 19 05 Hammond orgelspel. 19.20 Reportage of gram. 19.25 Pianorecital. 20.00 „Beurzen Open! Dij ken Dicht". 20.05 Nieuws. 20.10 Gev. prog. 21.20 Lichte muziek. 21.40 Mededelingen. 21.45 Lichte muziek. 21.55 Dansmuziek. 22.35 BuitenL overzicht. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23 20 24.00 Gram. HILVERSUM 1L (298 ui.) KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtend gym n. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en litur gische kalender. 3.00 Nieuws en weerbcr. 8.15 Gram. 9.00 Vooi de huisvrouw 9.3 Gram. 9.45 „Lichtbaken", cauxirie. 10.00 Voor de kleuters. 015 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Sch •b,adio. 12.00 Ange lus. 12.03 Metropole orkest. 12.Su Land en tuinbouwmed 12.53 Gram 12.55 Zon newijzer. 13.00 Ni iuws en Kath. nieuws. 13 20 Actualiteiten. 13.25 Amusements muziek. 13.55 Gram. IV CO Kamerorkest en solist. 14.55 Grarn. 1 l00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 15 00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17 45 Re- geringsuitz.: Dr E. M. Newton: „Handel en bedrijf in-de Nederlandse Antillen". 18.00 HammondorgelspeL 18.20 Sport- praatje. 18.30 „Dit is leven", causerie. 18.45 Gram. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Lijdens meditatie. 21.30 Omroeporkest en solist. (In de pauze: Gram.) 22.45 Avondge bed. en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Omroeporkest. (Om 12.50 Koersen.) 13,00 Nieuws. 13.15 Ver- zoekprog. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgel en zang. 16.00 Gram. 16.30 Orgel en zang. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 13.00 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Niéuws. 19.40 fcarillQiispel. ,19.50 Syndl- kale kroniek. 20.00 Omroeporkest en kwintet. 21.00 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. KRO TELEVISIE UITZENDING 20 15- 22.30 „iVtercadet", spel.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3