Uit Zz&tatid'ó, iteden rolt plakt Hófak brandt fófyt Arnemuiden verovert de leiding Hedenavond eerste samenkomst met Alfred van Sprang in Tholen» Elto promoveerde Middelburg. 7 holen Goes. -bed Is ook voor U idéaal! Maandag 16 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Zaterdagmiddagvoetbal WOLPHAARTSDIJK BLEEF ONGESLAGEN. Eindelijk is dan het programma, behoudens een tweetal wedstrijden, volkomen afgewerkt en heeft het er de schijn van dat we met de pasbegonnen lente op het goede voetbalspoor terecht gekomen zijn. Zoals wij reeds in onze voorbeschou wing schreven stonden de kansen voor de thuisclubs der eerste klassers er niet slecht voor. Nu, zij hebben de kansen dan ook allemaal benut, ofschoon er dan ook hard voor gevochten moest worden. Arnemuiden, dat Kloetinge op bezoek had, heeft zijn gasten met een 31 nederlaag naar Zuid-Beveland teruggestuurd en door deze overwinning de leiding in het algemeen klassement van het door de omstandigheden tot rust verplichte Krabbendijke overgenomen. Nieuwdorp klom ook hoger door het zwakke Kapelie met 43 te verslaan. Het lot van We- meldinge schijnt nu wel definitief bezegeld te zijn. Het moest in Koudekerke een kleine, 32, maar niet minder belangrijke nederlaag incasseren, waardoor de overwinnaars de 7e plaats bezet hebben. 2e KLASSE A. Het ongeslagen Wolfaartsdijk heeft veel meer moeite moeten doen dan wij verwacht hadden. Serooskerke heeft zich ondanks de sombere voorspellingen niet van de wijs laten brengen en zijn gast heren een 33 gelijkspel afgedwongen. Veere maakte het veel heter en bracht zijn tegenstanders uit 's-Heer Hendriks kinderen een 62 nederlaag toe. 2e KLASSE B. Zoals te verwachten was heeft het lei dende R.C.S. V aan Veere II een gemak kelijke tegenstander gehad en maakte er een 7—2 overwinning van. Nieuwland bleef beslist niet beneden de maat door E.M.M. IV een 31 nederlaag te bezor gen. De zwakke broeders uit de onderste regionen. Serooskerke II en Oostkapelle I wisten geen betere oplossing dan de punten broederlijk te delen. 22. V.S.C I toonde aan Wolfaartsdijk H zijn supe rioriteit door met 31 te winnen. 2e KLASSE C. Arnemuiden II heeft, ook na de wed strijd tegen Kloetinge, nog geen enkel verliespunt en blijft daardoor de grote leider in deze klasse. Ook de reserves van Wemeldinge gingen onder tegen de reserves van V.C.K. waardoor deze laat- sten een sprong omhoog maakten en de 2e plaats bezetten. 2e KLASSE D. Zaamsiag heeft een slechte dag gehad door tegen Soui geen doelpunt te kun nen scoren, ofschoon ook hun tegenstan ders daar niet toe in staat bleken. Het 00 gelijk'spel bracht Zaamsiag een le lijk verliespint, temeer omdat de Tern. Boys de volle buit tegen Hoek in de wacht Sleepten. 2e KLASSE E. De reserves van A.Z.V.V. zorgden voor een verrassing door Driewègen op eigen terrein een 31 nederlaag te bezorgen Spui II slaagde daar evenwel niet in en moest een kleine S2 nederlaag van de Zaamslagse reserves incasseren. Artsen spelen voor liet Rampenfonds. Een elftal, gevormd uit de West- Zeeuwsch Vlaamse artsen en chirur gen en een elftal, bestaande uit inge zetenen van Breskens zullen Zaterdag 28 Maart a..s te Breskens de strijd aanbinden om te trachten zo veel mo gelijk doelpunten te maken maar nog meer stuivers bij elkaar te trappen voor het Nationaal Rampenfonds. Zoals bekend zou deze .wedstrrijd in November van het vorige' jaar ge speeld worden. De baten zouden toen bestemd worden voor het Erefonds voor Oud-verpleegsters. In verband met de gebeurtenissen, die sedertdien hebben plaats gehad, zijn de organisa toren van mening dat het Rampen fonds voorrang verleend moet wor den. De uitslagen. Ie Klasse: Arnemuiden IKloetinge 3—1; V.C.K. I—Wemeldinge I 3-" Nieuwdorp IKapelie I 43. 2e Klasse A: 's-Heer Hendrikskinderen IVeere 26; Wolfaartsdijk ISerooskerke 3—3. 2e Klasse B: E.M.M. IV—Nieuwland I 13; Serooskerke II—Oostkapelle 2—2; Veere II—R.C.S. V 2—7; V.S.C. Wolfaartsdijk XI 31. 2e Klasse C Kloetinge II—Arnemuiden II 02; We meldinge IIV.CE. II 38. 2e Klasse D: A.Z.V.V. IDriewegen I 32; Hoek I Terneuzense Boys I 14; Zaamsiag I- Spui 1 08. 2e Klasse E: Driewegen II A.Z.V.V. n 13; Spui nZaamsiag 2—3. De Junioren. Groep A I; V.C.K. I—R.C.S. I 1—2 Zeeuwen II—Arnemuiden I 10; Vlissin- gen IMiddelburg I 50; Zeeuwen I- Vlissingen II 52 Groep A II: Kloetinge ILuctor I 0—4. Groep B I: Oostburg I Vlissingen I 2—2; R.C.S. I—E.M.M. 1 3-^-2 Schcondijke IWalcheren I 14; Zee- landia I—Zeeuwen I 42; Groep E III Middelburg IIDomburg I 03; Zeeu wen IIMiddelburg Hl 12; Vlissingen m—Zeelandia II 2—1; R.C.S. I—Oostka pelle I 08. Groep B III: Wemeldinge I Goes I 11. Aanvang 7.30 vrar. Zaal open 7 uur. KORFBAL. De Zaterdag m de competitie van de Zeeuwse Korfbalbond gespeelde promo tie-degradatiewedstrijd tussen Elto en Swift HL is in een overwinning voor El to geëindigd. Deze club promoveerde hierdoor naar de tweede klasse. Beide twaalftallen speelden een ver schillend spel. De over het algemeen be tere techniek van Swift werd opgeheven door de veel grotere en forsere Elto-ers. Reeds na 10 minuten maakte Elto ge bruik van het feit, dat twee Swiftverde- digers over elkaar heen vielen door ver- k erd plaatsen van een Swift-dame. -0). Spoedig daarna benutte Swift een eenvoudige kans, nadat dezelfde speler er vele had gemist Na vakwisseling maakte Elto in een gelijk opgaande strijd onverwacht twee doelpunten, zodat met een stand 31 de rust werd bereikt. Na de rust ging de strijd opnieuw ge lijk op. Het bleef een aardige wedstrijd, waarbij betreurd moet worden, dat te gen het einde een Elto-speler wegens na trappen van het veld werd gezonden en later zelfs buiten het terrein moest wor den gezet. Wel slaagde Swift er nog in de stand op 32 te brengen, doch tijd voui de gelijkmaker was er niet meer. Uitslagen Swiftprestatietournooi. De tot en met Zaterdag gespeelde wedstrijden in het door de Middelburgse korfbalclub „Swift" georganiseerde pres- tatietournooi luidden; Swift IOlympia 10—0; Swift H—Elto 3—4; Swift III— Animo 95; Swift mAtlas 3—3; Swift HlMadjoe 63; Swift IVZuidwesters 0—6; Swift IV—K.V.L. 4—0; Swift A (adsp.)—Swift V 20; Swift AAnimo (adsp.) 0—1; Swift ATjoba (adsp.) 03; Swift BAtlas (adsp.) 21; Swift BZuidwesters (adsp.) 01. Swift C Zuidwesters (adsp.) 0—2 en Swift C Atlas (adsp.) 2—2. Oud-V ossemeer geadopteerd. De gemeente Ood-Vossemeer op Tho- len is geadopteerd door de gemeente Freehold in de staat New Jersey (V.S.) Zeeuwse verladers binnenscheep' vaart vergaderden. Dezer dagen heeft de Sticnting Ver- ladersbelangen Binnenscheepvaart Zeeland haar jaarvergadering gehou den in hotel „Rotterdam' te Terneuzen onder voorzitterschap van ir R. H. van Krevelen te Sas van Gent. De af tredende bestuursleden, de heren C B. Bartels en G. P. A. v. d. Berg, wer den herkozen. Tot afgevaardigden in de afd. Verladersbelangen. Scheep vaart van de E.V.O. te 's Gravenhage werden gekozen de heren M. Polak en drs. H. J. P. VerschaffeL Het verslag van de raad van be stuur maakte melding van de oprich ting van de landelijke afdeling der E.V.O. De bevrachtingsvoorwaarden hebben het eerste jaar- van de werk zaamheden de volledige en doorlopen de aandacht van het bestuur gehad. Het bleek, dat zij in de praetijk op ve le punten moeilijkheden opleverden. Adviezen zijn uitgebracht over de no teringscommissies, de positie van de scheepsbevrachters onder de werking van de Wet Goederenvervoer Binnen scheepvaart en de vrachtprijsvorming. Met ingang van Januari j J. ontvangen nu alle leden een maandbulletin. Van de nood misbruik gemaakt. De politie te Bergen op Zoom heeft een zekere mej. G. P. uit Oud-Vosse- meer aangehouden. Dg dame had zich gemeld bij het evacuatie-bureau en door zich als getroffene uit te geven, wist zij in het bezit te komen van een grote hoeveelheid kleding, bestemd voor personen uit de noodgebieden. Een arbeidster, waarmee zij samen in een fabriek werkte, wist blijkbaar van haar practijken. Zij maakte de dame uit voor dievegge, en omdat de juffrouw zich daardoor beledigd acht te, deed zij aangifte bij de politie. De collega werd gehoord en toen de po litie de aangeefster zelf nog eens aan de tand voelde, viel zij door de mand. Zij bleek een grote hoeveelheid textiel in huis te hebben. Voor het door de Vereniging van le raren in handelscorrespondentie, boek houden en stenografie te Amsterdam, af genomen examen Engelse handels cor respondentie, slaagde de heer L. D. Ver- couteren te Yerseke. Geslaagd. Geslaagd voor 2de Stuurman G. H. V. P. Spul (theoretisch gedeelte), C. E. v. d. Pol en Th. W. Langendam, leerlingen der „De Ruijterschool" te Vlissingen. Jaarvergadering Walcherse Plattelandsvrouwen. In de jaarvergadering van de Chr. Plattelandsvrouwen, afdeling Walche ren, sprak de presidente, mevrouw Haandrikman, een openingswoord naar aanleiding van Psalm 42, Ds P. van Til, Geref. predikant te Middelburg, vertoonde op deze vergadering een film over Canada. Naar aanleiding van en kele vragen zei de predikant, dat die gene, die zich in contact stelt met de Christelijke Emigratie Centrale zeker niet buiten enig kerkverband behoeft té leven. Hij was vol lof over de verzor ging aldaar. Een ooliecte, gehouden voor de getroffenen, bracht f50 op. Acht nieuwe leden gaven zich op. GEEN HALTE MEER De burgemeester slofte gebogen de kamer op en neer. Hij liep wat je noemt van het kastje naar de muur en daarna van de muur naar het kastje. Bij de kast bleef hij steeds stil staan, trok een la open, haalde er twee stel onder goed uit, bromde: „Ik ga emigreren", schudde dan zijn hoofd, deed de la weer dicht, en liep weer van het kastje naar de muur. Pieter en Karolus keken dit spelletje tien keer aan en stapten toen vastberaden naar binnen. „U is in de bo nen", zei Pieter. „Was dat maar waar", snibde de man, „dan had ik tenminste wat te eten. Wie zijn jullie?" „.Vreemdelingen", legde Pieter uit. Wij komen de stad bezoeken, maar we vinden er niets aan. Wat is er allemaal aan de hand:" De burgemeester liet zich met een zucht op een kussen neerploffen. „Allemaal de schuld van die sukkelige woesöjnspoorwegdirecteur", jammerde hij. „Sedert een week lang mag de txein niet meer aan ons station stoppen. Niemand kan onze stad nu nog bezoeken. De hotels en de koffiehuizen zijn leeg want er komen geen gasten meer. De magen zijn leeg want er is niets meer te eten. Niemand komt op straat want er is geen werk meer en, wat het ergste is, ik verdien niets meer want de mensen betalen geen belasting". Dat de burgemeester er slecht aan toe was konden Pieter en Karolus zelf zien want er kwam een kok binnen die een groot dienblad torsie Op het blad stond een bord met twee dorre blaadjes sla en een glaasje troebex water. .Meneer de burgemeester. Uw voedsel voor twee dagen", sprak de kok en zette het blad op tafel. Ingezonden Mededeling Adv Geslaagde uitvoeringen van de M.T.V. „Wilhelmina". Zaterdagavond hebben de leden van de M.T.V. „Wilhelmina" hun jaarlijkse uitvoering gegeven in het Schutters hof. De avond werd geopend doo de voorzitter, de heer R. van Roo, die a.m. kon verwelkomen wethouder L. J. van 't Westende als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, de Com missaris van Politie de heer M.. A. Re- neraan, alsmede afgevaardigden van de Zebra èn de zusterverenigingen. Mevr. van Roo ontving bloemen. De uitvoering stond op hoog peil, al werd hier en daar wel eens een slip pertje gemaakt. Het viel ons op, dat er vooral bij de jongens met zeer veel ambitie en serieus werd gewerkt, het geen iets belooft voor de toekomst. Jammer, dat de herenploeg zo klein is, doch hun werk, vooral de oefe ningen op de lange mat, was zeer ver zorgd. De dames leverden eveneens goede prestaties, zowel aan de hoge. brug als met de vrije oefeningen. Mén heeft dit jaar mede tot uiting gebracht, dat men meer en meer over gaat tot de moderne gymnastiek. Men moet met de tijd mee en dit hebben bestuur en leiding van „Wilhelmina" begrepen. Gelukkig heeft men bij de vernieuwing niet al het oude over boord gezet. Voor de rhythmïsche oefe ningen was de pianobegeleiding bij de heer Jo den Hollander in goede ban den. DE ADSPIRANTEN. Vrijdagavond zagen we de adspiranten aau het werk en ook zij zorgden voor een geslaagde uitvoering. In de eerste plaats moet worden genoemd het keurige werk. dat de jongens van de vierde klasse le verden met de vrije oefening met weder kerige ondersteuning. De meisjes pres teerden op de evenwichtsbalk evenzeer goede dingen. Een viertal toonde zich zeer bedreven in de oefeningen en kre gen een hartelijk applaus. De kleintjes deden natuurlijk ook hun uiterste best te tonen, dat ze vast van plan zijn om het later nog beter te doen dan hun gro tere broers en zusters. Wanneer ze met de leiding meewerken en op de ingeslagen weg voortgaan, vormt de grote groep jongeren, waarover „Wilhelmina" thans de beschikking heeft, inderdaad een vas te basis waarop de vereniging kan wor den uitgebouwd.De adspirantenuitvoering die door de voorzitter werd geopend, werd bijgewoond door vele ouders van de jongelui, die op het toneel hun beste beentje hebben voorgezet. Candidatenlijsten voor gemeenteraad. In de dezer dagen gehouden vergade ring van de CH..-kiesvereniging is de groslijst voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad als volgt samen gesteld: 1. Mr P. v. Empel; 2. Mevrouw Strubbev. Veen; 3. A J. Kaland; 4. W. P. J. Baars; 5. M. L. Almekinders; 6. Mr W. H. Vermaas; 7. K. E. Helder; 8. J. v. d. Berge; S. L. Everaars; 10. D. v. Wel. Ook in de afdeling Middelburg van de P.v.d-A. heeft de candidatenlfjst samen gesteld. Deze luidt: 1. A J. Berenpas; 2. Jhr mr T. A. J. W. Schoer; 3. L v. Loo; A Mevrouw A. J. P. C. de Vliegerde Vlieger; 5. P. H. Geers; G. L. J. Breel; 7. M. A. L. Hubregtse; 8. Drs Th. J. Wester hout; 9. J. J. Goossen; 10. G. J. Rijnten Jr; li. J. Jonker; 12. A. Flïerman; 13. W. Don; 14. Mevrouw J. W. v. Boven— Woudstra; 15. W. B. Lagendijk; 16. Me vrouw M. v. Loov. Loo; 17. S. A. Won- dergem; 18. J. J. de Reij. De heer L. J. Geers, thans wethouder, stelt ach i.v.m. het bereiken van de 65-jarige leeftijd niet als raadslid herkiesbaar. Kadervergadering C.N.V. De kadervergadering van het C.N.V. is thans vastgesteld op Dinsdag 24 Maart a_s. des avonds om 8 uur in het C.J.M.V.- gebouw. Ei zal daar gesproken worden over het onderwerp „Grote problemen van deze tijd", waarbij aan de orde zullen komen het huurvraagstuk. de werkloosheid en de werkgelegenheid, alsmede de morele werklozenzorg en het sociaal-paedagogï- sche werk. Ouderling benoemd. Tot ouderling bij de Ned. Herv. ge meente te 't Zand is benoemd de heer C. de Bie, die deze benoeming heeft aan genomen. De heer L. Everaars, jeugd- ouderling van deze gemeente heeft mee gedeeld zijn ambt te zullen neerleggen. Afscheidsavond hulpactiepersoneel P. Z. E. M. Vorige week had de directie van de N.V. P.Z.E.M. een afscheidsavond ge organiseerd voor de van de diverse zusterbedrijven en G.E.B.'s geleende hulpkrachten, die sedert begin Febru ari hadden medegewerkt aan het her stel van de electriciteitslevering aan ■de getroffen gebieden op "Walcheren en Beveland Door de directeur, ir. T. Michielsen, werd aan deze „hulpactie-mensen" dank gebracht voor de zéér gewaar deerde hulp, die onder vaak moeilijke omstandigheden spontaan was ver leend. Hij roemde de uitstekende, col legiale samenwerking met het eigen personeel, die duidelijk sprak uit het feit, dat velen van hen het eigenlijk jammer vonden, dat de herstelwerk zaamheden ten einde liepen en zij weer naar het eigen bedrijf moesten terugkeren. De heer Michielsen overhandigde als blijk van waardering aan alle mon teurs een lepeltje met het wapen van Zeeland en sprak de hoop uit, dat de gelegde contacten met het P.Z.E.M.- personeel voor de Limburgers, Frie zen en Brabanders een prettige her innering zouden vormen. Na het officiële gedeelte werd door leden van de personeelsvereniging, onder leiding van de heer B. de Jonge, een uitstekend cabaretprogramma af gewerkt, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De voorzitter van O. en O., de heer C. van Hoek, sprak een slotwoord, waarna enkele van de gasten een woord van dank uitspraken voor de prettige wijze waaop zij tijdens hun verblijf in Zeeland waren ontvangen, alsmede voor de goede verzorging. Nieuw adresboek. De N.V. Drukkerij en Binderij J. C. en W. Altorffer heeft een nieuw adres boek voor Middelburg en St Laurens het licht doen zien. Door de vele mutaties is het nu eenmaal noodzakelijk, dat een adresboek om de twee jaar wordt ver nieuwd. Aan de indeling is weinig ver anderd. Enige algemene weten-waardig heden zijn voorin het 350 bladzijden fei lende adresboek opgenomen. Daarna vol gen de namen en adressen van de Mid delburgers en de in de stad gevestigde bedrijven en diensten. De namen en adressen van de inwoners van St Lau rens zijn eveneens opgenomen. Tenslotte geeft het adresboek een lijst van allerlei instanties en organisaties met de namen van bestuursleden e.d. Jammer, dat nog niet alle organisaties hierin konden wor den opgenomen. Daardoor xs de lijst niet geheel compleet. De schuld niervan kan men moeilijk op de uitgever schuiven, want herhaaldelijk zijn alle daarvoor in aanmerking komende instanties en ver enigingen aangespoord de benodigde ge gevens op te zenden. Het thans en voor de jaren 1953 en 1954 geldende adresboek draagt mede als opschrift: 71e uitgave, voorwaar een respectabel getal. Slachtoffers watersnoodramp teraardebesteld. Onder zeer grote belangstelling zijn Vrijdag de stoffelijke overschotten ter aarde besteld van Cornelis Uyl, 20 j. en Riena Uyl, 13 jaar, kinderen van de fam. D. Uyl-Jansen, alhier, welke bij de stormramp van Februari jX te Oosterland, waar zij een weekeind bij xenissen doorbrachten, om het leven kwamen. Aan de grove sprak de Geref. pre dikant, ds J. H. van Halsema woorden van troost. De heer de Ronde, land- bouw-assistent vertolkte namens de voorzitter der Z.L_M_, Ir. Geuze, zijn medeleven en gewaagde van de grote ijver van Kees als leerling der Land- bouwwinterschool en van zijn plichts betrachting als bedrijfsleider (ass.) op de proefboerderij te Bruinisse. Nadat de heer Rol namens perso neel en schoolbestuur had gesproken, dankte, namens de fam Uyl, een oom van de slachtoffers, de heer P. Jansen, de verschillende sprekers en de vele aanwezigen voor hun woorden van troost en medeleven. Bijna 50.000 voor het Rampenfonds De gehouden collectes te Goes voor het Nationaal Rampenfonds brachten totaal f49.822,50 op. De lijstcollecte bracht op f37.822,50; in de kerken was de opbrengst f12000, Ineezonden Mededeling ïadv mm Lekker warm en volkomen geruisloze vering. BRESKENS i Ger. Gemeente f 450.-. Verdeeld over de beide dorpen van de gemeente, was de Geslaagd. De dames A. Leenhouts en I totaal-opbrengst: Hoedekenskerke f 4.855. M. Gillissen alhier, slaagden dezer dagen Kwadendarame f 3.778,90. Ingezonden Mededeling (Adv.) Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE te Amsterdam voor het examen dokters- en tandarts-assistente. Hevige autobotsing. In de Dorpsstraat te Breskens, is vlak voor het politiebu reau, een vrachtauto van de heer F. J. Poissonnier alhier, welke uit de Lange- weg komend de Dorpsstraat inreed in botsing gekomen met een juist passeren de vrachtauto van G. Overdulve uit Zaamsiag. De auto van de heer P., welke geladen was met stukgoederen, kwam hierdoor half op 't trottoir terecht en werd zeer zwaar beschadigd. De cabine werd geheel uit zyn voegen gerukt, ter wijl de zitplaats der bestuurder half uit de cabine hing. Aan de andere vracht wagen, welke was geladen met aardap pelen, was geen schade. COLIINSPLAAT Vergadering „Onderlinge hutp*'. In de ledenvergadering van de Coöp. kolen- vereniging „Onderlinge hulp", bleek uit het jaarverslag van de penningmeester, dat er in het afgelopen jaar 424 ton eier kolen, 115 ton anthraciet, 63,5 ton bruin kool-briketten en 9000 stuks turf waren afgeleverd. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, de heer P. Janse en de aftredende commissarissen, de heren M. de Waard en M. W. de Begt herkozen. HOEDEKENSKERKE Rampenfonds. De collecten voor het Nationaal Rampenfonds hebben in totaal f 8.633,90 opgebracht. De lijstencolleete, gehouden door de leden van de gemeen teraad, bracht in totaal 5.583.90 op, ter wijl de collecten voor dit doel, gehouden m de kerken de volgende opbrengst had den: R.K. kerk f 18.00.- N.H. kerk f 800.- O.- EN W.-SOUBURC Afloop Verkoping. Mr P. W. Meylïnk, notaris te Middelburg, heeft in café „Dorpszieht" te Oost-Souburg, publiek verkocht: Huis met tuin te Oost-Souburg, Oranjeplein 43, groot 3.32 are voor f 2.810.; Huis met tuin te Oost-Souburg, Middelburgsestraat 6, groot 1.76 are, voor f 2.950.; Huis met tuin te Oost-Souburg, Vlissingsestraat 62, groot 231 are, voor f 1.500. OOSTKAPELLE Raadsvergadering. Heden, Maandag avond komt de gemeenteraad bijeen. Aan de orde komen het aanbieden van de geloofsbrieven van de heer J. Geldof, die de heer Louws (A.R.) opvolgt en het voorstel tot verbetering van de Brouwe rij weg. ST. ANN ALAND Jaarvergadering Schoolvereniging. In de jaarvergadering van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel, heelt Ds D. J. van Dijk kort openingswoord gesproken n.a.v. Deuteronomium 4: 1—20. Uit het jaar verslag van de secretaris Jóhs. B. van Dyke bleek, dat de school bezocht wordt door ISO leerlingen en dat de vereniging 225 leden telt. Het periodiek aftredende bestuurslid C. K. Slager werd herkozen. Als üd van de commissie van School toezicht werd herkozen de heer I* Heij- hoer. Na het afwerken van de huis houdelijke zaken berustte de leiding van I (aftr.), 4. A. Simonse, 5. J. Koole Mzn, de vergadering bij de ere-voorzitter ds I 6. S. Hillebrand, 7. C. Wattel, 8. C. Ton, Van Dijk. Bij de rondvraag kwamen ver-19. J. Willeboordse. schillende valr^n aan de orde. De ouder avond zal i.vjn. de toestand dit jaar niet gebonden worden, terwijl ook de kijk- avond komt te vervallen. Het komende cursusjaar is weer zeer gunstig voor de School met den Bijbel, daar naar schat ting ruim 30 kinderen van de 49 naar de bijzondere school komen. Wanneer dit in de komende jaren zo blijft, is er alle kans, dat er een aparte leerkracht be noemd kan worden voor het V.G.L.O., waarvoor dan een apart lokaal voor han denarbeid etc. zou kunnen worden inge richt. Het hoofd der school, de heer Chr. Kalle, gaf nog een nadere toelichting op het V.G.L.O. Hij heeft aan alle ouders, die voor het eerst hun kind naar schooi moeten sturen, een schrijven gezonden. 16 Maart a.s. bestaat de schoolvereniging alhier 30 jaar. Dit feit zal D.V. Donder dag a.s. herdacht worden in een kerk dienst, te houden in de Ned. Herv. kerk en waar in voor zal gaan ds G. Boer, Ned. Herv. predikant uit Gouda. Knapen vereniging. Het ligt in de be doeling te St. Annaland een Hervormde Knapenvereniging op te richten. Er zijn reeds besprekingen gevoerd. F. LAURENS AJR. Kiesvereniging. In de jaarverga dering van de A.R. Kiesvereniging her innerde de voorzitter, de heer P. Boon Sr in zijn openingswoord aan het 50 jarig bestaan der vereniging. In verband met de ramp werd besloten om de feeste lijke herdenking van dit feit niet meer te laten doorgaan. Uit de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester resp. de heren J. Rïemens en A. v. d. Broeke Lzn bleek dat de vereniging 122 leden telt en een kassaldo was van f 60.- Tot bestuursleden werden herkozen de heren P. Boon Sr, J. M. Houterman en J. Louwerse. Na breedvoerige bespreking en stemming werd de volgende candida- tenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing vastgesteld. 1. P. Boon Sr (aftr.), 2. J. Riemens (aftr.), 3. Joh. Marinissen BORSSELE. A.s. winterseizoen kolentoeslag voor ouden van dagen? In zijn openingswoord in de raad van Borssele, bracht de burgemeester, de heer P. J. Domïnieus, die sedert 16 April 1952 de scepter zwaait over Borssele, de raad dank voor de aange name wijze, waaop er tot nu toe sa mengewerkt is. Ook herdacht hij de slachtoffers van de ramp en was dankbaar, dat de gemeente gespaard is gebleven. Hierna werd een schrijven van de heer J. Fraanje, grafdelver, behan deld. Omdat de heer Fraanje zich er niet bij had kunnen neerleggen, dat zijn salaris gehalveerd was, had hij een advocaat in de arm genomen. De raad was de mening toegedaan dat de heer Fraanje verkeerd gehandeld had. Een en ander is inmiddels afgedaan. Het voorschot op de exploitatie-ver goeding 1953 voor de Chr. shool be draagt f 3957,57. In de plaats van de heer G. Alme kinders, die wegens drukke werk zaamheden ontslag had gevraagd als schoonmaker der O.L.-school, werd benoemd mej. de Koeier-Walhout. Binnenkort zal worden overgegaan tot het bouwen van vier woningen. Het ligt in de bedoeling spoedig over te gaan tot verbeteding van de haven. Bij de rondvraag bracht. da heer C. Almekinders het door net schoonma ken van aardappelen uit het rampge bied vuil geworden dorpsplein ter sprake. De voorzitter zei, dat dit spoe dig schoongemaakt zal worden. De heer Jac. de Smïdt stelde voor aan ouden van dagen een kolentoeslag te verlenen met terugwerkende kracht van 1 Januari j.l. Getracht zal worden hiermee het volgende winterseizoen te beginnen. Nagekomen Advertentiën Tot ons leedwezen is plotseling overleden ons geacht Bestuurslid, de weledele heer H. WOLZAK Vele jaren heelt hij met lust en ijver gewerkt aan de bloei der Chr. Zangverenigingen in Zee land. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Namens de Ring Zeeland van Chr. Zang- en Oratoriumver - enigingen: HET BESTUUR. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer WILLEM FREDERIK DEN HERDER, in de leeftijd van 80 jaar. Goes: M. E. DEN HERDER- MOLHOEK. E. P. WESSELS— DEN HERDER. J. P. WESSELS. En Kinderen. C. DEN HERDER. Arnhem; G. M. DEN HERDER. N. J. DEN HERDER- GOEDHART. En Kinderen. Goes: J. M. DEN HERDER. N. J. DEN HERDER- SCHRIJVER. En Kinderen. M. E. W. v. d. GIESSEN DEN HERDER. L. P. v. d. GIESSEN. En Kinderen. Goes, 13 Maart 1953. Zonnebloemstraat 10. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 17 Maart 1953, des namiddags 1 uur. Geen bloemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2