WASHINGTON EN PRAAG ZEER ONTSTEMD ZIJN Ramp veroorzaakt geen stagnatie in woningbouw Ari' Gat in Westhavendam bij Zierikzee wordt gevaarlijk De samenspreking tussen Eisenhower en Malenkof Laatste bres in nooddijk bij Rilland gedicht Amerikaanse vliegtuigen patrouil leren rustig door Nederlandse Regering helpt Belg* industrie 'SNIPPER NIEUWS1 „Laat ie fijn zijn!", zeiden de militairen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND DONDERDAG 12 MAART 1953 Wederzijdse protesten Over de Eerste Kamer, huurverhoging en krantenberichten Burgemeester van Rilland-Bath gevonden i 4 l Nog geen officieel voorstel Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad'' Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. tO, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2425. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Moordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2425 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 6.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg', J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 7.00 u., onder 18.40 u. Maan op 6.03 u., onder 6.10 u. Hoogwater op Vrijdag 13 Maart: Vlissingen: 0.00 u. 1.66 m., 12.34 u. 1.91 m. Terneuzen: 0.29 u. 1.87 m., 13.01 u. 2.11 m. Wemeldinge: 1.41 u. 1.40 m., 14.12 u. 1.67 m. Zierikzee: 1.22 u. 1.17 m., 14.00 u. 1.42 m. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren be kend gemaakt, dat de Amerikaanse ambassadeur in Praag, Wadswortb, in de krachtigste bewoordingen bij de Tsjechoslowaakse regering heeft ge protesteerd tegen het neerschieten op Dinsdag van een Amerikaanse straal jager boven West-Duitsland. Wadswortb had het protest Dinsdagavond aan het Tsjechoslowaakse ministerie van Buitenlandse Zaken gezonden. Tsjecho- Slowakije heeft gisteren eveneens bij de V.S. geprotesteerd tegen schending van het Tsjechoslowaakse luchtruim door twee Amerikaanse vliegtuigen op Dinsdag. Dit is door Radio Praag bekend gemaakt. Het protest was vervat in een nota aan de Amerikaanse ambassade te Praag. Tsjecho-Slowakjje noemt de Amerikaanse voorstelling van zaken, zoals zij in de Amerikaanse protest nota is gegeven belachelijk. Verder wordt gezegd, dat de schending slechts de voortzetting van een reeks provo caties is, waartegen Tsjecho-Slowa kije reeds herhaaldelijk had geprote steerd. De twee Amerikaanse vliegtuigen drongen Dinsdag ten Zuidwesten van Pilsen Tsjechoslowaaks gebied bin nen. De verantwoordelijkheid voor de vlucht van 'Amerikaanse vliegtuigen boven Tsjechoslowaaks gebied, alsook die voor alle gevolgen, rust uitslui tend op de regering der V.S., aldus de Tsjechoslowaakse protestnota. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben het patrouilleren langs de grens tussen de Amerikaanse zóne van Duitsland en Tsjecho-Slo wakije gisteren voortgezet ondanks het Dinsdag voorgevallen incident. Het patrouilleren, dat ongeveer een maand geleden is begonnen, zou ge schieden zolang als nodig zou worden geacht en de instructies aan de vlie gers voor het optreuen bij meiden' ten als dat van Dinsdag zouden ge handhaafd blijven. De Amerikaanse vliegers, die Dinsdag ongeveer 25 km binnen de Westduitse grens door straaljagers van het type Mig 15 werden aangevallen, hadden mogen terugvuren. Zij zouden het ook ge daan hebben als zij de kans gehad hadden. Zij hadden te laat de vijan dige bedoeling van de Migs bemerkt. POOLSE STRAALJAGER TERUG NAAR POLEN? Uit niet-officiële bron wordt ver nomen, dat de Deense regering heeft besloten de Poolse straaljager, die 5 Maart op het vliegveld Roenne op het eiland Bornholm geland was, zo spoe dig mogelijk aan Polen terug te geven. DROOGLEGGING VAN NOORD-BEVELAND STAAT ER GUNSTIG VOOR. Van de twaalf op Noord-Beveland ondergelopen polders zijn er thans reeds drie droog. Half April kunnen er tien droog zijn en niet lang nadien zullen, indien de dijk bewesten Kort- genc weer dicht zal zijn, de West polder en de Frederikspolder weer watervrij worden gemaakt. Daarmee zal dan het werk van de drooglegging van Noord-Beveland weer tot het verleden behoren. Maar de schade aan dijken, woonhuizen en opstallen zal, vooral in en om Kort- genc, nog veel tijd, ijver en geld vergen. KRACHTIG BRITS PROTEST TE CAIRO. Groot-Brittannië heeft een krachtig protest bij de Egyptis-he regering in gediend n.a.v. de verklaring van pre mier Naguib, dat Engeland de 12 Februari j.l. gesloten. Brits-Egyptische overeenkomst over Soedan naar letter en geest heeft geschonden. De Britse minister van staat voor Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, die Eden gedurende zijn verblijf in de Verenigde Staten vervangt, ontbood de Egyptische ambassadeur te Lon den op het ministerie van Buitenland se Zaken en protesteerde mondeling tegen Naguibs verklaring. Uit de tegenwaarderekening: RUIM 4 TON VOOR PRODUCTIEVERHOGING. Het lopende overleg tussen de Ame rikaanse en Nederlandse autoriteiten betreffende de besteding van 30 mil- lioen gulden van de tegenwaardereke ning voor de verhoging van de pro ductiviteit in Nederland, heeft thans feleid tot een verdere vrijgave van 15.000 gulden voor zes projecten, die in het bijzonder de productiviteit in de Nederlandse industrie ten goede zal komen. De vrijkomende gelden zullen in de vorm van bijdragen aan een aantal stichtingen en instellingen, ter financiering van bepaalde activi teiten ter beschikking worden gesteld. Reeds 10 millioen gulden werd reeds vrij gegeven voor de sector landbouw en visserij. Export van meubelen beperkt. De Nederlandse regering heeft zich bereid verklaard, ter verlichting van de moeilijkheden in enkele Belgische bedrijven, de Nederlandse uitvoer van houten meubelen naar België tij delijk voor een periode van 6 maanden te beperken tot een waar de van gemiddeld een millioen gul den per maand. Echter onder beding, dat de invoer in België uit derde lan den zal worden teruggebracht tot bij voorbeeld het niveau van 1951. Ten aanzien van twee andere be drijfstakken zegt de Nederlandse re gering, dat het onder de gegeven om standigheden onjuist zou zijn de Ne derlandse uitvoer naar België aan banden te leggen en dat men een oplossing der moeilijkheden, zo die al voor enkele Belgische bedrijven zou bestaan, niet moet zoeken in een kunstmatige bescherming. Dit antwoord werd gisteren doop de. Nederlandse regering schriftelijk gegeven aan de Belgische, ter voldoe ning aan art. 2 der regeringsverkla ring, welke werd gedaan na de Za terdag 28 Februari te Luik gehouden bijeenkomst van het vaste ministeriële Beneluxcomité. MINISTER WITTE HAD DE WIND VAN VOREN (Van onze parlementaire redacteur.) De gevolgen van de stormramp voor onze woningbouw zullen wel mee vallen. Het is niet onmogelijk dat het aantal te bouwen woningen do 55.000 zal overtreffen. Daarom is er voldoende speling om de bouwactiviteit, die er in het rampgebied nodig zal zijn, op te vangen. De schade aan de boer derijen bedraagt ongeveer 154 millioen gulden. Daar niet alle gebieden tegelijk droog zullen zijn, kan men rekenen dat er jaarlijks 70 a 75 millioen extra moet worden uitgetrokken. In twee jaar tijds kan de herbouw dan voltooid zijn. Deze bedragen zijn gezien het totaal bedrag van het bouw- program twee milliard niet zo geweldig, dat stagnatie gevreesd moet worden. Het ligt niet in de bedoeling om met noodoplossingen te werken. Behoudens misschien een enkele uitzondering zullen dus direct definitieve voorzieningen worden getroffen. Dit deelde gistermorgen minister Witte in de Eerste Kamer mede bij de behandeling van de Begroting van Weder opbouw en Volkshuisvesting. MOSSELPERCELEN WORDEN IN DE DIJKEN GESPOTEN Het dijkherstel op Goeree-Over- flakkee dreigt voor de mosselcultuur \«n Bruinisse desastreuze gevolgen mee te brengen. Op de Oudetongse bank, nabij Oude Tonge en de Hoek van St. Jacob, waar vele mosselkwekers percelen hebben, die met mosselen bezaaid en bezet zijn, hebben zandzuigers en baggermolens hun werk gedaan. Men kan begrijpen welk een ravage dit meebrengt. Mosselpercelen worden verwoest. De aanwezige mosselen worden mede de polder ingespoten. Het schijnt in de bedoeling te liggen, nog op diverse plaatsen voor het eiland Goeree-Over- flakkee grond te baggeren of te zui- Pogingen zullen in het werk gen. worden gesteld om verdere verwoes ting van mosselpercelen tegen te gaan. Voetganger te Middelburg aangereden. Gistermorgen is een voetganger die aan de rechterzijde van de Rouaanse kade te Middelburg liep, door een auto van de gemeentelijke reinigings dienst aangereden. De man bezeerde zijn rechter schouder en zijn rug, ter wijl hjj in zijn kleding scheuren opliep. Op zijn beleid was nog al critiek uitgeoefend, niet in het minst omdat de Memorie van Antwoord niet de overtuiging gaf dat er gebroken zal worden met het bouwen van eentoni ge huizenblokken. De bewindsman zei, ook ee.i gede primeerd gevoel te krijgen wanneer hij overal in het land dezelfde stan daardwoning ziet staan. Met voor schriften is dat moeilijk te verande ren. Deze woningbouw is een uiting van de geest van deze tijd. Hier ligt vooral een taak voor de gemeente besturen die van een culturele wil moeten blijk geven. Wat betreft de verhouding tussen de particuliere- en woningwetbouw, zei de minister, dat ambtenaren van zjjn departement abusievelijk hebben aangedrongen op een fifty-fifty-rege- ling. In het bouwprogramma is voor zien 25.000 premiewoningen en 25.000 woningwetwoningen. Sommige amb tenaren hebben van d ze toevallige verdeling een wet van Meden en Persen gemaakt en dat betreurde de minister. Aan beide soorten bouw wilde hjj gelijke kansen geven. Ver der zal zjjn beleid gericht zijn op decentralisatie, zodat de lagere orga nen meer vrijheid en verantwoorde lijkheid krijgen. Over de verhoging van de huren wilde de minister niets mededelen. Volgende week zal de regering haar standpunt t.a.v. het gehele complex van maatregelen bekend maken. De publicaties, die in de kranten zijn verschenen, zijn niet van regerings lege geïnspireerd. Het was oor spronkelijk de bedoeling der regering de Kamers op de hoogte te stellen. De berichten betreurde hij. De men taliteit van de bericl tgevers noemde de minister beschamend en daardoor hebben zij een smet geworpen op de goede naam van ambtenaren. Deze uitlating was o.a. voor de heer Tjalma (A.R.) aanleiding om de beul te gaan spelen. Hjj vroeg strenge bestraffing van de tipgevers. Het werd een zielig geval, want de minister moest nu ook erkennen er niet zeker van te zijn dat een ambtenaar schuldig is. Het is altijd weer merkwaardighoeveel stof een publicatie in de volksvertegen woordiging kan opwaaien. Men. kan moeilijk stellen dat het landsbelang door deze berichtgeving is geschaad. En dan is het enige criterium het standpunt van de regering, dat de hoffelijkheid gebiedt dat eerst de Kamers worden ingelicht. Dit heeft zeker enige waarde, maar anderzijds kan dit niet meer zijn dan hoffelijk heid. Een recht voor de volksvertegen woordiging om zulk een zaak het eerst te horen, is moeilijk te vinden. Aan een ander recht, dat zij stellig wei heeft, n.l. het beslissingsrecht, wordt door zulk soort publicaties niet tekort gedaan. Gisteravond omstreeks half zeven heeft men in het Oostelijk gedeelte van de Reigerbergse Polder, in de buur van het z.g.n. Paviljoen, het stof felijk overschot gevonden van de tij dens de rampnacht verdronken bur gemeester van Rilland-Bath, de heer J. A, de Goffau. Werkmensen, die hier aangespoelde wrakstukken opruim den, vonden hem. Vanmiddag om drie uur zal het stoffelijk overschot te Krabbendijke ter aarde worden be steld. Mogelijk zal later een herbegra fenis te Rilland plaats vinden. In Ooostdijk is het stoffelijk over schot gevonden van mej. J. Ver schuure; er wordt thans nog één vrouw vermist, namelijk mevr. Hart- hoorn. In de buurt van Oostdijk vond men voorts het stoffelijk overschot van de Weduwe Kostense uit Krui ningen. DOMBURG KRIJGT EEN FRAAI RECREATIETERREIN. Een dragline is hele dagen druk in de weer met het verzetten van de 400 kubieke meter grond voor het nieuwe recreatieterrein m de tuin van Huize „Eldorado" aan de Ooststraat te Dom burg. Het is een prima gelegen en be schut terrein, dat 'n oppervlakte heeft van 1900 vierkante meter en straks plaats zal bieden aan ruim 2000 men sen. De aanleg geschiedt door V.V.V. die daartoe in staat is gesteld door bijdragen van particulieren en van de gemeente Domburg. Aan de achterzijde komt een flink podium van grond, dat met gras zal worden ingezaaid. Kleedkamers zullen niet ontbreken, evenmin als een ruimte voor een orkest. Ook het gro- t middenveld wordt gazon. Aan de voorzijde, gerekend vanaf de Oost straat, kunnen 12 tot 1300 mensen op een verhoging staan en daarvoor zul len banken worden neergezet, die 800 personen zullen plaats bieden. Het hele terrein komt in het groen te lig gen en heeft twee toegangen. Het plan is opgemaakt in overleg met hetLand- schapsarchitectonisch Bureau van de Stichting „Nieuw Walcheren", welke Stichting ook het beplantingsmateriaal ter beserkking stelt. Men hoopt het terrein nog in Juni officieel in ge bruik te kunnen nemen. Wegens economische misdaden en sabotage zijn Woensdag te Oost-Ber- lijn vijftien personen veroordeeld tot gevangenisstraffen van één tot twaalf jaar. Op het internationale muziek festival, dat van 28 Mei tot 5 Juni te Oslo wordt gehouden, zullen o.m. werken van de Nederlandse componist Henk Badings ten gehore worden ge bracht. De Egyptische regering heeft bepaald, dat op alle scholen eenmaal per dag moet worden gebe den. „Wij zijn van mening, dat het gebed de basis is voor de verhoging van het moraal bij de jeugd", zo heeft generaal Naguib tegenover de pers verklaard. De machinewerkplaats van de scheepswerf te Halifax is door brand geheel vernield. De schade wordt op twee millioen dollar ge raamd. ALS ALLES MISLUKT, GAAT MEN EEN RINGDIJK VAN 1 y2 KM LEGGEN Het werk te Zierikzee concentreert zich vooral de laatste dagen op de dichting van het steeds gevaarlijker wordende gat in de Westdijk van het havenkanaal van Zierikzee. Een gat, dat sedert de le Februari van 10 m. door de getijstromen is uitgesleten tot bijna 70 meter breedte. Meer dan één poging is al gedaan om deze dijk te herstellen en te voorkomen, dat de havens door verzanding onbruikbaar zou worden. Maar noch de duizen den zakken zand noch de tonnen en tonnen keileem konden een blijvende barrière vormen tegen het bij eb en vloed aanstormende water. In Den Haag is daarop onder lei ding van prof. Thijsse, een plan op gesteld, dat nu wordt uitgevoerd, In een halve cirkel worden vijf balken achter het gat in de polder tot zin ken gebracht. Als dit gelukt zal het sluiten van het gat geen moeilijk heden meer opleveren. Maar zover is het nog niet. Twee bakken heeft men moeten laten zinken, omdat de stro ming van het water dat op enige tientallen meters achter het gat al 'n diepte van bijna zeven meter heeft te sterk bleek. Twee balken liggen in goede positie. Een drijvende kraan met een capaciteit van drie ton werpt een dam van keileem. Dag en nacht wordt doorgewerkt. Het water heeft Australische hulp voor Indo-China. De Franse minister voor Indo- China, die in Canberra verblijft, heeft meegedeeld, dat Australië heeft aan geboden militaire hulp te verlenen aan de Franse uniestrijdkrachten in Indo-China. Ter bespreking van dit plan zal een militaire missie uit Sai gon volgende maand naar Australië gaan. Volgens de minister zou zijn aan geboden alle overtollige uitrusting ter beschikking van de missie te stellen. Alle voorraden, die werden aangebo den, zullen gratis door Australië wor den afgestaan. Premier Mayer en minister van Buitenlandse Zaken Bidault van Frankrijk hebben een uitnodiging van de Turkse preimier, Menderes, aan vaard om een tegenbezoek aan Tur kije te brengen. De Franse ministers zullen in Mei naar Ankara gaan. zich echter nog niet gewonnen ge geven en met onverminderde kracht bruist het door het gat, dat nog da gelijks wordt uitgeschuurd en een diepte heeft bereikt van iets minder dan 20 meter. Maar de dijk moet dicht en mocht het onmogelijk blijven het gat op deze wijze te sluiten dan zal een veel kost baarder en langduriger methode moe ten worden gevolgd. Het aanleggen van een ringdijk van een kilometer lengte achter de bres. Vier bruggen openden zich, toen de Marine Angel, een schip met een lengte van bijna 195 meter, de Chicagorivier werd opgesleept. Het is het grootste schip, dat ooit deze bruggen passeerde. De Indonesische afgevaardigde in de Algemene Vergadering der V.N., Pa- lar, die verleden week heeft voor gesteld, dat president Eisenhower en de nieuwe Russische regeringsleider Malenkof tezamen zullen beraadsla gen om een oplossing te vinden voor het Koreaanse geschil, zei, dat hij, met het oog op de steun aan zijn denk beeld, overwoog dit in de vorm van een resolutie aan de politieke commis sie voor te leggen. Hij achtte het ech ter thans nog niet de tijd een officieel voorstel voor een bespreking tussen beide staatslieden te doen. De vertegenwoordiger van de Sow- jet-Unie, Andrei Gromyko, was van mening, dat de oorlog in Korea het Koreaanse volk op bedriegelijke wij ze op de hals is geschoven. De oorlog sleept zich nog steeds voort, omdat de Verenigde Staten zich hebben verzet tegen elk voorstel, dat beoogde de vrede te herstellen. „Hoe meer ik de buitenlandse poli tiek der Sowjet-Unie bestudeer, des te gereder geraak ik er van overtuigd, dat vrees ten grondslag ligt aan de heftige woorden en daden, waardoor het Kremlinbewind wordt geken merkt", zo zei de Amerikaan Cabot Lodge. De heer Wysjinsky heeft verleden w ek op een bijeenkomst der poli tieke commissie verklaard: „De Wes terse mogendheden zullen Azië in elk geval verliezen". Doch wij pogen niet Azië te krijgen. Indien het Sowjet- volk met ons zou willen samenwerken in ons streven om Azië te helpen, zou er een grote stap zijn gedaan in het verzekeren van de vrede". De Sowjetrussische resolutie, strek kend tot ontbinding van de commis sie der Verenigde Naties voor de ver eniging en wederopbouw van Korea, werd in stemming gebraeht. Zjj werd verworpen met 54 tegen vijf (Sowjet- blok) stemmen. In de goedgekeurde resolutie wordt verklaard, dat het Koreaanse volk dringend hulp nodig heeft. Er wordt nota in genomen van het rapport van het algemeen agentschap voor Korea der Verenigde Naties. In de resolutie worden de regeringen, die steun aan Korea hebben toegezegd, verzocht deze beloften thans onverwijld te honoreren. Tenslotte wordt de leden- staten in het algemeen verzoeht te helpen bij het leningen van de grote en aanhoudende nood in Korea. WEER RUIM EEN MILLIOEN VOOR HET RAMPENFONDS. Tot gisteravond had het Nationale Rampenfonds in totaal 79 millioen gulden ontvangen. Dat is dus ander half millioen meer dan Dinsdag, toen de stand 77.5 millioen was. De zes Deense vissersvaartuigen, die waren opgebracht naar een Pool se haven aan de Telabaai, zijn gister morgen vrijgelaten. Vier schepen zijn op weg naar Bornholm, waar zij van daag worden verwacht. De twee an deren zullen de visvangst iH de Oost zee voortzetten. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Verder afnemende wind. Veranderlijke bewolking en over wegend droog weer. Matige tot zwak ke wind tussen Noordwest en Noord- c >st. Ongeveer dezelfde maximum temperaturen als gisteren. EINDELIJK IS HET ZO VER! Gisterochtend om elf uur stonden op de nooddijk bij Rilland-Bath een paar militairen van het Regiment Oranje Gelderland. Ze staken de duim. omhoog en zeiden, wat tevreden militairen altijd zeggen: „Laat ie fijn zijn!" Ze konden lachen deze jongens. Na een nacht ploeteren had men het voor elkaar gekregen: de nooddijk bij Rilland is dicht, de laatste bres in het gevaarlijke stroomgat vlak achter de zeedijk hield het vloedwater, dat op z'n hoogst was, tegen. Maar al was de dijk dan dicht, tijd om te rusten kreeg men nog niet. Ronkend kropen de drag lines over de dijk om deze met grote happen grond op te hogen. Men was eerst van plan pas gister ochtend om half acht met de grote slag aan de nooddijk te beginnen. Maar het weerbericht voorspelde krachtige Noordwestelijke wind. Rijks waterstaat fronste toen de wenkbrau wen en besloot om te beginnen, zodra er genoeg materiaal aanwezig zou zijn. En dus bromden 's nachts om drie uur de motoren van de draglines en zwaaiden om half vier de eerste bie- tennetten met zandzakken boven het stroomgat. Dertig zakken tegelijk ge snoerd in een net van zestig gulden. Het ene pakket na het andere. Dui zenden zakken, die dank zij de met heiwerk versterkte bruggenhoofden, stevig bleven liggen. 's Ochtends om zeven uur staken de eerste zakken hun koppen boven de woelige golven uit, maar pas vier uur later kon men zeggen, dat men de strijd tegen het wassende water had gewonnen. Veertien meter breed is het dijk- stuk dat in de bres ligt, veertigdui zend zandzakken zijn er voor nodig geweest. Nu gaat een zandzuiger, die inmiddels door het dijkgat bij Bath naar binnen is gesleept, de dijk op spuiten met zand. Gisteravond om elf uur was men nog bezig met behulp van drie drag lines de dijk te verhogen tot 3,5 m. boven N.A.P. Het dijklichaarn, dat er nu ligt, is zes meter breed en kan een stevig stootje verdragen. Van de duizend hectare grote Rei- gersbergse Polder is nu 860 ha van de zee afgesloten. Men gaat nu direct beginnen om deze polder leeg te pom pen. Over drie weken hoopt men hiermede gereed te zjjn en kan Ril land droog zijn. Vandaag vertrekken de 800 mili tairen van het Regiment Oranje Gel derland weer. Ze hebben een pluim verdiend. Evenals hun voorgangers van het 41ste Regiment Veldartillerie hebben zij dag en nacht in twee ploe gen geploeterd om op tijd de zand zakken te vullen en aan te voeren. Ze kregen gistermiddag een slok rum, die want het was er guur genoeg voor dankbaar werd aan vaard. Liever nog hebben zij echter prestatievcrlof, zoals hun voorgangers dat ook gekregen hebben. Of zij dat verlof krijgen zullen is een tweede... OOK N1EUWLANDEPOLDER DROOG. Gisteren is de Nieuwlandepolder bij Krabbendijke, die door overslagwater w is geïnundeerd, droog gekomen. Deze polder werd met twee pomp- installaties droog gemalen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1