ill£ Zwitsaletten SPORT en, SPEL. ABDIJSIROOP HUURVERHOGING OP 1 JANUARI 1954? 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Ckefarine 4 Zestien corretoren gearresteerd. Pieck is ziek! Gijzelaars in Poolse handen? Frans elftal - Nederlandse profs C.P.N.-Statenlid in ongenade» Groente- en fruittelers leden zware verliezen. KOU, GRIEP. KOORTS Radio- Woensdag 11 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Stijging van 17—29 pet. Hogere lonen en lagere belasting als compensatie. Naar „De Telegraaf' verneemt heeft de regering na bestudering van het advies van de Soc. Economische Raad en alle facetten, die met het probleem der huurverhoging samenhangen, het principiële besluit genomen over te gaan tot de lang verwachte en besproken huurverhoging met ingang van 1 Jan. a.s. Volgens het blad zouden de huren in de grote steden met 17 pet. worden verhoogd, in de tweede klas gemeenten met 20 pet.; in de derde klas gemeen ten met 28 pet.; in de vierde klas gemeenten met 29 pet. Hierbij wordt uit gegaan van de gemeenteklasse-indeling der Noodwet-Ouderdomsvoorziening. Het hogere huurbedrag, dat de arbeidende bevolking zal moeten betalen, zou niet ver uiteen lopen, omdat de plaatsen, waar lagere huren gelden, een hoger percentage moeten opbrengen. Voor degenen, wier loon is vastge steld door of met goedkeuring van het college van rijksbemiddelaars zal een loonsverhoging worden voorgeschreven, die neerkomt op een algehele compen satie. Een deel der compensatiemaat regelen zal worden gezocht in de con sumptieve sector. Het ligt immers in de bedoeling de omzetbelasting op brandstof en schoeisel en ook de sui- keraccjjns te verlagen. Voorts zullen woningen worden aangewezen, waarvoor de huurver hoging in volle omvang zal gelden. In de laatste jaren is een groot aantal woningen gebouwd, waarvoor reeds belangrijk hogere huren dan de voor oorlogse worden gevraagd. Het totaalbedrag, dat in ons land aan huur betaald wordt, wordt ge schat op 700 millioen per jaar. Neemt men nu een gemiddelde van 20 voor de huurverhoging, dan zal er dus 140 millioen meer aan huur moeten worden opgebracht. Wij me nen te weten, dat de regering de compensatie daarvoor wil zoeken in de belastingfactor en voor 40 milli oen in een loonsverhoging, welke on geveer 2 zal bedragen. In het belastingplan-1953, dat mi nister J. van de Kieft ontworpen heeft, is 18 millioen geraamd voor verlaging van de omzetbelasting op huisbrand en 15 millioen op die van schoeisel. De verlaging van de suikeraccijns zal de schatkist f30 millioen kosten. De suiker zal dan 10 cent per 100 kilo goedkoper worden voor de consu ment. In het belastingplan is als compen satie eveneens opgenomen een bedrag van 15 millioen tot verlaging van de inkomstenbelasting, waarbij het vrije bedrag aan de voet verhoogd zal worden, terwijl bovendien nog kleine verschuivingen in de verdere tabellen in overweging zijn. Tenslotte zal de personele belasting met 40 verlaagd worden, hetwelk een bedrag van 22 millioen bete kent. Het verlies, dat de gemeenten Ingezonden Mededeling (Adv.) Clielarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwak ke maag niet van streek raakt. BEROEMDS GENEESMIDDEL EH IN ÉÉN TABLET 'n 4tje doet wonderen! Van sabotage verdacht. Volgens het Westberlijnse blad „Telegraf" zijn zestien correctoren van het Oostduitse blad „Tribune gearresteerd onder beschuldiging van sabotage. Zij hadden n.l. laten passe ren, dat Stalin „voor de oorlog" i p.v, „voor de vrede" had gewerkt. De „Tribune", het orgaan van het vakverbond, publiceerde Zaterdag 'n telegram van deelneming van de so cialistische eenheidspartij, waarin o.a. stond: „Met Joseph Vissarionowitsj is de grote geleerde van het Marxisme- Leninisme, de schitterende strijder voor het behoud en de consolidatie van de oorlog in de wereld verdwe nen". In de loop van de morgen werd het nummer door de politie in beslag ge nomen, maar er waren reeds exem plaren verkocht. BAKKERSOORLOG IN AMSTERDAM? In Amsterdamse bakkerskringen is nogal beroering gewekt door een Voorstel van een groep van winkel bakkers aan de contactcommissie, het overkoepelend orgaan in de Amster damse bakkerswereld, om met ingang van Maandag a.s. de prijs van wit brood met vijf cent te verlagen. Als dit inderdaad door zou gaan vreest men in bakkerskringen, dat een „broodoorlog" zal ontstaan. Inbrekers namen de brandkast mee. Tijdens afwezigheid van de bewo ners hebben inbrekers een nachtelijk bezoek gebracht aan de woning van de heer E. Kijlstra te Surhuisterveen, vertegenwoordiger van een brand verzekering. Voor het openen van de brandkast wilden de heren blijkbaar een rustiger plekje zoeken, want zij hebben het gevaarte naar buiten ge sleept en daarna op een auto geladen. Volgens de heer Kijlstra zal de in houd van de brandkast een schamele beloning voor het zware karwei zijn. De kast bevatte namelijk in hoofd zaak administratieve bescheiden. Griekse klacht in de politieke commissie. Griekenland heeft Maandag m de politieke commissie van de V. N. de beschuldiging geuit, dat 3000 Griekse militairen, die door communistische verzetsstrijders na de oorlog gevangen genomen werden, nog steeds in Al banië, Bulgarije, Tsjecho-Slowakije, Roemenie en de Sowj et-Unie worden vastgehouden. De Griekse afgevaardigde herinner de er aan, dat de assemblee in 1950 had aangedrongen op repatriëring van deze militairen. De vijf landen adden dit verzoek echter genegeerd. zullen lijden wegens derving van in komsten uit de opcenten, zal het rijk vergoeden. Het gehele belastingplan 1953 zal, naar het in de bedoeling schijnt te liggen, evenals de huurverhoging en de belastingfaciliteiten ter bevorde ring van de industrialisatie en de werkgelegenheid, pas op 1 Januari 1954 in werking treden. De huur der oude woningen op 100 stellende in Mei 1940, bedraagt het thans 115 na de reeds toegestane 15 huurverhoging. Worden de plan nen der regering door het parlement aanvaardt, dan zullen de huren der oude woningen op 1 Januari 1954 stijgen tot 140. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vatbaar voor vocht en tocht Niet nodig de hele winter te hoesten! Neem bij de minste klacht de snel werkende, verzachtende, slijmoplossende AKKERS 's were/ds beste hoestsiroop Naar D.P.A. mededeelt zou de Oost duitse president. Wilhelm Pieck, sinds enige weken ernstig ziek zjjn. Pieck, zo tekent D.P.A. hierbij aan, is een van de weinig Duitse communistische staatslie den, die een min of meer nauw persoon lijk contact met Stalin onderhouden heeft en op diens steun kon rekenen. Het is echter een publiek geheim, zo gaat D.P.A. verder, dat Pieck reeds ge ruime tijd geen rechtstreekse directieven uit Moskou heeft ontvangen. Alle partij-instructies werden de laat ste tijd door Alenkof aan Walter Ul- bricht, secretaris-generaal der S.E.D., geven als deze in Moskou vertoefde. Reuter schrijft uit Berlijn, dat geen bevestiging of ontkenning over de ziekte te verkrijgen is. Reeds sinds midden Fe bruari is de 77-jarige president niet op belangrijke openbare plechtigheden ver schenen. Hij was ook niet aanwezig bij de plechtigheden ter gelegenheid van Stalins overlijden en bijzetting. Officieel wordt daarentegen gemeld, dat hij een condoleantiebezoek aan generaal Tsjoei- kof, hoofd van de Sowj et-Russische con trolecommissie heeft gebracht. SCHOOLKLASSEN IN DE KAZERNE. In de Cort Heyligerskazerne te Bergen op Zoom is voor het eerst een jeugddag gehouden. Leerlingen van de hoogste klasen der Chr. Mulo-scholen uit 's-Her- togenbosch en Breda, waren te gast bij het regiment lichte luchtdoelartillerie Kornwerderzand, dat hier is gelegerd.. Men wil de jeugd, die over enkele jaren de wapenrok gaat dragen, reeds nu al vertrouwd maken met het leger. Overste Stuker verwelkomde de scho lieren, die verder de dag doorbrachten met het bezichtigen van het kazerne complex, het beluisteren van een uitzen ding over de luchtdoelwapens en het aan schouwen van wat in de praetijk met de luchtdoelkanonnen kan worden gedaan. Om de practische „onderricht" zo spre kend mogelijk te maken, werkten enkele S 11-toestellen van de vliegbasis Woens- drecht aan de demonstraties mee. Kapitein Hemmes volgende week naar Nederland. De kapitein van de „Oranje", die na aankomst van de „Oranje" in Tandjong Priok op 17 Januari in het ziekenhuis Tjikini te Djakarta moest worden opgenomen, is Dinsdag uit het ziekenhuis ontslagen. Hij zal in de loop van de volgende week per vliegtuig naar Nederland vertrekken. (T Op het toneel van de Middel burgse Schomoburg werd een aantal van de gereed gekomen maquettes voor het miniatuur van Walcheren tentoongesteld, tijdens een vorige week gehou den bijeenkomst, waarin werd medegedeeld, dat de herden kingsplechtigheden van de Stich ting „Nieuw Walcheren" tot 1954 worden uitgesteld. aul llllll lllllll iiiiiriiiiiii|i|in|Mii|| IN „SNERTSTAD" Een vreselijk veel rook makende locomotief trok een tiental wagonnetjes over de rails en verdween hijgend en zuchtend in de verte. Toen het opgestoven zand een beetje was weg gewaaid begon Pieter langs de spoorlijn te lopen op zoek naar een paar spoor bomen. Hoewel hij steeds in de verleiding kwam om de spoorlijn over te ste ken vond Karolus het toch beter om het niet te doen. De „levensgevaarlijke" bordjes stonden namelijk om de tien meter in de grond. Eindelijk kwam een onbewaakte overweg in het zicht. De fel rood gekleurde paaltjes staken scherp af tegen de blauwe hemel. Aandachtig lazen Pieter en Karolus de „Voorschriften bij oversteken", die op het bord stonden geschreven. „Eerst rechts kijken, dan links kijken en dan vlug de rails overrennen", herhaalde Karolus. Zonder onge lukken kwamen ze aan de overkant. Het stadje was nu vlakbij. Een Oosters stadje was het. Eigenlijk niets anders dan een verzameling van straatjes en poort jes met op de vreemdste plaatsen de vreemdsoortigste ramen. Nieuwsgierig liep het tweetal de toegangspoort door en stonden toen voor een Oosterse politieman die kennelijk verveeld en slaperig tegen een stenen muurtje leunde en zijn pijpje smoorde. „Ik wil U wat vragen, maar U heeft zeker geen dienst vandaag?" vroeg Pieter. „Ik heb wél dienst", mopperde de man. „Vraag me maar wat, dan verveel ik me tenminste niet zo". „Mijn naam is Pieter Cannegieter, ik wilde graag weten hoe deze stad heet". De agent fronste zijn wenkbrouwen en deed een lange haal aan zijn pijp. „U is dus een vreemdeling", knorde hij. „Dan kunt U met Uw zwar te papegaai beter weer vertrekken, want het is hier een snertstad". „Vreemde naam „Snertstad", sprak Pieter. „Nééé, zo héét het hier niet maar zo is het hier!" mopperde de man ongeduldig. DEENSE VISSERSVAAR TUIGEN OPGEBRACHT-, De Poolse autoriteiten hebben Maan dagavond in het gebied van de Hela- baai bij Danzig zeven Deense vissers vaartuigen, met aan boord 30 Denen, aangehouden en naar Hela-baai, een Poolse haven, opgebracht. Men gelooft, dat de aanhouding in verband staat met de Poolse eis om uitlevering van de Poolse straaljager, die verleden week op het Deense eiland Bornholm landde. Tot dusver heeft Denemarken nog geen gehoor gegeven aan deze eis. Twee der opgebrachte vissersvaar tuigen zonden radio-berichten uit, toen zij werden aangehouden, Eén der telegrafisten seinde: „Verwacht ons voorlopig niet terug". Ingezonden Mededeling (Adv.) ISRAEL ZAL BEROEP DOEN OP V.N. De Israëlische afgevaardigde bjj de V. N. heeft Zondag in een Amerikaanse televisie-uitzending medegedeeld, dat Israël de V. N. binnen tien dagen om steun zal vragen in zijn geschil met Rusland. Het verzoek om steun zal worden gedaan bij het debat over een voor stel van Polen tot het verstevigen van vrede en vriendschap in de gehele wereld. Nieuwe Russische ambassadeur te Peking. Naar het officiële Russische persbu reau Tass meedeelt, is Alexander Pan- sjoesjkin als ambassadeur te Peking, ver vangen door de onderminister van Bui tenlandse Zaken Wasili Koeznetsof. Pan- sjoesjkin zal een andere functie krijgen. Koeznetsof was vier dagen geleden bij de wijzigingen in de Russische regering na de dood van Stalin ontheven van het voorzitterschap van het vakverbond en benoemd tot onderminister van Buiten landse Zaken. Voor zover bekend zal dit zijn eerste functie zijn buiten de Sowjet- Unie. EVACUATIEPROBLEMEN IN UTRECHT. Van de 6000 evacué's, die zich in de provincie Utrecht bevinden, is 69 pet. afkomstig van Schouwen en Duive- land. Voor het groot aantal agrariërs, dat thans in niet-agrarische gemeenten vertoeft, is de verwachting gewettigd, dat over enige tjjd de verhuizing naar het platteland mogelijk gemaakt zal worden. Vele geëvacueerden zijn op dezelfde adressen gehuisvest, waar men in de jaren 1944 en '45 was ondergebracht. Ouden van dagen zijn hoofdzakelijk ondergebracht in de daarvoor bestem de tehuizen. Een aantal conferentie oorden hebben evacué's opgenomen. Hoewel er grote voorraden kleding voorhanden zijn uit de inzamelings acties, is toch niet ieder geholpen. Vooral de plattelandsbevolking heeft behoefte aan de geëigende kleding, die niet altijd aanwezig is. Er wordt echter alle aandacht aan dit probleem besteed. NEDERLANDSE PROFS; De Munck (F. C. Köln) Vreeken (Nantes) De Vroet (Rouaan) Van der Hart (Rijssel) Schaap (R. C. de Paris) De Kubber (Bordeaux) Timmermans (Nimes) Rijvers (St. Etienne) Appel (Reims) Van Geen (Nantes) De Harder (Bordeaux) Deladeriere (Nancy) Saunier (Le Havre) Kopa (Reims) Gardien (Sochaux) Ujlaki (Nimes) Gaulon (Stade Frangais) Penverne (Reims) Jonquet (Reims) Marche (Reims) Gianessi (Roubaix) Ruminski (Rijssel) FRANS ELFTAL. TAFELTENNIS. Will van Zoclen neemt de leiding. In de tweede heltf van de Zeeuwse tafeltenniscompetitle wonnen de beide koplopers, maar Will van Zoelen, dat een ernstig gehandicapt Sorry een 0 10 nederlaag bezorgde, kwam door een Iets beter gemiddelde op de eerste plaats. Wilno klopte Schelde met 37, waardoor de Scheepsbouwers In een lastige positie zijn geraakt. Spirit, dat met 37 van Wilno II verloor, bleek lantarendrager. Sorry, dat het geruime tijd zonder Rotmans zal moeten stel len, wist het ln eigen huls tegen Goes niet verder dan een 55 gelijk spel te brengen. De stand ls nu: Will v. Zoelen 11 8 2 1 18 77—33 WlblO 11 8 2 1 18 75—35 Be Fair 11 7 2 2 16 73—37 Sorry 10 4 3 3 11 50—50 Wilno II 12 4 1 7 9 47—73 Goes 11 2 2 7 6 40—70 Schelde 9 2 0 7 4 32—58 Spirit 9 1 0 8 2 25—65 In de 3de klasse A vond slechts één wedstrijd doorgang. Will van Zoelen II haalde bij V.S.V. beide punten weg (4 Vanaf 1 Maart j.l. zijn ongeveer twin tig duizend Oostduitse vluchtelingen in West-Berlijn aangekomen. In Februari weken veertig duizend mensen uit, hetgeen een record voor één maand is. In een dorp in de Indische provincie Djammoe zijn dertig personen na een bruiloftsmaal aan vergiftiging overleden. De jongehuwden bevinden zich onder de slachtoffers. Van talrijke anderen is de toestand critiek. Dr B. Polak afgezet. Het bestuur van het district Am sterdam van de C.P.N. heeft aan de heer B. Polak, arts te Amsterdam en lid van de Prov. Staten van Noord- Holland en de Amsterdamse gemeen teraad opgedragen beide functies neer te leggen. Volgens de communisten zou hij noch in politiek, noch in persoonlijk opzicht het vertrouwen verdienen als vertegenwoordiger van de bevolking. In de verklaring wordt de arts be schuldigd van achterbaks gewroet in de partij. Regelmatig verzuimde hij aan het partijleven deel te nemen en hij poogde enkele partijgenoten van Joodse afkomst op te zetten tegen de partijleiding en het optreden van de Sowj et-Unie. Tot goed begrip diene, dat de heer Polak een Jood is. De praktijken, die de laatste tijd door de communisten achter het ijzeren gor dijn worden uitgevoerd, schijnen thans ook de C.p.N. te pas te kunnen komen. 6) en bleef dus op de tweede plaats, De stand ls hier: 't Zand 5—10, Will van Zoelen II 610, Schelde II 68 V.S.V. 64; Sorry IH 5—2; P.Z.E.M. II 6—0. In de 4de klasse A bleef T.T.C. wel iswaar aan de kop, maar het verspeel de niettemin een kostbaar puntje aan P.Z.E.M. II (5—5). V.S.V. II moest de tweede plaats afstaan aan Be Fair H, dat met niet minder dan 100 won. Amor II stelde zich heel wat veiliger door een 37 overwinning op P.Z.E.M. m. De stand Is; A.T.T.C. 8—12; Be Fair II 6—10; V.S.V, II 8—10; Amor 6—5; P.Z.E.M. Hl 8—5; Schelde IV 6—0. In de 4de klasse B kwam Wilno Hl aan de kop door een 46 zege op het leidende Be Fair Hl. De stand ls -.Wil no III 6—9; Be Fair III 7—8; O.T.T.C. II 4—6; V.S.V. n 6—5; Schelde V 5—0. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen bij N.T.T.B.? De Zeeuws Vlaamse Tafeltennlsbond komt Zaterdag 14 Maart ln Hotel Cen traal te Terneuzen ln een bijzondere vergadering bijeen. Het voornaamste punt van bespreking ls de al of niet aansluiting bij de Nederlandse Tafel tennis Bond. Het Is de bedoeling, dat alle bij de Z.V.T.B. aangesloten clubs zich na de vergadering in eigen kring beraden en vóór 1 April hun beslissing kenbaar maken. VREEKEN RECHTSBACK BIJ NEDERLANDSE PROFS. De belangstelling voor de wedstrijd Frans elftalNederlandse profs, die Donderdag a.s. in het Pare des Prin ces te Parijs gespeeld zal worden is groot, vooral wat de belangstelling van Nederlandse zijde betreft. Nu Wilkes geen toestemming van zijn club F.C. Torino heeft gekregen, zal Vreeken van Nantes de Nederlandse profploeg completeren. In het Frans elftal zijn drie debutanten opgesceld. Zaterdag j.l. is in Zürich dr P. C. Gu- gelot, oud geneesheer-directeur van het Nederlands sanatorium te Davos, in de ouderdom van 62 jaar, overleden. In 1951 nam hij als zodanig afscheid. Onder zijn leiding werd het Davoser sanatorium tij dens de oorlog uitgebreid en gemoderni seerd. Droeve cijfers. Grote indirecte schade voor de veilingen. Men schat, dat zeventig proeent van de totale oppervlakte aan geïnundeerde boomgaarden in Zeeland en West-Bra bant ten dode is opgeschreven. Niet min der dan 550 telers zijn getroffen. Zij be zitten tesamen 1400 ha. boomgaard.. Het zijn voornamelijk jonge bedrijven die getroffen zijn, bedrijven dus die net in productie waren of spoedig zouden ko men. In Oost Zuid-Beveland, dat is het ge bied vanaf de Zanddijk bij Kruiningen, werd 380 ha. geïnundeerd,, waardoor 1J5 telers werden getroffen. In de „Zak" - Baarland en Ellewoutsdijk - 420 ha. (175 telers); op Noord-Beveland 60 ha. (15 telers); rond Wolfaartsdijk 60 ha. (20 telers); op Tholen 50 ha. (30 telers); op ST Philipsland 25 ha. (5 telers); op Schouwen-Duiveland 180 ha. (60 telers) en in West-Noord-Brabant 225 ha. (60 telers) Van de 300 ha. met klem fruit beteeld werd 30 a 40 ha. geïnundeerd; van de boomkwekerijen werd van de 70 ha. 3a4 ha. geïnundeerd, voornamelijk rond Poortvliet, Zierikzee, Noordwelle, Waar de, Kruiningen en Baarland. GROENTETEELT. Bij de de zgn. „grove groenteteelt" werd jaarlijks verbouwd aan uien 2700 ha. aan vroege aardappelen 900 ha. aan wijnpeen 170 ha. en aan princessebonen 100 ha. Hiervan is respectievelijk geïnun deerd 1570 ha., 470., 100 ha. en 50 ha. Men verwacht thans dat de uienteelt zich naar andere gebieden zal verplaat sen. Van de „intensieve groenteteelt", een oppervlakte van 350 ha., is 50 ha. geïnun deerd. Van de Kas-groenten en fruit een gebied van totaal 20 ha. werd 4 ha. geïnundeerd waarvan op Schouwen- Duiveland 1,5 ha., öp Wést Zuid-Beveland 0,5 ha., op Oost Zuid-Beveland 0,3 ha., op Walcheren 0,2 ha„ op Noord-Bevêland 0,1 ha. en in West-Noord-Brabant 1,4 ha. Van de met tuinbouwzaden beteelde oppervlakte groot 1500 2500 ha. is één derde geïnundeerd. Hoewel de Zeeuwse veilingen gespaard bleven, ondervinden ztj toch grote indi recte schade wegens vermindering van de aanvoer. Over een schaderegeling is uiteraard nog niets bekend. Het zijn vooral de kleine zelfstandige fruitkwe kers, zoals die in de buurt van Elle woutsdijk, die voor grote problemen ko men te staan. Ingezonden Mededeling (adv.) zijn snel en afdoend te bestrijden mei: .'n ZW/TSALpreparaat/ foengt o-ttó DONDERDAG 12 MAART 1953 HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO; 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenw. 9.15 Koorzang. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements muziek. 12.00 Gram. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Hammondorgelspel. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel; 14.40 Gram.; 14.55 Voetbalwedstrijd FrankrijkNederlands Prof.-elftal. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mil. actualiteiten. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: J. J. v. d. Laan: „N. Guinea's Austr. buurman". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Amusementsmu ziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuziek. 19.40 Instrumentaal kwartet. 20.00 „Beurzen open, Dijken dicht". 20.05 Nieuws. 20.10 Inleiding vol gende uitzending. 20.15 „The dream of Gerontius", oratorium. 22.00 Med. 22.05 Voordracht. 22.20 Gev. prog. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30-24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Heilige Mis van Requiem. 9.30 Gram. 9.40 Idem. NCRV: 10,.00 Gewijde mu ziek. 10.30 Morgend. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie: 12.00 Angelus; 12.03 Lichte muziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmed.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianotrio en solisten. NCRV: 14.00 Metropole or kest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gev. muziek. 15.45 Gram. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Pianotrio. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Weense muziek. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Leger des Heilsmuziek.. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gev. prog. 21.45 Vragen aan voorbijgan gers. 22.15 Pianorecital. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 „Salome", muziek drama. (gr.pl.) 16.40 Gram. 18.30' Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Vrije Poli tieke Tribune. 19.50 Gram. 20.00 Klank beeld. 20.30 Verzoekprog. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Verzoekprog. 22.00 Nieuws. 22.15 Moderne ffiuz. 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4