STALIN IN HET MAUSOLEUM NAAST LENIN BI|OEZET Eiddag voor het Bewas. Ontwerp-statuut voor een „Klein Europa" aangeboden Westelijk Schouwen weer aangesloten op P.Z.E.M.-net Dijken in Zeeland worden met caissons gedicht Malenkof: Samenwerking tussen kapitalisme en socialisme Aanval op vaste land van China PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND GROOTSE PLECHTIGHEID TE MOSKOU k SNIPPER NIEUWS' Nederlandse afgevaardigden blijven op een economische eenheid hameren Eerste aflevering pas over 8 weken Uitgave! Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 30, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte NToordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2432 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 eent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DINSDAG 10 MAART 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEEDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 7.05 u., onder 18.36 u. Maan op 5.16 u., onder 13.06 u. Hoogwater Woensdag 11 Maarti U. 1.38 m. 10.14 u. 1.68 m„ 23.24 Vlissingen: 10.14 u. 1.37 m„ 22.56 u. 1.38 m Terneuzen: 10.41 u, 1.58 m., 23.24 u. 1.59 m. Wemeldinge: 11.35 u. 1.30 m., u. m. Zierikzee11.21 u. 1.11 m„ MET SCHROOM en tegelijk met stille vreugde wijden wü dit keer in ons dagblad een hoofdartikel aan de jaarlijkse biddag voor het gewas, die morgen in een groot deel van Zeeland gehouden wordt. Nog wel nooit tevoren heeft onze provincie zo'n behoefte ge had aan die dag als juist in dit ramp jaar 1953. Wij mogen deze dag in ere houden, maar de grote vraag is of wij de betekenis en de noodzakelijkheid hiervan nog wel inzien. Bij de samen stelling van de Nieuwe Bundel van de Ned. Herv. Kerk heeft men de meeste gezangen voor een bededag niet meer opgenomen. Gebeurde dat omdat het grootste deel van ons volk met deze dag geheel gebroken had? Wij konden wel polders indijken en oude en nieuwe polders bewerken zonder de jaarlijkse biddag een bijzondere plaats in ons volksleven te geven. Wij konden zelf zoveel met onze nieuwste methodes van grondonderzoek, grondbemesting en sterk opgevoerde produGtie. Wie ver wachtte nog veel van een gemeen schappelijke biddag? Na de ontzettende ramp van de watersnood werd van ho ger hand een nationale boete- en bede dag voorgeschreven. Die werd alom ge houden, maar zijn wij daarmee nu klaar In Zeeland zal nog in vele plaatsen de traditie worden gevolgd om de twee de Woensdag in Maart af te zonderen voor het gebed. Met smart staan wij er bij stil dat dit in zo-"-'- jaa-- «V k g f t rieden i. ~~c worden bt en de zaaimachine zal daar niet worden getrokken door het geëgde land. Is er nu voor die dorpen met hun verstrooide bevolking en hun verwoeste polders geen gebed nodig? Of moet juist dit jaar het gebed overal verdiept en vermenigvuldigd worden? BIDDEN, dat is God zoeken. Bidden is God vinden en met Hem in ge meenschap treden, omdat wij door ge nade hebben ervaren dat de hinder nissen om tot God te gaan zijn weg genomen. Bidden kunnen wij alleen dan wanneer wij op de juiste wijze tot God gaan. Bidden zullen alleen zij die nog geloven in een God, Die antwoordt. Ook het gebed vraagt voorbereiding en kent een eigen karakter, een eigen weg. Alleen het geconcentreerde hart, verenigd tot de vreze van 's Heren Naam, komt tot het vertrouwend bid den. Helaas staan wij ook in dit opzicht vaak voor een ramp, omdat de zwakke en soms verwaarloosde dijkjes van ons innerlijk leven zijn doorgebroken en de vloed van de wereldgelijkvormigheid kwam binnenstromen. Hierdoor ont stond een schade die door geen ram penfonds kan worden hersteld. God antwoordt nog als mensen tot Hem roepen en Hem erkennen als hun enige hoop. Wat is de schare echter groot, van hen, die alleen nog maar iets weten van een God Emeritus en niets meer weten van een God, Die antwoordt! Zij zullen op de komende biddag geen tijd vinden voor het gebed der gemeente, want zij vinden een extra kerkgang in de week verloren tijd. Zij kennen slechts dt wedloop van de mil- lioenen mensen, die Gods wijde aarde bewonen en zoeken naar meer ruimte, meer macht en 'n meer verzekerd bestaan Maar degenen, die door de genade ge roepen zijn tot het geloof in de God en Vader van onze Here Jezus Christus, weten dat God deze wereld waarin wij wonen, nog niet heeft losgelaten. Hij is geen afwezige God, Die de door Hem geschapen wereld aan zichzelf heeft overgelaten. God is in alle dingen en boven alle dingen. Dat is in Zijn Woord geopen baard en nu weten wij dat wij mogen bidden en dat God gebeden wil zijn Ook in het rampjaar 1953, want onze crisistijden zijn Zijn gelegenheden om ons te doen ervaren dat Hij onze hoop is en blijft. Zal de eeuwige God, Die de tijden in Zijn hand heeft en ons Zfln grote ontferming getoond heeft in de overgave van Zijn eengeboren Zoon, ons op de komende Biddag en in het komende werk- en oogstjaar iets mo gen antwoorden? Dat zal daarvan afhangen of wij in de ootmoedige houding voor Hem staan en dan in gelovig vertrouwen de be hoeften en de nood van ons leven, van ons volk, ja van de ganse wereld tot Hem durven brengen. Dan pas wordt er echt Biddag gevierd. LAAT ONS dit jaar niet uit traditie samenkomen tot gebed, maar aan gespoord door Zijn goedheid en gedre ven door het besef van onze afhanke lijkheid. Laat ons bidden om arbeids vreugde en arbeidskracht, om vrucht bare tijden voor de akkers die niet werden tot gezouten land. Laat ons bid den om herstel van die gebieden, waar de landman dit jaar zal kunnen zaaien, opdat de zware inspanningen van dijk herstel en grondbewerking onder Gods zegen zullen slagen en een volgend jaar weer alle Zeeuwse polders zullen kun nen worden bezaaid en de nu verdron ken velden zich weer zullen tooien met koren en weer bekleed zullen zijn met kudden. Laat ons bidden voor onze Vorstin en Haar Huis, voor de Regering en voor alle instanties, die in dit ramp jaar zoveel plannen voor herstel en wederopbouw moeten beramen en uit voeren tot heil van ons geteisterd volk. De Here zegene handel en nijverheid en bevestige het werk onzer handen.' Zullen wij dan ook niet bidden, dat wij zelf Gods akker mogen zijn, waarop de Hemelse Landman Zijn vruchten oog sten kan? Dan zal het rampjaar 1953 toch nog een gezegend jaar worden, in waarheid een jaar des Heren J. K. Niets op brood gekregen en weggelopen. Af en toe lezen wij vp el eens, dat er iemand van huis is weggelopen en soms was een slecht rapport hiervan de reden. Maar een tienjarig Schie- dammertje, dat zich Zondagavond hij een Rotterdamse politiepost meldde na om zes uur van huis te zijn weg gelopen had een andere reden: hij had n.l. niets op zijn brood gekregen. Rusland heeft gisteren zijn grote leider begraven. Langs de weg, die de stoet naar het Rode Plein volgde, stonden duizenden belangstel lenden geschaard achter een rij militairen van het garnizoen van Mos kou. Toen de stoet het Rode Plein bereikte zong een groot koor de „Elegie" van Massenet, waarna een symphonie-orkest de finale van de zesde symphonie van Tsjaikowsky speelde. Bij de nadering van het Mausoleum van Lenin, begonnen de klokken van het Kremlin te luiden. Stalins kist werd van het paleis der vakverenigingen naar het Rode Plein vervoerd op een affuit, die werd getrokken door zes paarden. Over de kist hingen met zwart afgezet rode vlaggen. De affuit werd voorafgegaan door de mannen, die op fluwelen kussens Stalins medailles en onderscheidingen droegen. Zij werden geflankeerd door cavalierie. Onmiddellijk achter de affuit liepen Malenkof, Beria en Molotof. Na hem kwamen de leidende regeringspersonen en partijleiders en de maarschalken van de Sowjet-Unie. Malenkof droeg, evenals alle andere leiders, om de linkerarm een met zwart afgezette rode band. tiëel versterken om elke aanvals- poging te kunnen afslaan. Laten wij onze waakzaamheid ten opzichte van de imperialistische agenten hand haven", aldus zei Molotof. „Ons socialistisch vaderland koes tert geen enkel aanvalsplan en zal anderzijds ook geen enkele inmen ging van andere landen in zijn bin- nénlandse aangelegenheden dulden.' Evenals de hem voorafgegane spre- -kérs, Malenkof en Beria, bracht Mo lotof de vriendschap van de Sowjet- Unie met China, in de eerste plaats in herinnering en vervolgens de vriendschap met de volksdemocratie- en en de arbeiders in de gehele wereld. De lijkkist werd op een katafalk voor het Mausoleum geplaatst, waar na de leden van de regering en de partijleiders hun plaatsen innamen op de tribune naast het spreekgestoelte. To.en volgden de redevoeringen van Malenkof, Beria en Molotof. Nadat Molotof was uitgesproken verlieten de regerings- en partijleiders de tribune. Zij namen de kist op hun schouders en droegen deze langzaam het Mau- si'eum binnen. Op dat ogenblik weer klonken de eerste saluutschoten van de kanonnen. De sirenes van fabrie ken in het gehele land loeiden. Om 10 uur (Ned. tijd) precies werd Stalins kist naast de sarcofaag van Lenin geplaatst. Een militair orkest speelde het Sowjet-volkslied. Om vijf minuten over tien, nadat de leiders weer plaats hadden geno men op de tribune van het Mauso leum, - begon de militaire parade. REDEVOERINGEN. 1'-lenkof prees in zijn rede Sta lin als d gene, die Rusland de vrij heid bracht, als de diepste denker van zijn tijd en als een man, die zijn leven gaf voor de bevrijding van de werkende klasse. „Stalin heeft ons land voor het eerst in duizend jaar verlost van uit buiting van mens door mens. De da den van Stalin zullen altijd blijven voortleven. Onze partij en de gehele mensheid hebben een groot verlies geleden. De naam van Stalin prijkt terecht naast de grootste namen van de g!schiedenis Marx, Engels en Lenin. Onze politiek is gericht tegen de oorlogsstokers. Onze politiek is er een van samen werking tussen twee verschillende systemen, kapitalisme en socialisme. ,,Het is onze heilige plicht de een heid en vriendschap van de volkeren De N.V. Olster Asphaltfabriek is gisteren door een felle brand geteis terd. De schade was niet gering. Volgens ramingen telden de Verenig de Staten op 1 Januari van dit jaar 158.448.000 inwoners, 2.698.000 meer dan op 1 Januari 1952. Ruim dertig kinderen zijn gisteren te Johannes burg gewond toen een granaat, die door een leerling was meegenomen om hem aan zijn onderwijzer te laten zien, in een schoollokaal ontplofte. De onderwijzer, die de leerling had gewaarschuwd niet met de granaat te spelen, werd ook gewond. Een he vige brand heeft te Wilmington, in Noord-Carolina (V.S.) voor millioenen dollars schade aangericht. Tenminste vijf brandweerlieden zijn ernstig ge wond. der Sowjet-Unie te bewaren", zo zei Malenkof o.m. in zijn rede, die 20 mi nuten duurde. „Onze arbeiders, boeren en intellec tuelen kunnen rustig werken, in de wetenschap, dat partij en regering hun rechten zullen weten te verde digen", zo zei Beria. Wat de buitenlandse politiek be treft verzekerde Beria, dat de vredes politiek van Lenin en Stalin ook in de toekomst getrouw door de Sowjet- regering kan worden toegepast. „De macht van een staat is niet al leen het leger. De eenheid van het volk, het vertrouwen in de partij, in de regering, zijn evenzeer van belang. Het Sowjet-volk heeft met eenstemmi ge goedkeuring de benoeming van Malenkof tot minister-president aan vaard." „Laten wij getrouwe leerlingen van Stalin zijn, ons verdedigingspoten- Opwekking van electriciteit met atoomenergie. De commissie voor de atoomener gie heeft bekend gemaakt, dat het nationale laboratorium te Oak Ridge er. in is geslaagd met een nieuw type atoomoven electriciteit op te wekken. Zij deelde mede, dat hiermede een belangrijke mijlpaal is bereikt bij het streven om met behulp van atoom energie electriciteit op te wekken, waarvan de kosten economisch ver antwoord zijn. Laatste stroomgat bij gesloten. Goedereede Gistermiddag om kwart voor vier is het laatste stroomgat van Goeree ten Zuid-Oosten van het dorp Goede reede, gesloten. De Chinees-nationalistische marine leiding heeft medegedeeld, dat een harer patrouille-vaartuigen in de af gelopen week een aanval op de Chi nees-communistische haven Swatow heeft uitgevoerd, waarbij een aantal vaartuigen der communisten is be schadigd. Een vaartuig werd buit gemaakt en twee leden der plaatse lijke Chinees-communistische commis sie voor de kustverdediging gevangen genomen. Laatstgenoemden hebben onthuld, dat de Chinezen twee Amerikaanse vliegers, leden der bemanning van de „Neptune", die achttien Januari j.l. door luchtdoelartillerie der communis ten omlaag is geschoten, hebben ge vangen genomen. De twee Amerika nen werden door de straten van Swa- ton gevoerd en vervolgens naar Can ton gezonden. De aanval op de haven van Swatow is de eerste, die de Chinees-nation» listische marine, na de opheffing van de neutralisering van Formosa, op eei) haven van het Chinese vasteland heeft uitgevoerd. BELANGRIJKE GEBEURTENIS TE STRAATSBURG? De president van de Straatsburgse Grondwetsvergadering, Paul Henri Spaak, heeft aan minister Bidault, de president van de Ministerraad van de kolen- en staalgemeenschap, het ontwerp voor een statuut voor „Klein Europa" aangeboden. De plechtigheid, die in het btjzjjn van alle zes mi nisters en van de gehele vergadering plaats vond, droeg een symbolisch karakter, daar het de zes-en-tachtig Europese politici nog niet gelukt is hun werk geheel te voltooien en dus nog geen definitieve stemming over het plan heeft plaats gehad. De behandeling der nog omstreden artikelen zal vandaag worden beëindigd. Daarna zal het aan de Raad van Ministers zjjn de besprekingen der regeringsdeskundigen te laten beginnen over een verdrag op grond waarvan een Europees statuut zou kunnen worden ge proclameerd. Minister-Bidault zeide in zijn ant woord tot Spaak, dat de Raad der Ministers besloten heeft, dat het plan thans aan de regeringsinstanties ter studie zal worden voorgelegd. Een van de vragen, die zich voor ons opdoen, zo zei Bidault, is, of het Europa, dat gevormd moet worden, en waarvan iedereen de noodzaak erkent, een drooin is of een luid sprekende im provisatie, dan wel een onmisbare schepping. Minister Bidault zeide voorts: „Wij zullen ons er ongetwijfeld aan wij den met de vaste wil trouw te blij- EEN KNAP STUKJE WERK Sinds gisteren is het Westelijk deel van Schouwen weer ingescha keld in de P.Z.E.M.-stroomvoorziening, zodat de noodaggregaten, die in Renesse, Haamstede en Burghsluis sinds enige weken voor een be perkte stroomvoorziening hebben gezorgd, nu buiten gebruik kunnen worden gesteld. Het tot stand brengen van de verbinding met het P.Z.E.M.-hoogspanningsnet is geen sinecure geweest. De stroomtoe voer moest via eindeloze watervlakten geschieden. Reeds kort na de stormvloed kon Brouwershaven via de bovengrondse lijnen vanuit Zierikzee worden voor zien. De vandaar naar Renesse lopen de kabel komt echter op 5 plaatsen uit transformator- en schakelstations, die volledig onder water staan. Daar de streken waar deze stations zich bevinden echter thans niet bewoond zijn, heeft men de kabel te Brjjdorpe, Looperskapelle en Ellemeet boven wa ter gehaald, buiten het station door verbonden en weer laten zakken. In het schakelstation Noordwelle is de ondergelopen schakelinrichting ver vangen door een hoog opgestelde nieuwe installatie, die in recordtijd door de fabrikant, de N.V. Coq te Utrecht, ter beschikking was gesteld. Bij deze werkzaamheden, die ge makkelijker beschreven zijn dan uit gevoerd, is grote steun ontvangen van de militaire autoriteiten, die een aan tal dukws ter beschikking stelden, alsmede van de marine, die de P.Z.E.M. enige duikers leende. De districtsingenieur, de heer ir M. Beun te Zierikzee, is vol lof over de moeite en inspanning, die ieder, zowel van de hulp van buiten als van het eigen personeel, heeft besteed aan de ver wezenlijking van het beoogde doel, het zo spoedig mogelijk „normaal" maken van de levensomstandigheden in de West-punt van Schouwen, waar OPDRACHT VAN RIJKSWATERSTAAT Zeven grote aannemingsmaatschappijen hebben van Rijkswaterstaat op dracht ontvangen een aantal caissons voor dijkherstel tot een lengte van voorlopig 1100 meter te bouwen. Deze caissons zullen worden gebruikt om de ernstigste stroomgaten in de dijken van Schouwen-Duiveland en Zuid- Beveland te dichten. Gisteren zijn aan de Merwedehaven te Rotterdam de voorbereiden© werk zaamheden voor gezamenlijke caissonbouw door vier maatschappijen, name lijk Christiani en Nielsen, Bato, Boersma en van Hattum en Biankevoort begonnen. De I.G.B. te Breda, de Hollandse Betonmij en de Amsterdamse Ballast- mij zullen de zaken eveneens groot scheeps en energiek aanpakken. Ver wacht kan worden, dat de eerste cais sons binnen een week of acht zullen kunnen worden afgeleverd. In die tussentijd zal getracht wor den de stroomgaten in verschillende gebroken dijken van verharde kop pen op het dijklichaam en zo hoog mogelijke drempels te voorzien. Daar door zal kunnen worden bereikt, dat de caissons, die over water moeten worden aangevoerd, zo spoedig moge lijk na aankomst zullen kunnen wor den geplaatst. Zoals men weet zijn eertijds de dijkbreuk van Walcheren en de af sluiting van de Brielse Maas en de Braakman met behulp van caissons geschied. Op Walcheren werd gebruik gemaakt van caissons, die van de tij delijke gealliëerde oorlogshaven van Cherbourg beschikbaar kwamen. Het is niet zeker, of meer van die caissons, die ongeveer 80 meter lang, twaalf meter hoog en vijftien meter breed zijn, nog in het buitenland be schikbaar zijn. Zo niet, dan zullen waarschijnlijk de opdrachten aan Nederlandse maatschappijen nog vrij aanzienlijk moeten worden uitgebreid. De in Nederland in aanbouw zijnde caissons worden vervaardigd van ge wapend beton. men thans zonder beperking van de voordelen der electrische energie kan profiteren. Waar de stroomvoorziening nog slechts over 1 kabel plaats kan vin den (de andere via de Schelphoek kan nog vooreerst niet voor gebruik geschikt worden gemaakt), is het na tuurlijk niet uitgesloten, dat nog eens een onderbreking zal plaats vin den, b.v. als gevolg van de water bouwkundige werken. Hierom blijven de aggregaten voorlopig nog als re serve aanwezig. Het ligt in de bedoeling nu ook binnenkort op soortgelijke wijze Drei- schor, alsmede de Oostelijke punt van Duiveiand, aan te sluiten. Dulles: MEER KANS OP VREDE! De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft gisteren in antwoord op een vraag verklaard, dat naar zijn mening de dood van Stalin de kans op wereld vrede heeft vergroot. Hij meent, dat de op\ olger van Stalin de wereld vrede niet zo'n domper zal opzetten als Stalin gedaan heeft. Daarom had hij alle hoop voor de toekomst. Slachtoffers «it Stavenisse te St. Maartensdijk begraven. Op de begraafplaats te St. Maar tensdijk zijn weer vier slachtoffers, afkomstig uit Stavenisse, die in de rampnacht zijn omgekomen, begraven. Vooraf werd in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk een rouw dienst gehouden. Aan de groeve werd gesproken door ds de Bres en J. Slager, ouderling van de Oud-Geref. gemeente te Stavenisse. De stoffelijke rasten van de vol gende slachtooffers werden ter aarde besteld: C. P. Hage, geboren 71134; C. Hage, geboren 22403; A. C. Hage, geboren 28428 en G. T. Steendijk, geboren 26—908. gemeenschappelijke ven aan het ideaal, dat u heeft be zield en ook met de wens, om vol ledig te worden ingelicht over da moeilijkheden en bezwaren, die in al onze landen zouden kunnen rijzen. De vergadering heeft op voorstel van de Nederlander, mr Blaisse, ert, de Duitser Preusker wijziging ge bracht in de oorspronkelijke tekst van het artikel van het statuut, dat hei doel van een markt stelt. Deze wijzigingen komen tegemoet aan de door de Nederlander geuite bezwaren, dat de verplichting tot het nemen van maatregelen in deze rich* ting niet strikt genoeg geformuleerd was. Thans is bepaald, dat het gezag in zijn streven naar economische in tegratie de beginselen zal moeten vol gen, neergelegd in het verdrag voor het plan-Schumann. Tevens werd aan het politieke gezag de opdracht toe gedacht de coördinatie te bevorderen van de politiek op financieel en mo netair terrein en van de crediet-poii- tiek. De Nederlander Nederhorst hield' bij het begin van het economisch debat nogmaals een pleidooi voor het ernst maken met de economische een heid. Minister Beyen heeft nog eens ge zegd, dat van de zijde der Neder landse regering zekere bezwaren te gen het project blijven bestaan. Hif achtte de economische artikelen geeq voldoende waarborg voor een werke lijk aanpakken van de economische integratie. Hij bleef voorts een één-kamerstel sel prefereren boven het twee-kamer systeem, dat de vergadering heeft aanbevolen. Mocht er evenwel inder daad een Europese senaat worden ge vormd, dan zou deze, naar minister Beyens opvatting, alle zes deelnemen de landen gelijke stemrechten moeten garanderen. Tenslotte hadden ook dé Straatsburgse overwegingen minister Beyens bezwaar tegen een directe verkiezing voor een Europees parle ment niet kunnen wegnemen. Weliswaar was dit geen principieel bezwaar, doch minister Beyen achtte de tijd voor zulk een Europese ver kiezing nog niet rijp. Jongeman te Goes verdronken. Zondagnacht is in het kanaal bij de gasfabriek de 25-jarige V. uit Kwa- dendamme verdronken. Een man, die bij de gasfabriek liep, hoorde een plons en hulpgeroep en snelde naar de wa- terkant. Hij waarschuwde enkele om wonenden, doch niemand kon iets ont dekken. Daarop werd de politie ge alarmeerd, die na enig dreggen het levenloze lichaam ophaalde. Première „De Burgeredelman" te Middelburg. Onder auspiciën van de Z.V.U. heeft Rob Geraerds gistermorgen in de Schouwburg te Middelburg de pre mière voor Nederland (solotoneel) ge geven van Molières stuk „De Burger edelman". Hij bracht het werk twee maal op zeer voortreffelijke wijze voor bijna 700 kinderen, leerlingen van middelbare- en uloscholen en van het nijverheidsonderwijs. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Zonnig. In de ochtend, voornamelijk in het Westen van het land, plaatselijk mist. Overigens zonnig weer. Aanvankelijk matige tot vrij krachtige maar later afnemende Noordelijke wind. Onge veer dezelfde temperaturen als gis teren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1