Nieuws uit de Provincie. 3EEE De Denen en Nederlanders voetbalden twee ton bijeen Middelburg. Vlisstngen. Goes. Een album met Uw N Voetbalfavorieten J Strijd van gemiste kansen Kampioenswedstrijden ringrijden te Gapinge en Souburg Fruitexport naar België en Frankrijk Officiële Publicatiën VEIUNGBERICHTEN ZEEUWSCH DAGBLAD Pagta» 1 Dr H. v. d. Linde neemt beroep aan Dr H. v. d. Linde, voormalige alg. secretaris van de Oecumenische raad in Nederland en wonende te Utrecht, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Middelburg aangenomen. Begrafenis wijlen P. de Landmeter. Onder grote belangstelling, met name van het P.Z.E.M.-personeel, werd Vrijdagmid dag op de Algemene Begraafplaats het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer P. de Landmeter, in leven magazijn meester 2e klas in dienst der N.V. P.Z.E.M. Een aantal bloemstukken dekte de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de administrateur der P.Z.E.M., de heer M. Baan, namens directie en personeel, en een familielid van de overledene. Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. predikant, leidde de begrafenisplechtigheid. Schaderegeling voor midden standers. Zoals bekend Is door de drie midden standsorganisaties, de Chr., de R.K. en de neutrale, kort na de ramp een com missie gevormd, die tot doel heeft de middenstanders in de getroffen gebie den van advies te dienen en hen zo no dig bij te staan bij alle vraagstukken, die zich aandienen. Voorzitter van deze commissie is de heer Joh, de Jong uit Rotterdam, de voorzitter van de christelijke midden standsbond. Donderdag a.s. zal de heer de Jong tezamen met mr de Wilde, een uiteen zetting komen geven over de schade regeling voorzover die tot nu toe be kend is en zal hij de vragen beant woorden, die dienaangaande gesteld kunnen worden. Deze bijeenkomst is vooral bedoeld voor hen die ln de nood- gebieden wonen. Gemeenteraad. Niet de heer de Munck, zoals we eerst vermeldden, maar de heer Zuidema heeft in de Vrijdagavond gehouden raadsver gadering gevraagd waarom een verzoek van enkele middenstanders inzake de winkelsluiting nog steeds niet is beant woord. Burgemeester mr W. C. ten Kate antwoordde dat het wachten is op advies van de Kamer van Koophandel. HEINKENSZAND Gemeente-avond. In gebouw „Marana- tha" Werd een gemeenteavond gehouden. Üe leiding van deze bijeenkomst berustte bij dr A. F. J. de Klijn. Na de verslagen werd gesproken door mej. Simon-Toma over diaconie. Na de pauze sprak ds van Ooijen van Nisse over Canada en lichtte zijn lezing toe met lichtbeelden. ST. ANNALAND Bijbels verkrijgbaar. Degenen, die hun bijbel kwijtgeraakt zijn. kunnen bij ds D. J. van Dijk, Ned. Herv. predikant te St. Annaland een formulier verkrijgen, waarop zijn hun naam en adres moeten invullen. Het N.B.G. verschaft dan een gratis bijbel. Commissie schadevergoeding. Op initia tief van de N.F.O. werd besloten aan de Stichting voor de Landbouw te advise ren voor de groenteteeltsector een com missie in te stellen, die tot taak heeft, op korte termijn na te gaan, welke schade vergoedingsregelingen er getroffen die nen te worden. In genoemde commissie zal namens de Z.L.M. zitting hebben de heer D. Dormaar te St. Annaland. VROUWENPOLDER ZXM. vergaderde. De afdeling Z.L.M. kwam o.l.v. de heer H. Maljaars in verga dering bijeen. De heren P. Polderman en Jac. Maas brachten rapport uit over de Ouderdomsverzekering en de heer S. de Bruyn en M. Janse over de zaaizaadwis seling. Mr Schlingemann gaf een over zicht van de toestand, die na de ramp in Zeeland is ontstaan. Hij sprak ook over de te telen gewassen in de gebieden, die onder water hebben gestaan. Hierna werd een film vertoond over de landbouw in de Ver. Staten, waar mr Schlingemann enkeie maanden geweest is. YERSEKE Oesterverzending In Februari 1953. De Yersekse oesterverzending naar binnen- en buitenland was in de maand Februari j.l. als volgt: Nederland 78.596; België 1.714.435; En geland 50.500; Duitsland 93.650; Andere landen 20.000. Totaal 1.957.181 stuks. 1}ZEND1]KE Solistenconcours. Op bet solistencon cours te Breskens behaalde de heer G, KUNSTNIJVERHEIDS- TENTOONSTELLING TE MIDDELBURG. Gedurende vier weken wordt in de expositieruimte van Boekhandel van Benthem en Jutting een kunstnijver- heiostentoonsteiling gehouden. Zater dagmiddag heeft mej. dr H. C. M. Ghijsen uit Domburg deze expositie geopend, waarbij ze er op wees, dat ons land en volk juist in deze dagen behoefte heeft aan scheppende kracht, zowel in het groot als in de fijne din gen, die op de tentoonstelling te zien zijn. Zij sprak de hoop uit, dat velen het werk, dat is geëxposeerd zullen komen bezichtigen. Te zien en te genieten valt er veel. Om te beginnen een collectie beeld houwwerk en tekeningen van mevr. L. Messer-Heybroek uit Vlissingen. Haar wei'K begint steeds grotere bekendheid te krijg en enzij ontbreekt de laatste tijd practisch op geen enkele expositie in de provincie. Voorts is er het glas- in-lood van atelier G. van Geldermal- sen uit Rotterdam. In Zeeland trou wens ook niet onbekend, want de glas- in-loodramen van het Souburgse ge meentehuis werden eveneens in dit atelier vervaardigd. Doch er is meer schoons, meer dan misschien voor de overzichtelijkheid op de expositie goed is. Zo bijv. de sieraden van Nel van der Ghys uit Amersfoort, waarvan we graag wat meer inzendingen hadden bewonderd. Het Egyptische vlechtwerk van Henriëtte Drost is iets aparts. An neke van Rijn is vertegenwoordigd met een prachtcollectie kunstboek bindwerk. Op heel ander gebied ligt het appliqué-werk van mevr. Kruy- der-Bouman en de handgeweven en gekleurde japonstoffen van mevr. M. Steinmetz-Vink, waarvan vooral het laatste niet zal nalaten de bezoeksters te doen genieten. Tenslotte verdient vermelding de inzending ceramiek van mevr. L. de Lerma-v. d. Does de Wil- laboi*. de Smet van „Geduld overwint", alhier 57 punten met lof. Hij werd door het be stuur van de muziekvereniging gehul digd. Voor het Rampenfond. Ten bate van het Rampenfonds werd door de muziek vereniging „Geduld overwint" een boi ling georganiseerd. De uitslag was: 1. A. OvermeireM. Vermeire; J. de SutterA. Ocke; 3. P. MartensL. Vel de en 4. A. de SmetG. Boute. De op brengst was f25. Vergadering „Geduld overwint". In de algemene vergadering van de muziekver. „Geduld overwint" sprak de voorzitter zijn spijt uit over de matige belangstel ling. Uit de boeken van de penningmeester bleek, dat de kas sloot met een te kort van f 174,03. Het instrumentenfonds sloot met een batig saldo van f86,33, de in komsten waren f 1014,03 Vervolgens werd een renteloos voorschot, groot f 31,voor de leden uitgeloot. Tot bestuurslid werd gekozen de heer P. van Rijen. Aan de heren A. Calon en M. Hendrikse werd wegens verdiensten aan de vereniging bewezen, het erelid maatschap aangeboden. Tenslotte werd besloten het in ver band met de watersnood uitgestelde con cert te doen plaats vinden op 19 April. Aan dit concert zal een toneeluitvoering verbonden worden. ZOUTELANDE V.V.V.-vergadering. In de ledenverga dering van de V.V.V. te Zoutelande, wer den de aftredende bestuursleden, de he ren A. Janse en L. Verschuur herkozen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging momenteel 124 leden telt. In 1952 bezochten 8012 gasten Zoutelande, waarvan 2518 kampeerders. Er stonden in 1952 18 strandtenten meer dan in 1951. Door de storm zijn de be tonnen paden en houten trappen ver nield. De balans per 31 December 1952 gaf een batig saldo van f 1167,13. Uit verschillende aanvragen bleek, dat er onzekerheid bestaat over Zoutelande, in verband met de watersnood. Het be stuur heeft diverse schrijven weggestuurd met de mededeling, dat de gasten onge hinderd ontvangen kunnen worden. De heer S. Wijkhuis drong aan om het a.s. seizoen, strandfeesten te organiseren voor kinderen. Men deelde mede, dat er nog geen oplossing gevonden was voor het probleem- van stookolie op de stran den. E.H3.0.-G0ES HIELP GETROFFEN AFDELINGEN. De afdeling Goes van de Ned. Ver eniging voor E.H.B.O. heeft Zaterdag in „De Prins van Oranje" met mede werking van de toneelvereniging „On der Ons" een gezellige avond georga niseerd ten bate van de getroffen zus- terafdelingen op Noord- en Zuid-Be veland. Deze avond, waaraan ook een verloting was verbonden van voorwer pen, die door Goese winkeliers gratis ter beschikking waren gesteld, heeft f500 opgebracht. De voorzitter van de afdeling Goes, de heer C. L. Kil, opende de avond en verzocht de aanwezigen een ogenblik stilte te betrachten. Hij sprak voorts een welkom tot de districtsvoorzitter en hoofdbestuurslid de heer Vader en de vertegenwoordigers van de afd. Goes van het Roode Kruis. De heer Vader, die hierna aan het woord kwam, dankte de afdeling Goes voor de geleverde prestaties in de afgelo pen weken en eveneens de helpers en helpsters van de Roode Kruiscolonne. Het toneelspel „Het witte legioen", dat werd opgevoerd, was geheel in de lijn van deze tijd; het speelde name lijk in een ziekenhuis voor oorlogsge wonden en vormd niet alleen een aan klacht tegen oorlog, maar gaf meteen een beeld, dat ook onder de mannen en vrouwen in een ziekenhuis vaak strijd kan zijn. Het werd uitstekend gespeeld, over tuigend zelfs. Zonder de anderen te kort te willen doen, noemen we hier allereerst de namen van mej. A. Reijn- houdt, die geknipt bleek voor de geenszins gemakkelijke directrice-rol. Kostelijk waren Ger Snel als korpo raal Vink en Mevr. Kik als Daatje de werkster. Het ligt in de bedoeling, dat de vereniging ook elders in Zeeland voor getroffen E.H.B.O.-afdelingen zal gaan optreden. LEVE KAROLUS Karolus kreeg ineens het gevoel alsof zijn vleugels tweemaal zo groot werden. Hij trok zijn pootjes hoog op, boog zijn nek naar vo ren en begon een geweldi ge snelheid te ontwikke len. Pieter, die de plotse linge verandering van de kraai had gemerkt, volgde in angstige spanning de capriolen van de vogel. „Wat heb je!" riep hij naar boven. „Ik heb de wonderpil ingeslikt!" kraste de kraai vrolijk terug en kwam toen gierend naar beneden, recht op Pieter af. „Ga weg.... je vliegt me onderste boven, Karolus.... ga weg!" Maar de kraai was totaal veranderd. Hij vloog enkeie malen rakelings over Pieter's hoofd, dook tus sen zijn armen en ber.en door zodat de jongen er tureluurs van werd en ging toen op zijn gemak op een grote steen zitten. Pieter stapte op zijn vriend toe. „Wat moois", sprak hij. „Jou kan ik ook niet om een boodschap sturen". Maar Karolus trok zich nergens iets van aan. „Ik ben een kraai, neem je muts voor me af", sprak hij deftig. ,,Ik voel me groot en sterk, ik heb helemaal geen hon ger meer en ben zo fit als een hoentje. In de verte heb ik een stad gezien en daar gaan we heen. Pak je bullen Pieter, want je doet lui vind ik, erg lui". Een antwoord wachtte Karolus niet af. Hij wipte van de steen af en schoot de lucht weer in waar hij dermate gek in de rondte begon te vliegen, dat Pieter zijn lachen er met bij kon houden. „Hoeiiii!" gierde het beest, „ik speel straalja- gertjeIk hen voor vijf minuten de flinkste, de beste, de vlugste en de zwartste kraai van de wereld. Lang leve Karolus!" Nog enkele seconden, toen waren de vijf minuten om. Ingezonden Mededeling (Adv.i Recla Studios met afbeeldingen van 56 eerste klasse elftallen, gratis bij inlevering van 24 omslagen van de Mars- of /Vuts-Choeolade vóór 30 April a.s. bij de N.V. Mars-Chocolade fabrieken, Sloterkade 10-11, Amsterdam (W). Tot nadere aankondiging geeft Uw winkelier U voor 6 Ws of 6 N't van de MARS- of NUTS-Chocolade gratis 1 stuk Mars-Cliocolade. slecht. In het middenveld kreeg Abe Lenstra de bal in zijn bezit om het leder vervolgens met een hoge pass naar van der Kuil te spelen. De klei ne Velsenaar bracht de bal met een scherp getrokken voorzet achter in het strafschopgebied, waar Lenstra 'n vliegend schot kon lossen, dat met ,een prachtige sprong door doelman Johan- sen tot hoekschop werd verwerkt. Weer was het Lenstra, die een schiet kans kreeg, doch nu stuitte de bal op een Deens been af en was het gevaar voor het doel der roodwitten bezwo ren. Het was een verkwikkende ouver ture, die veel beloofde voor het ver dere verloop. Inderdaad bleef Neder- 1 nd in he. offensief, gesteund door de wispelturige wind en het stuwen de werk van de kanthalfs, van wie vooral Klaassens zich zeer actief toonde. Even later kon Clavan zijn eerste actie als midvoor voeren,, waarbij hij in botsing kwam met de Deense stop- perspil, Broeger, een stevige knaap, die wel anderhalve kop groter was dan de Hagenaar. Even verdween de bal naar de Nederlandse helft, waar de Deense aanvallers zich ook niet P. Brasser vergaderde Zaterdagmid dag in de Bogardzaal te Middelburg de Zeeuwse Ringrijdersvereniging. Tijdens deze bijeenkomst is beslo ten de wedstrfjd om het kampioen schap eerste klasse dit jaar op 11 Juli te Gapinge te houden en voor het kampioenschap tweede klasse op 18 Juli te Souburg. Door de leden werd aangedrongen op een hoofdwedstrijd om het kampioenschap derde klasse. Het bestuur zal de mogelijkheid daar van onderzoeken. In zijn openingswoord kon de heer Brasser zeggen, dat 1952 voor de ring- rijderij een voorspoedig jaar is ge weest. De hoofdwedstrijden te West- kapelle en Vlissingen waren een sue ces. Uit het verslag van de secretaris de heer L. Huijssoon, bleek, dat de vereniging thans 392 leden telt en dat de behaalde resultaten zowel persoon lijk als in corpsverband steeds omhoog gaan. De penningmeester sloot zijn jaarrekening af met een batig saldo van f 386. De jaarlijkse contributie kon gehandhaafd blijven op f0.50 per lid. Het inleggeld voor de drietallen op de te houden kampioenswedstrijden werd vastgesteld op f 15 per drietal. Beslo ten werd om begunstigers te werven, die vrije toegang hebben op de hoofd wedstrijden. De aftredende leden van het be stuur en van de wedstrijdcommissie werden herkozen. Wegens vertrek van de heer W. N. van Liere en het besluit de wedstrijdcommissie uit te breiden tot 6 leden, moesten twee nieuwe le den worden gekozen. Met algemene stemmen werden benoemd de heren Js. Cevaal te Serooskerke en A. de Kam, burgemeester van Vrouwenpol- der-Gapinge, die beiden bereid waren deze functie te aanvaarden. Wat de te houden kampioenswed strijden te Gapinge en Souburg be treft, werd door de beide gemeente-, besturen reeds de grootst mogelijke medewerking toegezegd. De wedstrijd te Souburg valt samen met de daar te houden feestweek. De voorzitter deel de nog mede, dat de ringrijderjj, die De voetbalwedstrijd DenemarkenNederland, die in het Feyenoord- stadion te Rotterdam Zaterdagmiddag is gespeeld, heeft een bedrag van f 200.000 voor het Rampenfonds opgeleverd. De plaatsvervangend voorzitter van de K.N.V.B., ir H. F. Hopster, heeft Prins Bernhard in de pauze van de wedstrijd een cheque overhandigd, waarop dit bedrag stond vermeld. In zijn antwoord sprak Prins Bernhard woor den van dank tot de K.N.V.B., de Deense gasten, die deze wedstrijd wilden spelen en tal van andere instanties die aan dit succes mede werkten. Het begin van de wedstrijd was niet onbetuigd lieten. De indruk, die het trio Tebak, Terlouw, Boskamp hierbij maakte, was al dadelijk niet best. Maar Biesbrouck en Klaassen slaag den er in zich op het middenveld te handhaven zodat de oranje-aanval tel kens opnieuw naar de Deense veste kon optrekken. Een hoge voorzet van Lenstra, die naar de linkervleugel was afgedwaald, werd door Van der Kuil langs Johan- sen gekopt maar arbiter Bauwens had reeds terecht voor buitenspel van de Nederlandse rechtsbuiten gefloten, waardoor het feest niet doorging. „Uitstel van executie" dachten wij, want het aanvalsspel van de oranje truien was in dit eerste kwartier zo goed van opzet en fris van uitvoering, dat doelpunten niet konden uitblijven. Tenminste, dat dacht men. Maar he laas, het kwam jinders uit. Langzaam maar zeker werkten de gasten zich los uit de greep van Oranje en steeds veelvuldiger werden hun aanvallen op het doel van Land man. Een vrije schop werd door de naar voren gekomen linksback Svend Nielsen, specialist in dërgelijke situa ties, als een kanonschut afgevuurd en Landman kon de bal slechts met moeite onder de lat vandaan tot hoek schop stompen. MISSERS. Juist in deze periode, waarin onze landgenoten wat meer werden terug gedrongen, kwam voor Nederland de grote kans op een doelpunt. De snelle ijverige linksbuiten Luiten had in de buurt van de middenlijn een bal uit de achterhoede opgepikt en het leder ineens doorgezonden in de richting van de linkerhoekvlag waar Clavan zich vrij had gelopen. Met een afge meten trekbal plaatste hij voor de voeten van de toestormende van der Kuil, die maar een been had uit te steken om de man aan het scorings- bord in actie te brengen. Van der Kuil stak een been uit, maar het was zijn verkeerde. Hij wilde het links doen, maar hij miste de bal volkomen „Zo'n kans krijgt ie van zijn leven niet meer", klonk het op de tribune. Tot overmaat van ramp kon men en kele minuten later van Lenstra het zelfde zeggen, toen de Fries na twee, drie Denen zijn hielen te hebben laten zien, de paal op 10 centimeter aan de verkeerde kant miste. He- was wel duidelijk tegen de verhoudingen in, dat Denemarken de score opende, toen een slordigheidje in de Nederlandse verdediging Poul Erik Pedersen in de gelegenheid stel de zijn linksbuiten Seebach met een juweel van een pass te voorzien, waaruit de rappe Deen Landman kansloos sloeg. Voor het Nederlands elftal beteken de dit een fikse klap. Niet dat de Oranjemannen nu bij de pakken neer gingen zitten, maar het spel verslapte aanmerkelijk. In de Nederlandse voorhoede werd ook in de tweede helft over de gehele linie behoorlijk spel vertoond. De Denen, die voor rust met een offensief waren geëindigd, namen ook na do hervatting het spel dadelijk in handen. Met vaak fraaie driehoeks combinaties trokken zij langs Klaas sens en Biesbrouck en aangezien de backs Boskamp en Tebak zich dan steeds meer terugtrokken in plaats van de aanvallers tegemoet te gaan, vocht Nederland in die perioden met do rug tegen de muur. Het was linksbuiten Seebach, die door Tebak te veel vrij word gelaten en, al was het dan op hot rondje van buitenspel (do grensrechter vlagde), de bal met een zacht tikje tussen do bonen van Landman door in hot Na- dorlandso dool werkt*. Hot wat kot GEMEENTEBESTUREN VERLENEN MEDEWERKING. Onder voorzitterschap van de heer in het kader van de herdenking van het herstel van Walcheren te Vlissin gen zou worden gehouden op 27 Juni a.s., is verschoven naar 26 Juni 1954. CRITIEÈ. Felle critiek werd uitgeoefend op dc unfaire houding tegenover de Z.R.V. van een lid van V.V.V. Mid delburg, die deel uitmaakt van de z.g. ringrijderijcommissïe van V.V.V. Een betere organisatie van de jaar lijkse wedstrijd om de wisselbekers op het Molenwater te Middelburg werd geëist. Het bestuur deelde mede dat hierover al overleg is gepleegd met het dagelijks bestuur van V.V.V. om te trachten de goede verhouding tussen beide organisaties te besten digen. Burgemeesters bezochten Waarde. De burgemeester van Woerden, de heer H. H. C. Vos, van Jutphaas, mr J. M. Hamers, van Vreeswijk, jhr mr L. E. de Geer van Oudegein van Loe- nen, Loenersloo en Ruwiel, mr W. J. Doude van Troostwijk en van Kame- rik de heer H. L. Breen, hebben een bezoek gebracht aan Waarde. Deze burgemeesters vormen een commissie, die de gemeenten vertegenwoordigt, die Waarde adopteerden. De burgemeester van Waarde, de heer J. C. van Burg, heette allen har telijk welkom in zijn getroffen ge meente. Na een rondvaart door het dorp en naar de beschadigde Kadijk, werd gesproken over het hoe en wat van de adoptie. De bezoekende burge meesters waren zeer onder de indruk door hetgeen zij hadden gezien. DANKBAAR ELLEWOUTSDIJK Na de watersnood zijn in Ellewouts- dijk sociale werkster aangekomen, die onschatbare diensten bewezen aan ve len bij het schoonmaken van de hui zen. Vrijdag maakten deZe gediensti gen de laatste huizen vrij van modder. Ellewoutsdijk betoonde zich dank baar en bood de sociale werksters ten' uitstapje aan -naar Middelburg tn Veere. gevolg van een van de vele zwakke momenten van Tebak en Terlouw. Onmiddellijk werd de bal middenuit genomen en fel en enthousiast alsof de jongens dachten: „Nu is het ge noeg, nu wij", trok Oranje naar vo ren en inderdaad, een minuut nadat het tweede Deense doelpunt was ge scoord, kon het stadion juichen. Met een op maat gesneden lage pass werd Luiten door Lenstra gelanceerd. Even dribbelde de Eindhovenaar naar bin nen en zond toen een diagonaal schot af, dat te scherp was voor Johanssens zweefsprong. Luiten wilde reeds, de armen in vreugde geheven, naar het midden teruglopen, toen de bal van de paal het veld instuitte. Een ge grom van teleurstelling klonk door het volgepakte amphitheater, doch het sloeg dadelijk over in een vreugde- gehuil toen Lenstra, die de bal voor zijn voeten zag rollen, hard en nu onhoudbaar onder de lat inschoot. 1—2. Alles was nog mogelijk en in de volgende 'minuut leek deze hoop al in vervulling te gaan toen Van der Kuil zijn concentratie en startsnelheid beloond zag met een juweel van een kans, die hij met een hoog gerichte kogel dacht te benutten. De tiendui zenden sprongen op, maar weer ver anderde een Nederlands schot even van richting en via de onderkant van de lat sprong de bal terug. Zoveel pech met schieten had het Nederlands elftal maar zelden gehad. Toch hadden de spelers kennelijk het gevoel, dat overwinning nog tot de mogelijkheden behoorde, want, al werd het spel en de vaart er dan niet beter op, de geestdrift, waarmee de Oranjehemden bleven aanvallen, ver flauwde niet. Een tijdlang werden de Denen zelfs in de verdediging ge drongen, maar de acties in de voor hoede waren te doorzichtig en te on zuiver van afwerking om de zich goed opstellende en trapvaste Deense backs verder te verontrusten. Het bleef 12 dank zij vooral het goede spel van de Deense keeper. Zomeravondvoetbal te Goes, Op initiatief van de Spoorwegsport vereniging „De Combinatie" werd te Goes een vergadering belegd, teneinde alhier een zomeravondvoetbalcompetitie tc organiseren. De K.N.V.B. was vertegenwoordigd door de heren van Nimwegen en .J M. Meijler, Zes verenigingen besloten aan de oompetitie deel te nemen, nl.de Spoor- wegsportver. „De Combinatie"; de Vei lingver. „Zuid-Beveland"; de Fordgara ge; de Goese Veteranen; de P.T.T. én het N.A.C. Zeer waarschijnlijk zal ook de Was serij „De Zon" nog met een elftal toe treden. Het bestuur van deze onderafdeling van de K.N.V.B. wordt gevormd door de heren J. Koster (Voorzitter), J. Boon (Secr.-Penn.) en H. Sinlce (Techn. Adv.). De competitie zal begin Mei aanvan gen. MOTORSPORT. Oriënteringsrit. Motorclub „De Zeeuwen" opende j.l. Zaterdag het wedstrijdseizoen met een oriënteringsrit door Walcheren en Zuid-Beveland over een afstand van 75 km. De 18 deelnemers hadden hier aan een zware opgave, zodat er vele strafpunten vielen. De vijf prijzen vie len ten deel aan de volgende heren: 1. F. de Visser, 5 strafpunten; 2. I. Ovaa, 63 strafpunten; 3. P. Kodde, 82 strafp.; 4. A. Kodde, 124 strafp.; 5. W. Flipse, 130 strafp. Schoenen voor slachtoffers verkocht. Het was Zaterdagmorgen een ge zoem en gegons van jewelste in de grote veilinghal te Kapelle. Het Roode Kruis hield uitverkoop van de restan ten schoenen die beschikbaar waren gesteld voor de slachtoffers van de watersnood en niet meer nodig wa ren. Tientallen huisvrouwen en hon derden kinderen waren er op af ge komen en er werden goede zaken ge maakt. Veie honderden paren schoe nen vonden hun weg hear de gebrui ken. Algemene Vergadering Veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". „Met ingang van 15 Maart a.s. heeft de Franse regering de invoer toege staan van 2400 ton fruit uit Neder land. Met ingang van dezelfde dal urn heeft bovendien de regering van Bel gië de invoer van fruit uit Nederland loegelaten." Deze voor de fruitkwekers zeer belangrijke mededeling kon de heer P. J. J. Dekker, voorzitter van de Veilingsvereniging „Kapelle-Bieze linge en Omgeving" doen op de Zater dag gehouden algemene vergadering va» deze vereniging. Voor de afzet van de nog aanwezige voorraden ap pels zijn deze besluiten van zeer groot belang. Nadat de voorzitter alle aanwezi gen had welkom geheten, stond hij stil bij de rampzalige gevolgen van de overstromingsramp. 2 leden der veiling verloren hierbij het leven. In enkele ogenblikken van eerbiedige stilte werden de slachtoffers van de ramp herdacht. Bij de mededelingen zei de heer Dekker, dat er 84 leden zijn welker bedrijf en huis onder water staat. De omzet van deze leden is 4 van de totale omzet. Voorts adviseerde hij de getroffen leden om de schade formulieren nauwkeurig in te vullen. De koeltarieven zijn herzien en ge bracht van 1,3 op 1 cent per kg per maand. Hierna bracht de secretaris der ver eniging, de heer Joh. Schipper, zijn jaarverslag uit. Het jaar 1952 was een jaar met een vroege oogst. Veertien dagen eerder dan in 1951 werden frambozen, bes sen en Yellow Transparant geveild. De oogst van pruimen was zeer over vloedig, maar de prijzen waren laag, Duizenden kilo's zijn aan de bomen blijven hangen omdat ze de pluk- kosten niet opbrachten. Vervolgens sprak de heer van Op stelten over de afzet van fruit. Aller eerst schetste hij de vraagstukken, welke aan de orde komen bij het tot stand komen van handelsverdragen. Spr. toonde aan de belangrijke func tie welke het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen hierbij vervult. Maar ook de telers hebben een taak. Zij moeten zorgen voor kwali teitsproducten. Bij de discussies werd uitvoerig ge sproken over het huidige afzetsysteem voor bewaarfruit. Verder belichtte de heer van Op s'elten de gevolgen van de door be middeling van het Centraal Bureau tot stand gekomen compensatietrans actie met Oost-Duitsland. Practisch de gehele voorraad zacht fruitpulp is hieraan geleverd. Het komende sei zoen hangt er dus geen zacht fruitpulp meer boven de markt en kunnen de prijzen hierdoor dus niet gedrukt wor den. Voor de afzetkansen van aardbei- t i en frambozenpulp in het komende jaar is dit zeer verheugend. De Franse minister-president Mayer, de Westduitse Bondskanselier Adenauer en de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Van Zeeland, zullen binnenkort in Washington besprekingen voeren met president Eisenhower en hoge Ameri kaanse beambten. T oelatingsexamen opleiding vroedvrouwen. Op 16 April a.s. wordt het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen afge nomen voor de kweekscholen voor vroed vrouwen, welke zijn gevestigd te Rotter dam en te Amsterdam. De nieuwe cursus vangt aan omstreeks 1 Sept. a.s. Duur van de opleiding: 3 jaar. Minimum leeftijd voor toelating: 19 jaar. Kosten der opleiding voor inwonende leerlingen f200,per jaar. Nadere in lichtingen verstrekt de voorzitter der examencommissie, dr C. Banning, ge- neesk. hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, Parkweg 12, Scheveningen, Tel. 554835. De candidaten moeten zich vóór 8 April aanmelden bij de voorzitter voor noemd. EIERVEILING. MIDDELBURG, 6 Maart 1953. Mini mumprijs voor pluimveehouders f2.08 per kg. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Het Nederlandsche Roode Kruis te Goes verzoekt aan hen, die hunne nota's nog niet hebben in gediend, deze UITERLIJK 12 MAART A.S. tc zenden aan de voorzitter, Patijn- weg 20 te Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2