Werving voor de Bescherming Bevolking beg< op Walcheren lonnen. uit de Dijk tassen Westkapelle en Domburg moet worden uitgebreid. SPORT 'en. SPEL. Vrijwilligers voor l In Koudekerke en Biggekerke is het benodigde personeel al aanwezig. Jaarvergadering Ver. voor Bedrijfsvoorlichting op Walcheren. „Slatogo" gaat toch door. Duinen worden met rijsschermen vooreerdere afname behoed. Middelburg. 7 erneuzen. Animo te Terneuzen en Sluiskil Vrijdag 6 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Ingezonden Mededeling (Adv.) „Bescherming Bevolking!"„Ja, met Kapitz burgemeester!"Zeker, wanneer had U gedacht?"„Goed, dat is afgesproken, U kunt op my re- benen!" Onophoudeiyk rinkelt in deze dagen de telefoon op het bureau Bescherming Bevolking in de vleugel van het Stadhuis te Middelburg. De heer J. L. R. Kapitz, hoofd van de B.B. in de kring Z. 1, omvattend het gehele gebied van Walcheren met uitzondering van Vlissingen, heeft het extra druk. Geen won der, want van 9 tot 21 Maart begint in zijn rayon de werving der vrijwilligers en in vele gemeenten worden propagandabpeenkomsten belegd door de bur gemeesters, waar de heer Kapitz verschijnt met een film of filmstrip, waarby hy een toelichting geeft. In bpna alle gemeenten is een dergelijke bijeen komst noodzakelijk. In twee gemeenten niet, want nog voor de werving begon is daar alles georganiseerd. Vrijwilligers gaven zich spontaan op in Koude kerke en Biggekerke en men leeft nu in de hoop, dat beide gemeenten op Walcheren niet als witte raven in de historie van de B.B. moeten worden ge boekstaafd. Er is nogal het een en ander voor nodig, dat hebben wij wel gemerkt tij dens een gesprek, dat wij met de heer Kapitz hadden in deze drukke week. Met spanning wacht men de resulta ten van de werving af. In Middelburg alleen al zijn er 588 personen nodig, benevens 102 reser ves. In Souburg zullen zich 131 vrij willigers moeten aanmelden, alsmede 18 reserves; In Ritthem 13; Arnemui- den 58 met 10 reserves; Nieuwland 26; In Koudekerke hebben zich al 45 man en 10 reserves aangemeld-, Westkapel- le 23; Meliskerke 16; In Biggekerke hebben zich de benodigde 16 man aan gemeld; Zoutelande 13; Veere 61. en 10 reserves; Domburg 31; Serooskerke 24; Oostkapelle 25; Aagtekerke 17; Grijps- kerke 19; St. Laurens 21 en Vrouwen polder 23. Alles bijeen moeten er voor dè kring Z. 1 1152 vrijwilligers komen met 150 reserves. Voor de kleine gemeenten moet men over deze mensen kunnen beschikken voor de aanvulling van de brandweer, vorming van blokploegen en voor de politie. OPERATIECENTRA. Middelburg, Souburg, Koudekerke, Veere en Arnemuiden zijn de operatie centra. Vanuit deze gemeenten zullen de mobile eenheden opereren, die al bijna gevormd zijn. Wat de opleiding betreft: al het stafpersoneel is reeds aangeworven, hoofd- en gewone in structeurs hebben hun opleiding ont vangen en staan klaar om met de op leiding der nood-wachters- te beginnen. Grote hoeveelheden materiaal, waar voor het Rijk zou zorgdragen, zijn in middels ontvangen en .opgeslagen. DE WERVING. Natuurlijk beperkt de werving zich niet alleen tot de periode 9 tot 21 Maart a.s. Men hoopt, dat alle vrij willigers zich in dit tijdvak zullen op geven, maar de verwezenlijking hier van zou te mooi zijn. Het gaat er nu maar om, dat er kernen komen en deze kernen om met de woorden van de heer Kapitz te spreken zijn als een olievlek. De gedachte, dat B.B. nodig en nuttig is, moet Ingang by de bevolking vinden en in dit opzicht kunnen de kernen al nuttig werk doen, In Middelburg, waar heden (Vrydagavond) de werving met een grootscheepse byeenkomst in het Schuttershof, waar o.m. de Commissaris der Konigin Jhr. mr A. F: C. de Casem- broot en de burgemeester mr dr N. Bolkestein zuilen spreken, begint, zijn zes wervingsbureau's ingericht. In de meeste kleine gemeenten kan men zich op de gemeente-secretarie aanmelden. NA DE MELDING. Zodra de vrijwilligers zich hebben gemeld, zal met het opmaken van de verbandacte worden begonnen. Iedere, vrijwilliger moet een dergelijke acte tekenen. Zoals wij gisteren reeds heb ben uiteengezet, is een verbintenis te vergelijken met een verbandacte, zoals door de brandweerlieden van de vrij willige brandweer is aangegaan. Men wordt betaald bij opkomst en geniep sociale voorziening in zo'n geval. Is de brandweer een gemeentelijke zaak, de B.B. is een Rijkszaak. Verder is in bewerking, dat de noodwachters, die een Rijksopleiding krijgen, een ver goeding ontvangen van f 1 wegens ge maakte kosten. De blokploegen krijgen een vergoeding van f 0,50 per cursus avond. Onder voorzitterschap van de heer W. K. van Nieuwenhuijzen is gistermor gen te Middelburg de jaarvergadering gehouden van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting „Walcheren". De wnd. voorzitter wees er in zpn openingswoord op, dat men niet ontevreden mag zpn over de oogst van 1952. Het nieuwe jaar bracht talrijke problemen, zoals de inundatie, de herverkaveling, weide- verbetering, bestrijding van de verge- lingsziekte en de abortus van de vee stapel. Bij de bestuursverkiezing werd een nieuwe voorzitter gekozen. Het was de heer A. P. Wouters uit Veere, die de meeste stemmen op zich verenigde, Twee nieuwe bestuursleden werden voorts gekozen t.w. de heren Joh. Boone te Nieuwland en W. N. van Liere te Oostkapelle. De heer P. Verhage hield vervolgens een Inleiding over „Bestrpdingsmldde- !en voor de planten en hun gevaar voor mens en dier." Hij ging de ontwikkeling van de be strijdingsmiddelen na en zei, dat er momenteel ongeveer 600 verschillende middelen In de handel üjn. Alle zijn ze gekeurd door de Plantenzlektekundlge Dienst. Niet alleen samenstelling en gebruik van de bestrijdingsmiddelen hadden zijn aandacht. Vooral werd er op gewezen, dat de hygiëne vaak wordt verwaar loosd, waardoor allen, die met de mid delen omgaan ln gevaar worden ge bracht. Bovendien moet men de on- kruldbestrijding niet verwaarlozen en bespuiting of verneveling op het juiste tijdstip toepassen. Voorts gaf de heer Verhage nog een aantal wenken vooi .et opbergen van de middelen, J Men verwacht, dat aan het eind van het voorjaar alle verbandactes getekend zullen zpn. De zomermaanden zullen worden gebruikt om de cursussen voor te bereiden. Deze starten dan in Sep tember a.s. Gehoopt wordt, dat voor jaar 1954 in cursusverband geoefend kan worden, terwyi in de zomermaan den in groot verband oefeningen kun nen worden gehouden. De heer Kapitz deelde ons mede, dat hp ernaar streeft de richtiynen van de regering aan te houden, hetgeen betekent, dat alles 1 November 1954 gereed moet zpn. OPERATIECENTRUM. Het operatiecentrum van de kring bevindt zich in een bunker op de bui- tenplats „Toorenvliedt". Van daaruit wordn de operaties geleid. Deze bun ker is al ingericht, behalve met de no dige telefoon-, radio- en mobilofoon aansluitingen. Men heeft via diverse kanalen eigen verbindingen, o.m. met alle dorpen. Ook op de gemeente secretarieën worden voorzieningen ge troffen. Er komen daar Amerikaanse inductietelefoontoestellen, zodat ook bij uitvallen van stroom e.d. opgebeld kan worden. Middelburg krijgt een alarmdienst. Het geven van luchtalarm zal geen kwestie meer zijn van plaatselijk bekijken. Via het radarnet over ons land kan men uitmaken voor welke gebieden op een gegeven ogenblik alarm gegeven moet wor den. Dit wordt doorgegeven naar de commandobunker, waar men slechts op een knop heeft te drukken om alle sirenes, die in Middelburg staan of wortjen opgesteld, in werking te Stellen. - - ZELFBESCHERMING. Met nadruk heeft de heer Kapitz ons er tenslotte op gewezen, dat zelfbescherming een eerste vereiste is. Bij alarm zoekt ieder een veilig heenkomen. Ook de noodwachters, die in de allereerste plaats aan hun gezin hebben te denken. Alleen bij calamiteiten, waarbij het gezin niets (Ingez. mededeling, adv.) is overkomen, kotnt de noodwachter in het geweer en gaat hij de hem toegewezen taak volvoeren. Laat men ook op Walcheren tonen, dat men begrijpt waarom het gaat. Bescherming Bevolking is geen overbodige organisatie of iets, dat men pas behoort op te zetten in tijd van oorlog. Nu heeft men tij dr van voorbereiding en kan alles met overleg gebeuren. Puck Brouwer en Janus v. d. Sande naar Zeeland. De propaganda-avond van de heer Heupers uit Enschede onder de titel „Met Kite Son en Daisy op stap" ten bate van het district Zeeland der KNAL is thans definitief vastgesteld op Zater dagavond 28 Maart a.s. in Concordia te Vlissingen. Met de heer Heupers komen mee Puck Brouwer en Janus v. d. San- de, die van hun ervaringen in Helsinki zullen vertellen. OUD-VOSSEMEER. Subsidie voor Alg. Chr. Kleuterschool. In zijn openingswoord, in de raads vergadering van Oud-Vossemeer, ge tuigde de voorzitter van zijn dank aan God dat zo velen gespaard zijn ge bleven voor de gevolgen van de wa tervloed en beveelt de gemeente aan in zijn voortdurende genadige bewa ring. Ingewilligd werd de subsidieaan vraag van de Alg. Chr. Kleuterschool over 1953 ad ƒ25.per leerling. B. en W. worden gemachtigd de tüin achter het nieuwe gemeentehuis in 4 percelen te verhuren. Eveneens wordt machtiging verleend tot verhuur van de woning boven het nieuwe gemeen tehuis. Vastgesteld werden regelingen ter voorkoming, beperking en bestrijding van brand, beperking van brandge vaar en de voorkoming en beperking van ongevallen bij brand. Aan de School met de Bijbel en de R.K. Par. School wordt een voorschot op de gemeentelijke vergoeding over 1953 toegekend ad f29.18 per leerling. Aangegaan werd een 25-jarige an nuïteitslening ad f25.000 met de Bank v. Ned. Gemeenten tegen vier procent rente. Een begrotingswijziging van het Alg. Armbestuur en verhoging van de subsidie aan deze instelling tot 1427 werd goedgekeurd. burg, die destyds al aanzieniyk werd uitgebreid in de Domburgse richting, nog verder in Noordeiyke richting moet worden doorgetrokken. De duinen zijn weer afgenomen en het maken van een dijk, gebaseerd op het overbiyfsel van de duinen, zoals vroeger ook al is geschied, zal vermoedeiyk moeten plaats vinden. Millioenen guldens nodig. Het op grote schaal aanvatten van het definitief herstel van de zeedijk aan de Zuidwatering op Walcheren kan worden gezien als een begin van het volledige herstel van de zeeweringen en duinen van het eiland. De Polder Walcheren staat voor een moeiiyke en grote opgave. Voor ir Wiersma geldt, dat hy heeft te zorgen, dat technisch de zaak weer voor elkaar komt en de inwoners van Walcheren zich achter de dpken veilig voelen. Doch het algemeen bestuur zal ervoor moeten zorgen,' dat het geld op tafel komt. Zonder grote financiële steun van het Rtyk gaat het niet! Dat staat zonder meer vast. Een weinig spectaculair werk als dat van de verzwaring van de zeedpk in de Znidwatering kost reeds meer dan een millioen. Men vraagt zich af wat het straks zal gaan kosten om de dyken by Westkapelle in goede staat te brengen en zo nodig uit te breiden. Om daarby van duinherstel nog maar niet te spreken. Om met het laatste, vanzelfsprekend minst kostbare werk te begipnen, de duinen tussen Westkapelle eü "Zoute lande, die zpn afgeslagen, zijn of wor den nog voorzien van rijsschérmen. Het is de bedoeling, dat door op- Waaiend zand van het strand ten minste weer enige duinvoet .wordt Ver kregen. Van een behoorlijke duinvóet is op de meeste plaatsen gëeri sprake meer. Het zal zaak zijn op deze kunst matige wijze een nieuwe duinvoet te kweken. WESTKAPELLE. Wanneer de toestand van de zeedijk bij Westkapelle op 1 Februari degelfde was geweest, zoals in de jaren voor de oorlog, dan was er een nieuwe cata strofe voor Walcheren gekomen, aldus verklaarde ir Wiersma, toen we hem vroegen hoe de zeedijk bij Westkapelle zich gehouden had. Zoals bekend zijn na de bevrijding grote werken aan de dijk uitgevoerd en o.m. is er een keer- kade van klei op de dijk aangebracht. •Deze keerkade is weliswaar gedeelte lijk weggeslagen of ernstig vernield, doch wanneer men dit hulpmiddel niet had gehad, dan was het water vrij en met grote kracht over de dijk binnen gestroomd. De na de oorlog getroffen voorzieningen hebben niet alleen het bewijs geleverd,' dat ze konden stand houden, maar hebben, menselijkerwijs gesproken, Walcheren voor een njeuwe ramp gevrijwaard. HERSTEL. Het herstel aan de dijk tussen West kapelle en Domburg vordert gestadig. Tussen de 250 en 300 arbeiders 'wer ken er regelmatig aan het dichten van de diepe bressen. Men werkt vaksge- wijze omdat een deel der aangerichte schade bij vloed onderloopt. Het rustige weer van de latste week heeft er toe geleid, dat men eerst het benedenbe- loop van de glooiing heeft kunnen her stellen. Hoe hoger men komt, hoe min der kans dat het water bij vloed in stroomt. Er wordt met klei gewerkt en steenzetters zijn aan de gang om de basaltglooiing weer in orde te bren gen. Bovendien wordt de steenglooiing weer geasfalteerd, om vernieling, van het herstelde deel zoveel mogelijk te gen te gaan. VOLGENDE STAP. De volgende stap zal zpn het defini tieve herstel van de dijk. Daarbp komt heel wat kpken. Hersteld wordt mo menteel alleen het gedeelte, dat in" de oude toestand moet blpven. Men maakt plannen en berekeningen om te komen tot een betere zeewering aan deze zpde van het eiland. Het staat vrywel vast, dat de dyk tussen Westkapelle en Dom- Naar wij vernemen, zal de Nationa le Slagersvakwedstrijd en de tentoon stelling „Slatogo", die gehouden zou den worden van 14 tot en met 17 Maart a.s. te Goes, maar die wegens omstandigheden werden afgelast, toch doorgang vinden en wel op 27, 28, 30 en 1 December 1953. De treinverbinding RoosendaalVlissingen. De directie der N.S. meent, dat het naar. schatting zeker September zal wor den, voordat de verbinding Roosendaal Vlissingen in haar geheel hérsteld kan worden. Getracht zal echter worden reeds voordien de treinen te laten rijden resp. tot Krabbendijke en KapelleBie- zelinge en de verbinding tussen deze twee plaatsen te onderhouden met bussen. Een bepaald tijdstip is evenwel nog al lerminst te noemen. Weldra weer verbinding Bergen op ZoomSteenbergen. Over een dag of acht zal de verbin ding tussen Bergen op Zoom en Steen bergen voor het snelverkeer hersteld zijn. Bij „De Witte Ruiter", waar het water van de Linge onder de weg doorstroomt, waren door de overstroming grote gaten in de weg geslagen. Franse militairen hebben die met zandzakken gevuld. Thans worden dè zakken verwijderd en met nieuwe grond vult men de gaten op. Straatwerkers zijn al begonnen met het herstel van het wegdek. Over enkele honderden meters waren de klinkers weggeslagen. Als de auto's weer toegang krijgen tot het weggedeelte, dat overstroomd is ge weest, zal er voorlopig één-richting ver keer zijn. Het verkeer, dat van Bergen op Zoom komt, zal worden omgeleid langs het Waterhoefje. Langs de weg ligt -een dam van zandzakken en de eerste weiken zal die niet verwijderd mogen worden. A.R. Kiesvereniging hield jaarvergadering. De A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" hield Woensdagavond onder voorzitterschap van de heer J. S. Hoek. haar jaarvergadering in het CJ M V.-ge- bouw. Na het openingswoord van de voorzitter kwamen de jaarverslagen van de secretaris, de heer A. Meulbroek, en de penningmeester, de heer J. Janse de Jonge, aan de orde. Eerstgenoemds meld de o.m., dat het ledental in 1952 vrij sta- tionnair bleef. De penningmeester kon mededelen, dat, dank zp de contributie verhoging, de financiën der K.V. thans gesaneerd zijn. Als penningmeester treedt thans op de heer H. I. Cornelissen. Het verdere gedeelte van de avond was gewijd aan een bespreking van de gemeentepolitiek. Er werden vele vragen gesteld over zeer uiteenlopende onder werpen, zoals de sportvelden, het indu strieterrein, het stedeschoon, het kleu teronderwijs, de herbouwplichten, de sa menwerking met de andere rechtse raads fracties enz. De raadsleden, de heren J. W. Kögeier, J. S. Hoek en M. Wettel, gaven uitvoerige antwoorden op de tot Veel kon de heer Wiersma over hen gerichte vragen, de plannen voor dit gedeelte nog niet zeggen. Men is aan het reke nen en uiteindelijk, zo deelde hij mede, zal dit niet zozeer een water staatkundig vraagstuk zijn, dan wel een kwestie van de financiën. Men kan grootse plannen ontwer pen, doch wanneer het geld ont breekt, doet men niet veel. Tenslotte blijft de beslissing over de uitvoering der werken aan de algemene vergadering der Polder Walcheren. Wat de duinen betreft zei ir Wiersma nog, dat men deze na tuurlijke zeewering in geen geval mag verwaarlozen en waar nodig zullen de duinen tegen verdere af name beschermd dienen te worden. Wanneer men de duinen aan hun lot zou overlaten, zou het nageslacht met een last komen te zitten, die niet te overzien is. Lezing van de heer E. Visscher. Woensdagavond werd voor de léden van de vereniging van leerling-scheeps- werktuigkundigen N.S.O. te Middelburg door de directeur der Machinistenschool een lezing gehouden. De heer E. Vis scher sprak over „Een reis naar Zuid- Amerika, via Tanger, Canarische- en Kaap Verdische eilanden naar Buenos Aires". Na eerst een en ander te heb ben verteld over de inrichting van een modern schip, hetgeen met lantaarn plaatjes werd toegelicht, gaf de heer Visscher een overzicht van de reis. Aan het eind van de avond bracht de secretaris der vereniging de heer W. J Braam de heer Visscher dank voor zijn Ingezonden Mededeling (Adv Fabrikanle: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek DAMMEN. Nog te spelen wedstrijden. Nu in verband met de overstro mingsramp de Zeeuwse damcompeti- tie niet meer geheel volgens het vast gestelde programma verloopt, volgt hieronder een opgave van de nog te spelen wedstrijden. Hoe en wanneer D.O.S. uit Bergen op Zoom haar wed strijden zal spelen, is nog niet be kend, terwijl evenmin nog iets kan worden medegedeeld omtrent de ene nog door Renesse te spelen wedstrijd. Hoofdklasse -: D.O.S.Goes; D.O.S. Vlissingen; Middelburg—D.I.D. Goes. lste klasse: D.I.D. II—Middelburg II; Vlissingen II—Kapelle; D.I.D. II— Kapelle. 2de klasse Beveland: Kapelle II Vlissingen III; RenesseD.I.D. Hl; D.I.D. III's Gravenpolder; D.O.S. II —Kapelle II; Vlissingen IIID.O.S. II. len II. 3e klasse B: Will van Zoelen III—Goes II; Sorry II—P.Z.E.M. 4e klasse A: P.Z.E.M. IllOmar II. ZEEUWSE .SCHAAKCOMPETITIE. De Zeeuwse schaakeompetitie wordt weer hervat, maar het reeds vastge stelde programma is komen te ver vallen en een nieuw werd niet ge maakt. Hieronder volgt een opgave van de nog te spelen wedstrijden: lste klasse: VlissingenMiddelburg II; Middelburg II—Terneuzen; Goes —Vlissingen; V.U.K.—Middelburg II; TerneuzenGoes. - 2de klasse A: Vlissingen IIMid delburg III; KoudekerkeSouburg; Middelburg III—Vlissingen II. 2de klasse B: 's Gravenpolder Middelburg IVV.U.K. IIMiddel burg IV; De PionGoes II. 2de' klasse C: Oostburg—Terneuzen II; BreskensTerneuzen II; Oostburg V.S.V.; Sluisse TorenLandau. 3de klasse A: Vlissingen IIISou burg H; Middelburg V—Souburg II; Souburg II—Vlissingen III. 3de klasse C: Oostburg II—V.S.V. II; Landau II—Oostburg II. T af eltennisprogramma. Het programma van de Zeeuwse tafel- tenniseompetitie luidt als volgt: 2e Klasse: Schelde—Wilno; Sorry—Will van Zoelen; Spirit—Be Fair; Wilno—Goes. 3e klasse A: Sorry IIIV.S.V.; 't Zand —Schelde II; P.Z.E.M. II—Will van Zoe- VOETBAL. Jaarvergadering Zomeravondvoetbal. De Walcherse Zomeravond voetballers hielden in de Schouwburg te Middel burg hun jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer J. Sukkel. Besloten werd om uit de kas een bedrag van f 25 aan het Rampenfonds over te maken. De heren P. v. d. Berge en J. de Kam werden als bestuurslid herkozen. In de kascommissie benoemde men de heren Tiesse en de Trooye. De competitie zal op 5 Mei beginnen. In beginsel werd besloten om in twee af delingen te spelen. Er zullen twaalf ver enigingen deelnemen. De competitie zal enkelrondig zijn. GYMNASTIEK Uitvoeringen Wilhelmina. De Middelburgse gymnastiekvereniging „Wilhelmina" houdt op 13 en 14 Maart haar jaarlijkse uitvoeringen in Wiet Schut tershof te Middelburg. Op Vrijdag 13 Maart komen de adspiranten voor het voetlicht, op Zaterdag 14 Maart is de beurt aan de dames en heren. boeiende, interessante en leerzame le zing. Gem. Badinrichting. Van de Gem. Badinrichting werd ge durende de maand Februari in totaal door 3040 personen gebruikt gemaakt. Vergeleken met vorig jaar geeft dit een teruggang te zien met 375 personen. SORSSELE Vergadering Varkensvereniging. In de vergadering van de Varkens vereniging •bleek, dat de vereniging wegens 6 sterf gevallen een uitkering had moeten geven ten bedrage van f586,40. Als bestuursle den werden' gekozen de heren C. Alme- kinders en A. de Koeyer. Als bode zal optreden de heer J. de Smit. Bij sterf geval zal worden uitgekeerd: tot 25 kg f 2,— per kg; vanaf 25 tot 40 kg f 1.75 per kg; böven de 40 kg f-1.50 per kg. De vereniging bestaat momenteel 30 jaar. Vanaf de oprichting is de fieer C. Almekinders. als secretaris werkzaam ge weest. BLLEWO11TSDIJK Blikgroenten geschonken. Door de fam. van Hattum uit Beverwijk werden aan de burgers van Ellewoutsdijk 700 blikken groenten geschonken,, welke onder de be volking zullen worden verdeeld. KOUDEKERKE Jaarvergadering N.C.B. In de jaarver gadering van de Ned. Chr. Bouwarbei- dersbond, afd. Koudekerke, bleek uit 't verslag van de penningmèester, dat er 'n saldo van ruim f 150,- was. De bestuurs leden P. Roelse en Jac. Verhage werden herkozen. Nadat in de rondvraag nog enkele vragen waren besproken sloot de -voorzitter, de heer J. Dingemanse, de vergadering. NIEUW DORP Jaarvergadering A.RJ.O.S. In de jaar vergadering van de Ait.J.O.S. heeft de heer A. Sandee, voorzifter van dè A.R.- kiesvereniging eii tévens raadslid, een onderwerp over gemeentepolitiek gehou den. De club telt momenteel 26 leden. In de gehouden bestuursvergadering werden de voorzitter en penningmeesteresse bij acclamatie herkozen. O UD~ V OSSEMEER Ouderavond School met de Bübel. In de School met de Bijbel werd deze week een ouderavond gehouden. Het hoofd dei school, de heer van Daalen, deelde mee. dat geen der uit Nieuw Vosmeer bezoe kende schoolkinderen het leven iieefl verloren. Tot voorzitter werd gekozen dr heer C. Droogers. Er bestond gelegen heid het werk der leerlingen te bezichti gen. Ds van Putten sprak een slotwoord. Tijdelijk wijkverpleegster. In de plaaü van zuster Timmer, die per 1 Maart ont slag is verleend als wijkverpleegster van het Groene Kruis, is tijdelijk in die func tie benoemd zuster v. d. Berg te Bruinis- se, die per 1 Februari in dienst zou tre den te Nieuwerkerk. Dit was echter doos de 'omstandigheden niet mogelijk. s-H. ARENDSKERKE Benoeming. Mej. C. H. Smit te 's Heel Hendrikskinderen is benoemd tot hulp onderwijzeres aan de Chr. Kleuterschool, alhier. ST. ANN ALAND Arbeiders naar Stavenisse. Een groot aantal werklieden uit St. Annaland h deze week naar Stavenisse gegaan on. daar de helpende hand te bieden bij dt opruimingswerkzaamheden. _7\ LAURENS Jaarvergadering Buurtvereniging. Dt Buurtvereniging voormalig Wijk B. hielc dezer dagen haar jaarvergadering o.l.v. de heer L. v. d. Broeke. Het verslag van de penningmeester gaf een tekort aan. De gebruikelijke feestavond werd afge last. Een speélterrein voor de kinderen hangt af van het gemeentebestuur. Ge tracht zal orden jjelden te verkrijgen voor -het jaarlijkse uitstapje van de kin deren. WEMELDINGE Vergadering N.C.V.B. De afdeling var de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haai maandelijkse vergadering. Als sprekei voor deze afdeling trad op de heer M. van der Maas, met als onderwerp „Hoe zien wij de wereld en hoe is onze hou ding tegenover haar". Op de lezing volg de een aangename gedachtenwisseling. YERSEKE' Oesterexport. De export van oesters is de laatste dagen erg verminderd. De vraag uit België is gering. De export naar Engeland en Duitsland neemt regel matig af. Men verwacht, dat de maanden Maart en April erg zullen teleurstellei, wat de export betreft. Ongeval. De 13-jarige L. N. werd dezei dagen, toen hij per fiets Berkhof kwam afgereden, door een voorbijrijdende auto, bestuurd door de heer v. P., gegrepen. De jongen kwamer goed af. Fiets en auto werden beschadigd. MOTORSPORT. De Motorclub „De Zeeuwen" opent het seizoen. De motorclub „De Zeeuwen" opent Zaterdag a.s. het wedstrijd-seizoen met een oriënteringsrit over een afstand van 80 km door Walcheren en Z. Beveland. De start is om 3 uur vanaf de Markt te Middelburg, waar ong. 6 uur even eens de finish zal zijn. Alle motorrijders kunnen aan deze rit deelnemen. Indoortraining te Sluis. De gemeenteraad van Sluis besloot aan de aldaar wonende districtsvoorzit ter van de KNAU Zeeland de gymnas tiekzaal van de openbare school twee avonden gratis ter beschikking te stel len teneinde door indoortraining de sport te kunnen stimuleren. De indoor- trainingen zijn graties toegankelijk voor alle sportlieden als voetbaliers, zwem mers, wandelaars enz. en voor dames, heren, meisjes en jongens. Ongetwijfeld zal hiermede in een behoefte worden voorzien. B.B.-actie. De dames voelen er wel voor. „Het verloop der wer'vings-actie voor de Bescherming Burgerbevolking geeft reden tot tevredenheid", zo zeide ons de heer K. Reinders, inspecteur van poli tie te Terneuzen en hoofd van het A- jebied der B.B. „Ook de bedrijven wor den thans bewerkt en met gunstig re sultaat, zowel te Sluiskil als in Terneu zen. Reeds de eerste dagen van onze actie konden veel aanmeldingen worden _;eboekt, speciaal wat de dames betreft. Er dient echter nog een groot aantal mannen te worden aangeworven, doch wij hebben goede hoop, dat wij de be nodigde mankracht bij elkaar zullen krijgen." TE SLUISKIL. „Gezien liet belangrijke industrie-com plex aldaar, is mert ook te Sluiskil „B.B.- minded" .geworden. In de zaal Meert werd een grote vergadering gehouden, waar de burgemeester van Terneuzen, mr P. H. W. F. Teilegen, een openings rede hield en de heer K. Reinders als .preker optrad, terwijl als toelichting de films „Buurmans buurman" en „De les van Londen" werden gedraaid. Een 50- tal personen meldde zich onmiddellijk en er is een plaatselijk comité gevormd, dat de verdere uitbouw der organisatie ter hand zal nemen o.l.v. de heer Rein ders. In het bestuur werden gekozen de heren J. Dhont, J. v. d. Hengel, P. Da vid, W. Hemelsoet, J. Duijne en J. ïifeindersma. De functies zullen nog na der worden verdeeld. „Hier was het resultaat uitzonderlijk goed en het gemeenschapsgevoel speelt op dorpen blijkbaar nog een grote rol", aldus de heer Reinders.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2