Burgemeester van Zierikzee ging niet zijn bevoegdheid te buiten. ISTflrTI LltJiLLI iilSlHiHiiJlJiilllliiiiili M&TROZENSHAG N. C. R.V. telde Zaterdag 310.794 leden, DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Voor het Rampenfonds» Hulp aan getroffen landbouwers. Het herstel van de zeedijk van de Zuidwatering sSport en spel Donderdag 5 Maart 1953 ZEEUWSC.H DAGBLAD Pagina 5 Middenstanders moeten de kosten betalen. Rechter verklaart zich onbevoegd over „noodtoestand" te oordelen. De president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, mr C. R. F. van Roggen, heeft zich gisteren, uitspraak doende in het kort geding dat door de middenstand van Zierikzee a. nhangig was gemaakt tegen het gemeentebestuur van Zierikzee, onbevoegd ver klaard kennis te nemen van de vordering in kort geding, voor zover deze berust op de eerste grondslag, en de vordering, voor zover be rustende op de tweede grondslag, ontzegd. De eisers werden in de kosten van het geding veroordeeld. Het geding was namens dei Zierik- zeese middenstand aanhangig ge maakt door een kapper en een eier- handelaar uit deze gemeente tegen het gemeentebestuur. Door de eisers werd zoals men weet, gevorderd, aat gedaagde zou worden veroordeeld zich te onthouden van iedere maatre gel, die aan eisers het verblijf binnen de gemeente Zierikzee direct of indi reet verhindert, dan wel bemoeilijkt, met betaling van een dwangsom van honderd gulden voor iedere dag, dat gedaagde in gebreke mocht blijven aan het ten deze te wijzen vonnis te voldoen, met veroordeling van ge daagde in de kosten van het geding. Namens gedaagde werd geconclu deerd, dat de President zich onbe voegd zou verklaren van de vordering kennis te nemen, althans, dat de ei sers niet ontvankelijk zouden worden verklaard, althans deze hun vordering ontzegd zou worden. HET VONNIS. Het vonnis werd aldus gemoti veerd: De beslissing, of een noodtoestand aanwezig is en of deze noodtoestand maatregelen nodig maakt, is een kwestie van het beleid der overheid die onttrokken is aan de controle van de burgerlijke rechter. In artikel 220 der gemeentewet is bovendien een administratieve controle geschapen en bij ce wijziging der gemeente is in het zesde lid van dit artikel de tus senkomst van de rechter uitgesloten. Wat dus de vordering, berustend op de eerste grondslag aangaat', moet derhalve de rechtbank en ook de president in kort geding zich onbe voegd verklaren. Als tweede grondslag werd door eisers gesteld, dat de burgemeester van de in genoemde artikelen ver leende bevoegdheid een gebruik heeft gemaakt, dat strijdig' is met de be doeling der wet. Met andere woorden misbruik van het gezag. In dergelijke gevallen is het niet uitgesloten, de tussenkomst van de rechter, of wan neer het spoedeisend is, de president van de rechtbank in kort geding in te roepen. Of de rechter, wanneer hij zelf had móeten beslissen, een ander Avontuurlijke dienstbode liep tegen de lamp. De 22-jarige dienstbode, C. P. D., afkomstig uit Zierikzee, had op 24 November 1952 in een logement te Terneuzen, waar ze onder een valse naam verbleef, 2.59, een kammetje en een sigarettenkoker van een der gasten gestolen en was er bovendien nog zonder te betalen vandoor ge gaan. Nadat het de poiitie gelukt was de dame op te sporen en uit te vin den, wie zij was, viel ze door de mand en bekende een en ander. In afwachting van haar veroordeling werd ze echter op vrije voeten gesteld. Een maandje later werd ze in Roo sendaal aangehouden, omdat ze pro beerde naar België uit te wijken. Als* paspoort diende een stamkaart. Een Belgische dame begeleide haar om waar nodig het woord te doen. De marechaussee trapte echter niet in de smoesjes. Hij informeerde bij de plaatselijke politie, waarna hij ver nam, dat het niet uitgesloten was, dat ze zou uitwijken om minder oirbare practijken uit te oefenen in België. In opdracht van de Officier van Ju stitie te Middelburg werd ze aange houden omdat haar diefstal nog niet was berecht en omdat ze naar België probeerde uit te wijken. Ze werd naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht. Hier slikte ze een speld in om zodoende vrij te komen. Ze belar dde in het ziekenhuis, maar werd na enkele dagen ontslagen, omdat er van een s peld niets te bespeuren was. De gevangenhouding werd opge schort en het meisje werd in een van de tehuizen van het Leger des Heils geplaatst. De vreugde was echter van korte duur, want hier probeerde ze een brandje te stichten. Aan haar ge drag heeft ze het te danken, dat ze zo lang in voorarrest heeft gezeten, zo bleek tijdens de zitting van de Middelburgse Politierechter. Ze zag wel in, zo zei ze, dat de Belgische madam haar uit Zierikzee kwam halen met de bedoeling haar te exploiteren. De Officier van Justitie eiste drie maanden gevangenisst-af met aftrek van het voorarrest, voorwaardelijk terbeschikkingstelling van de regering, een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling. Door de Politierech ter werd ze tot deze straf veroordeeld en onmiddellijk in vrijheid gesteld, om haar een kans te geven.... besluit zou hebben genomen, mag bij diens beslissing niet van invloed zijn. Slechts is van belang, of het tot het thans gegeven besluit in redelijkheid niet had kunnen komen. Eisers menen echter, dat een burgemeester nimmer bevoegd zou zijn de gemeentenaren met achterlating van al hun eigen dommen van huis en hof te verjagen. Volgens de president gaat dit ver weer niet op en blijkt uit de officiële bekendmaking, dat ontruiming moet geschieden volgens een nader bekend te maken plan, door of namens de burgemeester te geven aanwijzingen. Uit de proclamatie blijkt, dat dit be vel niet geldt voor degenen, die een verblijfsvergunning in hun bezit heb ben. Van een algehele ontvolking van Zierikzee is dus geen sprake. Zou wel de gehele bevolking moeten eva cuëren, dan kan dit niet in elk ge val als een daad van willekeur wor den aangemerkt. Dit spreekt voor zichzelf, indien van een gemeente het gehele grondgebied overstroomd onbewoonbaar geworden is. Uit geschiedenis van de wijziging in 1931 der gemeentewet blijkt niet, en ook de president acht dit hoogst onwaar schijnlijk, dat de wetgever over di omvang van de te nemen maatregelen, een bepaalde bedoeling zou hebben gehad. Soortgelijke maatregelen han gen van de noodtoestand af. Ook de omvang van het noodbesluit is een zuivere beleidskwestie en uit niets is gebleken, dat het besluit van de bur gemeester op willekeur zou berusten De vordering, voor zover deze berust op de tweede grondslag, moet dus worden ontzegd. T NEEM 'N PIL Pieter en Karolus ston den besluiteloos te kijken en de koopman verborg zijn gezicht weer in zijn beide handen en zette zijn moedeloos geschrei voort. „Hoe lang is het lopen naar de markt?" vroeg Pieter tenslotte. „Nog twee uur", bromde de man. „maar dan is de markt al afgelopen. Waarom koopt U ai mijn zoute drop niet dan is mijn dag goed en kunt U de zware koffers sjouwen!" „Ik heb één cent", lachte Pieter. „Te weinig", vond de man en huilde prompt weer verder. Pieter keek Karoius eens aan. „Wat denk je ervan", sprak hij. „Zullen we hem de eerste pil geven?" „Ja" meende de kraai, „mis schien komt hij nog op tijd!" Pieter graaide in de zak en haalde er een pil uit. „U is helemaal zenuwachtig", sprak hij tot de koopman. „Ik heb er een goed middeltje tegen, een stevige pil!" „Ik moet geen pil!" antwoordde de man. „Ik ben helemaal niet zenuwachtig, ik verkoop alleen maar niks". Pieter voelde zich ietwat uit het veld geslagen. „Als U hier blijft zitten krijgt U een zonne steek!" probeerde hij. „U moet deze pil innemen, dan gebeurt U niets!" „Ge beurde er maar wat", bromde de man. „Er gebeurt inderdaad niets, ik wil geen pil, ik wil op de markt zitten!" „Als mijn pil inneemt zit U over een half uur in Uw kraampje zoute drop te verkopen", sprak Pieter ten einde raad. Hier had de koopman oren naar. „Dat kan ik proberen!" vond hij. „Baat het niet dan schaad het niet!" Mededeling VAN.ROSSEM'S Prov. vergadering te Middelburg, In de provinciale vergadering van de leden der N.O.R.V., die Dinsdag in Ho tel Wöhler te Middelburg werd gehou den, zijn de verschillende problemen, dié zi~h rond de N.C.R.V. voordoen, bespro ken en is, wat zeer belangrijk is, de on derlinge band tussen de leden verste vigd. Dieper werd ingegaan op de- ver houding tot het I.K.O.R. en het pro bleem van de zendtijd der N.C.R.V. op Zondag. Met' algemene stemmen werd de voor zitter van de provinciale commissie, de heer J. W.;van, 't Hoff, herkozen. De heren Chr. J. Fey uit Vlissingen, J. Jon ker uit Middelburg en M. Verhage uit Goes werden in de Verenigingsraad her kozen. Inplaats van de heer J. J. Duve- kot W.Szn. uit Goes, die zich niet her kiesbaar stelde, koos de vergadering de heer A. H. Mol uit Waarde. De aftredende leden van het alge meen bestuur werden door de provin ciale vergadering weer candidaat gesteld en in de vacature van ds A. A. Har- denberg uit Hengelo stelde de vergade ring voor prof. I. A. Diepenhorst. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer van 'tHoff, hen, die door de overstromingen zijn omgeko men. In het bijzonder werd in dit ver band genoemd de heer G. Heynsdijk en echtgenote uit Wolphaartsdijk, die ais slachtoffers vielen. De heer van 'tHoff heette welkom de heren Peereboom en Buddingh en de heer G. Hoek, die later ter vergadering kwam. Over de verhouding tot het I.K.O.It. leelde de heer Peereboom mede, dat het de uitdrukkelijke beslissing van de minister is geweest, dat het I.K.O.R. alleen zendtijd ter beschikking zou kry gen voor het uitzenden van godsdienst oefeningen. Wie de Omroepgids raad pleegt, kan zich overtuigen, dat men zich hieraan niet houdt. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat de N.C.R.V. verleden Zaterdag 310.794 leden telde. Het afgelopen jaar zijn 46.511 leden geworven en 6.003 leden gaven zichzelf op. AANBESTEDING Metsel- en timmerwerk O.L. school te Nieuwvliet. Deze week hield het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Goes, ten name van de gemeente Nieuwvliet de aanbeste ding van de metsel- en timmerwerken van de O.L. school te Nieuwvliet. Er werd als volgt ingeschreven: Jac. Verschoore, Sluis f45.600; C. A Ruisser, Hoofdplaat f42.661; P. I. de Groote, Nieuwvliet f42.439; J. J. de Reu, Nieuw vliet f42.450; A. J. Risseeuw, Zuidzande f44.438; de Ligny. Zuidzande f45.729; Het werk werd gegund aan de laagste in schrijver P. I. de Groote, Nieuwvliet f42.349,—. SLOTK.OERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Neder!. 1926/64 cum Grootboek 1946 Cult. H. I. Uk 3% K. Olie 1930 Nat. Handelsbank N'eo. landel Mij Ge.g,, s Jurg. A.k.C. Berkel's Patent Calvé Delft Celder Zonen Knn. Hoogovens Ned. lrord Ned. Kabelfabr. Philip's Gloeil. Do 6% cuui. pref. Fokker wd. VV'ilton-Fyenoord Unilever Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsciie Petr. Dito, prei. Kon. UI ie 94% 947% 94% 94% 95% 95% i 96% 96% 94% 94*k 51 SP/2 111 110% 112J4 11234 160 159*4 272% 27 VA 164% 163% 103% 103% 120 119% 161 161 157% 157% 199 210'A 210 160 160 105% 106 138% 138% I6854 168% 186 185% 2371/2 240 177 180 29-» 293 305 304% 312 311% Ditó, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Hol. Am. lijn Java Ch. Jap. lijn Kon. Boot Serbadjadi Kon. Paketvrt K. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommerens Schvrt Stv. Mij Nederl. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembacli Müller Co. Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank 310 309% Twentsche Bank 166 166 495 Overzeese Gas 89% 90% 89% Borneo Sumatra 107% 108 91% 91 Am. Radiator 15% 15% 96 96% Am. Smelting 41% 41 73 74*4 Anaconda Copper 44% 44% 32*4 33 Bethl. Steel 54% 54% 98 Chrysler 145 144 Ford Canada 117 General Motors 66% 66% I31%exd 130% Hudson Motor 157% 45% 42%B 42% Kennecott 80 79% 121 119 Rep. Steel 48% 48% 125% 125% Stand. Brands 27% 27% 129% 128% U.S. Steel 41% 41% 155% North. Am. 24 145 145% Cont. Oil 59 60% 102*4 101 Midcont. Oil 62% 63% 42 41% Cities Service 90% 92 83% 82*4 Philips Oil 62% 62% 18% 18 Shell Union 72% 71% 111 111*4 Tide Water 227% 23 82% 82 Baltimore 28 75% 74% Miss. K. Texass 5% 5% 174% 174*4 New York Centr. 24 24% 171 172 Penssylvania 22% 22% 62% 61% Canadian Pac. 33% 33% 161 161% De opbrengst van de collecte in de: Ned. Herv. kerk te St. Annaland heeft, samen met enkele nagekomen giften, opgebracht f 2226.45. Op initia tief van het bestuur der Landbouw- vereniging „Landbouwbelang" te St. Annaland zal ook hier een lijstcollec- te voor het Rampenfonds worden ge houden. Brachten in eerste aanleg 37 Gere'f. gemeenten een bedrag bijeen van f30.954.27, thans hebben nog 43 ge meenten een bedrag bijeengebracht van f52.410.22, zodat 80 gemeenten totaal inzamelden f92.364.49. De Vrouwenbond te Wissekerke organiseerde een wafel- en oliebollen verkoop ten bate van het Rampen fonds. Bijna alle ingrediënten wafèn gratis door de ledeh beschikbaar ge steld. De netto opbrengst was f365. Zatërdag a.s. zal de korfbalvereni ging „Olympia" te Wilhelminadorp een wedstrijd spelen tegen „Swift: uit Middelburg, ten bate van het Ram penfonds. Met het motto „Een heitje voor een karweitje" zijn de padvinders van Heinkenszand er op uitgetrokken om iedereen de helpende hand te bieden, Zij brachten f 90.bijeen. De bekende harpiste Rosa Spier hoopt Zondag a.s. op te treden in |je Ned. Herv. kerk te Axel. Tevens zal de bijbelverteller de heer W. Bprfc hemer een gedeelte van het Johannes evangelie vertolken. Het batig saldo zal worden bestemd voor het Ram penfonds. Bram Lensen, Wim Elenbaas en Jo pie Kusee te Zaamslag gingen langé de deuren met een pot bonen. De in houd van deze pot met bonen kon .men raden. De opbrengst, f 105.' komt ten bate van het Rampenfonds. In de vergadering van de getroffen landbouwers te Wolphaartsdijk heeft ir L. Appelman gesproken over de herstelfinanciering. Spr. bracht naar voren, dat de scha devergoeding in twee phasen geschiedt, n.l. de registratie van de schade en het herstel. Bij de registratie van de schade wordt door het rampschadebureau ge bruik gemaakt van de diensten van de P.B.H. Hier kunnen de landbouwers hun schade aangeven en voorschot voor de noodzakelijke bedrijfsvoering aanvragen. Het herstel zal in natura geschieden. D.w.z. dat gronden die tengevolge van de overstroming schade hebben geleden in de oorspronkelijke toestand worden teruggebracht. Particulieren wordt de gelegenheid gegeven om de schade op het bedrijf zelf te herstellen. Na goedkeuring van landbouwherstel ontvangt men dan een vergoeding van de gemaakte onkosten. Grotere herstelwerkzaamheden kunnen door derden worden gedaan. Als algemeen advies werd gegeven: Bewaar zorgvuldig alle op de schade betrekking hebbende kwitanties. Volgende week houdt de P.B.H. reeds zitting. Al het verdronken vee kan dan worden opgegeven. Geëvacueerd vee kan slechts na toestemming worden te ruggehaald. Wanneer men een misoogst krijgt tengevolge van niet opgevolgd advies bestaat veel kans dat geen schadever goeding wordt toegewezen. De voor schriften moeten opgevolgd worden. In deze vergadering, die door de heer J. M. Klompe als lid van de Stichting voor de Landbouw werd geleid, sprak ook ir van Beekom, de Rijkslandbouw- consulent. Van zijn referaat publiceer den we reeds een verslag. HALF APRIL WEER GAS IN ZIERIKZEE? Met ir Tinberg, hoofdingenieur van het Amsterdamse energiebedrijf, en een hoofdambtenaar zijn besprekingen gevoerd over het wederom leveren van gas aan Zierikzee. Het resultaat is geweest dat men mag verwachten dat ongeveer half April de hoog gelegen percelen in de stad gas zal kunnen word .n geleverd. Verschillen de straten ontvangen echter geen gas daar de leidingen zullen moeten wor den afgesneden. Spontaan heeft zich een aantal vrijwilligers uit Amster dam gemeld om de werkzaamheden Zierikzee te verrichten. Alle me ters en leidingen zullen n.l. tevoren moeten worden gecontroleerd. Plannen van de Polder Walcheren Et komt een betere en hogere zeewering Zaterdag j.i. heeft de algemene vergadering van de Polder Walcheren be sloten een groot crediet beschikbaar te stellen voor herstel en v "ring van de zeedijk van de Zuidwatering. Dit werk, dat vele maanden zal en vermoedelijk tegen het najaar gereed komt, is reeds begonnen. De *.'.r van de Polder, ir Wiersma, heeft ons gistermorgen in de directieke, het werk aan de dyk bjj „De Schoone Waardin" een en ander verteld over dit grote werk, dat tot doel heeft de schade te herstellen en verder maatregelen te treffen om herhaling van het gebeurde tegen te gaan, zodat de Zuidwa tering voortaan beter tegen de aanvallen van de zee zal zijn beschermd. Over een grote afstand hèeft het overslaande zeewater het binnenbeloop van de dijk afgeschoven en op enkele plaatsen zjjn bressen in de dijk gesla gen. Met behulp van een dragline zijn de bressen gesloten en bovendien is een versterking van zandzakken aange bracht, terwijl de hoogte van de her stelde dijken voldoende kan worden genoemd. Het water in de Wester-Schelde be reikte op 1 Februari een stand, die 65 cm was boven de hoogst-bekende. Hoe wel dit op het eerste gezicht slechts gering lijkt te zijn, heeft dit eigenlijk de deur dicht gedaan, aldus ir Wiers ma.. Door de wind was er een bijzon dere golfslag ontstaan,- waardoor het water over de dijk heenkwam met het resultaat, dat het - bnnenbeloop ging verzakken. Het buitenbeloop is over het alge meen zeer goed intact gebleven en ook de steenglooiing heeft zich. goed ge houden. Men zit nu met de moeilijk heid, dat men een halve dijk over heeft gehouden, waarop zich het buitenbe loop bevindt. Herstel moet nu beteke nen, dat men een n'.euw stuk binnendijk „aanplakt" tegen de bestaande dijk, zodat een nieuw binnenbeloop wordt verkregen. Deze aanhechting is verre van eenvoudig en bovendien zou dit met klei moeten geschieden. Klei is bo vendien schaars en duur. Daarom is naar een andere methode omgezien. MET ZAND. Het is de bedoeling, dat er een zand- kern komt met een kleibedekking. De binnenkant van de dijk wordt geheel afgegraven met draglines. Zodoende zal een nieuwe dijk ontstaan, beter is de naam „Keerkade", die geheel uit de nu afgeschoven klei zal bestaan en waar nodig' ook uit de bestaande dijk zal ge nomen worden. Hierdoor ontstaat dus aan de buitenkant de overgebleven hal ve zeedijk met daartussen een brede strook, waarachter zich aan de land zijde de op te werpen keerkade zal be vinden. De strook tussen de beide dij ken zal dan worden opgevuld met 300.000 kub. m. zand. Dit zand kan niet over land worden aangevoerd en daar óm zal binnenkort bij het Sloe een zandzuiger arriveren, die een capaci teit heeft van 20 tot 25.000 kub. m per week. Via een bulsleiding, eerst over water, daarna over land, zal het zand in de. strook tussen de dijken worden gepompt. De zandzuiger heeft een mo tor, die er voor zorgt, dat het zand, vermengd uiteraard met water, dat wordt afgevoerd over- een lengte van ,2.5 km kan opstuwen. Wordt de buis leiding langer, dan wordt opnieuw een motor van 900 pk ingeschakeld ais op- jaag-tussenstation om het zand verder te transporteren door de leiding. Op deze wijze zal' men een zandlichaam achter de zeedijk aanbrengen met een lengte van 3100 m. Wanneer men met het opspuiten van het zand gereed is gekomen zal met behulp van de drag lines de klei van de keerkade op het zandlichaam worden gebracht. Het zand zal dan door een 1 meter dikke kleilaag worden afgedekt. Op deze wijze denkt men de dyk zo sterk mogelijk te maken. Tevens zal met de aanwezige klei de dyk verder worden opgehoogd, zodat tegen nieuwe hoge vloeden een nog be tere weerstand kan worden geboden, PROFIEL-WIJZIGING. Hoewel de steenglooiingen zich uit stekend hebben gehouden is besloten een kleine wijziging in het profiel van het buitenbeloop aan te brengen. Er komt een onderbreking in het beloop, waardoor de golfoploop beter wordt gestuit en het water, voor het de kruin van de dijk heeft bereikt, de grootste kracht heeft verloren. Bovendien zal de steenglooiing nog iets hoger moeten worden' opgetrokken. Indien alles vlot verloopt heeft men goede hoop, dat het komend najaar de Zuidwatering zal zijn beschermd door een zeedijk, die beter tegen hoge vloe den en stormen bestand is, dan voor I Februari j.i. het geval was. Veel zal afhangen van de weersgesteldheid. Het zwakke punt in dit geheel is n.L de zandzuiger, die, hoewel natuurlijk wel tegen een stootje bestand, toch altyd in het roerige water van de Wester- Schelde ligt. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. AARDIJK: 3 van Keywest n. Le Havre. AMSTELDIJK: 4 te Bremen. ANNENKERK: 4 te Oli Oli. BOSCHFONTEIN: 3 te Dar- es Salaam. GROOTE BEER: 4 van Rotterdam te New York. LEKKERKERK: 2 v. Kp. Comorin n. Bombay. MAASKERK: 3 van Dakar. RIJNKERK: 3 v. Barcelona n. Antw. SAMARINDA: 3 v. Kaapstad n. Port Eli sabeth. VEENDAM: 3 ten W. Scillys n. Halifax. WATERMAN: 3 O.N.O. Massawa n. Suez. ALMKERK: 3 te Vlissingen. ZUIDERKRUIS: 3 v. Dakar n. Kaapstad. AAGTEDIJK: 3 v. Biares n. New York. AALSDIJK: 3 te Baltimore. AKKRUMDIJK: 4 v. Chittagon te Spezia. DALERDIJK: 2 v. Los Angeles n. Bilbao. DUIVENDIJK: 2 v. San Francisco naar Los Angeles. GROOTE KERK: 4 v. Aden n. Port Said. HOOGKERK; 4 v. Guardafui n. Singa pore. LINDEKERK: 4 v. St. Vincent n. Ham- Iburg. S1BAJAK: 3 te Tj. Priok. VOETBAL. Nederlands elftal voor Zaterdag, Abe linksbinnen en aan voerder. Het Nederlands elftal, dat Zaterdag a.s. in het Feyenoord-stadion te Rot terdam voor het Rampenfonds tegen Denemarken speelt, is ais volgt sa mengesteld: Doel: Landman (Sparta); achter: Tebak (Eindhoven) en Boskamp (Ajax); midden: Klaassens (V.V.V.), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R.C.H.); voor: Van der Kuil (V.S.V.), v. d. Bogert (D.O.S.), Clavan (A.D.O.), Lenstra (Heerenveen) en Luyten (D.O.S.). Reserves: Van Raalte (Blauw-Wit), Wiertz (D.W.S.) en Van Ede (Sparta) Lenstra is als aanvoerder gekozen, omdat de keuzecommissie in hem de beste aanvoerder van het ogenblik ziet. Overigens is dit geschied in vriendschappelijk overleg met Bies brouck. Klaassens is op de rechtshalf- plaats opgesteld, aangezien de voor keur werd gegeven aan een jonge speler. Alberts is wegens ziekte niet opgesteld. „Het stopperspilsysteem", aldus de voorzitter van de keuzecommissie, de heer Hoolboom, die samen met het lid van de keuzecommissie, de heer Denis, een toelichting op de samen stelling gaf, „blijft gehandhaafd, maar de spelers gaan evenwel met geen enkele opdracht het veld in. Of het zou moeten zijn om zoveel mogelijk doelpunten te maken". „Clavan werd als middenvoor ge kozen, omdat hij op deze plaats in zijn vereniging uitstekend in vorm is. De gehele voorhoede, Luyten debuteert, vindt haar kracht in snelheid en techniek", zo besloot de heer Hool boom. Wijziging in het Deens elftal. Naar wij vernemen zal de midvoor- plaats in het Deens elftal, dat Zater dag te Rotterdam tegen Nederland speelt, niet worden bezet door Pen Jensen, doch door Carl Holm. Dé reserveplaats van Holm zal worden ingenomen door Jens Torstensen. Wilkes niet naar Parijs. De hernieuwde besprekingen tus sen de heer Novo, voorzitter van To rino en de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, hebben geen resultaat opgeleverd. De Italiaanse eerste klasser kan Faas Wilkes niet afstaan voor de wedstrijd welke Donderdag 12 Maart a.s. te Parijs wordt gespeeld tussen de Ne derlandse profs en het Frans elftal. In de plaats van Wilkes zal Timmermans (Nimes) in de voorhoede spelen. De vluchtelingen uit Oost-Duitsland ADENAUER DOET BEROEP OP HET WESTEN. Kanselier Adenauer heeft de gealli eerde Hoge Commissarissen verzocht om militaire vliegtuigen voor het ver voer van Oostduitse vluchtelingen uit West-Berlijn naar West-Duitsland. De kanselier deed ook een beroep op de bevolking der Sowjetzóne slechts in geval van absolute noodzakelijkheid naar het Westen te komen. „Willem Ruys" naar Indonesië vertrokken. De „Willem Ruys" is gistermiddag uit Rotterdam vertrokken naar Indo nesië. Van de drie grote gaten, die door de aanvaring met de „Oranje" aan stuurboordzijde waren geslagen, was geen schrammetje meer te zien. De reparatiekosten bedroegen ruim 1 millioen. Met bestemming Tjepoe reist o.m. ds H. Schut mee, predikant te Montfoort, met vrouw en vier kinderen, uitgezon den door de „Zuiderzending" te Mid delburg. KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kerkdriel, C. Be- zemer, cand. te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Poortvliet, P. J. F. Lamens te Elspeet; voor Amersfoort, (buitengew.p.p. Zon en Schild), K. Luyendijk te Hees; voor Ridderkerk, H. Stolk te Scheveningen; voor Har- lingen, F. Bloemhof te Spannum. Geref. Kerken. Tweetal te Leeuwarden, vac. J. P. Prins, L. G. Pleijsant te Stadskanaal en B. A. J. Streefkerk, Berkel en Roden rijs. Beroepen te Assen, (3e pred. pl.), K. A. Schippers te Sibculo-Kloosterhaar; te Hardenberg, vac. H. Zweepe, A. Zwanenberg te Schonebeek; te Maas dam, T. Spilker te Bennebroek. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Beroepen te Uithuizen, C. J. Breen, cand. te Amsterdam. Geref. Gemeente. Tweetal te Ridderkerk, H. Ligten- berg te Rotterdam-W. en F. Mallan te Bruinisse. Bedankt voor Hilversum, M. v. d. Ketterij te Alblasserdam; voor Scher- penisse, J. B. Bel te Krabbendijke. flngez. mededeling, adv ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED? VEILINGBERICHTEN GOES, 4 Januari. Boerekool 8 15; Uien afw. 1617; idem stek 5 15; Prei 3855; Peen 2.5010; Spruiten 3357; Witlof 5862; An dijvie 98; Veldsla 107, alles in guldens per 100 kg; Knolselderij 16 per kg. TERNEUZEN, 4 Maart. Groenten: Veldsla 97; Waspeen 18; Kroten 67; Rode kool 710; Sav. kool 11-20; Witte kool 6; Peen 6—8; Prei 5057, Afw. 3638; Knolselderij 31 per stuk; Spruiten 4347; Uien 3237, Afw. 7 —15; Witlof 61—65, Afw. 17—43; Koolrapen 24. Fruit: Brab. Bellefleur 310; Bramley Seedling 34; Goudreinette K 1315, Fabr. 79; Jonathan Fabr. i18; Rembours 38; Zoete Srm- gaard 17—23; Winston AA 37 - 41, A 41, A I 31, K 21; Pondspeer 3—5; G:e- ser Wildeman 7; St. Eemy H I 10, Fabr. 6—7. Nagekomen Advertentiën Enige en algemene kennisgeving. Heden werd plotseling van mij weggenomen, mijn innig geliefde, zorgzame Man en onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, d» Heer PIETER DE LANDMETER, in de leeftijd van 58 jaar Namens alien, DE LANDMETER— Zelisse Vlissingen, 3 Maart 1053. Van den Spieghelstr. 41 De teraardebestelling zal plaats hebben Vrydag 6 Maart, des na middags 2 uu? vanaf het sterf huis.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5