Stalin kreeg een hersenbloeding Hij is gedeeltelijk verlamd en buiten bewustzijn Canada wenst meer Neder landse emigranten Zierikzeese middenstanders gaan in hoger beroep „Nieuw Walcheren" ver schuift plannen naar 1954 Rampenfonds 70.7 millioen „Oostei>Schelde"en „Prins W illem op Terneuzen-Hoedekenskerke PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verrassing in de gehele wereld Gissingen over de opvolging van de Maarschalk Felle brand verwoest schuur te Wolfaartsdijk SNIPPER NIEUWS Onrust in Perzië* Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. W, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2425. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Moordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2419 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 11.85 p. maand, f 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 5 MAART 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrjjdag: Zon op 7.16 u., onder 18.18 u. Maan op 0.15 u., onder 8.32 u. Hoogwater op T Vlissingen: 4.59 u. 1.83 m., 17.19 u. 1.77 m. Terneuzen: 5.27 u. 2.01 m., 17.47 u. 1.96 m. Wemeldinge: 6.41 a 1.56 m., 19.01 u. 1.57 m. Zierikzee: 6.23 u. 1.31 m., 18.42 u. 1.34 m. Radio Moskou heeft gemeld, dat Maarschalk Stalin in de nacht van 1 op 2 Maart j.l. een hersen bloeding heeft gehad, tengevolge waarvan zijn rechterbeen en zijn rechterarm zijn verlamd. De Maarschalk heeft het bewustzijn verloren. Het spraakvermogen is gestoord en de ademhaling is, evenals de bloedstroming, zeer onregelmatig. In de ademhaling treden ::u en dan lange pauzes op. Het persbureau Tass meldde, dat de Maarschalk ernstig ziek is. Geneeskundige behandelingen op 2 en 3 Maart hebben geen wijzigingen in het ziektebeeld gebracht. Een medisch bulletin bevatte de verkla ring, dat de mate, waarin de storing der hersenen zich voordoet, aanmerkelijk toegenomen is. Er worden thans therapeutische maatregelen genomen om de vitale functies van de werking van het orga nisme te herstellen. Stalin kreeg de hersenbloeding, toen hij zich in zijn woning in het Kremlin bevond. Het nieuws van Stalins ziekte heeft over de gehele wereld grote verrassing gewekt. Nog maar kortgeleden meldden personen uit de vrije wereld, die de Maarschalk hadden ontmoet, dat zijn gezondheidstoestand goed was. President Eisenhower gaf gistermiddag een verklaring uit, waarin hij zei, dat op dit ogenblik in de geschiedenis de gedachten der Amerikanen uitgaan naar het volk der Sowjet-Unie. „Afgezien van de persoonlijkheid der regeringspersonen blijft ons gebed, dat de Almachtige zal blijven waken over het volk van dat uitgestrekte land, om het de gelegenheid te verschaffen te leven in een wereld, waar alle mannen, vrouwen en kinderen in vrede en kameraadschap wonen", zo zei Eisenhower. Het spreekt vanzelf, dat in alle hoofdsteden der wereld tal van gissingen worden gemaakt over de opvolging van Stalin. In een medisch bulletin, dat onder tekend is door minister van Volksge zondheid Tretiakof, de directeur-ge neesheer van het Kremlin, prof. Koe- perin, en door acht andere professoren, wordt gezegd, dat het centrale ge deelte der hersenen van de Maarschalk is aangetast. De bloeddruk heeft een maximum van 220 en een minimum van 120, de temperatuur is 38,2 graden. „De beste geleerden op het gebied der geneeskunde hebben zich met de be handeling van de patiënt belast". De namen der geneesheren, die in het bul letin worden genoemd, waren tot dus verre nog nimmer in de mededelingen van het Kremlin verschenen. Er werd met geen woord gerept over de ver vanging van Stalin tijdens diens ziekte. De editie van de „Prawda", waarin mededeling werd gedaan van Stalins ziekte, verscheen enige uren later dan gewoonlijk. Urenlang stonden mensen bij de kiosken op de dagbladen te wachten. Radio Moskou zendt geen lichte muziek uit. Elk uur wordt het officiële bulletin over het „grote onge luk" herhaald en wordt de oproep om „eenheid, geestkracht en waakzaam heid" van de ministerraad en de par tijleiding uitgezonden. REACTIES. In Washington beschouwde men gis teren Georgi Malenkov, de plaatsver vangende voorzitter van de Russische ministerraad, als de meest waarschijn- Eerste chèque van f 500. uitgereikt. Gisteravond was bij het Nationaal Rampenfonds in totaal 70.7 millioen gulden binnengekomen. Officieren en manschappen van de Amerik. torpedobootjager „Eversole", die in de Koreaanse wateren dienst doet, hebben 241 dollar aan het Ram penfonds overgemaakt. Uit Italië is opnieuw een gift ontvan gen voor de slachtoffers van de wa tersnood. Het gehele personeel van de machinefabriek Carle en Montanari te Milaan heeft een bedrag van 300.000 lires (ca. 1800 gld) bijeengebracht. Het resultaat van de acties in de Ne derlandse Antillen is geweest aan geld en goederen voor een waarde van bij na drie millioen Nederlandse guldens. Het concert ten bate van de slachtof fers van de overstromingsramp in En geland en Nederland, gisteravond ge geven door het Londens Philharmo- nisch Orkest in de Alberthall te Lon den, heeft 3500 pond sterling (ruim f35.000) opgebracht. Gistermorgen heeft de directeur van bet Rampenfonds, generaal Alons, in de gemeente Ridderkerk chèque in één, groot f500.uitgereikt aan het getroffen gezin Pieter Weeda te Slik kerveer. De overdracht geschiedde in aanwezigheid van veie autoriteiten, o.w. de burgemeester van Ridderkerk, A. M. Nieuwenhuisen. Ijjke opvolger van Stalin. Men sloot echter de mogelijkheid niet uit, dat er een verbitterde strijd om de macht zal ontstaan. In Parijs achtte men het niet uitgesloten, dat het bij de machtsstrijd zal gaan tussen Malenkov, Beria en de leiders van het leger. De Italiaanse communistenleider Togliatti meende, dat Molotov de Maarschalk zal opvol gen. De eerste reactie in Oostenrijk was, dat de Russische leider al is overleden. De Russische regering zou anders nooit zo uitvoerig in haar berichtgeving zijn geweest, zo meende men. Ook in Lon den neigt men ertoe dit te geloven. Men beschouwt het nieuws als een voorbereiding op het bericht, dat Sta lin is overleden. Churchill heeft in een boodschap aan de Russische ambassa deur zijn medeleven betuigd en ge vraagd op de hoogte te worden gehou den van Stalins gezondheidstoestand. Radio Praag noemde het nieuws „een ongeluk voor het land en het volk". Er werd verder alleen maar ernstige mu ziek gegeven. „NU HANDELEN!" Burgemeester Reuter van West- Berlijn verklaarde: „Dit schijnt de ge legenheid te zijn, waarop het Westen heeft gewacht. Nu is de tijd gekomen om te handelen". Diplomaten in Parijs waren van oor deel, dat Stalins terugtreden kan lei den tot een nieuw uitstel der plannen voor een Europees leger. Men was daar verder van mening, dat het gevaar voor een plotselinge Russische aanval zal afnemen gedurende de machtswis seling in het Kremlin, daar Stalins op volgers hun handen vol zullen hebben met het overnemen van het toezicht op het reusachtige orgaan van regering en partij. Na het bekend worden van Stalins ziekte werd de effectenbeurs te New York overspoeld door een golf van verkopen, welke een vrij algemene koersdaling ten gevolge hadden. Gisteravond omstreeks kwart ovel tien heeft een felle brand de kapitale boerenschuur van de heer A. Driedijk- Vermue vlak bij het veer te Wol- phaartsdijk in de as gelegd. Omtrent de oorzaak van de brand kon vannacht nog niets worden medegedeeld. Het woonhuis in de onmiddellijke omge ving kon worden behouden. In de schuur stond al het meubilair, dat in verband met het water uit het woonhuis was gehaald, opgeslagen. Bo vendien lagen er nog 80 a 90 mud ge dorst graan, een hoeveelheid hooi en stro, terwijl ook een auto in de schuur stond. Al deze bezittingen werden een prooi van het vuur. Voor de heer Drie- dijk betekent dit, na de waterschade, een nieuwe en nog grotere strop. De brandweer van Wolphaartsdijk heeft onmiddellijk met water uit de waterleiding het vuur in de 30 bij 10 meter grote schuur aangepakt. De Goese brandweer, die dringend om as sistentie werd verzocht, was in een mi nimum van tijd ter plaatse, maar het mocht niet gelukken de schuur te be houden. Rilland-Bath door zes gemeenten geadopteerd. Het door de Ver. van Ned. Gemeen ten voorgestelde plan om Rilland-Bath door de gemeenten Zaandam, Echteld, Valkenburg, Houthem, Alten en Doo- dewaard te doen adopteren, is door de gemeentebesturen van genoemde plaatsen geaccepteerd. Het college van B. en W. van Zaandam heeft Woensdag met het gemeentebestuur van Rilland- Bath informatieve besprekingen ge voerd over de vorm, waarin aan het getroffen gebied hulp zal worden ver leend. l\ i'i i1 r Het gebied van Buenos Aires is Dins dagavond geteisterd door een hevige storm, tengevolge waarvan ernstige materiële schade werd aangericht. Talrijke huizen in de voorsteden wer den beschadigd en telegraafverbindin gen werden verbroken. Leden van de Mau-Mau hebben vier Afrikaanse politiemannen en de echtgenoten van twee van hen vermoord bij een over val op een politiepost ten Noorden van Nanjoeki. Woensdag is aan drie bla den van de rechtse oppositie in Perzië en een blad van de Toedehpartij een verschijningsverbod opgelegd. Tot dus ver zijn 148 arrestaties verricht. •- Naar A.F.P. uit Teheran meldt, zal bin nenkort de echtgenote van de Perzi sche Sjah, Soraja, om gezondheidsrede nen naar Europa reizen. Het hoofd van de Atheense veiligheidspolitie, Rakintzis, en 48 van zijn mannen zijn Woensdag bij straatgevechten met communisten in Athene gewond door stenen en ijzeren staven. De West- Duitse autoriteiten hebben een aanvul lend bedrag van 3 millioen mark toe gewezen voor de invoer van fruit uit Nederland. M.i.v. 15 Maart is be noemd tot burgemeester van Delft de heer D. de Loor te Leeuwarden, lid der Tweede Kamer en lid van Ged. Staten van Friesland, namens de P.v.d.A. te aantallen vertrekken. Een derde ca tegorie, waartoe o.a. behoren huisschil ders, glazenmakers, timmerlieden, kleermakers, eleetro-monteurs en uur werkmakers, zal pas in 1954 en even eens in beperkte aantallen kunnen ver trekken. DE DEUR GAAT VERDER OPEN Verruiming voor drie categorieën De commissaris voor de emigratie heeft medegedeeld, dat de belang rijke verruiming in de emigratiemo gelijkheden voor niet-agrariërs, waartoe de Canadese regering on langs heeft besloten, nu ook geldt voor hen, die zich nog niet voor emigratie naar Canada hebben' aan gemeld. De aanmeldingskantoren van de ge westelijke arbeidsbureaux en de parti culiere organisaties beschikken thans over lijsten van in Canada bestaande vacatures, die aan velen nieuwe mo gelijkheden bieden. De verruiming omvat drie categorie- en. Personen, die tot de eerste catego rie behoren, kunnen evenals landbou wers nog dit jaar in onbeperkte aan tallen vertrekken. Hiertoe behoren o.a. huishoudelijke hulpen, verpleeghulpen, arbeiders in de vliegtuigbouw, bull dozerchauffeurs, koks, etc. Zij, die deel uitmaken van de tweede categorie, dat zijn o.a. ongeschoolde mijnarbeiders, steno-typistes en mannelijk winkelper soneel, kunnen nog dit jaar in beperk- Opbrengst ten bate van het Rampenfonds. D. ROSKES EXPOSEERT EN VERKOOPT TEKENINGEN. In boekhandel Sturm te Goes wor den tekeningen geëxposeerd van de heer D. Roskes. De helft van de op brengst van de verkoping van deze schilderijen komt ten bate van het Na tionaal Rampenfonds. We zouden deze kleine, expositie de titel kunnen geven: „Langs de Zeeuwse kusten". Met weinig middelen heeft de heer Roskes enkele treffende opnamen gemaakt, waarvan vooral de fraaie ruimtewerking opvalt. Vooral de oes terput bjj Kattendjjke mag met name genoemd worden. De grootsheid van de Schelde komt in deze tekening ten volle tot zijn recht. De werkende figuurtjes in de oesterput zijn wat te geforceerd aangebracht. De gehele expositie is ze ker de moeite van een bezoek waard en tal van tekeningen zullen een waar devol bezit zijn. GROOT MISNOEGEN DOOR UITSPRAAK VAN DE RECHTER B. en W. zullen evacuatieschema gewoon afwerken De uitspraak van de Middelburgse rechtbank beeft onder de Zierikzeese middenstanders groot misnoegen gewekt. Tijdens een gisteravond in het „Huis van Nassau" gehouden vergadering is dan ook besloten in hoger beroep te gaan. Mr Keuning, die de vergadering bijwoonde, heeft het geding nog eens toegelicht. Hij gaf toe, dat men thans op het zwakste punt staat, doch adviseerde in hoger beroep te gaan, omdat, zoals hij zei, dit meer ruggesteun geeft. „Ik stel me zo voor", zei hij, „dat het gemeentebestuur het zeker niet prettig zal vinden dat deze zaak aan een nog grotere klok wordt gehangen. Zien wjj ervan af, dan leveren we onszelf uit". Desalniettemin gaf hij desge vraagd toe, dat B. en W., indien zij de evacuatie willen doorvoeren, dit nu kunnen doen. Voorzitter M. J. Snoek wil nu, dat vooral het bewijs naar voren wordt ge bracht, dat de middenstanders, die ge bleven zijn, het Rijk voor grote schade hebben behoed. Allereerst wat betreft het achterlaten van goederen, die be derven zouden en voorts, dat de'mid denstanders, die hebben bewezen, dat zü in Zierikzee zelf hun brood kunnen verdienen, als évacué's geen extra geld kosten. Mr Keuning wees er echter op, dat het verweer zal moeten vallen in de juridische argumenten van de bepalin gen der Gemeentewet. Er werden nog vele „krasse staaltjes" aangevoerd om te bewijzen, dat het gemeentebestuur verkeerd gehandeld heeft. Zo vond men het b.v. onjuist, dat mensen uit randgemeenten in Zierikzee hebben mogen blijven, terwijl winkeliers, wier zaken droog stonden, weg moesten. (Men vergeet echter, dat deze mensen uitsluitend mogen blijven, omdat zjj helpen bij het ruimen van cadavers en de berging van machines). „De Commissaris der Koningin heeft destijds bij zijn bezoek aan Zierikzee gezegd", aldus de heer Snoek, „het te betreuren, dat de middenstanders weg moesten. Hij zou dit met B. en W. be spreken, doch heeft tot heden nog niets van zich laten horen". De grote vraag in de vergadering MUITERIJ BIJ DE VOLKS- POLITIE? Volgens een mededeling van de „Bond tegen de onmenselijkheid" te West-Berlijn is het bij de eerste com pagnie van de pantsersectie van de eer ste divisie volkspolitie te Leipzig tot protesten gekomen tegen de kwaliteit van het voedsel. Een afdeling staats politie zou de orde hebben moeten her stellen. Dergelijke incidenten zouden zich ook bij andere eenheden hebben voorgedaan. was nu, wat men doen moet, als er op nieuw aanzegging komt. Men wist daarmee niet goed raad. Mr Keuning adviseerde voorzichtig op een gewone aanzegging niet weg te gaan. Van de zijde van B. en W., die gis teravond eveneens over deze kwestie vergaderden, vernamen wij, dat zij van plan zijn het evacuatieschema gewoon af te werken. Vrijdag a.s. is het raads vergadering. Dan zullen er waarschijn lijk belangrijke beslissingen vallen. Nadat de Sjah van Perzië zijn volk had meegedeeld, dat hij onmiddellijk het land zou verlaten verzamelde zich voor zijn paleis een joelende menigte, die de Sjah wilde dwingen in zijn land te blijven. Men kreeg zijn zin. De Sjah besloot in het land te blijven. De menigte was echter nog niet tevre den en bestormde het huis van pre mier Mossadeq. Een aanvaller werd gedood en verscheidene andere ge wond. Val veroorzaakte aanrijding te Vlissingen. Gistermiddag omstreeks twee uur is een vierjarig meisje, v. Z., toen zjj bfl het kruispunt Gravestraat-Wilhelmlna- straat de weg overstak, aangereden door een vrachtauto van van Gend Loos. Het meisje stopte toen zij de auto zag en ook de auto remde. Zij ging toen de straat weer over, terwijl ook de auto weer doorreed. Het meisje kwam toen te vallen, waardoor zjj door de bijna stilstaande auto werd aangereden. De ambulance-auto van de brand weer bracht haar naar het St Joseph- zlekenhuis, waar bleek, dat zij zware Inwendige kneuzingen had opgelopen. Voor haar leven wordt gevreesd. De chauffeur van de vrachtauto treft, zo als het politieonderzoek heeft uitgewe zen, geen schuld. ft BAZELBOOT TUSSEN KATSE VEER EN DORDRECHT Schip uit Rotterdam wordt ingelegd tussen Katse Veer en Zierikzee De „Prins Willem 1", die tot heden de dienst tussen Katse Veer en Dor drecht onderhoudt, is ingezet tussen Terneuzen en Hoedekenskerke. Met de „Ooster-Schelde" zal dit schip het veer nu op vlotte wijze kunnen bedienen. De „Koningin Emma", welk schip reeds een voorlopig herstel onderging, is voor definitieve reparatie naar Vlis singen gevaren. Op het veer Terneuzen Hoedekenskerke worden 16 vaarten gemaakt, dat is het dubbele van het aantal volgens de winterdienstregeling. Gisteravond is aan Katse Veer een z.g. Bazelboot gearriveerd, die in plaats van de „Willem I" op Dordrecht gaat varen. Dit is een snel varend schip, dat des zomers tussen Rotterdam en Bazel wordt gebruikt voor toeristen trips. Dat men er niet reeds eerder de beschikking over kon krijgen, kwam, doordat het in revisie was. Het ligt bovendien in het voornemen van de Provincie een tweede schip in HERDENKING VAN WALCHERENS HERSTEL UITGESTELD Groots programma voor drie Juni-dagen Het programma, dat de Stichting „Nieuw Walcheren" voor 25, 26 en 27 Juni a.s. had opgemaakt ter herdenking van het herstel van Walcheren is een jaar- verschoven. De voorzitter der regelingscommissie, de heer D. F. P. Hoegen, deelde gisteravond tijdens een bijeenkomst van medewerkers mede, dat de herdenking nu is bepaald op 24, 25 en 26 Juni 1954. Van alle autoriteiten, die hun medewerking hadden toegezegd, is bericht ontvangen, dat zij vol komen instemden met het besluit van het bestuur om, gezien de omstandig-, heden, waarin ons land door de watersnood is komen te verkeren, de feeste lijkheden een jaar uit te stellen. Zij hebben alle medewerking voor 1954 toegezegd. Over het grootse programma werden reeds voorlopige mededelingen gedaan. Op Donderdag 24 Juni 1954 zullen autoriteiten en medewerkers worden ontvangen in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Daarbij zal het Gulden Boek, waarin staan vermeld alle namen van hen, die geld schonken voor de boomplantingen op Walcheren, aan het Prov. Bestuur van Zeeland worden aangeboden. Voorts zal op die dag de eerste uitvoering plaatsvinden van het door drs Lockefeer geschreven openluchtspel. Dit spel valt in drie delen uiteen, n.l. de geschiedenis van Walcheren, de tijd der bezetting en inundatie en tenslotte het herstel. Vrijdag 25 Juni zal de hoogtijdag worden. In de morgenuren zal een grootse parade plaatsvinden, die zal worden afgenomen door H. M. de Ko ningin. Aan de parade zal worden deelgenomen door afdelingen van zee-, land- en luchtmacht. De Marinierska pel zal aanwezig zijn evenals de Kon. Mil. Kapel, deze laatste in ceremonieel tenue. Na deze militaire plechtigheid zal de Koningin het miniatuur van Walcheren op het Molenwater openen. Bovendien worden twee tentoonstellingen ge opend, in te richten door de Regerings voorlichtingsdienst. Eén der tentoon stellingen geeft foto's en cijfermateri aal over het eiland, de andere behan delt de historie van de eerste bewo ners der Scheldeboorden. In de mid daguren zal een rijtoer worden ge maakt over Walcheren. Bij de dorpen zullen grote fotomontages worden op gericht die een overzicht geven van de toestand in en om het dorp tijdens de inundatie. PLECHTIGE HERDENKING. 's Avonds vindt een plechtige her denking plaats in de Nieuwe Kerk te Middelburg. De Marinierskapel ver leent muzikale medewerking. Een R.K. geestelijke, een Herv. en een Geref. predikant zullen het woord voeren. Tenslotte vindt die avond weer een opvoering plaats van het openluchtspel. Zaterdag 26 Juni komen de Royal Marines met hun grote muziekcorps naar Walcheren om te Westkapelle hun jaarlijkse herdenkingen te beslui ten. Het corps geeft een concert op de Middelburgse Markt. Des avonds wordt de laatste opvoering van het openluchtspel gegeven. In Vlissingen is de finish van een sterrit van auto's en wordt het con cours d'élégance van de K.N.A.C. ge houden. Concerten worden gegeven door de Marinierskapel en het muziek corps van de Amsterdamse politie. Te vens vindt een ringrijderij plaats. De dag wordt besloten met een vuurwerk. Nadat de heer Hoegen dit alles had medegedeeld, heeft hij een ernstig be roep op de talrijke medewerkers ge daan toch begrip te hebben voor het besluit. Hij verzocht hen, die werken aan de modellen voor het miniatuur, door te gaan en in het najaar met nieu we moed te beginnen, opdat in 1954 alles gereed is en wellicht nu er meer tijd beschikbaar is nog mooier dan men zich had voorgenomen. HERDENKING. De voorzitter van „Nieuw Walche ren", de heer J. L. Verhagen, had een kort openingswoord gesproken. Hij zei, dat men door tragische omstandighe den deze bijeenkomst had moeten be leggen om mededeling te doen van de in verband met de watersnood geno men besluiten. Namens de Stichting sprak hij woor den van deelneming tot allen, die door de watersnood zijn getroffen. Op zijn verzoek nam men daarop een minuut stilte in acht. Daarna bracht de heer Verhagen dank aan de regelingscommissie en voor de grote medewerking, die „Nieuw Walcheren" ook nu weer heeft ondervonden. Rotterdam te huren voor het onder houden van de dienst Katse Veer Zierikzee, zodra weer van het haven kanaal gebruik kan worden gemaakt. Dit schip ligt aanmerkelijk minder diep en is ook korter dan de provin ciale boten, die op Zierikzee plegen te varen. Het zal dan niet meer nodig zijn op de rede van Zierikzee in een andere boot over te stappen. De ANDERE VEREN. De schade aan de „Prins Hendrik" valt mee. Gehoopt wordt, dat dit schip binnen enkele dagen weer tussen Vlis singen en Breskens zal kunnen varen. De „Koningin Juliana", die nodig moest worden gereviseerd, doet nu weer dienst. Op dit veer varen nu drie grote schepen. De beide Moerdijkpon ten welke trouwens toch zeer be zwaarlijk bruikbaar zijn tussen Vlis singen en Breskens zijn voorlopig uitgeschakeld. De revisie van de „Dord recht" duurt enkele maanden en het herstel van de „Willemsdorp" (waar van de stevens moeten worden ge recht) wat korter. De „Noord-Beve land" kan het vervoer tussen Wol phaartsdijk en Kortgene aan. De „Zandkreek" wordt echter zo snel mo gelijk gereviseerd om ingeval van nood te kunnen worden ingezet. Uit het bovenstaande is wel duide lijk, dat al het materieel van de pro vinciale vloot, dat kan varen, wordt gebruikt. Men mag echter niet verge ten, dat een zeer belangrijk veer is uit gevallen. Dat betekent, dat, hoe goed de andere diensten ook functionneren, er de komende tijd altijd wensen zui len overblijven. VERVOERSCIJFERS. Wat in de afgelopen maand al door de Prov. Stoombootdiensten is ver werkt, moge blijken uit de volgende cijfers. Tussen VlissingenBreskens werden niet minder dan 12.984 perso nenauto's en 9044 vrachtwagens over gezet. Totaal is dat 22.028 voertuigen tegen 11.907 in Februari 1952. Het aan tal passagiers bedroeg 140.296 tegen 82.852 in Februari 1952. Terneuzen Hoedekenskerke zette in een deel van Februari 2173 auto's over. In heel Fe bruari 1952 was dit aantal 1128. Van 12 t.m. 28 Februari werden tussen K. Veer en Dordrecht 844 passagiers ver voerd en omgekeerd 835. ZierikzeeK. Veer vervoerde 1310 personen van 17 t.m. 28 Februari. DE BILT ZEGT: Rustig weer. Weersverwachting geldig tot vanavond Overwegend droog weer met aan vankelijk hier en daar nog mist of laaghangende bewolking. Overdag plaatselijk opklaringen. Matige tot zwakke Noordwestelijke wind. Iets ho gere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1