Nieuws uit de Provincie. Prov. Staten vol lof over het werk van de Commissaris der Koningin, B.B. tcTcrncuzen wordt opgebouwd Fractievoorzitters spraken woorden van dank en medeleven* Raadslid j. J. van Ham 2 Maart begint werving MATR0ZENSHAG n wip een heerlijk kopje Nescafé ÜD-e Radio* faenqt ont Middelburg. AANBESTEDINGEN KERK VEILINGBERICH TEN Donderdag 26 Februari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Historische zitting begonnen. det was een waarlijk historische zitting, die gisteren in de Statenzaal van „as gewest is gehouden. In deze ruimte, waar de vertegenwoordigers van het reeuwse volk bijeenkomen om de belangen van hun provincie te dienen, heerste een intense stilte, toen om tegen elven de Commissaris der Koningin, jhr mr A. r'. C. de Casembroot, met enkele woorden de vergadering opende en daarna een rede hield, die als een historisch document mag worden beschouwd. Het voorlezen ervan nam bijna drie kwartier in beslag. Onmiddellijk daarna was het woord aan de iractievoorzitters. in al hun redevoeringen kwam tot uiting de diepe dank voor het ontzaglijke werk, dat de Commissaris en de leden van Ged. Staten hebben verricht, het medeleven met de getroffenen door de watersnood, de erkentelykneid ook voor de grote hulp, die uit het binnen- en buitenland aan Zeeland werd verleend. De heer L. P. van Oorschot (Arbj was de eerste spreker na de rede van de Commissaris. „Wel zeiden zuilen wij de tragiek van an geDeuren zo diep in onze ziei neboen gevoeld ais toen wy zojuist hi aiepe suite ue doaen hebben her- dacnt zo zei hij. Op ons allen is de hoop gevestiga van nen, aie zoveel neb ben verloren. Daten wij die hoop niet be schamen, opnat er een lichtstraal vaiie hi nun levens. De heer van Oorschot verklaarde onaer ae indruk te zijn van. de grote en spontane hulp, die door dui zenden, wier namen wij nooit zuilen kennen, is geoouen. Den woord van war me aank wera speciaal tot de Commis saris gesproken, „yvij hebben zo vaak geuacnt, aai uw krachten niet zouden toe.aten te doen, wat gij gedaan hebt". Ook ae leden van Ged. ötaten werden in de dank betrokken. De heer van Oor- schot, die geen benoeite gevoelde om op eventuele ïouten te wijzen, zegde het conege namens zijn fractie het volle ver trouwen toe. Tenslotte verzocht hij de Commissaris op korte teraiijn de Staten weer bijeen te roepen om te spreken over de wederopbouw van onze provincie. ^ouuENSELIJKE jtsiCs.c.HXSfNSPANNING, Ook de heer P. V. iVi. Vercauteren (K. V.P.J uitte zijn grote waardering voor de Commissaris en het college en niet mhider voor ons vorstenhuis. Hij schet ste de vaak bovenmenselijke krachtsin spanning der redders in ae eerste uren. De gelaten wijze, waarop het Zeeuwse volk deze ramp over zich deed komen, geelt vertrouwen voor de toekomst. In het geloot zal het kracht vinden om nu aan net herstellen te gaan. Namens de Cü.-fractie sprak de heer A. H. S. Stemerding. Hij sprak zijn grote bewondering en diepe erkentelijkheid uit voor hetgeen de Commissaris en ook de leden van Ged. Staten hebben ge presteerd. „Met Gods hulp zal Zeeland er boven op komen. Het is het geloof in God geweest, dat de getroffenen heeft staanae gehouden. Hij irooste hen ver der en Hu geve ook ons allen klacht om nu verder te gaan en onze provmcie in derdaad m nieuwe kracnt en nieuwe luis ter te uoen nerrijzen". De heer P. Meüefste bracnt namens de zi-K.-iracUe aank en waaraering naar voren'voor de woorden van de Commis saris. Hij was van mening, dat de band tussen Zeeland en ons vorstenhuis door het gebeurde is versterkt. „Wij hebben ons allen zorg gemaakt, of U niet teveel van uw kracnten zou vergen. Wij heb ben voor U en voor de leden van Ged. Staten gebeden om kracht en steun in deze rampspoed", zo zei de heer Me liefste, die ook met grote dankbaarheid de enorme huip, die uit binnen- en bui tenland kwam, releveerde. Slechts één vraag wilde hij stéllen, n.l. of het moge lijk is, dat de Statenleden vergunningen krijgen om de rampgebieden te bezoe ken, teneinde beter te kunnen oordelen, wanneer straks Ged. Staten met voor steilen komen. GO» SPRAK. „Eigenlijk zou nu de menselijke stem moeten zwijgen. Want God sprak en de mens moet nu alleen maar luisteren naar de sprake Gods over de schuld, die er ligt op ons land en ons volk", zo zei de heer D. Kodde (S.G.P.) Mensenkrachten schoten tekort in deze grote nood. „Het heeft ons altijd weer goed gedaan, dat Uw hart heeft gesproken en dat U altijd hielp, waar dat nodig was. Daarvoor brengen wij U de grootste dank", zo zei de heer Kodde tot deCommissaris. „De verootmoediging en het nu weer aan pakken moeten samengaan." Tenslotte sprak de heer Kodde de hoop uit, dat de ramp geen aanleiding mag zijn tot dras tische samenvoeging van kleine gemeen ten, maar dat sterker zal worden ge werkt in de richting van meer samen werking. Namens de V.VX). sprak de heer J. L. verhagen'gevoelige woorden van mede leven en dank. HJJ vroeg of het moge lijk was, dat de Dtatemeden bezoeken orengen aan de rampgebieden. Tenslotte voerde de heer A. Vermaire (Midd.) het woord. Hij wees er op, dat, waar men selijke krachten falen. God het is. Die reat, soms dwars door de dood. Bij Hem alleen zijn wij allen, nu en in de toe komst, veilig. ANTWOORD COMMISSARIS. De Commissaris verklaarde, dat hij diep getroffen was door de woorden der statenleden. Dank kwam hem niet toe. .tUs Goa hem geen kracht had gegeven en als hij niet gezien en gevoeia had, wat talloos veie vaak eenvoudige Zeeu wen deden in het uur van' gevaar, had nij dit nooit kunnen doen. - Jhr de Casembroot deelde mede, dat hij zo spoedig mogelijk aan de Koningin machtiging zal vragen om een buitenge wone atatenzittmg uit te schrijven. Deze moet echter op een zodanig tijdstip val- ien, dat de statenleden zich voldoende georiënteerd heboen. in dat verband zegdé hy gaarne zyn medewerking toe tot net organiseren van bezoeken aan de getroffen gebieden. WERVING B.B. IN ZEELAND. Besloten is de werving van vrijwil ligers voor de Bescherming Bevolking ondanks de watersnood zo min moge lijk vertraging te laten ondervinden. Daarom zullen de oorspronkelijk op gestelde wervingsplannen doorgang vinden in die delen van de provincie, die niet of minder ernstig door de wa tersnood werden getroffen. In Zeeuwsch-Vlaanderen gaan de wervingsbureaux voor de Bescherming Bevolking open op 2 Maart a.s., op Walcheren gaan deze bureaux op 9 Maart open, met uitzondering van Vlissingen, waar op 23 Maart met de werving van vrijwilligers zal worden begonnen. In het overige deel van Zeeland, waar de voorbereiding voor de wer ving op 1 Februari reeds ver was ge vorderd, zal later deze werving wor den voltooid. D&buiytft In de raadsvergauc^g van Zaamslag, die onder voorzitterscnap stond van bur gemeester H. D. Trimpe, werd het nieu we raaasiid, de heer j. J. van Ham be ëdigd. In een korte toespraak feliciteer- ue de voorzitter de heer van Ham en noopte, uat hij zyn beste krachten in net Deiang van de gemeente zou geven. De heer van Ham uankte voor de hem toegesproken woorden en zei met Gods nuip ai zyn krachten te zuilen geven. Zoals wij reeds in ons nummer van Dinsdag meidden werd de heer F. de Aoeijer tot wethouder gekozen. ingekomen was een schrijven van de heer ivl. F. Hol, die de weg van de Val naar de Griete wil verbeteren, tegen overname van de keien, die daaruit zul ten Komt*i, omdat niervoor tegenwóoraig een hoge prijs wordt betaald. De keien onder de zeeayk zullen blij ven liggen, terwijl veraer tot aan de val een leerweg 'zal komen. De neer Diorusse vraagt of de bocht er ook uit worat genomen tegelijk, waar op-de voorzitter zei, dat dit een appart werk'is, wat later zeker zal worden aan gepakt. ue heer de Kraker vond het een mooi aanbod, waarop wij maar moeten ingaan, om reuen dat ae T a. Hoi geen onbekende is en goed werk heeft geleverd in de ge meente Zaamslag. De heer v. d. Beek vraagt nog of de weg breder wordt, waarop ue beer Trim pe zei, dat hij 3.5Ü m. breder zal worden wanneer het rijwielpad er bij komt. De heer v. d. Beek kan net ten zeerste toe- juicnen, dat in deze weg verbetering komt. Hij gaat er mede accoord dat B. en W. de uitvoering zullen regelen. De voorschotten op de gemeentelijke vergoeding 1953 ingevolge de L.O.-wet 192U voor bijzonder onderwijs werden vastgesteld op: voor Ver. Geref. Dager Onderwijs, school Riemensstraat f 4245, school Reuzenhoek f2685, school Othene f 1185, Ver. Chr. Volksonderwijs Polder straat f6000. Bij de rondvraag vroeg de heèr Flo- russen naar de bouw van de muziektent, waarop de burgemeester antwoordde dat biervoor wordt gewacht op de goedkeu ring van G.S., daar dit door de gemeente moet worden gefinancierd. De heer v. d. Beek bracht namens de bewoners langs de zeedijk zijn dank uit voor de vlugge hulp verricht bij het dijkwerk, alsmede voor het eten dat de eerste dagen werd bezorgd en voor het verstrekte materiaal. De burgemeester zei, dat het hem goed doet dergelijke woorden te mogen horen. Wij allen hebben gedaan van hoog tot laag wat wij moesten doen, laat staan dat er wel eens een fout zal zijn ge maakt." Hy dankte nogmaals de burgerij voor hun spontane hulp. De heer Herrebout informeerde naar het repetitie-lokaal voor de muziekver eniging en vroeg of de repetities in de O.L. school kunnen worden gehouden. De voorzitter zei juist een schrijven te heb ben ontvangen van Ged. Staten, dat hier voor geen toestemming mag worden ge geven. Er zal dus een intrekking van het raadsbesluit moeten volgen. WAT 'N PIL....!! „Ontzettend, wat een pil!" stotterde Pieter. De capriolen van Alpha Ome ga gadeslaand.. „Ik hou mijn hart vast!" braste Ka rolus benauwd. „Als ie me maar geen kwaad doet, want er is pas één minuut om en er komen er nog vier!" De oude geleerde was inmiddels drie maal over alle bureaux heenge- sprongen en blijkbaar vond hij het genoeg, want plotseling stond hy op zijn kop. „Allé, hoepla!" juichte hij. „Ik zal de hele wereld mijn ballen laten eten ééntweeééntwee!" Alpha sprong van zijn voeten op zijn handen, van zijn handen op zijn voeten en van zijn voeten op zijn handen. „Ha-ha-ha!" lachte Karolus die hier geen gevaar voor zichzelf in zag. „Wat een duikelaar, het lijkt wel een windmolen!" „Wét windmolen!" snorde Omega met een rood aangelopen gezicht. „Ik ben niet oud, ik ben jong!" Hij stormde op de kraai toe en dook vlak langs hem heen het raam uit. Hij stuiterde enkele malen op het woestijnzand en zette het toen op een rennen.... één, twee... ja drie keer de hele fabriek rond. „Eet Omega's ballen!" riep hy. „Een hele volkstuin in één pil!" Na de onverwachte aanval op Karolus kon het beest geen woord meer zeggen. Pieter daarentegen kreeg een lachbui, zó erg dat zelfs de rennende pillendraaier het hoorde. Met een vervaarlijke snelheid gierde hij op het raam toe, sprong naar binnen, rende de zaal door en sprong aan de andere kant weer naar buiten. Ook dit deed de man enkele malen achter elkaar aan. Ingezonden Mededeling fadv i De heer K. Reinders, inspecteur der gemeentepolitie te Terneuzen en Hoofd van de A-organisatie, deelde ons, om trent deze dienst-in-opbouw het' vol gende mede: Zeeuwsch-Vlaanderen is ingedeeld in A- en B-gebieden; de A-gebieden zijn de meer kwetsbare (Terneuzen); die dus ook een meer uitgebreide organi satie hebben. De B-gebieden bestaa,'n uit kringen van gemeenten; Zeeuwsch- Vlaanderen bevat twee kringen; n.l. Oost en West. De commandopost van Oost zal'wor den gecombineerd met de centrale com mandopost voor Terneuzen. Hoofd van de Kring-organisatie voor het B-gebied is de heer A. Roelants, directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht; hoofd van de A-organisatiè is de heer K. Reinders. Meer dan een jaar is er voorberei dend werk verricht door in speciale cursussen de nodige instructeurs op te leiden, die nu op hun beurt gereed staan de vrijwilligers uit het publiek op te leiden. PARAATHEID GEWENST. Een merkwaardigheid is, dat de wa tersnood de bevolking meer „B.-B.- minded" heeft gemaakt. Men heeft er varen hoe noodzakelijk een organisatie is om grote rampen te kunnen door staan. In Mei '40 werden wij onverwachts overvallen en op 1 Febr. '53 opnieuw, de eerste maal uit het Oosten, de twee de maal uit het Westen, doch beide keren waren wij niet voorbereid. De ge volgen waren groot. Thans heeft men gezien, dat door een wijdvertakte or ganisatie plaatselijk, regionaal en nationaal calamiteiten van grote om vang met succes te bestrijden zijn. Daarom hopen wy, dat deze actie zal slagen", aldus de heer Reinders, „en dat de mensen begrijpen waar het ons om gaat en wat dit alles betekent. Er is op dit gebied nog veel te veel non chalance. Laat ons ook in Zeeuwsch- Vlaanderen zorgen dat wij voorbereid zijn." OOK DE VROUW EEN TAAK. In deze uitgebreide organisatie zijn ook voor de vrouwen tal van functies weggelegd. Zij kunnen onmisbare diensten verrichten bjj E.H.B.O., tele foon- en radiobediening, administratie, verpleging, verstrekking van voedsel en kleding, enz. „Het doel Is ook in Ter neuzen de vrouwen in te schakelen en wij kunnen er een 60-tal plaatsen", al dus de heer Reinders. De afdeling Terneuzen van de Fede ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening een overkoepeling der plaatselijke vrouwenorganisaties heeft haar medewerking toegezegd. De komende dagen zal Terneuzen in het teken van „de B.B." staan. Opjvele wijzen zal de bevolking worden; ge wezen op de ernst en de absolute nood zaak van' de dienst Bescherming .Bur gerbevolking als voorbereiding tegen eventuele luchtaanvallen in oorlogstijd. Naast deze intensieve propaganda 'voor dit volksbelang van de eerste prde, hoopt men op 2 Maart a.s. met de 'wer ving van vrijwilligers te beginnen, waarbij ook aan de vrouw op vrij ruime schaal een taak Is toebedeeld. j VAN ROSSEM'S VEP.GADER.iNG V.V.H. In hotel „Centraal" te Terneuzen werd een vergadering gehouden voor de vrouwelijke vrijwillige, hulpver lening. Aan de oproep voor deze ver gadering hadden vele jonge en oudere dames gevolg gegeven. Mevr. Tellegen opende <Je avond met een korte toe spraak,' gevolgd door een opwekkings- woord van mevr. v. d. Briel. Na het vertonen van de zeer interes- santé en leerzame film „De les van Londen", hield de heer Reijnders, in specteur van politie, een toelichtende rede betreffende de Bescherming Bur gerbevolking. Na een uiteenzetting van de organisatie, zoals men zich die gedacht heeft, werd door mevr. F. Fre- deriksen het model van het „uniform" getoond: eenvoudig en sterk. Vervol gens besprak de heer Reijnders ver schillende diensten, functies oplei dingsmogelijkheden en verbintenissen. Na een korte pauze werd hierna een propagandafilm voor de B.B. vertoond. Van de hierna geboden gelegenheid tot vragen stellen werd door geen der dames gebruik gemaakt, wèl gaven zich verschillenden definitief of in principe als vrijwilligers op. Én passant werd nog medegedeeld dat in het tijdvak van 216 Maart de grote wervingsactie in Terneuzen ge houden zal worden en dat getracht zal worden in het kader van de B.B. op korte termijn nog een E.H.B.O.-cursus voor dames te beginnen. Mevr. Teilegen sloot hierna de ver gadering met dank aan allen voor de opkomst, in het bijzonder aan hen die zich meldden en verzocht allen aan deze organisatie in brede lagen be kendheid te geven. 'n Heerlijk kopje koffie tijdens een spannend hoorspel T Moeder hoeft werkelijk geen woord te missen, want met Nescafé heeft ze in twee tellen de geurigste koffie klaar voor het hele gezin. Een lepeltje Nescafé ln een kopje - kokend water bijgieten - suiker en melk naar smaak toevoegen - en U zit al te genieten van het heerlijke aroma dat Nescafé zo beroemd heeft gemaakt. Zo'n kop koffie doet een mens extra genietent VRIJDAG 27 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I (102 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws en Weer ber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw, 9.05 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. VPRO. 10.00 „Thuis", cau serie. 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 Gram, 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgelspel. 11.15 Radiofeuilleton. 11.35 Sopraan en piano, AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmed. 12.33 Sport en prog nose. 12.48 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13, Musette-orkest. 13.50 Gram. 14.00 Kook praatje. 14.20 Muzikale causerie. 15.30 Dichte muziek. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Amusementsmuziek, 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws, 18.15 Felicitaties. 18.45 „Achter de Hori zon", causerie. 19.00 Kinderkoor. 19.15 „Het volle pond", causerie. VPRO: 19.30 „Vreugde en verdriet, causerie. 19.0Ü Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor; 20.30 „Benelux", cau serie. 20.40 „Aanpassing", causerie. VA RA; 21.00 Cabaret. 21.30 Promenade-or kest en kleinkoor. 22.00 Buitenl. overzicht. 22.15 Dansmuziek. VPRO: 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. VA RA: 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30-24.00 Gram. HILVERSUM li (.298 nu. iuiU. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 öciitendgymn, 7.30 Blaasensemble. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de Huisvrouw. 9.35 Gram. 9.45 Schoolradio 10.00' Franse muziek. 10.30 Gram. 11.00 voor de zieken. D.40 Mannenkoor. 12.00 migelu .ropole orkest en so us.. ,u- en tuinbouwmed. „,.U0 Nieuws en Kath. "..„aiiteiten. 13.25 Piano - o Voor de vrouw.. 14.00 -ram. ia.iu Khdio Philh. orkest en soliste. i4.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.3a Politie- kapei. 18.00 Militaire reportage. 18.10 Gev. muziek. 18.30 Amusementsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws? 19.10 Regeringsuitzendiiig: „Verklaring en toe lichting19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Omroep orkest en solist. 21.10 Brabants halfuur. 21.40 Gram. 21.45 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.05 Gram. 22.45 ,Ik geloof in ene, heilige, Katholieke Kerk 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. BRUSSEd. (Vlaams 324). 11.45 Omroep orkest. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.50 Koersen.) 13.00 Nieuws. 13.15 Or gelspel. 14.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.UU Muziek en voordracht. 16.40 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 18.10 Causerie. 18.25 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Idem. 20.15 ymphonie-orkest en solist. (In de pauze: uinstoverzicht). 22.00 Nieuws. 22.10 Kro- uien van de Staten-Generaal der Oud- stryders. 22.15 Intern. Radio-Universiteit. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE UITZENDING. 20.15—21.45: 1. Journaal. 2. Weerbe richt. 3. Gymnastiek-Demonstratie. 4. Dagsluiting. Ds W. J. Meister sprak voor de Chr. Middenstandsvereniging. In de Dinsdagavond gehouden verga dering van de Chr. Middenstandsvereni- ging neeft ds W. J. Meister, Geref. predi- Kant, gesproken over:: „De, betekenis van de byoeise boodschap voor het sociaal economisch leven". De predikant merkte op, dat het ook bij deze dingen gaat om geloof en beKering,waartoe ieder bereid moet zijn. Hij wees er op, dat God de mens zo heeit geschapen, dat Kien op el kaar aangewezen is en van elkaar ainan- Kelijk, opaat het in de wereld organisch zou toegaan. Ds Meister noemde o.m. de Bergrecie, waarin concrete dingen wor den gezegd, die op het sociaal econo misch terrein toegepast, de mictdenstan- -aer in de wereia worat gèkraaxt. De pre dikant zei voorts, dat ae Bijbelse nood- schap geen anaere is, dan de boodscnap van de verlossing van Jezus Christus. Ais we hiervan alwyken, zo vervolgde hij: Komen we tot een socialistische interpre tatie. „Christus bevrydt, ook op hét soci aal economisch terrein, van onze zonden". Deze zonden vatte hij in drie punten sa men t.w. onze mgekanxerde zeitzucnt, met aanvaarden van de medemens ais naaste en een verkeerd vrijheidsbegrip. Deze drie punten werkte hij aan het slot van zijn betoog nader uit. Na ae pauze weraen nog een aantal vragen ges tela, waaraoor as Meister in ae geiegenneia was zyn referaat aan de practyK te toetsen, ivadat de voorzitter, de heer P. 1. Hamming, de predikant had oedankt voor zyn inleiding, sloot ds Meister de druKoezocnte vergadering met gebed. jaarver gaaering Cnr. Besturenbond, In de jaarvergadering van de Middel burgse Cnr. Besturenbond in het C.J.M. V.-gebouw bleek uit net verslag van de secretaris, de neer A. Maas, dat het le dental van de gezamemyke aangesloten afdelingen per 3i Dec. j.i. 1261 Dedroeg, voorts Besprak de secretaris de werx- zaamheden der verschillende afdelingen, up een enkele uitzondering na moest ne- laas worden geconstateerd aat het bezoek aan de vergaueringen aer aiaeiingen niet groot is. Het T'.B.C.-fonds „Draagt Eikan- uers Dasten' verzorgae de hulpverlening in 15 gevallen. De penningmeester, ae heer P. Bosüyk, maakte melding van een klem batig saldo. De heer a. Borstlap, secretaris van het C.N.V., hield een causerie over: „Mens, massa en gemeenschap", spreker schetste aan de hana van verschillende voorbeel den hoe de mens een massaproduct ge- woiaen is. Daarnaast wees hy er op aal net mede de taak van de Chr. Vakuewe- ging is om de mens te brengen tot een gemeenschap waarvan geloot en lielde net uitgangspunt is. Niet het verdienen moet -op ae voorgrond staan, doch het dienen. AXJZL Vergadering Winkeliersvereniging, ln ae onder auspiciën van de heer F. de Neve genouaen jaarvergaaering aer wm- ueliersveremging „Axei Vooruit" wera üoor ae secretaris, üe heer H. j. Degrauu in üe verslagen gewag gemaakt van goed- geslaagae winkelweken tyüens de E.n.iVi.- aagen en in de St. Nicoiaastyd, waarom dan ook f 509 in het Nat. Rampenlonds werd gestort. De altredende bestuursle den, aé neren A. Dekker—Vermeulen en F. A. Wondergem, werden herkozen. Vurige wens in vervuiling. Enige tyd geleden besloot het gemeentebestuur om ae tyaens de bezetting in üe Pr. Hen drikstraat en Byiocquestraat geplante bomen te vellen. Thans is daarmeae een aanvang gemaakt. Door het verwyderen van de bomen gaat een vurige wens aer weggebruikers in vervulling, want het doorgaand verkeer ondervindt veel hin der van de ver op de weg staande stam men en overhangende takKen. Bovendien worden hieraoor op sommige plaatsen aé rijbanen ruim 1 m. breder, terwiji ver schillende bewoners weer „zon, licht en lucht" krijgen. BlEZtzLlNGE Vereniging „ziekenzorg". In de jaar vergadering van de „Vereniging Zieken zorg onder voorzitterscnap van de heer D. de Koeyer, herdacht üe voorzitter u zyn opemngswoord de overieaen oud- secretaris wijlen de heer A. van der Graaft, die zovele jaren de belangen van Ziekenzorg" heelt behartigd. uit het verslag van secretaris en penningmeester Dleek, dat de vereniging momenteel 343 leden telt, en aat üe kas met een klem oatig saldo sloot. Daarna voigae het verslag van de com missie van toezicht op de materialen, die in zeer goede staat verkeren. Aan ae ver eniging „Wijkverpleging" te Kapelie-Bie- zelinge werd een bydrage van f 100 toe gekend voor 1953. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Joh. van Diere en M. J. Snoep bij acciatie herkozen. Met een woora van dank aan de beide plaatselijke doktoren en zuster Kuiper voor de goede samenwerking met de vereniging „Ziekenzorg", sloot de voor zitter deze gezellige vergadering. BÏGGEKERKE A.R. Kiesvereniging. Onder voorzitter schap van de heer o. Kodae vergaaerae de A.R. Kiesvereniging. Over het onder werp; „A.R. in de branding van deze tijd sprak de heer M. A. v. d. Putte te Souburg. In een warm en instructief be toog besprak hij de critiek van binnen weerlegde die waar nodig, waarschuw de voor verzakelijking en waardeerde beleid en bekwaamheid van de huidige A.R.-ministers. Hij wekte op om alle po litieke arbeid te zien als dienst van God. Na een breedvoerige bespreking sloot hij de vergadering met dankgebed. SEROOSKERKE (W.) Vergadering C.J.B.T.B. In de vergade ring van de C.J.B.T.B. behandelde de heer W. Joziasse het onderwerp „De be tekenis van de tuinbouw tot op heden". Als bestuursleden werden gekozen de he ren W. Joziasse en A. 'Maljaars. Een twee tal nieuwe leden traden tot de vereniging toe. ST. ANNALAND Weer busverbinding. De diensten van de T.A.D. tussen St. Annaland en Ber gen op Zoom zijn weer hervat. Voorlo pig rijden de bussen alleen nog maar overdag, zodat de laatste ritten zyn uit gevallen. Twee postbestellingen. In verband met de reeds vergevorderde verbetering van de straten worden te St. Annaland weer twee postbestellingen uitgevoerd. Onderwijs weer gestart. Deze week zijn de beide lagere scholen te St. Annaland weer begonnen. Daar in één der lokalen van de school met de Bijbel het kantoor van het plaatselijke Roo- de Kruis nog gevestigd blijit, wordt ook in het Catechisatielokaal les gegeven. Ook de kleuters konden deze week weer naar school.- VROU WEN POLDER Meikcontrölevereniging. In de jaarver gadering van de meikcontrölevereniging „Vooruitgang zy ons doel", die onder leiding stond van de heer A. Mesu Cz., werden de aftredende bestuursleden de heren M. J. de Vlieger en S. de Bruyn herkozen. De heer W. Wondergem be dankte per 1 Juli a.s. als controleur. Dg heer J. Stroo, hoofdcontroleur, gaf een uitvoerig overzicht van de productiecij fers over het afgelopen jaar. Gemeentehuis Westkapelle. Dinsdag is aanbesteed de bouw van het nieuwe gemeentehuis te Westkapelle. De inschrijvingen waren als volgt: Verenigde aannemers van Westkapelle f138.200,-, J. Huisman, Vlissingen f 137.000,—; N.V. Aannemingsbedrijf Boele en van Eeste ren, Den Haag f 129.700; N.V. Ned. Aanne mersbedrijf v/h Boersma, Den Haag f 118.200 In de aanbestedingssom is niet inbegrepen de aanleg van de centrale verwarming en de electrische verlichting. Uitvoering werken uitbreidingsplan te Sluiskil, Gistermorgen werd op het gemeen tehuis te Terneuzen aanbesteed het uitvoeren van grondwerken, riolering en bestrating in het uitbreidingsplan te Sluiskil. De inschrijvers waren: P. A. Ram- meloo, Philippine en C. de Ruysser, Biervliet f78.418.— P. de Regt, Ter neuzen f 88800.Fa de Box, Terneu zen f 85.100.J. de Oude, Biervliet f 97.985 en M. Hol, Kloosterzande f 81.500.—. Bouw O.L.-school en gymnastiek lokaal te Terneuzen. Eveneens werd aanbesteed het bou wen van een openbare school met gymnastieklokaal in dë Zuidlandpolder te Terneuzen. De laagste inschrijver was: Fa v. d. Poel, Hontenisse, A. (met houten ramen) f 207.700.B. (met stalen ramen) f 208.200. (Morgen hopen we de verdere in schrijvers te publiceren.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen t eVinkeveen, J. Bakker te Veenendaal; te Scherpenzeel, J. C. Terlouw te Otterlo, die bedankte voor GiesendamNederhardinxveld te Utrecht, vac. A. v. d. Hoeven, A. D. Wumkes te Zutphen; te Kerkdriel, C. Bezemer, cand. te Katwijk aan zee. Aangenomen naar Nieuw-Dordrecht, N. Warns te Wanneperveen. Bedankt voor Delft, 8e pred. plaats, J. J. Poldervaart te Nyverdal; voor Rijssen, vac. L. Brasser, H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven; voor Zwyn- drecht, W. L. Tukker te Delft. Geref. Kerk. Aangenomen naar Giessen-Ryswijk, Z. C. Versluys, cand. te Geldermalsen, die bedankte voor Elim (Dr.) GOES. 25 Febr. Spruiten 1553; Rode kool 1216; Gele Savoye kool 15—18; Uien (afw.) 15; id. (stek) 7—9; Kroten (afw.) 15; Prei 54; Peen 15; ,- Boere kool 1118; Witte kool 10. alles en van buiten gericht op de A.R. party, per iqo kg. Knolselderij 17 per kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5