Weldadig optimisme en 'n triest panorama. VAN NELLE Het ergste onheil ging Oudelande voorbij. vloeitjes „Die dijk moet deze week dicht," „Ha, buurvrouw, ben je weer thuis?" schalt het over de straat. Ned, Chr. Reisvereniging herdacht 30-jarig bestaan. Ex-geïnterneerde uit Suriname klaagt aan. Pissarev wordt uit gewezen* PRINSES WON DRIE PRIJZEN. Er is maar één Vierdaagse en wel te Nijmegen/' Nicuwc Amerikaanse ambassadeur te Moskou. ABDUSIROOP Grote ellende op een klein eilandje Onze correspondenten schreven geschiedenis uit de Thov-uicie. Woensdag 25 Februari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Het is ons Maandag gelukt Oudelande te bereiken met droge voeten. Nu is het bereiken van Oudelande op zichzelf niet zo'n prestatie, hoe wel dat ook wel heel wat voeten in de slik heeft, maar het is wel het vermelden waard, dat je het dorp binnen komt, zonder door het water gewaad te hebben. Want die droge voeten we hadden maar ge wone lage schoenen aan betekenden, dat het water zakt en het dorp leegloopt en dat Oudelande voor een groot deel uit zijn isolement ver lost is. Maar daar is ook alles mee gezegd. Het is met die verbinding van het dorp met de buitenwereld maar wonderlijk gesteld: Zeer wonder lijk zelfs. Maar het getuigt van het initiatief van de bewoners van het dorp, die van de nood een deugd hebben gemaakt: Wonderlijke verbinding. Een gedeelte van de weg moet per rails met een heus zelf-Bewegend voertuig een motórlorrie wor den afgelegd en een gedeelte over een noodbruggetje, dat iets weg heeft van de brug, die de Hunnen in de preahistorie door de Drentse veen- moerassen aanlegden. Dan is er nog een vondertje, een half weggespoelde bietenhoop, een pad van planken door een drassige boomgaard, een pad tussen twee hui zen, waarover men gaat en plotse ling staat men in een droge straat van het dorp. Dan ziet men Oudelande op z'n best of liever de huisvrouwen van Oude lande op haar best. Daar wordt ge poetst, geschuurd en geboend dat het een lust is. Oudelande houdt schoon maak. Voorjaarsschoonmaak. En waag het niet met een van die ijverigen een praatje te maken. Ze hebben eenvou dig geen tijd. Laat staan dat je met je bemodderde schoenen in het schoon geboende achterhuis mag komen om even te babbelen. Weer terug, Maar één sloegen we aan de haak. Ze rustte even uit. Op het schone straatje hebben we de bljjde terug keer van deze bewoonster van Oude lande gevierd. „Geloof me", zei ze, „ik ploeter lie ver in die vuile griebes hier en ze wees op het werk, dat nog verzet moest worden dan dat ik nog een minuut geëvacueerd ben. Die mensen in Kapelle waren reuze voor ons. Maar als je het huis uit moet door het wa ter is dat verschrikkelijk. Zo maar je bedorven spulletjes achter te laten is erg. Kijk toch eens hoe waardeloos alles is. Wat een schade, wat een schade. Nee, zegt u nu niet, dat ik blij moet zijn, dat ik het leven er af heb gebracht. Daar ben ik wel blij om. Maar daar is nog niet alles mee ge zegd. Het is heel erg, dat de mensen hier in het dorp zo veel zijn kwijt ge raakt. Ik kan er wel om huilen. Daar kom ik heel eerlijk voor uit. En als ze altijd zeggen Wees blij dat je nog leeft begint dat te vervelen. Daar schiet je geen cent mee op. We moe ten nu vooruit kijken". „Wees dan blij, dat je weer terug bent", zeiden we. Nu, dat was ze en die blijdschap werd even later weer afgereageerd op het schuren en boe nën. Het was grote schoonmaak in Oude- ande. En die ijver deed weldadig aan. Weldadig optimistisch. Panorama. Dat beseften we eerst goed toen we boven aan de trans van de toren van de haast bouwvallige kerk stonden. Beneden lag het ijverige Oudelande. Verderop strekte zich het ondergelo pen polderland uit met daarachter het dreigende gapende gat in de Everinge- dijk van de Westerschelde. Hard kolk te het water er door. Dat gat, het was een directe bedreiging voor Oudelande en de binnendijken, de Vijfzodendijk Behoorlijke ledenwinst. (Van onze Utrechtse redacteur). In het Kurhaus te Scheveningen werd Zaterdag onder voorzitterschap van Dr A. van Deursen te Groningen de jaarvergadering gehouden van de Ned. Chr. Reisvereniging. De feest avond, waar het 30-jarig bestaan de zer organisatie gevierd zou worden, werd afgelast in verband met de na tionale ramp, doch tijdens de jaar vergadering werd dankbaar herdacht hoe de N.C.R.V. gedurende al deze jaren aan duizenden de gelegenheid bood van het schone in natuur en cultuur in binnen- en buitenland te genieten. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer C. H. Sonneveld te Den Haag bleek, dat de N.C.R.V. aan het eind van het verenigingsjaar 21.024 leden telde, wat een winst van 997 leden betekende. Op naar de 30.000 blijft de leus. Aan de uitgeschreven reizen namen in het afgelopen jaar 2963 leden deel, een toename van bijna 15 procent. De deelname aan de binnenlandse reizen neemt echter gestadig af. Als reisdoel in het buitenland wordt steeds meer Zwitserland gekozen. De grootste helft van de reizen der leden trok in 1952 naar dit land. De gemiddelde reissom voor buitenlandse reizen be droeg 196.95. De penningmeester, de heer P. A. A. Bolland te Den Haag kon na de noodzakelijke afschrijvingen een winst vermelden van f 14.184,42, waarvan 10.000 aan het kapitaal en het res tant aan de reserve-rekening werd toegevoegd. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de heren J. Pruys- sers te Rotterdam en A. v. d. Waal te Den Haag herkozen. In een vaca ture werd voorzien door de verkie zing van de heer J. D. Brink te Am sterdam. De vergadering besloot de volgende jaarvergadering in Groningen te hou den. In de middagvergadering werd het aantrekkelijke Reisplan 1953 na een uitvoerige bespreking vastgesteld. en de Everingebinnendijk, leken maar dunne draadjes die beschermend rond het dorp waren gespannen en waarte gen het water angstig klotste. „Dat gat moet van de week nog dicht", had burgemeester van Liere ge zegd, „want bij het eerste beste storm pje breken die binnendijken door. Laatst bij kalm weer stond het water al tot aan de zandzakken, waarmee de dijk is opgehoogd". We begrepen de ongerustheid van burgemeester van Liere. En te meer waarderen we de harde werkers daar bij dat gat, die zich daar als poppetjes hegn en weer bewogen en daar in de verte tegen het water vochten. We za gen het water door de opening bruisen, maar we zagen ook de draglines draai en. Het panorama beneden ons van wa ter en land, waarop de kleine huisjes, omvatte het woeste strijdtoneel tegen het zoute monster, dat in dit panora ma zo demonstratief zijn triomphen demonstreerde. Maar daar bij de zeedijk bewogen de poppetjes en draaiden de draglines. Het water zakt, „Het water zakt", zei burgemeester v. Liere ons, toen we door het dorp wan delden. De roeiboten, waarin zoveel mensen waren gered, lagen op de straatstenen nog vastgebonden aan een hek. Het naambord „Oudelande" stak in het lage gedeelte aan de rand van het dorp weer boven het water uit. Overal lagen op straat de stille ge tuigen van de harde onheilsdagen, die Oudelande doormaakte. Maar het dorp Slechte behandeling in internerings kamp. STAAT DER NEDERLANDEN GEDAGVAARD. Maandagmorgen a.s. om 10 uur zullen voor de civiele kamer van de arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage de plei dooien worden gehouden in het civiele geding, dat een voormalige geïnterneer de van een kamp in Suriname, de heer C. Miga uit Den Haag, in Maart 1949, we gens de naar zijn mening zeer slechte behandeling in het kamp aanhangig heeft gemaakt tegen de Staat der Nederlanden, Indonesia en Suriname. Eiser vraagt schadevergoeding van f65.401. De heer Miga benoorüe lol ue groep Nederlanders, die op of omstreeks 10 Mei 1940 wegens lidmaatschap van de N.S.B. in Indië geïnterneerd werd. In 1942 werd hij met 144 anderen naar Suriname ge transporteerd, alwaar hij tot Augustus 1946 verbleef in een gevangenenkamp, om vervolgens zonder meer te worden vrij gelaten. Volgens eiser waren van de 145 naar Suriname getransporteerden slechts on geveer 80 mensen lid van de N.S.B.de overigen niet. Eiser klaagt onder meer over zijn be handeling gedurende de jaren van zijn gevangenschap en over de kamptoestan den in Suriname, alwaar 2 geïnterneer den in 1942 zijn doodgeschoten, t.w. een zekere ir Raedt van Oldenbarneveld en ir van Poelje. Intussen heeft de Staat met de nabe staanden van eerstgenoemde, die even eens een civiele procedure aanhangig hadden gemaakt, een financiële regeling voor schadevergoeding getroffen. Voor de heer Miga zal Maandag optre den mr A. G. Besier uit Amsterdam, voor de Staat der Nederlanden en Suriname mr G. I. Scholten en voor Indonesia mr J. J. Veegens. had het overleefd. En we praten weer over de toekomst. De bewoners van het hogere gedeelte van het dorp mochten deze week voor lopig weer thuis zjjn om het huis schoon te maken. Zjj maakten er gebruik van. Er liep weer een postbode door de straat. Verderop ging de krantenbezor ger. Dan klonk weer de roep over de straat. „Ha buurvrouw, ben je ook weer thuis. Het is toch wat hé?" De school was weer begonnen met 23 van de ongeveer 80 leerlingen en sommige winkels waren weer open Zondags gaan de Oudelanders naar de Kerk om te danken en het bidden aan het werken te paren. Nee, niet gescheiden gaan ze. De nood heeft ze bijeen gedreven. Sa men bidden en danken ze in een oecumenische dienst in de consis torie. „Het is de Una Sancta", zegt de gemeentesecretaris. De Nederlandse regering heeft besloten de Russische journalist L. Pissarev naar Rusland uit te wijzen, zodra zich reisgelegenheid voor doet, hetgeen binnen enkele dagen kan worden verwacht. Nadat Pissarev was gearresteerd en een aanvankelijk inzicht in zijn hier te lande gevoerde activiteit was verkregen, stond het aanstonds vast dat hij behoorde te worden uitgewezen op grond van de on geoorloofde politieke activiteit die hij als vreemdeling ontplooid had. Inmiddels werd een gerechtelijk onderzoek tegen hem geopend teneinde een goed inzicht te krijgen in zijn wijze van optreden en de door hem gelegde contacten. Hierbij bleek dat dank zij het snelle ingrijpen der bevoegde autoriteiten zqn ontoelaatbare werkzaamheden reeds wer den gestuit, terwijl zij zich nog in "een aanvangsstadium bevonden. Onder deze omstandigheden is het raadzaam bevon den geen gerechtelijke vervolging tegen hem in te stellen, doch hem zonder meer uit Nederland te verwijderen. Op net ministerie van Buitenlandse Zaken zijn besprekingen gehouden over de bestemming der door de nationale Roode Kruisverenigingen uit verschillen de landen ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland inge zamelde gelden. Aan deze conferentie werd deelgenomen door Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden, voorzitter van het Nationaal Rampenfonds, door de minister-president dr W. Drees en de ministers J. M. A. N. Luns, prof. dr L. J. M. Beel en mr F. J. F. M. van Thiel na mens de regering, en autoriteiten van het internationale en het Nederlandse Roode Kruis. (Ingez. mededeling, adv.) Wolfaartsdijk door vier plaatsen geadopteerd. De zwaar getroffen gemeente Wol faartsdijk is tot nu toe door de vol gende plaatsen geadopteerd: Drach ten, Gaasterland, Smallingerland en Harlingen. De voormalige fascistische maarschalk Graziani is na een onenigheid met de leiders van de Italiaanse nieuwfascisti- sche beweging uit deze beweging getre den. Drie eerste prijzen won Prinses Beatrix Zaterdagmiddag bij de jeugd wedstrijden in de Amersfoortse manege, georganiseerd door de Zuid- Veluwse Jachtvereniging. Ze werd eerste in het springconcours, in de dressuurwedstrijd en in de samengestelde wedstrijd. En zo kon ritmeester J. Gruppélaar haar de Pico-beker overhandigen, de wisselbeker voor de win naar van de dressuurproef, die het vorige jaar door Prinses Irene werd ge wonnen. De beker blijft dus in de familie t* N. C. W. B.-voorzitter Taekema: Ledental blijft groeien. In do jaarvergadering van de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond, welke Zaterdag te Rotterdam-Zuid is gehouden, heeft de voorzitter, de lieer P. Taekema, meegedeeld, dat liet Bondsbestuur van mening is, dat er slechts één Vierdaagse kan zyn en wel die van Nijmegen. „Er bestaat een groot en niet te verdoezelen verschil tussen de Vierdaagse van Nijmegen en vier da gen wandelen in Apeldoorn", aldus de voorzitter. In deze vergadering is voorts met vreugde geconstateerd, dat het leden aantal de 1000 heeft overschreden, terwijl ook het Wandelprogramma 1953 werd goedgekeurd. In sombere bewoordingen herdacht de heer Taekema allen, die tijdens de overstroming om 't leven zijn gekomen, waarna de aanwezigen één minuut stilte in acht namen. Sprekend over het afgelopen jaar, merkte de voorzitter op, dat de N.O.W.B. geen reden heeft tot klagen. Het ledental groeide, er konden ver schillende nieuwe contacten worden ge legd en met dankbaarheid mag worden geconcludeerd, dat de periode van consolidatie thans practisch ten einde is. Verder wees hij er op, dat het be stuur in het Centraal Verhand van Chr. Sportorganisaties het voorstel heeft gedaan dit Centraal Verband een nieuwe, meer suggestieve naam en taak te geven om zodoende de moge lijkheid te scheppen over een perma nente organisatie te beschikken, die uit naam van alle Chr. sportorgani saties naar buiten kan optreden. HET CONFLICT. Uitvoerig heeft spreker stil gestaan bij de moeilijkheden tussen de Neder landse Wandelsport Bond en de Neder landse Bond voor Lichamelijke Oefe- Het officiële Sowjet-Russische persbu reau „Tass" heeft medegedeeld, dat de Amerikaanse zaakgelastigde ad interim te Moskou, Beam, enige dagen geleden het Sowjet-Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de president der Verenigde Staten Char les Bohlen tot buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur bij de Unie van Socialistische Sowjet-Republieken wenst te benoemen. De Sowjet-Russische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Jacob A. Malik, heeft thans aan de zaakgelas tigde medegedeeld, dat de Sowjet-rege- ring bereid is het agrement te verlenen. Charles Bohlen, die als kenner van Oosteuropeese zaken wordt beschouwd, zal George Kennan opvolgen, die enige tijd geleden tot persona non grata werd verklaard. Gewonde Koreavrijwilligers in ons land terug. Aan de Merwehaven te Rotterdam zijn Dinsdagmorgen enige gewonde Korea-vrijwilllgers, die met een Amerikaans troepentransportschip in ons land zijn aangekomen, ontscheept. Er waren drie Nederlanders, die o.a. verwelkomd werden door kolonel Schouwman, garnizoenscommandant van Rotterdam, en luitenant-kolonel Feith, chef staf inspectie verkeers wezen. De Belgische militaire attaché in ons land, generaal J. Woussen, be groette de zeven gewonde Belgen, die met ambulance-auto's naar hun va derland zijn teruggekeerd. Tenslotte waren er drie Franse ge wonde Korea vrijwilligers: TEGENSPRAAK VAN GENERAAL MARK CLARK. Generaal Mark Clark, de geallieer de opperbevelhebber in Japan en Ko rea, heeft te Tokio een verklaring uit gegeven, waarin hij ontkent dat de Verenigde Naties of een deel van haar strijdkrachten zich ooit met bacterio logische oorlogvoering hebben bezig gehouden. De verklaring is het antwoord op hernieuwde beschuldigingen via radio Peking. Ingezonden Mededeling (Adv.) Maak een einde aan dat gekuch, zuiver Uw lucht wegen van gevaarlijke ziektekiemen met de snelwerkende AKKERS 's werelds beste hoestsiroop Oudelande wordt opgeschrikt. Binnen een half uur staan de mannen gereed. Ze verlaten het dorp om naar de dijk te gaan. Maar buiten de kom kolkt het water hen al tegemoet. Ze deinzen terug en vluchten weer naar het dorp. Het water. Daar Jcomt het water. Zondagmorgen 5 uur. Baarland waarschuwt. De dijken dreigen door te breken. Stuur mensen. Het water komt! De straten worden overspoeld. Het dorp loopt voor een groot deel onder. De bewoners vluchten naar het centrum. Het daglicht brengt de mare mee, dat het echtpaar Mol de dood heeft gevonden in de golven. Ze wilden vluchten, maar werden door het water meegesleurd. In Everinge verkeren mensen in nood. Onver schrokken gaan de mannen er per boot op uit. De eerste geredden uit de omtrek komen in het dorp aan. Zondagmiddag 6 uur. Het water stijgt weer. De vloed komt op. Hoger wordt 't water. Verder loopt het dorp onder. Alleen de Dorpsstraat en een stuk van de Schoolstraat blijven droog. Dertig woningen zijn op dit kleine eiland, dat nauwelijks 150 m. lang is, nog bewoonbaar. Meer dan 500 mensen huizen daar. Voor de kerk staan vele koeien te loeien. In de schoolgang lopen de varkens en in de lokalen zijn de vluchtelingen uit de omtrek onder gebracht. Zo gaat Oudelande de eerste nacht in. Maandag. De mannen zetten het reddingswerk voort. Onverschrokken. In de loop van de dag arriveert er een boot uit Goes. Nog meer mensen worden gered. Maar de toestand op het dorp is bijna onhoudbaar. Hoe lang zal men het nog kun nen houden? Er dreigt een tekort aan voedsel. Nog is er geen contact met de buitenwereld. De telefoon weigert. Er is geen electriciteit. Zieken en ouden van dagen kunnen het nauwelijks uithouden. Enke len worden per boot naar de spoordijk gebracht en moeten de lange weg door de sneeuwjacht strompelen naar het stationnetje Ellewoutsdijk, waar de helpsters van het Rode Kruis uit Goes ze opvangen. Dinsdag. Het Rode Kruis, de Marine en leer lingen van de Zeevaartschool arriveren in het dorp. Het belangrijkste reddingswerk hebben de mannen van het dorp al verricht. De zieken en ouden van dagen worden geëvacueerd via de spoordijk. Een goed bericht gaat door het dorp. Er rijdt een motorlorrie van de overweg naar het station netje Ellewoutsdijk. Een veerdienst naar de over weg wordt ingelegd. Woensdag. 421 mensen, die op het kleine eiland op elkaar gepakt zitten, worden eindelijk geëva cueerd. De veerdienst en de lorrie bewijzen grote djensten. Het dorp stroomt leeg. 180 man blijft achter. 113 van hen huizen in een andere woning. Allen vechten de titanenstrijd verder. De strijd aan de dijken. De strijd om het vele vee te evacueren. De Dorpsstraat staat vol met koeien en auto's. De beesten loeien angstig. Er is geen voer genoeg. En nog steeds worden meer dieren van elders aangevoerd. Waar nog plaats is, staan de verroeste land bouwmachines. Dan lukt het ook om het vee weg te krijgen. Een paar goede melkkoeien blijven achter voor de melkvoorziening. Levensmiddelen en kleren komen in het dorp aan. Er komt wat opluchting. De volgende dagen gaat de strijd aan de dijken verder. Dag in dag uit. Steeds maar door. Men moet de toestand weer meester worden. Het dorp ligt gevaarlijk dicht achter het gat in de Everinge- dijk. Het gat, waardoor het water van de Wester schelde bruist. De Everingsebinnendijk en de Vijf- zódendijk worden versterkt. Begeven deze dijken het, dan is het helemaal met het dorp gedaan. Maar het lukt. Het harde werken wordt be loond. De binnendijken houden het. Voorlopig is Oudelande voor verder onheil gespaard. Als ook het springtij van 16 Februari wordt be dwongen durft men weer concreet aan de toe komst te denken. Ook aan de terugkeer van de bevolking. Wel is de schade aan huisraad groot, wel moeten veel huizen worden opgeknapt, ook zijn drie slachtoffers in de gemeente te be treuren, maar toch is er reden om te danken. Men kan danken, omdat de ramp werd be dwongen. ning betreffende de Vierdaagse. Hij wees er op, dat de N.C.W.B. zijn be middeling heeft aangeboden. Het stre ven beide partijen rond de groene tafel te doen aanzitten mocht evenwel niet worden verwezenlijkt. Nu het conflict er is mag en wil het Bondsbestuur niet zwijgen. Het Bondsbestuur meent, dat er slechts één Vierdaagse kan zijn en het behoeft geen betoog, dat dit die van Nijmegen is. De N.B.v.L.O. heeft vele jaren ge leden, toen nog niet eens kon wor den gesproken over de wandelsport-ln- de-kinderschoenen, het initiatief geno men tot de organisatie van een wan delsportevenement, dat sindsdien zijil weerga niet heeft gekend. Deze bond heeft er zijn eigen stempel op gedrukt en een afkeer weten te scheppen zo uniek, dat iedere nabootsing wel een zeer slecht surrogaat moet zijn. „Mocht de N.W.B. het gewraakte besluit op kloeke wijze intrekken, dan zal Uw bondsbestuur trachten de eerste te zijn om het N.W.B.-bestuur daarmede te complimenteren", aldus de heer Tae kema. Tenslotte sprak de voorzitter da wens uit, dat de N.C.W.B. zal mogen blijven strijden in eigen kring en om geving het ideaal: de algehele erken ning van de wandelsport, beoefend in Christelijke geest, te verwezenlijken. In het jaarverslag van de secretaris, de heer E. van der Stal te Amster dam, kwam tot uiting, dat het ledental de 1000 heeft gepasseerd en dat het wandelseizoen 1952 voor de N.C.W.B. buitengewoon bevredigend is geweest. Niet minder dan 21.000 wandelaars verschenen aan de start, tegen 16.000 in het vorig jaar. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Ge- en herkozen werden de heren E. van der Stal, C. Prins, K. W. Vink, W. M. Boxhoorn, P. Taeke ma en A. J. Mer.gerink te Zutphen, ter wijl afscheid werd genomen van het be stuurslid B. J. Kappers. Enkele voorstellen van het bonds bestuur werden goedgekeurd. Zo zul len de verenigingen, die in 1953 een wandeltocht organiseren, vóór 1 April a.s. f10 moeten storten in mindering van de heffing, welke na de wandel tocht plaats heeft. Wat aangaat een voorstel van de Oranje Garde Leerdam om bij wan deltochten ovér te gaan tot afschaffing van het uitreiken van wisselbekers: daarover moet deze vereniging zelf een beslissing nemen. Tenslotte stelde men vast, dat de volgende jaarvergadering in Leerdam zal worden gehouden. In deze bijeenkomst heeft de voor zitter van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond, de heer A. den Boeft, nog een kort woord gesproken en zijn films vertoond van de IJssel- en Lekstreek mars en de Kon. Wilhelmina Mars. De Tafeltenniscompetitie. In de 2e klasse van de Zeeuwse ta feltenniscompetitie heeft Wilno kans gezien om toch weer op het fluweel te komen. De Vlissingse Polen brachten het leidende Be Fair een 82 neder laag toe en wonnen met dezelfde cij fers van hun eigen reserves. En dat was genoeg om hen de eerste plaats te bezorgen. De spanning is dus weer toe genomen, want Will van Zoelen haalde bij Goes de beide punten weg (28). De stand is nu: Wilno 10 7 2 1 16 68—32 W. v. Zoelen 10 7 2 1 16 67—33 Be Fair 11 7 2 2 16 73—37 Sorry 8 4 2 2 10 45—35 Wilno II 11 3 1 7 7 40—70 Goes 10 2 1 7 5 35—65 Schelde 8 2 0 6 4 29—51 Spirit 8 1 0 7 2 22—58 In de 3e klasse A won Schelde II met 010 van P.Z.E.M. II, maar verloor met 46 van Will van Zoelen II, zo dat de stand hier is: 't Zand 510; W. van Zoelen II 6—10; Schelde II 7—8; V.S.V. 54; Sorry III 5—2; P.Z.E.M. II 6—0. In de 3e klasse B. kreeg Sorry II, dat tegen Amor slechts met twee man ver scheen, de eerste nederlaag te slikken (64). P.Z.E.M. won met de zelfde cijfers van Will van Zoelen III. De stand is: P.Z.E.M. 610; Sorry 1158; Goes II 66; W. van Zoelen Hl 65; Amor 77; Spirit H 60. In de 4e klasse A. kwam Schelde IV wat steviger op de onderste plaats, want van A.T.T.C. werd met 37 ver loren. V.S.V. II kwam op de tweede plaats door een 91 overwinning op P.Z.E.M. De stand is: A.T.T.C. 7—11; V.S.V. II 7—10; Be Fair II 5—8; P.Z. E.M. II 64; Amor II 5—2; Schelde IV 6—0. In de 4e klasse B. veroverde Be Fair III de leiding door een 91 overwin ning op Schelde V, dat nu vrijwel ho peloos op de onderste plaats staat en dank zij de onverwachte 91 zege, welke V.S.V. II op Wilno III behaalde. De stand is: Be Fair III 68; Wilno III 5—7; A.T.T.C. II 4—6; V.S.V. II 6—5; Schelde V 5—0. DAMMEN. Om de persoonlijke titels van Zeeland, De finales om de persoonlijke dam titel van Zeeland werden voortgezet. De uitslagen waren: Hoofdklasse: R. RijkseE. Schuite- ma 20; J. BlomJ. Sinke 02; W. Heydra—P. Maas 1—1; Iz. Porrey D. Trielier 02 (reglementair w.n.o. van Porrey). Eerste klasse: N. Corstanje—C. P. de Vos 20; H. de VliegerG. M. v. d. Voorde 02; G. M. v. d. Voorde— P. van Belzen 2—0; H. Meerman—P. Brasser 02; L. DavidseA. v. d. Schraaf 02; P. van BovenH. van Benthem 02. Jeugdkampioenschap: A. de Buck mej. M. Kasse 20; mej. M. Kasse J. Kuiver 2—0.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4