GEËVACUEERDEN KRIJGEN VOOR LOPIG DE HELFT VERGOED Natiinaal Rinpnfnfs In Rampenfonds: 57 millioen Uit het Rampenfonds Locale instanties zullen uitmaken of opgaven betrouwbaar zijn Politie te München leverde gevechten met communisten Roofmoord te Eindhoven Man liet gezin in de steek SNIPPER NIEUWS' Commissic-Maris geïnstalleerd Geld stroomt nog steeds binnen Middenstanders krijgen 80-90 pCt overbruggingssteun Voorzichtig met adoptie Nooddijk bij Rilland voor een derde gereed Ned* voetballers in buitenland spelen voor rampenfonds DEN HAAG Giro 9575 of Giro 274289 (Zeeuwsch Dagblad) Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. tO, TeL 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 24:15. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu Korte *4oordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2410 Abonnementsprijf j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, f5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND MAANDAG 28 FEBR. 1958 Hootdredactenr: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Mid. iburg; j. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Ktvekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag:' Zon op 7.38 u., onder 18.10 u. Maan op 13.32 u., onder 5.59 u. Hoogwater Dinsdag 24 Februari: Vlissingen: 11.29 u. 1.33 m., u. m. Terneuzen: 11.54 u. 1.54 m. u. m. Wemeldinge: 0.16 u. 1.13 m„ 12.51 u. 1.24 m. Zierikzee: 12.35 u. 1.04 m., u m. Het Nationaal Rampenfonds zal aan gedupeerden van de watersnood binnen een week na terugkomst in hun woonplaatsen een eerste uit kering van vijftig procent der geraamde persoonlijke schade kunnen doen. Dit zal een uitgave van, naar ruwe schatting, veertig millioen gulden vergen. Het zal dan van de verdere inkomsten van het Ram penfonds afhangen of de geleden schade geheel zal kunnen worden vergoed. Besloten is om plaatselijk een snelle eerste enquête via de (op te richten) rampschade-bureaux te houden. Aan gezien terugkerenden op korte termijn weer in het bezit van het eerst nood zakelijke huisraad dienen te worden gesteld, waarbij de persoonlijke smaak een voorname rol speelt, verdient het over het algemeen aanbeveling de schade in geld te vergoeden. Gezien echter de bestaande grote voorraden, zullen textielgoederen zoveel mogelijk in natura worden verstrekt. Generaal Alons, zeide met nadruk, dat deze eerste uitkering van de helft niet betekent, dat de tweede vijftig procent ook geheel zal kunnen worden uitgekeerd .Daarvoor alleen al zou ruw geschat opnieuw veertig millioen nodig zijn. Hierbij komt nog, dat ook het herstel van het gemeenschapsle ven, voor wat bij voorbeeld buurthui zen en kleuterscholen betreft, in prin cipe ook tot de taak van het Rampen fonds behoort. Het is wellicht moge lijk deze zorgen voor een deel naar de sector van de adopties door binnen en buitenlandse gemeenten te vei schuiven. De betalingen aan teruggekeerden zullen per cheque, die aan alle post kantoren, banken en boerenleenban ken dadelijk inwisselbaar is, ge schieden. De aanmelding van schade bij een plaatselijk rampschadebureau zal ge volgd worden door een zo snel moge lijke procedure. Toetsing van betrouw baarheid der aanmeldingen zal zoveel mogelijk door locale instanties, die de omstandigheden goed kennen, geschie den. De gelden van het Rampenfonds zijn rentedragend belegd, o.m. voor 34 mil lioen in direct inwisselbaar schatkist papier. Meer dan duizend gulden rente per dag wordt dusdoende bijgeschre ven. VERZOEK VAN GENERAAL CLARK AAN NOORDELIJKEN. Generaal Mark Clark, de geallieerde operbeveihebber, heeft thans voor de laatste keer getracht de Chinezen en Noord-Koreanen over te balen onmid dellijk onderhandelingen te beginnen over de repatriëring van zieke en ge wonde krijgsgevangenen. Een schrij ven met dit verzoek is aan de Noorde lijke verbindingsofficieren te Pan- moendjon overhandigd. Generaal Clark aringt er bij de Noordelijke bevelhebbers op aan, on middellijk de humanitaire voorzienin gen van de conventie van Genève toe te passen door dergelijke gevangenen uit te wisselen. In zijn schrijven zegt hij verder, dat officieren der Verenig de Naties met Noordelijke verbindings officieren de nodige regelingen kunnen treffen voor een onpartijdig onderzoek naar de toestand van zieke en gewonde gevangenen en een wederzijdse uitwis seling. Trumans mémoires 600.000 dollar. Harry Truman, de voormalige Ame rikaanse president, heeft Zaterdag be kendgemaakt, dat hij zijn mémoires zal schrijven. Alle publicatierechten van deze mémoires heeft hij aan het tijdschfift „Life" verkocht. Hij krijgt er 600.000 dollar voor. Waterstralen tegen brandende fakkels De 74-jarige landbouwer M. H. van Kruysdijk die een afgelegen boerderij te Eindhoven bewoonde, is het slacht offer geworden van een roofmoord. Er wordt een bedrag van f200 vermist. Van de dader ontbreekt tot nu toe elk spoor. Het parket In Den Bosch heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Toen de echtgenote van de landbou- werd Zaterdagochtend om half negen uit de kerk thuis kwam, zag zij haar man dood op de vloer in de huiska mer liggen. Het slachtoffer dat met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen was, vertoonde tevens verwondingen aan de hals, welke verwondingen waar schijnlijk zijn toegebracht met een broodmes, dat later op de tafel werd aangetroffen. ZQdens en na een communistische i vergadering, waaraan 6.000 personen deelnamen, is het Zaterdagavond te München tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Pas na twee uur slaagde de politie er in de rust in de binnenstad enigszins te herstellen. Toen de voorzitter van de commu nistische party in Duitsland Max Rei- mann, in een toespraak de Beierse mi nister van Binnenlandse Zaken, dr Wil helm Högner (soc.), een „ongekroond winterkoninkje" noemde, trachtten 2 rechercheurs Reimann te beletten ver der te spreken. Het publiek begon te schreeuwen en te fluiten. Verscheide ne personen uit de nabijheid van Rei mann grepen de rechercheurs vast en verjoegen hen, maar kort daarna slaag den andere rechercheurs er in Reimann voor de microfoon vandaan te halen en de vergadering gesloten te verkla ren. NEDERLANDS PROTEST TE BONN. De Nederlandse ambassadeur te Bonn, de heer A. T. Lamping, heeft bij de regering te Bonn het bevreemden van de Nederlandse regering uitge sproken over het feit, dat een der ont vluchte gevangenen int Breda, A. Tou- seul, ongehinderd persinterviews kon geven. Touseul, die ook reeds een keer in het bondsgebouw ontvangen werd door eén afgevaardigde, kon zich blijkbaar vrq in West-Duitsland bewegen zon der voor arrestatie bevreesd te zijn, al dus de heer Lamping. Tegehjkertyd overhandigde de am bassadeur de Westduitse regering een afschrift van het gerechtelijk vonnis tegen Touseul. Touseul had n.l. in het interview verklaard, dat hij slechts op politieke gronden was veroordeeld. Uit het von nis blijkt echter, dat hij o.m. wegens mishandelingen, pogingen tot dood slag en wegens optreden als politie spion ter dood veroordeeld was, welke straf later veranderd werd in levens lang. Twee ongevallen met dodelijke afloop. De 59-jarige weduwe, mevrouw A, J. B., geraakte Zaterdagmorgen tijdens het instappen by een halte te Haarlem, bekneld tussen de deur van een auto bus. De chauffeur bemerkte hiervan niets en reed door. De vrouw viel en kwam onder de achterwielen terecht. Zij is aan de bekomen verwondingen over leden. By Wilton-Fijenoord is een 61-jarige uitvoerder uit Gorinchem getroffen door de laadbak van een dragline, toen een staaldraad brak. Ook hy overleed aan de gevolgen van zyn verwondin gen. 7 laar streek als evacué de centen op. De politie te Rotterdam heeft de 47- jarige garagehouder J. P. uit Oude- Tonge aangehouden. De man had an derhalf jaar geleden zijn vrouw en elf kinderen in Oude-Tonge in de steek gelaten en was naar België gegaan. Na de watersnood kwam hij naar Rotter dam en meldde zich, echter ten on rechte, als evacué. Hij incasseerde zo doende f 54.60 van de dienst van so ciale zaken. Nadien kwam de zaak aan het licht. De garagehouder is aange houden en voor de officier van Justitie g leid. Socialistische winst bij verkiezingen in Oostenrijk. Zondag heeft Oostenrijk algemene verkiezingen gehouden. Er waren 1567 candidaten voor de „nationalrat" van wie 161 vrouwen. De kamer heeft 165 zetels. De vier belangrijkste partyen in de vorige kamer waren als volgt verte genwoordigd: Volksparty 77, Socialis ten 67, Bond van Onafhankelijken 16 en Communisten 5. - De laatste verkiezingen werden in 1949 gehouden. Vanochtend vroeg werden de defi nitieve uitslagen bekend. Ze luidden: Volksparty 74 zetels; Socialisten 73 ze tels; Onafhankelijken 14 zetels; Volks oppositie 4 zetels. Hevige aanval van bende op Garut. Na eerst thans gemeld wordt heeft Donderdagnacht een bende van 400 man een hevige aanval gedaan op Ga- rut. De aanvallers, die uit Oosteiyke en Westelijke richtingen kwamen, wisten door te dringen in de kam pongs in de buitenwijken van het stad je. Na te hebben geplunderd staken de onverlaten meer dan honderd huizen in brand. De bevolking verloor vyf doden. Twee personen werden erstig gewond. Na een gevecht van twee uur slaag den militairen en de politie er in de bende te verjagen. A'i In de Amersfoortse Manege heeft Prinses Beatrix Zaterdagmiddag bij jeugdwedstrijden drie eerste prijzen behaald, n.l. in de dressuurwedstrijd, in hét springconcours en eerste in de sa mengestelde wedstrijd. In Kaatsheu vel is Zaterdagnacht een schoenfabriek van de fa Th. van Boxtel door brand vernield. De schade bedraagt ruim een ton, die gedeeltelijk door de verzeke ring wordt gedekt. Tot dusver zijn dit jaar in 160 grote steden in Enge land en Wales 1544 personen aan de griep overleden. Het Franse commu nistische dagblad „Ce S®ir" zal op 1 Maart ophouden te verschijnen. In verscheidene staten van het Westen en Midden-Westen der V.S. heerst thans een koudegolf. Tot heden zijn er 13 personen omgekomen. De tempera tuur daalde tot 35 graden onder nul. De laatste tyd komen bij Aneta in Djakarta dagelijk berichten binnen over de aanwezigheid van vliegende schotels boven Indonesisch gebied. Koning Boudewijn van België is giste ren per trein uit de Rivièra naar Brus sel vertrokken. Na maanden van moeizame onderhandelingen zyn de geallieerden en de Duitsers thans over eengekomen, dat Alfred Krupp al zijn belangen in de kolen- en de ijzer- en staalindustrie in 1960 zal moeten heb ben verkocht. 1 Toen begon het eigenlyke tumult pas, Talrijke politiemannen verschaften zich met geweld toegang tot de gebar ricadeerde zaal. Het kwam tot klop partijen, waarby vooral jeugdige per sonen tegen de politie van leer trok ken. Nadat het de politie tenslotte gelukt was de, zaal te ontruimen, zetten de communisten hun demonstratie voort. Brandende fakkels werden naar de po litiemannen geworpen, die op hun beurt van waterstralen gebruik maak ten. Een groot aantal communisten is aangehouden. Ook afsluiting zee-armen onderwerp van studie. De minister van Verkeer en Water staat, mr J. Algera, heeft Zaterdagoch tend in Den Haag de commissie ge ïnstalleerd, die hem van advies zal moeten dienen inzake de vraag, welke waterstaatstechnische voorzieningen moeten worden getroffen met betrek king tot de geteisterde gebieden. Daarbij behoort ook te worden betrok ken, de vraag of een afsluiting' van de zee-armen zulk een voorziening be hoort te vormen. De commissie staat, zoals bekend, onuer voorzitterschap van ir. A. G. Maris, directeur-gene raal van Rijkswaterstaai;. „Wij staan voor ue Keuze", zo zei de minister, „öf een dijklengte van meer dan duizend kilometer met één meter of meer te verhogen, èf enkele zee gaten af te sluiten, zodanig, dat de kustlijn, die .door de stormvloeden wordt bedreigd, aanzienlijk wordt ver kort. De waterstaatstechnische com missie zal by de behandeling van de haar gestelde vragen kunnen voort bouwen op reeds vroeger verrichtte studies. Rijkswaterstaat heeft meer dan vijftien jaar gewerkt aan plannen, die mede voor een belangryk deel het gebied bestrijken, waarop de werk zaamheden van de commissie zich zul len bewegen. Die plannen beoogden in hoofdzaak een tweeledig doel de wa tervrijmaking van gebieden, die by een hogere vloed onder water komen en de beveiliging van het land tegen ver- zilting. Amerikaanse hulp voor Indo-China Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Washington wordt vernomen, dat de Amerikaanse militaire autoriteiten plannen bestuderen voor de bewape ning en uitrusting van nieuwe regi menten Vietnamese troepen, ter ver sterking van de strijdkrachten der Franse unie in Indo-China. ZATERDAGAVOND was in totaal in het Rampenfonds gestort de som van 57 millioen gulden. Nog steeds blijven uit binnen- en buitenland de giften voor het fonds binnenstromen De radio-actie „Beurzen open, dijken dicht" sloot Zaterdagavond met een totaalbedrag van f 1.307.593,80. De padvindersactie „Mouwen omhoog, ons land moet droog" heeft, naar thans blijkt, bijna twee ton opgebracht, een prachtig resultaat voor één dag wer ken. Het gezamenlijk personeel van het Ministerie van Landbouw bracht f 100.000.bijeen. De stad Arnhem bracht in totaal meer dan één millioen op. In Nieuw-Guinea werd ruim f 100.000.bijeengebracht. De Fair- child vliegtuigenfabrieken in de V.S. STORM TEISTERT DENEMARKEN OVERSTROMINGEN IN N.O.-ITALIë. Zaterdag zijn in Denemarken door een hevige storm men zegt de he vigste sinds 1941 wegen en spoor- iijnen aigesneaen en veie daken be schadigd. Bovendien werd een aantal personen gewond. Volgens net meteorologisch instituut was de windsnelheid tussen twintig en dertig meter per seconde. In Noord-Oost-Itanë zijn honderden mensen door overstromingen uit hun huizen verdreven. Vele verbindingen zqn verbroken en duizenden schapen en andere dieren zijn verdronken. De materiële schade wordt aanzieniyk ge noemd. Zware regens hebben de over stroming veroorzaakt. MOBILISATIE VRIJSTELLING VOOR GEMEENTE- PERSONEEL Teneinde een volledig overzicht te verkrijgen van dienstplichtig perso neel, dat in geval van oorlog of andere buitengewone omstandigheden niet of voorlopig niet behoeft te voldoen aan een buitengewone oproeping in wer kelijke dienst, dienen leden van het gemeentepersoneel, niet behorend tot het vaste beroepspolitiepersoneel, on verwijld aanvragen om vrijstelling van opkomst in geval van mobilisatie in te dienen. Volgens de plannen in Den Haag Ook schadevergoeding voor hen, die een deel van hun klanten zagen evacueren De directeur-generaal van de mid denstand, dr W. L. Groeneveld Meyer, heeft in een onderhoud met het be stuur van de Zierikzeese Middenstands centrale de schaderegeling uiteengezet, zoals die vermoedeHjk voor de midden stand in de rampgebieden zal gelden. Deze regeling is nog niet definitief, daar de minister er nog zijn goedkeu ring aan moet geven de heer Groe neveld Mijer heeft echter toegezegd dat hiermee grote spoed betracht zal worden. Drie vragen zijn door het Zierikzee se bestuur aan de heer Groeneveld Meyer voorgelegd. De 1ste vraag han delde over de overbruggingssteun voor die middenstanders die tijdeiyk hun bedrijf niet kunnen uitoerenen. Biy- kens het antwoord zal 80 tot 90 pCt van de verdiensten in 1952 als steun worden uitgekeerd. De winkeliers die nen voor de vaststelling van het be drag hun balans over 1952 over te leg gen. Is deze balans nog niet gereed dan zal de balans-1951 als basis dienen. Wie zijn boeken en bescheiden kwijt is dient zich tot zijn accountant te wensen om gewaarmerkte afschriften. DERVING VAN INKOMSTEN. Een soortgelijke regeling geldt voor hen, die niet door evacuatie of doordat hun zaak geheel is vernield, van alle inkomsten verstoken zyn, maar die toch, doordat velen van hun klanten zyn vertrokken (zoals in het geval Zierikzee en ook in tal van andere plaatsen) ernstige verliezen lijden. Ook zij krygen overbruggingssteun, waarbij in mindering wordt gebracht wat zy nog aan ontvangsten hebben. Een nauwkeurige boekhouding is voor de ze mensen eerste vereiste. Deze regeling geldt ook voor hen, die na een periode van evacuatie in hun zaak terugkeren terwyi nog niet al hun klanten in de plaats van inwo ning terug zyn. Ook deze gedeeltelijke re-evacuatie zijn op het ogenblik tal van voorbeelden. De CREDIETEN. vraag of elke zakeman uit de rampgebieden by het Rijk een erediet kan opnemen werd door de heer Groe neveld Meyer bevestigd beantwoord. Dit erediet staat los van de schade- -afwikkeling en wordt b.v. verstrekt aan mensen die kunnen aantonen, dat zij nog grote kapitalen hebben uitstaan die voorlopig oninbaar zullen zijn. Crediet Wordt ook gegeven ter aanvul ling van de voorraad. Winkeliers wier gehele voorraad een prooi van het wa ter is gewörden en die b.v. 70 pCt krij gen uitgekeerd (wat dus een kleinere voorraad dan voorheen zou betekenen) kunnen voor de resterende 30 pCt een crediet opvragen. Bij deze credietaanvragen dienen af schriften van de laatste balansen, eventueel provisorische, te worden overgelegd. Op deze foto overhandigt te New York de voorzitter van de Amerikaanse Internationale As suradeurs Corp., de heer C. v. d. Starr (links), aan de broer van Prins Bernhard, Prins Aschwin, een chéque van 10.000 dollar voor het Rampenfonds. stuurden aan Prins Bernhard een cheque van 10.000 dollar, de Ameri kaanse internationale Assuradeurs Corporation schonk eveneens 10.000 dollar. Uit Engeland kwamen vele be dragen, o.m. talrijke van anonieme ge vers. De Deense Rijkspolitie bracht f 15.000 bijeen en de Westduitse vak verenigingen niet minder dan 106.00Q Mark. Voorts heeft het Rampenfonds van de Sowjetvakbeweging en van de anti-fascistische liga telegrafisch be richt ontvangen van schenkingen tot een bedrag van f 850.000. Ministeriële waarschuwing: De minister van Binnenlandse Za ken heeft onder de aandacht van de daarvoor in aanmerking komende ge meentebesturen gebracht, dat hoe aan trekkelijk de gedachte van het adop teren van getroffen gemeenten op zichzelf ook zij, er aan het op eiget) gelegenheid adopteren van gemeentel) consequenties zyn verbonden die niet te overzien zijn. Bovendien dient es voor te worden gewaakt dat de hulp verlening aan de getroffen gebieden op evenredige wijze ten goede komt. „Hoezeer node, zie ik mij dan oofe genoopt", aldus de minister, „hier een waarschuwend woord te laten horen door u te verzoeken by het verlenen van hulp aan de getroffen gebieden zoveel mogelijk te blijven binnen het nationale kader en u overigens met de Ver. van Ned. Gemeenten te verstaan, opdat zoveel mogelijk in gecoördineerd verband hulp kan worden geboden. Militairen vechten tegen het water Aan de binnenkant van de zeedijk schuurt steeds meer grond weg Ongeveer 1500 militairen genisten, grenadiers en artilleristen leve ren nu reeds enkele dagen bij Rilland-Bath slag tegen het water. Van de 1800 meter lange nooddqk, die men wil leggen tussen de binnendijk en de zeedijk en die het mogelijk zal maken om zeker 1000 ha van de Reigersbergse polder, waarin het dorp Rilland ligt, weer droog te malen, is nu een-derde gelegd. De meeste zorg echter baart het laatste stuk van deze nooddijk tegen de zee- dqk aan. Hier is een stroomversnelling ontstaan, die soms in één dag, tien tallen meters grond meesleurt en ook de binnenkant van de zeedijk begint aan te tasten. Aan het eind van de Kreekrakdam, daar waar de Rijksweg naar Rilland het water induikt, zijn grote bergen zand aangevoerd en liggen stapels lege zakken, die in koortsachtige yver wor den gevuld. Militaire wagens, G.M.C.'s en drietonners, rijden af en aan. De drietonners naar de binnendyk waar de zakken door de jongens op de rug worden genomen en in één run over de nooddijk gesjouwd. De G.M.C.'s echter duiken het water in en ryden door het dorp Rilland naar de zeedijk. Men heeft het werk van twee kanten tegelyk aangepakt en zo groeit het dijklichaam gestadig. Er wordt dag en nacht doorgewerkt. Langs het gereedgekomen dijklichaam zijn lichten aangelegd, eerst werd het werk in het donker uitgevoerd, later weer werden zoeklichten ingeschakeld. Een grammofooninstallatie houdt met pittige muziek de stemming er in. G.M.C. door het water naar het dorp Rilland gereden, dat bij laag water gedeeltelijk droog valt. Voor zien van bamboestokjes, een onmis baar hulpmiddel bij een wandeling door het water patrouilleerde de Rijkspolitie door de straten. Wan neer de nooddijk eenmaal sterk ge noeg zal zijn om het water, dat van uit de dijkgaten in Bath binnen stroomt, te keren, zal het, voor zo ver we konden vaststellen, spoedig mogelyk zijn de iwoners te doen te rugkeren. Voor het echter zover is, zal er nog geducht gevochten moeten worden. By de zeedijk was deze stryd Zaterdag al aan de gang. Met geweld schoot het water door de nauwe opening, via een diepe kreek een uitweg zoekend naar de richting Bath, Ieder ogenblik schoot langs de kreek weer een stuk 4 grond weg, óók aan de zqde van de Zaterdagmiddag zyn we met een zeedijk, die leiyk begint af te kavelen en waarvan zelfs een waterkerend muurtje op de kruin was verzakt en in het water terecht gekomen. Zaterdagavond laat gelukte het het gat te dichten, doch gisterochtend was er al weer een bres in geslagen, die men in de loop van de dag trachtte te dichten. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, bracht ver gezeld van ir W. Kakebeeke, met wien nij voordien een bespreking heeft ge voerd, alsmede met leden van het pol derbestuur een bezoek aan het werk, waarbij hij zich over de vorderingen uitvoerig iiet voorlichten. Met de waarn. ourgemeester van Rilland werden alle problemen door gesproken. Ir Kakebeeke tracht zyn geëvacueerde burgers ,die nu over ve le plaatsen in Brabant zqn verspreid, zoveel mogelijk dicht m de buurt der gemeente oncter te brengen, opdat hy zo snel mogelijk de beschikking kan hebben over arbeidskrachten, als die nodig zijn. Van re-evacuatie als zoda- danig zal de eerste tyd nog wel niets kunnen komen. Jhr de Casembroot heeft voordien in Wolfaartsdyk met de burgemeester besprekingen gevoerd. Daarby kwam ook de re-evacuatie aan de orde. Er worden nu plannen uitgewerkt om deze week een gedeelte der inwoners van de hoogste delen in de gelegenheid te stellen terug te ke ren. Na een bezoek aan Kruiningen hebben Jhr de Casembroot en zijn sec retaris, de heer Parent nog een span nend halfuurtje meegemaakt, toen de dukw vastliep en door de stroom plm. 50 meter van de weg geraakte. De be manning zag kans, toen het water wat hoger kwam, de dukw weer op de weg te krijgen. Elftal samengesteld. Naar het A.N.P. verneemt is het ejl» tal der Nederlandse professionals, dat op 12 Maart a.s. te Parijs tegen Franlt- ryk speelt ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland, als volgt samengesteld: Doel: De Munck (F. C. Koeln); Achter: De Kubber (Girondins Bor deaux) en De Vroet (Rouaan). Midden: Schaap (Racing Club de Paris), Van der Hart (Rijssel) en Tim mermans (Nimes). Voor: Appel (Reims), Wilkes (Tu rijn), Van Geen (Nantes), Ryvers'(St. Etienne) en De Harder (Girondins Bordeaux). Reserves zyn: Vreeken (Nantes), Van Lent (Lens) en Röhrig (Roubaix). Appel zal als technisch leider funge ren. Doe het vandaag nog! DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot Maaft- dangavond. Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk wat motregen. Tot krachtig toenemende Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1