TIJD VAN HERSTEL EN OPBOUW OP SCHOUWÈN-DUIVELAND IS BEGONNEN Watersnood vertraagde de landbouw-export W a ter snood commissie, zonder communisten samengesteld Rond het gevaarlijke gat bij Schelphoek wordt een nooddijk gelegd Twee km* dijk in zes uur bij Bath COMMISSIE VAN G.S. VOOR SCHOUWEN-DUIVELAN D Kruiwagens uit Denemarken Water voor- ziening van Zuid- Beveland in gevaar PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELANJ) Na een periode van grote rampspoed Helicoptère's landden bij paleis Soestdijk Minder aanplant van o»a* 27.000 ha granen Autonomie van bestuurscollege wordt niet aangetast Wordt West-Duitse Grens politie uitgebreid Regering kan huisbrand subsidiëren CJitgavel Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor; Goes, L. Vorstst*. 00, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren; Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte tfoordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2406 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 18 FEBR. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, fruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feit*, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuioema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 7.48 u., onder 18.00 u. Maan op 9.25 u., onder 0.45 u. Hoogwater Donderdag 19 Febr.s Vlissingen: 5.28 u. 2.06 m., 18.00 u. 1.99 m. Terneuzen: 6.01 u. 2.24 m., 18.30 u. 2.18 m. Wemeldinge; 7.18 u. 1.66 m„ 19.45 u. 1.69 m. Zierikzee: 6.58 u. 1.41 m., 19.28 u. 1.46 m. Vannacht belde een onzer redacteuren uit Zierikzee: Duisternis is gedaald over Zierikzee, dat als een klein eiland van misschien nog geen 2000 vierkante meter uitrijst boven de woestenij van water. Duisternis na een dag, die vol was van gebeurtenissen en die misschien een nieuwe periode in de rampspoedige geschiedenis van deze zo zwaar geteisterde stad zal inleiden. Vanmorgen zijn de militairen, die waren ingeschakeld bij het hulp- verleningswerk, vertrokken, inclusief de Amerikaanse dukws met de Duitse bemanning. En vanmiddag stoomde „De Schelde" de lange wa terweg uit met aan boord de laatste „officiële" evacué's. En daarmede is wellicht een streep gezet onder deze periode van ramp en begint nu het tijdvak van opbouw. Want in bet hoge gebouw, aan het havenplein, waar het Waterschap Schouwen huist, hebben de technici, onder leiding van ir. Slotboom van de Rijkswaterstaat, langzamerhand hun plannen gereed en wordt reeds beraadslaagd met grote aannemers van dijkwerken. De baggeraars van Sliedrecht en de ervaren mensen van de Zuiderzeewerken zullen hun krach ten Inzetten om Schouwen droog te krijgen. Het afscheid van de militairen was hartelijk. Precies om negen uur ston den 200 man van de regimenten „Jan Willem Friso" en de Limburgse jagers alsmede de dukw-bemanningen op het Havenplein aangetreden. Burgemeester Schuurbéqque-Boeye dankte in een korte toespraak al deze mannen voor het prachtige werk, dat zij hebben ver richt. Zijn verzekering dat Schouwen- Duiveland weer uit het water zal her rijzen werd door de Nederlandse mili tairen met een driewerf „Hoera voor Zierikzee" begroet en toen vertrokken zij toegejuicht door de nog achterge bleven bevolking. Evacué's vertrokken. Ook de laatste evacué's zijn wegge gaan. Of moeten we misschien zeggen: „Voorlopig de laatste"Wethouder A. M. den Boer, die vrijwillig dit hoogst onplezierige werk van evacuatie commissaris op zich heeft genomen heeft ons daarvan het een en ander verteld. De heer Den Boer bleek enigszins gegriefd door wat er tot dus verre hierover in de dagbladen is ge publiceerd. En terecht. Men heeft hem willekeur verweten, maar zeker is déarvan geen sprake geweest. Wij ho pen hierop nog terug te komen. Waar hjj wel speciaal op wees, was op de bittere noodzaak van deze eva cuatie. Daar zijn allerlei oorzaken voor aan te geven. Daar zijn de gevaarlijke consequenties van het niet functionne- ren van de waterleiding en de riole ring; daar is het brandgevaar omdat vijf of zes families in een huis samen- Bemanningen door het Koninklijk Paar ontvangen, Gistermorgen zijn 16 helicoptères geland in de tuin en op het voetbal veld van paleis Soestdijk. 11 land den er in de achtertuin en 5 En gelse toestellen op het veld van K. P. S„ de voetbalclub van het personeel van het paleis. Om 11.00 uur landde het eerste toe stel, de helicoptère waarover Neder land beschikt, in de tuin, daarna een toestel van de „Sabena", waarna ach tereenvolgens 9 Amerikaanse heli coptères van het type „Bell" een keu rige landingsmanoeuvre uitvoerden. De voltallige bemanningen werden ten paleize door H. M. de Koningin en door Z. K. H. Prins Bernhard ontvangen. Na afloop van deze ontvangst maakte H. K. H. Prinses Margriet een tochtje per helicoptère over het paleis. Kort na 1 uur vertrokken de toe stellen voor een gezamenlijke rond vlucht, waarna zij naar hun bases terugkeerden. Van een zeer grote Amerikaanse helicoptère, die op Soesterberg geland is, is de bemanning eveneens ten pa leize ontvangen. NIEMAND ZONDER VERGUNNING NAAR STAVENISSE. De burgemeester van Stavenisse heeft bekend gemaakt, dat de moge lijkheid van terugkeer der mannelijke bevolking met ingang van gisteren tot nadere bekendmaking is stopgezet, zulks in verband met gereedmaking van slaapgelegenheden. Zodra verdere terugkeer mogelijk is zal zulks via de radio bekend worden gemaakt. Verder wordt de nadruk er op gevestigd, dat van morgen af niemand op het grond gebied der gemeente Stavenisse zal worden toegelaten, die niet in het be zit is van een persoonlijke vergunning van de burgemeester. Die vergunning wordt uitsluitend ter secretarie van Stavenisse te Tholen afgegeven en dus niet in Stavenisse zelf. Veiling voor Rampenfonds, Aan de Coöp. Veilingsvereniging te Middelburg werden door een teler enige producten geveild ten bate van het Rampenfonds. De opbrengst be droeg f 111.20 met inbegrip van het bedrag dat by de tweede maal de pro ducten opbrachten, daar een koper zijn gekocht product weer ter beschik king stelde. wonen en koken op alle mogelijke plaatsen, die daarvoor zeker niet ge schikt zijn.... Dit alles is echter niet het belangrijkste. Verreweg het be langrijkste is dat er nog gevaar dreigt in Zierikzee. Ernstig gevaar zelfs. Dit gevaar komt door het gat in de Schelp- hoek, een bres, die nu reeds 250 m. lang is en reeds een diepte heeft van ongeveer 30 meter. Daar doorheen stroomt het water naar Zierikzee toe. Op het ogenblik bereikt het nog een stand van ongeveer 1.80 m. boven N. A, P. Bq een krachtige wind echter, die het water zal opstuwen en dit was vanavond al te merken kan het stijgen tot omstreeks 2.70 m. en als men nu weet, dat het hoogste punt van Zierikzee 3.25 m. boven N.A.P. ligt begrijpt men, dat evacuatie abso lute noodzaak is Men kan nu eenmaal geen driedui zend mensen samen dringen op het kleine strookje grond dat nog droog blijft. Er wordt gewerkt. Over de plannen laat men zich in Zierikzee niet uit. De mannen die daar huizen in het gebouw van het Water schap Schouwen werkten haast dag en nacht en smeden voortdurend nieuwe plannen. Wat er precies uit de bus zal komen is niet met zekerheid te zeggen. De grootste zorgen zijn het gat bij Schelphoek en de zwakke toestand aan de dijk die van Zierikzee Noord waarts loopt en die de twee nog droge polders n.l, de Zonnemairepolder en het Waterschap Noord Gouwe be schermt. Het ligt in de bedoeling rond bet gat bij Schelphoek een nooddijk te leggen. Deze diepe breuk is niet zo eenvoudig te dichten en men wil de polders deze zomer tot elke prijs droog hebben. Aan de Schouwse dijk wordt bard gewerkt. Men spreekt er zelfs over dat men deze binnendijk tot een volledig zeewaardige dijk te maken. Zekerheid hierover kon men 'echter niet geven. Ook scheen men te over wegen ter bescherming van Zierikzee zelf om een betonnen munr te bou wen ter vervanging van de vloedplan ken, met doorgangen voor bet verkeer naar de nieuwe haven. Ook aan de waterleiding wordt hard .gewerkt, Zierikzee krijgt zijn water van Haamstede. Men vermoedt echter dat in het buizennet in het midden van Schouwen breuken zitten. Aange zien echter het een ware binnenzee is heelt men de hulp van duikers en kik- 1 vorsmannen ingeroepen. Men doet al 'het mogelijke om zo spoedig mogelijk weer water via de kraan te kunnen ieveren. Er zijn reeds rapporten opge steld over de levering van buta- en mijngas. Nog 15 dukws blijven in Zeeland, Gisterochtend vertrokken uit Goes 25 dukws met Duitse bemanning weer naar Duitsland. Van de veertig dukws, die hier in Zeeland hebben geopereerd mogen er nog 15 blijven, waarvan één in Baarland en één in Ellewoutsdijk. De Duitsers, die in dienst staan van het Amerikaanse bezettingsleger in Duitsland hadden er spijt van weer te moeten vertrekken. „We konden hier nog genoeg doen", zo was hun me ning. MINISTER MANSHOLT DEELDE MEE: In de avondvergadering van de Eer ste Kamer heeft de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, onder zeer groot voorbehoud meegedeeld, dat 800 ha. wintertarwe onder water staat. Hier van moet 100 ha. als verloren worden beschouwd. Voor dit jaar is te rekenen op minder aanplant van 27.000 ha gra nen, 10.000 ha. suikerbieten, 7000 ha. vlas, 5000 ha. peulvruchten en voorts o.a. 500 ha. uien. Wat de pootaardappelen betreft, verwachtte de minister voor de oogst 1954 geen moeilijkheden. Voor de oogst 1953 worden reeds maatregelen geno men. Getracht wordt 2000 ton poot- POLDERDIJK IN DIRKSLAND BIJNA DOORGEBROKEN. Er was gisteravond alarm in Dirks- land, waar een polderdijk op doorbre ken stond. In de polder Diederik staat namelijk een sluis, een zogenaamde duiker, die de Duitsers tijdens de be zetting gebruikten voor de inundatie. Om het water uit de polder te spuien op de haven van Dirksland, gebruikte men thans deze erfenis van de Duit sers. Dit had evenwel het gevolg, dat naast de sluis de dijk verzakte en een gat ontstond. Hier door dreigde gevaar voor onderlopen van de polder en het dorp Melissant. Er werd alarm gesla gen en in allerijl werden tientallen vrachtwagens naar de plaats des on- heils gedirigeerd. Duizenden zakken zand werden in het gat geworpen om de kracht van het water te bedwin gen. Men is er op het ogenblik nog mee bezig, maar volgens deskundigen is het gevaar geweken. Krachttoer van Rijkswaterstaat. Omstreeks de 21ste Februari gaat Rijkswaterstaat bij Killand-Bath een krachttoer lanceren. In samenwerking met militairen en de Nederlandse spoorwegen wil men in zes uur tijds de nooddijk leggen over de Vierde Weg bij Riliand, waarover wij enkele dagen geleden al geschreven hebben, en die hopelijk een eind zal maken aan de lelijke situatie in die omgeving. Het is niet mogelijk, dat dan de spoorlijn vanaf de Kreekrakdam naar Krabbendijke weer droog zal komen te liggen. De dijk, die anderhalve meter hoog en drie meter breed moet worden, loopt van de buitendijk ten Zuiden van Rilland met een bocht naar de binnendijk ten Oosten van Rilland, die tevens de scheiding vormt tussen de Reigersbergsche en de Bathpolder. De spoorwegen zullen het zand aanvoeren met speciale zandtreinen. Men wacht het laagste tij af, dat is omstreeks 21 Februari. Als de dijk het de eerste dag houdt, zal men door hem telkens te verhogen de situatie meester kunnen blijven. VOOR COÖRDINATIE EN CONTACT. Ged. Staten van Zeeland hebben zich verplicht gezien een voor het eiland Schouwen en Duiveland zeer belangrijk besluit te nemen. Zij hebben het lid van hun college, mr dr A. J. J. Mes, aangewezen naar Zierikzee te gaan, waar hij voorlopig zijn standplaats zal hebben, evenals dr B. D. H. Teilegen Azn., de oud-Griffier der Staten van Zeeland, die zal optreden als plaats vervanger van de heer Mes. Het doel van dit besluit is te komen tot een coördinatie van de belangen, welke dringend noodzakelijk is. De autonomie van de gemeente-, polder- en waterschapsbesturen wordt door dit besluit van Ged. Staten niet in het minst aangetast. Zij houden al hun bevoegd heden. Er is echter behoefte aan een veel steviger contact. heer Mes is de macht verleend zich Eén der overwegingen van Ged. Sta ten is geweest, dat door de toestand, welke is ontstaan als gevolg van de ramp, die Schouwen en Duiveland ge troffen heeft, het voor een juiste uit oefening van het hun bij de wet op gedragen toezicht op de gemeentebe sturen en op de polders en water schappen en ook voor het nemen van besluiten vereiste contact niet voldoen de mogelijk is. Ged. Staten overwogen verder, dat onder deze buitengewone omstandig heden aan dit reeds in normale tij den noodzakelijke contact nog meer behoefte bestaat, mede met het oog op de verschillende belangen, welker ef fectieve behartiging meer dan anders een coördinatie dringend noodzakelijk maakt. Over de te nemen maatregelen is overleg gepleegd met de minister van Binnenlandse Zaken. DE TAAK. Besloten is mr dr Mes aan te wijzen voor het onderhouden van het nodige contact tussen de gemeente-, polder en waterschapsbesturen enerzijds en 't Provinciaal Bestuur anderzijds en voor het tot stand brengen van de in de huidige omstandigheden noodzakelijke coördinatie in de ruimste zin. Aan de in zijn taak te doen bijstaan en zich bij afwezigheid te doen vervangen door dr Teilegen, die in dat geval de zelfde bevoegdheden zal bezitten als mr Mes. Het ligt in de bedoeling, dat dr Tei legen voorlopig Schouwen en Duive land niet zal verlaten. Mr Mes zal niet permanent in Zierikzee kunnen zijn, omdat hij elders vele besprekingen omtrent de situatie op Schouwen en Duiveland zal moeten voeren. De he ren zullen worden geassisteerd door een drietal ambtenaren van de Prov. Griffie. MEDEWEDKING. Ged. Staten hebben hun besluit toe gezonden aan alle gemeente-, polder en waterschapsbesturen op Schouwen en Duiveland. In een begeleidend schrijven spreken zij hun vertrouwen uit, dat-deze besturen zoveel mogelijk in overleg zullen treden met de heren Mes en Teilegen omtrent alle aange legenheden, die verband houden met de toestand, zoals deze tengevolge van de ramp is ontstaan. Ook wordt ver zocht de nodige aandacht te schenken aan de aanwijzingen, welke genoemde heren raadzaam achten te geven. aardappelen bijeen te brengen, de helft van deze hoeveelheid ïs reeds bij een. Er zal worden nagegaan of de ex portbeperkingen, die na de ramp zijn ingevoerd, in de naaste toekomst kun nen worden verzacht. STAGNATIE IN DE EXPORT. De leveringen aan het Amerikaanse bezettingsleger in West-Duitsiand heb ben enige moeilijkheden ondervonden. 15.000 ton aardappelen zullen niet ge leverd kunnen worden, tenzij de situa tie dit alsnog mogelijk maakt. Er is ook enige stagnatie bij de melkleverantie aan het Amerikaanse leger geweest, maar deze is weer op gang. Ten aanzien van eventuele herver kaveling is een wettelijke regeling in overweging. Een grote daling van de prijzen op de wereldmarkten is volgens de mi- 'mster niet te verwachten. Voor onze export is dit stellig van betekenis. TWEE MIJNWERKERS VERONGELUKT. In de afgelopen 24 uur hebben twee mijnwerkers het leven gelaten in de Limburgse mijnindustrie. In de mijn Laura te Eyggelshoven geraakte de 42-jarige hulphouwer J. A. Haan uit Nieuwenhagen in de laad plaats op de 378 meter verdieping be kneld tussen de wand van deze laad plaats en een rijdende locomotief. Tijdens het transport naar het zie kenhuis overleed hij aan de bekomen verwondingen. H. was gehuwd en vader van 3 kinderen. Op de 700 meter verdieping van de Staatsmijn Emma te Treebeek werd de 43-jarige houwer J. H. Steinbusch uit Nuth zwaar gewond aangetroffen aan de voet van een opbraak. Hij overleed korte tijd later aan zijn ver wondingen. Dit slachtoffer laat een vrouw met 7 kinderen achter. FRANKRIJK HEEFT BEZWAREN. Sterkte zou op 20.000 man worden gebracht. In Bonn wordt vernomen, dat van Franse zijde bezwaren zijn gerezen te gen het besluit van de Westduitse bondsdag om de sterkte van de federale grenspolitie van 10.000 op 30.000 man te brengen. Een dergelijke beslissing komt in fei te neer op een wijziging van de aard van de maatregelen, waartoe op de conferentie van ministers van Buiten landse Zaken te New York in Septem ber 1950 werd besloten. Men is toen n.l. overeengekomen, West-Duitsiand toestemming te geven om een politie macht van 30.000 man op de been te brengen, welke zou worden verdeeld over de staten en zou komen te staan onder bevel van de regeringen aldaar. De stand van zaken is thans zo, dat er een federale grenspolitie ter sterkte van 10.000 man bestaat, terwijl een gelijk aantal politietroepen voor de handhaving van orde en rust ter be schikking van de staten staat. Indien nu de omvang van de federale grenspolitie, zo redeneert men, verdub beld wordt, zal de toegestane totale sterkte van de politietroepen voor twee derde onder gezag der bondsregering staan, zulks in strijd met het te New York aanvaard beginsel van decentrali satie. Bovendien beschikt de federale grens politie over een zwaardere bewapening dan de troepen onder bevel van de sta ten. Voorts acht men het in Franse kringen niet wenselijk dat te grote Westduitse afdelingen langs de zöne- grens worden opgesteld, tegenover de volledig bewapende Oostduitse volkspo- litie. DE BILT ZEGTt Zwaar bewolkt met plaatselijk nevel of mist en hier en daar wat lichte re gen of motregen. Matige westelijke wind. Temperaturen op de meeste plaatsen enkele graden hoger dan gis teren. De hutpaeue van het Deense Rode Kruis voor Nederland heeft tot dusverre voor een waarde van meer dan 8 millioen gulden opgebracht. Aan geld werd ongeveer 1.1 millioen gulden ingezameld, terwijl voor een waarde van ongeveer 7 millioen gulden aan kleding, gereedschappen, enz. werd héteen- gebracht. Holland heeft kruiwagens nodig, en alleen al in Kopenhagen werden er enige honderden bijeengebracht. lu optocht werden ze het station gebracht, door schoolkinderen, vanwaar rij zouden worden getrans porteerd naar Nederland. De stoet in de straten van Kopenhagen. TWEEDE KAMER Gistermiddag heeft voorzitter Kortenhorst in de Tweede Kamer de waters noodcommissie samengesteld, bestaande uit 15 leden o.a. de enige Zeeuwse afgevaardigde Baron van der Feltz. Ook nu weer rees de vraag of de com missie ook de communisten m deze commissie moesten toelaten. De voor zitter liet de fractievoorzitter van de P. v. d. A. de kastanjes uit het vuur halen. Voor dat er nog namen waren genoemd, diende deze socialist een motie in om de communisten uit deze commissie te weren. Zijn voornaamste argument was, dat de commissie zaken krijgt te bespreken die niet voor communistische oren bestemd zijn, zoals defensie-problemen en de bescher ming van de burger bevolking. Deze motie werd aangenomen met de stemmen van de liberalen en de communisten tegen. er nog geen zekerheid bestaat over het prijsverloop in Nederland. De Nederlandse regering houdt de bevoegdheid om huisbrand te subsi diëren. Mr Oud betoogde uitvoerig dat het niet verstandig is om de communisten uit te sluiten. Het is aan geen twijfel onderhevig dat hij geen waardering heeft voor het optreden van deze Mos- kovieten. Door de houding van hen bij het watersnood-debat hebben zij zelf een buitengewone goede bijdrage geleverd in het regelmatig laten ver dwijnen van deze groep, zo zei de heer Oud. Om hun critiek in het licht te stellen moet men hen juist in de com missie opnemen. Door hun dwaze en ongefundeerde critiek komen zij dan nog grondiger in hun hemd te staan. De heer Gortzak begreep deze motie wel. Hij beweerde dat de Amerikanen uit strategische overwegingen voor standers kunnen zijn van het niet dich ten van de dijken. Met 37 tegen 44 stemmen verwierp de Kamer het artikel, in de wijziging van de l.o.-wet om esperanto op de lagere scholen mogelijk te maken. Voor stemden slechts de socialisten, de liberalen, communisten en de heer Roosjen (A.R.). Na een kort debat aanvaardde men het ontwerp om de vereveningsheffing te verlagen tot 4 pet. Algemeen, behalve de socialisten, was men van oordeel, dat deze verla ging met een percent niet voldoen de was. In antwoord op vragen van de heer Nederhorst over de gevolgen van het intreden van een gemeenschappelijke markt van kolen en staal voor econo mische en sociale verhoudingen in ons land antwoordde minister Zijlstra, dat OPSTELWEDSTRIJD VER. NATIES. Prijs: een maand naar New York. Evenals andere jaren wordt thans ook weer door het departement of public in formation van de Ver. Naties een opstel wedstrijd georganiseerd voor personen van 20 tot 35 jaar, die lid zijn van een organisatie welke actief samenwerkt met de vereniging voor internationale rechts orde of welke aangesloten is bij een in ternationale particuliere organisatie, die met de Verenigde Naties samenwerkt. Dit zijn de onderwerpen: 1. De technische hulpverlening der Ver. Naties en de vrede. De plicht der volke ren en de verantwoordelijkheid der inter nationale gemeenschap. 2. De rol van de particuliere organisa ties bij de uitvoering van de grondbegin selen der Verenigde Naties. 8. De opstellen dienen vóór 20 April a.s. te worden ingezonden bij de Nederlandse inlichtingendienst voor de Ver. Naties, Oranjestraat 4, Den Haag. Aan het zelfde adres zijn nadere Inlichtingen verkrijg baar. BLUSLEIDINGEN DREIGEN TE BREKEN. Naar wij vernemen zijn bij Krui- ningen en Krabbendijke bij de bui zen der waterleiding tengevolge van de werking en de druk van het bin- nengevloeide zeewater uitschurin gen en onderspoelingen ontstaan, die zeer zorgelijk moeten worden genoemd en die, wanneer zij niet snel ongedaan kunnen worden ge maakt, de watervoorziening van Zuid-Beveland en een gedeelte van Walcheren onmogelijk zullen ma ken, doordat de buizen zullen bre ken of ernstig gaan lekken. Zodra de calamiteiten waren ontdekt, is men begonnen met het treffen van maatregelen. Sedert enige tijd liggen ter plaatse twee buisleidingen. Het oude stalen buizennet doet nog steeds dienst, maar grotendeels evenwijdig daaraan ligt een betonnen buisleiding, die een gro tere middellijn heeft. Bij Krabbendijke is over een afstand de stalen leiding onderspoeld. De Prov. Waterstaat is direct begonnen met het treffen van voorzieningen, die zullen bestaan uit een bekisting, een steenbestorting of een systeem van jukken. Met man en macht wordt gewerkt en men hoopt de situatie meester te kunnen worden. Bij Kruiningen is de uitschuring ge constateerd op een plaats recht tegen over de Veerhaven, waar de buislei- ding, bier van beton, in de berm van de Rijksweg ligt. Door de kracht van het water schijnt hier het betonnen wegdek steeds meer af te brokkelen. De herstelwerkzaamheden worden uit gevoerd door de Rijkswaterstaat, in overleg met de Waterleiding Mij. „Zuid-Baveland".

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1