MA f ZEN Verzekering kan risico niet dragen. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 De over stroming sschade Hulp van de overheid zal gewenste oplossing moeten brengen. Prof. dr W. Rip. MATROZENSHAG Generaal Bradley over Formosa, de blokkade en Korea* Chr* Sociale Beweging in actie voor hulpverlening* DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Haarlemmer voort vluchtig Neo-Mazistische Organisatie in Duitsland verboden. KERK EN SCHOOL Moderamen Gen* Sy node stelt watersnood- commissie in. Militairen uit Poortvliet teruggeroepen. VEILINGBERICHTEN IS HET LEYEH DUUR ZEEUWSCH DAGBLAD (m?jn kruidenier) brengt me steeds extraatjes! Februari 1953 „Een dekking door verzekering tegen het risico van overstromingsschade op grote schaal in Nederland en ook in het buitenland is nimmer mogelijk ge weest". Als eerste oorzaak hiervoor noemt de firma R. Mees Zn te Rot terdam, bankiers en assurantiemake laars, in een beschouwing over „De overstromingsramp en verzekering", dat het cumulatiegevaar verbonden aan een dergelijke verzekering dermate groot is, dat de verzekeraars, zelf bij een verfijnd systeem van herverzeke ring op internationale basis, hun finan ciële positie ernstig in gevaar zouden kunnen brengen. Vervolgens zouden de verzekeraars van een dergelijk risico spoedig bemer ken, dat er alleen belangstelling be staat bü hen, die door de geëxposeerde ligging van huii eigendommen (in Ne derland dus bij de grote rivieren en de kusten) kans lopen door een ramp, zoals wij thans kennen, te worden ge troffen. Een der elementaire voorwaar den: een behoorlijke spreiding van ri sico, zou dus van stonde af aan ont breken. De firma trekt hieruit de conclusie, dat de gevolgen van natuurrampen als Zoals we Dinsdag al berichtten heeft het Bestuur van de Stichting „Bijzondere leerstoelen voor Chr. Maatschappijleer te Wageningen' behoudens Kon. goedkeuring, tot bijzonder hoogleraar aan de Land' bouw Hogeschool benoemd Mr Dr W. Rip, te Voorburg. Mr Dr Rip is lid van de Eerste Kamer en advi seur van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. Zoals bekend promoveer de hij op 19 December j.l. aan de V.U. op het proefschrift over Land bouw en Publiek reek felüVe Be drijfsorganisatie Reeds in 19i i namen de Nei Chr. Boeren- en Tuindersbond ei de Chr L°hd-"r"eiders- bond „et besluit tot gezamenlijke oprichting van de in de aanhef ge noemde stichting. Het bestuur be staat uit twee vertegenwoordi gers van de C.B.T.B., n.i. uè her.en A. W. Biewenga te Gasthuizenén W. P. Cnossen te Woerden en uït twee ver tegenwoordigers van de N.C.L.B. te weten de hëreri P. Stokman 1 të Bei den en H. Ouderkerk té Utrecht. Voor zitter was wijlen Mr J. Terpstra, in wiens plaats nog geen ander is aan gewezen. De waarnemend voorzitter, da heer W. P. Cnossen, vertélde ons dat de stichting in het leven werd ge roepen, omdat zowel de a.s. leraren bij het Chr. Middelbaar Landbouw onderwijs als de overige studenten te Wageningen, die in de toekomst een leidende plaats zullen innemen op agrarisch gebied, op de hoogte dienen te zijn met de Chr. sociale en econo mische agrarische politiek. Mr Dr Rip gaf ons zijn visie op de taak die hem te Wageningen wacht „Het zal mijn opdracht zijn te bestu deren en te belichten wat de achter gronden van het maatschappelijk le ven zijn bezien vanuit onze christelijke visie", zo zei hij, „En daarbij zal het niet alleen gaan om de verhouding werkgever-werknemer. Ook de verhou ding van de Christelijke ondernemer tegenover de zakelijke productiefac toren dient bestudeerd te worden". Het curatorium van de stichting zal de leeropdracht nog nader formule ren. In dit curatorium hebben zitting de heren Baron Mr S, van Heemstra, Dr M, A. J. Visser, Mr J. Verdam, Ir R. van Hees en Prof. Dr J. Zijlstra. Werving Bescherming Bevolking loopt goed. Het aantal vrijwilligers voor de Bescherming Bevolking in de provin cies Noord-Brabant, Limburg en Overijssel stijgt nog steeds. In de genoemde drie provincies zijn thans ruim 23.000 vrijwilligers be schikbaar. Vooral in Overijssel zijn de resultaten van de werving zeer gunstig. Een wgek geleden, n.i. op 2 Febru ari is de werving begonnen in Gel derland, Utrecht 't Gooi en kring Gouda. Ook in deze gebieden zijn de resul taten verheugend. In totaal hebben in de provincie Gelderland tot nu toe 7152 personen zich bereid verklaard aan de B.B. mee te doen, in Utrecht 6929 personen. In deze beide provin cies en het Gooi en Gouda is de stand ongeveer 15.250. deze door de gehele gemeenschap be horen te worden gedragen. DB GETROFFENEN. Over de situatie, waarin de getrof fenen op het ogenblik verkeren in het licht van de door hen afgesloten ver zekeringen, wordt de mening uitgespro ken, dat er ongetwijfeld een vrij groot aantal bedrijven en personen is, dat krachtens een of andere polis aanspra ken kan maken. Er is ook een vrij groot aantal polissen in omloop voor parti culieren, die de opstal van hun woon huis en de inhoud daarvan óp uitge breide voorwaarden hebben verzekerd. Geval voor geval zal dienen te wor den beoordeeldof een getroffene rech tens verhaal zal kunnen uitoefenen. Het beste advies wordt geacht zich te verstaan met zijn vertrouwensman op verzekeringsgebied. STORMSCHADE. Ook het aantal stormschadeverzeke ringen zal vrij belangrijk geweest zijn, doch in de meeste van deze polissen is uitdrukkelijk bepaald, dat de schade door overstroming niet is gedekt. Bij de jongste ramp zullen de materiële verwoestingen wel voornamelijk ver oorzaakt zijn door het water en niet door de storm. De firma besluit haar beschouwing met de opmerking, dat de van over heidswege in het vooruitzicht gestelde financiële hulp de gewenste oplossing moet brengen. „Al zal bjj de vergoeding van overheidswege met de verhaals- mogelijkheid op de particuliere verzeke raar rekening worden gehouden". Nederlandse aak bij Emmerik gezonken, Bjj Emmerik is Dinsdag na een bot sing met het Duitse motorschip „Han nover" de Rotterdamse rijnaak „Dam- ko 76" gezonken. De „Damko 76", die deel uitmaakte van een sleep, werd aan de achtersteven geramd. De aak, die met cement ge laden was, zonk binnen enkele minuten. De opvarenden konden zich redden. KAROLUS WIL BLIJVEN...." Het wordt tijd, dat we Karolus weer eens gaan opzoeken. aardige kraai zat in een hoek van de zaal tussen de brokstukken en hield trouw de wacht bovenop een stapel tele grammen en gelukwensen, die uit alle delen van de wereld naar Pieter en Do- remie waren gezonden. „Ik weet niet, wat ik er van denken moet", zuchtte het beest. „De mensenwereld is erg vreemd. Ik geloof dat Pieter en Doremie nu beroemcj zijn. Ja natuurlijk, ze zijn beroemd want de mensen juichen ze toe en ze krijgen veel telegrammen. Maarnu mag ik natuurlijk geen vriend meer van Ze zijn'eigenlijk ben ik bangja ik ben bang, dat Pieter zal zeggen, dat ik geen vriend méér van hem mag zijn, want ik ben maar een kraai, een doodgewone kraai. Was Pieter maar niet be roemd, was Pieter maar weer een- geworiB.Pieter.Zo dacht Karolus en zijn kraaienhart begon sneller te kloppen toen. hij het tweetal plots op hem af zag komen. „Karolus, beste goeie'Karolusbegon Pieter. „Ik kom je je viool terug geven". De kraai keek de jongen met grote trouwe ogen aan en zijn ondersna vel trilde een beetje. Hij wou wat zeggen, maar het leek wel of hij niets kón zeggen. „Ikikklonk het schor en toen plotseling begop Karolus als een klein kind te huilen. „Ikik wil de viool niet meer. Je mag hem altijd houden, maarik wil bjj je blijven, Pieter. Ik vind je zo leuk, laat me asje blieft bjj je bljjven I" Ingezonden Mededeling «adv VAN ROSSEM S Generaal Omar Bradley, voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, heeft verklaringen afgelegd in een besloten zitting van de'com missie voor de buitenlandse betrekkingen van .de Amerikaanse Senaat. Vol gens de voorzitter der commissie, senator Wiley, zijn de volgende punten behandeld; 1. Formosa, Generaal Bradley vér- klaarde dat thans meer wapens naar dit eiland worden gezonden. 2. Mogelijke blokkade van commu nistisch China. Generaal Bradley wees er op dat een beslissing hierin door de president moet worden genomen. „De stafchefs doen hier aan politiek", ver klaarde hij. Volgens twee leden der commissie zeide Bradley nog dat een Getroffen collega's worden geholpen (Van onze Utrechtse correspondent). I,;.- De Clir. maatschappelijke organisaties ontplooien op het ogenblik een grote, activiteit op het gebied van de hulpverlening aan door de ramp getroffenen.' In de eerste plaats werken zjj natuurlijk mee aan alle 'initiatieven, die ge zamenlijk worden ontwikkeld. Hiernaast worden echter allerwege acties in het leven - geroepen om ge troffen- collega's extra hulp' te bieden. Zo hééft de Chr. Kruideniersbond be sloten in samenwerking mót de zuster, organisaties door de ramp getroffen kruideniers té helpen. Een fonds werd gevormd, waarin de bondën zelf on middellijk f 3.000 stortten. De Bond van Chr. Bakkerspatroons zal' het Bakkers noodfonds uit de oorlog weer in wer king doen treden ten behoeve van bak kers, die bun bedrijf kwjjt zjjn. Alle leden werden opgewekt om minstens de prijs van een baaltje bloem beschikbaar te stellen. Ook ging een oproep uit om overtollige bedrijfsmiddelen aan getrof fen collega's af te staan. De heer F. van der Wey te Leeuwar den, voorzitter van de Chr. Bond van Schilderspatroons, deed in het Bonds orgaan ook een dringend beroep op de ieden om bijzondere hulp te bieden aan de schilders in het rampgebied. De Ned. Ohr. Bond van Aannemers en Bouwvakpatroons besloot zijn Fonds Bijzondere Noden open te stellen voor getroffen leden. Voorts deed het be stuur een beroep op de leden in de ge troffen gebieden. Bestuursleden en functionnarissen van de bond reisden door het rampgebied om de schade op te nemen, die aan de bedrijven van ie den wa» toegebracht. Noodfonds Verbond Nederlandse Werkgevers geeft drie ton. Door het Noodfond» Verbond van Nederlandse Werkgevers is een bedrag van f 300.000 overgemaakt aan het Nationale Rampenfonds. Deze storting staat los van de steun, welke de Ne derlandse industrie langs andere we gen ter leniging van de nood ln geld of natura ter beschikking heeft ge steld en stelt. De opvarenden van de „Sibajak" groeten II. Via Scheveningen-Radio ontvingen wjj het volgende telegram van de „Sibajak", die op weg is naar Nw.- Zeeland: „Met kust Nieuw-Zeeland in zicht verheugen passagiers „Sibajak" zich zich op aankomst Wellington en ont scheping Donderdagmiddag en zenden beste groeten familie, verloofden en vrienden". SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHÊ EFFECTENBEURS medegedeeld door de A.MSTERDAMSCHE BANK N>V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Invest. Certif. Nederl. 1962/'64 cum Grootboek 1946 3'/» K. Olie 1950 Cult. H. lud. Bk Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent C'alvé Delft Fok kei- Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do. 6 cam. pref. wd. Unilever VV il ton - Fijenoord I» iliton I rubr. biliton IJ rubr. ultsche Petr. '"to, pref. 95% 94% 95% 95% 96% 95% 112 55 112% 159% 170% 271 103 123% 107 160 158 198 214 162% 139% 186% 170 175 294% 304 95% 94% 95% 95% 96 95 112 55% 111% 159% 167% 272% 103% 123% 107% 159% 157% 214 162% 138% 185% 169% 175 296% 304 Kon. Olie 313% 314 Dito, onderaand. 312 312% Moeara Enim .492% 493 A'dam Rubber 88% 92% Bandar Rubber _93% 94 Deli Bat. Rubber "96% 98 Oost Java Rubber 37% 37% Kendeng Lemboe 62% 63% De Oostkust 97 98% Serbadjadi 42 42 Holl. Am. Lijn 142 140 Java China Jap.lijn^— Kón. Boot 138% 138 Kon. Paketvrt 119% 120% Kon. Rott. Lloyd 126% 127 Ned. Sch. Unie 130% 129% Omineren's' Sch.vrt 161% 160% St.v. Mij Nederl. 148 148 H.V.A. 102% 104 Java Cult. 44 44% Vorstenlanden 20% 20% N.I.S.U. 65 85 Deli Bat. Mij 111% 112% Deli Mij 81% 82%. Senembah 72% 75% Müller Co 172% Amsterd. Bank 171% 171% Escompto Bank 61% 61% Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Am. Radiator Borneo Sumatra Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Kennecott Rep. Steel U.S. Steel Iptern. Nickel Stand. Brands North. AAni. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Tide Water Shell Union Baltimore Pennsylvania New York Centfc Miss» K. Texas 162-4 1624 168 1695a m 88)4 w 1554 urn 110 «o;l 42 41J4 S34 88 52)4 61-4 6654 16-4 16H 774 77 45 m 40 '4 40)4 4454 44)4 27 H 27)4 23 23 90 8854 5654 5654 6154 61 m 60J4 77?4 22-4 69% 6954 26 '4 22-4 2254 23H 23)4 654 6-4 Tenslotte organiseert de Chr. Mid denstandsbond momenteel een actie tot kuip aan alle standgenoten. De Ned. Qhr. Boeren- en Tuinders bond participeert natuurlijk in de gift van f 1 millioen, die de georganiseerde' landbouw en zuivelbereiding schonk aan het Nationaal Rampenfonds. Dezer dagen zal het bestuur van de C.B.T.B. bespreken, wat verder voor de eigen leden kan worden gedaan. Deze organi satie heeft wel een buitengewoon groot aantal leden onder de door de ramp ge troffenen. Het Chr. Nationaal Vakverbond met zijn aangesloten organisaties gaf niet alleen f 80.000, maar stelde bovendien de apparatuur van het Fonds Draagt Elkanders Lasten beschikbaar, evenals het vacantie-oord van het Verbond te Putten. Ook het vacantie-oord van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale te Drie bergen werd ter beschikking gesteld voor de huisvesting van evacué's. Vrees voor ontdekking yan verduistering. Een grote Haarlemse uitgeverij is door één van haar vertegenwoordi ger», een 35-jarige gehuwde Amster dammer, voor een bedrag van ruim 15.000 benadeeld. De man is voort vluchtig sinds Zaterdag j.l. en men vermoedt, dat hij zich in België op houdt. De fraude is uitgekomen, door dat de man de vlucht genomen heeft. De directie van de uitgeverij was n.i. van plan een nieuwe administratie- vorm in te voeren en had al haar ver tegenwoordigers een brief geschre ven om een bespreking daarover op het hoofdkantoor te Haarlem bij te, wonen. Ook de verdachte ontving de ze uitnodiging, doch zag daarin een aanwijzing dat zijn manupulaties ont dekt waren. Hij vluchtte met een au to van de zaak naar Breda en liet enkele brieven achter aan zijn vrouw en aan de directie, waarin hij om. clementie voor zjjn misdrijf vroeg. De auto is in Breda in een garage aangetroffen. De politie heeft aanwij zingen, dat de man naar België is uitgeweken. Een onderzoek naar de fraude heeft uitgewezen, dat de ver duisteringen zich over vijf jaar Uit strekken. Militaire hulp vermindert. De militaire autoriteiten streven er naar om geleidelijk de militaire hulp te verminderen voorzover dit mogelijk in verband met de toestand in de noodgebieden. De algemene gedragslijn zal zjjn, dat in de eerste plaats de buitenlandse troepen Him taak zullen beëindigen. Op 3 Februari bedroeg het aantal manschappen van de Koninklijke Landmacht, dat ingeschakeld was bij de hulp- en herstellingswerkzaamhe den rond 12.000 man. Ongeveer 6.000 man waren ingezet in West- en Noord- Brabant, de Zeeuwse eilanden en Zeeuwsch-Vlaanderen. Amer tot levenslang veroordeeld. Generaal Hoessein Sirry Amer, voormalig commandant van het Egyptische korps grenstroepen en, naar wordt gezegd lid van „De IJze ren Garde" van oud-koning Faroek, is Woensdag tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. marine-blokkade der door de Russen bezette havens van Dairen en Port Arthur niet in strijd zou zijn met het internationale recht, daar de souverei- niteit over deze havens door de Chi nezen wordt uitgeoefend. 3. Korea. Generaal Bradley besprak vraagstukken, verhand houdend met een groter gebruik maken van de Zuid-Koreaanse mannen voor het vor men van militaire eenheden. Hij deelde mede, dat de bevoorra ding der verbonden strijdkrachten in Korea met ammunitie thans zeer is verbeterd. Generaal Bradley gaf verschillende methoden aan, welker aanwending volgens hem een einde aan de strijd in Korea zou kunnen maken. Hij sprak zich er niet over uit, welke oplossing hij de beste achtte. Een der senatoren verklaarde dat Bradley, in antwoord op hem gestelde vragen, had gezegd dat al deze werk wijzen, om de Koreaanse oorlog te be ëindigen, een gemeenschappelijke kant bezaten, namelijk de noodzaak om meer uitrusting en militairen ter be schikking te stellen. Een andere senator verklaarde nog dat ook' werd «gesproken over Iiïdö- China en de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie. De Westduitse regering heeft de ont binding bevolen van het „Freikorps Deutschland", een neo-nazistische organi satie. Vier leiders zijn gearresteerd. On der-hen bevinden zich een vroegere gau- leiter, Frauenfeld genaamd, en de voor zitter van de „Brudersehaft", een vereni ging van oud-strijders. Voorts is een bevel tot inhechtenisne ming uitgevaardigd tegen dr Guenther Scheel, oud-studentenleider, die vorige maand door de Britten is gearresteerd sa men met de groep-Naumann, verdacht van landverraad. Het Kabinet noemt het korps een nieuw-nazistische, para-militaire organi satie, die zich nog steeds gebonden acht door de eed van trouw aan Hitier en groot-admiraal Karl Doenitz als het wet tige staatshoofd beschouwt. (Doenitz zit een gevangenisstraf van tien jaar uit we gens oorlogsmisdaden). Het stelde zich ten doel zich, zonodig met geweld, van de macht meester te maken en een „Duitse democratie" te stichten na een volksstem ming. De „Brudersehaft" werd vlak na de oor log opgericht als een geheime organisatie van oud-officieren. De nieuwe Amerikaanse Hoge Com missaris in West-Duitsland, James Conant, heeft Dinsdag bij aankomst te Bonn onder meer verklaard, dat de thans door hem beklede functie zal worden opgeheven. Het ligt in het voornemen der Amerikaanse regering in de toekomst een ambassadeur te Bonn te benoemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harlingen, toez., F. Bloemhof te Spannum; te Kuinre, toez., M. C. Don, cand. te Middelburg. Aangenomen naar Mijdrecht, toez., F. N. M. Nijssen, vic. te Delft; naar Wezepe, P. M. van Waarden te Kuinre. Benoemd tot vic. te Erichem, G. Griffioen, cand. te Apeldoorn. Geslaagd. Aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde met lof voor het doctoraal examen godgeleerdheid, mej. A. G. van Dalen, aldaar. Dr H. v. d. Linde beroepen te Middelburg'. Dr H. v. d. Lmde, prédikapt in al gemene dienst der Ned. Herv. -Kerk en landelijk secretaris van de Oecu menische raad, is. beroepen - door de Ned, Herv. gemeente te Middelburg in de vacature, ontstaan door het ver trek van ds W. B. A. Smits, naar Rotterdam-Féyenöord. Het moderamen der Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in overleg met de vertegenwoordigers van de bij hulpverlening en herstel betrokken or ganen van bijstand, een watersnóodcöm- missie ingesteld. Deze commissie is onderverdeeld in zes commissariaten, en wel voor; het pasto raat onder de geëvacueerden; de diaco nale zorg aan de geëvacueerden, thans en na hun terugkeer; de zorg voor de in komsten van hen, die in nood- en evacu- atiegebieden in dienst der kerk werk zaam zijn; voor het herstel van het finan ciële leven der getroffen gemeenten en de zorg voor het herstel van de registers van de kerkelijke stand; voor het herstel van de gebouwen (kerken, pastorieën etc.) de inboedels vn predikanten volie- dig in het pastoraat werkzaam; Voor de kerkelijke archieven. Elk commissariaat staat onder leiding van een deskundig commissaris. De lei ding der watersnoodcommissie berust bij de secretaris-generaal en de secretaris voor algemene zaken der Ned. Herv. Kerk. De watersnoodcommissie der Ned. Herv. Kerk besloot o.m. door buitenland se kerken verleende hulp te besteden in overleg met de in het landelijk inter kerkelijk bureau noodvoorziening samen werkende kerken. De gaten in de buitendijk van de ge meente Poortvliet zjjn dicht gekomen. Met man en macht wordt gewerkt aan verdere versteviging. Voor de eerste maai is gisteren geen nieuw vloedwater binnengestroomd. Op grote wijze zijn gisteren tal van droppingen uitgevoerd. De verleende hulp door Franse en Hollandse militairen, alsmede arbeider» uit verschillende delen van het land en technici van verschillende instanties i» hoogst loffelijk. De verbinding met Tholen kan in uiterste noodzakelijkheid plaats vinden, met enkele gestation- neerde roei- en rubberboten. Scherpe- nisse kan thans bereikt worden met tractoren en hoge vrachtwagens. Het moreel van de bevolking staat op hoog peil. De mensen gunnen zich geen tijd om te eten en te slapen. De toestand blijft echter hoopvol. Aan de zeedijk werken thans plm. 1.000 mensen. Aan level t liddelen is geen gebrek, dank zei de droppings. Zeer tot spijt van de Burgemeester moesten gisteren de Poortvlietse mili tairen naar bun garnizoen terugkeren. Ondanks het vele werk is het de bur gemeester gflukt voornoemde personen te hóuden.' Alleen een paar straten in de ge meente- staan droog, en daar moeten de inwoners verblijven. RIDGWAY PRIJST AMERIKAANSE SOLDATEN IN NEDERLAND. Generaal Ridgway, dé geallieerde opperbevelhebber in Europa,' prijst in een 'onder de Amerikaanse soldaten in Nederland verspreide boodschap deze soldaten voor hun reddingswerk en hulpverlening bij de overstro mingsramp. GOES, 10 Febr. Handelarenprijs: Kipeieren 12 cent, Poeleieren 10 cent. Eendeieren 10 cent, Kalkoeneieren 20 cent, Ganseieren 30 cent per stuk. GOES, 11 Febr. 1953. Spruiten 36—58; Rode kool 1419; Savoye kool 1318; Witte kool 8; Prei 40; Peen 9; Witlof 36 63; Koolrapen (afw.) 2.50; Kroten 13; Andijvie 85; Rammenas 2; Uien (afw.) 1624. Alles per 100 kg. TERNEUZEN, 11 Febr. 1953. Sla 2855, Knolselderij 1821 p. kg. Id. 918 p. st. Late aardappelen 711.30, Boerekool 1318, Rode kool 715, Sav. kool 816, Witte kool 912, Peen 4—11, Prei 2555, Sjalotten 38, Spruiten 3357. Fruit: Brabantse Bellefleur 15, En gelse Bellefleur 18, Goudreinette K 1517, fabr. 12, Sterappel fabr. 6, overige appelen 39, Comtesse de Paris K 16, fabr. 3, St. Rémy H grof 10, H I 10, K 9—10, fabr. 3—5. De Hervormde Vrou wenkring „Wees een Zegen" te Kruiningen, maakt tot haar diep leedwezen bekend, dat hun trouwe medeleden TANNETJE VAN DE BOOMGAARD— BRIEVE en JACOMINA KAKEBEEKE-JOOSSE in de rampnacht zijn overleden. Namens het Bestuur, Mevr. J. M. VAN BURGELER. 9 Februari 1953. Heden overleed tot on ze diepe droefheid onze geliefde Broeder, Zwa ger en Oom PIETER FRANCKE in de ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam; L. FRANCKE. Oqstkapelle, 11 Febr. '53 Op 1 Februari 1953 overleed op noodlottige wijze onze innig gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder MARINA GEERTRUIDA DE VLIEGER— geb. BOLIJN in de leeftijd van 59 jaar. Haar diepbedroefde familie: S. DE VLIEGER. H. DE VLIEGER. J. DE VLIEGER- BOOT. N. DE VLIEGER. A. E. DE VLIEGER- SCHOUT. K. L. DALEBOUT— DE VLIEGER. T. M. DALEBOUT. M. F. KLOET— DE VLIEGER. M. KLOET. J. J. DE VLIEGER en Verloofde, en Kleinkinderen. Voorlopig adres: Noordwal 17, Oostburg. Abonneert op dit blad Aangeboden:. Morris Oxford 1951 Oppel Kaptein 1950 Vauxhall 6 cylinder 1949 Ford Bestelwagen 500 kg. GARAGE MAAS, Tel. 225. Borssele. PERSONEEL. In gezin met 2 kinderen te Amsterdam wordt gezocht net MEISJE voor dag en nacht, v.g.g.v. Br. aan mevr. Vos- Kouwenaar, Courbetstraat 2", Amsterdam-Z. of tel. 713030. Advertentiën kunt U ook afgeven aan onze agenten. Dat kost V niets meer! ledereen zal dit beamen. De huisvrouw moet wikken en wegen, vóór zij gaat inkopen. Dagblad advertenties geven haar dagelijks een overzicht, wat er „te koop" is. Zo kan zij, thuis reeds, overzien, welke prijzen haar,,het best liggen" Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doet I BEDENK WAT DAGBLADRECLAME VERMAG 1 brengt de naam er INI Nu is de heerlijke VéGé-Appelstroop weer in prijs verlaagd en kost nog maar 55 cent per royaal blik.-Je krijgt er nog 11 geidzegels bij. En die zijo welkom, want geidzegels worden guldens GULLER MET ZEGELS GULLER MET GULDENS

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5