O-1" de loupe Eindeloze stroom vam evacué's wordt in de ontvangstcentra goed verzorgd. In behouden haven. Kerels om trots op te zijnl Het leven gaat door. Kort en bondig. Noodzaak1 Weer afzonderlijk. Onderdak bij voorkeur zo dicht mogelijk bij het eigen gebied. Speelgoed voor de kleintjes! PLEEGZUSTER BH! J Bijbels en psalmboeken voor getroffenen. FEUILLETON £en< Cattd, Dinsdag 10 Februari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 De ramp van de algelopen week heeft het leven van tienduizenden ontwricht. Die Zaterdag nog beraam den zij misschien plannen voor de komende dagen vandaag zijn zij evacué's, lopen zij rond in een vreem de stad, zijn zij ondergebracht in een huis dat niet het hunne is, voelen zij zich als katten in een vreemd pak huis. Natuurlijk, zij worden met de meest mogelijke zorgen omringd, zij krijgen kleding, voedsel, dekking, geld en misschien het beste plekje bij de haard, maar zij blijven vreemden in een vreemde omgeving. En intussen gaat het leven door. Buiten de noodgebieden en ook in grote delen van die gebieden zelf. De eerste nood is gelenigd, de evacuatie is vrijwel voltooid, aan het herstel van dijken en wegen wordt weer hard gewerkt. De nood is er nog, maar het koortsachtige is verdwenen. Het leven gaat doormaar niet voor deze evacué's, die plotseling buitenstaanders zijn geworden; toe schouwers haast bij een drama, waar in zij zelf een hoofdrol hebben ge speeld. Dat is misschien op dit ogen blik de grootste nood, omdat dit het moreel aantast. En daarom: als er iets is dat voor rang heeft boven alle andere hulp, dan is het dit, dat men deze mensen de kans moet geven zo snel mogelijk weer hun eigen leven te gaan leven in hun eigen dorpsgemeenschappen. Duizenden vrouwen zullen liever bij hun man zitten in hun eigen huis, ook al is dat nog niet za goed bewoon baar en al is het dan misschien be helpen, dan dat zjj in een vreemde omgeving de beste verzorging genie ten. Dan immers pas gaat voor hen ook het leven weer door. Evacuatie was goed, een dringende noodzaak zelfs in vele gevallen. Voor de slachtoffers zelf was het nodig om een beetje op verhaal te kunnen ko men. Maar terugkeer als dat maar enigszins verantwoord is, is een min stens zo dringende noodzaak! Straks komt het parlement bijeen en zal de regering uiteenzetten, wel ke maatregelen zij nodig oordeelt. En onze volksvertegenwoordigers zullen hun oordeel geven. Van ganser harte hopen wij, dat die regeringsverkla ring kort en bondig zal zijn en dat in het debat niet onnodig gediscussi eerd zal worden. Eén ding moet bo ven alles duidelijk gemaakt worden: dat ieder die schade heeft geleden die schade onverkort en snel vergoed krijgt. Reeds thans hoort men pessimisten, die wijzen op de trage afdoening van de oorlogsschade en die weten te vertellen dat iedereen die schade heeft er altijd aan tekort komt. Laat men deze mensen door de regeringsver klaring het zwijgen opleggen. Directe maatregelen zonder veel ambtenarij. Taxateurs die weten wat schade is in een bepaald bedrijf. Die niet te wei nig toekennen en ook niet teveel toe kennen: want het is evenmin nodig dat sommigen van deze ramp „beter worden" door allerlei handigheidjes. En als het schadebedrag vaststaat directe uitkering en indien nodig nog renteloze voorschotten. Ieder moet weten waaraan hij toe is. Want ook dat bevordert een snelle terugkeer van het normale leven. Zondag werd in de Geref. Kerk te Goes een kindje gedoopt uit Wol- phaartsdijk. De moeder hield het kind ten doop, alleen, want de vader was opgeroepen om aan de dijken te werken. Wij vragen ons af of de toe stand van de dijken in de gemeente Wolphaartsdijk zo précair was, dat juist op deze dag van gebed en in keer door alle mannen moest wor den gewerkt. En als dat zo was of er dan voor deze ene man geen uitzonde ring gemaakt had kunnen worden. De bezegeling van het Goddelijk ver bond aan dit kind is toch zeker wel een rechtvaardiging van een dergelij ke uitzondering! Zoals bekend hebben wij in de af gelopen week huisvesting verleend aan de redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant en is deze krant op onze persen gedraaid. Thans heeft het Rotterdams Nieuwsblad de taak van gastheer, die voor ons bedrijf welhaast te zwaar was, overgenomen. Voor de P.Z.C. hopen wij, dat zij spoedig weer in eigen huis gedrukt zal kunnen worden. Want het gast- zijn is voor een krant altijd zeer on aangenaam hoe goed de verstandhou ding ook is. In die afgelopen week is die verstandhouding goed geweest en wij zijn daar uiterst blij om. Als goe de collega's hebben wjj samen kunnen werken een spoedig herstel wen sen wij dan ook deze collega's van harte toe. (Van onze Utrechtse correspondent). In de ontzaglijke ruimte van de Rotterdamse Ahoy-hal is het wel dadig warm en er heerst een betrekkelijk rustige sfeer. Voor de eva cué's, die hier naar binnen drommen, moet deze plaats wel een oase van verademing zijn na de bange dagen in het rampgebied en na de verschrikkelijke tocht in schepen en auto's naar dit ontvangstcentrum in de Maasstad. Allen, die binnenkomen worden door een arts onder zocht en de zieken en zwakken gaan onmiddellijk naar een speciale ziekenzaal, waar zij op uitstekende wijze verpleegd kunnen worden. De ernstige zieken, de kraamvrouwen en de uitgeputten werden reeds onmiddellijk naar een der ziekenhuizen gebracht toen zij in de Maas stad arriveerden. corps, die hier met vele medestudenten uit de Sleutelstad zijn krachten geeft aan de vluchtelingenzorg en zo de schone woorden van deze spreuk in daden omzet. Een verpleegster voegt zich bij ons, die zo uit haar nachtdienst in het zie kenhuis werd gehaald om per schip naar Dirksland op Goeree te vertrek ken en daar 70 mensen te gaan halen, waarvan er 50 onmiddellijk geneeskun dige hulp nodig hadden. In sobere be woordingen vertellen zij over hun er varingen. „En alstublieft onze namen niet in de krant. Iedereen helpt immers en wat wij doen is niets bijzonders." In Utrecht. Veel geëvaeueerden uit Goeree, de Hoekse Waard en Schouwen zijn ook naar Utrecht gebracht. Hier is een pro vinciaal ontvangstcentrum, dat de men sen naar verschillende plaatsen in deze provincie zendt. Dit is gevestigd in de bloemenveiling. Daarnaast, op het Jaar beursterrein Croeselaan, is het plaatse lijke centrum dat voor vervoer naar adressen in Utrecht zorgt. Grote gezin nen worden hier in het Universiteits huis ondergebracht omdat men het heel terecht zeer ongewenst vindt deze over verschillende adressen te verde len. In deze dagen trekt de gezinsband immers meer dan ooit. Voor de ontvangstcentra verdringt zich niet meer als in de eerste dagen vol spanning en chaos een angstige menigte van mensen, die weten wil of verwanten veilig zijn gearriveerd. De Rotterdamse politie moest toen zelfs speciale maatregelen nemen om de orde in de omgeving van de Ahoy-hal te handhaven. Nu verschijnen regelmatig lijsten met de namen van hen, die de cen tra zijn gepasseerd en die door ieder een kunnen worden geraadpleegd. En Voor de anderen wacht dan warme koffie en een maaltijd, als zij daar aan behoefte hebben. Natte kleren worden door goede, droge vervangen uit de bijeen gezamelde voorraad, die hier ligt opgetast. Zeer fjjngevoeld en sympathiek is het, dat er ook tafels met speelgoed zijn, zodat de ver kleumde en verschrikte kleuters di rect hun aandacht kunnen wijden aan het autootje, het telefoontje of de pop, die hun ter hand wordt gesteld. Met het benijdenswaardige aanpas singsvermogen, dat de jeugd eigen is, zjjn ze dan spoedig zowel de vreemde omgeving als hun verdriet en ontbe ringen vergeten. Verdere uitreiking van kleding of andere benodigdheden vindt hier niet plaats, want in de meeste gevallen zijn de mensen hier maar een uur of wat. Dan gaan zij door naar particuliere adressen van familie of kennissen en als zij die niet hebben worden zij naar de Haagse Dierentuin overgebracht, vanwaar zij naar gezinnen worden ge dirigeerd, die zich bereid hebben ver klaard evacué's op te nemen. De ge meenten, waar zij blijven, zorgen dan voor verdere uitreiking van kleding, eventuele uitkeringen, enz. Het is daar om maar goed, dat niet alle gemeenten in het eerste enthousiasme de ingeza melde kleding direct per auto naar de rampgebieden hebben gebracht, want daar is zij het minste nodig. In de grote hal staan honderden brancards opgesteld, waar de vluchte lingen even kunnen uitrusten, terwijl ze op verder vervoer wachten. Iedere brancard is voorzien van dekens en la kens, zodat zij, die 's avonds laat arri veren er ook de nacht kunnen door brengen. Angst en berusting. Hier zitten ze dan te wachten en te staren, zij die de ramp hebben over leefd en nu een veilige haven hebben bereikt. Op de meeste gezichten staat de oververmoeidheid duidelijk te lezen. Sommigen lopen angstig zoekend rond, overal informerend naar verdwenen familieleden; anderen kijken voor zich uit in doffe berusting en gelatenheid. Een enkele keer is er een blij to neeltje te zien, als een reeds verloren gewaande hier wordt teruggevonden. Ook spelen zich droevige taferelen af, wanneer een vriend of bekende het bang vermoeden dat vader, broer of vrouw verdronken is, komt bevestigen. Daar zit een oude Zeeuwse boer met zijn zoon op een paar stoelen. Een zwarte poedel, zijn haren nog aaneen gekleefd van het water, zit met han gende kop tussen hen in. De man kijkt naar een verfomfaaid vrouwenportret dat hij uit zijn portefeuille te voor schijn heeft gehaald. Geen woord wordt gewisseld tussen de beide man nen, maar de stilte om hen heen is veelzeggender dan duizend woorden. Wie zou die stilte durven breken om deze mensen te vragen naar hun er varingen? Wie zou bij een van deze groepjes, ieder met eigen leed en eigen herinneringen aan durven komen met het verzoek om ten onzen gerieve weer onder woorden te brengen dat gene waaraan zij nauwelijks meer dur ven denken? Wij missen daartoe de moed. Een helper laat ons de verschillende afdelingen van het centrum' zien. Om zijn arm draagt hij een witte band met een stempel: een bundel pijlen met de spreuk „Virtus concordia fides' (Deugd, eensgezindheid, trouw). Het is een lid van het Leidse studenten van die mogelijkheid wordt een druk gebruik gemaakt. Hopelijk zullen de ze lijsten ook spoedig in Zeeland en de andere getroffen gebieden zelf ter inzage liggen, want daardoor zou veel ongerustheid worden weggenomen. De evacué's weten meestal niet, dat de streken bij de getroffen gebieden, dat zelfs Zuid-Beveland en Walche ren per post te bereiken zijn en zo verzuimen ze zelf een levensteken naar hun familie te zenden. Dicht bij huis. Men probeert zo veel mogelijk om de vluchtelingen in de omgeving van hun woonplaats onderdak te brengen. Dat is voor hen prettiger, zij kunnen ge makkelijker terugkeren als daartoe voor sommigen gelegenheid mocht zijn en de mannen werken veelal dagelijks mee in hun woongebied, dat zij het beste kennen. Zo zyn er in Westelijk Noord-Bra bant 18.000 Zeeuwen en bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden onderge bracht, doch de gehele provincie Utrecht telt maar 2500 vluchtelingen. Daar velen onderdak vonden in de droog gebleven gedeelten van hun eigen woongebied wordt het totale aantal evacué's niet hoger geschat dan 50.000. Zo horen we dan nu in de Rotter damse en Haagse trams en in de Utrechtse stadsbussen steeds het Zeeuwse en GoereSe dialect of de tong val van de Hoeksewaard. De getroffe nen gaan naar de centra om te kijken of er familie is gearriveerd, zij doen injsopen of halen uitkeringen bij de ge meentelijke instanties. En zij hebben 't veilige gevoel, dat ergens in de vreem de stad een warme kachel en een ge zellige huiskamer op hen wachten. Ieder spant zich in om deze zwaar getroffenen zo veel mogelijk te hel pen en goed te doen. Maar het verlies van eigen huis en haardvan gezins leden en naaste verwanten soms, kan geen mens hun vergoeden. En de her innering aan de bange dagen en nach ten in de eerste dagen van Februari 1953 zullen nog lang bewaard blijven in de families van deze eilandbewo ners voor wie het water van ver trouwde buur zo plotseling tot dode lijke vijand werd. Ingezonden Mededeling (adv.). Duizenden weien het? versterkt Kerels zijn het, die mannen van land-, zee- en luchtmacht, die Amerikanen, Fransen, Engel sen, Italianen, Saarlanders en waarvandaan al niet meer! Zij hebben zich samen met de burgers geheel en al gegeven: met hun sterke jonge lichamen die wel onvermoeibaar schenen, maar ook met al hun geestkracht. Met hun soldatenhumor maar ook met het hun roerende teer hartigheid. Kleine kinderen heb ben zij in hun armen gehouden tijdens het moeilijke reddings werk en die lange evacuatie- tochten. Dat drogen van die kin- dertranen was eigenlijk geen mannenwerkmaar een sol daat kan dat als het moet! De politie van Rome is gealarmeerd wegens diefstal van een auto van een functionaris van de Sowjet-Ambassade. De wagen werd in de nacht van Zaterdag op Zondag gestolen. FRANS BEZOEK AAN RAMPGEBIED. In opdracht van de Franse minister van Openbare Werken, brengt de jnspec- teur generaal „Des Ponts et Chaussees", de heer Renaud, vergezeld van de voor zitter van de Franse vereniging van aan nemers van openbare werken, de heer A. Déhé, een bezoek aan ons land met het doel zich op de hoogte te stellen van de behoefte, die er in ons land bestaat aan materiaal voor drooglegging van de ondergelopen gebieden. Hij zal voorstel len moeten doen om in deze behoefte te voorzien. Zondag brachten de beide he ren een bezoek aan de getroffen gebie den bij Steenbergen, waar zij in de ge legenheid waren kennis te nemen van d® wijze waarop hier door de Franse geni® hulp wordt verleend bij het dichten der dijken. DE „PRaWDA" EN FORMOSA. De „Prawda" het orgaan van de Sow- jetrussische communistische partij, heelt gisteren voor het eerst president Eisen howers besluit om Formosa te deneu- traiiseren aangevallen. Het blad schrijft, dat dit besluit er op gericht is de ooriog in het Verre Oosten uit te breiden, hoewel de president tij dens zijn verkiezingscampagne belooïdi nad een einde te maken aan de oorlog in Korea en een vredespolitiek te zullen volgen. xwee Franse treilers, de „France Libre" en de „Villedys", zijn Zondag met elkaar in aanvaring gekomen, ongeveer negen tig mijl ten Westen van Brest. Er worden drie man vermist. In de week van 1 tot 8 Februari heb» ben 8.600 Oostduitse vluchtelingen in W. Berlijn asyl gevrnegd. Duizenden getroffenen van de water snoodramp zullen, zoals bekend, weer in het bezit kunnen worden gesteld van een bijbel en psalmboek door de vele zendin gen uit het land, die bij „Bijbelhulp" te Arnhem zijn ontvangen. De distributie van de kerkboeken, waarvan de meeste zich in uitstekende staat bevinden, ge schiedt in samenwerking met het Ned. Bijbelgenootschap. „Bijbelhulp" sorteert de ingekomen kerkboeken, waaronder zich ook huwe lijks- en kanselbijbels bevinden, naar het kerkgenootschap. Het Bijbelgenootschap voegt er een persoonlijke opdracht bij. Ook enkele uitgevers van Bijbels in het land hebben medewerking toegezegd. Zij zullen nieuwe exemplaren zenden. Een school te Joure zond reeds veertig nieu we exemplaren voor een getroffen school in het rampgebied. Te Leeuwarden is men van plan een grootscheepse actie te houden voor de inzameling van kerk- boeken. TERUGKEER NAAR DE NOODGEBIEDEN. RUIM 50.000 GEËVACUEERDEN. Dc regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat het aantal uit de noodgebieden geëvacueerde men sen ruim 50.000 bedraagt Aan personen, die naar de noodgebie den moeten terugkeren ingevolge een op roep of lastgeving van overheidswege, kunnen plaatsbewijzen voor de spoorwe gen op crediet worden verstrekt tegen inlevering van een door of namens de burgemeester ter plaatse afgegeven be wijs, waarop de naam van de te vervoe ren personen en de gegevens omtrent station van vertrek en bestemming zijn vermeld. Deze bewijzen zijn te verkrijgen in het nieuwe stadhuis. Teruggaan kun nen mannen van 16 jaar en ouder mits zij aannemelijk maken, liefst aan de hand van documenten, dat hun tegenwoordig heid in het geëvacueerde gebied strikt noodzakelijk is. 96. „Hij sprong uit de wieg vandaan en liep over de vloer, daar!" zei Marietje wijzend. „Douwe sliep en werd pas wakker toen ik begon te gillen". „Dan mankeert hem ook niets", zei Anfon. „Die muts kwam natuurlijk toe vallig in de wieg terecht". „Dat kan best zijn", zei Anna en drukte Douwe tegen zich aan. Ze hijg de nog van schrik. „Maar hij zat toch maar in zijn bedje. Anton, wat moeten we daartegen doen? We hebben telkens) muizen in huis en ik ben er al aan gewend. Maar in de wieg!" Anton schudde het hoofd. „We kun nen niets anders doen, dan oppassen", zei hij. Oppassen! Ze hadden het hele voor jaar op de akkers gepast, vanwege de herten. En nu kwamen de eekhoorns en de muizen Moeder Liebet vond het goed, dat Marietje bij Anton en Anna bleef om te helpen bij het oppassen. Enkele malen per dag liep ze op en neer langs de rijen mais en sloeg daarbij een roffel op een ijzeren pan. En Hansko deed het zelfde op Jacobs akkers. Maar ondanks al hun waakzaamheid en moeite leed de oogst grote schade. Vroeg in de mor gen, als de slaap iedereen overmande na een waakzame nacht, sloegen de knaagdieren hun slag. En bovendien kregen de eekhoorns gezelschap van marmotten en was- beertjes. Ze raakten zelfs gewoon aan het lawaai van ketelmuziek en aan het meisje, zodat ze eerst nog even een goede hap namen eer ze wegvluchtten, of zich eenvoudig even verscholen ach ter een stengel, totdat ze voorbij was. De mannen in de kolonie werden wan hopig. Overal hoorde men geweerscho ten Maar men kon hoogstens één op de tien doodschieten en de levenden ga ven geen zier om het lawaai van de schoten. Of men nu overdag of 's nachts door de velden liep, altijd kon men het geluid horen van knagende tanden. Verhaar kwam op zekere avond bij Anton op bezoek. Hij keek wanhopig en verslagen. „We gaan morgen vertrekken, Berg huis", zei hij. „We gaan met tien ge zinnen. Onze gewassen zijn vermeld. We hebben geen enkele voorraad voor de winter. We gaan naar Kalamazoo, of misschien wel naar Grand Rapids. We hebben genoeg van de kolonie." Anton zat op een bank naast zijn huis. Hij had zijn akkers geïnspecteerd. Morgen zou hij beginnen het weinige, dat U uMfaen yat door Marian Schoolland dat er nog van de gewassen over was, binnen te halen. Maar zelfs het ge oogste graan zou immers niet veilig zijn voor de muizen, die zich tot in de verste uithoeken een weg knaagden. „Het is niet gemakkelijk op te geven na zoveel jaren", zei hij mat. „Nee", zei Verhaar. „En jullie heb ben ook nog zoveel werk verzet aan de afwatering. Ik zei al, dat het niets zou geven. Ik had een voorgevoel, dat er iets op handen was." Na een lang zwijgen vervolgde hij: „Waarom ga je niet mee, Anton. Hoe wil je je gezin deze winter in leven houden?" Anton schudde langzaam het hoofd. „Ik geloof niet, dat ik mee ga. Maar ik weet niet, waarvan we moeten leven." Toen Verhaar weggegaan was, kwam vader Bertus aanlopen. HU ging naast Anton op de bank zitten. Ze wisselden geen woord. Ze konden Anna binnen een wiegeliedje horen zingen. Bertus fluisterde: „Ze is een wonder van een vrouw, Anton. Net als moeder," Anton knikte, „Zulke vrouwen houden bij ons de moed erin. Zonder hen zouden we aan de wanhoop ten onder gaan." Hij vervolgde: „Weet je, dat tiental len gezinnen vertrekken? Ik heb van middag met dominee gesproken. Hij zit diep in de put. Deze plaag is volgens hem nog erger, dan die van de eerste zomer. Toen kon hij woorden van troost spreken en de dood bracht ons alle maal dichter bij GodMaar nu... Toen was het het eerste jaar en kon men zeggen: het gaat ieder jaar beter. „Het kan nu niet erger", zei Anton. Er viel opnieuw een stilte. Toen zei vader: „Wat dominee het meest ver driet is de verbittering, de opstandig heid van sommigen. Er zijn er, die menen, dat hij hen misleid heeft, en sommigen durven hem dat in zijn ge zicht te zeggen." Anton vroeg: „Maar hoe denkt hij erover? Ik 'bedoel: heeft hij de hoop laten varen, dat de kolonie ooit wat worden zal?" „Helemaal niet", zei vader. „HU houdt nog vol, dat God, die ons zo overvloedig heeft gezegend in de afgelopen twee jaren, opnieuw verlossing zal zenden. En ik geloof, dat hU gelijk heeft." Op de eerste October kwam Anton thuis met de mededeling, dat de laatste mais binnen was. Er was niet veel, nauwehjks voldoende voor hen zelf en het varken, maar hU had zün voorraadje opgeslagen ln een schuur, die hij zo goed mogehjk had afgesloten voor de muizen met dure draad, die hij in Al legan had gekocht. Toen bemerkte hU, dat Anna haar Zondagse jurk aan had en kleine Ber tus het pakje, waaraan ze zoveel zorg had besteed met assistentie van tante Lucy. En ineens wist hU het: vader was jarig. „We maken er een gezellig dag van, hoor en praten nu eens niet over onze zorgen", zei Anna, terwül hU zich waste en aankleedde. Anton knikte. En even later waren ze al onderweg. Anton droeg kleine Bertus op zUn schouders en Anna droeg Douwe op de arm. .(Wordt vervolgd).. £le ïtacLia 6-lengi anó v enraai Bureau voor de Omroep in Nederland deelde ons mede, dat de vastgestelde programma's in grote lijnen zullen worden aangehouden. De program ma-onderdelen, die niet in overeenstem ming zijn met de huidige ernstige si tuatie zullen door andere vervangen worden, öaii 11 F'tönUARl laad. mbvlittaUKl i (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; VPRO; 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 voor de vrouw; ll.uu uran.; 12.00 Dans muziek; 12.30 Lana- eu 'vunoouwmed.; 12.33 Voor het piatteiaiW 12.38 Licnte muziek; 13.00 Nieuws el commentaar; 13.20 orgelspel; 13.45 Gram.; 14.00 „De weg omnoog", causerie; 14.15 Jeugdcon- cert; 15.00 Voor de jeugd; 15.50 BioKjif.it- ensembie en soliste; lb.iü Voor de jeugd; 16.45 Voor de zteKen; 17.15 Dansmuziexj 17.50 Regeringsuitz.: H. M. Laupman: „Mijn vrienden, de Papoea's"; 18.00 Nieuws; 18.15 VAKA-Varia; 18.20 ïviih causerie; 18.30 R.V.U.: Dr A. SUhlborn: „studies in vergelijkende literatuurge schiedenis. Russiscne en Engeise rugn- iets'19.00 „De Katholieken en het Socia lisme toespraak; 19.1a Dichte muziek; VPRO: 19.30 Voor de jeugd; VARA; 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Promenade orkest, klein koor en solisten; 20.50 „IVlont Peie hoorspel; 21.50 Gev. muziek; 22.15 „Regen maxen als weten schappelijk beroep", causerie; 22.30 Spaanse muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 So cialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 24.00 Gram. uiuvtBBtiu ui.j dCKV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Oclitendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 „Tro- pennerinnering", hoorspel; 11.45 Gram.; 12.00 Bas en piano; 12.30 Land- en tmn- bouwmed.; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. In terkerk. Thuislront; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Jeugdconcert; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Mil. cause rie; 18.00 Viool, cello en clavecimbel; 18.30 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven", causerie; 18.45 Geestelijke liederen; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Boekbespr.; 19.2a Gram.; 19.30 Buitenl. 'overz.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkestconcert; 21.00 .Jezus Christus en de wereldreligie", cau serie; 21.20 Gram.; 21.30 Amusementsmu ziek; 21.50 Gram.; 22.00 Pianorecital; 22.30 Intern. Evang. Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O. S.-ber.; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Lichte muziek; (Om 12.50 Koersen); 13.00 Nieuws; 13.15 Gev. muziek; 14.00 Schoolradio; 15.40 Gram.; 16.00 Omroepork. en solist; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Cause rie; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Zang en piano; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 „Prima Don na", opera; 21.00 Pianorecital; 21.30 Gram. 22.00 Nieuws; 22.15 Strijkkwartet; 22.55 23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3