REGERING BETAALT HERSTEL VAN ZEEWERINGEN Afsluiting der zeegaten wordt met spoed bestudeerd De Koningin naar Zierikzee 133*000 ha landbouwgrond staat onder water 1395 PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND DINSDAG 10 FEBR. 1953 Watersnoodnota 1953 aan de Tweede Kamer Volgende week beginnen aannemers met dijkherstel De toestand in Zeeland Aantal slachtoffers Komende aanval op het vaste land van China Ruim 27,5 millioen binnen Zes maanden voor man uit Hontemsse Hammen uit verdronken varkens gesneden Middelburgs waterwingebied voorlopig afgeschreven Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte 'Voordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2899 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 eent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 8.04 u., onder 17.46 u. Maan op 1.46 u., onder 14.08 u. Hoogwater Woensdag 11 Febr.l Vlissingen: 11.49 u. 1.62 m., u. m. Terneuzen: 12.15 u. 1.83 m. u. m. Wemeldinge: 0.44 u. 1.38 m., 13.20 u. 1,48 m. Zierikzee: 0.27 u. 1.18 m., 13.05 u. 1.26 m. Van de bedragen, die met het herstel der dijken gemoeid zullen zijn, is op het ogenblik, zelfs bij grove benadering, nog geen raming te geven. Wel kan er echter reeds van worden uitgegaan, dat zij dermate hoog zullen zijn, dat de draagkracht van de getroffen polders en waterschappen hierbij in het niet zinkt. In dit verband meent de regering, dat de kosten van het herstel van de hoofd- en buiten- waterkeringen geheel voor rekening van het Rijk zullen dienen te komen. De regering kondigt dan ook een aantal maatregelen aan, waarbij zo spoe dig mogelijk een ontwerp-noodwet wordt ingediend, waarin een centrale verantwoordelijkheid voor het herstel van de dijken wordt geregeld. Het is de bedoeling deze verantwoordelijkheid op te dragen aan de Rijkswaterstaat. Deze uitermate belangrijke mededeling is door de minister-president, dr W. Drees, gedaan in een aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aangeboden nota over de watersnood, die het Zuid-Westen van ons land heeft getroffen. Het herstel van de dijken, aldus de nota, wordt onmiddellijk en zo snel mogelijk ter band genomen. Indien de nodige snelheid van deze werkzaam heden dit nodig maakt, zal de uitvoering van de Zuiderzeewerken worden vertraagd. Tenslotte wordt de Kamer meegedeeld, dat in algemene zin zal worden onderzocht op welke wijze herhaling van een ramp, als thans heeft plaats gehad, kan worden voorkomen. In het bijzonder zal dit onderzoek zich ook uitstrekken tot de mogelijkheid van een afsluiting der zee-armen. Dit onderzoek zal onmiddellijk beginnen en met voortvarendheid worden uit gevoerd. Maatregelen, die strekken tot het verkrijgen van een verhoogde veilig heid met betrekking o.m. tot hulpverlening, organisatie van de waarschu wingsdienst enz. zullen worden genomen. Ten aanzien van de dijken wordt gezegd, dat de toestand in het alge meen thans enigermate is gestabili seerd. Een groot deel van de gaten is van beperkte omvang en behoeven bij het dichten geen bijzondere moei lijkheden op te leveren. Om uitbrei ding te voorkomen zullen de gaten zo spoedig mogelijk gedicht dienen te worden. Men stuit daarbij op het ern stige bezwaar, dat vele gaten zeer moeilijk bereikbaar zijn. Dit geldt zelfs voor de gaten van kleinere om vang, die weinig materieel en man kracht vragen. Twee van de dijkgaten op Schou wen en Duiveland zullen bijzondere moeilijkheden opleveren. Bij het her stel der andere bressen worden geen grote bezwaren verwacht. De toestand op St. Philipsland geeft geen r-den tot ongerustheid. De gaten in de waterkering van Tholen zijn over het algemeen niet overmatig diep. Toch worden hier twee gaten aangetroffen, die zeer geruime tijd zullen vorde ren, voordat zij gedicht zijn. In het Westelijk gedeelte van Zuid- Beveland worden een paar dijkgaten aangetroffen, die grote zorg baren, Het totaal aantal slachtoffers is ge stegen tot 1395. Volgens de minister president in de watersnoodnota aan de Tweede Kamer valt te verwachten, <L_t dit aantal nog een verdere stij ging zal ondergaan. Naar het A.N.P. meedeelt heeft de burgemeester van Stavenisse het aan vankelijk opgegeven aantal van 300 doden gecor-igeerd. Er zouden vol gens de laatste berichten ongeveer 200 slachtoffers in die gemeente te betreuren zijn. In de Zeeuwse gemeenten zijn, vol gens het verstrekte overzicht, de vol gende slachtoffers te betreuren: Brouwershaven 3, Bruinisse 1, Burg- sluis 10, Capelle bij Zierikzee 3, Drei- schor 15, Geersdijk 1, Goese Sas (aan gespoeld) 7, Hoedekenskerke 1, Hon- tenisse 8, Kerkwerve 3, Kortgene 40, Krabbendijke 5, Kruiningen 27, St.- Maartensdijk 4, Nieuwer- en Ouwer- kerk 16, Noordgouwe 1, Oosterland 40, Ooster-Schelde (aangespoeld) 4, Osse- nisse 1, Oudelande 4, St. Philipsland 9, Rilland-Bath 6, Serooskerke (Sch.) 15, Stavenisse 200, Terneuzen 2, Veere 2, Vlissingen 3, Wissenkerke 1, Wol- faartsdijk 9, Yerseke (aangespoeld) 10, Zaamslag 1, Zierikzee 17, Zijpe (aangespoeld) 3. 600.000 nationalisten maken zich gereed. De opperbevelhebber van de Chi nees-nationalistische marine, vice- admiraal Ma Tsji-Tsjoeang, heeft Zondag te New York verklaard, dat de 600.000 nationalistische man schappen op Formosa „zich onafge broken voorbereiden op het offen sief tegen het vasteland". al is de diepte ervan thans niet over matig groot. De oppervlakte, die door deze gaten wordt geïnundeerd, is echter zeer uitgebreid. Op Walcheren is men de situatie weer nagenoeg meester. De doorbraak in het N.O.-deel van het eiland is voorlopig weer gedicht en de overige beschadigingen grotendeels hersteld. Het dichten van de gaten op Noord Beveland maakte goede voortgang. Men verwacht, dat binnenkort de dij ken weer zijn gesloten. In Zeeuwsch Vlaanderen vorderen de aanvankelijke herstelwerken zeer bevredigend. Men is er in geslaagd een groot gat in de dijk van de Nieuw-Neuzenpölder weer voorlopig te dichten met een ringkade, zodat over enkele dagen met de definitieve dichting van het dijkgat een begin kan worden ge maakt. De duinen langs de gehele kust hebben het zeer zwaar moeten ontgelden. Het zal nodig zijn, dat de afgeslagen duinen weer op de daar- -or geëigende wijze zullen worden bijgewerkt. Op een enkele plaats zul- VOOR HET RAMPENFONDS. Tot en met gisteren heeft het Na tionaal Rampenfonds ontvangen een bedrag van f27.558.000. Ook in Zeeland wordt druk inge zameld. Uit Grijpskerke werd gemeld, dat de 880 Inwoners f 10.415.hebben bijeengebracht, hetgeen betekent, dat per gezin f 47.34 is gegeven. In Aardenburg is tot heden f7684.40 binnengekomen. Ook aan goederen is voor een groot bedrag opgehaald. Te Westkapelle is bijeengebracht f 5088.Zondag werd voorts nog in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f 1368.50 en in de Geref. Kerk f417.18. De opbrengst van de inzameling te Aagtekerke - bedraagt f 4608.59. Hierbij zijn de Zondag gehouden kerkcollec- tes inbegrepen. len speciale maatregelen moeten wor den genomen om de waterkering te versterken, doch moeilijkheden wor den daarbij niet gevreesd. Met aannemers. Voor de uitvoering van de kleinere herstelwerken wordt als regel een be roep gedaan op plaatselijke krachten en op de medewerking van locale aan nemers. Daarnaast wordt hulp gebo den door Nederlandse en buitenlandse militairen. Voor het dichten van de grote ga ten en soms ook voor aansluitende dijkcomplexen moet de hulp worden ingeroepen van de grotere aannemers, die gespecial' ;erd zijn in bagger- en grondwerken. De voor deze werken benodigde aannemers zijn reeds aan getrokken en zij zijn bezig hun mate rieel gereed te maken om spoedig met de uitvoering der werken te kunnen beginnen. In enkele gevallen mag worden verwacht, dat nog in deze of de komende week met de uitvoering van zinkwerk, nodig om de bodem van de gaten zoveel mogelijk vast te leggen en daardoor uitschuring te voorkomen, wordt begonnen. Naar wij vernemen zal Koningin Juliana Woensdag a.s. een bezoek aan Zierikzee brengen. H. M. hoopt des morgens om 9 unr te Bergen op Zoom te arriveren. Daar zal de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. de Casembroot, zich bij haar voegen. Met een schip vertrekt het gezelschap daarna naar Zierikzee. Het programma van die dag is nog niet helemaal bekend. De Koningin reist terug over Dordrecht. Gearresteerde Indonesiërs uitgewezen. De op 24 November j.l. te Amster dam op grond van ongewenste poli tieke activiteit gearresteerde Indone siërs, Sunito en Go Gien Tjwan, zijn Maandagavond uit het land gewezen. Enige heren van het Hoge Commis sariaat van Indonesië waren bij het vertrek op het vliegveld aanwezig. OOK ZIJ KWAMEN OM Officieel staat vast, dat de vol gende personen bij de water snood om het leven zijn ge komen: M. Westenbrugge-Koop- man, Ouwerkerk; M. Eerland- Klooté, Nieuwerkerk; M. Boljjn- van Damme, Ouwerkerk; G. v. d. Weele-de Witte, 's-Graven- polder; M. Swenne-de Vrieze, Ouwerkerk, 70 jaar; C. Otte-v. de Berge en L. Otte, Yerseke, resp. 63 en 66 jaar; M. Hendrikse- Kok, Nieuwerkerk; P. Blom en C. Blom, resp. 3 en 5 jaar, af komstig uit Amsterdam; J. J. v. Alten, 3 jaar, Zaamslag. Hij eigende zich aangespoelde goederen toe. De Politierechter te Middelburg heeft een zekere P. F. de Wilde, af komstig uit Hontenisse, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De man had zich schuldig gemaakt aan het verzamelen en zich toeëigenen van langs dijken aangespoelde goederen, afkonistig uit geteisterde gebieden. De politie trof op zijn erf en in zijn schuur een grote hoeveelheid goede ren aan, zoals planken, balken, meu bilair en een vat met petroleum. Dit alles was aangespoeld en niet aan gegeven bij de urgemeester. Bij zijn ondervraging durfde de man zelfs be weren, dat hij sommige goederen al jaren in zijn bezit had, maar hij had er blijkbaar niet op gelet, dat deze voorwerpen doorweekt waren en dat de modder van de dijk er nog aan kleefde. Onmiddellijk heeft de politie het heerschap gearresteerd en naar Mid delburg overgebracht, waar hij werd voorgeleid. Zijn veroordeling volgde nog dezelfde dag. Met grote nadruk wijst de Officier van Justitie erop, dat het zich toe eigenen van aangespoelde goederen met gestrengheid zal worden gestraft. Wanneer men ze vindt, moeten ze onmiddellijk bij de burgemeester worden aangegeven. Bij plundering kunnen nog veel zwaardere straffen worden verwacht. De reddingboot van Frasarburgh in Oost-Schotland is Maandagmiddag in zware zee omgeslagen toen zij hulp wilde bieden tan in nood verkeren de vissersschepen. Vijf van de zes op varenden verdronken. twee u«6ca was m Zweden een bedrag van een millioen Zweedse Kronen voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland bijeengebracht. Het gehele Zweedse volk leeft mee met onze landgenoten, die zo zwaar getroffen zijn. Een bijzondere wijze van offeren is georganiseerd in het stadje Köeping in Midden-Zweden. Op Zaterdag en Zondag moeten alle voetgangers, die een van de zes bruggen in het stadje passeren, een bijdrage geven voor het fonds, dat gesticht is voor de hulpverlening aan Nederland. De foto toont ons Prinses Christina, die de bijdrage van haar en haar school kameraadjes overhandigt aan de Nederlandse gezant te Stockholm, de heer W. A. A. M. Daniëls. Dr Drees heeft in zijn nota aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat voor zover thans bekend het aantal geëvacueerden 65.798 belooopt. Over de hulp, die op allerlei manieren en door landgenoten zowel als door buiten landers is geboden, zegt de minister-president, dat hij voor allen grote be wondering heeft. Door de ramp zijn rond 133.000 ha cultuurgrond geïnundeerd. Dit be tekent, dat 5,7 procent van het totale areaal cultuurgrond in ons land onder water staat. Wat de aantallen geëvacueerden betreft is de volgende verdeling ge maakt. Binnen de provincie Zeeland Hij zei, dat de nationalisten tevens 1.500.000 guerillastrijders in China hebben, die een nationalistische aanval op het vaste land zouden steunen. Generalissimus Tsjiang Kai-Sjek had hem medegedeeld, dat hij rekende op de steun van Formosa's bevolking van acht millioen mensen en van twaalf millioen Chinezen in vreemde landen. Bij de voorbereiding van het offensief tegen het vasteland van For mosa uit. Verfoeilijke mentaliteit. Welk een verschrikkelijke mentali teit sommige schobbers bezielt is wer keiijk ongelofelijk. Eergisteren spoel den aan de dijk van de Suzannapol der op Walcheren cadavers van var kens aan, waaruit grote hammen waren gesneden. Men kan alleen maar aannemen, dat de lieden, die zich aan een dergelijk afzichtelijk bedrijf schul dig maken, dat doen om er nog een zoet winstje, op te maken. Alle sla gers wordt met de grootste nadruk aangeraden zich terdege te overtuigen, wanneer zij aanbiedingen voor de koop van ham en vlees ontvangen van mensen, die zij op bezoek krij gen. Het nuttigen van deze vlees waren zou de ergste epidemieën kun nen veroorzaken. Het is, ook met het bog op het bovenstaande, alleen maar toe te jui chen, dat de burgemeesters van tal van gemeenten, die in of bij de nood gebieden liggen, gebruik maken van de mogelijkheid om een politievoor- schrift uit te vaardigen, waarbij het zonder vergunning ten strengste ver boden is bepaalde gebieden, gronden en terreinen te betreden, terwijl het instellen van een avondklok in som mige gemeenten volkomen op haar nlaats is. Mr Dr W. RIP HOOGLERAAR. Het bestuur van de stichting „Bij zondere leerstoelen voor Chr. Maat schappijleer te Wageningen", heeft behoudens Kon. goedkeuring tot bij zonder hoogleraar benoemd mr dr W. Rip te Voorburg, destjjds alg. secre taris, thans adviseur van de Chr. Boeren- en Tuindersbond en lid van de Eerste Kamer. Drijvende reinwaterkelder aan de Loskade AANVOER MET TANKBOTEN ZAL GERUIME TIJD DUREN De directe schade, die Middelburg bij de stormvloed van 1 Februari j.l. opliep, was van weinig betekenis. De indirecte schade echter is door het uitvallen van het waterwingebied aan Oranjezon op geen duizenden guldens nauwkeurig te schatten. Het staat vast, dat de watervoorziening van de Zeeuwse hoofdstad en van tal van Walcherse dorpen vanuit dit gebied voor lopig zal het weken of maanden of misschien een jaar zijn? moei worden afgeschreven. De thans bestaande toestand, n.l. voorziening door middel van tankboten uit Rotterdam, zal de eerste tijd ongewijzigd blijven. En daarbij geldt als dringende oproep tot de bevolking: wees uiterst zuinig met leidingwater, verknoei niets met niet direct noodzakelijke dingen, want anders dupeert u de mede-ingezetenen van uw stad! In de beruchte stormnacht van 1 Februari is aan Oranjezon de prise d'eau geheel met zóut water geïnfil treerd. Het water overstroomde ook het gebouw, waarin de pompen ston den, terwijl de kelder met het nood- agregaat onderliep. De Middelburgers begrepen blijkbaar, dat er iets aan de hand was, want die Zondagmorgen werd het waterverbruik plotseling veel hoger. Teneinde althans nog enige reserve te houden, moest de toevoer leiding worden afgesloten. Gelukkig bleef de reinwaterkelder in het win- gebied intact, terwijl ook het water op de filters bruikbaar bleef. Daar door was het nog korte tijd mogelijk gemiddeld 20 kubieke meter water per uur naar Middelburg af te voeren. De directeur van gemeentebedrij ven, ir B. C. Roeters van Lennep, stelde onmiddellijk pogingen in het werk om op andere wijze de water voorziening veilig te stellen. Het ge lukte hem reeds Maandagmorgen door middel van tankwagens tot water distributie over te gaan. Later kwa men daar de enorme tanks van de „Asphalt Express" bij. TANKBOTEN. Uiteraard was het niet mogelijk al leen door deze wagens een min of meer bevredigende voorziening te waarborgen. Tankboten vormden in dit stadium de enige oplossing. Na di verse besprekingen gelukte het deze voor Middelburg in te schakelen. Het is thans zo, dat de grote tank boot „Neerlandia" aan de Loskade ligplaats gekozen heeft en dienst doet als drijvende reinwaterkelder met een capaciteit van 1500 tot 1600 ton. Twee kleinere tankers van 600 tot 700 ton, de „Pontia" en de „Italia", onderhou den een geregelde dienst tussen Rot terdam en Middelburg. De inhoud van deze schepen wordt in de „Neerlan dia" overgepompt. Vanaf dit schip is een zo kort mogelijke verbinding ge maakt (met op tal van plaatsen in de stad afsluitingen in het buizennet) met de reinwaterkelder van de water toren, vanwaar het in de toren zelf wordt gepompt en op vastgestelde uren zijn weg naar de huizen vindt. De mensen, die in de straten, waar door de verbinding tussen schip en waterkelder loopt, wonen, behoren tot de gelukkigen, want zij hebben water op de ogenblikken, dat er ge pompt wordt. Daaraan is nu eenmaal niet te ontkomen. BINNEN EEN HALF UUR OP. Zaterdagmiddag werd (het buizen net moest toen nog vollopen) ca. 900 kub. meter geleverd, Zondag 500 en gisteren eveneens 500 kub. meter. Die voorraad was binnen het halve uur op! Dat stond natuurlijk in verband met de wasdag. Met nadruk wijzen wij erop, dat uiterste zuinigheid geboden is. Laat niemand de kraan zomaar lopen: als de voorraad uitgeput is, gaat de toe voerkraan onherroepelijk dicht! Het water, afkomstig uit Rotterdam, is behoorlijk gechloreerd. De reuk Is niet direct aangenaam, maar men behoeft zich over de kwaliteit volstrekt niet ongerust te maken. Alleen is het een absolute eis het water eerst te koken, Daarna is het bruikbaar voor alle doeleinden. Het water wordt dagelijks bacteriologisch onderzocht. HET WERK AAN ORANJEZON. Het eerste doel aan Oranjezon is het zoute water zoveel mogelijk uit de duinen te krijgen. Dat geschiedt door een natuurlijke afvloeiing via een gegraven kanaal en door een pomp, die 90 kub. meter per minuut loost. Gistermorgen was het water in totaal 63 cm gezakt, maar dit is nog maar een fractie van hetgeen moet worden afegvoerd. Het is uiteraard nog niet bekend hoe ver het zoute water in de duinen is doorgedrongen, Voorlopig kan men alleen maer zor gen, dat de zaak weer droog komt. Daarna zal de natuur haar werk moeten doen in de vorm van regen liefst zoveel mogelijk die het ter rein moet doorspoelen. En hoe lang dit zal duren weet natuurlijk niemand. Steeds zal worden onderzocht hoe hoog het zoutgehalte van het water is. De machines en pompen uit het gebouw zijn verwijderd. Zij moeten volledig worden gereviseerd. Geen hulp van Vlissingen. Vlissingen schijnt Middelburg niet te kunnen helpen. Er is n.l. op hoger niveau" beslist, dat de Scheldestad, behalve het water uit eigen wingebied aan Dishoeck, ook nog een belangrijk gedeelte krijgt van hetgeen thans uit Zuid-Beve land wordt aangevoerd, zodat hier de watervoorziening aanmerkelijk gunstiger is. Dit water uit Ossen- drecht, dat nu via een omlooplei-1 Hinn hii Slopdam komt is ook vnnr zijn uit de geïnundeerde gebieden ge- evacueerd 9395 personen. In Noord- Brab.ant bevinden zich 26.578 vluch telingen, die grotendeels afkomstig zijn uit West-Brabant en Zeeland en ten dele ook van de Zuidhollandse eilanden. In Zuid-Holland zijn 24.096 evacué's opgenomen, die voor een groot deel uit het in deze provincie overstroomde gebied zijn gevlucht, voor een klein deel komend uit Zee land (Schouwen en Duiveland, als mede Stavenisse)). In Utrecht bevinden zich nu 5729 voor het merendeel uit Schouwen en Duiveland afkomstige personen. GEÏNUNDEERD GEBIED. De 133.000 ha. geïnundeerde cul tuurgrond moeten als volgt worden verdeeld. 82.000 ha. is bouwland, 41.000 ha grasland en 10.000 ha tuingrond. T n opzichte van het areaal in ons land betekent dit resp. 8,9, 3,1 en 9,4 procent. Uitgaande van de bebouwing in 1952 kan dit bouwland worden onder verdeeld in 32.000 ha granen, waar van 12.000 ha tarwe; 13.700 ha con sumptie-aardappelen, 15.000 ha suiker bieten, 6000 ha peulvruchten, 7500 ha vezelvlas en ongeveer 8000 ha an dere gewassen. De verloren gegane voorraden akkerbouwproducten zijn moeilijk te schatten. Voorlopige taxaties wijzen op een verdrinking van 25.000 runderen, 15 tot 20.000 varkens, 2 tot 3000 schapen, ongeveer 1500 paarden en ruim 100.000 hoenders. SCHADE AAN WONINGEN IN ZEELAND. Volgens een globale raming, die onder het grootste voorbehoud is ver strekt, staan in Zeeland 13 tot 14.000 woningen in het water. Naar een zeer ruwe schatting zijn er 1450 verwoest, 3000 zwaar en 3500 licht beschadigd. Van de boerderijen worden 1000 als totaal verloren beschouwd. 2000 zul len zwaar of licht beschadigd zijn. De aanbesteding van de bouw van het nieuwe gemeentehuis te West- ding bij Sloedam komt, is ook voorKaP®Jle, die heden zou plaatsvinden, - IC llltffpdolri n mnmn w, „.rvnvi enkele dorpen bestemd, maar niet voor Middelburg. Er worden momenteel pogingen in het werk gesteld om water uit Zeeuwsch-Vlaanderen te betrekken en niet meer uit Rotterdam. De moeilijkheid is echter, dat de slui zen, die de schepen moeten pas seren, maar één keer per etmaal open zijn. is uitgesteld. Een nieuwe datum voor de aanbesteding is nog niet vast gesteld. DE BILT ZEGT: Tijdelijk neersiag. Overwegend zwaar bewolkt met tij delijk regen of sneeuw. Krachtige tot stormachtige wind hoofdzakelijk tus sen Zuidoost en Zuidwest. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gis teren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1