KOORTS Millioenen aan geld en materiaal worden geschonken £e*t tand, Geen angst voor een normale springvloed Adenauer is tevreden over het bezoek van Dulles* ïrni, lËJUillill AKKERTJES Vee op Schouwen en Duiveiand moet afgeslacht worden ZEEUWSCH DAGBLAD Waarom geen open baar alarmsysteem 1 Hulp voor de noodgebieden Dorpen waar men fl. 35.- per gezin geeft zijn niet zeldzaam! Nederland -Denemarken voor het Nationale Rampenfonds Werkzaamheden vlotten goed Geïsoleerd duingebied Burgh, Haamstede en Renesse nog steeds geïsoleerd FEUILLETON j dat SJk li imjtyen $at Officiële Publication Nagekomen Advertentiën Maandag 9 Februari 1953 Pagina 3 Een stok achter de deur. „Europese vereniging betekent spoedige Duitse hereniging." „De Verenigde Staten w'yzen de vorming van een nationaal Duits leger ab soluut af. De vorming van een Europese eenheid ligt Amerika te zeer aan hst hart en daarmee zou het behoud van of de vorming van nationale legers met te verenigen zijn Dr Konrad Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heelt in deze woorden zijn indruk samengevat van het korte bezoek van Fos ter Dulles en Stassen aan de Westduitse hoofdstad. In Bonn brengt het bezoek van de nieuwe leider der Amerikaanse buitenlandse politiek de lang ver traagde proeedure der ratificatie van de Europese Verdragen weer op gang en dr Adenauer heeft er geen twjjfel aan gelaten, dat llij zich door de vastbera denheid van zijn bezoekers zeer gesterkt voelt in zy'n ijver om zo snel mogelijk de nog bestaande moeilijkheden te overwinnen. Hjj heeft tegenover zijn gasten het voornemen uitgesproken midden Blaart de beslissende stemming in het Parlement te doen houden en daarmee het zijne ertoe bi) te dragen, dat de duor Dalies gestelde tijdslimiet niet zal worden overschreden. Voor April zullen, naar Dulles ver klaard heelt, de zes landen van de Europese Defensiegemeenschap zicht bare tekenen van hun bereidheid om de verdragen uit te voeren moeten ge ven, willen zij het Amerikaanse con gres geen argumenten leveren voor een beperking van de militaire hulp. Dul les blijkt dr Adenauer gesterkt te heb ben in zijn verwachting, dat de ver dragen ook in Parijs zullen worden aanvaard. Opgemerkt wordt hier even wel, dat het tijdschema, dat Adenauer voor zijn gasten heeft ontvouwd, nog altijd afhankelijk blijft van de behan deling van de verdragen door het Staatsgerechtshof. Het gerecht zal 20 Februari in Karlsruhe bijeenkomen om erover te beslissen of de hangende klacht van de regeringspartijen In be handeling genomen zal worden. In politieke kringen in Bonn is men ervan overtuigd, dat het bezoek der Amerikaanse politici er niets toe heeft kunnen bijdragen de in Duitsland over de verdragen bestaande controverse te doen verdwijnen. SOCIALISTEN ONTSTEMD. De socialisten zijn veeleer zeer ont stemd over het beperkte gehoor, dat zij bij de bezoekers hebben gevonden voor hun voorstellen om de inschakeling van West-Duitsland in het Westelijke ver dedigingssysteem op geheel nieuwe, ba sis op te stellen. De socialisten hebben niet veel meer dan een half uur met Dulles geconfereerd en zij beklaagden zich erover, dat van een eigenlijke ge- daehtenwisseling geen sprake was ge weest Hun leider Ollenhauer heeft bij die gelegenheid de principiële bereid heid zijner partij uitgesproken om een militaire bijdrage te geven, wanneer dit op basis van echte deelgenootschap zou geschieden en wanneer voordien nog eens poging zou worden gedaan om met Rusland te spreken over een hereniging van de twee helften van Duitsland. Dul les heeft de socialistische voorstellen, die een losser en wijder veiligheidspact beogen, terzijde geschoven en voor de Duitse oppositie niet veel hoop gelaten, dat zij de Amerikaanse opinie in de richting van een coalitie van nationale legers zou kunnen ombuigen. Dat bij de besprekingen het vraag stuk van een herstel der Duitse eenheid in het centrum der aandacht heeft ge staan, blijkt wel uit het feit, dat Dul les zijn tafelrede voor een groot deel hieraan heeft gewijd. Hij heeft ver klaard, dat sedert de Moskouse confe rentie van 1947 zijn overtuiging steeds sterker geworden is, dat de versplinte ring van Duitsland weer ongedaan zou moeten worden gemaakt en dat zijn hereniging op grondslag van de inter nationale politiek zou moeten plaats hebben. Hij sprak de mening uit, dat een Ebropese vereniging geen verschuiving, doch in tegendeel een bespoediging van Duitslands hereniging tengevolge zou hebben. Dr Adenauer was zeer voldaan over de beslistheid, waarmee Dulles uit ethische overwegingen Duitslands een heid had gevraagd. „Hij sprak met meer Engels blad vraagt: Ten aanzien van de werking van het alarmsysteem in Engeland schrijft de „Manchester Guardian" o.a.: „Wanneer het vooruitzien, dat zich voorbereidt op het ergste, niet be schouwd moet worden als een essentie van regeren, kan dit verklaren, waar om geen regering ooit nodig heeft ge oordeeld een openbaar alarmsysteem voor overstromingen te organiseren. Bij een onderzoek te King's Lynn verklaarde de politie, dat zij in het geweer werd gebracht zodra de waar schuwing was ontvangen en dat deze door middel van luidsprekers aan het publiek werd doorgegeven doch in de t\)d, welke zij ter beschikking had, waren haar hulpmiddelen geheel on voldoende. De regering ontwerpt thans een beter alarmsysteem". Het blad pleit verder voor het in gebruik nemen van luchtalarmsirenes ter waarschuwing voor overstromin gen. In een ander artikel zegt de „Man chester Guardian" naar aanleiding van Churchills mededelingen over de ge- trouen eerste-hulpmaatregelen, dat kracntige steun verwacht kan worden voor het instellen van een algemeen onaerzoek naar de staat van de zee- we an gen aan de Oostkust, waarop in het Lagerhuis is aangedrongen. Ook zou aanzienlijke steun te verwachten zijn voor een voorstel van de afgevaardigde Woodburn voor een permanente natio nale verzekering tegen overstromings- schade, gelijk aan de regelingen voor oormgsscnade in de afglopen oorlog. Zoals reeds gemeld is ook in de Brit se pers critiek geleverd op het alarm systeem in Engeland. Deze critiek was voorat gericht tegen de B.B.C., aan wel ke de Nederlandse radio ten voorbeeld werd gesteld omdat deze de regering een zender ter beschikking stelde. In Engeland wisten millioenen niets van de overstromingen af voordat zij hun Maanuagocuienü in handen kregen, al dus de critiek. i HHDAG V OEI BAL- CUMPüiiTiE GESTAAKT* ]'i verband met de noodtoestand zijn de voetbalcompetities van de K.N.V.B., aid. Zeeland alle stopgezet. Zodra een auidenjik overzicht is verkregen zullen naaeie meaedeiingen volgen over de eveum«el te treften maatregelen. Vast staal Wel, dat van een normaie aiwer&ing van üe Za.eraagmiaaag voeiu^itompeu- geen spi ase zal zijn in uit seizoen. beslistheid dan men ooit van een niet- üuitser heelt gehoord", zei Adenauer. Het zou volgens Adenauer de Duitse eenheid zeker niet nader brengen, wan neer de Bondsrepubliek zich de kans liet ontglippen een meer zelfstandige politiek te bedrijven. TERUG NAAR WASHINGTON. Zaterdag en Zondag hebben Stassen en Dulles eerst Brussel en daarna Lu xemburg bezocht. Zij spraken met de Belgische regering over het aandeel van Brussel in het Europese Leger. In Lu xemburg werd door de beide Ameri kanen, die Zondagavond nog per vlieg tuig naar Washington vertrokken, een vergadering van de commissie voor een gemeenschappelijke markt het Kolen- en Staalgemeenschap bijgewoond. ZO IS ALLES GOED.... Wat moet er nog van de uitvoering worden gezegd? Deze hele krant zou er van volgeschreven kunnen wor den maar het kon ook in één woord gezegd. Er hing een spanning in de zaal, die ronduit ondragelijk was. Er kwamen zelfs scheuren van in het pla fond. De portier zag zich genoodzaakt zakdoeken te gaan uitdelen en zo nu en dan klonk een onderdrukt gesnik. Vele mensen verlie ten op hun tenen even de zaal om in de gang rustig te kunnen uithuilen. Er za ten duizenden brokken in duizenden kelen, er stroomden persfotograven naar binnen, er reden radio-reportagewagens door de gangen van het concertgebouw, zomaar met de modderige banden over de mooie lopers. Het laatste deel van het vioolconcert van Pierewieto deed de deur dicht. De secretaris van het con certgebouw stond reeds deze gebeurtenis met gouden letters in de annalen te schrijven. Doremie bezwoer het orkest met wilde gebaren en Pieter haalde met forse streken het onderste uit zijn instrument. Maar er gebeurde ook nog iets leuks. Karolus was in de koele gang tot zichzelf gekomen en toen hij de viool van Pieter in de zaal hoorde jubelen, slingerde hij de natte doekjes, die de Roode Kruissoldaten zorgvuldig op zijn voorhoofd hadden geleg, van zich af en ijlde naar binnen. Hü zette zich op Pieter's schouder neer en vleide liefkozend zijn zwarte kop tegen zijn vriend aan. Nu was alles g9ed, het was om nooit te verge ten. Ingezonden Mededeling (adv.). moehuiverig Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een "AKKERTJE/; In korte tijd voelt U zich weer fit// Jie/pen direct Uit het buitenland komen grote giften De hulpactie voor de noodgebieden ontwikkelt zich in binnen- en buiten land met een elan, dat ontroering en bewondering afdwingt. Zaterdagavond was het eindbedrag van het Nationaal Rampenfonds geste gen tot 24 millioen gulden. Gemeenten, die f 35 per gezin geven, zjjn lang geen zeldzaamheid. Schenkingen van een ton komen veelvuldig voor. De Rotterdamse beurs bracht f 130.000 bijeen, de Provinciale Noord-Brabant se Electriciteits Maatschappij schonk f 100.000, de provincie Limburg be reikte reeds de f 400.000 en er komt nog meer, het hoofdbestuur van de or de van Vrijmetselaren schonk f 100.000 De gemeente Enschede schonk een ton en de bedrijven zullen circa f 350.000 bijeen brengen, de Korea-vrijwilligers brachten f 10.000 bijeen. De gemeen tenaren van Arnhem brachten 7 ton bijeen, maar ze willen het millioen ha len. Groningen bereikte het millioen reeds. Delft heeft meer dan twee ton ingezameld. Een open-schaal-collecte in de R.K. kerken van Amsterdam bracht f 190.000 op. De voetbalvereni ging Ajax schonk f 5000. In Deventer heeft men f 150.000 bij elkaar en men werkt nog voort. In Indonesië heeft men te Djakarta rp. 410.000 bij elkaar en te Bandoeng rp. 223.000. Op alle Nederlandse schepen brengt men geld bijeen. Emigranten, die op weg zijn naar Australië, schonken te zamen f 10.000. Ook de hulp uit het buitenland blijft overweldigend. Ze komt in de vorm van goederen per trein, per vrachtauto per vliegtuig en per schip binnen. Zwitserland stuurt 20 wagons met GRIJPSKERKE Jaarvergadering C.B.T.B. In de jaarver gadering van C.B.T.B., afd. Grijpskerke stelden de heren A. P. Koster en J. Wisse zich niet meer herkiesbaar. Hiervoor in de plaats werden gekozen de heren Chr. Riemens en A. Geschiere. De heer P. S. Gesehiere werd herkozen. De heer A. Poppe hield een inleiding over „Organi satie en bewust leven". De vice voorzit ter sprak woorden van dank tot de schei dende bestuursleden. kleding, schoenen, dekens, beddegoed enz. Uit Zweden en Denemarken rol len vrachtauto's aan met rubberlaar zen, dekens, kooktoestellen en wat niet al. Ook Duitsland zendt hulp in geld en in goederenFrankrijk en Engeland blijven niet achter.De Finse regering schonk 50 millioen mark. Lissabon zond 10.000 dekens, 20.000 beddelakens, 2000 paar schoe nen enz. In Luxemburg laadt men thans 6 wagens met kleding, beddegoed enz. In Frankrijk, waar geld en goederen voor Nederland binnenstromen, schonk een fabriek f 90.000, de oliegemeen- schap in Venezuela bracht f 135.000 bijeen. Voor Nederland zijn nog nieuwe grote acties gestart, waarvan we noe men de radioactie „De beurzen open, de dijken dicht", die Maandagavond aanvangt. De hulpverlening is op gang en het ziet er naar uit, dat de millioe nen die nodig zijn, zoal niet geheel dan toch voor een belangrijk deel spontaan bijeen gebracht kunnen worden. Ook de padvinders beginnen deze week met een actie. We volstaan met deze korte vermeldingen, omdat het onmogelijk is een volledig overzicht te geven, dat recht doet wedervaren aan de grote activiteiten, die thans allerwege wor den ontplooid. De K.N.V.B. heeft het aanbod van de Deense Voetbalbond om het nationale elftal een extra wedstrjjd te laten spe len ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dankbaar aanvaard. Op Zaterdag 7 Maart a.s. om halfvjjf wordt de officiële landenwedstrjjd Ne derlandDenemarken in het Feyenoord stadion te Rotterdam gespeeld. De K.N.V.B. en het Feyenooid-sta- dion stellen de bruto-recette geheel ter beschikking van het Nationaal Ram penfonds. B. en W. van Rotterdam hebben ont heffing van vermakelijkheidsbelasting verleend. De K.N.V.B. verwacht op deze wijze een bedrag van f 200.000 te kunnen af dragen. Buitenlands concert voor rampenfonds. De Amerikaanse violist Louis Kauf man zal de ontvangsten van zijn concert op 14 Februari in Diligentia in Den Haag afstaan voor het Nationaal Ram penfonds. Aan dit concert werken mee de pianist Gerard Hengeveld en het Roentgenkwartet. Ds A. F. L. van Hengel overleden. Te Holiandsche Rading is in de ouder dom van 78 jaar overleden ds A. F. L. v. Hengel, em. predikant der Ned. Herv. kerk. Ds v. Hengel werd in 1874 geboren en in 1900 candidaat in Noord-Holland om 28 Augustus van dat jaar te Borssele het predikambt te aanvaarden. In 1911 verkreeg hij eervol emeritaat in ver band met zijn benoeming tot Prot. godsdienstleraar bij het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. Hij is al daar werkzaam geweest tot '41 toen hij eervol ontslag ontving waarna hij zich metterwoon te Haren (Gron.) vestigde. Ingevolge zijn wens is zijn stoffelijk overschot in alle stilte ten ruste ge legd. s-HEERENHOEK Zeven gulden per gezin. De opbrengst van de collecte voor het Nat. Rampen fonds heeft in 's Heerenhoek f 2416,40 be dragen, hetgeen neerkomt op ongeveer f7,per gezin. Bovendien werd een be langrijke hoeveelheid kleding ingezameld. In West Zeeuwsch-Vlaanderen: De werkzaamheden aan de kustver dediging in West Zeeuwsch-Vlaanderen vlotten goed, hoewel de sneeuwval een handicap vormde. De kritieke phase is nog niet geheel voorbij. Maar een nor male springvloed kan rustig onder ogen worden gezien. Momenteel worden de binnendijken versterkt en voor een eventuele doorbraak wordt materiaal gereed gehouden. Dit kwam naar voren in de te Bres- kens gehouden vergadering van de „Commissie Watersnood W. Zeeuwsch- Vlaanderen", welke ais volgt is samen gesteld: C. Hamelink, Axel (lid van Gedep. Staten), voorzitter; Ir J. v. d. Kerk van Rijkswaterstaat, de heer C. M. van den Broecke, dijkgraaf van „Het Vrije v. Sluis", de heer A. P. Kostense, burgemeester van Biervliet, en als technisch adviseurs de heren J. B. Brit- tijn (Rijkswaterstaat) en Q. A. v. d. Linde (Prov. Waterstaat). De centraal- post is gevestigd in het polderhuis van Het gebied van Burgh-Haamstede en Renesse in het uiterste Westen van Schouwen-Duiveland is nog steeds vrij wel volledig geïsoleerd. Er zijn verbindingen met overig Zee land door de lucht en over het water, maar de in dit hoger gelegen duinge bied samengestroomde mensen on geveer 1800 naar schatting kunnen toch pas heel geleidelijk worden af gevoerd. Een collega van een der landelijke bladen, die Zaterdagmorgen per heli- coptère uit Haamstede in Middelburg aankwam, vertelde ons, dat de dorpen in dit deel van het eiland er betrekke lijk goed zijn afgekomen. Men heeft geen electriciteit en gas, maar wel wa ter en daarvoor is men reeds erg dank baar. De evacué's, die hier op verder transport wachten, komen voorname lijk uit Serooskerke en Noordwelle. Voor hen is in de landbouwhuishoud- school van Haamstede een evacuatie- post ingericht, van waar uit ook eten wordt gezonden naar tal van hulppos ten in dit gebied. Het slot van Haamstede zal als nood ziekenhuis het ziekenhuis van Noord- gouwe gaan vervangen. Ook in de „Schouwse Boer" zijn zieken onderge bracht. 95. „Anton", zei hij. „Vader voorspelt, dat de regen vannacht zal ophouden. En je weet, dat vader een beste weer- profeet is. Ik ben van plan te beginnen met de drainage waarover ik je laatst verteld heb, en ik wil morgen beginnen als de regen werkelijk ophoudt". „Verhaar zegt, dat het werken voor niets is", zei Anton bedachtzaam. „In ieder geval de moeite van het zware werk niet waard". „Maar ik kan het toch proberen hield Jacob aan. „Als we eenmaal de sloten hebben gegraven, moet het niet onmogelijk zijn ze ieder voorjaar weer open te maken. En als het land zo nai blijft als nu, kunnén we nog in geen weken zaaien". „Daar heb je gelijk in", gaf Anton toe. „Goed ik zal je morgen helpen". Het was inderdaad verschrikkelijk zwaar werk. Vader Bertus hielp hen, en Hansko ook. En eindelijk smaakten ze de bevrediging het water te zien weglopen van de doorweekte akkers. Daarna maakten ze lange dagen om het zaad in de gspnd te krijgen. Maar tegen de eerste Juni staken overal groene spruitjes boven de bruine aarde uit. Op niet ontwaterde akkers was nog geen teken van leven te bekennen. Anton en Jacob konden tevreden zijn. Ze had den niet tevergeefs gewerkt. Het was op een prachtige zomer- oentend tegen het eind van Juni, dat Anna zodra ze wakker werd het ven ster uit keek en met een kreet uit bed sprong: „Anton! De herten eten je mais op!" Anion sprong op en draaide er heen. iuj nam alleen tijd om zijn klompen aan te schieten. En daar renden de herten sierlijk heen, dwars over de ak ker en de bossen in. Maar hij kwam terug met een onprettige boodschap; ze hadden bijna een vierde deel van zijn mais vernield. Er kwamen nadien rusteloze dagen en nachten. Anton stond tienmaal 's nachts op om uit het venster te kijken en menigmaal bescheen het maanlicht een paar herten, die zich tegoed deden aan de kostbare mais. Overdag hield Anna voortdurend een oog op de akkers en menigmaal legde ze de baby haastig door Marian Schoolland neer om de dieren te verjagen. Door hun waakzaamheid konden ze nog een goede oogst maken. Op een Zondagavond in Augustus wandelden Anna en Anton op hun ge- mali langs hun akker met kleine Ber tus tussen hen in. Kleine Douwe lag te slapen in zijn wieg onder de hoede van Marietje, die nu al een hele meid was en niets liever deed dan op de kinderen passen. Er scheen volmaakte rust en vrede te heersen. In hun harten droegen ze de zegen mee van de preek, ook al spraken ze er niet over, en de warme zonnestralen deden de lucht trillen. „Ik ben blij, dat de herten eindelijk vertrokken zijn", zei Anton. „Als ze volgend voorjaar terugkomen, moet ik me maar een geweer aanschaffen. Maar kijk eens hoe hoog de mais daar sfaat. Zelfs de mais, die we nog laat gezaaid hebben na de eerste invasie van de her ten, staat er prachtig voor". Ze bleven staan om de vruchten te bewonderen, maar Anna zei plotseling: „Wat is dat bruine ding toch, daar op die stengel in de verste rij' Het lijkt wel Anton schrok. „Dat is een eekhoorn, hij eet van een maiskolf!" En hij liep de rij langs om de eekhoorns te ver jagen. Maar in plaats dat er één eek hoorn wegvluchtte, lieten zich wel een stuk of tien uit de maisplanten zakken en namen de benen! Anton bleef geschrokken s(*an en Anna kwam naast hem. „Verhaar vertelde me gisteren nog, dat er eekhoorns in de mais zaten", zei hij opgewonden. „Maar tien in ons stukje mais!" Traag keerden ze om en gingen naar huis. Ze moesten telkens naar de ak kers kijken. De pracht van deze dag scheen vervaald te zijn. Nieuwe zor gen kwelden hen. „Misschien valt het wat mee", kal meerde Anna Anton, "Ik houd wel een oogje in het zeil vanuit het raam. Als ik goed kijk, moet ik die dieven kunnen zien". Voordat Anton kon antwoorden hoor den ze een gil vanuit hun huis. Marie- tjes stem. Wat zou er gebeurd zijn! An na rende naar huis, gevolgd door An ton met Bertus op de arm. Marietje kwam hen al tegemoet. „Een muis!" riep ze. „Een muis zat in de wieg! Ik zag hem eruit springen!" Anna liep gauw naar hinnen en pakte meteen kleine Douwe uit de wieg. Hij huilde, maar er mankeerde hem ver der niets. Anton verzekerde haar, dat er niets aan de hand was. (Wordt vervolgd). HET VEE. Ellendig is ook de toestand van het vee. Veearts Stevense van Renesse doet hier weliswaar prachtig werk, maar ook hjj staat vaak machteloos. Zeven duizend beesten moeten worden afge voerd naar Rotterdam of Goes, maar men heeft daarvoor onvoldoende plat boomde vaartuigen en geen stalling. Men gaat er dan ook noodgedwongen reeds toe over om een deel van het vee af te slachten en dan liefst het beste zo mogeljjk te redden. De duinafslag is vooral in de omge ving van Renesse heel erg. Loodrecht rjjzen hier de duinwanden van het strand omhoog en voortdurend is men in de weer om mensen, die over de dijk en langs het strand uit de rich ting van Scharendjjke komen, met be hulp van touwen op het duin te bren gen, van waar zij Renesse kunnen be reiken. Ook dit dorp heeft zelf weinig geleden, maar het water staat er niet ver vandaan. Het kasteel Moermondt b.v. staat geheel in het water en op de benedenverdieping daarvan is heel wat kostbaar oud meubilair geruïneerd. Tussen Renesse en BurghHaam stede worden met draglines grote ga ten in de duinen gedolven om de ca davers van omgekomen vee te begra ven. EVACUATIE RENESSE UITGESTELD. Zaterdagmorgen was de evacuatie van Renese voorlopig enkele dagen uitgesteld. De mensen zitten hier vei lig en de beschikbare schepen kunnen elders beter gebruikt worden. Of van uitstel hier ook afstel zal ko men? Niemand weet het nog, maar ve len in Renesse hebben er hun hoop wél op gevestigd! BEKENDMAKING Slechts zij, die om geldige redenen een bezoek moeten brengen aan het getrof fen gebied van Kruiningen en omstre ken zullen tot dit gebied worden toege laten, mits zij in het bezit zijn van een dagpas. Deze dagpassen worden verstrekt door de groepscommandant der Rijks politie te Yerseke in overleg met de betrokken burgemeesters. Aanvragen pm een dagpas moeten derhalve tijdig wor den ingediend bij bovenvermelde Groeps commandant. De Districtscommandant der Rijkspolitie voor Zuid-Beveland. BEKENDMAKING De Burgemeester van Oostkapelle maakt bekend dat de gemeenteraad op 9 Februari 1953, des avonds om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen zal ko men. Oostkapelle, 7 Februari 1953. F. G. SPRENGER. GOES BEKENDMAKING Vanaf Maandag 9 Februari 1953 is het bureau voor alle maatschappelijk werk de geëvacueerden betreffende, gevestigd in de „Prins van Oranje" Nieuwstraat te Goes. Spreekuur iedere dag van 9 tot 11 uur 's ochtends. Aldaar kunnen de geëvacueerden zich aanmelden voor het verkrijgen van eva cuatie-vergoeding en kolenbonnen, en kan advies worden ingewonnen en hulp worden verkregen van de maatschappe lijke werksters. Goes, 7 Februari 1953. De wethouder van Sociale Zaken, A. BUIJS „Het Vrije van Sluis" te Oostburg. Aan de kustverdediging wordt dag en nacht doorgewerkt en de burge meesters van West Zeeuwsch-Vlaande ren doen een dringend beroep op allen, om zulks te blijven doen. De hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat, ir J. v. d. Kerk, doet een beroep op de zgn. eigen vervoerders om vrachtauto's af te staan, daar aan deze voertuigen nog steeds gebrek is. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is de Commissie Watersnood als volgt sa mengesteld: A. L. S. Loekefeer, lid van Ged. Staten, voorzitter; C. J. van Hoo- tegem, burgemeester van Hontenisse, H. A. A Baron Collot d'Escury voor polders en waterschappen en Ir J. A Hofwegen voor de Prov. Waterstaat. Vandaag, 9 Februari, is het 25 i jaar geleden, dat onze geliefde Ouders Ds J. VAN DER LEEK en Mevrouw G. VAN DER LEEK- DEKKER getrouwd zjjn, terwijl het 19 Februari a.s. 25 jaar geleden zal zjjn, dat Vader in het ambt be vestigd werd. Wegens de ramp, die ons land en voik trof, hopen wij deze dagen in stilte te gedenken. Hun dankbare Kinderen. Kapeile-Biezelinge, 9 Febr. 1953. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig ge dragen lijden, onze innig gelief de Vrouw en Moeder, Mevrouw WILLE MIN A VAN LIERE, geb. HARINCK, op de leeftjjd van 38 jaar (n ruim 9 maanden. Haar diepbedroefde Man en Kind, J. VAN LIERE. CORA Noordwelle, 8 Februari 1953. Evacuatie-, tevens condoleantie- adres; 's-Heer Abtskerke, B 4. De begrafenis zal plaats vinden te 's-Heer Abtskerke op Woens dag 11 Februari a.s. Vertrek ge bouw „Irene" 12.30 uur. Hiermede vervullen wjj 'de treu rige plicht kennis te geven van het overljjden van onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Mevrouw WILLEMINA VAN LIERE, geb. HARINCK, op de leeftjjd van 38 jaar en 9 maanden. Namens de familie HARINCK. Noordwelle, 8 Februari 1953. Op 1 Febr. j.L overleed op nood lottige wjjze onze lieve Zuster en Tante JANNETJE PIEÏERNELLA VAN HOORN, in de ouderdom van 67 jaar en 3 maanden. Namens de familie: P. ISRAÉL-VAN HOORN. Kortgene, 6 Februari 1953. De begrafenis zal plaats hebben op 9 Februari, op de begraaf plaats te Colijnsplaat. 6 Februari 1953 werd uit ons midden door de dood weggeno men: JOHANNES VAN ZWEDEN, op de leeftijd van bijna 90 jaar. 38 jaar heeft hij onze gemeente gediend in het ambt. „Kostelijk is in de oogen des Heeren, de dood Zijner Gunst- genooten." De Kerkeraad der Ger. Gemeente te Goes: JAC. KOPPEJAN. A. DE JONGE. Begrafenis zal D.V. plaats heb ben Woensdag 11 Febr., om 2 u. VORDERINGEN WATEKRAMP Allen die op Zondag 1 Februari 1953 in verband met de waterramp materia len e.d. aan de gemeente Viissmgen heb ben geleverd of op andere gronden vor deringen hebben, dienen vóór 15 Febru ari e.k. hiervoor een rekening in duplo in te dienen ten kantore van de Direc teur van Gemeentewerken Stadhuis, Viissingen, Kamer 8.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3