Brits passagiersschip gezonken 139 doden Goes doet dienst als ontvangstcentrum. Gebied rond Axel en Terneuzen het zwaarst getroffen PROCLAMATIE. De toestand in Zeeuw sch- Vlaanderen IN HONTENISSE ACHT DODEN TE BETREUREN Commissaris der Koningin verliet N.-Beveland op tijd Te Hontenisse De toestand op Walcheren van het Prov. Watersnoodcomité in Zeeland. Een album met Uw Voetbalfavorieten Storm op zee eiste eveneens vele doden Heldhaftige reddingspogingen langs de gehele kust. •bed is ook voor U ideaal! Ieder doet wat hij kan Gunstige ontwikkeling bij Nieuwland en Hoedekenskerke. Het laatste nieuws van Zuid-Beveland 2te Radio- bïetigt o-tió Maandag 2 Februari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 De dijken die Zeeuwsch-Vlaanderen moeten beschermen tegen het water hebben evenmin stand kunnen houden tegen storm en springtij. Grote gebieden, vooral rond Axel en Terneuzen, staan onder water en de Markt in Terneuzen zelf is overspoeld. Vooral in dit gebied zijn tal van slachtoffers te betreuren. Gisteravond laat brak de slaperdijk bii Othene door. Met man en macht wordt er gewerkt om het onheil at te weren. Zaamslag en Zoutespui treffen evacuatievoorbereidingen. Van het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ons weinig nieuws bereikt. Het schijnt dat de schade hier aanzienlijk minder is dan in de Oostelijke helft. Ook is het niet bekend, hoe de nieuwe Braakman-polder zich gehouden heeft. Gevreesd moet worden, dat men overnieuw zal moeten beginnen. Ten Westen van Terneuzen moest de zeedijk van de N'euw Neuzenpol- der het op ettelyke lage plaatsen op geven; één gat heeft een lengte van ongeveer 200 meter, zodat de hele pol der die een oppervlakte van 450 ha. heeft. Zondag een kokende zee was met hier en daar een hofstede en wat geboomte. Met man en macht was men Zon dagmiddag doende de aangrenzende Vlooswijkpolder te beschermen. De grote ramp eistte hier een kinderleven n.l. van de 5 mnd. oude baby van het echtpaar Smallegange. De ouders slie pen boven; het kind beneden. Het wa ter sloeg over de dijk in de woning en toen de ouders de ramp bemerkten en in de kamer kwamen was het kind je niet meer. Het ledikantje dob berde in de kamer rond. Er is veel vee omgekomen en Zondagmiddag wachtten nog veel paarden en koeien op eva cuatie. Terneuzen beleefde de hoogste wa terstand sinds mensenheugenis. Zater dagnacht om vier uur sloegen de gol ven tegen de huizen op de Sehelde- kade. Aan de vissershaven bij het Lyceum ontstond een geweldige wa terval en langs deze plaats liep de Markt onder water; het steeg des nachts tot een hoogte van 1 meter. Vanaf de Nieuwstraat stond het hele laaggelegen stadsdeel onder water: Tholenstraat, Dijkstraat, Donze Visser straat, van Bovenstraat en andere wa ren Zondagmiddag herschapen in pol derleidingen. In de Nieuwe Diepstraat stond die nacht 1% meter water. In de Nieuwstraat heeft het water bij de woning van dokter Nijssen een gat ge slagen van tien meter lengte en an derhalve meter diepte. Bij de Bom vrije kazerne in de Nieuwstraat stond Zondagmiddag nog 60 cm. water. In deze omgeving spoelde het water vóór de gebouwen er in en achter er uit, een deel van het archief van het Postkantoor werd meegesleept naar lager gelegen gedeelten. Als tegenmaatregel heeft men bij de Vis?'-rshaven en bij het Postkantoor ban .cades opgeworpen. Brandweren uit de gehele streek pompen het wa ter uit de straten weg. Aan het weg dek in verschillende delen van Ter neuzen is enorme schade aangericht. Een paar honderd meter voorbij de Oostelijke pier lukte het een gat te dichten, doch de nabij gelegen Ser Lippenspolder die 100 hectaren omvat, staat wat d- Oostelijke helft aangaat onder water.. Men poogde hier met man en macht de toestand, die om half vijf hachelijk was, meester te worden, door de wat achter gelegen slaperdijk te behouden. Mocht dit niet lukken dan zou ook het dichtbij gelegen oostelijke nieuwe stadsdeel van Terneuzen onder water lopen. KIND SLACHTOFFER TE OTHENE. De buurtschap Othene en omgeving biedt een hopeloze aanblik; hier werd de zeedijk over een lengte van onge veer 500 meter vernield. De ongeveer 100 ha grote nieuwe Othenepolder liep onder, zodat het water tegen de ach tergevels der woningen beukt en op vele plaatsen doorheen stroomt. Ook hier werden de bewoners totaal opgeschrikt toen de catastrophe Zon dagmorgen om vier uur een aanvang Het begon Zaterdag al. Zaterdagmiddag reeds kondigde de hevige Noord westerstorm zich aan met een hoge watervloed in Wester en Oosterschelde waardoor de veer boten ernstige vertraging ondervon den. De steigers van Wolphaartsdjjk Kortgene, KatseveerZierikzee en KruiningenPerkpolder lagen geheel onder water, zodat auto's noch passa giers er op of er af konden. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, die Zater dagmiddag om vier het gemeentehuis van Kortgene officieel moest gaan ope nen, was de eerste en enige die met zijn auto door het reeds 30 cm hoog staande water reed op de pont naar Kortgene. Bij de overkant geko men, bleek op de 1 km. lange strek dam het water een halve meter hoog te staan. Dat werd hem wat te gortig en dus moest er gewacht worden. On geveer anderhalf uur heeft de Com missaris der Koningin, die het geïso leerde Noord-Beveland niet wilde te leurstellen, gewacht. Toen hij een po ging ging wagen, strandde deze haast, want midden op de strekdam sloeg de motor af en bleef de auto aan de hef tige golven overgeleverd. Gelukkig wist de chauffeur echter weg te ko men. De dam vertoonde toen reeds hier en daar enkele losgeslagen stenen ■Ook bij Katseveer, moesten de passa giers aan boord waden of gedragen worden. NET OP TIJD. De Commissaris der Koningin, die Zaterdagavond om acht uur uit Noord-Beveland vertrok is juist op tijd geweest. Eén onzer redacteuren vertrok gelijktijdig. Een collega van de Prov. Zeeuwse Courant, die later gekomen was en zijn verslag over de opening van het raadhuis volledig wilde hebben bleef nog. Hij is tot op heden nog niet teruggekeerd. Men weet niets over het eiland. nam, want zjj liepen in nachtgewaad de straat op. Het vierjarig zoontje van de familie van Alten werd hier slachtoffer. Zijn ernstig zieke vader wilde het kind naar veiliger oorden brengen toen bij onverwachts viel en het kind verloor waardoor het in de golven omkwam. Een groot aantal paarden en koeien kwam hier om het leven. De inwo ners van de buurtschap zijn alle ge evacueerd. Om tien uur gisteravond is de slaperdijk bij Othene doorgebroken en het water stroomt door de Otheensekreek in de richting van Zaamslag en Axel. Men is thans doende met alle weerbare mannen uit Axel het naderend onheil zoveel mogelijk te weren. Zaamslag en Zoutespui namen Zondagnacht voorbereidingen voor een eventuele evacuatie. OSSENISSE. Te Ossenisse heeft het water Zon dagmiddag om acht uur acht gaten in de zeedijk geslagen, waarbij een van tachtig meter zodat in totaal 750 hec taren overstroomd zijn. De twaalfjarige J. Vossaart die steeds ziekelijk is, vond hierbij de dood. Rond om het dorp is het thans een grote wa tervlakte. Achter de kerk staat het water me ters hoog en de Dorpsstraat is een pol derkanaal geworden. De bewoners zijn in de loop van de dag geëvacueerd. Hoewel men reeds om vijf uur was begonnen met de evacuatie van paar den en koeien zijn er toch veel dieren omgekomen. De boerderij van de land bouwer J. Vossaart werd ten dele ver nield. De hofstede van A. Dumoleyn en M. van het Westeinde werden ge heel weggeslagen. Bij Hontenisse sloeg het water ette lijke gaten In de dijk, zódat de Molen polder verloren ging. Niet minder dan acht mensen kwamen hierbij om het leven n.l. het echtpaar Smit, dat juist zijn veertigjarig huwelijk zou herden ken, hun dertigjarige zoon en de ruim twintigjarige dochter; de twee la&ssten waren Zondagavond nog niet geborgen. Van de familie DaaliEan is de vrouw en een ftmd geborgen, nadat de jongen twee uur in een boom had gehangen; uit het huisgezin wordt nog een kind gemist. Van de familie Kindt is de echtgenote geborgen. De vader is met een beenbreuk in het ziekenhuis opge nomen. Veel vee ging verloren, het juiste aantal is nog niet bekend. Bij de buurtschap Duivenhoek zijn een paar woningen vernield. Kruispol derhaven is geheel geïsoleerd. De paar honderd bewoners van 'deze buurtschap zijn geëvacueerd naar Hulst en Sint Jansteen. Te Walsoorden heeft men een water- kerende muur, die het over een lengte van 30 meter dreigde te begeven, met zandzakken kunnen behouden. (Vervolg van pag. 2.) De schade aan de dijk van Westkapelle. Ook aan de djjk van Westkapelle is behoorlijke schade aangericht, al had dat nog heel wat erger kunnen zijn. ■Iets ten Noorden van het grote gat, dat bjj de Novemberstormen van vorig jaar ontstond, werd een gat van twin tig meter breedte in de djjk geslagen, waardoor behoorlijk wat water is ge vloeid. In de loop van gistermiddag is het gelukt het gat voorlopig te dichten. Gisteravond leefde men in de hoop, dat het zou gelukken de dijk verder te behouden. Het grote herstelwerk van de in No vember veroorzaakte schade aan de dijk blijkt voor een gedeelte tever geefs te zijn geweest. Het nieuwe dijk- lichaam is over een gedeelte van vier honderd meter weggespoeld, maar (en dat is zeer belangrijk) de glooiing is blijven zitten. Over de gehele lengte van de Westkapelse zeedijk hebben di verse ontgrondingen plaats gevonden. De bazaltglooiing is over het algemeen weinig beschadigd, met uitzondering van het Zuidelijke dijkgedeelte waar een gat van 50 bij 3 meter is ontstaan. In de loop van de dag zijn vijftig mili tairen van de C.O.A.K. gearriveerd, die onmiddellijk begonnen met het vullen van zandzakken en daarna de zakken in de gaten stopten. WEINIG SCHADE IN MIDDELBURG. De schade te Middelburg, aange richt door de zware storm, valt nogal mee. Natuurlijk zijn er talrijke dak pannen gesneuveld, zijn stukken van stijgers geslagen en werd hier en daar een etalageruit kapot gedrukt. Men verwachtte gistermiddag dat het wa ter in het kanaal en kaden een zeer hoge stand zou bereiken en de bewo ners van de huizen werden gewaar schuwd hun kelders te ontruimen. Het bleek niet nodig, want het kanaal bleef binnen de boorden en leverde geen gevaar op voor de kaden. Gemeentebestuur en politie werkten samen om alles in goede banen te lei den. De zaken, waar zakken betrok ken konden worden werden bestormd. Een hele dag was het bijzonder druk in de stad. GAT BIJ VROUWENPOLDER GESTOPT. Het gat in de dijk van de Katten- polder bij Vrouwenpolder, waar gis teren al zes duizend zandzakken in gezet zijn, is vannacht verder ver sterkt. Grote groepen werklieden uit omliggende plaatsen kwamen -na-'de radio-oproep naar het bedreigde punt) Men was van mening, dat wanneer dè dijk de vloed van hedenmorgen zóu doorstaan, Noord-Walcheren groten deels behouden zou zijn. GEVAAR VOORLOPIG GEWEKEN. In de Suzannapolder en de Rapen burgpolder bij Nieuwland was het wa ter vannacht half elf ongeveer een me ter gezakt zodat de toestand voor de Nieuw- en St. Joosland en de Oud-St. Jooslandpolder iets gunstiger is ge worden. Met man ën macht is men bezig om de gaten in de Nieuwlandse weg, het enige stuk dat hoger ligt met zandzakken te dichten. Als de wind gaat liggen zal het hier wel loslopen. Alleen vanochtend om zes uur zou het nog even critiek kunnen worden, aldus meldt onze correspondent. De Sloedam is geheel intact. Alleen tussen Sloedam en Veere is de dijk doorgebroken. C.O.AJC.-MANNEN IN HET GEWEER. Zondagnacht om half vijf zijn de militairen uit Middelburg in het ge weer gekomen. De C.O.A.K. mannen waren bijna al len met verlof, maar heel vlug kon de majoor Potteboom beschikken over 450 jonge mannen, die zich meldden aan de kazerne op de oproep van de Generale Staf en die in Middelburg met verlof waren. Op de meest getroffen punten wer den zij spoedig ingezet. Er gingen groepen naar Westkapelle, Veere, Vlissingen, Ritthem, Arnemuiden, Ka- pelle en naar Goes, waar 65 man schappen ter beschikking werden ge steld aan de burgemeesters. („Wij maken er een vierdaagse van en als het nodig mocht zijn een zes daagse", zo zei majoor Potteboom ons gisteravond. Schade aan de „Willem Ruys" valt mee. De omvang van de schade, die de „Willem Ruys" bij de aanvaring met het m.s. „Oranje" op 6 Januari j.l. in de Rode Zee heeft opgelopen, blijkt steeds meer mee te vallen en de herstelwerk zaamheden in het grote dok van Wilton- Fijenoord te Schiedam hebben dan ook een Vlot verloop. Indien de weersomstandigheden gunstig blijven, zal het schip n.l. in de tweede week van Februari het dok kunnen ver laten en naar de Lloydkade vertrekken. De waterramp, welke onder andere onze provincie heeft getroffen, noopt tot onmiddellijke actie! Ondersteld mag worden, dat in de getroffen en bedreigde delen der provincie door de locale autoriteiten de allereerste voorzieningen in de onmiddellijke nood zullen zijn of worden getroffen. De leden van het provinciaal comité, die in die delen der provincie woonachtig zijn, wor den verzocht zoveel mogelijk deze voorzieningen te leiden, en voorzover nodig, te organiseren. De toestand in de provincie is op dit ogenblik nog te weinig overzichtelijk, dan dat het dagelijks bestuur van het comité hierin leiding of bepaalde aanwijzingen zou kunnen geven. Ieder comité-lid en iedere autoriteit zal ongetwijfeld spontaan handelen naar beste inzicht en vermogen. Wat betreft de financiële zijde der ramp, stelt bet provinciaal comité zich bereidt als centrale verzamelplaats te fungeren door alle geldinzame lingen ten behoeve van de slachtoffers van de overstromingen in de provincie. Aan de leden van het provinciaal comité en de plaatselijke autoriteiten wordt dringend verzocht plaatselijke comiié's te vormen tot het houden van collecte's en de opbrengst dier inzamelingen over te maken aan het bijkantoor der Amsterdamsche Bank te Middelburg (Giro no. 97721) ten gunste van de rekening van de penningmeester van het Provinciale Watersnood Comité in Zeeland, mr J. F. van Deinse. Aldus zal gezorgd kunnen worden voor een billijke en gelijkmatige schadeloosstelling voor alle getroffen gebieden in de provincie. Het spreekt wel vanzelf, dat het Provinciaal Comité bereid zal zijn zich in te schakelen in de hulpverlening, welke door het Nationale Ram penfonds, door het Nederlands Roode Kruis, het Oranje Kruis en andere Nederlandse hulporganisaties zal worden georganiseerd. Het adres van het Provinciaal Comité is ter Provinciale Griffie, Dam 6 te Middelburg. Het dagelijks bestuur, jonkheer mr A. F. C. de Casembroot, voorzitter; J. Goedbloed, secretaris; mr J. F. van Deinse, penningmeester. Reel. Studio. met afbeeldingen van 56 eerste klasse elftallen, gratis bij inlevering van 24 omslagen van de Mars- of /Vuts-Chocolade vóór 30 April a.s. bij de N.V. Mars-Chocolade fabrieken, Sloterkade 10-11, Amsterdam (W). Tot nadere aankondiging geeft Uw winkelier U voor 6 M's of 6 IVj van de MARS- of NUTS-Chocolade gratis 1 stuk Mars-Chocolade. Niet alleen de kustbewoners maar ook de zeelieden hebben een hoge tol moeten betalen aan de storm. Tientallen schepen verkeren in nood, terwijl het dikwijls onmogelijk is hulp te bieden, daar de reddingsboten niet kunnen uitvaren. Voor zover thans bekend, is de ergste scheepsramp van dit week einde het zinken van het Britse passagiersschip „Princess Victoria" dat Zaterdagavond in de Ierse Zee is gezonken. Van de 189 opvaren den (passagiers en bemanning) zijn er 139 om het leven gekomen. Onder de slachtoffers bevinden zich vrouwen en kinderen. De 44 over levenden zijn allen mannen. Onder om het leven gekomen leden van de bemanning bevinden zich drie stewardessen. Ook de gezagvoerder, James Ferguson, ging met zijn schip ten onder. Overlevenden hebben -me degedeeld hoe hij tot het laatste ogen blik, ook toen hij wist dat de dood meer dan waarschijnlijk was, de pas sagiers heeft pogen op te beuren en dat hij steeds een toonbeeld van kalm te is gebleven. Juist voordat de „Prin cess Victoria" begon te zinken, gaf Ferguson last het schip te verlaten. Te water gelaten reddingboten van de „Princess Victoria", waarin zich vrouwen en kinderen bevonden sloegen, temidden van reusachtige golven, bijna onmiddellijk om. Man nen sprongen te water en poogden, zich vastklemmend aan stukken wrakhout, de kust te bereiken. De een na de ander moest 'echter, ver stijfd door de koude of uitgeput, zijn stuk hout loslaten en zonk weg. Alles is in het werk gesteld om de opvarenden van het ten ondergang Ingezonden Mededeling (Adv.) Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Direct na het bekend worden van de ramp heeft de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, maatregelen getroffen ter leniging van de nood. Dat was 's ochtends vroeg om kwart over vier. Direct werd het gemeentepersoneel opgeroepen en een ontvangstcentrum ingericht in het Schuttershof. Dank zjj deze maatregel konden de vele mensen die uit Kruiningen en Wolfaartsdijk gered werden, worden ondergebracht. De U.V.V., de padvinderij, het Rode Kruis, de E.H.B.O. werden in het geweer geroepen evenals de brandweer en de Nationale Reserve. De geredden, meestentijds doornat, werden in het Schuttershof gebracht geregistreerd en van voedsel en warme kleding voorzien. In de loop van de dag werden niet minder dan 300 mensen geregistreerd. De radiowagen, die was ingezet, had inmiddels de inwoners van Goes opge roepen die évacué's konden opnemen. Zij konden dit in het Schuttershof op geven, waar ook de warme kleding kon worden bezorgd. Op de Grote Markt waren intussen honderden mannen verzameld, die via luidsprekers instructie kregen en direct konden worden ingezet om de gevaar lijkste plaatsen aan de.Kattendijkse dijk te helpen versterken. Eensgezind trok ken zjj erop uit in de strijd tegen de wrede vijand, de hun gezinnen belaag de. Het hoofdkwartier van de redding- diensten is het politiebureau te Goes; hier zetelt de burgemeester, die met 'n staf, bestaande jiij; de hogere politie ambtenaren, de brandweercomman dant e.a. de nodige maatregelen neemt. Regelmatig komen zich hier onver moeide jongemensen melden voor hulpdiensten, die steeds gaarne wor den geacepteerd. Gisteravond om tien uur verschenen nog een viertal men sen, die aanboden in het donken in Wolfaartsdijk te gaan varen. Vandaag zullen de mensen opnieuw aan het dijkgat bij Kattendijke gaan werken evenals in Schore, waar ook gevaar lijke plaatsen zijn. Bij Wolphaartdijk werd de marine uit Vlissingen ingezet om de mensen van de daken en uit de bovenverdie pingen te halen. Ook hier speelden zich hartroerende toneeltjes af. Som mige mensen weigerden hun wonink jes te verlaten. Helaas vielen er by deze reddings pogingen mensenlevens te betreuren. Ergens is een roeiboot gekapseisd. Hier kwamen een zekere Tramper, Schipper en de Wed. Hoek van Dyke om het leven. Hoe de voedselvoorziening in Goes en omstreken zal lopen is niet te voor zien. Er is gelukkig nog licht, gas en water. Gisteravond bleek er echter ge brek te zjjn aan gist, zo belangrijk voor de bereiding van brood. Direct werd contact opgenomen met de gist fabriek in Delft. Deze zegde toe pogin gen te zullen ondernemen om via Utrecht een wagen naar Bergen op Zoom te sturen. Vanuit Goes zou een auto een po ging wagen om via de Zanddijk bij lerseke, het zgn. „Kaasgat" en langs Krabbendijke en Rilland Bergen op Zoom te bereiken om daar de vracht over te nemen. Een wielryder, die naar Middelburg moest en die uit Bergen op Zoom kwam, vertelde ons, dat h(j met grote moeite deze route had kunnen volbrengen. Hy had meer gelopen dan gereden en het was hem aan te zien. Hy wilde nu trachten, via de Sloepolder Middelburg te bereiken, ERNSTIG GEVAAR GEWEKEN. Tegen 6 uur gistermiddag werd uit Hoedekenskerke gemeld, dat het erg ste gevaar was geweken. Dit was het resultaat van het zwoegen van een leger van 600 man uit de bedreigde en de niet bedreigde dorpen uit de omgeving. Tegen zeven uur moest het leger weer geallarmeerd worden, omdat nu het gevaar dreigde van het water op het ondergelopen land rond Baarland, Berichten dat deze binnen dijk zou zijn bezweken hebben ons niet bereikt. Wel blijft de toestand de eerste uren ook bier zeer precair. gedoemde schip van boord te halen, doch tevergeefs. Toen de duisternis was ingevallen, bleven de reddingboten de enorme zeeën trotseren om, met behulp van fakkels, naar overlevenden te zoeken. Doch de heldhaftige pogingen hunner opvarenden leverden geen resultaat op- Onder de 44 geredden bevinden zich tien leden van de bemanning. OVERAL SCHÉPEN AAN DE GROND. Overal worden noodseinen opgevan gen van schepen die in meer of min dere ernstige moeilijkheden zijn ge raakt. Ter hoogte van West-Schouwen raakte Zaterdagavond een Fins stoom schip, de Bore VI aan de grond. On middellijk voer de reddingsboot uit Veere, de Maria Carolina Blanken- heijm uit onder leiding van schipper Jan Minnehoo. Ook de „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam voer uit ter hulpverlening. Na een korte tijd echter moesten de beide schepen'naar hun havens terug keren ,de Veerse boot omdat de ma chinist om onverklaarbare oorzaak bewusteloos was geraakt. Later is de Fin op eigen kracht vlot gekomen. Ten Oosten van Breskens vroeg in de loop van de nacht een tanker uit Rotter dam, de „Tiba" om sleepboothulp, daar zijn roerquadrant was gebroken. Bü Vlissingen liep het Belgische schip „Luxembourg" aan de grond en verzocht sleepboothulp. De sleepboot .Maas" van L. Smit en Co. is ter as sistentie uitgevaren. DINSDAG 3 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I (402 m.) AVRO; 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; VPRO: 7.50 Dagope ning; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenw.; 9.15 Sionsiiederen; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Waterst.; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Tenor en piano; (Piano-in- termezzi); 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Metropole ork, en soliste; 14.00 „Zeg eens, Amerika 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.' 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano spel; 18.30 Reportage of gram.; 18.35 Or gelspel; 18.50 „Paris vous parle"; 18.55 Musette orkest; 19.20 Verzoekprogramma: 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr.; 21.15 Lichte muziek; 21.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet"; 21.50 Dansmuziek; 22.30 Med.; 22.35 Gram.; 22.45 Buitenl. overz.J 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling"; 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 School radio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmed.); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Lunch concert; 14.00 Klein koor; 14.15 Sympho- nette orkest; 14.45 Strijkorkest en solist; 15.30 „Ben je zestig 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.15 Re- geringsuitz.: Drs B. van Eldik: „De eco nomische gevolgen van de souvereini- teitsoverdracht"; 18.00 Metropole orkest; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Voor onze jonge mensen; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.15 „Uit het Boek der boe ken", causerie; 19.30 Gram.; 20.25 De ge wone man; 20.30 „Het schoenmakers- feest" hoorspel; 22.45 Avondgebed en li turg. kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 12.50 Koer- sen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Ge- ALLE DRIE GERED.var. muziek; 14.00 Schoolradio; 15.30 Electrisch orgelspel; 18.00 Gram.; 16.30 Electrisch orgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Cau serie; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Omroepork. en soliste; 21.00 Gram.; 21.15 Ethnische muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 22.45 Gram.; 22.55 23.00 Nieuws. Voor de kust van Terheide liep een kleine coaster uit Groningen, die op weg was met aardappelmeel naar Lon den, aan de grond. Het vroeg met be hulp van noodseinen om hulp, maar met een reddingsboot kon het schip niet worden bereikt en evenmin kon een lijn worden overgeschoten. Twee schepelingen sprangen ten slotte In het water en slaagden erin zwemmend de kust te bereiken. Al leen de 63-jarige schipper was toen aan boord. Met behulp van een in woner van Terheide, die zich te wa ter begaf, slaagde hij erin eveneens de kust te bereiken. De toestand van de drie mannen Is goed, het schip zit nog vast. In de buurt van Texel verloor een Duitse sleepboot, de „Gulosenfjord" haar sleep, waarop zich vijf runners bevonden. Het schip had met zeer zware zeeën te kampen. De reddings boot „Brandaris" van Terschelling is naar de plaats des onheils uitgevaren. Men vreest voor het leven van de vijf mannen. In de Nieuwe Waterweg liep de sleepboot „Schelde" van Smit en Co. op de strekdam, toen men hulp wilde verlenen aan de „Prinses Beatrix" van de Mij. De Schelde, die moeite had met het voor anker gaan. De beman ning van de sleepboot vroeg om hulp en daarop voer de „Jan Leis" uit Hoek van Holland uit. Vermoedelijk heeft men de bemanning kunnen overne men; de sleepboot zelf wordt als ver loren beschouwd. Benoeming. De heer Adr. Jumjlet te Bruinisse is benoemd tot motordrijver-dekknecht in vaste dienst by de Vlsserypolltie op de Zeeuwse stromen, met Tholen als standplaats. Nagekomen Advertentiën Heden overleed, na een lang durig, geduldig gedragen lijden, ons trouw lid en oud-presidente, Mejuffrouw T. DE JAGER, op de bloeiende leeftijd van 34 jaar. Trooste de Heere haar diepbe droefde familie en verloofde. Haar nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering voort leven. Namens Bestuur en leden van de Geref. M.V. „Roeping en Plicht" te Arnemuiden: M. v. d. GRAAFF, Pres. G. VAN BELZEN, Secr. Provinciale Zeeuwse Vereniging „HET GROENE KRUIS". De vergadering met de besturen van de Groene Kruisverenigingen op Z.- en N.-Beveland, die Dinsdag 3 Fe bruari a.s. zou worden gehouden, GAAT NIET DOOR. HET BESTUUR.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5