Internationale actie voor onmiddellijke hulp aan Oostduitse vluchtelingen aangekondigd Geen Duitse divisies zonder verdedigingsverdrag Geld voor woningbouw is er, maar bouwvolume niet PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Van Heuven Goedhart doet beroep op V.N,~leden IN IANUARI WEKEN REEDS 24.000 PERSONEN UIT Optimistisch over de uitslag; ook wat de Saar betreft Middenstand vraagt compensatie voor loonsverhoging Adres aan de Tweede Kamer Chinees-nationalistische aanval op vasteland mogelijk geacht Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, by geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu s: Korte ^oordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dykstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2391 Abonnementsprijs 0.44 per week, f 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nnmmers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ot. per woord ZATERDAG 81 JAN. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zondag) Zon op 8.21 u., onder 17.27 u. Maan op 20.29 u., onder 9.03 u. Hoogwater Zondag 1 Febr.: Vlissingen: 8.24 u. 1.95 m., 15.47 u. 20.5 m. Terneuzen: 3.55 u. 2.14 m., 16.15 u. 2.22 m. Wemeldinge: 6.16 u. 1.58 m., 17.84 u. L75 m. Zierikzee: 5.00 u. 1.30 m, 17.24 u. 1.48 m. Aan alle regeringen zijn verzoeken om directe hulp gezonden. De Ford- stichting heeft een aanzienlijke geld som ter beschikking gesteld voor de snelle bouw van houten huizen van Zweeds model voor de vluchtelingen in West-Duitsland. De „American Joint distribution Committee", een Joodse hulporganisatie, is gisteren begonnen met de uitvoering van een programma, dat voorziet in financiële hulp en het verstrekken van voedsel, kleding en onderdak voor de uitgeweken Joden. Het Noorse fonds voor hulp aan Euro pa heeft ongeveer 125.000 gulden be schikbaar gesteld voor de hulp aan Oostduitse vluchtelingen in West-Ber- hjn in het algemeen. „ELKE NACHT VERDWIJNEN ER MENSEN „Elke nacht verdwijnen er In de Sow. iet-Russische republiek Letland (in het begin van de tweede wereldoorlog door de Russen ingelijfd) mensen, die door de geheime staatspolitie van hun bed worden geUcht", deelde de schip per van een Letlandse treiler mede, die een week geleden met zijn vaartuig een haven van het in de Oostzee ge legen Zweedse eiland Gottland is bin- Zestigduizend daklozen door brand in Poesan Gisteravond heeft in Poesan, de be- langrykste geallieerde aanvoerhaven voor het Koreaanse strijdtoneel, een brand gewoed, die een groot deel van de stad verwoest heeft en ongeveer 60.000 personen dakloos heeft gemaakt. Een zevende van de stad is door de brand geteisterd. Volgens de eerste be richten is het aantal slachtoffers „niet hoog". Brandweerlieden, die te kampen hadden met een tekort aan water, pro beerden het vuur te stuiten door ge bruik te maken van dynamiet. Opslag plaatsen van benzine en verf gingen de lucht in door de hitte. Slechts door het draaien van de wind is de stad voor nog grotere verwoes tingen gespaard gebleven. De brand woedde nog geen 80 meter van de Amerikaanse ambassade, die gespaard bleef nadat gebouwen in de omtrek brand in dit gebied op deze wyze ge nt met bulldozers geslee stuit werd. waren en de Franse landing in Indo-China Strydkrachten van de Franse Unie zijn Donderdag geland in de haven stad Quinhon in Annam, aldus heeft de Franse vloot te Saigon bekend ge maakt. De stad was in handen van de Viet- minh. Na de tegenstand van twee Vietminh- oompagnieën, die ongeveer 30 doden verloren, te hebben gebroken, konden de gelande troepen gemakkelijk de stad bezetten, aldus het communiqué. De landingsoperaties werden geleid door admiraal Auboyneau, de Franse vlootbevelhebber in Indo-China. Prins Bernhard naar New York Gisteravond om kwart over tien is Z.K.H. Prins Bernhard met zijn parti- ouliere secretaris, dr F. A. de Graaft, met het K.L.M.-lijntoestel „Jan van Riebeeck" naar New ïork vertrokken. De Prins zal ons land vertegenwoordi- fen bij de feestelijkheden, die in New 'ork worden georganiseerd, ter gele genheid van het feit, dat aan het vroe gere Nieuw Amsterdam driehonderd jaar geleden stadsrechten werden ver leend. Op 2 Februari zal de Prins spreken in de plechtige bijeenkomst, die de St Nicolas Society te New York houdt ter viering van dit jubileum. Tijdens zqn verblyf in New York zal de Prins te vens een herdenkingstentoonstelling openen, waarvoor materiaal uit Neder land naar Amerika is gestuurd. In een informeel persgesprek in een zijzaaltje van het passagiersrestaurant vertelde de Prins kort voor zijn ver trok, dat hy hoogstens 14 dagen denkt weg te blqven en op 11 of 13 Februari a.s. zal terugkeren. „Vermoedeiyk zal ik ook zakelijke bezoeken afleggen", zo vervolgde hij. Op een vraag of hij president Eisenhower zal ontmoeten, antwoordde Prins Berhard, dat daar omtrent nog niets vast staat. Een ont moeting met Eisenhower is evenwel niet uitgesloten. Mr G. J. van Heuven Goedhart, de Nederlandse Hoge Commissa ris der V.N. voor vluchtelingenzaken, heeft West-Duitsland „actie ve hulp" beloofd om het hoofd te bieden aan het probleem der Oost- Duitse vluchtelingen. Hij beeft een beroep op alle leden van de Y.N. en op de Raad van Europa gedaan steun te geven aan een internationale actie om de vluchtelingen uit Oost-Duitsland te helpen, aldus is te Genève medegedeeld. Er rijn ook telegrammen met verzoe ken om hulp verzonden aan het Vati- caan en Zwitserland. Dertienhonderdvijftig vluchtelingen stroomden gisteren West-Berlijn bin nen, het totale aantal sinds de eerste Januari vergrotend tot vierentwintig duizend. nengelopen. „Er hebben echter in de laatste tyd geen wegvoeringen op gro te schaal plaats gevonden", vervolgde hij. Er wordt in de Sowjetrepubliek Let land veel gesproken over een nieuwe oorlog. Geruchten hieromtrent worden in hoofdzaak verspreid door de echt genoten van in Letland werkende Rus sische beambten. De Letten zelf vre zen dat er, in geval van oorlog, nieu we wegvoeringen zullen plaats vinden. De schipper, afkomstig uit de Let landse haven Libau wist een week ge leden met zqn treiler Gottland te be reiken, na zqn uit vier koppen be staande bemanning, onder bedreiging met een revolver, in het vooronder te hebben opgesloten. Hy en drie andere Letten, die zich, met zijn voorkennis, in het ruim hadden verborgen, hebben tot de Zweedse autoriteiten het ver zoek gericht als politieke vluchtelingen in Zweden te mogen blijven. Het ver zoek is thans in behandeling. De politieke zuivering in Oost- Duitsland zal naar men te Bonn aan neemt ook een nieuwe verscherping van de verhouding tussen de Oostduit se regering en de kerken leiden. Alle functionarissen, die tot voor kort in de regeringsbureaux van Pankow met de behandeling der kerkelijke aangele genheden waren belast, zijn nu ver dwenen. De gevolmachtigde voor kerkeiyke vraagstukken van het centrale comité der eenbeidspartq, Wolf' is enige da gen geleden gearresteerd. De drie ver- bindingslieden van de regering bij de Evangelische, de Katholieke en de Joodse kerken zijn naar West-Beriyn gevlucht. Tenslotte is minister Otto Nuschke, die in de regering zelf als de speciali teit voor kerkelijke vraagstukken gold, met een zenuwinstorting naar een zie kenhuis gebracht. Ministers der zes landen 24 Februari bijeen. Gewooniyk goed ingelichte ^ringen te Parijs hebben gisteren verklaard, dat de ministers van Buitenlandse Za ken van de zes landen van de Kolen- en Staalgemeenschap en de Europese Defensiegemeenschap waarschijnhjk op 24 Februari te Rome bye zullen komen. Men verwacht te Parijs dat Bidault en bondskanselier Adenauer hun eer ste gedachtenwisseling zullen hebben over een 'regeling van het Saarpro- bleem. Eerste minister Mayer ver klaarde onlangs dat de regering bekrachtiging van het Europese leger- verdrag pas aan het parlement zou vragen als Frankrijk en West-Duits land tot overeenstemming waren ge komen over een regeling van hét Saarprobleem. Men verwacht ook, dat de zes minis ters de protocollen die de Franse rege ring aan het legerverdrag wil toevoe gen, zullen bestuderen. Deze protocol len zouden tegen die tyd bij de tijde lijke commissie van het Europese le ger zijn ingediend. RUSLAND HEEFT ATOOMWAPENS. aldus com- „Er bestaat geen twyfel aan", de voorzitter der Amerikaanse missie voor de atoomkracht, Gordon Dean, „dat de Russen over een voor raad atoomwapens beschikken". Dean verklaarde dit tegenover ver slaggevers, die vragen stelden i.v.m. de uitlating van ex-president Truman op Maandag j.l., dat hy betwqfelde of de Sowjet-Unie over een bruikbare atoombom beschikte. Hij vervolgde: „Het staat vast, dat de Sowjet-Unie aanzienlijke hoeveel heden kernsplitsingsmateriaal vervaar digt. Met behulp hiervan is het tech nisch niet moeiiyk bruikbare atoom wapens te vervaardigen. Dean wees er tenslotte op dat in de Sowjet-Unie drie atoombommen tot ontploffing zqn ge bracht, één in de nazomer van 1949 en de twee andere in de herft van 1951. Jhr mr dr Bosch Ridder van Rosenthal overleden. In zijn woning te Zeist is op 68-jari- ge leeftqd na een zeer langdurig ziek bed overleden de oud-commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, Jhr Mr Dr L. H. N. Bosch Ridder van Ro senthal. Adenauer over de E.V.G Bondskanselier Adenauer heeft Vrijdag in een radiovraaggesprek verklaard, dat niet aan een Duits nationaal leger wordt gedacht als alternatief voor het E.V.G.-verdrag. Als het verdrag voor een Europese Verdedigingsgemeenschap niet tot stand zou komen, zo zei hij, zullen in geen geval onderhandelingen beginnen over de opstel ling van Duitse nationale divisies. Het C.N.V. benoemde dezer dagen tot districtsbestuurder de heer K. Dijkstra te Leeuwarden. De heer Dijkstra komt voort uit de Prot. Chr. Bond van Ver- voerspersoneel. Hij is thans werkzaam als hoofdconducteur bij de Nederlandse Spoorwegen. Volgens Adenauer zal Amerika al leen zqn politiek in Europa voortzet ten als Europa zich bereid toont zich zelf te verdedigen. In het andere geval zouden de V.S. zich geleidelijk aan te rugtrekken. Voor het Westen waren immers ver schillende verdedigingslinies denkbaar, zo zei de kanselier. Men kon een ver dedigingslinie bouwen langs de Elbe, de Ryn, of by de Pyreneën en zelfs buiten het Europese vasteland was een verdedigingslinie denkbaar. Uit hetgeen wy in Duitsland doen, zo zei hy, zal voortvloeien of Europa aan de Rijn of aan de Elbe zal worden verdedigd. De kanselier gaf als zqn mening te kennen, dat de moeilijkheden, die zijn ontstaan by de goedkeuring der con venties van Bonn en het E.V.G.-ver drag, in Frankryk, zowel als in Duits land, zullen worden overwonnen. Wat betreft de Saar-kwestie zei de kanselier, dat deze niet afzonderlijk zou kunnen worden opgelost en hij hoopte, dat binnenkort de besprekin gen over de verschillende vraagstuk ken tussen Frankrijk en West-Duits land zouden beginnen. De Oostduitsers, wier leven en vrij heid onmiddellijk werden bedreigd, zouden West-Duitsland en de Westelij ke wereld de beste dienst bewqzen door te blijven waar zij zijn, aldus Adenauer. Iedere Duitser, die in Oost-Duitsland blijft, verdedigt een stukje Duitsland, een stukje van de Westeiyke wereld, zei hy. Als honderdduizenden zouden vluchten naar het Westen zou hun plaats worden ingenomen door hon derdduizenden Russen of Aziaten, zo voegde hij hieraan toe. Naar aanleiding van het feit, dat het gisteren twintig jaar geleden was dat Adolf Hitler aan de macht kwam, ver klaarde Adenauer: „Er zal geen 30e Ja nuari 1933 meer komen". (In bijna alle Westduitse bladen, die gisteren artikelen wijdden aan deze herdenking, werd de 30e Januari 1933 een „noodlottige en rampzalige dag" genoemd). Adenauer zei, dat de Westduitse bondsrepubliek een nuttige en be trouwbare hoeksteen in het gebouw Europa was. Het zou een wonder zijn, als er helemaal geen overtuigd natio- naal-socialisten meer waren in Duits land, doch „een paar nazi's maken nog geen nazisme", zo voegde hij hier aan toe. „Excelsior" Kloetinge kreeg uniform De heer J. den Toonder gehuldigd. Een daverend applaus weerklonk gisteravond in het „Verenigingsge bouw" van Kloetinge, toen het doek opging en de muziekvereniging „Excel sior" zich in het nieuwe uniform pre senteerde. Het was een historisch ogen blik voor de Kloetingse muziekvereni ging, toen zy voor het eerst voor het voetlicht trad voor de inwoners van het dorp, die allen het hunne hadden bijgedragen om deze uniformen te be kostigen. De voorzitter, de heer Beijen, dank te allen hartelijk voor deze medewer king en zette in het bijzonder de diri gent, de heer Jac. den Toonder in het zonnetje, die juist 25 jaar lid van „Excelsior" was. Namens alle leden werd hem een rooktafel en een rook stel aangeboden en mevr. den Toonder ontving bloemen. 'Zij heeft haar man vele avonden voor de muziekvereni ging moeten missen. De burgemeester van Kloetinge, mr H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye feliciteerde de vereniging met haar nieuwe uniformen en haar jubile rende directeur hartelijk evenals de heer J. Q. C. Lenshoek, namens de „Oranjevereniging" en ds J. Jellema, namens de Ned. Herv. Gemeente dat deden. Ds Jellema hoopte dat de nieu we uniformen, nu „Excelsior" zich ook meer toelegt op het spelen van geeste- lqke liederen, middelen mochten zijn om het Evangelie uit te dragen. Evenals de voorgaande jaren bracht do muziekvereniging weer een hoog staand repertoire ten gehore, waarvan we in het bqzonder willen noemen „Suite l'Arlesienne" van Bizet en „Mon Tresor" van Becucci. Na de pauze voerden de leden de klucht „In de mallemolen" op. Er werd uitstekend gespeeld en veel gelachen. Op de Marine-basis Yokosoeka staan Japanse zeelieden gereed om zich aan boord te hegeven van de oorlogsschepen welke na een korte plechtigheid door de Amerikaanse bemanningen zijn verlaten. Deze oorlogsbodems werden overgedragen aan de Japanse kustbeveiligingsstrijdkrachten. Wijziging omzetbelasting onvoldoende In een uitvoerig adres aan de Twee de Kamer heeft de commissie van overleg van de middenstandsvakcen- tralen, waarin samenwerken de Chris telijke Middenstandsbond, de Konin- klijke Ned. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond stelling genomen tegen het standpunt dat de regering inneemt in de Memorie van Antwoord by het wetsontwerp tot ver laging van de vereveningsheffing. De regering staat n.l. afwijzend te genover een verdere verlaging, waar op van de zqde van de Kamer is aan gedrongen, mede met het oog op de moeiiykheden in het middenstandsbe- dryf, waarvoor de loonsverhoging van Juli j.l. een nieuwe zware last bete kent. De regering motiveert deze afwq- zende houding door te wyzen op de verlichting, welke voor de middenstand zal voortvloeien uit de wyziging van de omzetbelastingwet en op het feit, dat de middenstandsbedryven weinig personeel in dienst hebben, zodat zy niet veel hinder ondervinden van de loonsverhoging, waarvoor deze ver- eveningsheffingverlaging een compen satie wil zijn. In het adres wordt erop gewezen, dat de voorgenomen wijziging van de om zetbelasting slechts ten dele een ver lichting brengt voor de detailhandel, doch dat deze voor het ambacht inte gendeel een verzwaring betekent, ter- wql met name vele ambachtsbranches zeer loonintensief zijn en hogere dan de gemiddelde premies betalen voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring. Tevens wordt er op gewezen, dat het aantal werknemers in de midden stand naar matige schatting 550.000 tot 600.000 bedraagt tegenover 900.000 1.000.000 in de industrie. De middenstandsbonden betreuren het, dat op onjuiste gronden In de be doelde Memorie van Antwoord een vol ledige compensatie voor de loonsver hoging van 1 Juli j.l., zoals deze door de stichting van de arbeid, waarin zo wel werkgevers als werknemers zit ting hebben, is gepleit afgewezen wordt. „SHOW" WAS GEEN VERTONING. Senator Leverett Slatonstall en hel lid van het huis van afgevaardigden Jewey Short hebben Vrijdag, na in zage te hebben gehad van geheime rapporten van het Amerikaanse leg ei, in een gezamenlyke verklaring gezegd dat de gewraakte aanval op een Ko reaanse heuvel, uitgevoerd ten tyde van een bezoek van generaals en jour nalisten, „uit practisch oogpunt nood- zakeiyk was en dat er geen sprake is geweest van een „vertoning" i.v.m. het bezoek aan het front". Nieuwe order van Eisenhower? Volgens persberichten te Washing ton heeft men in Amerikaanse rege ringskringen medegedeeld, dat presi dent Eisenhower een order overweegt, welke de weg vrijmaakt voor aanval len der Chinese nationalisten op het Chinese vasteland. Door Eisenhowers eventuele besluit zou Trumans order van 27 Juni 1950, aan de Amerikaanse zevende vloot, om Formosa tegen een aanval van het vasteland uit te beschermen, worden opgeheven. Truman deed voorts een beroep op de Chinese nationalisten „al le operaties ter zee en in de lucht te gen het vasteland te staken". Volgens een zegsman zou het plan misschien worden bekend gemaakt in de boodschap over de toestand in de V.S., die Eisenhower Maandag op een gemeenschappelijke vergadering van het congres zal uitspreken. Volgens een andere regeringsfunctio naris, die door de pers wordt aange haald, zou Eisenhowers order geen po ging om een Amerikaanse blokkade van de Chinese kust in te stellen be ogen. Noch zou in de order Ameri kaanse hulp aan Tsjang Kai Sjek wor den aangeboden by een eventuele po ging tot een aanval op het Chinese vasteland. Burgemeester van Souburg klaagt zijn nood. Met September a.s» dertien leden in de gemeenteraad De burgemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding, heeft tijdens de gistermiddag gehouden raadsvergadering ernstige critiek laten horen over het feit, dat uit een burgerzinlening f 80.000 en uit de Nat. woningbouwlening f 60.000 beschikbaar is, doch dat deze bedragen niet kunnen worden besteed, omdat er geen bouwvolume door de regering beschikbaar wordt gesteld. Een ander punt van critiek was het kapot rijden van Souburgse straten door het zware verkeer, nu de Nieuwe Vlisslngseweg bijna anderhalf jaar lang voor het verkeer is afgesloten. Er zal een beroep op de Provincie worden gedaan schadevergoeding te geven voor de noodzakeiyke herstellingen, die moeten worden uitgevoerd. De burgemeester vertelde dat in 1952 zeventien woningen voor particuliere rekening werden gebouwd. In aan bouw zqn thans 12 woningen. De lijst van woningzoekenden telt nog altijd 200 candidaten en enige verruiming op korte termijn is niet te verwachten. Wel zal binnenkort met de bouw van 60 woningen worden begonnen, maar die zijn voor de P.Z.E.M. (25) en „De Schelde" (35) bestemd. Daarin zullen mensen van elders worden gehuisvest. De uitbreiding van de gemeente loopt vast in 't Noorden en Oosten op het plan voor het Rijkswegenstelsel. Het plan rijksweg VlissingenNieuw- land, zo merkte hy op, schynt overi gens te sluimeren in een of andere bu reaula, terwül het plan van de aftak king over het kanaal via een viaduct met hoge brug naar men zegt in een museum is gedeponeerd. Over de sportvelden kon de burge meester meedelen, dat het tijdelijk veld binnenkort in gebruik zal kun nen worden genomen. Kleedlokalen en toko zullen weldra op het sportterrein worden gebouwd. Een rioleringsstelsel voor West-Souburg met eenvoudige zuiveringsinstallatie achtte hfl drin gend nodig. Verheugend was de mede deling, dat er twee wachthuisjes voor buspassagiers komen, n.l. by „De Zwaan" en op het Oranjeplein. Tenslotte deelde de heer Stemerding mede, dat by de gemeenteraadsverkie zingen, gezien de groei van Souburg, niet meer 11, doch 13 raadsleden moe ten worden gekozen. De heer L. C. Jansen beantwoordde als oudste raadslid de rede. DE BEGROTING. De begroting 1953, die tydens deze zitting werd behandeld, leverde slechts weinig discussie op. De heer A. W. Bouff (arb.) keerde zich tegen de im perialistische uitlating van een Vlis- sings raadslid en vroeg of de laatste bus van Vlissingen niet kan wachten tot de laatste trein daar is aangeko men. De heer Huson besteedde als woordvoerder van de Prot. Chr. frac ties aandacht aan de woningbouw en naschade. De heer Jac. Sinke (C.H.) vroeg verbetering van de verlichting in Kanaalstraat en hoek Oranjeplein Ritthemsestraat. De begroting werd z.h.s. aanvaard. Tot leden van het be stuur van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zaken werden herbe noemd, de heren F. Leenhouts en L. van Sluys. Verordeningen ter uitvoe ring van de Winkelsluitingswet wer den vastgesteld. De Woensdagmiddag geldt als verplichte sluiting; een deel aar winkels moet 's avonds om 6 uur, een ander deel om 7 uüp"en de kappers om 8 uur sluiten, behoudens Zaterdags. Tenslotte kwam nog het voorstel ter tafel om afwijzend te beschikken op het subsidieverzoek van „Pro Rege". De heer Sinke vond 2 ot per inwoner wel wat hoog, doch zou het op prijs stellen, dat men een bedrag van f 10 of f 25 gaf. De voorzitter zei, dat B. en W. op het standpunt staan, dat sub sidie aan „Pro Rege" tot de taak van het Ryk behoort en niet van de ge meenten. Amerikaans soldaat doodgeranseld op Kojé. Drie Noordkoreaanse krijgsgevange nen hebben in een kamp op het eiland Kojé een Amerikaanse soldaat dood geranseld, aldus is Vrydag door het hoofdkwartier der V.N. te Tokio be kend gemaakt. Volgens de bekendma king was de soldaat bezig, gevangenen uit hun onderkomens te halen voor een gebruikeiyk onderzoek. Toen een af deling Amerikaanse militairen ver scheen, brachten enkele Noordkore aanse gevangenen uit eigen beweging de soldaat, die gewond was, naar bui ten. Bq aankomst in een ziekenhuis bleek hy overleden te zyn. Het vorig jaar is Kojé het toneel ge weest van ernstige opstanden van Chinese en Noordkoreaanse gevange nen. Ongeveer 150 gevangenen kwa men om het leven en meer dan 500 werden gewond by vele botsingen met bewakers der V.N. Plannen voor een Goese sportweek Contact met het buitenland, In een gisteravond gehouden ver gadering, die belegd was door het be stuur van de stichting „Goese Sport- belangen" met vertegenwoordigers van de Goese sportverenigingen, heeft men de eerste plannen besproken om een Goese sportweek te organiseren. Veel concrete plannen zijn er nog niet op tafel gekomen. De opzet van deze sportweek is om een persoonlijk con tact te beleggen met een plaats uit het buitenland. Op voorstel van het be stuur der stichting werd besloten na der contact op te nemen met de sport verenigingen van de Belgische plaats Aalst. Het ligt in de bedoeling hiertoe een werkcomité te vormen van vijf personen, waarvoor elke sportvereni ging een candidaat naar voren kan brengen. Uit deze voorgestelde candi daten zal dan het werkcomité gevormd worden. De voorzitter der Goese sportbelan- gen, dr P. K. de Haas, zal allereerst met de sportverenigingen van Aalst contact opnemen, waarna een voorlo pig comité, bestaande uit de heren M. Haasdonk, A. W. Levering en J. J. Platteeuw, hierna de verdere plannen zal gaan toelichten. De Bilt zegt: I 'if II. Illl'l/'l Weersverwachting geldig tot heden avond. Zwaar bewolkt met regen. Krachtige af en toe harde wind tussen Zuid-West en Zuid. Dezelfde tempe ratuur als gisteren of iets lager.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1