Oost-Duitsland belooft gouden bergen aan politieke vluchtelingen Frans witboek over het E.V.G.-verdrag Staatssecretarissen voor Onderwijs en Financiën Verbitterde N.S.B.-ers voeren politieke actie op oude toon 'SNIPPER J NIEUWS' Faber en Bikker over twee weken voor hun rechters? PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nu de beste arbeidskrachten verdwijnen En het Westen verdubbelt de capaciteit van de luchtbrug „Gladiatoren-aanval" aan Koreaanse front? Een neutraal en gewapend Duitsland zou een voortdurend gevaar betekenen Mej. dr A. de Waal en dr W. H. van den Berge benoemd Oorlogsgravenkerkhof in de Peel werd niet voor niets gesloten Nederland dringt aan op spoed Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor? Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu s: Korte \oordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2890 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers IS cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rnbriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 80 JAN. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1, Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Góes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 8.23 u., onder 17.25 u. Maan op 19.18 u„ onder 8.51 u. Hoogwater Zaterdag 31 Jan.: Vlissingen: 2.55 u. 1.88 m., 15.17 u. 1.98 m. Terneuzen: 3.25 u. 2.08 m., 15.47 u. 2.18 m. Wemeldinge: 4.44 u. 1.58 m., 17.02 u. 1.72 m. Zierikzee: 4.30 u. 1.32 m., 16.52 u. 1.46 m. Oost-Duitsland begint zioh bezorgd te maken over het verlies van duizen den goede arbeidskrachten, die de laatste weken naar West Berlijn zijn ge vlucht. Niet minder dan een vijfde deel van hen is jonger dan twintig jaar. „Kom terug" zo schreef gisteren het semi-offieiële Oostduitse blad „Berliner Zeituiig". Oost-Duitsland heeft de deuren wijd open gecet voor vluchtelingen, die naar het Westen zijn gelokt" naar Berlijn zal vliegen, om het ver lenen van mogelijke financiële hulp te bespreken. Naar A.F.P. meldt is de Nederlander F. M. Kooijman met deze opdracht be last De Westduitse Bondsdagcommissie voor zaken geheel Duitsland betreffen de heeft besloten, het aantal vluchte lingen uit het Oosten, dat per maand tot de bondsrepubliek wordt toegela ten, van 10.000 tot 12.000 te verhogen, teneinde de vluchtelingenkampen te West-Berlijn te ontlasten. Om het overbrengen van de vluchte lingen te vergemakkelijken hebben particuliere luchtvaartmaatschappijen aangeboden een deel van hun toestel len ter beschikking van de evacuatie- dienst te stellen. Het vluchtelingenpro bleem zal vandaag ook door de West duitse regering worden besproken. WAT GEVLUCHT JOODS LEIDER VERTELDE. Julius Meyer, het hoofd van alle Oostduitse joodse gemeenschappen, heeft Westberlijnse functionnarissen medegedeeld, dat de vlucht van Oost duitse Joodse leiders naar het Westen de communistische opzet heeft doen mislukken om deze leiders op een gro te bijeenkomst te Leipzig het zionisme te laten veroordelen en Israël aan de kaak te stellen. Zij hadden in het openbaar moeten verklaren, dat in Oost-Duitsland geen anti-semietisme bestaat en dat de Joodse hulporgani satie „Joint" een Westerse spionnage- dienst is. Meyer zelf had tweemaal voor de leider van de contröle-com- mi8sie der communistische leider S.E. D., Tenner, moeten verschijnen. Hem was gebleken, dat Tenner materiaal verzamelde voor het staatsproces tegen Joodse leiders. Meyer werd gevraagd te verklaren dat het proces-Slansky „een rechtvaardig proces" was ge weest „Al degenen, die gedachtenloos ge handeld hebben, mogen en zullen te rugkeren. Onze autoriteiten zullen hun op edelmoedige wijze een nieuwe ves tigingsvergunning geven", aldus het blad. Zelfs werden degenen, die zich schuldig gemaakt hebben aan kleine delicten, uitgenodigd terug te keren. Door het ondergaan van lichte straf zouden zij eerherstel verkrijgen. Het blad waarschuwde hen die niet terug willen keren. „Zij zullen in bor delen, gevangenissen en vreemdelin genlegioenen in het Westen onder gaan". ANTWOORD VAN HET WESTEN. Dit is het antwoord van het Westen: De luchtbrug, die politieke vluchte lingen uit Wesrt Berlijn naar West- Duitsland voert, zal haar capaciteit verdubbelen tot 10.000 vluchtelingen per maand. Binnenkort zullen zes Britse vliegtuigen en een Amerikaan se Dakota aan het vervoer deelnemen. Ken woordvoerder van het Hoge Commissariaat voor vluchtelingenhulp, die zjjn bureau in Genève heeft, deel de mee, dat binnenkort een vertegen woordiger van het Hoge Commissariaat De republikeinse afgevaardigde Hoff man heeft Donderdag het Amerikaanse huis van afgevaardigden verzocht van minister Wilson (defensie) een volle dige verklaring te eisen over een Amerikaanse aanval in Korea, die Maandag 19 Januari voor een aantal generaals en oorlogscorrespondenten werd uitgevoerd. De toeschouwers hadden, met een in gekleurde omslag gebonden program ma in de hand, vanuit een bunker de aanval van Amerikaanse infanterie kunnen volgen, tot de soldaten In moordend communistisch spervuur terecht kwamen en zich terug moes ten trekken. Hoffman wil weten, of de gasten ge tuige waren van een voorstelling ge lijkend op de „gladiatoren-spelen" in het oude Rome, of dat de aanval ge rechtvaardigd was door militaire oog merken. Ook het Britse Labour-parlements- lid Fernyhough heeft verklaard, dat hij vragen zal stellen naar aanleiding van deze aanval waarbij de V.N.-troepen verliezen leden. Hij zal minister Eden verzoeken bij de Verenigde Naties stappen te onder nemen. Westen verwerpt Sowjet-nota De Westelijke drie mogendheden hebben een antwoord gezonden op de Jongste Sowjet-nota over het „beknop te" Oostenrijkse vredesverdrag. De Sowjet-Unie had als voorwaarde voor haar deelneming aan besprekingen van de plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken gesteld, dat de Westelijke mogendheden zouden afzien van hun voorstel tot een „beknopt" verdrag. De Westelijke mogendheden hebben deze voorwaarde als onaanvaardbaar verworpen. DE LUCHTRACE. Reeds 12 deelnemers ingeschreven Volgens de laatste gegevens zullen minstens 12 vliegtuigen deelnemen aan de internationale luchtrace van Enge land naar Christchurch in Nieuw-Zee- land, die in October zal worden gehou den. In de snelheidsrace zuilen waar schijnlijk een „Valliant" en drie „Can- berra"-straalvliegtuigen van de Britse luchtmacht uitkomen, twee „Canber ra's" van de Australische luchtmacht, alsmede een „Mosquito" en een „Mus tang". In de handicap-race een „Hastings" transportvliegtuig van de Nieuwzee- landse luchtmacht, een „Constellation" van de Australische luchtvaartmaat schappij, een „Douglas Liftmaster", van de K.L.M. en een „Douglas DC-6" van de Sabena. Gissingen over de strijd in Korea In militaire kringen in Tokio is men geneigd te menen, dat er spoedig een eind zal komen aan de stationnaire toestand in Korea, die reeds bijna twee jaar duurt. Men denkt, dat dit voor jaar of wellicht eerder, de ene of de andere partij een doorbraak zal pogen te forceren. De communisten zouden het initiatief kunnen nemen teneinde de plannen der V.N. te verijdelen. Uit communistische radio-uitzendingen en berichten over troepenbewegingen en transporten van materieel in Noord- Korea zou, aldus genoemde kringen, afgeleid kunnen worden, dat de com munisten de speculaties over een lan ding der V.N. vanuit zee ten Noorden van de huidige frontlinie ernstig ne men. De griepepidemie in W est-Duitsland. In de afgelopen 24 uur heeft de griepepidemie in West-Duitsland zich uitgebreid. Het aantal dodelijke ge vallen is sinds Woensdag met dertig toegenomen tot 97. De Katwijkse gemeenteraad heeft gisteravond besloten 5000 gulden te schenken voor de bouw van het nieu we hospitaalkerkschip „Dé Hoop". Met de indiening van het wetsontwerp voor ratificatie van het E.V.G.- verdrag en de conventies van Bonn met West-Duitsland, heeft de Franse rege ring een witboek het licht doen zien, waarin zij nog eens duidelijk de noodzaak van een Europees leger en een onafhankelijk Duitsland uiteenzet. -VADER VAN BENTLEY LAAT HET ER NIET BIJ ZITTEN, William Bentley, de vader van de 19-jarige Derek Bentley, die Woens dag werd terechtgesteld wegens moord heeft medegedeeld, dat hij zal pogen de zaak van zijn zoon door het Hoger huis te laten behandelen. Het Hoger huis is het hoogste hof van appèl in En geland. „Mijn zoon is dood", zo zeide Bent- ley's vader, „maar ik wil bewijzen, dat hij geen moordenaar was. Het is vreemd, dat de Engelse wet zou toestaan dat mijn zoon ter dood gebracht werd, terwijl degene die het schot afvuurde zal blijven leven". De familie Bentley heeft Woensdag vele telegrammen van medeleven ontvangen. Zoals bekend was het de 16-jarige Christopher Craig, die het dodelijk schot op de agent Sidney Miles afvuur de, toen hij en Bentley bij een poging tot inbraak in een winkel in Zuid- Londen door de politie werden betrapt. Bij het proces werden beiden schuldig bevonden aan moord. Bentley omdat hij wist dat Craig een pistool droeg en deze had aangezet het wapen te ge bruiken. Craig, die volgens de Engelse wet wegens zijn leeftijl niet ter dood veroordeeld kon worden, heeft gevan genisstraf voor onbepaalde tijd. gekre gen. „Geconfronteerd met het Oostelijk blok, waar het militaire en economi sche potentieel van honderden millioe- nen mensen wordt geïntegreerd, ge voelt Europa in toenemende mate de noodzaak om zichzelf te verenigen en om een gemeenschappelijke markt te stichten, zonder welke de nationale economieën tot stilstand en op de duur tot totale ondergang zullen zijn ge doemd", aldus dit witboek, dat door de gehele Franse regering is goedge keurd. Men verwacht, dat het parlement zich niet binnen de drie komende maanden over ratificatie zal uitspre ken. In het witboek wordt voorts ver klaard, dat er geen oplossing van het Duitse vraagstuk buiten Europa en geen Europa, zonder dat Duitsland' zijn plaats daarin inneemt, kan bestaan. Dit vormt een der hoekstenen van het Franse regeringsbeleid. Het eerste doel van de geallieerde strategie is, aldus dit witboek, Europa soveel als maar mogelijk is naar het Oosten te verdedigen, hetgeen op de iVJ GERUCHTEN OVER ALDO TOGLIATTL Het Italiaanse blad „Momento Sera" meldt uit „goede bron" vernomen te hebben, dat Aldo Togliatti, de zoon van de Italiaanse communistische lei der, zich reeds enige tijd in de Sowjet- Unie bevindt Bij het straaljager-ongeval te Ven horst is, naar eerst heden bekend werd, om het leven gekomen de 22-jarige re- serve-vaandrig-vlieger H. Kroezenga. Hij was ongehuwd en woonde in Gas- selternijeveen. H.M. de Koningin heeft gisteren op Paleis Soestdijk een album met foto's van haar bezoek in Canada in het afgelopen jaar ten ge schenke gekregen. Tot directeur van het gemeentelijk ziekenhuis te Zaan dam is benoemd de specialist dr C. H. W. van Raalten. Bij het nationale comité voor vluchtelingenhulp is ten behoeve van ontheemden in de gehele wereld ruim een half millioen gulden binnengekomen. In 580 Nederlandse gemeenten zijn thans plaatselijke co- mité's met inzameling bezig of hebben deze arbeid reeds volbracht. Een Belgische „Thunderjet" is gisteren bo ven Fardiennes, een industrievoorstad van Charlerloi, in de lucht ontploft. De piloot kwam om het leven. Een twintigtal huizen werd beschadigd, doch er vielen geen slachtoffers onder de bevolking. Otto Skorzeny, de ge wezen Duitse officier die Mussolini be vrijdde, is te Rome gezien op doorreis naar Cairo. Hij kwam met een Spaans paspoort uit Madrid. Men zegt, dat hjj een hoge post bij de Egyptische veilig heidsdienst zal gaan hekleden. duur, zonder Westduitse bijdrage on mogelijk zou blijken. Een neutraal en gewapend Duits land zou volgens de Franse regering in een Europa, dat door Amerikaanse en Britse troepen zou zjjn verlaten en dat onder druk van de Russische mili taire macht zou staan, een voortdurend gevaar voor de vrede opleveren. Een dergelijk Duitsland zou zweven tus sen twee gevaarlijke uitersten: een kruistocht tegen het Oosten om de verloren gebieden te heroveren of een overeenkomst met het Oosten om daardoor de terugkeer van die gebie den te verkrijgen. Dit zou dezelfde voorwaarden scheppen als die welke leidden tot het uitbreken van de twee de wereldoorlog, aldus het witboek, dat besluit met de mededeling, dat Frank rijk „vastbesloten is Engelands toe treding tot de E.V.G. te bewerken, het zij een nauwe samenwerking tussen dit land en de verdedigingsgemeenschap tot stand te brengen". Topfuncties Sociale Zaken en Volksgezondheid Naar wij vernemen zullen in enkele topfuncties op het Departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid veranderingen worden aangebracht. In verband met een te verwachten be noeming tot buitengewoon hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, zal de staatssecretaris van volksgezondheid, dr P. Muntendam met ingang van het begin van de nieuwe academische cur sus zijn ambt als staatssecretaris be ëindigen. Het ligt in het voornemen in deze functie niet te voorzien, doch de afgetreden staatssecretaris te herbe noemen tot Directeur-Generaal van de Volksgezondheid. Mr J. H. Klatte, thans tijdelijk sec retaris-generaal van het departement is als zodanig in vaste dienst benoemd. Mr dr A. A. van Rhijn blijft staats secretaris van Sociale Zaken. Dodelijke val in de mijn Oranje-Nassau. In de ondergrondse werken van de mijn Oranje-Nassau te Heerlen is gis ternacht de 22-jarige ongehuwde ar beider Nico van der Logt uit Heerlen om het leven gekomen, doordat hij bekneld raakte tussen een lier. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat luj kort na het ongeval ter plaatse over leed. Morgen is onze Kroonprinses jarig. („Foto Cas Oorthuys"). Bij Koninklijk Besluit van 29 Januari 1953 zijn met ingang van 1 Februari a.s. benoemd tot staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mej. dr A. de Waal te Utrecht, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en tot staatssecretaris van Financiën dr W. H. van den Berge te Voorburg, directeur-generaal voor fiscale zaken in algemene dienst op het departement van Financiën. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal de staats secretaris meer in bet bijzonder belasten met de behandeling van de zaken van het middelbaar onderwijs, het voorbereidend hoger onderwijs en van het nijverheidsonderwijs. De minister van Financiën is voornemens de staatssecretaris meer in bet bijzonder de behartiging van de fiscale aangelegenheden op te dragen. Mejuffrouw dr A. de Waal is 25 November 1906 geboren te Culeni' borg, alwaar zij de openbare lagere school en de R.K. Muloschool bezocht. Daarna bezocht zij de christelijke H.B.S. te Leeuwarden en studeerde sociale geographie aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, alwaar zij in 1931 cum laude haar doctoraal aflegde. In 1943 promoveerde zij te Utrecht tot doctor in de letteren en wijsbe geerte. In 1945 volgde haar benoeming bij de afdeling sociale geographie van het Geografische Instituut te Utrecht, waar zij tot 1952 werkzaam was. Mejuffrouw de Waal was sedert 1949 lid van de gemeenteraad te Utrecht. In 1951 behoorde zij tot de Nederlandse delegatie naar de alge mene vergadering der Verenigde Na ties. Zij is presidente of hoofdbestuurs lid van verschillende vrouwenorgani- Studenten-„vermaak" weer toegestaan in Duitsland Een hof van beroep in West- Berlijn heeft bepaald, dat de lit tekens, die studenten oplopen bij duels, even legaal zijn als snor ren. Het hof verwierp een ver zoek om studenten-duels straf baar te stellen. De littekens waren vroeger een bewijs van goede, Pruisische op voeding. Honderden Westberlijnse stu denten, die de publieke tribune vulden, barstten in toejuichingen los toen de uitspraak bekend werd gemaakt. Drie van de vijf mannelijke rechters, alsmede de openbare aanklager en de verdediger, droegen zelf littekens, die zij in hun studententijd hadden opgelo pen. saties. In 1952 werd zij lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de K.V.P. Dr v. d. BERGE. Dr van den Berge is geboren te Tho len in Zeeland in 1905. Na de H.B.S. te Goes te hebben bezocht is bij benoemd tot surnumerair der directe belastingen, Invoerrechten en accijnzen. Vervolgens heeft hij de onderschei dene hogere rangen bij 's rijksbelasting dienst doorlopen tot hij enkele jaren ge leden is benoemd tot directeur-generaal voor fiscale zaken i.a.d. aan het minis terie van Financiën. Dr van den Berge is o.m. lid van de raad van presidenten en voorzitter van de Nederlandse delegatie voor douane regelingen in Beneluxverband. Hij is raadsheer plaatsvervanger in het Ge rechtshof te 's-Gravenhage. De heer van den Berge studeqr^p rechten aan de Rijksuniversiteit te Lei den en promoveerde aan de gemeente- universiteit van Amsterdam op een proefschrift getiteld „Beginselen van (te belastingheffing". De nieuwbenoemcte staatssecretaris is partijloos. Vrijstelling van belasting werkende vrouwen/ Enkele leden van de Eerste hebben met klem de bewering van minister van Financiën tegengespro ken, dat vrouwen uit arbeidersgezin nen soms uit behoefte aan luxe bui tenshuis werken. Dit is in het geheel niet waar, zeggen de leden van de Eer ste Kamer In 't voorlopig verslag inzake de Rijksbegroting van het departe ment van Financiën, maar deze vrou wen gaan juist werken, omdat de le vensomstandigheden zo duur zijti. Een zware taak rust op haar schou ders omdat zij ook nog de dagelijkse leiding van haar huishouding heb ben. Deze leden van de Eerste Kamer vroegen de minister dan ook dat meti deze vrouwen vrijstelling van belas ting zou verlenen tot een bedrag van 500 van haar inkomen. contra de Staat „Oud-politieke delinquenten Mogelijk reeds over twee weken zullen de Oberlandesgerichte In Dusseldorp en Hamm beslissen of de twee gearresteerde Bredase vluchtelingen, Faber en Bikker, al dan niet recht op verlenging van asyl als politiek vluchteling kunnen doen gelden. aldus schrijft de correspondent van het A.N.P. in Bonn. Zou dit geval zich voordoen, erf zoif de Duitse wetgeving onoverkomenlijke bezwaren tegen uitlevering blijken ie bevatten, dan rest nog altijd de moge. lijkheid, dat de Britse bezettingsautori teiten gebruik maken van de bevoegd heden, die zij zich inzake uitlevering en uit wij ziging van ongewenste ele menten nog altijd hebben voorbehou den. Zowel de hoge commissie, als zó danig iedere hoge commissaris afzon derlijk, hebben de mogelijkheid niet- Duitsers uit te wijzen „in het belang van de openbare orde of van het aan zien en veiligheid der geallieerde strijdkrachten". Wanneer de Westduit se regering geen juridische mogelijk heden zou zien om haar belofte van volledige medewerking, om de ont vluchten weer in Nederlandse handen te stellen, te vervullen, dan blijft voor beide partijen de mogelijkheid bestaan een beroep op de medewerking der bezettingsautoriteiten te doen. Gisteren is het Nederlandse verzoek tot uitlevering bij het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn ingediend en daarbij is aangedrongen op spoe dige afhandeling van de zaak. Wanneer de beide rechtbanken niet tot een uitspraak zouden komen voor de termijn van twee maanden verstre ken is, waarbinnen de gearresteerden volgens de Duitse wet uit voorlopige hechtenis zouden moeten worden ont slagen, dan behoeft dit nog geenszins te betekenen, dat beide heren zonder meer op vrije voeten zouden komen, Voor de Haagse kantonrechter mr C. B. Reinhold zijn gisteren de pleidooien gehouden in de zaak die de stichting „Oud-politieke delinquenten" aan Nederlanden en de minister-presi dent dr W. Drees over de door de stichting geleden schade tengevolge yan bangig heeft gemaakt tegen de Staat der dent dr W. Drees over de door de stichting ge de sluiting van het oorlogsgravenkerkhof in de Peel op Zondag 9 November j.l. Voor de stichting trad op mr J. A. Wolthuis te Groningen, terwijl de Staat vertegenwoordigd werd door de rijksadvocaat mr D. J. Veegens. Mr Wolthuis bestreed het, dat de stichting zou vallen onder de verboden NationaalSocialistische organisaties. Zij is een sociale instelling, zei hij. Eveneens bestreed hij de opvatting, dat de openbare orde gevaar had kunnen lopen. De mensen gingen hun gestor ven verwanten bezoeken. Misschien was er reden, dat de Staat zich erger de dat op heldengedenkdag een Duits kerkhof werd bezocht, doch men had het niet mogen sluiten uit persoonlijke ergernis. Mr Veegens tapte uit een ander vaatje. „Het voorgenomen bezoek droeg het karakter van een ongeoorloofde politieke demonstratie", zei hij. „In de stichting, die eerst de fijngevoelige naam „Comité 1945—1950" droeg, is een klein aantal verbitterde N.S.B.-ers verenigd, aan wie de politiek van in vrijheidstelling, gratieverlening en herstel van rechten, verspild is ge weest. Ze voeren politieke aotie op de oude toon. Dit bleek ook wel uit de re actie op het destijds door de Amster damse kantonrechter, mr Haase, ge velde vonnis. Naar aanleiding daarvan schreef mr Wolthuis op 28 Juni 1952 aan de raads vrouwe van de tegenpartij: „bij infor matie vernamen we, dat bet vonnis ge wezen was door een zekere mr Haase. We moeten nu nog informeren of mr Haase een Jood is" Pleiter verwees naar het medede lingenblad van de stichting waarin o. m. over de 9e November wordt gezegd „Dan zullen worden herdacht allen, die in de strijd voor een Verenigd Europa hun leven hebben gelaten. Niet alleen zij, die op de slagvelden zijn gevallen, maar ook zij, die na de ca pitulatie zijn geëxecuteerd of zijn ge storven tengevolge van de behandeling in de concentratiekampen. „Dus ook Mussert c.s. zullen worden herdacht". „Het bezwaar tegen de concentratie kampen is sympathiek", aldus pleiter. „Bovendien is de 9e November geen heldengedenkdag (die valt in Maart) maar de herdenking van de gesneuvel den op de dag van de mislukte op stand te München in 1922, die tien jaar later gevolgd is door de overname van de macht in Duitsland. Dit stond eveneens te lezen in het mededelingen blad „de herdenking op de 9e Novem ber suggereert de gedachte: het is eens mislukt, maar wij komen terug. „Terecht is daarin een bedenkelijke demonstratie gezien, al is het groepje nu nog klein", zo besloot mr Veegens. In zijn dupliek zeide mr Wolthuis nog, dat het de stichting was ontgaan dat heldengedenkdag inderdaad in Maart en niet in November was. De kantonrechter zal 14 Februari om 11 uur uitspraak doen. UITVOER VAN GESCHENK ZENDINGEN. Den centrale dienst voor in- en uit voer brengt onder de aandacht van be langhebbenden, dat in de Nederlandse Staatscourant nr 20 van 29 Januari '53 een derde wijzigingsbeschikking is ge publiceerd op de algemene vergunning C.D.I.U. 1950 nr 3 inzake de uitvoer van geschenkzendingen. Bij deze beschikking, die 2 Febru ari in werking treedt, worden de ma xima voor de volgende producten ver hoogd tot de daarachter aangegeven hoeveelheden: sigaretten 300 stuks, si garen 75 stuks en tabak 300 gram. De Bilt zegt: Weersverwachting geldig tot van avond. Zwaar bewolkt met later in het Noorden van het land kans op enige regen. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1