Frankrijk verwacht steun van V.S, voor strijd in Indo-China De wereld in de greep van de griep Waarschuwing om niet teveel op Amerika's superioriteit te vertrouwen Derek Bentley werd gisteren terechtgesteld 1 SNIPPER NIEUWS1 Vrouw vermoord te Rotterdam EDEN* Britse geheime dienst niet door Duitsers misleid PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Maarschalk Juin dient Foster Dulles van repliek Het conflict in de Ned* Vereniging van ex- politieke gevangenen* A Uitvaartdienst dr ir S* L. Louwes Ook in ons land Vannacht totale maansverduistering De ttValentine" wordt gelicht Uitgave: ^".r.tmg „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bü geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu 6: Korte "Joordstraat 35. TeL administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 8889 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 20 JAN. 1958 Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulnlngen; A. L Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 8.24 u., onder 17.23 u. Maan op 18.08 u., oikSot 8.37 u. Volle Maan. Hoogwater Vrijdag 80 Jan.» Vlissingen: 2.23 u. 1.84 m., 14.42 u. 1.95 m. Terneuzen: 2.54 u. 2.0S m., 15.10 u. 2.14 m. Wemeldlnge: 4.10 u. 1.55 m., 16.26 u. 1.69 W- Zierikzee: 3.55 u. 1.29 m, 16.15 u. 1.43 m. De inspecteur-generaal van het Franse leger, maarschalk Juin, dit tevens opperbevelhebber is van de landstrijdkrachten der Noord-Atlan tische Verdragsorganisatie in Midden-Europa, heelt gisteren verklaard, dat Frankrijk, gezien de inspanningen in Indo-China in de strijd tegen de „gemeenschappelijk vijand" op zijn minst enige geldelijke steun van de Verenigde Staten zou mogen verwachten. Da maarschalk hield een rede te Pa rijs in het Instituut van Amerikaanse studiën, een particuliere instelling voor de Frans-Amerikaanse betrekkingen en men beschouwt zijn uitlatingen als een antwoord op de rede van de Ame- riaanse minister van Buitenlandse Za ken, John Foster Dulles, waarin deze dreigde met een wijziging in de Ame- BRAND OP DE „QUEEN ELISABETH". Gisteravond is brand uitgebroken op het Britse passagiersschip „Queen Elisabeth" dat nagekeken wordt in een droogdok te Southampton. Het vuur, dat ontstaan was in een hut op het hoofddek kon echter spoe dig worden bedwongen. De „Queen Elisabeth" wordt nage keken in het droogdok „King George de vijfde". Zoals bekend is vorige maand op onverklaarbare wijze brand uitgebro ken op het zusterschip van de „Queen Elisabeth", de „Queen Mary", toen het in een dok lag en Zondag j.l. werd de Empress of Canada" in Liverpool door brand verwoest. ig 's-Hertogenbosoh van de Vereniging van ex-Politieke Royement van hoofdbestuurslid was formeel juist. De afdelinj Nederlandse gevangenen heeft dezer dagen bekend ge maakt, dat zij niet langer deel wenst uit te maken van de landelijke organisatie. Zjj zal een zelfstandig orgaan, In de fi guur van een stichting, in het leven roe- £en. Na maandenlang vruchteloos onder- andelen is men tot de conclusie geko men dat de Bossche afdeling geen ver trouwen meer kan stellen in het lande lijk bestuur. Ben en ander houdt in, dat het Bossche lid van het hoofdbestuur, kolonel Perquin, ook zijn functie in het nationaal bestuur zal neerleggen. Het commentaar van het hoofdbestuur is, dat het niet juist is dat de afdeling Den Bosch is uitgetreden, maar dat 23 van de 90 leden, die deze afdeling telt, zKn uitgetreden. Het conflict is ontstaan door royement, waartoe het hoofdbestuur zich gedwon gen zag tegenover een in Den Bosch woonachtig hoofdbestuurslid, dat in de organisatie enige topfuncties vervulde, maar tegen wien een ernstige klacht was ingebracht. Omdat allen bevriend waren met de betrokkene, aldus het hoofdbestuur, werd aanvankelijk het besluit genomen ujn gedragingen aan het oordeel van de Ereraad te onderwerpen. Het hoofdbe stuur zegt dit te beschouwen als een fout zijnerzijds, welke echter werd in gegeven door menselijke overwegingen. Toen het belastende materiaal echter Eter en groter werd, trokken wij, al- i het hoofdbestuur, dit besluit in en iben wij de normale weg bewandeld, die door onze statuten wordt voorgeschre ven. De uitgetredenen hebben zich eohter op het standpunt gesteld, dat het instel len van de Breraad gehandhaafd had moeten blijven en daarover liep het ge schil. De betrokkene heeft zich tot de rechtbank gewend en is ook in de vereni ging in hoger beroep gegaan. De presi dent van de Rechtbank besliste, dat be trokkene op formele statutaire wijze is geroyeerd, en in het hoger beroep werd het royement bevestigd. Communistische obstructie in Franse assemblee. De Franse nationale vergadering heeft hedenochtend in alle vroegte met 374 tegen 214 stemmen de begroting voor 1953 ten bedrage van 3.831 mil liard francs goedgekeurd. Hiervan is 37pCt voor militaire uitgaven bestemd, De communisten hebben gisteren getracht het debat op te schorten door het indienen van een motie tegen de minister van gezondheid, Boutemy, die ten tijde van de regering-Vichy een hoge functie had bekleed in het politie apparaat, doch die later van alle schuld is vrijgesproken. De communisten begonnen tegen hem te schreeuwen en riepen: „moor denaar, Uw handen zijn rood van het bloed der patriotten". De motie werd door de assemblée verworpen. Aanleg van Amerikaanse bases overzee opgeschort? De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor de strijdkrach ten, de republikein Saltonstall, heeft Woensdag onthuld, dat de uitvoering van defensiewerken overzee ter waarde van 146 millioen dollar is op geschort wegens critiek, die de sena toren Russell (democraat) en Morse (onafhankelijk) in een geheim rapport hebben geleverd. Genoemde senatoren hebben een uitvoerig onderzoek inge steld naar de gang van zaken bij de fensiewerken in Europa en Noord- Afrika. Zij hebben reeds in de senaat en elders te kennen gegeven dat zij verspilling, slechte voorbereiding en zorgeloosheid bij de uitvoering van ve le projecten hebben geconstateerd. Vooral bij de aanleg van militaire luchtbases zou zulks gebleken zijn. rikaanse politiek ten aanzien van Europa, indien West Europa zich niet zou verenigen. „Indien de Russen West Europa zouden bezetten", zei maarschalk Juin, „zal het machtsevenwicht ten gunste van de Russen worden gewij zigd, met andere woorden dan zul len de Amerikanen mogelijk door de Russen worden verslagen. Europa moet zo Oostelijk mogelijk worden verdedigd", voegde Juin hieraan toe. Volgens de gedeeltelijk bekendge maakte tekst der verklaring, zei de maarschalk verder o.m. dat de veilig heid van Frankrijk nauw verbonden is met de collectieve veiligheid. „De Verenigde Staten, die in de afgelopen twee oorlogen twee maal twee jaar te laat tussenbeide kwa men en die de Russen toestonden, posities In Thüringen (Oost Duits land) In te nemen, dragen in elke huidige situatie een zware verant woordelijkheid. Zij dienen zich dit te realiseren. De Russen staan 150 kilometer van de Rijn en het is aan de V.S. om vergeving te vragen". DE ATOOMWAPENS. Juin waarschuwde er-voor, niet vol komen op de Amerikaanse superiori teit op het gebied der atoomwapens te vertrouwen. „Twee opvattingen strij den op het ogenblik om de overhand aldus de maarschalk. „De Britten zijn van mening, dat wfj ons moeten con centreren op de luchtmacht. Wij ge loven daarentegen dat de infanterie een grote rol moet spelen. Superio riteit In de lucht kan niet een achter stand te land goedmaken". Tenslotte zeide Juin, dat ln Frank rijk op het gebied der defensie „gro te verwarring van denkbeelden, on zekerheid omtrent doelen en onver mogen tot handelen" heersen. KAPITEIN VAN DE L.U.W.A. BIJ OEFENING GEDOOD. De 34-jarige kapitein van de lucht wachtdienst, A. S. Muilender uit Ber gen op Zoom, is gistermorgen tijdens een militaire oefening in de omgeving van Bemmel in de Over-Betuwe ge dood. Kapitein M. was vader van drie kinderen. Het ongeluk gebeurde tij dens een oefening met explosieve stof fen. Toen kapitein M. een onderzoek instelde naar het weigeren van een der explosieven, volgde een explosie. „Thunderjet" geëxplodeerd; piloot gedood. Gistermiddag omstreeks half vijf is een Republic „Thunderjet" afkomstig van de vliegbasis Volkel ten Noorden van Venhorst geëxplodeerd en neer gestort De piloot, wiens naam nog niet he kend is, werd gedood. De romp van het verongelukte toestel boorde zich enkele meters in de grond. Het onge luk gebeurde op een hoogte van 7 800 meter. Koelie vermoordde Nederlands employé De 23-jarige machinist J. Hartman van de „Mexolie" een afdeling van de maatschappij voor ondernemingen van nijverheid N.I.M.A.F. N.V. in Makas sar is in de nacht van Maandag op Dinsdag vermoord door een koelie, die enige tijd tevoren door de verslagene was betrapt op diefstal en deswege was ontslagen. De heer Hartman laat een vrouw en een kind achter. MARINUS RENARD OVERLEDEN. De 16-jarige Franse jongen, Marinus Renard, is gisteren overleden. De po gingen om hem ln het leven te houden door een nier van zijn moeder in zijn lichaam over te brengen hebben niet mogen baten. Tot juridisch adviseur van het C.N.V. is benoemd Mr W. R. van der Sluis te 's-Gravenhage. De heer van der Sluis zal in het bijzonder worden belast met de rechtskundige kanten van de pro blemen, waarmede de Christelijke vakbeweging op publiekrechtelijk ter rein in aanraking komt. Menigte voor de gevangenis riep; „Het is moord!".**.. Derek Bentley, de negentienjarige Engelse jongen, die betrokken is geweest bij een vuurgevecht waarbij een politieman is doodgeschoten, ia gistermorgen opgehangen. Een half uur voor hij werd terechtgesteld kwamen nog steeds tele fonische verzoeken om het leven van Bentley te sparen bij het ministerie van Binnenlandse Zaken binnen. Tegen de dageraad verzamelde zich ongeveer een honderdtal personen voor de gevangenis. Er was een be kendmaking aangebracht waarop de terechtstelling van Bentley stond aan gekondigd. Een bekend Brits Ijveraarster tegen de doodstraf, mevrouw van der Eist, liep op een gegeven ogenblik naar de poort van het gebouw en riep: „Ik wil de directeur spreken. Deze jongen wordt vermoord". Om acht uur trad een geestelijke de cel van Bentley binnen om hem in het laatste uur van zijn leven bij te staan. Dinsdagavond waren de klokken on gelijk gezet om verwarring te stichten aangaande het ogenblik van de te rechtstelling. Toen een functionaris van de ge vangenis een tweede bekendmaking waarin de terechtstelling van Bentley werd gemeld, aanbracht, hief de nu ongeveer 500 personen tellende me nigte een gejoel aan. Men riep: „Het is moord". De glasruit voor het kastje, waarin de bekendmaking was opgehangen werd vernield. Onder leiding van me vrouw van der Eist zong een deel van de menigte „Blijf bij mij Heer" en de Psalm „De Heer is mijn Herder". Een ogenblik was de menigte in de waan dat de terechtstelling zou wor- Een 53-jarige Spanjaard wil trach ten in een soort ton van 60 cm hoog on twee en een halve meter lang de Atlantische Oceaan over te steken van Las Falmas naar Porto Rico. HU wil er veertig dagen over doen. Een leeuwentemmer in Dublin is gisteren, toen hij zyn drie leeuwen aan enkele vrienden wilde laten zien, uitgegleden en door een der dieren gedood. In Parijs komen er gemiddeld per dag veertien personen door ongelukken om het leven. Op het station Lunteren is gisteravond een tankwagen uit de rails gelopen en omgeslagen. Het gaf een reusachtige knal. Den Haag heeft nog 7300 woningen tekort. Er zijn 1400 urgentiegevallen. Dagelijks ko men er 800 mensen op het huisves tingsbureau om een woning bedelen. den afgelast, een postbode bracht een telegram naar de gevangenis. Er werd „Hoera, daar is het uitstel" geroepen. De politie arresteerde twee mannen uit de menigte voor de gevangenis. Langgezochte dief in Amsterdam gearresteerd- Een Amsterdams agent van politie heeft op heterdaad een langgezocht In dividu betrapt, die er zijn gewoonte van maakte uit geparkeerde auto's waarvan hij zo nodig de gesloten deu ren forceerde, alles weg te nemen, wat daarin voor het grijpen lag en ln de hoofdstad een ware plaag van' automo bilisten was geworden. Het is een 30-jarige rijwielhersteller uit Amsterdam-West, die al spoedig door de mand viel en bekende ln de afgelopen maanden voor duizenden guldens uit auto's in de hoofdstad te hebben gestolen. Een deel van deze buit is terecht. DE DADER GEGREPEN. In een pand aan de Rechthuislaan te Rotterdam is gisternacht de 29-jari- ge vrouw H. v. d. L., die op Katen- drecht een zekere bekendheid genoot, door wurging van het leven beroofd. De dader, de 22-jarige Poolse zeeman J. C., is enkele uren na het gebeurde aan boord van het Poolse stoomschip Lublin gearresteerd. Aanvankelijk be weerde hij van niets te weten, doch 's middags heeft hij een volledige be kentenis afgelegd. De vrouw had die avond haar ver jaardag gevierd in een bar in de buurt van het huls, waarin zjj op kamers woonde. Omstreeks half twee 's nachts heeft de pensionhoudster haar thuis horèn komen. Of zij toen gezelschap bij zich had, kon de pensionhoudster niet met volstrekte zekerheid zeggen. Wel heeft zij omstreeks kwart voor drie iemand hard de trap af horen lopen. Aangezien zij zich hierover een beetje verwonderde is zij opgestaan en is zij in de kamer van haar medebewoon ster gaan kijken. Tot haar ontsteltenis ontdekte zij toen, dat de vrouw ver moord in haar bed lag. De recherche, die dank zij een sig nalement al spoedig met succes kon optreden, vond de dader slapend in zijn hut aan boord van het schip. Het bleek de 22-jarige marconist J. C. te zijn, afkomstig uit Warschau. Hij trachtte eerst te ontkennen doch viel al spoe dig door de mand. In de diehtbezette grote zaal van het gebouw voor K. en W. te Den Haag is gisteren afscheid genomen van de overleden directeur-generaal van de voedselvoorziening Dr Ir S. X* Lou wes. De zaal was als Chapelle Ardente ingericht en bevatte een sehat van bloemen. Minister S. L. Mansholt sprak een herdenkingsrede uit, waarin hij de ont slapene een van de grootsten uit de gesohiedenis van de Nederlandse land bouw noemde. Dr H. M. Hirschfeld noemde de heer Louwes de legger van de grondslagen voor onze moderne agrarische politiek. Voorts spraken Ir J. A. P. Franke, wnd directeur-generaal voor de voed selvoorziening en als oud-collega en persoonlijk vriend, minister Ir C. Staf. Epidemie niet kwaadaardig Volgens het Instituut voor Praeven- tieve geneeskunde te Leiden kon de huidige influenza-epidemie theoretisch verwacht worden op grond van het feit, dat influenza-epidemieën een vrij regelmatige tweejaarlijkse periodiek vertonen. Er worden thans influenza-epide mieën gemeld uit Amerika, Duitsland, Frankrijk en het Zuiden van Engeland. En ook in ons land heerst influenza. In Nederland zijn onder auspiciën van het instituut voor praeventieve geneeskunde deze winter grote groe pen personen in versohillende bedrij ven gevaccineerd om tot een inzicht te komen in hoeverre vaocins. gericht te gen dit nieuwe stamtype, beschuttend tegen de ziekte werken. De ziekte, die thans nog velen in bed houdt, heeft echter in de meeste geval len geen kwaadaardig karakter. De Japanse autoriteiten hebben last gegeven, soholen te sluiten om ver spreiding van de griep te voorkomen. Meer dan anderhalf millioen Japan ners merendeels kinderen hebben griep. Veertien dagen geleden was er sprake van, dat de helft van de zeven millioen inwoners van Tokio aan griep leed. Het aantal griepgevallen in Kopen hagen is in de afgelopen week bijna verdubbeld en bedraagt nu ongeveer 2.500 Slechts weinige si eken z\jn ln een ziekenhuis opgenomen en er Is niemand aan wiep gestorven. De Tirolse stad Innsbrück, waar de griepepidemie in Oostenrijk is uitge broken, telt thans 10.000 zieken. Kenjatta studeerde in Moskou. Djomo Kenjatta, leider van de Ke- niese Afrikaanse Unie, heeft Woensdag verklaard, bijna twee jaar aan de uni-' verslteit van Moskou gestudeerd te hebben. Kenjatta verklaarde dit bq een kruisverhoor in het proces dat te gen hem en anderen gevoerd wordt en nu reeds twee maanden duurt Hij wordt er van beschuldigd de leiding te hebben gehad van de Mau-Mau-be- weging. H.M. Koningin Juliana heeft gis teren een werkbezoek gebracht aan Arnhem, waar zij de verzor ging van de ouden van dagen in de practijk kon aanschouwen. Zij bracht daartoe een bezoek aan de verschillende tehuizen voor de ouden van dagen. De Koningin heeft het nieuwe tehuis van de stichting „Huis en Haard" aan de Utrechtseweg officieel geopend, en zij bracht o.a. een bezoek aan de Soeiëteit voor ouden van da gen. Tijdons de rondgang door de So ciëteit voor ouden van dagen, on derhield H.M. zich met enkele breisters uit de „breischool". Britse straaljager maakte noodlanding Een Britse gtraaljager, die onderweg was naar Duitsland heeft gisteren in de Noord Oostpolder, op 500 m afstand van een café te Blankenham een nood landing moeten maken. Gebrek aan brandstof noopte de piloot-tot de lan ding, die goed verliep, gezien het feit, dat net toestel vijf bomen „schoor" en op het nippertje onder een hoogspan ningslijn doorschoot. Het toestel maak te een buiklanding waarbij de staart brak en de vleugels werden bescha digd. De piloot en een tweede inzitten de kropen er ongedeerd, zij het een beetje bleek om de neus, uit. „Engeland-Spiel"in Lagerhuis Eden, de Britse minister van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren in het Lagerhuis toegegeven, dat tijdens de laatste oorlog 54 Britse geheime agen ten door de Duitsers zijn gegrepen van wie er 47 in het concentratiekamp Mauthausen ter dood zijn gebracht. Hij kon zich niet verenigen met de gevolgtrekking, dat dit het resultaat was van misleiding van de Britse ge heime dienst door de Duitsers, die, zo als in het boek van de vroegere Duit se Oberleutnant H. J. Giskes „London calling North Pole" wordt verteld, de geheime radio-verbinding exploiteer den, nadat de Nederlandse agent in Britse geheime dienst, Lauwers, door hen in 1942 zou zijn gearresteerd. Gis kes is hoofd van de Duitse contra- spionnage geweest in ons land, België en Frankrijk. In een voorwoord zegt Lauwers, dat hij de Britse geheime dienst verschei dene malen heeft gewaarschuwd, dat hij onder Duitse druk werkt maar dat deze waarschuwingen werden gene geerd. Op zekere dag seinde hij onder ogen New York gaat 300-jarig bestaan vieren. De meeste New Yorkers waren Woensdag verrast, toen zij vernamen dat hun stad op 2 Februari 300 jaar bestaat. De mededeling werd gedaan door Lee Thompson Smith, voorzitter van het comité voor de viering van het 300-jarig bestaan van New York. De viering zal duren van 2 Februari a.s. tot en met 1 Februari 1954. Zeer tot opluchting van de New Yorkers deelde de voorzitter van genoemd co mité verder mede, dat de kosten van de viering, die ongetwijfeld enkele honderdduizenden dollars zulllen belo pen, niet ten laste van de belastingbe talers zullen komen. Vannacht zal men in ons land een totale maansverduistering kunnen waarnemen. De verduistering begint hedenavond om 22.54 uur, de totale verduistering vangt aan om 00.05 uur Vrijdagnacht en duurt ongeveer an derhalf uur tot 1.30 uur. De gedeelte lijke maansverduistering, waarbij de maansikkel steeds groter zal worden, duurt hierna nog voort tot 2.40 uur. De verduisterde maan is waar te ne men ln het Zuiden, hoog aan de hemel. De tijd is gunstig voor een goede waar neming. Zielfs bij een dicht wolkendek zal men door een toenemende donkere sehaduwtekening tegen het wolken dek de verduistering kunnen zien, zij hét in veel minder duidelijke mate dan b|j heldere hemel. Ben totale of gedeeltelijke maans verduistering komt eenmaal voor in een periode van zes volle-maan stan den. Bij een totale maansverduistering staan de zon, de aarde en de maan in een rechte lijn, waardoor de maan in de sehaduwkegel van de aarde komt. van de Duitsers openlijk dat de zaak was verraden en toen namen de En gelsen pas maatregelen. LAUWERS. De heer Lauwers is nu tandarts in. Den Dolder. Toen hij na afloop van de oorlog meer dood dan levend uit Maut hausen werd ontslagen, vatte hij in Nederland met hernieuwde energie de studie op en wist in korte tijd zijn be voegdheden te verkrijgen. Hij is nu ongeveer 36 jaar oud. Uitstel van Ministerraad van N.A.V.O. Engeland is accoord gegaan met een voorstel van de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Kraft, voorzitter van de ministerraad van het Noord- Atlantisch Pact, dat de volgende vol tallige bijeenkomst van de raad tot Mei zal worden uitgesteld aldus wordt in gewoonlijk welingelichte kringen te Londen medegedeeld. De bijeenkomst zal in Maart of April worden gehouden. De bergingsfirma Bijkers te IJssel- monde heeft succes met haar pogingen om de Engelse torpedojager „Valen tine", die gedurende de Meidagen van 1940, na een bombardement op de Westerschelde bij Terneuzen ongeveer 20 meter onder de waterspiegel ver dween, te lichten. Nadat het schip reeds geruime tijd geleden in tweeën was gezaagd is het Dinsdag gelukt het 200 k 300 ton we gende achterschip boven water te ha len en het vlak bij de wal op de slik ken te trekken. Verondersteld wordt, dat zich in dit achterschip nog veel munitie bevindt, die door de M.O.D. onschadelijk zal worden gemaakt. Morgen zal men pogen met dé bei de 200-tons lichters ook het ongeveer zeventig meter lange voorschip, waar van de kiel reeds een flink eind bo ven de waterspiegel uitsteekt, omhoog te halen. De staalstroppen daartoe zijn gisteren reeds aangebracht. Of men hier tot de sloop zal overgaan, dan wel elders, is niet bekend. Het bergings werk kon niet eerder worden afge maakt, omdat geen bokken met vol doende hefvermogen aanwezig waren. In de oorlog zijn ook enkele bergings- pogingen gedaan, toen „faalden" die echter. De Bilt zegt: Aanhoudend zacht. Weersverwachting geldig tot heden avond. Half tot zwaar bewolkt met op enkele plaatsen enige lichte regen of motregen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en West. Aanhou dend zacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1