REGERING ZIET AF VAN VERDERE ECONOMISCHE HULP J De heer C, Lijnzaad gaat de provincie verlaten „Off-shore"-orders van veel groter belang Amerikaanse waardering Foster Uulles waarscnuwt vv esi-jcuiupa Lmcier van inbraak te neerien gearresteerd 1 SNIPPER iW A NIEUWSk4 PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nederland wil op eigen benen staan Bemoedigende brief van maauic. DANS DER MILLIOENEN" LAAI DIRK JROUö'l EN EAMILlE KOUD Parlementsleden vechten voor negen tienjarige jongen Door yestoien auto verraden De wet op de divi dendbeperking INieuwe directeur btoumoootdienscen Stichting Uitgavei „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr, 90, Tel. 243£(, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 241)5. Giro 274289. Kantorent Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte ^oordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dykstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2398 Abonncmentsprijf j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 20 JAN. 1053 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van son en Maant Donderdag: Ion op 8.26 u„ on der 17.22 u. Maan op 10.85 u, onder 8.19 u. Hoogwater Donderdag 29 Januari: Vlissingen: 1.48 u. 1.75 m., 14.06 u. 1.87 m. Terneuzen! 2.18 t». 1.95 m., 14.88 u. 2.07 m. Wemel- dinge: 3.80 u. 1.51 m., 15.45 u. 1.63 m. Zierikzeet 8.14 1.27 m„ 15.33 u. 1.38 m. DE NEDERLANDSE REGERING heeft de Amerikaanse regering medegedeeld, dat zij, na zorgvuldige overweging van de huidige eco nomische positie van ons land, heeft besloten af te zien van haar ver zoek om economische hulp ten bedrage van 15 millioen dollar voor 1953. Onze regering kwam tot dit besluit omdat de goud- en dollar reserves sinds medio 1952 belangrijk zijn toegenomen en het voor dit belastingjaar te verwachten dollartekort geheel kan worden gedekt. De Nederlandse regering vestigt er echter de aandacht op, dat deze toe name der goud- en dollarreserves gro tendeels een incidentreel karakter draagt en dat het structurele dollarte kort van Nederland onverminderd blijft bestaan. Op grond van het met de regering der V.S. gevoerde overleg meent de Nederlandse regering er op te kunnen vertrouwen, dat, mocht onverhoopt de economische positie van Nederland in de toekomst hervatting van de econo mische hulpverlening rechtvaardigen, de huidige beslissing in geen enkel op zicht het verlenen van economische hulp aan Nederland in later jaren, in de weg zal staan. Met het oog hierop zai de op 2 Juli 1948 ondertekende overeenkomst tot economische samenwerking tussen de beide regeringen vooralsnog van kracht blijven. De beslissing van de Nederlandse re gering laat het gebruik maken van reeds eerder toegewezen economische hulp onverlet. Deze zai beschikbaar blijven totdat de toewijzingen geheel zulten zijn uit geput. Daarnaast zal geen enkele wij ziging worden gebracht in de beschik baarstelling aan Nederland van de zo onmisbare militaire hulp en „Offsho re-orders, welke ongewijzigd zullen worden voortgezet. Tenslotte zal Ne derland gebruik blijven maken van De Saar weer aan de orde. De Franse moge Commissaris in Duits land, Francois jroncet, heelt Maandag met Bondskanselier Adenauer een bespreking gehad over de Saar-kwestie en de be krachtiging van het Europese-iegerver- dxag. Bet was het eerste Frans-Duitse overleg sinds René Mayer in Frankrijk aan de regering kwam. Francois Poncet overhandigde de Bondskanselier een schrijven van de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault. In een officiële Franse verklaring wordt gezegd, dat de staatslieden gesproken hebben over de wijze, waarop de onder handelingen over ae Saar oificieel kun nen worden heropend. De kwestie betrenende de Saar en het E.V.G.-verdrag zijn onverbrekelijk ver bonden, sinds Mayer zich verpiicnt heeft het E.V.G.-verdrag niet te laten bekrach tigen alvorens het Saar-vraagstuk volle dig is geregeld. Dr Adenauer heeft mee gedeeld, dat de brief' van Bidault zeer be moedigend was, Adenauer verklaarde dat hü „goede redenen" had om te geloven, dat het politieke verdrag voor een Europese Unie in 1953 getekend zal worden. In gewoonlijk goedingelichte krin gen te Parijs is Dinsdag vernomen, dat inleidende besprekingen over Britse samenwerking met het Europese leger reeds gevorderd zijn en dat men hoopt, dat binnenkort oiliciële plannen zui len worden opgesteld. BRITSE „CANBERRA" NEERGESTORT'. Bij Twyford in Zuid-Engeland is Dinsdag een Britse „Canberra", een tweemotorige straalbommenwerper neergestort. De drie inzittenden kwa men om het leven. Het toestel werd zo vermeid, dat geen spoor van de in zittenden te bekennen vieh Dorpelingen verklaarden, dat zjj kort voor het toestel op de weg te pletter sloeg een ontploifing hadden gehoord. In de weg was een zes meter diepe krater geslagen. De dichter Martinus Nijhoff overleden. Gisternacht is te 's-Gravenhage plotseling overleden de dichter Mar tinus Nijnoff. Hij heeft de leeftijd van 58 jaar bereikt. De begrafenis zal in alle stilte geschieden. Amerikaanse hulpverlening in het ka der van het „Technical Assistance"- programma. De Nederlandse regering heeft de mening uitgesproken, dat thans met vereende kracht zal moeten worden gestreefd naar een situatie, waarin ons land blijvend onafhankelijk kan zijn van buitenlandse economische hulp verlening. Bij dit nastreven is de me dewerking van de V.S. echter onont beerlijk. De Nederlandse regering heeft dan ook met klem gewezen op de grote be tekenis voor Nederland van toenemen de „Olfshore"-orders, waaraan zij bo ven economische bulp sterk de voor keur geeft, aangezien Nederland langs deze weg in de gelegenheid wordt ge steld zijn structurele dollartekort te verminderen door het leveren van een volledige tegenprestatie. Om dezelfde redenen hoopt de rege ring dat de regering der V.S. bijzon dere aandacht zai besteden aan het opheffen van de handelsbelemmerin gen. DE ONTVANGEN HULP, De Amerikaanse economische hulp verlening heeft in zeer belangrijke ma te bijgedragen tot het economisch her stel van ons land. In totaal ontving Nederland 966 millioen dollar, waar van bijna 150 millioen in de vorm van leningeir en ruim 816 millioen in de vorm van schenkingen. Namens het geneie Nederlandse volk heeft de Nederlandse regering de re gering der Verenigde Staten deelge noot gemaakt van naar grote erkente lijkheid door de ontvangen hulp. Taak van Clarence Hunter geëindigd. Het besluit van de regering om af te zien van verdere Amerikaanse dollar- hulp betekent, dat de taak van de heer Clarence Hunter, directeur van de in Nederland gevestigde speciale missie voor economische samenwerking, geëindigd. De heer Hunter heeft zijn waarde ring voor dit besluit uitgesproken en de ijver en toewijding gehuldigd die Nederland in staat stelde het econo misch en monetair evenwicht te her stellen. Ook van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en van de Amerikaanse am bassadeur, Selden Chapin, ontving de regering gelukwensen met het geno men besluit. MAN VLAK NA HUWELIJK OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Eindhoven is gisteren een 25-jarige woonwagenbe woner overleden, die de dag tevoren met' zijn echtgenote was opgenomen. Zij waren beiden bewusteloos gevon den in de wagen waarschijnlijk ten gevolge van kolendamp. Voor de vrouw is het levensgevaar geweken. Zij waren smds Zaterdag gehuwd. Puinhopen rookten nog toen boekarno passeerde. Toen het reisgezelschap van presi dent Soekarno, die thans Zuid Borneo bezoek, het plaatsje Tembaragan pas seerde rookten daar nog de puinhopen van zes wonmgen, die door een bende m brand waren gestoken. De bende was verrast door een vooruitrijdende groep van het gezelschap, die de aan vallers met de vuurwapenen verdreef. Achttienhonderd millioen communisten op de loer. Men moet het eens woroen waai anders „Wanneer blijkt, dat in West Europa geen kans bestaat om tot doeltreffende eenbeia te raken en wanneer in net, bijzonder Frankrijk, Duitsland en Enge land hun eigen weg zouden gaan, dan zou bet zeker nodig zijn, dat wij ons nog eens gingen beraden over Amerika's buitenlandse politiek met betrek kink tot West Europa". Deze waarschuwing liet gisteravond John Foster Dulles, de nieuwe Ame rikaanse minister voor Buitenlandse zaken, horen in een rede voor de te levisie de eerste na de aanvaarding van zijn ambt m de regering Eisen hower waarin hij een verklaring heeft afgelegd over de buitenlandse politiek der V.S. In zijn rede zei hij, dat Amerika nooit zeif een oorlog zal beginnen maar zich evenmin zou laten intimi deren, ondermijnen of veroveren. De V.S. zullen een buitenlandse po litiek van „verlicht eigenbelang" voe ren, gegrondvest op de beginselen van opennartigneid, eenvoud en rechtvaar digheid. Duiies waarschuwde vervol gens, dat er 800 millioen communisten in de wereid op de loer liggen, „die plannen beramen voor onze vernieti ging De anti-communisten achter „het IJzeren Gordijn" gaf hij de ver zekering, dat zij op de V.S. konden rekenen. „De Sowjetrussische communisten hebben tot nog toe vele volkeren ver zwolgen", aldus Duiies, „maar er be staat nog zoiets als indigestie". De zuiveringen en processen in Oost- Europa en de massa-executies in Com munistisch China waren volgens hem een teken dat de mensen daar weer spannig en ongelukkig waren. Wat West Europa betreft zei Dulles, dat de hoop gevestigd was op een sa mengaan van Duitsland en r rankrjjk in een Europese verdedigingsgemeen schap, zodat deze landen niet meer ei- kanoer zouden kunnen bevechten. On gelukkigerwijze scheen er echter een ,,'t Zal mien tied wel duren", meent tante Maatje. In Dinteioord staat Dirk Troost nu bekend als „de millionnair" Hij heeft, samen met een neef, de heer Van der Ree te Scherpenis- se niet minder dan 30 millioen dollar te erven. Althans, dat ver telt men in Dinteioord en ook in Scherpenisse. De vrouw van Dirk Troost is de dochter van een mevr. Boogaard uit Tholen ,die een achternichtje zou zijn van een steenrijke Ame rikaan, die deze erfenis heeft na gelaten. Het is allemaal erg inge wikkeld en daarom heeft Dirk Troost een neef uit Rotterdam, een zekere Jan Boogaard, in de arm genomen, die, op zijn beurt weer met een zwager, dw. advo caat is, de zaak zai uitzoeken. Dirk Troost, die zich nogal nuch ter uitliet, vertelde ons, dat het geld belegd moet 'zijn in lande rijen en effecten. Hij trekt zich van ai de praatjes mets aan. Er kwam laatst een waarzegger aan de deur, die kon precies vertel len wanneer de erfenis zou ko men. „En of ze precies de datum wilden weten...." maar Dirk Troost is er niet op ingegaan. Stel je voor.... Een rijke boer in de buurt wou hem direct al zijn geld en goederen afstaan, ais hij hem wilde beloven hem dollars te ge ven, zodat hij naar Amerika kon gaan. Maar Dirk bleef wijs. Hij maakt zich geen illusies evenmin als zijn neef v. d. Ree uit Scher- penisse en diens acht en tachtig jarige Tante Maatje Boogaard. De laatste zei vinnig: ,,'t Zal mien tied wel duren!" zekere stilstand in deze ontwikkeling te z(jn gekomen. Dit was een van de redenen, waarom Eisenhower aan Duiies en Stassen verzocht had, pools hoogte te gaan nemen in Europa. Dul les zeide met nadruk dat Hij en Stas sen geen enkele verplichting van welk soort ook zouden gaan maken op deze reis. Zij zouden alleen de toestand gaan opnemen en goed hun oren open zetten. Terechtstelling vindt vandaag plaats. Opnieuw hebben Britse lagerhuis leden vergeefs getracht het leven te redden van een negentienjarige jon gen, Derek Bentley genaamd, die betrokken was bij een vuurgevecht waarbij een politieman om het leven kwam. Het dodelijk scbot werd niet door hem algevuurd, doch door een zestienjarige jongen, die wegens zijn leeltija niet tot de strop veroordeeld kan worden. Bentley wordt aanspra kelijk gesteld voor deze doodslag. Het vonnis heeft ontzaggelijke be roering m Engeland teweeg ge bracht. Parlementsleden hebben duizenden telegrammen ontvangen. Zij hebben zèli handtekeningen ver zameld voor een verzoeksennft om gratie aan de Koningin, waarin wordt gezegd dat men zien niet kan verenigen met het besluit van Max well E'yfe, de minister van Binnen landse Zaken. Fyfe heeft echter medegedeeld geen gronden aanwezig te achten het vonnis te herzien. HELICOPTERES VOOR DE M.L.D. De Marine Lucntvaartdienst zal in de loop van dit jaar een aantal Si- korsky-55 helicopteres uit de V.S. krij gen. Ze zuilen gebruikt worden voor reddingswerk op zee. Iedere helicop- tere kan, buiten een bemanning van twee man, tien passagiers vervoeren. De Haagse poime is er gisternamid dag in gesiaagd de man te arresteren, oie jongsieden zonuag heelt ingeoro- ken m ae Kantoren van het fonus voor sociale instellingen oer staatsmijnen en ae gemeentelijke voikscreoietoank te Beenen. Zoals oexend .werd deze man op he terdaad betrapt toen de secretaris van oovengenoema tonds onverwachts een oezoeit Dracht aan zijn kantoor. De in- nreker bond de secretaris vast op een stoel en reed tenslotte weg in een auto, die voor de bewuste kantoren stond geparkeerd. Dezelfde auto leidde tot zijn arres tatie. Twee Haagse agenten die in een jeep over de Grote marktstraat reden zagen de auto staan, fout geparkeerd. Do agenten ontdekten, dat deze wa gen netzeifde nummer droeg als de wagen waarmede de inbreker uit Heerlen zien uit de voeten had ge maakt. Zij bleven in de omgeving en zagen na enige tijd twee mannen uit een café komen zich naar de bewuste wagen begeven en wegrijden. Een eind verder reed de pontiejeep de wagen klem, waarna de agenten met Het comité Benelux heeft een plan om gelden in te zamelen voor de aan bieding van een Nederlands geschenk aan Prinses Josephine Charlotte en Prins Jan van Luxemburg t.g.v. hun huwelijk op 9 April a.s. 6cirokken pistoren de beide inzitten den arresteerden. De tweede inzittende van de auto, was de 2ö-jarige huisschilder J. P. K. uit Den Haag. Onderzocht wordt of K. iets met de zaak te maken heeft ge had. am in net- piaarsje An- del is gisteren aardolie gevonden. De ooringen zullen worden voortgezet. De A.V.R.O. heeft in haar uitzen ding „De hond in de pot" gisteren het gestelde doel bereikt: er kunnen nu iou geleidehonden voor blinden wor den aangeschart. Meer dan een half millioen luisteraars deed tot nu toe aan deze prijsvraag mee. De Ned. vereniging van Chr. Handelsreizigers en agenten viert 28 Mei haar zilveren jubileum in het Groothandelsgebouw te Rotterdam. In een plaatsje ten Noorden van Parijs zai een zeventien jarig lid van de vrijwillige brandweer voor de kinderrechter moeten .ver schijnen omdat hij vier branden heeft gesticht om „ais brandweerman te kunnen optreden". In West-Duits- land is gisteren een communistische spionne gearresteerd. Tien personen werden gedood en vijf winkels werden in de as gelegd toen gisteren in een electriciteitswinkel in Alken (Zuid-Ca- rolina) een gasontploffing plaats vond. De schade bedraagt 2 millioen. VERLIES VOOR ZEELAND, Benoemd tot directeur van Stichting IN oord-Holland voor Maatschappelijk Werk De heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk, gaat onze provincie verlaten. Met ingang van 1 Maart a.s. is hij n.I. met algemene stemmen door het algemeen bestuur van de Stichting Nooru-Kolland voor Maatschappelijk Werk benoemd tot directeur van deze instelling. Deze Stichting is pas opgericht en de heer Lijnzaad, op wie grote aandrang is uitgeoeiend om naar Noord-Holland te komen, zal het werk in deze pro vincie van de grond af moeten opbouwen. Dit werk zal hem niet vreemd liggen, want in Zeeland, waar de heer Lijnzaad op 1 Februari 1948 kwam, heett hij precies hetzelfde moeten doen. de directeur der En ik meen het volkomen, als ik zeg, Het vertrek van Stichting Zeeland moet ais een verlies worden Geschouwd. In het nog geringe aantal jaren, dat hij zijn krachten (dag en nacht) aan Zeeland gaf, is er door zijn stuwende persoonlijkheid enorm veel gebeurd. Wie de situatie .oegin 1948 vergelijkt met wat er thans op sociaal, sociaal-cultureel en cultu reel gebied leeft en werkt, zal getrof- xen worden door de ingrijpende ver anderingen en uitbouw ten goede. Zeer veel daarvan is tot stand gekomen door de activiteit van de heer Lijn zaad en zijn staf. En het is ons bekend, dat hem het afscheid van dit werk en van degenen, met wie hij samenwerk te, niet gemakkelijk zal vailen, ORIëNTEREND BEGIN. In een kort gesprek, dat wij gister middag met de heer Lijnzaad hadden, vertelde hij ons, dat het eerste jaar van zijn verblijf in onze provincie zui ver oriënterend was. „Acnteraf was ik dolblij, dat ik deze voorwaarde aan het bestuur heb gesteld. Ik kwam als niet-Zeeuw hierheen en ik wist heel ed, dat het zeker een jaar zou du ren, voordat ik een oordeel zou kun nen uitspreken over hetgeen m.i. in Zeeland gedaan zou moeten worden". „Reeds spoedig heb ik grote waarde ring gekregen, niet alleen voor Zee land als provincie, maar vooral voor de aard der bevolking, voor de goede wil en de goede kwaliteiten der Zeeuwen. dat de Zeeuwen zeer verdraagzaam zijn en dat zij openstaan voor elke re delijke suggestie. Van hoog tot laag heb ik altijd de meest hartelijke mede werking ontvangen. Steeds was men bereid om, indien enigszins mogelijk, tot overeensteming te komen". „Het is voor mij een grote voldoe ning, dat ik een apparaat kan achter laten, dat zijn weg inderdaad gevon den en ook, dat dit apparaat rustig kan doordraaien, zodat geen ingrijpen de wijzigingen in de door de Stichting gevolgde lijn te verwachten zijn. En laat ik vooral niet vergeten te zeggen, dat naar mijn mening in de laatste jaren het wederzijdse begrip tussen de verschillende levensbeschouwelijke groeperingen aanmerkelijk is toegeno men". WAT TOT STAND KWAM. Vraagt men, wat er sedert de op richting van de Stichting Zeeland ai zo tot stand is gekomen, dan kan slechts een greep worden gedaan. In het alge meen heeft het werk aan deskundig heid gewonnen, terwijl de specialisti sche verzorging aanzienlijk is gevor derd. Het aantal maatschappelijke werksters en gezinsverzorgsters is thans meer dan een veelvoud van 1948. Met de sohooltandverzorging staat Zee land aan de spits. Het is tot heden de enige provincie, waar deze verzorging bestaat tot in de allerkleinste plaatsen. Een ander gebied, waarop zeer veel .moeilijk afscheid.. is tot stand gekomen, is dat van de bejaardenzorg. Het peil van het kleu teronderwijs is met sprongen omhoog gegaan. HET CULTURELE LEVEN. De lectuurverzorging ten plattelande heeft, dank zij het stimulerende werk der Stichting, thans haar beslag ge kregen. En wat het specifiek culturele terrein aangaat mag er met voldoening op gewezen worden, dat Zeeland zich door de arbeid der Stichting in bin nen- en buitenland (denk aan Oost- Vlaanderen!) op een uitstekende wij ze heeft gepresenteerd. Nog maar kort geleden is de Zeeuwse Culturele Ad viesraad tot stand gekomen, waardoor een zeer belangrijke taak is wegge legd. Voeg bij dit alles het vele coördine rende werk, dat sedert 1948 werd ver richt en de ontelbare adviezen, die werden uitgebracht aan het provinciaal bestuur, de gemeentebesturen, aan verenigingen en instellingen, en men zal tot de conclusie komen, dat het werk van de heer Lijnzaad in onze provincie niet tevergeefs is geweest, maar dat zijn optreden zegenrijke ge volgen heeft gehad. In zijn nieuwe werkkring zij hem Gods zegen van hart© toegewenst! T. Drijvende brandspuiten storten map sa's water in de nog steeds brandende „Empress of Canada", het 20.000 toil metende schip van de Canadian Pact fic Lijn, dat in het Gladstone Dok te Liverpool op onverklaarbare wij zo in brand raakte en tenslotte kapseisde. Puzzle in Eerste Kamer. (Van onze pariementaire redacteur). De Eerste Kamer zit voor een moei» lijke puzzle; geldt de wet op de divi- dendbepering nog, ja of neen? Men heeft er gisteren ruim vijf uur ovef gedebatteerd en kwam er niet uit. Der halve is, op voorstel van de A.R.-afge- vaardigde, de heer Rip, besloten hef debat tot Dinsdag te verdagen; hei wordt een juridisch debat met een eindstemming als slot. Mr Poliema (C.H.U.) gooide da knuppel in het hoenderhok. In de wet staat dat zij geldt voor boekjaren tussen 31 December 1949 en 30 December 1952. Minister Lieftineii diende keurig op tijd 13 December 1951 een ontwerp in om deze wet te verlengen tot 1952. Zoals men weet heeft de Tweede Kamer in November j.i. het zodanig geamendeerd, dat de dividendbeperking nog slechts tot 30 December 1953 gehandhaafd kon worden. Gisteren moest de Eerste Kamer haar oordeel dus uitspreken. 27 da gen nadat de wet haar kracht had ver loren. „Hoe kunnen we nu de wet ver lengen die met bestaat", aldus de heer Poliema. Wij zijn waarschijnlijk té laat met dit verlengingsontwerp. Dat was niet de schuld van de Eerste Ka mer. Op 19 December 1952 kwam zij met haar verlopig verslag, maar mi nister v. d. Kielt wachtte tot 19 Janu ari j.i. met zijn M. v. A. en toen was de wet reeds afgelopen. De heer v. d. Kieft was het met mr Poliema eens dat de oude wet niet meer bestaat. Zouden de dividendsuitkeringen dé eerste 27 dagen van Januari hoger zijn dan wettelijk is vastgesteld dan kan hij daar, zo zei de minister, niets aan doen. Dat zou een legale daad zijn. Hü voelde er niets voor dat deze legale daad achteraf door een nieuwe wet als „illegaal" te bestempelen. Naar zijn mening blijft de werkingsduur van dé wet bestaan omdat de verlengingswei te beschouwen is als een nieüwe wert. De Kamer was niet bü machte om op staande voet deze puzzle te ontt warren. Het voorstel-Rip tot uitstel werd dan ook gretig aanvaard. De regering heeft aan het college van G.S. in Zeeland toestemming verleend een nieuwe directeur te benoemen bij de Provinciale Stoombootdiensten als opvolger van de heer G. J. de Jonge, die binnenkort met pensioen zal gaan. De heer De Jonge, die reeds enige tijd de pensioengerechtigde ieetttijd had overschreden is tot heden in dienst gebleven op verzoek van het provin ciaal bestuur, aangezien door de rege ring, in verband met enkele zaken van bestuursbeleid, was verzocht voors hands met te voorzien in een even tuele vacature. Naar onze mening betekent deze me dedeling een nieuwe gunstige wending in hetgeen zich de laatste tyd rond de bootdiensten heeft atgespeeid. De re gering heett enige tijd geieden de drei ging van verhoogde tarieven op de Wester-Schelde voorlopig weggenomen en nu is op een tweede belangrijk punt overeenstemming bereikt. Men kan uit deze gang van zaken atieiden, dat in de komende tijd wat de veer diensten betreft, de zaak, zoals tot op heden, grotendeels in handen van de provinc.c onjit, waarmee Zeeland niet anders uan geDaat zal zijn. De Bilt zegt: Vrij zacht. De weersverwachting geldig tot he denavond. Zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Kracb- tige tot haroe Zuid-Vvesteiijne wind. Vrij zacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1