NIEUWE ATOOMPROEVEN IN MAART IN WOESTIJNEN VAN NEVADA Raadgevende commissie kan werk beginnen iVi Smokkelaars waren de douane de baas Achttien duizend soldaten moeten er aan deelnemen SNIPPER NIEUWS k Minister Mansholt herdacht dr ir S* L* Louwes Boven China neergeschoten Uitvoering werkloosheidsver zekering ernstig gelaakt Negentien doden bij vliegramp PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Atoomkanon schiet 32 km ver Hernieuwde actie tegen Mau-Mau Duits industrieel voor zitter Nederland eist uit levering Putten heeft weer wethouders Wilson door Senaat benoemd Hevig „treffen" bij Westdorpe Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Voordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2387 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 27 JAN. 1953 Hoofdredacteur: 3. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Oatsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; 3. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan Woensdag: Zon op 8.27 u., onder 17.20 u. Maan op 15.41 u., onder 7.55 u. Hoogwater Woensdag 28 Jan.: Vlissingen: 1.08 u. 1.61 m, 13.27 u. 1.73 m. Terneuzen: 1.38 u. 1.82 m„ 13.53 u. 1.93 m. Wemel- dinge: 2.45 u. 1.44 m., 15.02 u. 1.53 m. Zierikzee: 2.28 u. 1.22 m. 14.48 u. 1.30 m. WW''' iii In Kenia heeft de gouverneur Baring bekend gemaakt, dat generaal Hinde, zijn persoonlijk stafofficier is gewor den en dat deze de strijd tegen de Mau-Mau zal leiden. De gouverneur beeft de oprichting bekend gemaakt van een noodraad, bestaande uit ver tegenwoordigers van alle rassen in Ke nia, die hem van advies zal dienen over de toestand in het land. Militairefi en politieagenten met speurhonden en verkenningsvliegtui gen hebben Maandag samengewerkt in een grootscheepse actie ter opspo ring van de daders van de moord, die in het afgelopen weekeinde is gepleegd op een Britse landbouwer, zijn echtge note en zijn zesjarig zoontje. Djomo ICenjatta, de leider van meer dan 100.000 Afrikanen in Kenia heeft Maandag voor de rechtbank te Kapen- goerit (ten Noorden van Nairobi) ver klaard, dat er in zijn hart geen plaats was voor geweld. Kenjatta staat terecht omdat hjj er van beschuldigd wordt de leider te zijn van de Mau-Mau. „Ik ben een dood gewone man, die voor zijn volk vecht", aldus Kenjatta. Hij brandmerkt ras- senschendingen als „duivels" en gaf vervolgens een uitvoerige uiteenzetting van de constitutie en het doel van de „Afrikaanse Unie van Kenia", waar van hjj voorzitter is. De Kroon had verklaard, dat de Mau-Mau een mili tante vleugel van de Unie was, doch Kenjatta zeide, dat de Unie een demo cratisch lichaam was, dat niet in ge weid geloofde. De Amerikaanse commissie voor de atoomenergie heeft Maandag te Washington bekendgemaakt, dat in Maart op de proef terreinen te Las Vegas in Nevada „nieuwe en verbeterde vindingen" zullen worden beproefd. Aan deze proefnemingen zullen naar raming 18.000 soldaten, van leger, vloot en luchtmacht deelnemen. aldus heeft Duncan Sandys, ministe: van bevoorrading, Maandag in het Britse Lagerhuis verklaard. Het lagerhuis heeft Maandagavond aanvullende credieten ten bedrage van 1 millioen Pond Sterling, waarom door minister Sandys was verzocht, goed gekeurd. De gelden komen ten goede aan het atoomonderzoek op het gebied van het vliegtuigwezen. De minister heeft bovendien ge vraagd om 23 millioen Pond voor de vervaardiging Van munitie, radio-ma teriaal en textiel voor het leger. Ook dit verzoek werd ingewilligd. Men verwacht, dat atoomgranaten zullen worden gebruikt, die bestemd zijn voor hèt atoomkanon van het Amerikaanse leger, dat met grote nauwkeurigheid over een afstand van 32 kilometer gewone en atoomgranaten zou kunnen afvuren. In de mededeling van de commissie wordt ook gezegd, dat de organisatie voor de burgerbescherming en andere federale organen aan de proeven zul len deelnemen. De commissie voor atoomenergie heeft voorts bekendgemaakt, dat aan de rivier De Spoor in Zuid-West Illi nois een fabriek voor de constructie van „min of meer conventionele" ex plosieven zal worden gebouwd. Dejcos- ten van de bouw zullen 29 millioen dollar bedragen. Een woordvoerder der commissie verklaarde dat niet met ra dio-actief materiaal het belangrijk ste bestanddeel voor atoomwapens zal worden gewerkt. ATOOMKRACHT VOOR INDUSTRIE. De Britse regering bestudeert op het ogenblik de bouw van een experimen teel station voor atoomkracht teneinde binnen afzienbare tijd de industrie door middel van atoomkracht een bruikbare energiebron te verschaffen, DE EUROPESE KOLEN- EN STAALGEMEENSCHAP. Gisteren is te Luxemburg de Raad gevende Commissie van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap opgericht, waardoor het mechanisme van de pool voltooid is precies vijf maanden nadat het bestuursorgaan, het hoge gezags orgaan, werd geïnstalleerd. DRIE DOODSTRAFFEN GE- EIST TE KRAKAU. De Poolse openbare aanklager heeft Maandag te Krakau, waar zeven Polen, van wie vier R.K.-geestelijken, ver dacht van spionnage en sabotage te recht staan, de doodstraf geëist voor drie beklaagden, o.w. een geestelijke. De namen van deze beklaagden zjjn volgens Radio-Warschau: Kowalik, Tsjatsjlica en Lefito. Tegen drie andere beklaagden, onder wie een vrouw, de enige in dit proces, eiste hij resp. vijftien, tien en acht jaar gevangenisstraf. Ook voor de ze vende beklaagde werd gevangenisstraf geëist. TRUMAN ZAL ZIJN ME MOIRES SCHRIJVEN. Uit betrouwbare bron is vernomen, dat de Amerikaanse oud-president Truman zijn memoires zal gaan schrij ven, die in de loop van de volgende jaren zullen worden uitgegeven. Tru man had reeds een contract met een uitgeverij te New York getekend. Hij zou een bedrag van een half millioen' dollar voor de memoires ontvangen. Arbitrage-commissie voor De Ommelanden, Het bestuur van het C.N.V. deelt ons mede: De actie, waarin De Ommelanden en de A.N.A.B. zich verbinden het tussen hen bestaande verschil door arbitrage te beslechten is thans door beide par tijen ondertekend. Als arbiters zijn door het C.N.V. aangewezen; oud-minister prof dr A. H. M. Albregts, tevens voorzitter, prof. mr W. F. de Gaay Fortman en prof. mi M. G. Levenbach. Tot secretaris van de commissie van arbitrage is door het C.N.V. benoemd mr A. Borst te Amsterdam. Moeilijkheden en mogelijkheden bij emigratie. *Nu de „Johan van Oldenbarnevelt" dit jaar voor twee afvaarten voor an dere doeleinden zal worden gebruikt dan voor het vervoer van emigranten is voor ongeveer 2900 emigranten de vervoersgelegenheid komen te verval len en worden moeilijkheden ver wacht. Door de commissaris voor de emigratie is daarom aan emigranten, die gereed zijn voor vertrek, met klem aangeraden van de hun aangeboden vervoersgelegenheid gebruik te maken. Doen zij dat niet, dan gaan zij, die la ter komen, voor. De Minister van Sociale Zaken heeft de Raad voor Emigratie gevraagd of het naast de huidige regeling van fi nanciële steunverlening aan emigran ten, aanbeveling verdient een stelsel in te voeren, waarbij door emigranten, op basis van vrijwilligheid, doch tegen borgstelling, voorschotten kunnen wor den opgenomen ter bestrijding van de kosten hunner emigratie. De kolen-industrieel Helmut Buck- hardt uit Aken is gekozen tot voorzit ter. De 50-jarige Buckhart is directeur van de Esbweiler Bergwerkverein. De raadgevende commissie bestaat uit 17 vertegenwoordigers elk, van de indu striëlen, vakverenigingen en verbrui kers. De leden der commissie gingen een „gentlemans-agreement" aan, dat het volgend jaar een vakverenigingsleider voorzitter der commissie zou worden. Zoals bekend moeten de besluiten van het hoge gezagsorgaan, die be trekking hebben op de productie en de arbeid in de kolen- en staalindu strie van Frankrijk, W.-Duitsland, Italië en de Beneluxlanden worden goedgekeurd door de raadgevende commissie voordat zij kunnen wor den toegepast. De Franse voorzitter van het hoge gezagorgaan, Jean Monnet, vroeg het advies van de commissie over enkele puntén, die betrekking hebben op de opening van een gemeenschappelijke markt voor kolen, ijzererts en schroot op 10 Februari a.s. De 24-jarige studente B. Labruyère uit Amsterdam heeft gisteren moeten hollen om het emigrantenschip „Groo- te Beer" waarmee ze naar New York zou varen zij gaat in de V.S. stu deren nog te halen. Iedereen had zich al ingescheept en de gangway was al ingehaald. Gelukkig hing er nog een klein trapje- buiten en ook de douane mensen waren vlot. De eerste wer vingsresultaten van de B.B. in Over ijssel, Noord-Brabant en Limburg zijn bevredigend; in één week verklaarden ruim 16.000 personen zich bereid deel uit te maken van de organisatie. Gis terochtend is in Oudehorn bij Heeren veen een arbeiderswoning uitgebrand doordat men bij het aanmaken van een kachel weer eens teveel petroleum ge bruikte. De inwoners konden maar op het nippertje ontkomen. De schade, groot f7.500, wordt door de verzeke ring gedekt. In Juni zal de 19-jarige Japanse kroonprins Akihito Tsugu-no- Miya een bezoek aan Nederland bren gen. In Kopenhagen gaat men een centrale bouwen, die 6.000 flatwonin gen, twee kindertehuizen, vier scholen, een ziekenhuis en een industriële wijk zal verwarmen. Minder warmte brengt de koude oorlog. Eisenhower heeft gisteren een commissie benoemd die de Amerikaanse psychologische campagne in deze koele beweging zal bestuderen. Wat doen we in de kou Nog een bericht over kou maar dan over kou vatten. Nederland schijnt een eiland te vormen in een wereld vol van griep. In München bijvoorbeeld zijn alle scholen gesloten. In die stad en in Augsburg hebben bijna achtduizend personen griep gekregen. Er zouden zelfs 25 mensen aan deze ziekte gestor ven zijn. Eén is er, die nog geen last heeft van griep. Dat is Rita Hayworth. Gisteren is de echtscheiding tussen haar en Prins Ali Khan uitgesproken. Ze waren vier jaar getrouwd. De tijd gaat vlug. Dat zei ook gisteren generaal Ridgway, de geallieerde op perbevelhebber in Europa. Met zijn echtgenote vertrouwde hij zich in Garmisch Partenkirchen toe aan de bestuurder van een Amerikaanse vier- mans bobslee. Het ging onze generaal hard genoeg. Hij sprong liever met een parachute, zei hij. De Nederlandse regering heeft besloten haar ambassade in Bonn op te dragen thans formeel de uit levering te eisen van de zeven ontsnapte oorlogsmisdadigers. Oorspronkelijk werd verwacht, dat de Duitse regering binnen een redelijke termijn in staat zou zijn de betrokkenen op grond van een een zuiver administratieve beslis sing uit te wijzen. Zoals reeds eerder uit Bonn werd gemeld, is de Duitse regering evenwel na raadpleging van haar juristen tot de conclusie gekomen, dat uitwijzing, gezien het in Duitsland geldende recht, op complicaties zou kunnen stuiten. In verband hiermede is thans besloten tot de uitleveringsprocedure, die in het internationaal verkeer in dergelijke ge vallen wordt toegepast. De Gelderse gemeente Putten heeft weer wethouders. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering zijn in de ze functie gekozen de heren H. Aalten (St. Ger.) en J. Ruiter (A.R.) Zoals is gemeld traden de vorige (C.H.)-wet houders af, omdat zij zich niet konden verenigen met de benoeming van een A.R.-gemeentesecretaris, wiens naam niet voorkwam op de voordracht van B. en W. De benoeming van twee nieu we wethouders kon in de vorige raads vergadering geen doorgang vinden, omdat de stemmen staakten (77). Ditmaal woonden 13 raadsleden de vergadering bij. De Amerikaanse senaat heeft na een verhit debat de benoeming van Charles Wilson als minister van Defensie goedgekeurd. De onafhankelijke senator Wayne Morse heeft twee uur achtereen ge sproken tegen de benoeming. Later viel de senator flauw. Voor de benoeming stemden 77 se natoren. en tegen 6. Eén der senatoren zeide, dat er veel tegenkanting tegen de benoeming was, doch, dat men vóór de benoeming stemde, omdat president Eisenhower zulks wenste. De K.L.M. heeft bij de Douglas Aircraft Company twee nieuwe toestellen besteld, van het type DC-6A „Liftmaster". De beide liftmasters zullen in Juli a.s. worden afgeleverd. Het ligt in de bedoeling, dat de K.L.M. met een van deze toestellen in October a.s. deelneemt aan de Christchurch-race naar Nieuw-Zeeland. De „Liftmaster" is feitelijk een vrachtvliegtuig, doch zal worden verbouwd voor het vervoer van emigranten. Indien de plannen doorgang vinden zullen ook bij deelneming aan de Christchurch-race Nederlandse emigranten naar Nieuw-Zeeland worden meegenomen. NA HARTAANVAL OVERLEDEN. De directeur van de Voedselvoorzie ning, dr ir S. L. Louwes, is in de loop van Zondag op Maandag overleden, na Zaterdag door een hartaanval te zijn getroffen. Hij was 64 jaar. Morgenochtend om half twaalf zal in de rolzaal te 's-Gravenhage te rouw- plechtigheid plaats vinden. Donderdag zal de overledene worden bijgezet in het familiegraf te Vierhuizen (Gr.) Minister S. L. Mansholt heeft gister middag de overledene, wiens plotseling verscheiden in de kring van het Mi nisterie in het bijzonder bij de directie van de voedselvoorziening, verslagen heid heeft teweeg gebracht, herdacht in een bijeenkomst van hoofdambtena ren en verdere naaste medewerkers, onder wie de voorzitters van de be drijfschappen voor de voedselvoorzie ning, in het departementsgebouw. De minister heeft in een korte, bewogen toespraak de gevoelens tot uitdrukking gebracht van hem en van de kring van medewerkers bij het heengaan van Dr Ir Louwes. De overledene was o.m. voorzitter van het Nederlands genootschap van Landbouwwetenschappen en rege ringscommissaris voor de Akkerbouw en Veehouderij. In 1940 werd hij benoemd tot direc teur-generaal van de voedselvoorzie ning. Van 1945 tot ,1948 was ir Louwes adviseur van de directeur-generaal van de „Federation of Agriculturele Orga nisations". De in 1931 in het leven geroepen organisatie, nodig voor de uitvoering van de tarwewet, is geheel het werk van ir Louwes geweest in zijn functie van regeringscommissaris van de tar wewet. Bij het uitbreken van de oorlog in 1940 was het voedselprobleem welhaast het zwaarste waaraan ons land het hoofd moest bieden. De uitplundering van Nederland door de vijand stelde aan het beleid van de toen pas benoemde directeur- generaal de hoogste eisen. Ook op het terrein van de Benelux nam ir Louwes een vooraanstaande positie in, onder meer als voorzitter van de Nederlandse delegatie in de commissie voor de landbouw, visserij en voedselvoorziening. Bij de organi satie voor de Europese Economische Samenwerking stond de heer Louwes, die vice-voorzitter van de landbouw en voedselvoorzieningscommissie van deze organisatie was, in hoog aanzien, De heer Louwes bekleeade tal van functies op agrarisch gebied, onder meer was hjj voorzitter van het colle ge van overleg voor de voedselvoor ziening en de buitenlandse agrarische aangelegenheden en voorzitter van de nationale adviescommissie voor de landbouwintegratie. De overledene was Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw en Groot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Piloot in krijgsgevangenschap. Volgens het Communistische nieuws bureau „Nieuw China" is 23 Januari boven Mandsjoerije een Amerikaans militair vliegtuig door de Chinese luchtmacht neergeschoten. De piloot, die zich met zijn val scherm redde, werd gevangen geno men. Zijn naam werd opgegeven als luitenant-kolonel Edwin Lewis Heller. Zijn toestel was een jager van het typö „Sabre Jet". Volgens „Nieuw China" is enkels weken voordien, eveneens bovei Mandsjoerije een Superfort neerge schoten, waarbij 11 leden der beman ning werden, gevangen genomen. Gedetineerden uit Hoorn over gebracht. Ongeveer de helft van de 123 gede tineerden die in de mijnen waren t$ werk gesteld en verblijf hielden in het mijnkamp Eygelshoven, is thans over- gebracht naar de strafgevangenis te Hoorn. Aanvankelijk waren deze gede tineerden ondergebracht in de huizen van bewaring te 's-Hertogenbosoh, Roermond en Maastricht. De laatste groep is gistermorgen vatj Maastricht naar Hoorn gebracht. Dit transport is evenals de voorgaande transporten geschied per transportauto met extra politiebewaking. In de buurt van Westdorpe heb ben douane-ambtenaren in de nacht van Zondag op Maandag een ge vecht geleverd met smokkelaars, die echter met de buit, een aantal stuks vee, konden ontkomen. Zeeuwse C.B.T.B, richt motie tot hoofdbestuur In de vergadering van de afgevaardigden van de plaatselijke afdelingen van de C.B.T.B., die gistermorgen in de „Prins van Oranje" te Goes werd gehou den, is een motie aangenomen, waarin de afkeuring werd uitgesproken over de wijze waarop de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering wordt uitge voerd. In de algemene provinciale middagvergadering sprak de heer Dorrestjjn uit Arnhem over: „Grond- en pachtzak en". Ds J. G. van Ieperen, Ned. Herv. predikant te Wemeldinge hield een principieel referaat, waarin hij met nadruk sprak over de plicht en roeping om zich christelijk te organiseren. De vergadering keurde de begroting voor het komend jaar goed. De voor zitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer In de morgenvergadering kwamen vele klachten naar voren over de uit voering van de wachtgeld- en werk loosheidsverzekering. Men verwachtte, dat de bedrijfsverenigingen met grote tekorten zuilen komen te zitten. Ge vreesd werd dat „dit de boeren wel geld zal kosten". Een verder gevolg van de uitvoe ring van deze verzekering is, dat de vaste personeelskern van de bedrijven in het gedrang komen. De practijk immers is, dat vaste arbeiders liever losse arbeiders worden, omdat zij in het seizoen veel geld verdienen en in de slappe tijd bij werkloosheid toch 80 pCt van hun loon krijgen uitge keerd. Ook werknemers zijn geneigd vlugger dan voorheen de arbeiders te ontslaan, omdat zij dan geen loon be hoeven te betalen aan de andere vaste arbeiders en zodoende de hoge premie die ze moeten storten kunnen compen seren. Besloten werd een motie te richten aan het hoofdbestuur van de C.B.T.B. In dit schrijven zouden de bezwaren „pittig" uiteen gezet worden. C. de Putter uit Axel, die de gehele dag de leiding had, wees op de gevaren van de vergelingsziekte en drong er op aan tij dig de bietenkuilen op te ruimen. Betreffende de heersende mond- en klauwzeer nam de vergadering een voorstel aan om aan te dringen op een definitieve wettelijke regeling voor vergoeding bij afslachting van het vee.. Wat het vraagstuk van de grondprij zen aangaat, nam de vergadering het standpunt in dat de grondprijzen niet vrijgemaakt moeten worden. MIDDAGVERGADERING. In de middagvergadering sprak de heer Dorrestijn uit Arnhem over: „Grond- en pachtzaken". Uitvoerig be sprak de inleider de pachtproblemen Hij wist menig ingewikkeld geval uit de doekjes te doem In dit referaat kwam in het bijzonder het probleem van het gebrek aan cultuurgrond aan de orde. Door de uitbreiding van de en tuinbouw onttrokken. De heer Dor restijn zag hier een taak van de land bouworganisatie om pal te staan en voor de belangen van de veeteelt en de akkerbouw op te komen. Ds VAN IEPEREN. „Heel onze arbeid moet in dienst staan van God", zo zei ds van Ieperen in zijn toespraak. De naam van Chris tus moeten we belijden, waar we ook werkzaam zijn. Wie dit recht beseft, sluit zich aan bij een christelijke orga nisatie, die verenigt zich met alien, die hetzelfde ideaal hebben n.l. het doen van de wil van God. Wij moeten ons christelijk organiseren. Een andere keuze hebben we niet. En dan gaat het in de eerste plaats niet om stoffelijk gewin. Eerst hebben we het Koninkrijk Gods te zoeken en Zijn gerechtigheid. Er zijn belangrijker vraagstukken dan die van welvaart en welstand, n.1. de vragen die onze eeuwige belangen betreffen. Wanneer men dit voor ogen houdt, gaat men de arbeid van de christelijke organisatie niet onderschat ten, dan maakt men van de christelijke sociale actie geen afgod. Maar aan de andere kant mag de christelijke organisatie niet onderschat worden. De C.B.T.B. is een kostelijk middel om de eer van Gods naam en ons geestelijk en lichamelijk welzijn te bevorderen. Alle lafheid en slapheid is uit de boze. Voor 100 pCt moeten wij one geven voor de zaak van het Evangelie. We kijken niet naar het ge tal, want we weten, dat zij, die met ons zijn tooh meer zijn dan zij, die tegen ons zijn. „In het Geloof in Chris tus zullen we in onze strijd volharden en we weten dat ons loon groot zal zijn", *o besloot ds van leperen zijn oespraak, die door allen met grote aan- De veesmokkelaars reden in een ge pantserde smokkelauto en aangezien de douane-ambtenaren voor de beteu geling van smokkel met een eerder buitgemaakte pantserwagen waren uit gerust, was de ontmoeting hevig. Men hoorde de wagen uit de verte aankomen en gaf stopsignalen. Toen. hieraan geen gehoor werd gegeven, probeerde men de smokkelauto, eert zware gevechtswagen, in een kogelre gen op te vangen. Tevergeefs, de wa gen reed door. Toen reden de ambtenaren hun drie en een half tons zware „Humber" ge vechtswagen, die voor een dergelijke gebeurtenis gereed was gehouden, dwars over de weg teneinde de smok kelauto tot stilstand te dwingen. Een hevige botsing en daarna een krachtproef volgde. De zwaardere smokkelauto zag kans de „Humber" langzaam van de weg af te drukken en toen het „ob stakel" was opgeruimd reden de smokkelaars rustig verder. Hoe de ambtenaren ook schoten de wagen reed ongenaakbaar door en ver dween met de lading koebeesten over de grens. Het wachten is nu maar op pantser-afweergeschut steden wordt veel grond aan de land- dacht werd gevolgd. Italiaans vliegtuig neergestort» Een tweemotorig Italiaans lijnvlieg- tuig is gisteren in de bergen Cagliai op Sardinië neergestort. Het toestel verveerde vijftien passa giers ,drie bemanningsleden en een stewardess, die allen om het leven zijn gekomen. Het toestel stortte neer kort nadat het naar Rome was vertrokken. Het vloog in brand. Volgens de eerste berichten zijn alle inzittenden Italia nen. De Bilt zegt: Meer wind. Weersverwachting .geldig tot heden avond. Veel bewolking maar overwe gend droog weer. Matige tot kracht.ge Zuid-Westelijke wind. Iets hogere mul- dagtemperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1