Philips radio, Zie en hoor dan begrijpt U waarom millioenen ter wereld Philips verkiezen! 68 Protestantse Christenen in Columbia worden vervolgd» akkertjes Geen geuriger thee dan .deze echte China beschuldigt Amerika* Adenauer vindt het nazidom niet zo gevaarlijk* Voor dc Vlissingse schooljeugd» „Meer sociale bewogenheid voor het christelijk onderwijs nodig i Predikanten en zendelingen werden mishandeld en gedood. Nieuw Amsterdam 300 jaar stad Het zinken van de „Rabenhaupt" op de Schelde» Prof. Christelijke Arbeidersinternationale. Ct. Vrijdag 23 Januari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Om geloofsredenen. „Het Centrale Comité van de Wereldraad van Kerken heeft rap porten ontvangen van welker juistheid het overtuigd is en die boven iedere redelijke twijfel het betreurenswaardige feit vaststellen, dat de protestantse Christenen in Columbia vervolgd worden om geloofsrede nen en niet om andere redenen. De bewijzen, die het Comité in han den heeft tonen aan, dat de Rooms-Katholieke en de regeringsautori teiten aldaar de verantwoordelijkheid moeten dragen voor het inge- breke blijven deze aanvallen te beteugelen en te verhinderen. Protestantse gelovigen, onder wie predikanten, zijn gewond, gedood, kerkelijke en persoonlijke bezittingen zijn verwoest en zendelingen zijn mishandeld. Het Centrale Comité is dankbaar voor de stappen, die reeds gedaan zijn om deze ernstige overtredingen van de openbare orde onder de aandacht van de Columbiaanse regering te brengen alsook van andere regerin gen, en om de volksconscientie wak ker te schudden door rapporten in de kerkelijke en niet-kerkelijke pers, doch het betreurt het, dat er tot dus ver geen verzekering is gegeven tot herstel van het geleden kwaad. Het Centrale Comité herinnert aan de gelegenheden, waarop de Interna tionale zendingsraad, de Wereldraad van Kerken en de commissie van de kerken voor internationale zaken zich volledig tegen iedere schending van de fundamentele rechten en vrijheden van de mens heeft verklaard en ook tegen discriminatie door een meerder heid jegens een minderheid. Het Centrale Comité betuigt met het comité van de Internationale Zen dingsraad in het gebed zijn diep mede leven met onze vervolgde broeders in hun nood en beveelt hen aan in de hoede van Gods beloften in Christus en in de bijstand van de Heilige Geest, opdat zij in zijn genade en kracht mogen voortgaan getrouwe ge- i Mededeling (Adv.) Als U da 40 gepasseerd bent is oppassen dubbel geboden. Dan kunt U eigenlijk niet bulten Kruschen Salts. Rheumatische pijnen vinden ln veel ge vallen hun oorzaak ln onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloed zuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kruschen, worden onzuiverheden ln het bloed op natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slo pende pijn. Prins Bernhard zal de herdenking te New York bijwonen Op 2 Februari zal in een plechtige bijeenkomst, georganiseerd door de St. Nicolas Society, het feit herdacht wor den, dat 300 jaar geleden aan het vroe gere Nieuw Amsterdam stadsrechten werden verleend. Aan Z.K.H. Prins Bernhard is verzocht daarbij aanwezig te willen zijn. De Prins heeft deze uit nodiging aanvaard en, zal zich op 30 Januari per vliegtuig voor enkele da gen naar New York begeven. Prins Bernhard zal dan tevens een tentoonstelling openen, die ter gele genheid van de herdenking wordt ge houden en waarvoor het materiaal uit Nederland zal worden overgebracht. Hierbij zijn o.a. de koopbrief, waarbij het eiland Manhattan van de Indianen werd gekocht, de oudste prenten van Nieuw Amsterdam, oude kaarten uit het begin van de I7de eeuw en een model van een schip uit de stichtings tijd. Ook komen er schilderijen uit het Rijksmuseum, die een beeld geven van de schilderkunst uit die tijd. Neergeschoten bommenwerper was niet boven Chinees gebied. Radio-Peking heeft medegedeeld, dat een Amerikaans vliegend fort tien dagen geleden door jagers der Chi nees-communistische luchtmacht om laag is geschoten, toen het zich boven Mandsjoerijs gebied, ongeveer vijftien kilometer ten Noord-Westen van An- toeng, bevond. Volgens dit omroep- station zijn van de veertien inzitten den drie om het leven gekomen, toen zij met hnn valschermen het getrof fen toestel verlieten. De elf overigen bereikten behouden de grond en zijn gevangen genomen, De Chinees-communistische premier Tsjoe en-Lai protesteerde, voor radio- Peking sprekend, krachtig tegen deze schending van het Chinese luchtruim. Hij was van mening, dat een derge lijk optreden een ernstige bedreiging van het Verre Oosten is, die hij zag als een nieuwe Amerikaanse stap, om het Koreaanse oorlogstoneel uit te breiden. Volgens Tsjoe en-Lai werd het omlaag geschoten vliegend fort gebruikt voor strategische verkennings vluchten en voor het boven Mand- sjoerije uitwerpen van speciale agen ten, die tot opdracht zouden hebben sabotage in communistisch- China te plegen en te organiseren. De leiding der Amerikaanse lucht macht in het Verre Oosten heeft gis teren bevestigd, dat Chinees-commu nistische jagers tien dagen geleden een Amerikaans vliegend fort omlaag hebben geschoten. Ontkend werd ech ter, dat het toestel zich toen het werd aangevallen, boven Mandsjoerijs ge bied bevond. In de Amerikaanse verklaring wordt gezegd, dat het vliegende fort boven Noord-Korea, ongeveer twintig kilo meter ten Zuiden van de Jaloe, bezig was propagandabiljetten uit te wer pen, toen het plotseling door twaalf Chinees-communistische jagers werd aangevallen. Het Amerikaanse toestel werd op zijn gehele vlucht op radar schermen gevolgd. Hierdoor is on omstotelijk komen vast te staan, dat tuigen te zijn van onze Heer en Za ligmaker temidden van hun beproe vingen." Aldus luidt een resolutie aangenomen door het Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken te Lucknow in India in een vergadering aangenomen. IN 1953 KUNNEN MEER SCHOLEN WORDEN GEBOUWD. Nu de regering het mogelijk heeft geacht, het aantal van de in 1958 te bouwen woningen van 55.000 tot 65.000 op te voeren, bestaat er veel kans, dat een evenredig deel van het uit te voe ren bouwvolume zal worden bestemd voor de bouw van nieuwe scholen ln ons land. Dit is Woensdagmiddag medege deeld door de raadsadviseur in alge mene dienst van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, dr P. Wesselings, in een toespraak gehouden ter gelegenheid van de offi ciële ingebruikstelling van twee open bare lagere scholen in Deventer. Ingezonden Mededeling (adv.). VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U het leven ondragelijk te maken. Maar als U Akker's Kloosterbalsem In huis heb! behoeft U geen vocht of tocht te vrezen. Wriji bij het eerste optreden van spierpijn, stramheid of rheumatiek Uw spieren met de heerlijk verwarmende en diep doordringende Akker's Kloos terbalsem, het ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: .Geen goud zo goed Ook als wondbalsem bij snij- en brandwonden: zuiverend, ont smettend en genezend. Verwarring in Bonn. Duitse rechtse partijen coqueteerden met ex-nazi's. in de Westdnitse Bondsdag heeft Bondskanselier dr Adenauer de geruchtma kende Amerikaanse publicatie over toenemende nazi-gezindheid der Westduitse bevolking onbegrijpelijk genoemd. Het buitenland kon er van overtuigd zijn, dat Duitsland nooit tot het nationaal-socialisme zou terugkeren. Zodra de Bonds republiek bevrijd was van het bezettingsstatuut zon zij haar plichten vervullen in de geest van president Eisenhowers jongste rede. Over de door de Britse bezettingsautoriteiten opgerolde groep voormalige nazi's zei Adenauer, dat deze groep geen rechtstreeks gevaar voor de democratische orde betekende. De geallieerde vingerwijzingen naar de gevaren voor een nazi-invloed in twee der drie regeringspartijen in Bonn heeft aan het begin der laatste zittingsperiode een tamelijk grote verwarring doen ont staan, temeer daar reeds eerder het ver trouwen van een groot deel der Christe- lijk-Democraten in hun regeringspartners was verzwakt. De liberale partij en ook de Duitse par tij hebben er nooit doekjes om gewon den, dat zjj het als him taak beschouwen zoveel mogelijk zielen te winnen, die in nerlijk nog sterk aan de nazitijden han- Kapitein en loods waren niet voor het wrak gewaarschuwd. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het op het wrak stoten van het Nederlandse motorschip „Raben- hanpt" op 23 April 1952 op de Schelde. De „Rabenhaupt" begon vijf minuten later te zinken en was weldra geheel onder de waterspiegel verdwenen. De zeven opvarenden konden zich in een roeiboot veilig stellen. Het wrak was van het Engelse schip „Holdernile", dat ruim 7 uur tevoren in aanvaring was gekomen met het Nederlandse s.s „Meerkerk", een zgn. „wrakschip", een vaartuig iets groter dan een vissersboot, was bij het wrak geplaatst ter waarschuwing van de scheepvaart. De kapitein van de „Rabenhaupt", als getuige gehoord, vertelde, dat hij enige seconden voor het stoten op de brug was gekomen. Hij wist niets van de aanvaring tussen de „Meerkerk" en „De Holdernile" af en ook de Bel gische loods, die om zes uur, een uur na deze aanvaring, aan boord van de „Rapenhaupt" op weg naar Ant werpen was gekomen, was hier niet bekend. De kapitein heeft de lichten van het „Wrakschip" (het was toen omstreeks middernacht) niet gezien. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zei, dat naar zijn mening het stoten is ge beurd door twee oorzaken: op de eer ste plaats, omdat de loods en de kapi tein niet tijdig zijn gewaarschuwd na de vorige ramp en op de tweede plaats, omdat het best mogelijk is, dat de petroleumlichten van het „Wrakschip", die al om negen uur waren ontstoken, niet zichtbaar waren door roetafzet- ting. „Een loods van een schip, dat des avonds om tien uur de plaats van het onheil is gepasseerd, heeft later gerapporteerd, dat hij de lichten van het wrakschip wel kon zien, maar zjj waren toen al zwak". De Raad zal binnenkort schriftelijk uitspraak doen. gen. Het motief daarvoor is, dat het be ter is deze elementen in een regerings partij op te slorpen dan hen aan kleine extremistische groepen over te laten. Sinds lang is echter in de Duitse pers de vraag gerezen of deze partijen in deze ijver niet wat te ver gegaan zijn. De Britse arrestaties van Goebbels naaste medewerkers en de Amerikaanse publicatie over de publieke mening in Duitsland worden in Bonn wel gezien als gestes, die een aanmaning aan de Duitse politici inhouden. Het is sedert lang bekend, dat vele Amerikaanse waar nemers huiverig zijn voor een Duitse be' wapening, die niet op de medewerking van de grote massa der socialisten zou steunen. De vraag, of de liberale partij en de Duitse partij, die zich beiden op zeer opvallende wijze toeleggen op het vangen der stemmen van vroegere natio- naal-socialisten, nog langer de geschikte partners der Christelijke partij zijn, was hier reeds enige tijd aan de orde. De wij ze waarop de partijen bij regionale ver kiezingen getracht hebben uitgesproken nationaai-socialisten weer op het tapijt te brengen als trekpleister voor de volge lingen der ontbonden nazi-partij van Ma joor Remer, heeft velen de ogen geopend. MINDER BEWEGINGS VRIJHEID VOOR MILITAIREN De minister van Oorlog is van me ning dat het van grote betekenis is, dat de parate troepen inderdaad pa raat zijn, met name ook op Zon- en feestdagen. Hij overweegt te komen tot een wijziging van de regelingen be treffende de bewegingsvrijheid, waar bij bepaald zal kunnen worden, dat een zeker gedeelte van de in werke lijke dienst zijnde militairen ook op Zon- en feestdagen in de garnizoenen aanwezig is. Voor de bewaking van vliegvelden is in de eerste plaats aan gewezen het luchtmachtbewakings- corps. De operationele paraatheid dient nog in belangrijke mate te worden opgevoerd, maar rekening moet wor den gehouden met de nog in uitvoe ring zijnde materiële voorzieningen zoals bijv. het radarnet, luchtwacht diensten, luchtdoelartillerie enz., aldus blijkt uit de Memorie van Antwoord aangeboden aan de Eerste Kamer. Wat brengt de radio? Ingezonden Mededeling (Adv.) fi£fïilleriig> A lusteloos, Neem U toch in acht bij de »erste verschijnselen! Bestrijdt dadelijk die opkomende griep! Neem één of twee M<KERTJES*en ga vroeg naar bed!/, hef pen directf Het bestuur van de Protestants- Christelijke Arbeidersinternationale kwam dezer dagen onder leiding van zijn voorzitter, de heer M. Ruppert, bijeen. Het bestuur stelde met voldoe ning vast, dat het werk van het bu reau in Canada, onder leiding van de heer F. P. Fuykschot, en van dat in Indonesië, onder leiding van de heer J. F. Beekman, zich goed ontwikkelt. De verbreiding van de Christelijk-So- ciale gedachte in Amerika en in In donesië wordt door het werk van deze bureaux sterk bevorderd. Het bestuur sprak opnieuw uit, dat het gaarne met de verschillende Christelijk-Sociale groepen in Duits land goede betrekkingen onderhouden wil en dat het bereid is de arbeid dezer groepen krachtig te steunen. Naar aanleiding van het 25-jarig be staan van de P.C.A.I. besloot het be lat siu het boven Noordkoreaans gebied is j Düsseldorf, de stad waar indertijd de aangevallen. 'P.r - - - stuur het congres 1953 te houden in Düsseldorf, de stad i P.C.AJ. is opgericht. ZATERDAG 24 JANUARI 1953. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws en weer- ber,; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.35—9.40 Waterst.); VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenw.; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Strijktrio; 12.00 Gram.; (12.3012.33 Land- en tuinbouwmed.); 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 18.20 Hawaiian mu ziek; 13.50 Radioweekjournaal; 14.15 Mu ziekvereniging; 14.40 Boekbespr.; 15.00 Gram.; 15.30 „Van de wieg tot het graf' 15.45 Gram.; 16.15 Sportpraatje; 16.30 Ka- merork. en solist; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Dansmuziek; 18.50 Draaiorgelmuziek; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 „300.000 en meer", toe spraak; 20.20 Gev. programma; 21.50 Soc. commentaar; 22.05 Lachte muziek; 22.30 Uitslag Kerstprijsvraag; 22.40 „Onder de pannen", hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM U (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00. Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram,; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Promenade orkest; (12.3012.33 Land- en tuinbouwmed.); 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Symphonette orkest en solisten; 13.55 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Amateurs- progr.; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.55 Strijkork. en soliste; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte mu ziek; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Zeeuws programma; 18.40 Rege- ringsuitz.: „Zoeklicht op de Westerse De fensie"; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverz.; 19.30 Gram.; 20.40 „100 jaar Kromstaf"; 21.00 Gev. programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Lichte muziek; 22.30 Wij luiden de Zondag in!; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.30 Afscheid Karei Lotsy; 23.3(L—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.40 Lichte mu ziek; 15.00 „De wereld der muziek"; 16.00 Koorzang; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.; 17.30 Strijkkwartet; 18.10 Gram.; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.15 „Moder ne Tijden"; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.; 23.30—24.00 Gram. Ingezonden Mededeling (Adv.) GRIEPPOEDER 7 cent per poeder Hier ziet u de fraaie wisselbeker, die het Vierde Commando, dat indertijd Vlissingen bevrijdde, heeft geschonken voor de sportwedstrijd van de Vlis singse scholen, die georganiseerd zijn in het tijdvak van 27 t.e.m. 31 Juli a.s. Nederlandse militaire missie blijft in Indonesië. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer heeft de minister van Oorlog meegedeeld, dat de Neder landse regering niet van plan is de Nederlandse militaire missie in Dja karta uit Indonesië terug te roepen. tt Felle critiek van hoofdinspecteur Bos. Jaarvergadering van de V. G. L. O.-groep van christelijke onderwijzers. „De strijd om het christelijk nijverheidsonderwijs i* verloren; in mindere mate is dit het geval met het middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs en met het universitair onderwijs. En dat alles omdat men gewoon te laat kwam. Wellicht moeten we daar nog een nederlaag aan toevoegen: die van het voortgezet gewoon lager onderwijs, want de vooruitzichten zijn niet hoopvol!" Deze sombere woorden klonken uit de mond van de hoofd inspecteur van het L.O., de heer E. H. Bos, tijdens een vergadering te Utrecht van de Chr. V.GJUO.-groep van de Ver. van Chr. Onderwijzers. Als vormingschool voor de toekom stige ongeschoolde arbeidersmassa noemde spr. het V.G.L.O. zelfs een levensbelang voor de Westeuropese beschaving. Die V.G.L.O. moet daar om een zelfstandige school zijn. En vooral in de grote centra dienen er geen 7e en 8e leerjaren te zijn. De hoofden bij het L.O. moeten de kin deren niet proberen vast te houden door doubleren van het 6e leerjaar of door een 7e of 8e klasse, vaak al leen om niet een onderwijzer te be hoeven verliezen. „Maar dat mag toch nooit een maatstaf zijn", riep spr. uit. „Weg dus met peuterig heden. Men zie slechts de jeugd in haar nood. Al het andere zwijge! Slechts het ware christendom mag hier zegevieren, maar moet dan offer- bereid zijn!" HET DAGHET". De heer Bos had zijn referaat ge titeld: „De betekenis van het V.G.L.O.. voor het christelijk onderwijs" en overduidelijk bracht hij deze beteke nis aan het licht. „Christelijk Neder land heeft zich in 1920 alleen gecon centreerd op het lager onderwijs aldus merkte hij op. Dat was een fout want dat onderwijs sluit af met het zesde leerjaar. En daarna weten we met de kinderen eigenlijk geen raad, hoewel die periode van 12 tot 15 jaar zo belangrijk is voor de ontwikkeling. Het is een periode van vereenzaming en dat zal de onderwijzer moeten erkennen. Hij zal moeten begrijpen, dat de jeugd dan anders aangepakt moet worden; de jeugd wil dan actief zijn en dat brengt mee, dat de onder wijzer moet vergeten ooit bü het ge wone lager onderwijs geweest te zijn! Het is een misdaad de jongens en meisjes ln die periode nog te willen bezig houden met de soms zo droge stof van de lagere school. Het meisje moet in die periode al worden inge steld op haar toekomstig huismoeder schap. Daarvoor is een andere psycho logie, een andere paedagogiek en een andere didactiek nodig!" SOCIALE BEWOGENHEID. „Maar waar blijft nu het christelijk Nederland dat zich hiervoor interes seert?", aldus riep de heer Bos uit. „Want deze interesse is in wezen de interesse voor de ongeschoolde arbei der. Daarom zal men meer sociale be wogenheid voor het christelijk onder wijs moeten eisen. Eigenlijk moeten we een afsluitend geheel maken van het christelijk onderwijs. Anders doen wij tekort aan de christelijke status van het Nederlandse volk. Tevoren had de voorzitter, de heer M. Vlasblom uit Monster, een nauwe lijks minder somber geluid laten ho ren. Hij wees er echter op, dat het V.G.L.O. toch wel enige goodwill heeft gekweekt bij de regering en dat er verschillende christelijke V.G.L.O.- scholen zijn geopend. Daarom kon hij toch tot deze iets optimistischer con clusie komen dat het „daghet in den Oosten", maar dat het nog slechts een flauwe schemering was. Hij drong er op aan, dat spoedig moet worden uit gemaakt of de voorbereidende klassen zullen standhouden, of dat 't V.G.L.O. zijn kans krijgt. In de vergadering werden verder huishoudelijke zaken afgehandeld. Ook was er een uitgebreide tentoon stelling van boeken en leermiddelen voor het V.G.L.O. en een werk- tentoonstelling, opgezet door leer krachten en leerlingen. JPM w/ %Jm Notaris R. BATTEN te Mid delburg is voornemens op Woensdag 4 Fehruarl 1953, des namiddags 2 uur, in het café, bewoond door de heer W. Huijsse te Serooskerke, publiek te verkopen: In de gemeente St. Laurens: EEN HUIS met erf en tuin, aan de Noordweg 297, groot 32 a. 57 ca. Verhuurd aan de heer J. H. S. Wieringa voor 26 p. m. In de gemeente Serooskerke: EEN WOONHUIS met erf en tuin, aan het Smids wegje 1 en 3, groot 3 a. 57 ca. Dadelijk te aanvaarden. Bezichtiging daags voor de verkoopdag, van 1012 en van 24 uur en op de ver koopdag van 10—12 uur. Nadere inlichtingen ver krijgbaar ten kantore van voornoemde Notaris Batten, Pijpstraat 1. Onmiddellijk na afloop van de verkoping zal wor den overgegaan tot de open bare verkoop van INBOE DEL aan het perceel Smids wegje 1 en 3 voormeld: als: Kabinet, 3 Kastjes, Radio, Klokken, Kachel, Ledikant, Bedden, Matrassen, Tafels, Stoelen, Glas- en Aarde werk, Tuingereedschap, dub bele Ladder, Timmermans gereedschappen, Kruiwagen, Brandhout, enz. 3a doqUod- RECLAME is NIET te vervangen! Engelse Melange Douwc Egbert! Pickwick Thee rhans slechts 68 cent per 100 gram 1 Ieder gezin kan nu kennis maken met de bijzonder verkwikkende eigenschappen van een originele Engelsemelange.VraagnaarDouwe Egberts Thee in het groene pakje... geniet van een pittige, aparte thee en let vooral ook eens op dc rijke, prachtige afschenk' Douwe Egberts THANS

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5