NAAR DUITSLAND LEIDT „ESCAPE-LINE" Huurverhoging brengt geen loonsverhoging Zwaar politiek gestraften uit Norg en Eygelshoven naar Hoorn Vrouwen in de luchtmacht A Strenge straffen voor oproer kraaiers in Beerta Gasbedrijf te Goes kreeg nieuwe directeur PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Minister Donker onthult Hoe het was in Eygelshoven SNIPPER k A NIEUWS Een „Fri(e)s vers* Eisenhower president Compensatie door verlaging der indirecte belastingen Willem Ruys" terug in Nederland Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voot advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantorent Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte "tfoordstraat 35. Tel. administratie 2109, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2383 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DONDERDAG 22 JAN. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. 8. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 8.34 u., onder 17.11 u. Maan op 11.22 u., onder з.05 u. Hoogwater op Vrijdag 23 Jan.l Vlissingen: 7.38 u. 1.52 m., 20.24 1.63 m. Terneuzen: 8.06 u. 1.75 m., 20.47 u. 1.75 m. Wemel- dinge: 9.10 u. 1.34 m., 21.49 u. 1.44 m. Zierikzee: 8.49 u. 1.15 m., 21.32 u. 1.25 m. In de nacht van Dinsdag op Woensdag zijn op last van de minister van Justitie alle zwaar politiek gestraften, die verbleven in de kampen Norg en Eygelshoven, overgebracht naar de Rijkswerkinrichting te Hoorn. De redenen voor 's ministers besluit dat afwijkt van zijn toezegging tijdens de behandeling van de interpellatie over de ont vluchting te Breda zijnt de ontwikkeling van de feitelijke gang van zaken in Duitsland met betrekking tot de uit Breda ontvluchten; het feit dat de minister na de interpellatie gebleken is dat behalve de in het opsporingsregister vermelde ontvluchten, nog vier anderen in de loop van 1951 en 1952 uit Eygelshoven zijn ontsnapt; de hem verstrekte rapporten waaruit gebleken is, dat de betrokken gestichten zich niet lenen voor het treffen van afdoende voor zieningsmaatregelen tegen ontvluchting; het feit dat hem op 15 Januari een ambtelijk bericht bereikte over het bestaan van een ontsnappingsweg van Duitsland uit ter be vrijding van door de bijzondere rechtspleging veroordeelde gevan genen. a. b. Over de ontsnapping uit Breda is veel geschreven en veel gespot de thans door de minister onthulde feiten doen echter wel de deur dicht! Er be- sta.it dus een ontsnappingsweg, een Duitse organisatie die Nederlandse po litieke delinquenten helpt ontsnappen. En hoe is het mogelijk, dat er vier ge vangenen ontsnapt zijn zonder dat zij in het opsporingsblad zijn vermeld? Het sterkste verhaal is echter wel het A.N.P.-bericht over de toestanden in het kamp Eygelshoven. Ziehier deze uiteenzetting: De Rijkswerkinrichting van Ey gelshoven, waar nog ongeveer 150 gevangenen geïnterneerd zijn, van wie er 105 te werk gesteld waren in de mijnen „Julia" en „Laura" be staat uit een met prikkeldraad-om heining omgeven kamp, dat ruim 'n dozijn barakken bevat. Dit kamp is vlakbij dé mijn „Julia" gelegen, en op slechts een paar honderd meter afstand van de Duitse grens. De ruimte tussen het kamp en de grens wordt grotendeels in beslag genomen door een steenstort van de mijn „Ju lia". Langs het administratiegebouw van het kamp loopt tussen twee ge deelten van bedoelde steenstort door, een weg die op twee a driehonderd meter afsta .d van het kamp het beekje „de Worm" snijdt. Dit beekje vormde tot Juli 1949 ongeveer de grens tussen Nederland en Duits land. Aan de Duitse kant lag het ge hucht Finkenrath, dat bij de grens- GESTREEFD WORDT NAAR EEN AANTAL VAN 2000 De luchtmacht heeft het plan, zo mogelijk binnen korte tijd, ongeveer twee duizend vrouwen in haar ge lederen op te nemen. Deze vrouwen zullen organiek ingedeeld worden hij de Milva (militaire vrouwenaf- deling), doch verder volledig inge schakeld worden bij de luchtverde diging. Een deel van dit personeel, n.l. 800, zal sen volledige taak kunnen vinden bij het commando luchtverdediging.de overigen zullen worden ingedeeld bij het korps luchtwachtdienst. Deze laat- sten zullen worden geoefend in haar \-rije tijd, teneinde in geval van oorlog c middellijk te kunnen worden inge- sehskeld. De vrouwen die met de luchtmacht een vast dienstverband aangaan, kun nen een belangrijke operationele taak krijgen. Zij kunnen b.v. optreden als officier gevechtsleider, in welke func tie z\j in staat moeten zijn zelfstandig binnenkomende gegevens te sorteren en te coördineren. Ook bij het korps luchtwachtdienst kunnen vrouwelijke officieren werk zaam zijn, n.L één bij elk der acht luchtwachtcentra. Zij zullen leiding geven aan ruim honderd vrouwelijke vrijwilligers. De meisjes zullen gekleed worden in het blauwe luchtmachtuniform. correctie van 18 Juli 1949 echter werd geannexeerd. Van het nu Ne derlandse Finkenrath loopt een land weg naar het Duitse grensdorp je Merkstein. Deze landweg loopt rake lings langs een Duitse spoorlijn, die thans de grens vormt. Die spoorlijn kan men van de weg af zonder meer betreden. Men hoeft zich thans niet eens de moeite te getroosten om over een draadversperring of iets dergelijks heen te klimmen: men doet eenvou dig een stap Oostwaarts en men is al over de grens. De uit het Eygels- Als dank voor „het veie goede werk dat Nederlandse verpleegsters op Cu rasao en Aruba tot stand hebben ge bracht in de loop der jaren" heeft de vertegenwoordiger der Antillen, Mr. Debrot, drie cheques tot een totaal van ƒ12.600 overhandigd aan de voorzitter van het erefonds voor oud-verpleeg sters. Het fonds beschikt thans over 3,5 ton; de Beatrix-rebus heeft tot dusver re 100.000 opgebracht. De gevange nen van Rockview hebben het hoofd moeten buigen: zij hebben de zes als gijzelaars gebruikte bewakers vrij ge laten en hun wapens uitgeleverd. Pennsylvanie's gouverneur Fine had gedreigd dat ze extra gevangenisstraf fen zouden krijgen. Vanavond tus sen kwart over acht en kwart voor negen zullen televisiebezitters op het scherm de inauguratie van president Eisenhower kunnen zien. Gisteren is mej. Neeltje van Velzen, wonende bij het Leger des Heils te Dordrecht, 102 jaar geworden. Van de gemeente kreeg zij een taart met 102 kaarsjes! Te Utrecht is gisteren de eerste Ne derlandse vakbeurs voor souvenirs-ar tikelen begonnen; de beurs duurt vier dagen. Een Schiedamse huismoeder hoorde gestommel in een slaapkamer van de kinderen. Ze ging kijken, zag niets, keek op het balkon en daar ont dekte ze een man. Het bleek een En gelse zeeman te zijn; de vreemdelin gendienst heeft zich over de zonderlin ge gast ontfermd. Een Puttense boer vond toen hij het dak van zijn pakhuis ging repareren onder de pannen een bundeltje bankbiljetten, samen ƒ7000. Vermoedelijk heeft zijn echtgenote, die thans in een krankzinnigengesticht wordt verpleegd, het geld daar ver stopt. Maar voorlopig heeft de politie de biljetten nog in bewaring! In Sydney ligt een zeeman met een hou ten been begraven. Sinds twee jaar. Maar nu hebben bloedverwanten op graving verzocht, omdat ze geloven, dat in dat houten been een fortuin verborgen zitJ hovenso kamp ontsnapten warig, dus vrijwel reeds veilig, als zij maar een maal uit het kamp waren. Daarna scheidde hen alleen nog een wan deling van enkele minuten van Duitsland. Niet alle gestraften zijn uit Norg en Eygelshoven naar Hoorn overgebracht: zij die bij goed gedrag de kans hebben in het lopende of in het volgende jaar in vrijheid te wordén gesteld, mochten achterblijven. De ontruiming van Ey gelshoven geschiedde door over de honderd zwaar bewapende leden van de Rijkspolitie. Het vervoer had plaats met een overvalwagen en een autobus. f' Een Hollandsedame, die op het ogenblik eenartistieke opdracht uit' voert in Heerenveenontving dezer dagen een brief, waarop aan de ach terzijde door een „grappenmaker" met potlood de volgende visie op de Frie se taalstrijd was gegeven: Kseil dinfri slandto en opdeque nfri seventsprong op menec Enspr actotm ymet gro tebec: isfri snta lofd ialeque? Cseiw elne manbe jegec Fri stattis nspra cgebreque. (Historisch) De eersté zin luidt „vertaald": ,,'k Zeilde in Friesland, toen op dek De rest van het „vers" is dan ge makkelijk te ontraadselen Maar Wilson nog geen minister van Defensie Toen Eisenhower, staande op de trap pen van het Kapitool, de ambtseed af legde in handen van de president van het Opperste Gerechtshof, Vinson, rustte zijn linkerhand op twee Bijbels: de „officiële", waarop reeds George Washington de eed heeft afgelegd, en zijn zakbijbeltje, waarop hij als jong cadet de officierseed aflegde. (Onze foto werd radiografisch naar Londen overgebracht en vandaar per telefoon lijn naar Amsterdam), Mededeling van minister van de Kieft (Van onze parlementaire redacteur). Plannen voor de bestrijding van de werkloosheid op lange termijn hebben het departement van Financiën verlaten. Zij worden thans op ministeriëel niveau bestudeerd. De plannen hebben betrekking op de komende huurver hoging en de instandhouding en uitbreiding van het nationale productie apparaat. Minister v. d. Kieft deelde gisteren aan de Eerste Kamer mede, dat de volgende maatregelen op stapel staanvervroegde afschrijving, een verbetering van de regeling voor de verliescompensatie, een verlichting van de vennootschapsbelasting en een compensatie voor de huurverhoging. Deze zal liggen op het gebied van de indirecte belastingen, zoals een verlaging van de accijnzen en de omzetbelasting. Het was dus nog een vage opsom ming, die de nieuwe schatkistbewaar der gaf. Maar het was hem onmogelijk „om de heren nog meer tevreden te stellen". De ongerustheid van de heer Teulings had volgens hem geen enkele grond en daarom deelde hij dit schema van de plannen mede. „Beid Uw tijd", zo zeide de bewindsman tegen deze oud-minister. Uitdrukkelijk stelde hij dat de „primaire bevordering van het normale bedrijfsleven" niet betekent, dat de particuliere sector in tijdsorde moet voorgaan. Wij konden de werk lozen niet maar laten lopen omdat er t.z.t. belangrijke maatregelen van fis cale aard genomen zullen worden. Met deze stelling was de heer Teulings het wel eens. Primair heeft dus geen be trekking op de tijds-, maar wel op de rangorde. Het misverstand is ontstaan, aldus verklaarde de heer Teulings, omdat minister Suurhof in de Tweede Kamer heeft gezegd, dat ten aanzien van de belastingverlaging rekening gehouden moet worden met de maatregelen die reeds zijn genomen. Het hele vraag stuk is terug te voeren tot de vraag wat voor soort conjunctuur wij thans beleven. Prof. Hel-lema (A.R.) zag een dreigende depressie. Vandaar zijn aan dringen op belastingverlaging. De heer Teulings (K.V.P.) wist er nog geen raad mee en sprak van een „aarzelen de" conjunctuur. De minister durfde geen enkele voorspelling te doen. De Minister Beel dient van repliek over Finsterwolde JOURNALIST IN ARREST Verdacht van publicatie van militaire geheimen Gistermiddag heeft een opperwacht meester van de Kon. Marechaussée de 20-jarige leerling-journalist L. E., ver slaggever van „Het Rotterdamsch Pa rool", in verzekerde bewaring gesteld. De journalist wordt er van verdacht, in zijn blad militaire geheimen open baar te hebben gemaakt. E. heeft een artikel geschreven over de bouw van een luchtwachtpost in Rotterdam. Op verzoek van zijn chef heeft hij, alvorens tot publicatie over tc gaan, zijn gegevens geverifieerd bij de Voorlichtingsdienst van de Lucht macht in Den Haag. Ook andere in stanties, o.m. van de Kon. Landmacht, werden in deze materie gekend. De bouw van deze luchtwachtpost geschiedt voor een ieder zichtbaar aan de openbare weg. De politierechter te Groningen is gisteren niet zuinig geweest met het opleggen van straffen aan een twintig tal (communistisch getinte) lieden, die zich hebben schuldig gemaakt aan rel letjes in de raadszaal te Beerta, Elk van deze twintig, bijna allen afkomstig uit Beerta en Finsterwolde, werd ver oordeeld tot zes weken gevangenis straf. Alle verdachten gaven te ken nen dat ze in hoger beroep zullen gaan. Het ging op die 17de December over de werkloosheidsuitkeringen. Terwijl de raad beraadslaagde, interrumpeer den de heren telkens van de publieke tribune af en hun opmerkingen waren dusdanig beledigend, dat de burge meester, de heer van Essen, gelastte de tribune te ontruimen. Maar hieraan gaven zij geen gevolg en toen de bur gemeester daarop samen met enige raadsleden de zaal wilde verlaten, be lette de groep hun dit. Natuurlijk kwam de sterke arm er aan te pas en 20 processen verbaal waren het ge volg. Voor de politierechter verklaarden de verdachten eenstemmig dat ze niet gehoord hadden, dat de burgemeester ontruiming van de tribune had bevo len. Het ongeluk was echter dat ze eerder aan de politie hadden gezegd het bevel wel gehoord te hebben. Dat verklaarde opperwachtmeester Stoel onder ede. En toen de burgemeester zowel als één der wethouders eveneens onder ede verklaarden, dat het bevel was gegeven, was het lot der oproer kraaiers bezegeld: de officier eiste te gen elk zes weken gevangenisstraf en de rechter ging ermee accoord! IN FINSTERWOLDE. Minister Beel heeft, in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Ha ken (comm.), een boekje open gedaan over de gebeurtenissen in Finsterwol de. De heer Haken had gevraagd of het waar was dat de burgemeester op 20 December twee mensen, onder wie een zwangere vrouw, had geslagen en ge stompt. „Lariekoek!" heeft de minis ter geantwoord. Op die dag is een aantal mensen het gemeentehuis binnengedrongen om over de uitvoering der sociale voorzie ningen te praten. Dat praten was ech ter hoogst onbehoorlijk en beledigend. De burgemeester heeft eerst getracht hun duidelijk te maken wat met die sociale voorzieningsregeling wordt be doeld, maar toen dat niet ging, heeft hij hen door de politie het gemeente huis laten uitzetten. Daarbij heeft hij zelf één der mannen in de richting van de buitendeur geduwd. -ontwikkeling moet z.i. afgewacht wor den. Twee feiten staan echter vast de investeringen in 1952 zijn belang rijk ten achter gebleven vergeleken bij vorige jaren en de werkloosheidscijfers zijn verontrustend. Op deze twee fei ten is het Regeringsbeleid gericht. NOG VRAAGTEKENS. Door dit debat zijn echter niet alle vraagtekens opgelost. Minister v. d. Kieft heeft zich niet gedistancieerd van het standpunt van zijn collega Suurhof. De heer Teulings kreeg daar om geen antwoord op de vraag of de reeds getroffen maatregelen nu niet de te nemen maatregelen voor het be drijfsleven beknotten, want „belangrij ker dan het aanleggen van een politie bureau en een sportpark", oordeelde hij, „zijn de maatregelen in de parti culiere sector om in het bedrijfsleven werk te verschaffen aan de jonge ge neratie, die ieder jaar 40.000 man sterk is". De partijgenoot van de minister, de heer v. Tilburg (Arb.) had wel een antwoord„Primair moet de koop kracht, van de brede massa verbeterd worden, want deze zit nog steeds met de vijf procent consumptiebeperking, Secundair moeten er maatregelen ko men voor het bedrijfsleven. Dit houdt verband met zijn twijfel of belasting verlaging wel inderdaad van Invloed op de investeringen zal zijn. Maar een verlaging van de vennootschapsbelas ting, zoals de minister had aangekon digd, vindt de heer v. Tilburg grieze lig. Hjj staat daar, met zijn fractie, uiterst gereserveerd tegenover. Vooral als het een verlaging zou zijn zonder selectie, die dus zou moeten gelden voor iedere onderneming. Er bleven dus nog wel verschillen bestaan. En al drukte oud-minister Teulings de bewindsman hartelijk de hand, achter de schermen is het pro bleem niet opgelost. Want ook met prof. Molenaar (V.V.D.) is er verschil van mening. Hijzelf sprak van een „kardinaal" verschil. In tegenstel ling tot minister v. d. Kieft achtte hij snel handelen geboden. Het gaat er om op welke wijze da werklozen geholpen zullen worden. Komen zij terecht in de Overheids- of in de particuliere sfeer? Dit laatste is natuurlijk het bes te. Bij voortzetting van deze belas- tingpolitiek kunnen Overheidsinveste ringen wel eens onvermijdelijk wor den. De heer Hellema (A.R.) wees er nog terecht op, dat er niet gepleit wordt voor belastingverlaging om de ondernemers een plezier te doen. Het is ook niet de bedoeling om op de lo nen van de loontrekkers te beknibbe len. Zij zijn er echter mee gebaat als de onderneming floreert. DE EERSTE TAAK. De eerste taak van Eisenhower zal z(jn het opstellen van de „State of the Union", het verslag over de stand van zaken in de Ver. Staten. Men verwacht dat hij daarin zal uiteenzetten, hoe hij de beloofde zuivering in binnenlandse aangelegenheden denkt uit te voeren. De Senaat heeft gisteren zijn goed keuring gehecht aan de door de nieu we president verrichte ministers-be noemingen met uitzondering echter van de benoeming van Charles E. Wil son tot minister van Defensie. Wilson heeft n.l. een groot aandelenbezit in „General Motors", 't fabriekscomplex, dat zeer veel werk heeft van Defen sie. De Senaat is bang voor bevoorde ling en heeft daarom Wilson 'verzocht zijn aandelen te verkopen. Deze wei gerde echter met de mededeling: „Wat goed is voor de General Motors is goed voor Amerika en omgekeerd: wat goed is voor Amerika is goed voor General Motors"! Aldus heeft Amerika nog geen defensie-chef! Eisenhower zal wekelijks een pers conferentie houden. De journalisten behoeven niet, als bij Truman, van te voren htm vragen in te dienen. Eens per maand zal een dergelijke conferen tie per radio en televisie worden uit gezonden. Bij de feestelijkheden van de Inhul diging hebben 200 mensen een ongeluk gehad; twee zijn ten gevolge van een beroerte overleden. De politie heeft één man gearresteerd, die met een open mes in zijn hand en twee messen in zijn zak naar de auto's der autori teiten trachtte te dringen. De kapitein van de „Willem Ruys", de heer C. C. Goedewaagen, heeft, evenals te voren zijn collega van dé „Oranje", het gerucht tegengesproken, dat de aanvaring veroorzaakt zou zijn door het verlangen om de passagiers gelegenheid te geven elkaar te groeten. „Een walverhaal", zei deze gezag voerder. Het is de gewoonte, dat er gegroet wordt met drie lange stoten op de sirene en dan volgt er altijd ge roep en gejuich door passagiers en le den van het Indonesisch personeeL „Maar in de nacht varen schepen niet dichter naar elkaar toe!" Zaterdag gaat de Ruys bij Wilton- Fijenoord in dok; men verwacht dat het schip op 7 Maart weer kan varen. DE DRUKTE OP DE SCHELDE WORDT MINDER Gisteren lagen nog ongeveer 25 schepen voor Vlissingen te wachten op een loods. Een veertigtal schepen is er in geslaagd de haven van Antwerpen te bereiken, ondanks het feit, dat daar nog een dikke mist hing. Omstreeks twee uur gistermiddag is de „Oranjefontein" naar Antwerpen opgestoomd, na een achttal passagiers aan wal te hebben gezet. In een uurtje was het bekeken Subsidie voor bijzondere kleuterscholen verhoogd De gemeenteraad van Goes heeft gisteravond met tien van de veertien stemmen ir, W. R. S w e e p te 's Gravenhage benoemd tot directeur van het gemeentelijk gasbedrijf. Hjj stond als nummer drie op de voordracht. Op de heer P. J. de Klerk, die als nummer één genoteerd stond, werden de vier andere stemmen uitgebracht. BESLECHTING GESCHIL OMMELANDEN 1 Het bestuur van het C.N.V. heeft medegedeeld, dat zowel het bestuur van „De Ommelanden" als de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond het voorstel, om het geschil door arbitrage te beslechten, in beginsel hebben aan vaard. De verdere gang van zaken is thans in bespreking. De agenda die 19 punten telde, werd in een uurtje afgewerkt en het ging soms zelfs zó vlot, dat, bij de verkie zing van diverse leden in onderschei dene commissies en functies ieder een werd herbenoemd de heer A. de Roo de verzuchting slaakte „dat het maar een saaie raad was". De heer Knibbe was afwezig. Hjj kon zodoende niet meegenieten van het, voor 't eerst in de analen der Goese raadsgeschie- denis te vermelden, aangeboden kopje koffie. En dat terwijl hjj het zelf nog wel heeft voorgesteld destijds. Alvorens de raad zich in de agenda verdiepte, heeft burgemeester mr. W. C. ten Kate een nieuwjaarsrede uitge sproken (men zie hiervoor pag. 2) en daarbij tevens wethouder A. Buys al gehele genezing toegewenst. Ook de heer Zuidema, die als oudste raadslid de burgemeester dank zegde, wenste de wethouder een spoedige genezing toe. De ingediende voorstellen liepen zonder veel opmerkingen vlot onder de hamer door. De heer Polderman uitte zijn teleurstelling, dat er geen regeling kan worden getroffen voor de M. H. Trompstraat. Het is alleen mogelijk, deze weg voor het zware verkeer af te sluiten, zo deelde de burgemeester me de, als de toestand van het wegdek dit niet toelaat. Aangezien er echter bin nenkort een nieuwe bestrating zal worden gelegd, gaat ook dit niet meer op. Van de aangenomen voorstellen noemen we het aangaan van drie geld leningen tot een totaal van negen ton, de verhoging van het subsidie voor de bijzondere kleuterscholen, het verlenen van subsidie aan de afd. Gymnasium van het Chr. Lyceum en de wijziging van de overeenkomst inzake de straat verlichting met de P.Z.E.M. De heer P. de Munck (Arb.) in formeerde n.a.v. een voorstel tot af koop van de erfpacht van een per ceel in de Voorstad, hoever het nu eigenlijk staat met de plannen in de ze straat. Hij doelde hier speciaal op de gevaarlijke hoek bij bakkerij Maartense. Hij slikte de vraag echter weer gauw in, toen bleek dat men van de zijde van B. en W. hierop liever nog geen antwoord gaf...... De heer Haverhoek (Arb.) wilde wel eens weten hoe of het zat met de lees boekjes in School B. Zijn die nog in de oude spelling, ja of neen? Toen de burgemeester ontkennend antwoordde vond de heer Haverhoek „de bronnen waaruit de heer Zuidema zijn gegevens had gehaald (deze heeft n.l. laatst hierover vragen gesteld) maar erg troebel". De heer Zuidema dankte hem hierop hoffelijk voor zijn „opvoedkun dige wenken". De heer Roose gooide sussend olie op de golven en wees er op, dat het best mogelijk was, dat die boekjes nog maar enkele weken nieuw waren. Bjj de behandeling van een voorstel tot een begrotingswijziging, ontstaan door in deze raad ingediende voorstel len, tot een totaalbedrag van 50 mille, vroeg de heer J. S. Visscher „of er nog meer van die verrassingen te wachtel! stonden....". Hjj vond het geen stiji. Toen volgde de rondvraag waarin dé heer Buys mede namens zijn echtgeno te dankte voor de belangstelling die hj| na het ongeval heeft mogen ontvan gen. De heer Haverhoek wees erop, dat er op het industrieterrein reeds lang een woning leeg staat. De heer W. J. J. M. Vroome (K.V.PJ sprak zjjn verontwaardiging uit over het afnemen van luiken van woningen aan de Zuidvlietstraat en omringende straten, welke luiken nadien door een sloper de bewoners weer te koop wer den aangeboden. B. en W. adviseerden, dat bet bestuur van de woningbouw vereniging maar eens naar de „ontlui king" van dit stadsdeel moest infor meren. Autobotsingen te Goes Op het kruispunt Stationsweg-Rjjks- weg ramde gistermiddag een Volkswa- gen, bestuurd door v. d. B. uit Zuylen, die de Stationsweg kwam afgereden, een Opel, bestuurd door F. uit Breda, die in de richting Bergen op Zoon) reed. De Opel maakte een halve slag om en schoot achteruit door een heg een tuin in. Niemand werd gewond; de auto's zwaar beschadigd. 's Morgens vond 'n „kraakje" plaats op de hoek Zaagmolenstraat-Wester straat. De autobestuurder J. R. uit Vlissingen moest remmen, slipte en schoot met de achterkant van zjjn wa gen tegen een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto van de fa F. uit Goes, bestuurd door J. J. S. Ook hier ontstonden flinke deuken. DE BILT ZEGT Vrij veel bewolking. Overwegend zwaar bewolkt met kans op wat lichte regen of motregen. Plaat selijk mist. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk Westelijk, later uit uit eenlopende richtingen. In het Noord oosten van het land iets kouder dan gisteren. Elders weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1