DWIGHT D. EISENHOWER PRESIDENT VAN AMERIKA Benelux in gevaar? Waar blijven de plannen voor een werkelijke bestrijding van de werkloosheid? Melk 1 ct duurder A'i vk SNIPPER NIEUWSk Vermakelijkheidsbelasting in Middelburg wordt verlaagd De data zijn vastgesteld - U kunt Uw kaarten al bestellen I PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Met tranen in zijn ogen De dag begon met een kerkdienst Gelukwens der Ned* Regering Duitsers behoeven 15 pet minder belasting te betalen blijde dag voor 63 Fransen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, TeL 2438, by geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu 6: Korte Voordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 JAN. 1958 8e JAARGANG No. 2882 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Xv Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 8.35 u., onder 17.09 u. Maan op 10.58 u., onder 1.40 u. Hoogwater Donderdag 22 Jan.: u. 1.72 m. Terneuzen: 7.13 u. 1.97 Vlissingen: 6.43 u. 1.74 m., 19.18 m., 19.44 u. 1.96 m. Wr 'inge: 8.24 u. 1.48 m„ 20.51 u. _.j8 m. Zierikzee: 8.01 u. 1.28 m., 20.34 u. 1.38 m. „Ik zweer plechtig dat ik getrouwelijk het ambt van president van de Verenigde Staten zal vervullen en naar mijn beste vermogen de grondwet der Verenigde Staten zal bewaren, beschermen en verdedi' gen", aldus sprak gisteren om omstreeks 11 uur plaatselijke tijd Dwight O. Eisenhower en met deze woorden werd hij president van Amerika. Daarna draaide hij zich om, schudde zijn voorganger, oud-president Truman de hand en kuste zijn echtgenote, terwijl tranen over zijn wan gen biggelden, hoewel zijn gezicht even tevoren nog streng en strak als van graniet had geleken Deze pieclitigheid op de trappen van het Kapitool luidt wellicht het begin van een nieuwe periode in de wereldpolitiek in - voor de Amerikanen was zfl vooralsnog slechts het hoogtepunt van een feestdag. Een dag met plechtige momenten en een Jag met veel pracht en praal en militair vertoon. Eisenhower en zijn echtgenote begon nen deze historische dag met het bij wonen van een speciale dienst van 20 minuten in de nationale Presbyteriaan se kerk te Washington. Voorganger was Dr. Edward Eison en toen hij bad „Uw dienaar een hart vol begrip te schen ken", boog Eisenhower het hoofd. Na de kerkdienst reden de leden van het nieuwe kabinet in open auto's van het Witte Huis naar het Kapitool, waar de toeschouwers reeds stonden opge pakt, tegen de winterkoude beschermd door dikke jassen. Het echtpaar Eisenhower, dat na de kerkdienst was teruggekeerd naar het hotel waar zij logeerden, reed in een open auto naar het Witte Huis om van daar met Truman en zijn echtgenote de tocht naar het Kapitool te maken. Eisenhower droeg een donkerblauw pak en een deukhoed, zijn vrouw was gekleed in een grijze tailleur met een cape van marterbont. Ongedwongen on derhielden de vier zich met elkaar, maar zij wuifden niet naar het publiek. HET GEBED VAN EISEN HOWER. Toen de pieeuugheid op de trappen van het Kapitool voorbij was en Huis van Afgevaardigden en Senaat bijeen waren, werd Eisenhower binnengeleid om zijn inaugurele rede uit te spreken (die wij op pag. 3 publiceren). Alvorens echter te beginnen sprak Eisenhower het volgende gebed uit: „Almachtige God, zoais wij hier op dit ogenblik staan, smeken mijn toe komstige medewerkers in de uitvoe rende macht der regering en ik U, dat Gij onze toewijding in dienst van de aanwezigen hier en htm medebur gers overal elders volledig en com pleet wilt maken. Geef ons, zo bidden wij, de macht om duidelijk goed van kwaad te onderscheiden en maak dat al onze woorden en daden hierdoor en door de wetten van dit land wor den bestuurd, In het bijzonder bidden wij, dat onze zorg zich moge uitstrek ken over een ieder, ongeacht stand, ras of kleur. Moge samenwerking ons zijn gegeven en het gemeenschappe lijke doel zijn van degenen, die, naar de geest van de grondwet, er ver schillende politieke overtuigingen op na houden, opdat allen kunnen wer ken voor het welzijn van ons geliefd land en Uw glorie. Amen". Doodstil was het toen hij daarop be gon te spreken. Maar tijdens zijn rede klonk telkens een warm applaus. DE PARADE. Na zijn inhuldiging lunchte Eisenho wer met de door hem benoemde leden van zijn kabinet en vervolgens reed hij De Belgische, Nederlandse en Luxem burgse ministers van Economische Za ken en Arbeid, vergezeld van een aan tal ambtenaren en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, hebben gisteren in Brussel geconfereerd over het vraag stuk der lonen en prijzen en de invloed daarvan op de Nederlandse concurren tie in België. Nederland bleef op het standpunt staan dat vrijlating der lonen onze betalings balans in gevaar zou brengen, ook al gezien de militaire inspanningen die ons land zich moet getroosten. België voer de hiertegen aan, dat ook dit land die militaire krachttoer moet volbrengen. De Belgen drongen erop aan de prijzen en lonen in Nederland te verhogen „minstens tot het Britse, Franse en Duitse niveau". Een officieel communiqué over de conferentie is (nog) niet verstrekt. In kringen van de conferentie is men echter de mening toegedaan, dat de tegenstellingen niet te over bruggen zijn, hoewel de Belgische minister van Handel verklaarde, dat deze bespreking een positief resul- t at zou opleveren. aan het hoofd van een lange stoet door Amerika's hoofdstad, op weg naar het Witte Huis waar hij de parade zou ga deslaan. Eisenhower reed in een open Cadillac. Hy was blootshoofds, maar droeg een dikke jas en das. Voor hem uit reed een indrukwekkende rjj motorpolitie, achter hem kwamen 200 man van de kapel van het leger In schitterende uniformen. Toen hij door de juichende menigte het plein van het Kapitool opreed werden 21 saluutschoten gelost. Gaande langs de brede Pennsylvania Avenue daalde soms een regen van pa piersnippers op de stoet neer. Eisen hower beantwoordde deze begroeting door het V-teken te maken of soms door zijn samengevouwen handen boven zijn hoofd te houden zoals een overwinnend bokser pleegt te doen. Staande voor het Witte Huis nam de president daarop de parade af. Terwijl hij daar stond kwam een cowboy op hem af die hem vroeg: „Met Uw permissie meneer de president, mag ik U een las so over het hoofd gooien?" Het mocht! En zo stond de generaal even later met een lasso om zijn schoudersZo is Amerika! GEJUICH VOOR TRUMAN. Na de inhuldigingsplechtigheid begaf oud-president Truman zich naar de wo ning van Dean Acheson, zyn minister van Buitenlandse Zaken. Een menigte juichte hem hartelijk toe en verzocht hem naar buiten te komen. Met een brede glimlach zei Truman: „Ik stel dit meer op prjjs dan welke andere toejui ching die mij als president ooit ten deel is gevallen. Dit is de grootste betoging, die voor iemand gehouden kan worden. Want ik ben eenvoudig Troman, amb teloos staatsburger Namens de Nederlandse regering heeft minister-president Dr. Drees het vol gende telegram gezonden aan Eisenho wer: Mijnheer de President, Ik heb het grote genoegen U uit naam van de Nederlandse regering mijn meest hartelijke gelukwensen aan te bieden ter gelegenheid van Uw inauguratie als president van de Ver'. Staten van Amerika. Het Nederlandse volk zal zich U altijd herinneren als de leider van de geallieerde strijdkrachten, die Europa bevrijdden. De grote belangstelling, die U heeft getoond voor de opbouw van het economische en militaire po tentieel der Europese landen, geeft ons het vertrouwen dat de Ver. Sta ten onder Uw bezielende leiding hun samenwerking met alle vredelievende naties ter handhaving van de vrijheid en de democratie in de wereld zullen bestendigen. De oorlogsmisdadigers NEDERLANDS-DUITSE BESPREKINGEN OVER UITWIJZING Het Westduitse kabinet heeft Dins dag de ministeries van Binnenlandse Za ken en Justitie opdracht gegeven met de Nederlandse ambassade in Bonn over de nitwjjzing van de nit de gevangenis van Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers besprekingen te voeren. Regeringsberaad in Djakarta WORDT NED. MILITAIRE MISSIE TERUGGEZONDEN Het Indonesische kabinet heeft giste ren beraadslaagd over de kwestie van de Nederlandse militaire missie. In re geringskringen neemt men aan, dat de besprekingen in Maart met Nederland over deze zaak hiertoe zullen leiden, dat de missie moet worden terugge trokken. Men zit echter met de moei lijkheid op welke wyze men nieuwe krachten moet aantrekken ter vervan ging van deze Nederlandse militairen. WORDT Dr POS PREMIER VAN SURINAME Mr Dr Raymond Pos, de vertegen woordiger van Suriname in Nederland, die thans in Suriname vertoeft heeft, daartoe aangezocht, zich bereid ver klaard toe te treden tot de Regerings raad om premier te worden. Hij stelde zijn toetreding echter afhankelijk van het vervullen van enkele voorwaarden. Naar vernomen wordt, betreffen deze voorwaarden het entameren van een uitvoerbaar program voor de regering, waaraan thans met spoed gewerkt wordt. Over een eventuele opvolger als ver tegenwoordiger van Suriname in Neder land is nog niets besloten. Financiële beschouwingen in de Eerste Kamer K.V»P.-er Teulings dreigt zijn vertrouwen in de regering op te zeggen (Van onze parlementaire redacteur). By de algemene financiële beschouwingen in de Eerste Kamer kwam gisteren de vraag naar voren hoe het nu precies staat met de belastingverlaging en ai de andere maatregelen die verband houden met de werkgelegenheidspolitiek. Het kabinet bestaat nu reeds enige maanden en nog steeds is het complex van maatregelen, waarin de huurverhoging is begrepen, nog niet bekend gemaakt. Weliswaar zijn er reeds vele millioenen uitgetrokken v.oor de bestriding van de werkloosheid op korte termyn door het aanbesteden van openbare werken, een versnelde woningbouw en een versnelde uitkering van de materiële oorlogs schade, maar het wachten biyft op maatregelen, die invloed zullen hebben op de lange duur. De financiële specialist van de K.V.P.- fractie, oud-minister Teulings, trok fel van leer. Hij verweet de regering, dat zij ontrouw is geworden aan haar troon rede, waarin een krachtige bevordering van de particuliere investeringen pri mair werd gesteld. Wat komt van dit „primair" terecht? Na de maatregelen op korte termijn dreigen de fiscale maatregelen de budgetaire sluitpost te worden. De heer Teulings was daarover zeer ontstemd. Naar zpn mening had de re gering de werkgelegenheidspolitiek in haar geheel moeten bekyken. Was de nood zo groot, dat er plotseling bepaal de maatregelen getroffen moesten wor den Nu dreigt het primair stimuleren van de particuliere investeringen te ver anderen in „het mede bevorderen". Zou dit zo zijn, dan kan de K.V.P.-fractie de regering niet volgen. Dit was een dreigend geluid. Maar prof. Hellema (A.R.) was ook niet zon der critiek. Naar zijn mening wordt mo menteel te veel de nadruk gelegd op de overheidsinvesteringen, waardoor het particulier initiatief in het gedrang komt. Het is voor de ondernemers van belang, dat zij eindelijk eens daden zien. De handhaving van de dividend-belas ting kon de heer Hellema bezwaarlijk beschouwen als een streven van de overheid om het bedrijfsleven te helpen. Hij bepleitte een afschaffing van de commissaris- en de speculatiebelasting. Prof. Hellema bestreed de stelling, dat belastingverlaging niet alleen maar een verliespost voor de schatkist bete kent. Als de regering de belastingdruk niet spoedig verlicht, zal zij binnen kort met enorme uitgaven zitten ter bestrijding Van de werkloosheid. De heren Molenaar (V.V.D.) en Pol- lema (C.H.) wensten eveneens beper king van de overheidsinvesteringen. Eerstgenoemde drong aan op een ver laging van de vennootschapsbelasting en gaf in overweging om een niet al te grote staatslening uit te schrijven, waar door het opgepotte geld in circulatie zal komen. De heer Pollema trad namens zijn fractie minister van de Kieft wel zeer vriendelijk tegemoet. Hij overtrof de heer van Tilburg (Arb.) nog in waar dering voor het tot dusver gevoerde be leid. Juist zijn „bezadigd optreden ten aanzien van de belastingverlaging had bij hem groot vertrouwen gewekt. In de Tweede Kamer waren naar zijn me ning destijds de gemoederen te verhit. Belastingverlaging was daar troef. Zijn betoog had dus wel een heel andere te neur. Belastingverlaging moet budgetair en monetair mogelijk zijn, maar de heer Pollema begreep wel, dat een volledige werkgelegenheid door de staat niet ge garandeerd kan worden. De heer van Tilburg was er niet van overtuigd, dat er een nauw verband be staat tussen belastingverlaging en ho gere investeringen. Men pleit voor het eerste op het gevaar af, dat de open bare werken-politiek van de regering niet verwezenlijkt kan worden. Daarom voelde hij veel voor het standpunt van de minister. Hedenochtend om half 11 komt de heer van de Kieft aan het woord. Deze ravage was het resultaat van de treinbotsing van Maandagavond op het stationsemplacement te Deventer. Men ziet hoe het voor stuk van de electrische personen trein zich in de rangeerlocomotief boorde. De bestuurder van de elec trische trein wist zich door een sprong van de dood te redden. Gistermiddag was het treinverkeer weer normaal. De toestand der ge wonden is zeer goed. =J Het ligt in het voornemen van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening om binnen kort de prijs van de consumptie- melk met één cent per liter voor het gehele land te verhogen. Over de datum, waarop deze verhoging zal ingaan, zijn besprekingen nog gaan de. Deze verhoging zal zowel in de subsidiesector, als in die der gezins uitgaven worden gecompenseerd door de sedert November van het vorig jaar ingetreden daling der vleesprijzen, zo vernamen we van het ministerie. j'J A.R. en C.H.U. stemden tegen Voorstel tot stichting van een Volkscredietbank wordt aanvaard Zowel de Chr. Historische als de A.R.-raadsfractie de heer A J. Schot (S.G.P.) was evenals de heer B. A. Hesselink (V.V.D.) afwezig hebben gis termiddag tegengestemd toen het ging om het voorstel tot verlaging van de vermakeiykheidsbelasting voor dansavonden, café's-chantants en sensatiespor ten in Middelburg. De T.v.d.A., V.V.D. en wethouder L. J. van 't Westende (K.V.P.) stemden voor. Het tweede belangryke voorstel, dat langdurige discussie opleverde, betrof de stichting van een gemeenteiyke volkscredietbank. De heer Hoek (AJR.), die aanvankeiyk niet veel voor het voorstel voelde, nam later genoegen met de belofte van B. en W., dat alleen by gebleken noodzakelijkheid crediet zal worden verleend. Het gaat vreemd toe in de Ameri kaanse gevangenissen (evenals in de Nederlandse trouwens!). Na de be dwongen opstand van gevangenen waar van wij gisteren melding maakten, ko men er nu berichten, dat men in twee andere gevangenissen met „sympathje- aeties" begonnen is. In de buurt van Pittsburg staken de heren hun werkin richting in brand en overhandigden de directie een lange lijst met grieven maar deze deed niet wat van haar ver wacht werd en sloot ze allen in cellen op! In de gevangenis van Rockview hebben de muiters echter betere maat regelen genomen: zij hebben zes bewa kers als gijzelaars ingerekend en ze hebben laten weten, dat ze telefonisch willen onderhandelen! West-Berlijn krijgt van de Bondsregering 200 milli- oen Mark om de economische positie van de stad te verbeteren. In Hon- selersdijk is mevr. A. van ZeldenMon- quil 102 jaar geworden. De verkeers- kamer in Rotterdam heeft uitgesproken dat een z.g. „snelbrommer" geen nor maal rijwiel met hulpmotor is. Dus moet men er een rij- en kentekenbewijs voor hebben. Alfred van Sprang naar Zeeland De eerste voorbereidingen voor het tournee van onze buitenlandse reporter, Alfred van Sprang, zijn getroffen: de data zyn vastgesteld en de zalen be sproken. Slechts één wijziging Is er gekomen in onze oorspronkeiyke opzet: in Oost Zeeuwsch Vlaanderen wordt de lezing niet In Terneuzen gehouden, maar in Axel, daar in eerstgenoemde plaats geen zaal beschikbaar was. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Maandag 2 Februari om 7.30 uur in de zaal Hoek, Kaai, Tholen; 2. Dinsdag 3 Februari om 8 uur in het Schuttershof, Kreukelmarkt, Goes; 3. Woensdag 4 Februari om 8 uur in het Schuttershof, Middelburg; 4. Donderdag 5 Februari om 8 uur in de zaal „Het Centrum", Zeestraat, Axel. 5. Donderdagmiddag om 2.30 uur in het Ledeltheater te Oostburg. Deze middagsamenkomst is ingelegd op verzoek van de C.B.T.B. afdeling West Z.-Vlaanderen, van de Chr. Plattelandsvrouwenbond afdeling West Z. Vlaanderen en van de Jongerenorganisaties van de C.B.T.B. De toegangsprijs voor deze samenkomsten bedraagt 0.75. De kaarten zijn van Zaterdag 24 Januari a.s. af verkrijgbaar op onze kantoren te Middel burg, Tholen, Terneuzen en Goes. Kaarten kunnen ook per postwissel worden besteld aan kantoor „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Bij bestelling per postwissel duidelijk opgeven voor welke plaats men kaarten wenst. Zie verder de advertentie over deze samenkomsten in dit nummer. Nog een goede raad: Bestel direct kaarten. Vorig jaar moesten velen teleurgesteld worden. DIRECTIE ZEEUWSCH DAGBLAD. De Nieuwjaarsrede van de voorzitter mr. dr. N. Bolkestein, (waarvoor wij verwijzen naar pag. 5) werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer I. v. Loo (Arb.). Hij juichte het vooral toe, dat alle krachten zullen worden inge spannen om Middelburg als centrum gemeente te handhaven. De heren L. Onderdijk en J. H. C. Vroom werden herkozen als bestuursleden van de Gods huizen. Voor een bedrag van ƒ13.020,werd een stuk grond achter het gasthuis verkocht voor de voorge nomen uitbreiding. De raad ging ac- coord met een gewijzigd voorstel van B. en W. om een crediet van 10.000, te verlenen voor woningverbetering. Op een vraag van'de heer Meliefste (A.R.) of ook de woningen aan de rand van de stad, waarby b.v. geen keuken werd ge bouwd, voor premies in aanmerking ko men, werd geantwoord, dat B. en W. daar niet over beslissen, maar het zg. Terlingenfonds. Laat men het eens pro beren, aldus de burgemeester. LEERZAME CIJFERS. De heer Hoek sprak bij het voorstel tot verlaging van de vermakelijkheids belasting van leerzame cijfers, die door B. en W. verstrekt waren en die wij gis teren publiceerden. Daaruit biykt volgens dit raadslid, dat de smaak van het Middelburgse publiek is veranderd. De danswoede is over en men gaat meer concerten en toneeluit voeringen bezoeken. Hy vond het zo kwaad niet, dat een hoge belastingdruk werd toegepast om paal en perk aan minder juiste vermakeiykheden te stel len en het publiek daardoor edeler ver maak te laten zoeken. Hy betreurde dan ook het voorstel van B. en W. met be trekking tot de verlaging van belastin gen voor dansavonden. Laten we biy z(jn, dat we deze avonden grotendeels kwyt zyn. Jhr. mr. Schorer (Arb.) was ook ver heugd ever de „peilverhoging", die uit de cijfers spreekt en hij bracht mede hulde aan de Z.V.U. Hij zag echter niet in, dat dansavonden moreel slechte ge volgen hebben. De heer J. M. Wonder- gem (C.H.) zei, dat de dansavonden ook zonder belastingverlaging gehouden kunnen worden en zij, die elders dit „genot" zoeken, blijven dat ook doen. De heer M. Wattel (A.R.) verklaarde zich ook tegen het voorstel en wethou der J. W. Kögeler (de minderheid van B. en W.) verklaarde zijn standpunt. Hij vond, dat de overheid tot taak heeft het dansen niet aan te moedigen. Hoewel door dansen de goede zeden niet direct worden aangetast, aldus de wet houder, liggen er wel grote gevaren. De voorzitter verdedigde het standpunt van B. en W. en zei, dat volgens de rappor ten bij het dansen alles keurig toegaat in Middelburg. Op een vraag van de heer L. A. Schenk (V.V.D.) of het juist is, dat voor een concours hippique 50 pet belasting moet worden betaald, werd bevestigend ge antwoord. B. en W. kunnen echter, zo deelde de voorzitter mede, beslissen, dat dit niet onder de sensatiesport valt. De voormalige meelfabriek en een terrein rond de gebouwen werden ver kocht en de burgemeester vond dit een felicitatie waard. De brief naar de minister van Water staat over het Wegschap Walcheren zal worden verzonden, nu de raad hiermee accoord gaat. VOLKSCREDIETBANK. In een uitvoerig betoog nam de heer Hoek stelling tegen de strekking, die hij meende, dat B. en W. aan de volks credietbank wilden geven. Hij zag de taak van de bank alleen op het gebied van vermijden'en tegengaan van exces sen. Hij meende bovendien, dat aan de winkeliers geen 2 pet korting zou kun nen worden bedongen voor de bemidde ling van de bank. Wethouder A. J. Be renpas zei, dat de prjjsvoorschriften niet overtreden worden, daar niet de consu ment van de korting profiteert, maar de bank. De raad ging z.h.s. met het voorstel accoord. De Westduitse minister van Finan ciën, Schaeffer, heeft gisteren bekend gemaakt, dat besloten is met ingang van 1 April a.s. de loonbelasting en dé inkomstenbelasting met 15 procent te verlagen. Het maximum tarief der in komstenbelasting zal worden verlaagd van 80 tot 70 procent. De middengroe pen hebben de grootste belastingverlich tingen te verwachten. Vermoedelijk zal deze maatregel de regering 1,2 milliard mark kosten. Men verwacht echter, dat deze daling zal worden gecompenseerd door de hogere belastingontvangsten die het gevolg zullen zijn van de stijging der productie en de toeneming der werkgelegenheid in West-Duitsland. „De prestatie zal weer worden beloond!" aldus typeerde minister Schaeffer de nieuwe maatrege len. 63 Franse burgers, waaronder vrou wen en kinderen, zyn plotseling vryge- laten door de troepen van de Vietminhi in Indo-China, na zes jaar geïnterneerd te zijn geweest. Het Franse Roode Kruis had reeds lang gepoogd hun invrijheidstelling te bewerken, echter steeds tevergeefs. Plotseling arriveerden zij Zondag echter bij een voorpost van het Franse leger, ongeveer 145 km. ten Noordwesten van de hoofdstad van midden-Vietnam. Het is niet bekend waarom ze zo plotseling in vrijheid zijn gesteld en ook weet men nog niets over hun lichamelijke wel stand. Vandaag worden ze per vliegtuig naar Saigon overgebracht. DE BILT ZEGT z Flinke opklaringen. Droog weer met voornamelijk in de hogere niveaux enige bewolking. In liet Zuiden van 't land plaatselijk nog mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid west en Noordwest. Iets lagere middag- temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1