EEN STAP VERDER OP DE WEG NAAR EEN „KLEIN EUROPA" Setr Werving der nood wachters thans officieel begonnen Mister Robens schoot uit zijn slofl Drie doden bij auto-ongeluk Naguib thans alleenheerser Goede pensioenvooruitzichten voor militaire oorlogsslachtoffers PROTESTANTS CHRISTELIJK!BLAD.VOOR ZEELAND Na felle debatten te Straatsburg Dr. Schmal stemde tegen Vjeen spectaculaire scueppinyen J Bescherming Bevolking - een noodzaak Het materieel rolt uit de fabrieken voor 200.000 vrijwilligers kSNIPPER Afj' Vi NIEUWSk 1 Uttgavet Btiohting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, li. Vorststr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voo* advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu gi Korte ^oordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstra at 2028 ZEEUWSCH DAGBLAD MAANDAG 1» JAN. 1953 Se JAARGANG No. 2380 Abonnementsprijs 0.44 per week. ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per nun. Rubriek Kabouters 10 et. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. O. v. Burgeier, Kruiningen? A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huljssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag: Zon op 8.37 u., onder 17.06 u. Maan op 10.26 u., onder u. Hoogwater Dinsdag 20 Jan.: Vlissingen: 5.10 u. 2.21 m., 17.41 u. 2.20 m. Terneuzen: 5.45 u. 2.39 m., 18.11 u. 2.39 m. Wemeldinge: 7.04 u. 1.79 m., 19.26 u. 1.91 m. Zierikzee: 6.43 u. 1.55 m., 19.11 u. 1.68 m. In Straatsburg is dan de kogel door de kerk: 60 parlementariërs der Eu ropese Assemblee hebben zich uitgesproken voor de klein-Europese federatie, oftewel het klein-Europa. Zestien afgevaardigden stemden tegen, onder wie de Nederlander Dr. Schmal, zes onthielden zich van stemming, onder wie de R.K. Nederlander Ruys de Beerenbrouck. Dat wil nog niet zeggen, dat klein-Europa een feit is: deze vergadering kan niet anders doen dan adviseren. De ontwerpers van de grondwet gaan nu weer naar Parijs om aan hun project de laatste hand te leggen en de gemaakte opmerkingen erin te verwerken, dan komen zij terug naar Straats burg om er nog eens over te laten debatteren en pas daarna kan de ontwerp- grondwet naar de Raad van Ministers. En deze hebben de uiteindelijke be slissing! Klein-Europa dat zijn de drie Benelux-landen, Frankrijk, West- Du itsiand en Italië. Als het ontwerp doorgaat dan zullen deze zes landen een min of meer hechte, federatieve band aangaan, onder meer op het ge bied van defensie en dat van buiten landse politiek. Maar lach niet als U hoort hoe over dit samengaan gedebatteerd is en hoe verdeeld de meningen zijn van de staatslieden in vrijwel elk van de zes landen. Daar is allereerst België Spaak had met nauw verholen woede redevoeringen aangehoord van zijn landgenoten Struye, van Cauwelaert en prof. Rolin. Struye meende dat een zo belangrijke overdracht van nationa le souvereiniteit, als die van de ver dediging en van de iftitenlandse poli tiek een aantasting van de staten zelf zou betekenen. En prof. Rolin dreef kennelijk de spot met de hele grond wet „Als zes ministers het nog niet eens kunnen worden over zo'n onder geschikt ding als de zetels voor de ko len- en staalgemeenschap, hoe willen ze het dan ooit eens worden over een defensie-begroting?" zo vroeg hij spot tend. En hij joeg de Fransen in het harnas door te vragen: „Zou Frankrijk ooit bereid zijn een Europees gezag over Indo-China te laten meespreken? (Waarop de Gaullisten onmiddellijk re ageerden door niet minder scherp de ontwerp-grondwet af te wijzen!). REÏNAUD, SPAAK EN TEITGEN. De beide Fransen Reynaud en Teitgen waren met Spaak de felle verdedigers van het ontwerp. Zü bestreden de op vatting die algemeen gehoord werd, dat deze federatie van zes een werke lijk verenigd Europa, waarin dus alle vijftien landen die in Straatsburg mee doen vertegenwoordigd zijn, in de weg staat. Spaak probeerde het zelfs zo ver te krijgen, dat de zes bij het opsteUen van hun besluiten de vijftien van Straatsburg niet behoeven te consul teren, maar die vlieger ging niet op; er waren 32 voorstemmers tegen 36 tegenstanders. En Spaak probeerde ook bij de Ne derlanders in het gevlei te komen, door te verzekeren, dat het met de econo mische integratie, waarop onze land genoten steeds hebben aangedrongen, best in orde zal komen. „Het Europees gezag zal zich als een olievlek over het terrein der economie uitbreiden!" zo verzekerde hij. DE AFZIJDIGEN. Reynaud had het weer met de Engel sen aan de stok. Hij sprak voor de zo veelste maal de hoop uit, dat de En gelsen hun politiek zullen wijzigen en eveneens in het Europese karretje zou den stappen, maar hij kreeg nul op het request van de heer Robens. Deze Engelsman sprong op toen Minister Beyen Minister Jucjcu, éen uer ministers, die straks zuilen hebben te beslissen over de ontwerp grondwet voor het „kleine-Europa", heeft tijdens een di ner van de buitenlandse pers-vereni ging in Nederland zijn visie gegeven over de Europese integratie. De minister stelde het aiaus, dat het éénmaken van Europa geen kwestie is van verdragen, hoe piecntig ook onder tekend, maar van het ontwikkelen van het saamhorigheidsgevoel der Europe anen. Dit gevoel is nog niet voldoende aanwezig en daarom zal men voorzich tig moeten zijn met het opzetten van politieke bouwsels. Ik ben niet bang, dat het te langzaam gaat, aldus minis ter Beyen. Al» de wedloop met de tijd op militair terrein maar gewonnen vordt. Wél ben ik bang voor het bou wen van een gevel zonder huis erach ter, zoals op het toneel. Het regeringsstandpunt gaf de mi nister alaus weer, dat de Nederlandse regering ue scnepping van een supra nationaal orgaan aanvaardt, als de Eu ropese eenheid ook werkelijk gefun deerd is op een belangengemeenschap. De gemeenscnap moet een duidelijk omschreven taaK hebben en naar de mening der Neuerlandse regering is die taak de economische integratie van Eu ropa. Dan is het niet nodig de banden met die landen die niet meedoen te verbreken en evenmin dwingt men de landen dan hun nationale identiteit op te geven. Europa mag geen op zichzelf staand continentaal blok worden. „Ik heb een minder spectaculaire ontwikkeling ge schetst, dan waarvan sommige mensen dromen aldus minister Beyen maar ik heb vertrouwen in het uitein delijke succes. Dat succes bevorderen we niet door ondoordachte scheppin gen". Reynaud zijn theatrale slotzin: „Onze volken hebben genoeg geleden. Gij moogt deze hoop niet van hen wegne men!" had uitgesproken. „Terwijl de heer Reynaud gepraat heeft, heeft En geland gewerkt en gehandeld!" aldus de beer Robens. „Wij hebben het E.V. G.-verdrag reeds gegarandeerd voor dat één der zes landen het heeft gera tificeerd. Teen de Fransen nog in bed lagen hebben wij onze eerste atoom bom geprobeerd. Wij hebben de sterk ste pantserdivisies op het vasteland van Europa opgesteld en de beste straal vliegtuigen ter wereld gemaakt. En onderwijl heeft de heer Reynaud mooie redevoeringen gehouden!" Daar moest de kleine Fransman het mee doen! En daar deden ook de Scan dinavische landen het mee, want zij lieten nogmaals weten, dat zij graag mee willen doen, alsEngeland voorgaat. Zij hebben makkelijk praten, want zij weten dat Engeland nooit mee zal gaan! De Duitsers zeiden niet veel. De so cialisten verklaarden zich er tegen en de regeringsafgevaardigde Dr. Puender zegde volledige steun toe. Van de Nederlanders was alleen Dr. Schmal tegen terwijl de heer Ruys de Beerenbrouck wel met het uiteindelijk resultaat kon meedoen, maar hij meen de dat het thans nog te vroeg was. Mej. Klompé bepleitte, dat de kleine landen evenveel te zeggen moeten hebben als de grote. Zij stemde, evenals de heer van der Goes van Naters, vóór het ont werp. Vandaag viert Prinses Margriet haar tiende verjaardag en ter ge legenheid' daarvan publiceren we deze combinatie van foto's die haar eerste tien levensjaren in beeld brengen, een leven dat in de veel bewogen oorlogstijd in Canada begon en dat nu in Nederland zo rustig verloopt. Op de bovenste rij ziet men eerst de jarige prinses toen zij zeven jaar was (foto links). Zij mocht toen mee naar Sankt Anton voor een wintersportvacantie. Maarook toen gingen de lessen door! De foto daarnaast werd gemaakt in de tuin van het huis, waarin de Ko ninklijke familie te Montreal (Canada) woonde. Toen. was prinses Margriet nog een baby, die graag bij moeder op schoot zat! Daarnaast een foto uit de tijd dat ze vier jaar was. Toen vond ze plaatjes kijken nog heerlijk. De linker foto op de onderste rij laat zien hoe het was toen prmses Marijke, het jongste zusje, geboren werd: toen waren er voor de prin sessen ook beschuiter. met muisjes! Op de foto daarnaast is ze vijf jaar oud en op de volgende acht jaar: dat blijkt wel uit de acht kaarsjes op de verjaardagstaart, een cadeau van het Prinses Margriet-fonds. Daarnaast een foto uit 1948 en tot slot een opname van de jarige toen ze zes jaar werd. Ter ere van deze verjaardag zullen vandaag leerlingen van de school voor scheepswerktuigkunde op het paleis Soestdijk een geschenk aan bieden. Voorts zal op het paleis een afvaardiging van militairen van de Margrietkazeme te Wezep worden ontvangen. (Van onze speciale verslaggever). De vrede is nog geen acht jaren jong en al weer wordt er over een nieuwe oorlog gepraat. Nèg draagt de wereld de wonden van die vijf ver schrikkelijke jaren, nóg schrijnt het verdriet om verlies, nog klagen de doden ons aan. Maar diezelfde wereld bewapent zich opnieuw en al is het God zij dank nog niet zo ver, dat elk ogenblik de alles verwoestende derde wereldoorlog kan losbarsten, het zou toch dom en onverantwoord zqn om de ogen te sluiten voor de benauwende werkelijkheid. En wat zal, in het onverhoopte geval van een oorlog, het lot zijn van het thuisfront, van de burgerbevolking? Dit staat vast, dat die bevolking één der doelwitten zal zijn, waartegen de vijand zijn militaire apparaat inzet. En hiertegen dient zij zich te wapenen. Te wapenenzonder militaire wapens. Dat is mogelijk, want bescherming is in zekere zin bewapening. Met dit doel voor ogen is al geruime tijd geleden de Stich ting „Bevordering Bescherming Bevolking", kortweg de B.B. genoemd, in het leven ge roepen. Die B.B. is en dit gaat voorop geen militaire, doch een zuiver burger lijke organisatie. Zij vecht niet, zij bewaakt niet, zij is ongewapend en dient uitsluitend om de gevolgen van een eventuele oorlog voor de burgerij zo klein mogelijk te hou den. Zij wil alleen beschermen. En dat kan óók in een moderne totale oorlog met atoombommen of nog erger wapens. Mits ieder, overheid -èn burger, voor de volle honderd procent (totaal!) meewerkt. Veel heeft de B.B. nog niet naar buiten gewerkt, maar dat wil niet zeggen dat men stil gezeten heeft. Integendeel, er is bin,- nenskamers hard gewerkt om de organi satie op poten te zetten: bovendien werd materieel aangeschaft voor de ruim 61 mil- lioeh gulden die het Rijk gevoteerd heeft. Inmiddels zijn Hoofden/Kringhoofden aan gesteld, onder wier leiding de verschillende diensten ressorteren, n.l. brandweer-, op ruim- en reddingsdiensten, geneeskundige dienst, politie en sociale dienst. Voor dit doel werden instructeurs opgeleid, terwijl voor de uiterst belangrijke zelfbescherming wijk- en blokhoofden geworven werden. Maar de belangrijkste categorie mensen ontbrak tot nu toe: de vrijwillige krachten, die al deze diensten zullen verzorgen. Niet minder dan tweehonderdduizend van deze „Noodwachters" zowel mannen als vrou wen zijn er nodig en te lang reeds moest met hun werving gewacht worden. VRIJWILLIGERS VOOR! Maar vanaf Zaterdag is het zover met de werving van de Noodwachten is nu een begin gemaakt. Nog niet in alle provincies, omdat de organisatie nog niet overal even ver gevorderd is. Overijssel, Brabant en Limburg zijn echter klaar voor de start en binnen weinige weken zal de roep „Vrijwilli gers vóór!" ook in de andere provin cies klinken. Tijdens bijeenkomsten die Zaterdag te Roermond en Den Bosch gehouden werden, is in aanwezigheid van vele wereldlijke en kerkelijke autoriteiten, alsook van leidende B.B.-functionarissen de wervingsactie offi cieel ingezet. In Roermond werd het woord gevoerd door dr ir Ch. Th. Groothoff, voorzitter van de Stichting Bescherming Bevolking, door de heer F. Houben, Com missaris van de Koningin in Limburg en door de Minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel. Zij allen wezen op de urgentie en de noodzakelijkheid van de bescherming der burgerbevolking in het on verhoopte geval van een oorlog en spraken hun vertrouwen uit in de werkelijkheidszin van het Nederlandse volk en zijn verant woordelijkheidsgevoel. Deze zin en dit gevoel zijn voldoende om zich te weer te stellen als onze duurge kochte vrijheid opnieuw bedreigd zou wor den, óók door het middel van de bescher ming tegen een rampzalige aanval. Daarom zullen die Noodwachten er komen. Limburg gaf met 4000 vrijwilligers, die zich reeds meldden nog vóór de werving begonnen is, het goede voorbeeld. Nog 14.000 zullen er in deze provincie moeten volgen. Brabant, aldus vertelde de Commissaris der Koningin, Prof. Dr J. E. de Quay, heeft er 34.000 nodig. Maar niemand twijfelt er aan dat ze er komen zullen, die 200.000 in het gehele land. NIET MET LEGE HANDEN. En ze zullen niet met lege handen be hoeven te staan. Minister Beel vertelde, dat het materieel al voor een groot deel gedis tribueerd is en dat de rest uit de fabrieken rolt Binnen enkele maanden zullen de ge meenten grotendeels beschikken over de uit rusting, welke zij bij de staat van paraat heid behoeven. Reeds thans is er meer dan genoeg om met vrucht de opleiding en oefe ning ter hand te nemen. De minister ver telde voorts dat het lesmateriaal er is, dat de nodige duizenden instructeurs zijn opge leid, dat de rechtspositie voor het B.B.-per- soneel, dus de noodwachters, er is, dat er voor een goede voorlichting is gezorgd. „En de wil van ons volk zich te weer te stellen wanneer het wordt aangeval len, Is die er?" vroeg de minister. „Wij lopen in Nederland niet te koop met onze gevoelens, wij houden niet van „kouwe drukte!" Maar wanneer ik be denk dat voor het officiële begin van de wervingsactie reeds vele duizenden zich beschikbaar hebben gesteld om vrijwillig aan de B.B.-organisaties mee te dpen, dan is er geen enkele ruimte voor twijfelt" Drie doden, een zwaar en twee minder zwaar gekwetsten vielen als slachtoffers van een auto-ongeluk, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Teteringsedijk te Breda gebeurde» Met een zware slag vloog een kleine personenauto met zes inzittenden tegen de geyel van een huis» Van de zes jongemannen, die in de auto zaten, werd de bestuurder, de 21-jarige A. J. G. Koopman uit Nijmegen op slag ge dood. Enige uren nadien overleed de 23- jarige J. J. M. Aarts uit Gilze en Zondag middag de 19-jarige P. J. Klaassen uit Breda in het St. Ignatiusziekenhuis. Zwaar gewond is de 23-jarige H. Brouwers uit Gilze. Minder ernstig werden de 18-jarige P. L. M. van Woensel uit Breda en de 23-jarige J. A. N. Sprangers uit Gilze" ge kwetst. De Bredase politie heeft de jongelui met veel moeite uit het wrak van het autotje kunnen halen. De voornaamste oorzaak van het ongeluk is, naar men aanneemt, dat veel te hard gereden is. Daarbij is de be stuurder wellicht het spoor bijster geraakt door het weerspiegelen van zijn koplichten in een grote ruit van een hoekhuis, welke spiegeling hij voor een plotselinge tegenlig ger kan hebben aangezien. Hij zou daar door hebben uitgeweken, hetgeen remspo ren aantonen en met grote snelheid tegen de gevel terecht gekomen zijn» Nu alle politieke activiteit verboden is, is generaal Naguib practisch alleen heerser van Egypte geworden. Wie er precies gearresteerd zijn en hoeveel mensen erbij betrokken zijn, is nog niet bekend. Met zekerheid staat vast, dat één van hen een neef is van ex- koning Faroek, n.l. prins Abbas Halim, de voorzitter van de Egyptische arbei derspartij. Hij werd enige maanden ge leden al gearresteerd maar toen vrij gelaten na steun beloofd te hebben aan Naguib. Verder worden genoemd de vroegere secretaris-generaal van de Wafd, Serag el Din en kolonel Ma- hanna, die destijds deel uitmaakte van de regentschapsraad van drie toen de generaal de macht aan zich trok. Vol gens onbevestigde berichten zullen al le gearresteerden binnenkort voor de krijgsraad moeten verschijnen. Naguib zelf heeft een persconferen tie gehouden, waarin hij verklaarde, dat de gearresteerden (hij noemde geen namen!) bezig waren tegen zijn regering te kuipen. Zij stonden in con tact met buitenlandse mogendheden en personen, aldus de generaal. Op een vraag of hij hierbij ook op Engeland doelde, weigerde hij te antwoorden. Gisteravond werd meegedeeld, dat een aantal communisten is gearresteerd, beschuldigd van intrigue. Een zestal uiterst links georiënteerde Arabische weekbladen is een verschijningsverbod opgelegd. jaarvergadering van de „Bond" te Goes Jhr* de Casembroot steekt voorzitter pluim op de hoed De Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers heeft Zaterdag in „Het Slot van Ostende" te Goes haar algemene jaarvergadering gehouden. Deze vergadering werd, zoals ieder jaar, bezocht door de ere-voorzitter van de Bond, de Commissaris dei Koningin, jhr mi A. F. C. de Casembroot, die een warme belangstelling heeft voor het lot van de oorlogsslachtoffers en hun weduwen en wezen. In zijn openingswoord deed de voorzitter, de heer P. Paree uit Axel de belangrijke mededeling dat het jaar 1953 goede per spectieven biedt voor de komende pensioenregeling. Het jaarverslag van de secretaris, de heer M. de Dreu uit Goes, was tevre den gestemd. Veie slachtoffers zijn nu reeds aan een passende werkkring ge holpen. De Bond in Zeeland telt thans 145 leden. Sombere noten in het ver slag waren, dat er slechts 88 donateurs waren ingeschreven en.... dat de ac tiviteit van de leden soms nog wel wat te wensen overlaat. De penningmees ter, de heer D. van de Velde uit Gqes kon in zijn verslag een batig slot van 1308,14 meedelen. Een warm pleidooi om donateurs te werven hield de voorzitter in zijn toe spraak. Wanneer er 700 donateurs zijn ingeschreven kan de Bond eerst aan haar doel beantwoorden. Veel mensen begrijpen nog niet, zo zei de heer Pa ree, waar het bjj ons om gaat. Het wanbegrip is groot. Een hartelijk ap plaus kreeg de heer J. v. d. Meer uit Anna Jacobapolder, die niet meer kan zien en die vele donateurs heeft ge worven. Dank zq de steun van vele instan ties, zoo deelde de voorzitter mee, kon den vele personen aan werk geholpen worden. Het Vlissingse „spoorweg toneel" heeft aangeboden om gratis in In Alphen aan de Rijn kwam gister ochtend een zoon aan zijn ouders, die de boerderij naast de zijne bewoonden, wat melk brengen. Hij rook een sterke gaslucht in het huis: toen hij in de slaapkamer der beide oude mensen kwam, bleek zijn moeder reeds te z(jn overleden. De oude man is in zeer zorgwekkende toestand naar een zie kenhuis overgebracht. Beter verging het een echtpaar uit Scheveningen toen hun zoons Zaterdagavond thuis kwamen vonüen zij de beide oude mensen bewusteloos m bed ten gevolge van kolendampvergiftiging. Ook zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht, maar hun toestand is gunstig. Ook een Hilversumse koopman is aan de dood ontsnapt. Hij reed met zijn auto over de onbewaakte overweg te Koot wijkerbroek. Eén van de wielen gleed eenter tussen de straatbedekking en de rails en bleef klemvast zitten. De au tomobilist ging op zoek naar hulp, maar hij was nog niet ver toen hij een klap hoorde: een trein had zijn auto ver pletterd. Door de mist hau de bestuur der van de trein de auto niet opge merkt. Angstig zocht men naar de be stuurder van de auto tot deze on verwacht uit de mist kwam opduiken. De koopman verkocht de resten van zijn wagentje ter plaatse aan een boer voor 10U gulden! Den Haag heeft 'n journalist als wethouder gekregen, n.l. de heer D. W. Dettmeyer (V.V.D.). Hij is parlementair redacteur van „Het Va derland". Daar is nu een (tijdelijke) vacature. En nu nog wat prettiger nieuws: De Duitse mijnwerkers gaan een half uur korter werken. Ze wilden staken, maar dat hoeft nu niet meer! Japan is een prachtig land: in 1953 worden de inkomstenbelasting, de om zetbelasting en de accijnzen van likeur verlaagd. En ook de belastingen op on dernemingswinst en de successierech ten gaan naar beneden! Aan het Koreaanse front rapporteerden nacht patrouilles een „verdachte reuk" in de buurt van Chinese stellingen. Na een deskundig onderzoek bleek het de geur van knoflook te zijnEn dit tot troost op deze grauwe Maandagmor gen: op Texel staan de sneeuwklokjes in volle bloei; narcissen, crocussen en tulpen staan al boven de grond en de heesters beginnen uit te lopen. Dat is de lente, mensen! Goes, Middelburg en Vlissingen voor stellingen te geven. De opbrengst van deze avonden komt ten goede aan de Bond. Uit het midden van de vergade ring kwam het voorstel nog naar voren om onder de oorlogsslachtoffers een werkenquète te houden. De Commissaris der Koningin stak in rijn rede de voorzitter, de he«r Fa- ree, een pluim op zijn hoed. „U hebt in hem een goede pleitbezorger bij Prins Bomhard gekregen", ao zei de Commissaris, die getuigde van zijn warme belangstelling voor de Bond en beloofde dat een ieder zich via de voorzitter tot hem kon wonden. In de middagvergadering werd met grote aandacht het referaat gevolgd van de heer v. d. Heuvel uit Schiedam, lid van het hoofdbestuur, die sprak over het rapport-Kupers. Ook deze spreker zei dat 1953 goede perspectie ven biedt voor de pensioenregeling. Van de gelegenheid om vragen te stel len maakte men druk gebruik. Het slot van de dag was de vertoning van een aantal films, beschikbaar gesteld door de Leger Voorlichtingsdienst. Een kranige postbodel Toen Vrijdagmiddag de postbode, de heer P. J. Koster op de Veersesingel te Middelburg bezig was met het bestellen van de post, bemerkte hij, dat aan de zijde van het Bastion een jongen door het ijs was gezakt en in gevaar ver keerde. Zonder zich te bedenken deed de heer Koster een poging over het ijs in de vest de jongen te bereiken. Het mocht echter niet baten: de moedige redder zakte door het ijs en kwam ook in het water terecht Een poging de drenkeling verder zwemmend te bereiken, kon spoe dig worden opgegeven, daar van andere zijde hulp was komen opdagen. Hierdoor kon de jongen uit het water worden ge haald. De moedige postbode heeft zich na het voorval verkleed en is toen rustig verder gegaan met het bestellen van de post. VREDERUST-PATIENT VERDRONKEN. Vrijdagmiddag vonden mosselsehip- pers in de Eendracht het stoffelijk overschot van een omstreeks 70-jarige man. De Rijkspolitie te Tholen werd gewaarschuwd en deze wist het li chaam te identificeren. Het bleek het stoffelijk overschot te zijn van de heer C. Brujjnzeei, die in de stichting Vre derust te Bergen op Zoom werd ver pleegd. Men neemt aan dat het slacht offer door de mist is misleid en te wa ter is geraakt. Woningbouw te Vlissingen. De bouw van 96 woningen en twee winkels in de plannen „Gravestraat" en ..Eiland" werd door de Vlissingse „Wo ningstichting 1952" op voet van de premie regeling 1950 aanbesteed. Van de 13 inschrijvers was J. Krap uit Utrecht de hoogste met 1.200.000 gulden en de fa. van Gorp uit Wemeldinge de laagste met 785.000 gulden. DE BILT ZEGT Weersverwachtingen, medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Maandagochtend tot Maandag avond. Zwakke wind. Overwegend droog weer met plaat selijk mist of lage wolkendampen, maar elders ook opklaringen. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Noordelijke richtingen, later verander lijk. Weinig verandering in tempera tuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1