ZWITSAL SIROOP Passief vrouwenkiesrecht deed heel wat stof opwaaien. Verwarring in Straatsburg* Hoest Uw Kind....ï AKKERTJES dat het hemd Rapport van de commissie-Donner vond vele voor- en tegenstanders. Geen sabotage in het spel. De toekomst van het Europese leger ziet er somber uit. Jacht op de joden in Oost-Duits- land begonnen* Steun aan Hongaarse P/s» Zoon mishandelde moeder» HIER Vrijdag 9 Januari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAu Pagina 5 Centralen Convent A.-R. partij bijeen. Het Centralen Convent van de A.R. partij heelt zich Donderdag In haar verga dering te Utrecht de gehele dag bezig gehouden met de bespreking van het rap port van de commissie J. Donner over het vraagstuk van de verkiesbaarheid van de vrouw voor de vertegenwoordigende politieke lichamen. In deze vergadering gaf prof. dr H. Ridderbos een inleiding op de bespreking, waarna niet minder dan achttien sprekers hun zienswijze kenbaar maakten. Deze zienswijzen verschilden nog al eens. Op dit Centralen Convent, dat geen beslissing kan nemen, kwamen meer sprekers aan het woord die be waren ontwikkelden tegen het rapport, dan afgevaardigden, die instemming met de conclusies van het rapport betuigden. Een komende deputatenvergadering zal zich definitief over het passief vrouwen kiesrecht uitspreken. De uitspraak van de deputatenverga dering van 14 October 1921 was, dat bij verkiezingen voor Staten en Kaden door de bij het centraal comité aangesloten kiesverenigingen geen vrouwen candi- daat behoren te worden gesteld, zolang de A.K. party niet in een wettige ver gadering van een tegenovergesteld ge voelen blijk geeft. Prof. Riuderoos was van mening, dat de commissie Donner thans niet komt tot een tegenovergestelde uitspraak. De com missie heeft het nl. zo gesteld, dat de vrouw geen candidaat móet worden, maar dat naar uitsluiting niet gerechtvaardigd is- Professor Ridderbos zag geen grote principiële tegenstellingen tussen het rap port van de commissie en de uitspraak van l»2i, De situatie in de Nieuw Xesta- mentiscne tijd was een andere dan die van onze tijd. De vraag waarvoor we nu geplaatst worden is, hoe we de algemene ordening Gods op de meest zinvolle wijze tot uiting kunnen brengen. Mede dank zü het Christendom is de vrouw tot een ho gere positie gekomen. Mr C. J. V erpianke bracht op het ta pijt. dat hij door het rapport niet was overtuigd. De commissie zou eenzijdig samengeseld zijn en mr Verplanke wilde voorsteilen een nieuwe commissie te be- Onderzoek naar de vliegtuig ongelukken in de V.S. Functionarissen van de Amerikaanse luchtmacht hebben een commissie van onderzoek uit hei congres meegedeeld, dat zij geen aanwijzingen hebben ge vonden, die er op zouden duiden, dat een van de ongelukken, welke zich in No vember en December met toestellen van de luchtmacht hebben voorgedaan en waarbij 280 personen bet leven verloren, aan sabotage te wijten is. De minister voor de Luchtmacht, Fin- letter, verklaarde, dat bij het streven naar de superioriteit in de lucht zekere risico's moeten worden genomen. In de afgelopen twee maanden zijn in de V.S. en net Verre Oosten acht Ameri kaanse militaire transportvliegtuigen en een bommenwerper van de IViarine ver ongelukt of verdwenen. Hieronder be vond zich een „Globemaster" van het ty pe C-124, die op 20 Dec. bij Seatüe neer stortte, waarbij 86 militairen om het le ven kwamen. De commissie voor de strijdkrachten uit het Huis van Afgevaardigden besprak de ongelukken met hoge officieren van het ministerie van Defensie- Deze be sprekingen worden 13 Januari voortgezet. Op grond van de resultaten van dit over leg zai de commissie besluiten of zij al dan niet een volledig onderzoek zal in stellen. Gebreken van het materiaal waren de oorzaak van ruim 27 procent van de on gelukken, terwijl ruim zes procent werd veroorzaakt door gebrekkig onderhoud. noemen, die het thans uitgebrachte rap port zou beoordelen. Meer bezwaren nog had de heer C- J. van de Heuvel uit Moerkapelle. Deze spreker maakte be zwaar tegen hetgeen in het rapport werd gezegd over tegenstrijdigheden in de Bij bel. Volgens de heer van de Heuvel is het zo, dat het regeren, het leiding geven niet méér op de weg van de man ligt dan van de vrouw, doch op de weg ligt van de man en niét op die van de vrouw. De heer G, Smeenk uit Arnhem zei dat hij van Groen van Prinsterer had geleerd dat men moest letten op de ontwikkeling van het volksleven. De heer Smeenk zei dat het gewenst kan zijn dat ook van A.R. zijde vrouwen in de college's zitting nemen. De k\jk van een deskundige vrouw is veel waard. GEEN GEDRANG VAN DAMES. Ds Nederlof van Dokkum verklaarde op zijn beurt, dat in Christelijk Gerefor meerde kring niet eenstemmig over deze kwestie wordt geoordeeld. Mede namens ds C. v. d. Zaai pleitte hij voor het aan vaarden van het rapport. De draagwijdte moet niet opgeblazen worden. Er zal heus geen gedrang van dames komen- De te genstand is hoofdzakelijk een gevolg van aversie tegen het propageren van de vrouwen emancipatie. Het is een zwak heid van het reformatorisch belijden, dat wij achteraan komen, terwijl wij vooraan hadden moeten gaan. Prof. dr J. Sevei jn van Utrecht en de heer L. F, Duymar van Twist spraken zich vierkant tegen het rapport uit. Hij de man is de regeringsmacht, de vrouw heeft een dienende functie- Ds Fokkema zou niet graag willen, dat ook maar iemand om dit vraagstuk de partij zou ver,...en. Ook andere sprekers lieten zich in deze geest uit. Staatkundig Gerefor meerde Partij en Gereformeerd Politiek Verbond staan gereed onze leden op te vangen. Dr J. SCHOUTEN. Dr J. Donner, voorzitter van de com missie beantwoordde de sprekers uitvoe rig en dr J. Schouten sprak tenslotte over een niet prettige erfenis van de historie, die behandeld moest worden- ,,Er zijn op het ogenblik tientallen vraagstukken van groot belang", zo zei dr Schouten nog. „Waar blijft de organisatie van de poli tieke partij als men alleen lid kan zijn of blijven ais men op alle punten volkomen accoord gaat. Moeizaam zullen wij moe ten blijven nagaan, wat de Schrift ons zegt, ook van het staatkundig leven en dat hebben wij te doen met wijsheid en voorzichtigheid". DOREMI DIRIGEERT Onder het open raam van Doremie's kamer stond het ronduit zwart van de men sen. Geen fietser, zelfs geen paard en kar kon meer passeren. De autorijders remden hun auto's midden op de weg en stapten uit. De politieagenten trokken zich nergens iets van aan. Natuurlijk, want ze hadden het veel te druk met luis teren. Toch was er enige beweging in de menigte merkbaar. Verschillende man nen en vrouwen repten zich op hun tenen naar huis om direct met allerlei mu ziekinstrumenten terug te keren. Ze sjouwden met bassen, trompetten, trommels, tuba's en fluiten. Samen vormden ze een groot orkest en begonnen meteen mee te spelen. Machtig klonk de muziek door het stadsdeel. Toen Doremie dat hoorde klapte hij van geestdrift zijn vleugel dicht, pakte zijn dirigeerstokje en smeet het andere raam van zijn kamer open. Daar hadden de muzikanten op straat op ge rekend. Vol ontzag keken ze op naar hun dirigent en speelden alsof hun leven er van afhing. Pieter's viool jubelde boven alles uit- Het was een groots gebeuren. Doremie zwaaide zijn korte armpjes en bedwong zijn orkest met zijn prikkende oogjes. Het stuk liep op z'n end. „Fortissimo Presto!" brulde Doremie, als een dol le zijn stok zwaaiend. „Eind goed al goed!Nu, dat kwam uit. Donderend kwam het slotaccoord en vlak daarbovenop eén stormachtig applaus, dat net zo lang duurde als het hele concert. BENOEMINGEN VAN EISENHOWER. Generaal Eisenhower heeft Donos B. Lourie, voorzitter van de „Quacker Oats Qy", benoemd tot onder-minister van Buitenlandse Zaken voor reorgani satie en beheer van het ministerie. De ze functie is ingesteld om de taak van de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, te verlichten. Tevens benoemde Eisenhower Carl W. McCardle, een journalist, tot assis tent minister van Buitenlandse Zaken. McCardle zal verantwoordelijk zijn voor de „Stem van Amerika". Ingezonden Mededeling (A* Talm niet langer, grijp dadelijk Inl Mayer gooide roet in het eten. De toekomst van het Europese leger is niet rooskleurig. In Straats burg, waar een bijzondere vergadering van parlementsleden van zes Europese landen bijeen is gekomen, heerst verwarring en pessimisme. In bepaalde kringen houdt men er reeds rekening mee, dat de Euro pese Defensie Gemeenschap niet tot stand zal komen. De oorzaak van deze zekere versla genheid Is, dat de toekomstige Franse premier Mayer by zjjn pogingen om een ïieuw Kabinet te vromen belangrijke [Om kinderhoest te bestrijden is er ij oncessies beeft gedaan aan de Gaul- jsten. Wat deze concessies precies in- ouden weet niemand precies, maar ze- ter is wel dat minister Schuman in het toekomstige kabinet geen minister van buitenlandse zaken zal zyn en hjj op gevolgd zal worden door Bidault. Ver- Ier zal Frankrijk, naar het zich laat aanzien, wel met het Europese leger mee willen doen onder de voorwaarde dat het Franse leger niet gebonden is aan het opperbelhebberschap van een buitenlandse generaal. Fractisch komt het hier op neer, dat Frankrijk, wan neer het meent dat dit noodzakelijk is troepen kan onttrekken aan het Euro pese leger en naar de buitengewesten kan transporteren. Tweede hoge functionaris van secretariaat der V.N. neemt ontslag. Een tweede hoge functionaris van het secretariaat der V.N. heeft zijn ontslag aangeboden: David Zablodofsky, directeur voor publicaties van de afd. conferenties en algemene diensten. Hij was met andere Amerikanen be schuldigd van communistische sympa thieën. Maandag nam David Weintraub, directeur van de afdeling economische ontwikkeling, ontslag. Hij sprak de be schuldiging, dat hij communistische sym pathieën zou hebben, tegen. Trygve Lie, secretaris-generaal der V. N., heeft het ontslag van beide functio narissen aanvaard. Ingezonden Mededeling (Adv.) hangerig, koorts! leem Druk de Infectie grondig de kop in Neem één of twee "AKKERTJES",kruip onder de wol/ eninkorte tijd bent Uweeropgeknapth he/pen direct DE KOMENDE BRltSE BEGROTING. In financiële kringen te Londen doet het gerucht de ronde, dat de Britse mi nister van Financiën in verband met het stijgende begrotingstekort het voornemen zou hebben het tijdstip van indiening van de begroting voor 1953/'54 bij het Lager huis met twee maanden te vervroegen. Normaal wordt de begroting medio April ingediend. De „Ahoy" heeft ook kleilaag aan Noordzij doorbroken. De „Ahoy" heeft op verscheidene plaat- sen nu ook de zeer dikke kleilaag aan de Noordzijde van de plaats waar de „Faus- tus" ligt doorbroken. Woensdagmiddag is er niet alleen aan de Noordzijde zand op gezogen, maar ook zijn kledingstukken, kettingen, klinknagels en brandbiusappa- raten naar boven gekomen. De „Ahoy" is tegen vijf uur naar Hoek van Holland ge gaan omdat er een zeer sterke Noorden wind werd verwacht, die de werkzaam heden van de zuiger zou bemoeileken. Verwacht wordt, dat, als zich geen stag natie voordoet, er nog zeker anderhalve maand tot twee maanden moet worden gewerkt met de „Ahoy" voordat de „Faustus" op de toegedachte diepte zal ztfn beland. Er wordt voortgegaan met het tot nu toe gevolgde systeem van het zuigen van geulen onder het wrak. Met behulp van de stroom worden deze geu len groter en daardoor zakt het wrak. Leverantie van vliegtuigen aan Arabische landen. De V.S. hebben geen bezwaar tegen Engel an ds plan om straaljagers aan Ara bische landen te verkopen, ondanks Is raels protest tegen dergelijke leveranties. Naar de opvatting van de V-S. zouden dergelijke leveranties niet leiden tot een bewapeningswedloop in het Midden-Oos ten. ^zonden Mededeling ("adv Rhenmatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw teven - lit en viel vrij van pijn. Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij U die wel dadige bloedzuiverende werking vol trekken. Met Kruschen regelmatig gebruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak wegge nomen van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Vluchtelingenstroom neemt toe. Er worden dit jaar 300.000 vluchtelingen in West-Berlijn verwacht. Functionarissen van de Westberlijnse vluchtelingenorganisatie heb ben medegedeeld, dat Woensdag Joodse gezinnen bepakt en gezakt tezamen met andere vluchtelingen uit Oost-Duitsland, in West-Berlijn zijn aangekomen. Een Jood, die niet wenste dat zijn naam genoemd werd, zei Woens dag te West-Berlijn: „De Oostduitse communisten zijn bezig het werk te beëindigen, dat Hitier bijna had voltooid. Op het ogenblik zijn er minder dan 800 Joden in Oost-Duitsland. In Oost-Berlijn zijn er 1800". zich naar West-Duitsland Hij zeide verder: „Zij begonnen uit te wijken met een gemiddelde van vier of vijf gezinnen per dag tengevolge van de on langs ondernomen aanval op het Zionis me". Het grootste deel van de vluchtelingen zijn gepensionneerden en behoorden tot de Oostduitse groep „slachtoffers van de fas cisten". De vluchtelingen zeiden, dat de Oost duitse regering duidelijk had gemaakt, dat zij niet van plan was schadevergoeding te betalen voor de verbeurdverklaring van Joodse eigendommen tijdens het Hitier- regiem. Volgens geallieerde functionnaris- sen gaat het om vele millioenen. Stadsfunctionnarissen deelden mede, dat gehele boerengemeenschappen haar dorpen verlaten en de grens overschrijden. Volgens Westberlijnse ambtenaren van de vluchtelingenorganisatie zullen, indien de toevloed van vluchtelingen op de hui dige voet voortgaat, in 1953 300.000 vluch telingen in West-Berlijn kunnen worden verwacht. In December kwamen er in to taal 15.787 West-Berlijn binnen. In 1952 in totaal bijna 120.000. Sinds het einde van de oorlog hebben zich in West-Berlijn ongeveer 150.000 p-.sonen uit de Sowjet-zöne gevestigd, terwijl 125.000 hebben begeven» Eerder deze week verklaarden West berlijnse functionnarissen dat er nog 225.000 vluchtelingen in West-Berlijn zijn die niet zijn ingeschreven. In het afgelopen jaar heeft West-Duits land tachtig procent van alle erkende vluchtelingen opgenomen en het zal in het lopende jaar negentig procent opnemen. Slechts één op de drie wordt per vlieg tuig naar West-Duitsland geëvacueerd. Tussen Protestants Nederland en Prote- stands Hongarije hebben de eeuwen door banden van hartelijke vriendschap be staan. Deze banden trekken nog. Op instigatie van de afdeling Nederland van de World Evangelical Fellowship (W. E.F.) heeft zich thans een zelfstandig co mité gevormd, dat steun wil bieden aan Hongaarse ontheemden (D.P»'s), die zich in verschillende landen van West-Europa bevinden, en vaak in kommervolle om standigheden verkeren. Met de geestelijke verzorgers van deze „Gedulden van Europa" werd contact opgenomen. Met warme kleding en goede Christelijke lectuur zullen deze ontheem den geholpen worden. Er is een comité gevormd bestaande uit de heren: Ds J. A. I. Zaborsky, Bel- lingwolde; Ds W. A. Dekker, Losdorp (Gr-); Ds H. A. Munnik, Zwolle; Ds G. K. Gaerds, Gent (B.); Ds F. Dresselhuis, Roermond, waarn. voorz.; Ds N. B. Knop pers, Hilversum, penn.; I- Stap, Koningin Sophialaan 19, Amersfoort, secretaris. Het comité doet een dringend beroep op de Ned. Protestantse Christenheid, te willen helpen. Adres (sen) voor toezen ding van kleding zal (zullen) binnenkort worden bekend gemaakt. Geldelijke bij dragen storte men op giro 134682 van penn. ds N. B. Knoppers, Hilversum, met bijvoeging; „Voor Hongaarse D-P.'s". EEN JAAR GEEIST. Tegen de 18-jarige B. v. d. S. uit Venlo is voor de Roermondse rechtbank een jaar gevangenisstraf geëist, wegens mis handeling van zqn moeder. Op 7 Aug. j-1. had hij zjjn moeder vast gehouden en de keel dicht geknepen on der het uiten van allerlei bedreigingen omdat zij niet op zijn wens bij z'n thuis komst onmiddellijk het eten op tafel had: De vader heeft de vrouw uit de greep van de zoon moeten bevrijden. Ter zit ting ontkende v. d. S. iets „ergs" voorne mens te zijn geweest. De beide ouders wensten geen getuigenis af te leggen. De door hen voor de rechter-rcommissaris af gelegde verklaringen werden voorgele zen- De eerste spreker op de vergadering was de Gaullist Michel Dabré, die zich fel keerde tegen alles, waartoe de zes landen reeds bereid waren. Europa is niet los te maken van zes nationalitei ten, zo zei hij. Zes landen zijn te klein om zich Europa te noemen en boven dien in Frankrijk niet alleen een Euro pees land. Het heeft ook nog grote over zeese gebiedsdelen. Frankrijk is bang dat West-Duitsland met het Europese leger een offensief zal beginnen tegen Oost-Duitsland. Maar de Duitser Max Becker riep de Gaullisten toe: „Wees voor ons niet bang. Juist door het plan Schuman wordt het onmogelijk dat wij tegen el kaar weer de wapens opvatten." Met warmte pleitte deze Duitsers voor een Verenigd Europa en toonde hij zich een voorstander van de plannen van de Fransman Schuman. De Nederlandse afgevaardigde van der Goes van Naters, die de Europese Defensie Gemeenschap pessimistisch inzag, zei dat Nederland geen algemene verkiezingen voor de Kamer van Euro pa kan aanvaarden. Hij eiste een ge detailleerde kieswet. De Nederlandse afgevaardigde pleitte er voor, dat de economische eenmaking in het Statuut van de Politieke Gemeenschap moet worden opgenomen. Een Japanse dame heeft zich dezer da gen in een schouwburg van Osaka let terlijk dood gelachen. Het programma werkte zo zeer op haar lachspieren, dat zij een hersenbloeding kreeg. SPAAK last van rheumatiek. Ondanks de plotseling acute moeilijkheden is de vergadering onverschrokken verder gegaan de toekomstige Europese Grond wet te bespreken. De Belg Spaak, die last had van rheumatiek, vond de vergadering bereid alleen over een aantal ruime conclusies te stem men. Dr BRUINS SLOT. De Nederlandse afgevaardigde dr Bruins Slot heeft gisterenmorgen in de Europese Grondwetsvergadering gepleit voor een meer federaal ka rakter van de plannen voor Europa en voor het leggen van meer nadruk op de noodzaak der economische een wording. „Men staart zich blind op de mi litaire zijde, die toch eigenlijk door de Navo is opgelost. Wij kunnen toch geen fe'eratie maken, alleen omdat de Fransen bang zijn voor de Duitsers", zo zei hij. De noodzaak van een economische integratie moet volg- s hem de kracht bron van een federatie zijn. In de voorstellen der commissie had men te weinig aa' lacht aan het economische vraagstuk geschonken. Voorts verzet te dr Bruins Slot zich sterk tegen het voornemen om .en Europese Kamer van afgevaardigden te doen samen stellen door rechtstreekse verkiezin gen. Europa was volgens hem nu e-umaal niet te vergelijken met Amerika. Het bestaat uit nationale staten, culturen en karakters. Denkt men die weg, dan blijft slechts een vaag beeld over. Daarom moet een zeer sterk federaal karakter in het Statuut worden gelegd. De nationale ministers moeten volgens hem een controlerende functie blijven uit oefenen. en over de grenzen De Nederlandse douane heeft in da nacht van Dinsdag op Woensdag te Vij len, gemeente Vaals, twintig pond koffie onderschept, welke een Belg naar Duits land wilde smokkelen. De smokkelaar is overgebracht naar het huis van bewaring te Maastricht. Het 40-jarig bestaan van de Nederland se luchtmacht zal op 27 Juni a.s. te Nij megen worden gevierd met een nationala luchtmachttentoonstelling in het Goffert- stadion. Op 18 Juli zal te Soesterberg een groot vliegfeest worien gehouden. Wegens het afleveren van met T.B.C, besmette melk is twee weken geëist tegen een boer uit Zuilen. Met het luiden van een scheepsbel heeft burgemeester Van Walsum op de Heem raadsingel te Rotterdarii het schippers huis „De veilige haven" geopend. Da geestelijke leidsman van dit tehuis is ds A. van der Most, Ned. Herv. predikant. Twee Scheveningse loggers van de re derij J. J. V. d. Toorn gaan binnenkort ter haringvangst in de Ierse zee. Op 70-jarige leeftijd is te Ermelo plot-r seling overleden prof. P. Stegenga Azn' emeritus-predikant der Evangelisch-Lu; therse gemeente te Amsterdam en oud hoogleraar van het Evangi-Luthers Semi- narie. De begrafenis is bepaald op Zater dag a.s- orn 14.15 uur te Ermelo. De liquidateur van de vakverenigingen tijdens de oorlog, H. J. Woudenberg, die destijds wegens collaboratie tot levens lang werd veroordeeld, doch wiens von nis werd gewijzigd in 20 jaar, heeft ont- vijanding gevraagd. Het Beheersinstituut had hem aangemerkt als vijandelijk on derdaan. Woudenberg zit thans in Norg, Er bestaan plannen over geheel Groot Brittannië een net van 50 televisiestations te bouwen, die op commerciële basis zul len werken en onafhankelijk zullen zijn van de B B.C. Het VAKA-programma zal Zaterdag a.s. in het teken staan van Amsterdam. Dit gebeurt ter gelegenheid van het feit, dat de federatie Amsterdam van de VARA in het voorjaar het zilveren jubileum gaat vieren. Het Amerikaanse leger heeft order ge geven, alle Amerikaanse militairen in Europa en alle troepen der V.N. in Ko rea onmiddellijk tegen griep in te enten- In Europa, in het bijzonder in Duitsland, is onder het militair personeel een be langrijk aantal gevallen van deze ziekte geconstateerd, terwijl in Korea slechts sporadische gevallen voorkomen. Een voltallig Amsterdams gezin heeft zich voor de Amsterdamse rechtbank moeten verantwoorden wegens verduis tering van een aktentas met bijna f 2900,- die de jongste zoon had gevonden in een publieke telefooncel. Het gezin heeft de tas niet als gevonden aangegeven en het geld omgezet in meubels en kleren. Er werden straffen geëist variërend van drie tot acht maanden. NEDERLANDSE TROEPEN IN TOKIO GEARRIVEERD. Gistermorgen zjjn in Tokio van het Amerikaanse troepenschip „General Muir" vervangingstroepen aan land gegaan voor de Nederlandse, Griekse en Belgische strijdkrachten, dat uit vijf officieren, twintig onderoffi cieren en 135 korporaals en manschappen bestaat, wordt gecom mandeerd door reserve eerste luite nant W. F. J. Jansen. Dit detache ment telt voor ongeveer tachtig pro cent militairen, die in Indonesië ge diend hebben. De troepen werden officieel welkom geheten door generaal-majoor Paul Adams, stafchef van het achtste Ame rikaanse leger. Kapitale gift voor „De Hoop". In het kader van de actie, die de V.A. R.A. heeft georganiseerd om het hospi taalkerkschip „De Hoop" aan een nieuwe medische installatie te helpen, heeft de N.V. Machinefabriek C. Maters te Be verwijk een volledige hydrophoor-instal- ■latie ter waarde van duizend gulden aan geboden- De installatie dient voor auto matische watervoorziening aan boord. Maatregel tegen Amerikaanse deelnemers aan vredesconferenties. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken zal de passen van Ame rikanen, die de door de communisten ge leide vredesconferenties te Peking en We nen hebben bijgewoond, intrekken. Ongeveer vijftien Amerikanen woon den, voor zover bekend, de conferentie bij en ongeveer 27 die te Wenen. Met ingang van 1 Januari j.l. is de ge neraal-majoor J. R- H. Lagas, inspecteur van het verkeerswezen van het ministe rie van Oorlog, benoemd tot adjunct-di recteur materieel landmacht. Tot zijn opvolger als inspecteur ver keerswezen is benoemd de kolonel van de generale staf J. Daniels, tot dusver chef van de staf van de inspectie ver keerswezen. Als er ooit een kans is, U en Uw gezin warmpjes In nieuw tricot-ondergoed te steken, dan is het NU I Profiteer van de oprui- mings-prijzen I Vergeet nóóit, dat het hemd nader is dan de rokl En bij de hemden horen de broek jes, de onderjurken, enz. Besteed juist in deze opruimings-tijd Uw geld op de verstan digste manier I Denk in de eerste plaats aan het ondergoedI Sfeek U er w&riHfy'es !h! nli'jW io

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5