VAL DA Nieuws uii de Provincie. Uit de w-eAetd wan, 't ïijwetlc Zeeuwsvlaams Nieuws. SPORT rn SPEL. Kruiswoord-cirkel-jbuzzle. VOETBAL IN ENGELAND. Nieuwe school voor het Christelijk Onderwijs te Anna Jacobapolder* Breskeose visser ving zeld zame vis. 7 erneuzen. Goes. 7 holen Oplossing Zaterdag j.l. Leerling-machinist door locomotief overreden. AANBESTEDING Officiële Publicatiën BURGERLIJKE STAND Dinsdag 6 Januari 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „Tot zegen voor de hele polder Blijde herdenking van het 40~jarig bestaan. De Vereniging tot stichting en in standhouding van de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder heeft in de Gereformeerde Kerk het veertig jarig bestaan herdacht. Deze herden king ging gepaard met het overdragen door het gemeentebestuur van het nieuwe schoolgebouw, de vroegere openbare school n, di geheel ver nieuwd en hersteld is, aan het be stuur van de school. In zijn rei_e, die de burgemeester, de heer L. J. de Jonge, uitspraak, voordat hij het schoolgebouw aan het bestuur overdroeg, uitte hij de wens dat de goede verhouding tussen het gemeentebestuur en het schoolbestuur bestendigd zou blijven fcn dat het onderwijs aan de school rijke vrucht zou dragen. De voorzr'ter van het schoolbestuur, de heer A. C. van Strien, aanvaardde het gebouw in denk en sprak van g ote waardering voor alle mede werking. De heer A. Wisse las een felicitatie voor van de heer C. Ketel, oud-hoofd van de school. Als oud-leerlinge ver telde mej. J. W. C. van Strien over het vroegere schoolleven. De heer A. v. d. Blom, het eerste hoofd van de school, sprak een feest rede uit, waarin hij de strijd van het christelijk onderwijs memoreerde en de st'ihting van een school met de Bijbel te Anna Jacobapolder een ge loofsdaad noemde. De school begon met 50 leerlingen. Vefcl waren de moeilijkheden. Zouden de ouders het geld kunnen opbren gen? Bij slecht weer was het soms niet te doen om de school te bezoe ken. De openbare lagere school stond in het centrum! Maar alle vrees werd beschaamd. De zegeningen waren veel. De „Breskens 41'' van schipper J. Azard te Breskens, heeft een vreemde vis gevangen, die ongeveer 80 cm. lang was. De visser zond de vis naar het natuurhistorisch museum te Leiden, waar bleek, dat een zogenaamde „Zee- zevenprik" was gevangen. De Latijnse naam is „Petomyzon Marinus", een vis, die de laatste 50 jaar slechts 5 maal rond de Nederlandse kusten werd ge vangen. Nieuw Hervormd Jeugdgebouw. Naar men ons mededeelt zal binnen af zienbare tijd een aanvang worden ge maakt met de bouw van een nieuw Her vormd jeugdgebouw, welke bouw zal ge schieden door de Gebr. Simons uit Ter- neuzen. Het gebouw zal komen te staan aan de Kerklioflaan op het aldaar nog braak liggende stuk grond, even voorbij de Azaleastraat. De materialen welke voor een gedeelte van deze bouw gebruikt zul len worden zijn afkomstig van een ge deelte van de ambachtsschool, dat afge broken wordt, nl. de voormalige metse- laarswerkplaats, welke de laatste tijd werd gebruikt als cantine. Met deze bouw zal in Terneuzen in een bestaande behoefte voorzien worden. Voor de oorlog bezat men van Hervorm de zijde in Terneuzen twee jeugdgebou- wen t.w. .Bethel" in de 2e Verbinding- straat, welk gebouw ook nu nog steeds in gebruik is. doch daarnaast werd des tijds veel gebruik gemaakt van het ge bouw „Emmanuel" aan de Nieuwe Diep straat, welk gebouw, mede door de grote zaalruimte, het goede podium en de mo gelijkheid van zaalverdeling, steeds in trek was. Hoewel in deze reeds lang plannen be stonden, moesten deze plannen, meest om financiële redenen, steeds naar de toe komst verschoven worden. Te meer kan dit alies toegejuicht wor den, nu dit gebouw in het nieuwe ge deelte van Terneuzen komt te staan, een gedeelte waar practisch nog geen ver gaderruimte aanwezig is, zodat dit stads gedeelte, dat zich steeds meer uitbreidt, voor vergaderingen steeds is aangewezen op de kom der gemeente- AXEL Hulp aan ontheemden. Met het doel een grote Inzameling te ontketenen teneinde ontheemden aan geld en goederen te hel pen wordt hedenavond in het torenlokaal der Ned. Herv. Kerk alhier een vergade ring gehouden. Uitgenodigd Zijn organi saties van diverse richting alsmede diver se instanties. BxiiJ.SKENS Fancy-fair. Zaterdag had in het vereni gingsgebouw een fancy-fair plaats ten bate van het „Erefonds voor Oud-Ver pleegsters", welke zich in een druk be zoek mocht verheugen. Er waren vele attracties aanwezig, zoals sjoelbakken, giauoelton, tqrnbolen, tafelvoetbal enz. Het geheel werd opgeluisterd met een vrolijk stukje gramoioonmuziek. VISMIJN. Aanvoer 29 Dec. tot 3 Januari: 484 kg Schar 7044; 80 kg Kabeljouw 92—80; 33623 kg Schardijn 3915; 14000 kg Ha ring 20; 5000 kg Haring onverkocht. DmuWEGEN Bazar Chr. Kleuterschool- De resultaten van de door het bestuur van de Chr. kleuterschool georganiseerde bazar zijn thans bekend en bedragen netto f 550, De organisatoren zijn met deze uitkomst zeer tevreden, daar men de bazar op touw gezet heeft ter dekking van ae jaarlijks weerkerende tekorten-moeilijk- heiu. Met het thans bijeengebrachte be drag hoopt men de tekorten voor 3 a 4 jaar gedekt te hebben. De school wordt regelmatig bezocht door 30 a 40 kleuters, terwijl mej. van Tatenhove er met veel tact de scepter zwaait. Chr- lagere school. Ten aanzien van de Chr. lagere school wordt ons medege deeld, dat de heer P. J. Koole uit Ter neuzen aldaar nog tot 20 Januari a.s. als waarnemend hoold der school zal fun geren, doch dat tegen die tijd zal moeten woruen voorzien in een definitieve ver vuiling van de functie van hoofd dezer schooi, welke functie door de ziekte en het overlijden van het vorige hoofd, de heer M. J. Eelderink, open gekomen is. Het stemt tot blijdschap, dat er in Drie wegen met speciale toestemming van de munster, uit hoofde van de buitengewo ne ligging der buurtschap, een 3-hoofdige bezetting der school mag blijven, hoewel het leerlingenaantal dit in normale om standigheden niet zou wettigen. Sprekend over het heden, zei de heer Blom, dat thans het gevaar be staat van een zekere zelfgenoegzaam heid en vervlakking. Steeds moet op de voorgrond staan wat het kind het eerst nodig heeft. De kennis van God en Zijn geboden. „Het beginsel der Wijsheid is de vreze des Heeren", zo besloot de heer Blom. „Ik eindig met de bede, dat God deze school zal stellen tot zégen voor de hele polder en tot eer van Zijn Koninkrijk." Onder de velen die van een belang stelling blfjk gaven, merkten we o.m. op B. en W. van St. Philipsland. De Commissaris der Koningin in de pro vincie, jhr mr A. F. C. de Casembroot en het lid van G.S., de heer A. Schout, hadden bericht van verhindering ge zonden. Ingezonden Mededeling fadv1 Neem een doos echte PASTILLES KEELPIJN Horizontaal: 1. Zuivelproduct; 3. Smalle rivier; 6. Muzieknoot; 7. Leng temaat; 10. Rund; 11. Voorzetsel; 14. Zwak; 15. Kloek. Verticaal: 1. Druivensap; 2. Muziek noot; 4. Voegwoord; 5. Gebruikt men om te witten; 8. Wijnsoort; 9. Zwem vogel; 12. Lidwoord; 13. Bijwoord. In de cirkel van buiten naar binnen: 1. Een der hoofdrivieren van ons land; 2. Karakter; 3. Inwendig lichaamsdeel; 4. Zwemvogel; 5. Akelig; 6. Tweetal; 7. Bloedhuis; 8. Putemmertje; 9. Stuur van een schip; 10. Juffrouw; 11, Broed plaats van vogels; 12. Kellner; 13. Wild „Excelsior" gaf een uitvoering. De mandolinevereniging „Excelsior" uit Kruiningen gaf Zaterdagavond in het „Schuttershof" een geslaagde uitvoering, die echter slechts gematigde belangstel ling trok. Voor de pauze kon men genieten van goede muziek van dit amateur-orkest. Bfj de klankenconfetti vielen vooral de „Flamingo's" op door zang van populaire nummers. Na de pauze werd het toneelstuk in drie bedrijven „De rauwe grond" opge voerd. Uitbreiding van „De Prins van Oranje" te Goes. De verbouwing van de „Prins van Oranje" te Goes is gisteren gereed geko men. Niet zonder reden kon de exploitant van de „Prins van Oranje", de heer D. Breen, ons zijn nieuwe „aanwinsten" laten zien. De gehele verbouwing heeft als doel gehad om het publiek het zo gemakkelijk mogelijk te maken. Hierin is men volledig geslaagd. De nieuwe garderobe is ingesteld op ruim 400 bezoekers, die in de kortst mogelijke tijd hun kledingstukken kunnen afgeven en weer in ontvangst nemen. De grote keuken is van alle gemakken voor zien en is geheel in het midden van het gebouw gelegen, evenals de foyer, waar alle vergaderzalen op uitkomen. Een bar, die in directe verbinding staat met de keu ken, in het midden van de foyer, die ge zellig is ingericht, maakt een vlugge en nette bediening mogelijk. Ook de toiletten voldoen aan de hoogste eisen. De „Prins van Oranje" biedt, nu de uitbreiding gereed is. veel service, en is als vergader- en conferentiegelegenheid meer dan tevoren uitstekend geschikt. In de bocht geslipt. Door de gladheid van de weg is Zater dagmorgen de vrachtauto van de firma' Gebr. de Jonge uit Tholen op de Postweg in de boeht van het Brabants Heultje ge slipt. De wagen die met kolen was gela den schoof naar de kant van de weg en zakte in de slootkant. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor en de wagen kon met vereende krachten weer op de weg worden gebracht BRUIN1SSE Slachtvergunningen. In de maand Dec. 1952 werden ter gemeentesecretarie te Bruinisse afgegeven 34 slachtvergunnin gen varkens, 4 koeien en 1 schaap. Havenaanvoer. In de maand Dec. wer den over de haven te Bruinisse aange voerd 500 kg kreukels, 13328 kg zeester ren, 4712 kg bliek en 63 kg schubben. COLljNSPLAAT Collecte „Klnderzorg". De busjesactie ten bate van de Stichting „Kinderzorg" bracht in het 4e kwartaal 1952 op f172 46. HEINKENSZAND Gelaagd. Aan de modevakschool „Haar lem" te Haarlem slaagden voor coupeuse lerares de dames M. Lammers, R. Traas en K. v. d. Dries, alhier. KAMPERLAND Aanvoer bietencampagne. Tijdens de bietencampagne zijn in de haven van Kamperland 28.934.959 kg suikerbieten aangevoerd en verscheept naar de volgen de fabrieken: Steenbergen 1.646-789 kg; Puttershoek 3.383.751 kg en Dinteloord 23.904.419 kg. De aangevoerde pulp bedroeg 1750 ton. KAPELLE Nieuwjaarsbijeenkomst jeugdverenigin gen. Vrijdagavond hebben de C.J.M.V. en de meisjes vereniging een gecombineerde Nieuwjaarsbijeenkomst gehouden. Ruim 60 jongeren waren aanwezig toen mevr. Jebbink, presidente der M-V. het ope ningswoord sprak. Voorts kwamen Tho- masvaer en Pieternel met een terugblik op het afgelopen jaar en was er een pro gramma van zang, declamatie, toneel en spel. Met een dagsluiting werd deze bij zonder geslaagde avond besloten. Film over het dorpsleven. In de afgelo pen zomer is een film opgenomen van het dorps- en verenigingsleven in Kapelle. Binnenkort zal ieder deze film kunnen zien, want op 13 en 14 Januari a.s. wordt zij vertoond. Het initiatief werd genomen door de muziekvereniging „Ons Genoe gen". KRABBENDIJKE Oudste Inwoonster overleden. Gister morgen is de oudste inwoonster van Oost- dijk, mevr. wed. P. Sinke-Stevense in de leeftijd van 89 jaar overleden. NIEUW DORP Uitvoering. Zaterdagavond werd in het ontspanningsgebouw door de toneelver eniging „Kunstvrienden" uit Goes een uitvoering gegeven van het blijspel „In een andere wereld". Het spel viel bij de vele bezoekers goed in de smaak. Mevr. Bierens. piano en de Nieuwdorp-band zorgden voor de muzikale afwisseling. OUD-VOSSEMEER Opbrengst bazar. De bruto opbrengst van de door de muziekvereniging ten ba te van haar instrumentenfonds gehouden bazar is f1954, zwijn; 14. Nevel; 15. Insectenetend zoogdier; .16 Klinknageltje. Bij juiste oplossing vormen de be ginletters van 1 tot 16 een zegswijze. Horizontaal: 2. Ets; 11. De eerste vi ool spelen; 14. Eng; 15. Ver; 16. Aster; 17. Esp; 19. Est; 20. Gesel; 21. Taart; 22. Mede; 24. Eros; 26. Non; 27. Romer; 30. Nor; 31. Ido; 32. Ems; 33. Er; 34. Een; 36. Se; 37. Ten; 38. Ris; 39. Ter; 40. És; 41. Do. Verticaal: 1. Strik; 3. Meestendeels; 4. Tegelen; 5. Os; 6. Meester; 7. Mons ter; 8. As; 9. Leveren; 10. Gerefor meerd; 12. Ent; 13. Les; 18. Pa; 19. Er; 23. Doorn; 25. Roest; 28. Ober; 29. Eens; 35. Eind. Te Alkmaar is de 26-jarige ongehuwde leerling-machinist van de Nederlandse Spoorwegen, J. J. van Driel uit Alkmaar, tijdens het overbrengen van een locomotief van het station naar de remise door gladheid en de duisternis komen te vallen, waarbij hij onder de wielen van de rijden de locomotief terecht kwam. De machinist, die de jongeman bij aankomst in de remise miste, vond langs de spoorlijn zijn deerlijk verminkte lichaam. SCHORE Kerkelijke verkiezing. Tot president kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente is herkozen de heer P. M. Stevense. Hij heeft zijn herbenoeming aangenomen. WAARDE Geslaagd. Te Roosendaal slaagde voor het vakdiploma constructie bankwerker de heer J. J. Kopmels. WESTKAPELLE Ophalen huisvuil. Het ophalen van huis vuil over 1953 werd door B- en W. aan besteed en gegund aan de laagste in schrijver, de heer R. Boogaard, voor f 2860,—. Bouw Laboratorium Gezondheids dienst voor Dieren, In Hotel „Centraal" te Goes is gis teren aanbesteed de bouw van een la boratorium met woning voor de Stich ting Prov. Gezondheidsdienst voor Die ren in Zeeland, aan de Zuidvlietstraat. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Versluys, Middelburg, laboratorium f 206.000, woning f 47.000, in massa f252.800; Fa. W. J. v. d. Weert Zn., Goes, resp. f 217.400, f 48.500 en f 265.900; Fa. v. Wieringen, Middel burg, resp. f 200.000, f 46.275 en f246.275; Fa. Heykamp II, Middelburg resp. f193.500, f45.000 en f238.500; Aannemersbedrijf Oegstgeest resp. f199.800, f48.200 en f247.600; Fa. Boele en van Eesteren, Den Haag, resp. f199.600, f 48.000 en f245.700; Fa. Korteweg, Breda, resp. f 198.700, f46.500 en f244.900. Voor het schilderswerk werd als volgt ingeschreven: J. de Graaf f en Zn, Goes, laboratorium f 9993, woning f3686, in massa f13.600; C. la Soe, Goes, resp. f 11.000, f3850 en f14.830; C. Wisse, Goes resp. f9584, f3545 en f13.129. 'Ongecorrigeerd) SCHAKEN. Persoonlijke kampioenschappen. Voor het persoonlijke kampioenschap van Zeeland le klasse werden de volgen de wedstrijden gespeeld: H. Enkelaar—F, de Putter W- FlissebaaljeA. Niemarkt afg.; F. de PutterA. Niemarkt 01; H. EnkelaarW. Flissebaalje 01; W. FlissebaaljeF. de Putter 01; A. NiemarktH. Enkelaar VuF. de PutterH. Enkelaar 01; A. Niemarkt W. Flissebaalje 01; A. NiemarktF. de Putter 01. De stand is nu: F. de Putter 53%; W. Flissebaalje 32; A. Niemarkt 41 H. Enkelaar 41. Schoolschaakcompetitie. De plannen voor de schoolschaakcom petitie zijn thans verwezenlijkt. Op Za terdag 17 Januari wordt de eerste ronde gespeeld van deze competitie, waaraan wordt deelgenomen door zestallen van de Chr. Kweekschool te Middelburg, de Am bachtsschool te Terneuzen, het Lyceum te Terneuzen en het Lyceum te Oostburg. De tweede ronde wordt gespeeld op 24 Januari en de derde ronde op 31 Januari. Jeugdkampioenschappen van Zeeland. Op Zaterdag 10 Januari begint de finale van de wedstrijden om het jeugdschaak- kampioenschap van Zeeland. Hiervoor hebben zich geplaatst Gabe Woudstra en G. Snip. beiden te Middelburg, P. Bikker te Vlissingen en W. de Woli te Oostburg. De Zeeuwse jeugdkampioen zal wor den uitgezonden naar het tournooi om het jeugdschaakkampioenschap van Neder land, dat in de Paasvacantie in een nog nader te bepalen plaats zal worden ge houden. DAMMEN. Voorronden damkampioenschap van Nederland. In de voorronden voor het damkam pioenschap van Nederland heeft de heer J. Blom uit 's Gravenpolder als vertegenwoordiger van de Zeeuwse Dambond twee wedstrijden gespeeld tegen de Limburgse kampioen, de heer F. Okrogelnik uit Hoensbroek en de N. Brabantse kampioen, de heer J. H. Craane uit 's Hertogenbosch. Beide partijen eindigden in remise. Ook de laatstgenoemde personen speelden re mise, zodat deze ronde opnieuw ge speeld moet worden. Dit zal plaats vin den op 10 Januari a.s. te 's Hertogen bosch. Om de persoonlijke damtitel. Ook in de afgelopen week werden de voor wedstrijden om de persoonlijke damkampioenschappen van Zeeland voortgezet. In de Waleherse le klasse waren de uitslagen: P. van BovenJ. den Hol lander 1—1; J. Vader—J. v. d. Berge 02; H. OvertveldJ. Coppoolse 02; De stand is nu: J. v. d. Berge 811; P. van Boven 8—10; J. den Hollander 7— 9; L. Davidse 79; P. van Belzen 68; L. Vader 88; J. Coppoolse 87; H. Overtveld 75; I. Vinke 85; W. Koo le 72; Hierdoor zijn de heren Koole en Vinken reeds uitgeschakeld voor de finale. In de Bevelandse le klasse waren de uitslagen; J. C. v. d. HageA. van Overbeeke 11; L. BackW. P. Breel 0—2; A. van OverbeekeC. J. Holle- stelle 20; De stand is hier: C. J. Hol- lestelle 813; H. van Benthem 79; A. v. d. Schraaf 5—8; J. C. v. d. Hage 77; A. Mijnsbergen 56; A. v. Over beeke 66; Ph. Haverhoek 86; J. Schot 54; L. Back 73; W. P. Breel 62. Hier werd dus de heer L. Back reeds voor de finale uitgeschakeld. Voor de Bevelandse jeugdkampioen schappen waren de uitslagen: Iz. op 't HofG. Blom 20; J. SinkeA. Robbe 20; G. GorsseW. Lamain 0 2; G. BlomW. Lamain 20; J. KluiverJ. Sinke 20. De stand is hier: J. Kluiver 712; J. Sinke 710; A. Robbe 88; Iz. op 't Hof 66; G. Blom 66; P. Bruggeman 76; W. La- 52. Hiervan heeft zich dus in iedër main 75; G. Gorsse 7—5; W. Vader geval J. Kluiver in de finale weten te plaatsen. Voor de tweede plaats in de eindronde zijn nog drie gegadigden, t.w. J. Sinke, Iz. op 't Hof en G. Blom, waarbij Sinke in zijn laatste partij te gen Blom aan remise genoeg heeft, zo dat hij de beste papieren heeft. Rudolf van Reest: „De Sama ritaan". Bosch en Keuning N.V. Baarn. 204 blz., geb. 5.40. Het is kennelijk de bedoeling van de schrijver geweest, met dit boek een streekroman te geven. Wanneer men zich de moeite getroost het helemaal door te lezen wat geen kleinigheid is, doch recenseren is een verantwoor delijk werk! moet men vaststellen dat het resultaat van deze poging meer dan beklagelijk is. De Samaritaan is iemand die door de dorpsgemeenschap niet aanvaard wordt omdat hij deze gemeenschap niet verstaat, er wel de zwakke plekken, maar niet het goede in ziet. Hooghartig sluit hij zichzelf van de gemeenschap uit, koud en voor de gemeenschap liefdeloos. Dat de schrijver hem anderzijds tekent als iemand met voortreffelijke eigenschap pen is begrijpelijk. Hij voelt zich met deze figuur verwant: Ook hij staat zonder begrip, koud en liefdeloos te genover de gemeenschap die hij be schrijft een kwaad ding voor een schrijver van een streekroman! Opvallend is in dit boek de goed kope zwart-wit-tekening. De figuren zijn onuitsprekelijk edel (dit de per sonen die van buiten komen en het voorgeslacht) öf onuitsprekelijk lam lendig (dit de personen, die waarde hechten aan traditie en gemeenschap). Het goede van de zin voor traditie ziet de schrijver niet. Van de mentaliteit van een boerenbevolking heeft hij geen flauw idee. Zo laat hij (blz. 27) een eenvoudige boerenvrouw „een brok romantiek" ontdekken in een huwelijk met enig leeftijdsverschil tussen de partijen. Kommentaar over bodig! De schrijver weet niet hoe be nepen en hatelijk hij de boerenbevol king tekenen zal. Vanwaar dit ressen timent? Vooral op godsdienstig gebied trekt hij van leer: De dominee preekt uit traditie en de gemeente slaapt uit traditie: Zwart-wit-tekening tegen over buitenstaanders! Brakel en Schor- tinghuis worden in spottend verband genoemd (dat de auteur een vijand van „het innige christendom" is, om de titel van Schortinghuis' boek maar te noemen, was reeds bekend!). De do minee mag, ook in de week, niet fiet sen, maar zijn vrouw wel: Die staat niet in het ambt! Een voorbeeld hoe dit boek de caricatuur van een samen leving geworden is. Dergelijke trek jes bewijzen het volkomen onvermo gen van de schrijver zich in de geest van zijn objecten te verplaatsen óf zijn uitingen van een kleine ziel! Dit boek staat vol onzinnigheden en is geschreven in weinig fraai Neder lands (op twee plaatsen, blz. 100 en 142, komt men b.v. het woord „avond lijk" tegen en zo is er meer). De dorps bewoners spreken een dialect waar over men enkel de schouders kan op halen. Herman Dijkstra maakte enkele illustratie voor dit verhaal: Gore cari- caturen! Ten onrechte nam de uitgeef ster dit ijskoude product in de „Op gang Serie"' op. Er valt in geen enkel opzicht iets goeds van te zeggen! J. Kw. Ds H. Veldkamp, „De geschriften van Johannes". A. Jongbloed C.V., Leeuwarden, 1952. Op de titelpagina van dit werk lees ik: „DE BIJBEL EN ZIJN BOOD SCHAP". Daaronder: ,,De nieuwe Bij belvertaling van het Ned. Bijbelgenoot schap voor dagelijks gebruik voorzien van eenvoudige aantekeningen en sa menvattingen, onder redactie van Ds H. Veldkamp en Dr H. J. Langman". De belde genoemde auteurs hebben dus de hoofden bij elkaar gestoken en in verband met het gereedkomen van de nieuwe Bijbelvertaling, deze serie op gezet. In een woord „ten geleide" schrijven zij, dat juist nu, na de vol tooiing van het werk der nieuwe ver taling, alles moet worden gedaan, om de boodschap van de Bijbel nog nader tot het volk te brengen. Het eerste deel: „De Geschriften van Johannes", ligt nu op onze tafel. Tel kens wordt van een aantal bijeenbeho- rende verzen de nieuwe vertallg afge schreven. Van deze verzen geeft de schrijver een bondige verklaring, die, tamelijk bescheiden, samenvatting ge noemd wordt, terwijl hij bovendien zo hier en daar aantekeningen plaatst op de manier van de kanttekeningen van de Statenvertalers. Deze eersteling mag er zijn en houdt rijke beloften in voor wat er verder op komst is. Ds Veldkamp weet de dingen zó te zeggen, dat het aanstonds voor ieder duidelijk is. Toch gaat hij zloh nooit te bulten aan stichtelijke opmer kingen, die niet van a tot z exegetisch verantwoord zijn. Voor het doel, dat de redacteuren voor ogen stond, de meer aandachtige bijbellectuur in het gezin, is dit boekje van Ds Veldkamp wel bij uitstek ge schikt. Maar nu moet iemand, die een inleiding heeft te maken, niet denken, dat hij dit werk niet hoeft te raadple gen. Hij zou zich en zijn gehoor te kort doen! Wfl begroeten deze eersteling met vreugde en zijn Ds Veldkamp en Dr Langman hartelijk dankbaar voor hun initiatief. De uitvoering van het boekje is voortreffelijk, het formaat handig. Moge Gods zegen rusten op deze noeste arbeid. R. A. F. „Dierenverhalen uit de Wilder nis", door C. Bernard Rutley. Uitgave de Boekerij te Baarn. In de serie „Dierenverhalen uit de Wil dernis" is reeds een eerste deel ver schenen, waarin Loki de Wolf, Ruja de Olifant e.a. voorkomen. Het zijn allen verhalen, die gebaserd zijn op feiten. Zo ook in dit boek. Inkosi de leeuw; Miska de zeehond; Tuska het everzwijn; Shag het rendier en Fogo de pinquin leven precies zo als hier wordt verteld. Er zit spanning in dit boek, daar de dieren als 'tware vlak bij ons komen en met hen meeleven in hun liefde en leed. Kinderen van 10 a 12 jaar, maar ook volwassenen met een jong hart zullen dit boek gaarne lezen. Wanneer men eens niet weet welk boek aan uw jarige jongen gegeven moet wor den, heeft hij hier een boek dat ze ker met blijdschap ontvangen en ge lezen zal worden. v. B. Tengevolge van een telexstoring moesten de beursnoteringen ko men te vervallen. Red. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Iz. Joziasse, wonende te Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor de cantine, vëilingzaal c.a. van de Veilinggebouwen aan de Evertsenstraat te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij hen indienen. Middelburg, 3 Januari 1953. Ondanks het slechte weer werden de wedstrijden voor de Engelse compe titie Zaterdag gespeeld. Dit is een foto uit de wedstrijd Tottenham Hotspur tegen Newcastle United, die met 3—2 door Tottenham Hotspur werd ge- WHotspur's rechtsbinnen Bennett (rechts) rent op het doel van Newcastle af, waarbij hij wordt gehinderd door de linksbinnen van New Castle Cahey. MIDDELBURG. Geboren: Johannes, z. v. J. C. de Nooijer en M. de Visser; Pie- ternella J-, d. v. S. Louwerse en A. van Eijzeren; izaak P. J., z. v. I. J. Neuféglise en A. B. Schuilwerve; Hans z. v. Pn. J. J. Baart en J. A. Talen; Dina, d. v- C. A. Peene en J. M. Buijs; Peter A., z. v. P- H. L. Aerts en J. E. Bostelaar; Anna M., d. v. R. J. van Vlier en G. H. Cosïjn; Chns- toft'el W., z. v. F. Pattipeilohij en P. E. buurland; Elisabeth J-, d. v. L. Joosse en P. H. de Kuiter; Johannes L„ z. v. A. Boon en J. A. A. Julianus; Christiaan z. v. J. Verhage en C. Louwerse; Petrone.Ua J. K„ d. v. A. van Voorst en G. Zandjans; Marijke C-, d. v. H. J. Huiskes en A. S. S. Boonstra; Jan G„ z. v. S. J. G. Addink en H. C. Scholt; Franciscus J. z v K J. Wiessner en A. Willemse; Maria C„ d. v. J. C. van Hoepen en J. Lameijn; Adriaan C-, z. v. J. J. van Langeraad en E, Ge leedst; Peter A., z. v. G. Birnie en A. W. Wolfson; Pieternella H., d. v. J- M. W. van Belzen en S. C. van Oorschot. Ondertrouwd; P. Huibregtse, 24 j. en G. H. van Helvoirt, 21 j.; C. Adriaanse, 24 j. en C. Joziasse, 19 j. Gehuwd: W. J. van de Voorde, 24 j. en M. Labruijére, 21 j.; H. J. M. Sies, 52 j- en A. de Voogd, 33 j. Overleden: M. J. van de Kreke, 80 j-, wed. van G. H. van Soest; M. Corré, 77 j., geh. met J. C. Sinke; N. van der Meu- len, 99 j., wed. van J. van der Kloet; C. P. Lavooy, 47 j.; W. Goedbloed, 44 j-, geh. met A. Wondergem; S. de Witte, 63 j.; geh. met C. Kluijfhout. AAGTEKERKE. overleden: M. J. van Eijzeren, 47 j., echtg. v. L. Dekker; A. Onjsiager, 87 j„ wed. van P. Moens. BAARLAND. Geboren: Jozina C., d. v. C. Remijn en C. Vermue Gehuwd: J. Spaans, 24 j. te Oudendijk en j. M. van der Steen, 20 j. BORSSELE. Geboren: Adriana, d- v. P. Dekken en A. J. K. v. d. Linde; Adriana, d. v. J. de Meij en E- M. Mangold; Corne lia, a. v. J- Fraanje en A. E. Flipse. Ondertrouwd: W. Walhout, 22 j. en C. Murre, 20 j. Overleden; H. Corstanje, 85 j„ wedn. van J. Moerdijk. 's GRAVENPOLDER. Geboren: Paulus A., z. v. D. de Korne en M. de Waal; Tannetje P., d. v. A. Tramper en P. Braam; Marinus, z v. W. Mol en C. P. de Waal. Ondertrouwd: C. v. d. Dorpel, 22 j. te N.O.p. en M. Kole, 23 j. Gehuwd: P. J. J. Harthoorn, 23 j. te Oudelande en E. Mol, 23 j. KATxENDIJKE. Gehuwd: M. J. van der Hiele, 24 j. en D. Luteijn, 25 j. Overleden: P. J. Meijler, 43 j„ echtg. van I. S. Kouman. KRUININGEN. Geboren: Wilhelmus J., z. v. H. G. Joosten en G. Blees; Johannes L„ z. v. D. I- de Jonge en L. Hovestadt. Ondertrouwd; G. de Waard, 23 j-, te Kapelle en E. Houtman, 22 j. Overleden; M. Lokerse, 89 jwed. van L. Veriare, eerder van J. Traas. WESTKAPELLE. Geboren; Johanna W., d. v. L. A. Flipse en A. de Pagter; Adriaan K„ z. v. A. J Dominicus en J. v. Sluis. GeUuwd; J. C. van Staveren, 24 j. en G. Louwerse, 22 j. Overleden; P. Westerbeke, 67 j., echtg. van P. Verstraatte. WOLPHAAÜUSDIJK. Geboren; Willem T„ z. v. W. van de Kreeke en M- E. van Kerkhove; Hans C. J., z. v. A. J. Tram per en J. A. Goossens; Jan P., z. v- A. C. Blok en N. van der Weele; Laurus A., z. v. J. C. van de Kreeke en N. M. van de Regt; Christiaan P., z. v. J. Wisse en M. Saaman; Cornells, z. v. F. W. van Ruiten en H. H. Broijl; Maria W., d. v. J. de Jonge en J. van Keulen; Willem, z- v. H. Beeke en W. J. Snoep; Willemina L., d. v. C. J. van Keulen en G. W- de Smit. GehuwdC Snoep, 28 j. en P. J. den Herder, 20 j. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Ondertrouwd A. Nauta en L. C. Kooman, Leiden-Zierikzee. Overleden; A. M. Klompe, geb. Boogerd, 78 j., Schuddebeurs; D. Ver steeg, 80 j., Zieriltzee; T. Allaart, 71 j., Hoek; E. G. Sinke, 3 j.. Middelburg; J. van Tatenhove, 69 j-. Middelburg; P .de Jonge, geb. v. d. Plasse, Oudelande; E. Vreeke, geb. Pieterse, Middelburg; J. M. Wegeling, geb. Maas, 93 j., Vlissingen;

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2