REGERINGSCRISIS IN INDONESIË KON WORDEN VOORKOMEN Koningin Juliana komt naar Middelburg Hardegarijp krijgt toch bijzondere lagere school Ierse Dakota stortte neer, passagiers bleven behouden KX.M.-Skymaster maakte noodlanding in woestijn Russisch protest koel afgewezen Ook Vierdaagse te Apeldoorn J Nieuwe opdracht voor >De Schelde' PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Na aftreden van minister van defensie Overste Warouw slechts tijdelijk commandant Oost-Indonesië Trygve Lie had niet genoeg aan één woord Ter ere van Walcheren's herstel Op Vrijdag 26 Juni Senaatsvoorzitters in V*S. gekozen Niemand werd gewond /SNIPPER NIEUWS1 Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, by geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Noordstraat 35. TeL administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dykstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2367 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nnmmers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord ZATERDAG 3 JAN. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Dg B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zondag: Zon op 8.48 u., onder 16.42 u. Maan op 21.32 u., ondef 10.43 u. Hoogwater op Zondag 4 Jan.} Vlissingen: 4.17 u. 1.91 m., 10.44 u. 2 m. Temeuzen: 4.49 u, 2.03 m., 17.12 u. 2.17 m. Wemeldingei 6.09 u. 1.57 m., 18.28 u. 1.74 m. Zierikzee: 5.50 u. 1.32 m., 18.16 u. 1.50 m. De Indonesische minister van defensie, Sultan Hamengkoe Boewono de negende van Djokjakarta, is gisteren afgetreden, aangezien hij niet kon in stemmen met de benoeming van Overste Warouw tot Commandant van het zevende territorium (Oost-Indonesië). Hij heeft zijn functie overgedragen aan vice-premier Prawoto. Men vreesde nu, dat de twee socialistische minis ters in het kabinet eveneens zouden aftreden, aangezien zij het evenmin eens waren met de benoeming van Warouw. Na een kabinetszitting is gisteren echter medegedeeld, dat Kolonel Sadikin, thans commandant van het zesde territorium (Borneo) benoemd is tot commandant van het zevende en dat Warouw in afwachting van diens komst slechts tijdelijk het bevel zal voeren. Het ontslag van de sultan spruit voort uit zijn onvoldaanheid over het behandelen door de regering van de legercrisis die 17 October oplaaide toen demonstranten, gesteund door leger- tanks en machinegeweren, een aanval deden op het parlement en zich ver zamelden voor het paleis van de pre sident in Djakarta. De demonstranten eisten ontbinding van het parlement, dat, een dag te voren, het ministerie van defensie een afkeuring toegediend had vanwege de plannen het republi keinse leger te halveren door er be trouwbare maar onmilitaire guerilla- sbïjders van voor de republiek uit te zetten. In een verklaring voor de pers heeft Boewono verklaard, dat het kabinet Wilopo „zich gedistancieerd heeft van zijn verklaring van 22 November" door de benoeming goed te keuren van luit- kol. Warrouw tot bevelhebber van de zevende divisie van het Inr'"""sische leger. Warouw nam het bevel over het ge bied van de zevende divisie op 15 No vember over. Luit. kol. Soedirman maakte zich meester van de vijfde di visie op 24 October en luid. koL Kre- tart voltooide de derde legerrebellie in een maand door zich meester te maken van de tweede divisie op 24 October. Op 22 November heeft de regering er voor gewaarschuwd geen interven tie van het leger in de politiek te kun nen dulden „en stappen te zullen ne men wanneer ook een dergelijke over treding plaats vindt". Boewono zei tot de pers „dat de regering haar verklaring in de steek Bet" door Warouw de macht over Ce lebes te laten en dat zij Indonesië laat „zonder concrete richtlijnen bii het regelen van de verdere vraagstukken waar men tegenover komt te staan". Hij voegde er aan toe: „Ik kan niet instemmen met de procedure aangaan de de beslissing van het kabinet om Warouw als commandant te erkennen, zo dat het er naar uitziet of de rege- De secretaris-generaal der Verenig de Naties, Trygve Lie, heeft Vrijdag te New York medegedeeld welke stap- ?en de internationale organisatie vanaf 948 heeft genomen om het dienstver band met Amerikaanse burgers, waar van was bewezen, dat zij communisten waren, te beëindigen. Hieruit blijkt, dat de Verenigde Na ties het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken in 1948 een lijst hebben gezonden met de namen van 1(146 bij haar in dienst zijnde Ameri kaanse burgers, met verzoek om gege vens betreffende hun politieke antece denten. Verklaard wordt dat de antwoorden van het „State Department" in lang zaam tempo binnenkwamen en dat zij onvolledig waren. Na twee jaar waren eerst gegevens verstrekt betreffende de op de eerste lijst van 377 bij de Ver enigde Naties werkende Amerikanen vermeldde namen. Hieraan wordt toegevoegd dat het secretaris-generaal Trygve Lie niet mogelijk was V.N.-employé's te ont slaan, indien slechts met één woord en ook dat nog niet altijd schriftelijk te kennen werd gegeven dat hun politieke verleden afkeurswaardig was, Als gemeld, zijn in de afgelopen we ten 31 Amerikaanse werknemers der Verenigde Naties, op grond van com munistische gezindheid, hetzij ontsla gen, hetzij op andere wijze van hun werkzaamheden voor de internationale organisatie ontheven. ring alleen maar een voldongen feit waar zij tegenover staat, legaliseert". „Alleen de geschiedenis zal bewijzen welk standpunt goed is voor de belan gen van de Indonesische Republiek en voor de ontwikkeling van het Indone sische leger op een gezonde militaire basis". CRISIS VOORKOMEN. Met de benoeming van kolonel Sa dikin is voorkomen, dat de socialisti sche ministers van de P.S.I. zich uit het kabinet terugtrekken. De voorgan ger van de thans benoemde Sadikin, Gatot Soebroto, is op eigen verzoek ge pensionneerd. In regeringskringen verklaarde men echter tegenover Ancta, dat de benoe ming van Sadikin tot commandant van Oost-Indonesië, niet inhoudt, dat de benoeming van overste Warouw tot fungerend commandant is ingetrokken. De minister van financiën, Soemitro, zeide, dat hij en minister Leikman (justitie) op grond van het genomen besluit kunnen voortgaan verantwoor delijkheid te dragen voor het rege ringsbeleid. „Voor ons is het hoofdzaak dat het kabinet maatregelen treft, zoals het een waarachtige regering betaamt, in het bijzonder op militair gebied en wel op een integrale en rechtvaardige basis", zo zeide hij. De arrestatie van Pissarev. De Russische ambassadeur te 's-Gra- venhage heeft een protestnota over handigd op het ministerie van buiten landse zaken, waarin hij onmiddellijke vrijlating verzoekt van de Tass-corres- pondent Pissarev, die op 23 December j.L onder verdenking van spionnage is gearresteerd. De Russische ambassa deur verzocht tevens, dat de personen „die schuld droegen voor deze onwet tige arrestatie ter verantwoording ge roepen zullen worden." Minister Luns, die de ambassadeur ontving, heeft de protestnota monde ling afgewezen en beschouwt de dé marche hiermede als afgedaan. COMPLOT TEGEN BONDS REPUBLIEK ONTDEKT? Uit kringen van het federale hof te Karlsruhe is vernomen, dat in West- Duitsland een complot tot het plegen van hoogverraad is ontdekt. De politie zou de voorzitter van een pro-commu nistische organisatie, een zekere Fritz Thrun, reeds gearresteerd hebben. Naar men in bevoegde kringen te ken nen gaf, zouden binnenkort „grote verrassingen" te verwachten zijn. Ned. Wandelsportbond besluit: Het bestuur van de Ned. Wandel sport Bond heeft een vergadering te Utrecht belegd naar aanleiding van een mededeling van het Nederlandsch Olympisch Comité inzake het conflict in de wandelsport. De mededeling van het N.O.C. werd gedaan namens de burgemeester van Nijmegen, die als bemiddelaar optrad in het conflict N. B.V.L.O.N.W.B. In deze mededeling werd verklaard, dat de heer Breunese van de N.B.V.L.O. geen aanleiding vindt tot onderhandelen, omdat hij de materie niet opportuun acht. Unaniem heeft het bestuur van de N.W.B. thans het besluit genomen als plaats van de Vierdaagse wandeltoch ten van de N.W.B. de gemeente Apel doorn te kiezen. De N.W.B. Vierdaagse wandeltoch ten zullen worden gehouden in dezelf de week als die van de N.B.V.L.O. te Nijmegen (21 tot en met 24 Juli). De Stichting „Nieuw Walcheren" heeft thans van de Commissaris der Koningin in deze provincie het heuge lijke nieuws ontvangen, dat het in het voornemen ligt van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard om op Vrijdag 26 Juni 1953 naar Middel burg te komen ter bijwoning van de door de stichting „Nieuw Walcheren" georganiseerde herdenking van het ge reed komen van Walcherens herstel. Het spreekt vanzelf, dat de aanwe zigheid van de Landsvrouwe aan deze plechtigheid een bijzonder karakter geeft. Reeds lang werd op de komst Kroon verwierp het beroep van Zijlstra c,s» Thans heeft ook de Kroon het beroep verworpen, dat aanvankelijk bij Gedeputeerde Staten en later bij de Kroon was ingesteld tegen de stichting van een Bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in het dorp Hardegarijp, gemeente Tiet- 'jerksteradeel (Fr.). Zoals bekend, besloot de gemeente- I raad van Tietjerksteradeel in zijn ver gadering van 15 Mei 1951 de gevraag de medewerking te verlenen aan de „Vereniging tot stichting en instandhou ding van een school met de Bijbel", gevestigd te Hardegarijp, tot stichting van een Bijzondere lagere school ter plaatse. Tegen dit besluit werd door de heer G. Zijlstra en 16 anderen beroep aan getekend bij G. S., die na een nauw keurig onderzoek dit beroep verwier pen, wijl de ouderverklaring, die moet worden overgelegd bij de aanvrage tot het ontvangen van de voor stichting van een schoolgebouw benodigde gel den, huns inziens wel voldeed aan de daaraan gestelde eisen. Hierop gingen de heer G. Zijlstra, nu met 24 anderen, in beroep bij de Kroon, die eveneens het beroep onge grond heeft verklaard. Appellanten hadden in hun beroep schrift ondermeer aangevoerd dat, naar de mening van de hoofdinspec teur van het L.O., hier sprake was van „het aanwenden van een middel, dat hoewel formeel in orde schijnend, in strijd is met de bedoeling van de wet en niet in overeenstemming te bren gen met de redelijke toepassing van de wettelijke bepalingen". Voorts berie pen de bezwaarden zich op het feit, dat deze Bijzondere school in Hardegarijp niet in een dringende behoefte voor ziet, zoals volgens hen is gebleken uit een verklaring, afgelegd door het Hoofdbestuur van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, alsmede uit een verklaring van de Generale Syno de der Ned. Hervormde Kerk. Het is naar de mening van appellanten in strijd met de wet, te kleine of niet lodige scholen te stichten. De Kroon leelt deze bezwaren echter niet. Republikein Martin voorzitter van het Huis. De republikeinse senatoren hebben eenstemmig senator Robert Taft geko zen tot hun fractieleider. De democratische leden van de se naat hebben met algemene stemmen senator Lyndon Johnson uit Texas ge kozen tot president van de democra tische fractie. De 44-jarige senator zal tevens voorzitter zijn van de politieke commissie der fractie. De republikemse leden van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden hebben de vertegenwoordiger van de staat Massachusetts, Joseph Martin, met algemene stemmen aangewezen ais voorzitter van het nieuw gekozen huis. Daar de republikeinen de meer derheid in het huis bezitten, staat het vast dat Martin vandaag als zodanig zal worden gekozen. De republikeinse afgevaardigde Hal- leck werd aangewezen als leider der republikeinse huisfractie. De aftredende voorzitter van het huis van afgevaardigden, Sam Ray- burn, is door de democratische afge vaardigden tot leider der iemocratische huisfractie gekozen. Dappere stewardess gaf het voorbeeld Beheerst gaf de 23-jarige stewardess Philomena McClosky bevelen voor noodmaatregelen tegen de passagiers van een Dakota, toen ze had vernomen, dat de motoren weigerden en er een buiklanding zou moe ten worden gemaakt. Enkele seconden later trok het toestel een ver woestend spoor door het landschap van Warwickshire bij Birmingham, Het sloeg door een heg, veerde op, scheerde door een boom en smakte neer, toen daarbij de linkervleugel afbrak. Van de 23 passagiers werd niemand gewond. De Dakota van „The Aer Lingus", een Ierse luchtvaartmaatschappij was op weg van Dublin naar Birming ham. Tien mijl van het vliegveld in Engeland viel een van de motoren plotseling uit. De piloten lieten het toestel zakken. Toen weigerde ook de andere motor. „Laten we bidden", zei de stewar dess, toen het vliegtuig neerdook voor een landing. Daarna baden al len in stilte. Er ontstond geen paniek, toen de wielen met een klap de grond raak ten. Het landingsgestel werd afgerukt, de staart bleef in een enorme eik han gen, de rechtervleugel scheurde los en de motoren vlogen door. Het spoor van de verongelukte machine liep over een afstand van 250 meter door twee heggen, een modderig pad en via de eik door een weiland. Ergens in de grond staken de propellers omhoog. „Het is ongelooflijk", zei een des kundige later. De cabine bleef in tact en zelfs de bagage werd niet be schadigd. VEEKOOPMAN VERMIST. Een veekoopman uit Haastrecht, de 22-jarige P. H. van Dijk, wordt sinds gistermorgen vermist. De dag tevoren is hij naar Achterveld bij Amersfoort vertrokken om zijn verloofde te bezoe ken. Uit Achterveld is hij gistermorgen om acht uur per bus naar Amersfoort vertrokken, om vandaar per trein naar Zwolle te gaan, waar hij de veemarkt wilde bezoeken. In de bus is hij nog gezien, sindsdien ontbreekt ieder spoor. Waarschijnlijk had Van Dijk vrij veel geld op zak. Ook schijnt het dat hjj de laatst tyd met moeilijkheden te kam pen heeft gehad. Er zaten drie kinderen in het vlieg tuig en een baby. De dappere stewar dess klom met de zuigeling in haar armen uit de wrakstukken. Als laatste. De passagiers werden toen met een bus naar het vliegveld gebracht. De stewardess vloog dezelfde dag nog te rug naar Ierland. Zó zag de Dakota er uit na de landing. LEEUW MET 'N „STAARTJE" WEKT PROTEST. De Belgische volksvertegenwoordi gers en senatoren zullen voortaan een zeven centimeter lang en vijf centime ter breed insigne mogen dragen. Deze zilveren insignes vertonen de Belgi sche gekroonde leeuw, die voor de volksvertegenwoordigers met lauwer takken, voor de senatoren met een stralenkrans is omgeven. Het socialis tische blad „Le Peuple" heeft intussen ontdekt, dat de leeuw der senatoren drie pluimen aan zijn staart heeft te genover die der kamerleden slechts twee. Het blad acht dit een achter stelling der kamerleden en verwacht dat de voorzitter van de kamer Frans van Cauwelaert krachtig zal proteste ren tegen „dit uitdagend decoratieve karakter van de leeuwenstaart op het insigne der senatoren". TOESTEL BESCHADIGD. De Skymaster Ph. T.D.L. van de K.L.M., die onder gezagvoerder Mackenzie met 54 passagiers op een chartervlucht van Londen naar Ka- ratsji was, heeft Donderdag bij Dahran (Saoedi-Arabië) een lan ding gemaakt. Het toestel is be schadigd, maar niemand werd ge wond. De Skymaster „Groningen", op weg van Rome naar Basra, kreeg eerst bo ven dit vliegveld de mededeling dat er wegens slecht zicht niet kon worden geland. De machine week daarop uit naar Dahran, waar zij door nog on opgehelderde oorzaak op 17 mijl Noordwestelijk van het vliegveld een zeer geslaagde noodlanding in de woes tijn maakte. Aan boord bevonden zich 35 man nen, acht vrouwen, 11 kinderen en 2 babies, waarvan 26 de Pakistaanse en 30 de Britse nationaliteit bezitten. Met de K.L.M. Constellation „Utrecht", die een speciale vlucht heeft gemaakt van Karachi naar Dah ran, en het K.L.M,-toestel „Walche ren", dat op weg was naar Djakarta en op het traject BagdadKarachi een tussenlanding maakte in Dahran, zijn de passagiers naar Karachi terugge bracht. Direct nadat de gezagvoerder van de „Groningen" had meegedeeld, dat hij te kampen had met een tekort aan brandstof en dat hij een noodlanding zou trachten te maken, heeft het hoofd van de Amerikaanse militaire lucht vaart hulpdienst, Brigade-generaal Th. Dubose, hulpploegen ter assistentie naar Dahran gezonden. Een speciaal met parachutisten uitgerust vliegtuig van de U.S. Airforce vertrok ogen blikkelijk. De parachutisten sprongen uit het toestel en seinden na het eer ste contact om een helicopter, die een arts naar de plaats van de landing meebracht. Tanker van 18.300 ton. De rederij „Ehrhard en Dekkers" te Rotterdam heeft aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen opdracht gegeven tot de bouw van een tanker ter grootte van 18.300 ton. De tanker zal worden voortbewogen door turbi nes met een vermogen van 8500 p.k. Met de bouw van dit schip zal in de loop van dit jaar worden begonnen, terwijl het waarschijnlijk eind 1954 ge reed zal zijn. Het type zal veel Hjken op de Anglo-Saxon tankers, waarvan er reeds verscheidene in Nederland in aanbouw zijn. A De Warmondse tolgaarder, de man de bekend staat om zijn uitspraak: „Als je niet betaalt rfj dan maar om", is gisteren in de val gelopen. Hij mag maar vijf centen rekenen en bereken de Ir. Kuysten, de chef van de ver- keersafdeling van de AN.W.B. er twin tig. Ir Kuysten betaalde twee dubbel tjes en de tolgaarder zat in de fuilk, want de A.N.W.B. had een auto vol getuigen meegebracht. De suikerfa briek „Puttershoek" heeft haar cam pagne beëindigd. Er werden 525 mil- lioen kg. suikerbieten verwerkt. Uit de brandkast van het K.L.M.-kantoor te New York is voor een bedrag van 3800 dollar aan speciën en cheque's ontvreemd. De beroemde Italiaanse zanger Benjamino Gigli is door de pre sident der Italiaanse republiek „Groot officier in de orde van verdienste" ge maakt. Ongeveer 160.000 Japanners zijn'gisteren langs het paleis van Kei zer Hirohito getrokken om hem eer te bewijzen bij de aanvang van het nieu we jaar. In Hamburg is een Ameri kaans soldaat uit een raam van de ne gende verdieping gevallen. Hij was op slag dood. In Beieren is een dertig jaar oude moord opgehelderd. Beide daders zijn bekend. Een van hen is in de oorlog op zijn beurt vermoord, de andere slijt zqn oude dag in behoef tige omstandigheden in een Zuid- Beiers dorpje. Hij zal niet worden ver volgd omdat de misdaad is verjaard. Beide mannen hadden op een boerderij bfj Ingolstadt een oud echtpaar, een weduwe met haar kinderen en een dienstmeisje om het leven gebracht. De Belgische senator Cynmans heeft de minister van economische zaken verzocht te willen mededelen welke maatregelen de Belgische regering denkt te nemen tegen de massale in voer van Nederlandse schoenen. van Hare Majesteit de Koningin en Haar gemaal gehoopt, doch tot nu toe bestond daaromtrent geen enkele ze kerheid. Daar tot het programma van deze dag der driedaagse herdenking tevens behoort een plechtige herden kingssamenkomst in de herstelde Ab- dijkerken, betekent het blijde nieuws eveneens, dat H. M. van deze gelegen heid gebruik zal maken om deze ker ken te bezichtigen. Prinses Juliana heeft in 1947 met Z, K. H. Prins Bernhard, in tegenwoor digheid van de Britse premier Clement Attlee, van talrijke Nederlandse minis ters en het vrqwel voltallige corps di plomatique, de feestelijke inplanting der eerste bomen op het met moeite aan de zee ontworstelde Walcheren bij gewoond en ook zelf enige bomen ge plant. Het stemt tot dankbaarheid dat H. M. thans haar voornemen te ken nen heeft gegeven om ook het her stelde Walcheren in ogenschouw te ne men. AANTAL DODEN TE VALPARAISO GESTEGEN. Het aantal personen, dat tengevolge van de ontploffingsramp te Valparaiso om het leven is gekomen, bedraagt thans 48. Enige ernstige gewonden, di* nog niet tot bewustzijn zijn gekomen, zijn nog niet geïdentificeerd. De Chileense president Del Campo heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd. De regering zal de kosten der teraardebestelling van de slacht offers, die Zaterdag zal geschieden, dragen. KLACHTEN OVER EEN OMROEPVERENIGING, By de openbare beraadslaging over de begroting 1953 van zyn departe ment heeft de minister 'van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de Kamer enkele gegevens doen toekomen over een aantal klachten, die hem in de af gelopen twee jaren hebben bereikt over uitzendingen van één der om roepverenigingen (welke wordt niet medegedeeld). Genoemde gegeven» heeft de minister thans de Kamer aan geboden in een nota met 10 bijlagen, ter vertrouweiyke kennisneming doof de leden. D.A.F.-brandweerwagens voor geallieerde luchtstrijdkrachten te Parijs. Van Doorne's Automobiel Fabrieken te Eindhoven hebben twee brandweer auto's geleverd aan het hoofdkwartier van de geallieerde luchtstrijdkrachten in centraal Europa. Deze viertonners van het type D.A.F. A-41 zullen die- n envoor bescherming van het kamp te Park's. De levering ten bedrage van ruim f 60.000 is geschied in open con currentie met grote bedrijven in Frankrqk, Engeland, België en Neder land. Bondskanselier en echtgenote de gasten van H. M. de Koningin. Hoewel het weer minder gunstig is geworden sedert Oudejaarsavond sneeuwt het en het is vry guur maakten da Koningin, de Prinsesser) en het overige gezelschap ook gisteren skitochten in de omgeving van Sank* Anton, of volgden zij de lessen van de skiklassen. De dorpskapel bracht Donderdag da Koningin een muzikale nieuwsjaars» groet voor het hotel. Gistermiddag nam prinses Margriet deel aan kin derwedstrijden en zy verliet enthou siast het strijdperk met een kinderon- derscheiding van de skischool van Sankt Anton. Prinses Irene moest het bed houden wegens een lichte verkoudheid, maaï tegen de avond mocht zij weer op staan. Prinses Beatrix trok er dien tengevolge alleen op uit met haar gids Toni Mart en zy oefenden yverig de slalom. Als gasten van H. M. de Ko ningin zullen hedenavond de bonds kanselier en mevrouw Figl de maaltyd in hotel „Post" gebruiken. Overval in Columbia, Een communique van het Colum- biaanse, ministerie van binnenlandse zaken heeft medegedeeld, dat bandie ten een aanval op de voornaamste Co- lumbiaanse luchtbasis te Qalanquero hebben gedaan. Hierbij kwamen 25 bandieten, vijf soldaten en een burger om het leven. Genoemd communique wordt aange haald door het blad „El Siglo", dat 'n semi-officieel karakter draagt. EISLER IN ONGENADE 7 De nieuwe Oostduitse voorlichtings dienst die, onder de naam „Kantoor voor perszaken van de premier", met ingang van 1 Januari 1953 zijn werk zaamheden is begonnen, staat onder leiding van de communist Kurt Blecha. De dienst is ondergebracht in hetzelfde gebouw aan het Thaelemann-plein in Oost-Berlijn, waar tot nu toe het op geheven Oostduitse ministerie van voorlichting werkzaam was. Men meent in Berlijn dat Eisler in ongenade is gevallen, doch dat hem mogelijk een niet-belangrijice betrek king aan een Oostduitse hogeschool zal worden aangeboden. DE BILT ZEGT: Wolkenvelden. V» .ersverwachting, geldig tot heden avond: Overwegend droog weer met over drijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Noorde- lqke later uit Zuidelijke richtingen. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1