Hieuwtjes van alle eilanden Van- 'cL £e tot UontenUiie, Van Uuiil tot aan Qadgxmd Veelzijdige tentoonstelling te Oostburg 7 erneuzen. KERK EN SCHOOL Overstromingen in W*-Frankrijk, m PREDIKBEURTEN VEILINGBERICHTEN De Üets is afgeleverd Nagekomen Adverieimën DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Woensdag 24 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Huisvlijt en schilderkunst. Om de rijke verzameling, die in de voormalige ambachtsschool ten toon gespreid is, goed te bekijken, kan men gerust wel een halve dag reserveren: van vele personen en organisaties zijn keurige inzendingen te bewonderen. Eerste prijzen werden toegeke.id aan de- heer Ivl. Risseeuw te txroele (Schilderij „Zeegezicht"); de heer M. Schijve te Oostburg (houtsnijwerk); mej. S. E. de Hullu (kantkloswerk); mevr. M. van Vuurst, Oostburg (tin- drijfwerk) en de heer J. van Hinten, St. Kruis (teken- en fresco werk). Doch niet alleen deze inzendingen trekken de aandacht. Van particulie ren is prachtig smyrna-werk te be wonderen, een salon-ameublementje, vervaardigd door de heer A. Pieters te Aardenburg uit een oude eiken balk en een keurige verzameling scheeps modellen. Onder de inzendingen van scholen valt direct het oog op het keurige groepwerk van de V.G.L.O.-klasse te Cadzand, die een maquette vervaar digde van deze gemeente: dorp, strand en haventje. We noemen nog handwer ken, waaronder een gehaakt kleed door een 14-jarige jongen vervaardigd een album over Breskens en talrijke teke ningen, een stad, geheel uit lucifers doosjes vervaardigd, boetseerwerk, enz. Ook de padvinders ontbraken niet met figuurzaagwerk, een toren van pionierwerk, knoopwerk, enz. De schilderijententoonstelling van de heer Baartman uit Bergen op Zoom is de moeite van het bezichtigen dub bel en dwars waard. En wel voor iedereen: men behoeft geen „verstand van schilderijen" te hebben om te genieten. Bijzonder aan t' ekkelijk voor de Zeeuws-Vlamingen is wel, dat een groot gedeelte is ge schilderd in de omgeving van het Zwin en St. Kruis; hoewel ook werk uit Parijs (Notre Dame, Montmartre) en Brabant te bewonderen valt. Het is onmogelijk hier allen te noe men. Eén uitzondering mag echter ge maakt worden voor de juist aange voelde sfeer in het stuk „Woonwagens in de Winter", dat een blik geeft op het trieste bestaan van deze mensen. Al met al kunen wij een bezoek aan deze uitgebreide tentoonstelling ten zeerste aanbevelen. „Ziekenhuisverpleging" vergaderde Zaterdagmiddag werd te Terneuzen de jaarlijkse algemene vergadering der vereniging gehouden, onder voor zitterschap van de heer Maas te Bier vliet. Gememoreerd werd, dat het op 3 November 1.1. 20 jaar geleden was dat een aantal personen bijeenkwam om te komen tot oprichting van een ver eniging Voor ziekenhuisverpleging, zo als deze 'overal in het land bestonden. Op 16 Januari 1933 werd besloten tot oprichting der vereniging. Uit het ver slag bleek, dat de financiële omstan digheden nog steeds zorgelijk zijn en dat het jaar 1951 sloot met een tekort van f 10.000; terwijl ook de verwach ting over 1952 eenz'-Tde tekort aan geeft. Vooral de steeds stijgende zieken huiskosten zijn verantwoordelijk voor deze tekorten. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering dan ook de contributie iets te verhogen en te brengen voor: Klasse A. (alleen Ziekenhuisverple ging 3e klasse) op 30 ct. Klasse B. (Ziekenhuisverpleging en specialistenkosten derde klasse 50 ct, Klasse C. (Ziekenhuisverpleging en specialistenkosten V ;eede klasse) 65 ct. Klasse E. (Aanvullende verzekering tweede klasse voor ziekenfondsverze kerden 30 ct. Alles per week en per persoon, ter wijl meer dan 2 kinderen onder 18 jaar vrij zijn van betaling. In de klassen A, B en C heeft men tevens recht op een tegemoetkoming in de kosten van sanhtoriumverpleging van f4.per dag. Overwogen werd nog deze laatste vergoeding te laten vervallen en zo nodig verder de uitkeringen te ve-la- gen teneinde zo contributie-verhoging te ontgaan. Gezien echter de zware financiële gevolgen wilde men liever een iets hogere contributie betalen met een zo hoog mogelijke uitkering. Ook werd nog gewezen op de moge lijkheid van een aanvullende verze kering voor Sanatoriumverpleging bij de vereniging. Te 5 uur werd de zeer matig bezoch te vergadering door de voorzitter ge sloten. AXEL Afscheid. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. R. J. de Jonge gisteren na een periode van 46 dienstjaren afscheid genomen als onderwijzer van de Chr. Nat. school. De scheidende onderwijzer werd toege sproken door de heer W. A. den Boggen- de, voorzitter van het schoolbestuur en namens het onderwijzend personeel door de heer J. J. de Ridder. Namens het be stuur ontving de heer de Jonge een zetel, het onderwijzend personeel schonk hem een boekwerk en door de leerlingen werd een electrisch scheerapparaat en een smeedijzeren buitenlamp aangeboden. ZAAMSLAG Ingebruikname gerestaureerd orgel. Zaterdag had een samenkomst plaats in de Ned. Herv. Kerk waarin de over dracht plaats had van het gerestau reerde orgel door de predikant kerk voogd de heer J. W. Kusee aan de ker- keraad. In zijn toespraak bracht de president kerkvoogd zijn dank uit aan allen die hun medewerking hadden verleend om de restauratie-werkzaam heden zo spoedig mogelijk te doen hel pen slagen. In het bijzonder bracht hij dank aan de aannemer de Fa v. Leeu wen uit Leiderdorp. Hierna voerde de heer A. Kousemaker te Goes uit: Prae- ludium in Es, Nun komm' der Heiden Heiland, In dulci jubilo, van J. S. Bach. De heer Hoving, bestuurslid van de Ver. van Ned. Kerkvoogdijen felici teerde de kerkvoogd met deze verbe tering, en hoopte dat het orgel mocht bijdragen om in de eredienst als be geleiding bij het zingen Gods lof te verkondigen. Ds G. Jansma sprak een woord van dank tot de kerkvoogden en nam daar na namens de kerkeraad het orgel in ontvangst. C .meenteraad, SCHOONDIJKE. Bevorderingen ter secretarie. Door het aannemen van een nieuwe salarisregeling is er een wijziging geko men in de begroting voor 1953. De heer de Waal zal benoemd worden tot com mies en de heer Mousson tot adjunct commies, mej. Leenhouts tot klerk en de heer Verplanke tot volontair ter secre tarie; een en ander moet door hogere in stanties nog goedgekeurd worden. Na deze wijziging zal het nadelig saldo van de begroting f29,877,90 bedragen, nl. het verschil tussen 2,16 millioen aan inkom sten en 2,19 millioen aan uitgaven De bedragen per leerling voor het L. O. en V.G.L.O. zijn vastgesteld op f26,17. Besloten werd de ziektekostenregeling van het gemeentepersoneel van f 50,op f 60,te brengen met ingang van 1 Jan- 1952. Wijziging werd gebracht in de verorde ning van het woonwagenkamp. Dit kamp is opgeknapt voor een bedrag van f1500 en er zijn nu 4 afdelingen. De commissie tot wering van school verzuim is uitgebreid met 2 leden te we ten de heren J. Struys en L. Tournais. De andere leden werden met algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd gesproken over de opslagplaats van de SB.M. en de be waarplaats van grond, „geschikt voor teeltaarde". IN DE MUZIEK SCHOOL Na een kwartier stond Karolus tot zijn middel in het geld. „Hebben we al 300 gulden?" vroeg Pieter hem. Karolus draaide zijn zwarte kop in Pieter's rich ting. „Dat weet ik niet", antwoordde hij. „Wat ik wél weet is dat ik bont en blauw ben. Aan alle kan ten heb ik de goudstukken tegen mijn bast gekregen". „Goed zo", sprak Pieter. „Dan stoppen we, laten we eens gaan tellen". Ze kwa men aan f 413,68. „Buitengewoonjubelde Karolus. ,,Daar houden we nog aan over ook. Kom mee Pieter, we gaan weer naar dat zure loketje". En aldus beklom het tweetal wederom de hoge trappen van de muziekschool en stonden even later voor de tweede maal voor de breikous. „Ik kom me laten inschrijven", sprak Pieter rustig. „Eruitgilde de juffrouw. „Je bent niet van stand 1" „Hoe veel kost het ook weer vervolgde Pieter. „Je komt er niet ingierde de juf frouw verder. Toen vond Pieter het genoeg en smeet de hele voorraad geld stukken het loketje binnen. De juffrouw slaakte een doordringende kreet en tui melde toen van haar stoeltje op de grond. „Driehonderd gulden schoolgeld en f 113,68 om het dak te reparerenverduidelijkte Pieter nog. Toen stapte hij met Karolus de lange gangen van de school door. „Je moet bij de eerste klas begin nen", legde de kraai uit. „Kijk, die deur zal het wel zijn. Er staat tenminste een één op". „Inderdaad", lachte Pieter en zonder te kloppen stapte hij met Karolus boven op zijn hoofd naar binnen. Hervormde Kerk. Aangenomen als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (Geestelij ke verzorging in arbeiderskampen), J. Stoffels, cand. te Blitterswijck. Bedankt voor Putte, H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven. Ver. v. Vrijz. Herv. Benoemd tot voorganger te Leiden, W. J. H. Lubeck, Remonstr. Geref. perdikant te Vlaardingen, die deze be noeming ook aannam. Geref. Kerk. Bedankt voor Maassluis, vac. E. Dijkstra, E. de Vries te Dwingelo; voor Workum, H. van Benthem te Holwerd. Examen. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen zijn geslaagd voor het propae- deutisch examen de heren E. Zwarte- veen te Groningen, S. W. R. Polman te Kampen en T. S. de Groot te Min- nertsga. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen theologie ds G. Vellenga, pred. te Alkmaar. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Meppel, A. C. Noort te Nieuwe Pekela, die bedankte voor Arnhem. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Alkmaar, J. J. F. Herrmann te Bodegraven. 25 DECEMBER 1952. KERSTDAG. Aardenburg: G: 10 en 3 ds Ringnal- da; (26) 5 kerstfeest. Breskens: H: 10 eD 6.30 ds v. Beusekom; (26) 5 kerst feest; G: 10 en 3 de heer Vingerling; Verg. v. Gel.: 10 en 5.30 leesd.; VEG: 9.30 ds Praas. Cadzand: VEG: 6.30 ds Praas. Hoofdplaat: H: 10 ds Eygen- daal. Nleuwvliet: VEG: 10 ds v. d. Vrle. Oostburg: VEG: 2.30 ds v. d. Vrle. Schoondijke: G: 9.30 en 2.30 ds Rienks; (26) 2.30 kerstfeest. Sluiskil: H: 10 en 2.30 ds Starrenburg; (26) 7 kerstfeest. Waterlandkerkje: H: 10 ds Bergsma, Zaamslag: G. 2 x ds Neerken te Bode graven. Zoutespui: G: 10 en 2.30 ds Allaart te Baarn. Axel: H: 10 ds Pen- nings, 2.30 ds ten I-laaft; G: 10 en 2.30 ds Couvée; G.V.: 10 en 2.30 ds Kuiper; G.G.: 10 en 2.30 leesd. Zaamslag: G: 2x ds Neerken te Bode. H Herv. Kerk; G Geref. Kerk; GG -- Geref. Gemeente; GV Geref. Kerken (art. 31); VEG Vrije Evang. Gemeente; OG Oud Geref. Gemeente; EL Evangelisch Luthers. Aanval op Katholieke kerk. BENDE DRONG DJAKARTA BINNEN. Donderdagnacht is een goed be wapende bende Djakarta binnen gedrongen en is een aanval gedaan op de Katholieke kerk aan de Djalan Mergoagung. Nadat de bende vergeefs getracht had de hoofdpoort van de kerk te forceren, vernielde zij de deur van het naast de kerk gelegen zusterhuis, maar voordat de bende kon binnentrekken arriveerde de po litie, die inmiddels per telefoon ge waarschuwd was. De politie verdreef de bende. Er waren geen slachtoffers. MECHANISCHE KOOL- WINNING IN STAATSMIJN WILHELMINA. Honderd-zeventig mijnwerkers van de Staatsmijn Wilhelmina hebben de zer dagen van de bedrijfsleiding een as bak met inscriptie ontvangen als her innering aan het feit, dat de Wilhel mina deze maand de millioenste ton kolen heeft gedolven uit volledig ge mechaniseerde pijlers. De gemechani seerde koolwinning werd in Staatsmijn Wilhelmina ingevoerd in Maart 1950. Dat men er in nog geen drie jaar tijds uit gemechaniseerde pijlers reeds meer dan één millioen ton kolen kon delven, is een opmerkelijke prestatie. Nog slechts weinig mijnen in West-Europa behaalden met deze moderne vorm van koolwinning een dergelijk resultaat. De totale productie over 1952 is op staatsmijn Wilhelmina voor ongeveer veertig procent uit volledig gemecha niseerde pijlers afkomstig. Het is sterk! Friederich Kubusta, een jonge die- renchirurg, heeft een methode gevon den om honden te verjongenKubas- ta zegt een 12-jarige hond, die reeds blind begon te worden te hebben ver jongd, zodat het dier weer kan zien en de grijze haren om Zijn snuit ver liest. De hond zou weer zijn vroegere levendigheid hebben herwonnen. Nog sterker. De „Prawda" meldt, dat in de Kas- hsche Zee een „wonderstad" is ge- Acht. In 1944 werden bij Bakoe pe- roleumlagen van buitengewone kwa- titeit ontdekt. Er werden in de zee ver scheidene reuzenvlotten vastgeankerd voor boringen onder water. Sindsdien is in de volle zee een wezenlijke stad met straten en pleinen en voorzien van al het moderne comfort gebouwd. Door overstromingen in W.-Frankrijk, veroorzaakt door zware regenval in de afgelopen weken, waardoor vele rivieren buiten hun oevers traden, staan grote landstreken onder water, en dorpjes en steden vborden door het water bedreigd. Inwoners van Bor deaux moesten per boot in veiligheid woraen georacin; in het lage gedeelte van de stad werden vijf gezinnen dak loos; treinen konden niet verder rijden en de reizigers moesten per auto's tussen Bordeaux en Blanqueport wor-, den vervoerd. De koeien worden in veiligheid gebracht. Vice-admiraal van Holtlie heeft deze onderscheiding gekregen uit hoofde van zijn verdiensten ten aanzien van de uit stekende verstandhouding tussen de Zweedse en Nederlandse marine. Ingezonden Mededeling (Adv.) (Vervolg van pagina 2). HEINKENSZAND Kerstavond. Door de gezamenlijke jeugdverenigingen onder leiding van de heer L. J. G. v. d. Broecke werd een Kerstdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Het kinderkoor en Ned. Herv. kerk koor, onder leiding van mej. Hillebrand uit Goes, zongen enkele liederen. De de clamatie en vertelling werden onder gro te belangstelling aangehoord, Ds Klijn sloot deze avond. s-H. ARENDSKERKE Feestavond C.J.M.V. In een feestelijke jaarvergadering heeft de C.J-M.V., onder leiding van de heer M. J. Geuze, haar 55 jarig jubileum herdacht. De hier voor belegde avonden werden gevuld met schetsjes en het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon". XAPELLb Jonge Kerk bracht Kerstspel Als voor bereiding voor het komende Kerstfeest heeft de Jonge Kerk Maandagavond in het C.J.M.V.-gebouw een opvoering ge geven van het lekenspel „Christophorus". Door ds Jebbink, cie voorzitter van de Jonge Kerk werd allereerst een uiteen zetting gegeven van het doel van de avond. Hierna vertelde hij de legende van Christophorus. KOUDEKÉRKE A.R.-Kiesvereniging. Vrijdagavond ver gaderde in het verenigingsgebouw de A, R.-kiesvereniging. In deze vergadering sprak burgemeester J. L. Dregmans, te vens lid dezer kiesvereniging, over de AR. practische Gemeentepolitiek op Koudekerke. Op dit referaat volgde een uitgebreide discussie. Verkiezing diaken. In de Geref. Kerk werd tot diaken gekozen de heer D. Jo- ziasse Dzn. Kerkrestauratie. Hoewel het oorspron kelijk in de bedoeling lag de Ned. Herv. Kerx op 20 Dec. in te wijden, bleek dit, gezien de restauratie-werkzaamheden niet mogelijk. De kerk als geheel is reeds ver gevorderd maar het orgel, dat nog ming aannamen Op opnieuw gestemd moet worden zal waar- oudercommissie werd schijnlijk pas binnen enkele weken ge bruikt kunnen worden. In verband hier mede zullen de diensten op oudejaars avond en nieuwjaarsmorgen in het gem. verenigingsgebouw gehouden worden. Kerstzangdienst. In de Geref. Kerk werd een Kerstzangdienst gehouden, waaraan medewerking verleenden de beide meisjeskoren uit Koudekerke en Vlissingen en het Evangelisatiekoor, on der leiding van de heer A. J. Fey te Vlis singen. Ds W. J. Meister, Geref. predi kant te Middelburg sprak over: „Wat wil toch dit Kind 7" Herinneringsmedaille voor „Voorwaarts"- leden. Negen leden van de harmonie „Voorwaarts" ontvingen uit de handen van burgemeester Dregmans een herin neringsmedaille met inscriptie wegens het feit, dat zij reeds 25 of meer jaren lid der vereniging waren geweest. Het waren de heren J. W. Christiaan- sen, J. A. Haartsen, Jac. van der Hey- den, L- Vreeke, P, Wielemaker. Jac. Wie- lemaker, D. Wielemaker, J. P, Rooze en C. Jobse. De heer J. W. Christiaansen sprak een woord van dank. Vergadering „Ons Belang", De coöpera tieve brandstoffenvereniging „Ons Be lang" hield haar jaarlijkse algemene ver gadering in hotel „Walcheren". Er werd voor f 8000,meer omgezet dan vorig jaar zodat de omzet steeg tot f33.000, ongeveer f 100,per lid, aldus de pen ningmeester de heer J. Geldof. Verder bracht de heer P. Roelse ver slag uit van de financiële commissie. De aftredende bestuursleden de heren L. Louws en H, de Schipper werden beiden herbenoemd. Als bode en reserve-bode gaven zich op de heren J. de Witte en W. van Sluijs. KRABBENDIJKE Benoeming. De heer A. Karelse, alhier, is benoemd tot keurmeester bij de vlees keuringsdienst „Ring Wissekerke". NISSE Ouderavond. In de O.L.-school werd een druk bezochte ouderavond gehouden. In de vacatures ontstaan door het aftre den van mej. C. Bosman en de heer J. C- Bos werden gekozen mej. L. Harthoorn en de heer J. Hoebeke, die hun benoe- voorstel van de besloten volgend jaar een St. Nicolaasfeest te organiseren voor de leerlingen. Nadat het hoofd der school B. en W. en de gemeenteraad dank had gebracht voor de wijze, waarop zij de belangen der school in 1952 weer had den behartigd, werd onder leiding van het personeel door de leerlingen der hogere klassen een gevarieerd program ma geboden, bestaande uit samenspraken schetsen en zang. In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd. ÖVEZANDE Verkiezing diaken. In de vacature van diaken in de Ned. Herv. Kerk werd ge kozen de heer P. J. Sommeijer. Uitvoering. Door het Chr. gemengd koor werd met instrumentale medewer king een uitvoering gegeven van het Kerstoratorium van H. F. Müller. Hoe wel hetgeen geboden werd van goede kwaliteit was, was er toch maar matige belangstelling. ST. ANNALAND Mooie collecte voor Meeuwen. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Meeuwen in N. Brabant heeft f311,70 opgebracht. Geen Uienveiling. In de Kerstweek en de Nieuwjaarsweek zal te St. Annaland geen veiling van uien worden gehouden. SEROOSKERKE (W.) Opbrengst collecte. De opbrengst van de gehouden Zeeuwse collecte was f232,- C.J.B.T.B.-vergadering. In de vergade ring van de C.J.B.T.B.. die onder leiding stond van de heer W. J. Sanderse, behan delde de heer J. Paauwe het onderwerp: „Melk en melkbehandeling". Na de pauze sprak de heer J. de Visser over „Kan onze landbouw zijn toekomstige taak vol brengen Tot penningmeester werd ge kozen de heer A. Maljaars. WAARDE Lezing, In de zaal van mej. Kloet heeft dr ir van Beekom, Rijkslandbouwconsu- lent te Kruiningen, na een inleidend woord door de heer C. Mol, gesproken over de vergelingsziekte in de suiker bieten. Er volgde een geanimeerde be spreking. De heer J. Schipper, veilingmeester te Goes, overleden Op 55-jarige leeftijd is gisteren te 's-Heer Hendrikskinderen overleden de heer Joh. Schipper, veilingmeester bij de V.V. „Zuid-Beveland" te Goes. De heer Schipper, die van de Zeeuw se fruitkwekers een goede bekende was, was reeds vanaf 1936 als veiling meester in dienst. MIDDELBURG, 23 Dec. Fruit: Jona than 733, Grauwzoet 20—31, Zoete Ribbing 20, Zoete Campagner 14- 17, Goudreinette 1115, Sterappel 12, Gloi'ie van Holland 10, Ananasreinette 6, Bellefleur 36, Bramley's Seedling 5, Notarisappel 3, Goudreinette kroet 8—10, Appels val en kroet 38, Gieser Wildeman 820, Conference 715, Kleiperen -810, Saint Remy 8—9, P.- peren 7, Peren kroet 6. Groenten: Bloemkool A 5063, id. B 13—47, id. C 10—30, id. D 11—16, Bospeen 814, Boskroten 2—6, Prei 8 —18, Andijvie 11—71, Witlof 40—95. Savoyyekool 529, Rodekool 615, Boerekool 36, Wittekool 810, Uien per kg 4—22, Kroten per kg 614, Glassla per kg 5161, Glassla per stuk 1517, Spruiten 1554. GOES, 23 Dec. Exportveiling: Cox AA 56.70—57.20, A 53.50, BC 40, I gr. 4848.20, I 36.30, n 8, Goudreinette AAA 25, AA 24, A 18.90, BC 15.10, I grof 18.70, I 13, II 5.70—6.20, Zure Bellefleur A 18.40, BC 12.10, I grof 17.20, I 10.50, II 3.80, Jonathan AA 29, A 25.20, BC 26.20—26.50, I grof 20.20—21.20, I 16.60—16.80, II 6.60, G. Delicious A 3536.20, BC 23.1023.20, I grof 28.10, I 18.10, II 8.50, Doyenne BC 53.50, I grof 54, I 50, II 42, Sint Remy I grof 9.50, I 9, II 6.50, Comtesse A 20, BC 13, I 10, II 4, Gieser Wilde man I grof 23.20, I 17—17.70, II 6.90, Pondspeer I grof 8, I 7.50, II 4, Klei- peer I grof 9.109.20, I 6.10. Verpakt fruit: Goudreinette AAA 31, AA 28, A 24, Jonathan AAA 35, A 30 34, Wrater Bowana I 1226, Present van Engeland I 1517, Josephine de Malinas I 18.27. Gewone veiling: Cox 1135, Laxton 310, Goudreinette 318, Jonathan 3 17, Winston 411, Zure Bellefleur 3 -8, Golden Delicious 625, Zoete Ermgaard 1029, Zoete Campagne 7 22, Present van Engeland 518, Elli sons Orange 820, Rtt. von Zuecam- aglo 312, Comtesse 313, Pondspeer 37, Gieser Wildeman 820, Kleipeer 35, Doyenne du Cornice 3445, Con ference 3—14, Brederode 4—8, Sint Remy 38. Alles in guldens per 100 kg EIERMARKT. GOES, 23 Dec. Handelarenprijs. Kip eieren 15 ct; Poeleieren 12 ct; Eend eieren 10 ct; Kalkoeneieren 20 ct; Gans eieren 30 ct. Prijs voor verse kippeneieren ƒ2.88 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. TERNEUZEN, 23 Dec. Bloemkool A 53, B 31—56, C 21—22, Afw. 14—18, Boerekool 12, Sav. kool 6—12, Witte kool 5, Prei A 18—21, B 8—15, Knol selderij 1114, Spruiten 4351, Uien afw. 9, Witlof 80—81, Brab. Bellefleur K 6, fabriek 35, Dubbele Bellefleur fabriek 67, K 611, Golden Delicious H 1519, K 1215, fabriek 8, Goud reinette H 11.50—12, 20, K 12—18, Jo nathan AA 27.60, BC 18, H 15—18, K 1617, fabriek 9, Wijning 11, Comtes se de Paris 89, St. Remy fabriek 3 5, K 79, Pondspeer K 6. VEEMARKT. ROTTERDAM, 23 Dec. Aanvoer in totaal 2489. Vette koeien en ossen 450; Gebruiksvee 667 (t.b.c.-vrij 170); Vette kalv. 45; Graskalv. 146 (t.b.c. vrij 19); Nuchtere kalv. 837; Varkens 32; Paar den 102; Veulens 2; Schapen of lam meren 179; Bokken of geiten 29. Vette koeien 2.85—2.95; 2.65—2.80; 2.20—2.40; Vette kalveren 2.95—3.25 2.75—2.95; 2.552.75. Graskalveren 400; 350; 250. Nuchtere kalveren 50; 48; 40. Slacht- paarden 185; 175; 160. Schapen 115; 100; 80. Lammeren 95; 85; 70. Kalfkoeien 1200; 1050; 875. Melkkoeien 1200; 1050; 875. Vare koeien 825; 725; 600. Vaarzen 900; 800 680. Pinken 625; 525; 400. iViej. Sieyn: „Die had ik al iaiig willen hebben" Met een kleur van genoegen heeft Mej. Jo Steyn uit Yeiseke gisteren middag de fiets in ontvangst genomen, die zij gewonnen beeft met de Sint Nicolaasprijsvraag van bet „Zeeuwsch Dagblad". Ze geloofde bet eigenlijk pas, toen onze cbaufieur Jan van Sabuen het fonkelnieuwe karretje het keukentje had binnengereden van de kleine hou ten barak daar aan de van Tienhoven- straat, waar de familie Steyn, elf man in totaal, is gehuisvest. En terwijl ze bedrijvig koffie ging malen, zei ze: „Die had ik nu ai zo lang willen hebben, maar ja, h„ „wam er maar steeds niet van hé? Onze correspondent had haar de dag tevoren de senrik op het lijf gejaagd. „Hij kwam binnen, stak zijn hooid om de hoek van de deur en riep „Jol". „Ik dacht, dat mijn broer, die in de oesters werkt een ongeluk had gkregen. Nou, en ik naar buiten hé? Staat hjj daar gemoedereerd te lachen en zegt: „Heb jij meegedaan met die prijsvraag? Ik zeg: ja. Nou zegt-ie „je iiebt een fiets gewonnen". „Ja, ze werd er giad rood van", knikt haar moeder nu beamend. „Ja, en moet (J weten, ik heb de op lossing op ue laatste aag ingestuurd, ik dacht eerst, oen je hebt toc„ maar m n zuster zeg doen hoor". Nou, en nu héb ik die fiets!" Ze zucht verbaasd, „is dat boffen?" Dan komt de koffie op tafel en een stukje kerstkrans en kleine broertje Kees mag een sigaret presenteren. Hij doet het met een ernstige blik, want hij is al tien. Dan stappen we weer op. Die prijs is goed gevallen! Algemene kennisgeving. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een kortstondig lijden, onze Man, Vader, Behuwd- en Grootvader D. SCHIPPER, Echtgenoot van P. Zuurveld, in de ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. Sterke de Heere ons in dit zware verlies. Kloetinge: P. SCHIPPER—ZUURVELD. Heinkenszand: D. SCHIPPER. M. SCHIPPER—SCHOUTEN en Kinderen. Wieringermeer: J. SCHIPPER. M. SCHIPPERFOSSEN en Kinderen. Kloetinge, 20 December 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 24 December a.s. 's middags 12 uur. Het personeel der Veilings ver eniging „Zuid-Beveland" te Goes geeft met groot leedwezen ken nis van het overlijden v:.n de heer JOH, SCHIPPER te 's-Heer Hendrikskinderen, in leven Veilingmeester. Zijn vriendschap en voorbeeldige plichtsbetrachting zullen bij ons in dankbare herinnering blij'en voortbestaan. Het Personeel der Veiling. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Verloofd: M. Pestman en L. Rib- bens, Terneuzen; J. Vos en G. I. Geluk, Zierikzee. Ondertrouwd: M. M. van Gessel en A. Rentmeester, 's Heerenhoek; T. Guelenaere en L. Smolders, Aardenburg- Terneuzen. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Ned. 1947 Dollarlening 1947 92% Invest. Certif. 94% Ned. 1962-64 cum. 94% Grootboek 1946 92% 3% K. Olie '50 110% C. H. Ihd. Bk. 42% Nat. Handelsbank 96% Ned. Handel Mij. 148% A. K. U. 149 Bergh's Jurgens 258 Berkél's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do-6 96% 115% 157% 107% 148 150 172% 205" 159% cum. pref. wd. 137% Unilever 174% Wilton-Fijenoord 159% Biliton Ie rubr. 238 Biliton He mbr. 175 Dordtscht Petr. 286% Dito pref, 298 93% 92 94% 95% 93 110% 42% 96% 149% 149 258% 117 157% 108 149 150% 172% 209 159% 137% 173% 158% 174% 2%% Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Hall. Am. Lijn Java China Jap.lijn Kom. Boot Kon. Paketvaart Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Onjmeren's Sch.v. Stoomv. Mij. Ngd. H. V. A. J ava Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Müller Ca. Amsterd. Bank Escompto Bank 308% 308% 306% 306% 488 488 77 77%L 80% 81 58L 27L 77 40 82% 57 27L 77 39B 127% 126% 113% 130 130 103% 103% 117% 117% 119 118% 151% 149% 135% 134% 80% 33% 77% 15% 93% 67 57 166 163% 163 57 57 80% 33 76% 15% 93 67 56 164% Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Intematio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Hudson Motor Inem. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel North. Am. Cities Service Cant. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York- Centr. 152% 152% 163% 163 71% 71 93 92 131% 131 15% 15% 50% 41% 40% 41% 54% 54 87% 64 67% 67% 17% 17 44% 44% 78% 79 45% 46% 27% 27%exd. 41% 41% 23% 22% 95% 96 61%B 61% 65% 66 60% 61% 73% 74 22% - 28 6 22% 23

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 5