Gromyko doet of Karl Gruber lucht is* PRIN-EXPELLER INSCHRIJVINGSFORMULIER Noord-Korea verwerpt vredesvoorstel. SmL ut oJdoMte Van 'd Ce. tot UoriteniMe, Van Huilt tol aan Qad^and betalen Nederlands orgel voor Ned* Herv* Kerk in Londen* 7erneuzen. Zware straf voor hotelhouder te Breskens* KERK C. B, T* B* in Oost-Z*-Vlaanderen bijeen* VAN MARKT en veiling DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Vrijdag 19 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina t Rusland en het Oostenrijkse vredesverdrag. België en Luxemburg steunen Frankrijk inzake Tunis. Dr Gruber, de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, heeft plaats mogen nemen aan de vergadertafel van de politieke commissie der Ver. Naties, daar deze commissie zich op het ogenblik bezig houdt met het Oostenrijkse vredesverdrag. Maar de Russische afgevaardigde, Gromyko, en zijn collega's uit de satellietstaten doen alsof_ hij er niet zit. „Wij zullen bij het debat aanwezig zijn, maar wij zeggen niets!" zo verklaarde Gromyko grimmig. „En wat er ook besloten wordt wij zullen aan de uitvoering ervan niet meewerken. Want de Ver. Naties hebben niet het recht zich in deze zaken te mengen!" Zo ligt er thans op deze vergadertafel een Braziliaans voorstel om een beroep te doen op de grote mogendheden haar belof ten aan Oostenrijk na te komen maar wat geeft het of men daar instemming mee wil betuigen als één dier mogendheden van te voren verklaart dat hij niet wenst mee te doen. En wat baat de dringende redevoe ring van Karl Gruber (zelfs als daarin een bedekte bedreiging wordt geuit dat zijn volk het gesol moe is), als Gromyko net doet alsof er helemaal niet gesproken wordt! Gromyko zelf was fel. „Deze bespreking hier helpt niets!" zo zei hij. „Integendeel, hierdoor zal de gehele zaak slechts inge wikkelder gemaakt worden. Deze kwestie is alleen op de agenda geplaatst om de openbare aandacht af te leiden van de werkelijk dringende problemen, zoals de ontwapening en een 'verbod op atoomwa pens". Heel wat gematigder was de En gelsman Llyod. Hij zei, dat de Westerse landen nog altijd bereid zijn met de Sowjet- Unie te praten over het vredesverdrag, echter op voorwaarde, dat de op de agenda te plaatsen punten inderdaad iets met dat verdrag te maken hebben! (Zoals bekend hebben alle pogingen om tot overeenstem ming te komen tot dusverre schipbreuk ge leden, doordat Rusland allerlei voorwaar den stelde, die niets met Oostenrijk te ma ken hadden. Zo b.v. de regeling van de kwestie-Triest!). TUN -N DE ALGEMENE ERGADERING. De algemene vergadering heeft zich be zig gehouden met de kwestie-Tunis. Er ls een resolutie aangenomen, waarin beide par tijen wordt gevraagd zich te onthouden van alle daden die de spanning zouden kunnen verhogen. Tevens wordt de hoop uitge sproken ,dat zij onverwijld hun besprekin gen zullen voortzetten. De onderhandelingen dienen er op gericht te zijn de Tunesiérs In staat te stellen het bestuur zelf in han den te nemen. De resolutie kreeg 43 voor stemmers, landen onthielden zich, België en Luxemburg en Zuid-Afrika stemden te gen. De Indische resolutie. Radio-Pjongjang heeft bekend ge maakt, dat de Noordkoreaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Woensdag aan de voorzitter van de algemene vergadering der V.N., Lester Pearson, een boodschap heeft gezonden waarin' verklaard wordt, dat Noord-Korea het plan van India voor de vrede in Korea zal verwerpen. Pearson had op 5 December aan com munistisch China en Noord-Korea ge vraagd of zij het Indische voorstel wilden aanvaarden. Volgens radio-Pjongjan wordt in de Noordkoreaanse boodschap gezegd, dat het voorstel van India het standpunt van de V.S ondersteunt en derhalve niet aan vaardbaar is voor Noord-Korea. Verder wordt gezegd, dat dit het geval zal zijn met elke resolutie, die door de assemblée der V.N. zonder deelneming van Noord koreaanse afgevaardigden wordt aangeno men. Een rechtvaardige regeling, aldus be sluit de boodschap, kan slechts tot stand komen met medewerking van beide par tijen in de strijd op Korea. DE RECHTEN VAN DE VROUW. De sociale commissie heeft een con ventie voor de politieke ree. ten van de vrouw aanvaard. Volgens dit ont werp zal de v-ouw in alle verkiezin gen haar stem kunnen uitbrengen en gekozen kunnen worden. De commu nistische en verschillende Arabische landen onthielden zich van stemming. Tegenstemmers waren er niet. Dienstplicht voor jonge Amerikanen in Frankrijk. De Franse Nationale Vergadering heeft met overweldigende meerderheid een wetsontwerp goedgekeurd, dat jonge Amerikanen, die één jaar of langer in Frankrijk wonen, verplicht zich voor dienstneming in het Franse leger te mel den, waar zij achttien maanden onder de wapenen zullen worden gehouden. Het wetsontwerp, dat door een der af gevaardigden als een „vergeldingsmaat regel" werd beschreven, is met hand opsteken aangenomen. De wet zal slechts betrekking hebben op buitenlanders tussen achttien en een half jaar en 25 jaar uit landen, die Fran se inwoners eveneens verplichten dienst te nemen. Dit geldt in feite slechts voor Amerika, dat sinds 1951 een dergelijke wet bezit. PRESTO-PRESTO! Wat Pieter en Karolus dan wel zagen Ja, iets heel vreemds- In de kamer stond op enige afstand een vleugel. Dat is nog niets bijzonders. Maar midden uit de vleugel staken een paar benen, toebehorend aan een manspersoon wiens hoofd onder het instru ment uitkwam en die de twee onverwachte bezoe kers nu niet direct vriendelijk aankeek. „Goeie middag meneer", groette Pieter. Deze opmerking van de jongen, hoe goea overigens ook bedoeld, had echter de zelfde uitwerking als een lucifer bij een vat buskruit. „Allegro, Fortisimo, Pres tobrulde de man en wurmde zich ondertussen uit zijn benarde positie. Forto fortowat een vertoningschetterde hij vervolgens en kwam met grote passen op de kapotte paraplu af. „Wat betekent dit, kwaaie apenIk ben van schrik dwars door mijn mooie vleugel geschotenmijn arme mooie vleu gelPieter voelde, dat hij iets moest zeggen: „Ik speelde vioolen.... toen kwam de watersnooden.... toen hingen we in de luchten.... toen vielen we door Uw dak„Ja meneer", vervolgde Karolus. „Pieter speelde viool, zo mooizo verschrikkelijk mooidat ikiken toen begon de kraai weer te huilen. „Hou op schreeuwde Pieter. „Stop met dat gegrien, an ders loopt de hele boel weer onder water Ingezonden Mededeling (adv.) Verkrijgbaar in Apotnekeo en Drogisterijen In Bols ward, „het hart van Europa" zoals de bewoners zelf met trots zéggen, is het gemoedelijk toegegaan tijdens de verkiezingen voor of tegen de eenheid van Europa. Men leverde er het bewijs, dat ook bij eenheid de „eigen cultuur" van het land niet verloren behoeft te gaan: de heren van het stembureau lepelden met graag te de oud-vaderlandse kost: erwtensoep. In Juni 1953 conferentie van Britse Gemenebest. Minister-president Churchill heeft Woensdag in het Lagerhuis medege deeld, dat er in Juni van het volgende jaar, onmiddellijk na de Kroning van koningin Elizabeth, weer een bijeen komst van ministers-president van het Britse Gemenebest zal worden gehou den. Op deze conferentie zullen de mi nisters een rapport kunnen bestuderen over de vorderingen, welke gemaakt werden met de uitvoering der plannen voor het bereiken van stabiliteit in het sterlinggebied, over welke plannen zij het op de jongste economische confe rentie te Londen eens zijn geworden. Op dat tijdstip zal Engeland ook met Europa en de Verenigde Staten de voorstellen van het sterlinggebied hebben besproken voor een grotere ontwikkeling van 't Britse Gemenebest en uitbreiding van de wereldhandel. Bij Rovigo in de Noord-Italiaanse Po-vlakte wordt een nieuw dorp ge bouwd, dat „Oslo" zal heten omdat 't zal bestaan uit pasklare huizen die in Noorwegen zijn aangekocht voor gel den, na de overstromingsramp aan 't Noorse Rode Kruis geschonken, aldus meldt de Unesco. Apotheek van gearresteerde arts vernietigd. De volledige apotheek van de arts O. te Berkel, die zoals bekend is, wegens ver denking van moord op zijn echtgenote in arrest wordt gehouden, is gisteren op last van de geneeskundig hoofdinspecteur vernietigd. Zoals men zich zal herinneren, waren bij het onderzoek in een groot deel der aanwezige geneesmiddelen sporen cyaan kali aangetroffen. In de apotheek werd 'n fles zwaar vergift aangetroffen, die ver moedelijk nog uit de praktijk van de vorige dokter afkomstig is, waarmede de dader zonder dat hiervan sporen zouden zijn achtergelaten, ook het slachtoffer had kunnen vermoorden. Advies van de commissie voor de vacantiespreiding. De algemene commissie voor de vacan tiespreiding heeft besloten de collectief sluitend bedrijven van advies te dienen bij het vaststellen van de vacantieweek 1953. Zo wordt aanbevolen de vaeantie in de provincies Noord-Holland en Drente vast te stellen van 13 tot 20 Juli. Voor Groningen, Friesland, Overijssel, Gelderland, Utrecht en een deel van Z Holland zou de vacantia moeten vallen van 20 tot 27 Juli. Tenslotte wordt ge adviseerd de vacanties in Noord-Brabant, Zeeland, Limburg en bet deel van Zuid- Holland dat geen vaeantie heeft van 20 tot 27 Juli te bepalen op de week ven tot 10 of van 10 tot 17 Augustus. K.B raad Prof. dr J. E. de Quay is bij benoemd tot voorzitter van de voor de emigratie. Het Sowjet-partijblad „Prawda" heeft een nieuwe hoofdredacteur. Het is Dmitri Sjepilof, een volwaardig lid van het nieuwe centrale comité van de Sowjet-Russische communistische partij. Hij volgt L. F. Hitsjef op, Hiermede geef ik me op als abonné op het TEEUWSCH DAGBLAD" en wens de nog ^schijnende nummers vóór 1 Januari 1953 gratis te ontvangen. per week 'k wil per maand per kwartaal Naam Adres Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. De orgelbouwer W. van Leeuwen te Kleiderdorp heeft van de kerkeraad der Nederlands Hervormde gemeente te Londen opdracht gekregen voor de bouw van een orgel in de nieuwe kerk in Austin Friars. Het was zeer moeilijk van de Engel se autoriteiten hiertoe de vereiste ver gunningen te verkrijgen. Daar de Ne derlands Hervormde Kerk te Londen de oudste Nederlandse protestantse ge meenschap is en derhalve een zeer bij zondere positie inneemt, heeft de En gelse regering tenslotte, bü wijze van hoge uitzondering, de deviezen voor de bouw van dit orgel ter beschikking ge steld. Het orgel zal 24 sprekende registers tellen, verdeeld over rugwerk, hoofd werk, en pedaal; de bouwer en de or- geldeskundige zullen er naar streven dit orgel een representatief voorbeeld te doen zijn van de Nederlandse orgel bouw der laatste jaren. Het instrument zal geleverd worden in het einde van 1953 of het begin van 1954. Aanleg van riolering te Oostburg. Gisteren werd op het gemeentehuis te Oostburg namens B. en W. door het inge nieursbureau VaA Hasselt en de Koning aanbesteed het leggen van een riolering te Oostburg ter lengte van ong. 350 m. De uitslag was: P. Huberts, De Bilt f35.200; M. Wandel, Souburg f26.280; H. Bunschoten, IJzendijke f 34.324; J. en K. den Oude, Biervliet f28.895; P. Molet, Hoofdplaat f33.800 en Van de Zande en de Exter Breskens f30.000. Het werk is is gegund aan de laagste inschrijver. ONGEVAL. Dinsdagmiddag heeft de 50-jarige rbeider G. D., werkzaam bij de Ter- juzense Scheepsbouw Mij, zijn benen akneusd, doordat hij terecht kwam nder enkele verschuivende ijzeren .aten. Bij een poging zich in veilig- .id te stellen, brak hij ook nog een m. .TRANCHEMENT herkiezing kerkvoogd. Tot kerkvoogd ue Ned. Herv. Gemeente is gekozen de -er J. F. Poissonnier. sollicitanten. Voor de vacante betrek- „ïg van gemeente-ambtenaar gaven zich j sollicitanten op. uiS meente-avond. In het jeugdgebouw -r .led- Herv, Kerk heeft de heer W. J. -jtnoff, nadat ds L. P. W. Groenveld de -ond geopend had, verteld over het „i'K van de Protestantse Vereniging van -epralijders „Bethesda" in Suriname. De lepra of melaatsheid was een ongenees lijke ziekte tot er in 1946 een geneesmid del gevonden werd. Doch> er-.gingen nog. jaren overheen, voordat de lijders hier aan genezen verklaard konden worden. Met een kleurenfilm, die het leven weergeeft van een jongen die ook be smet was met lepra, totdat hij genezen was, werd deze avond besloten. ZAAMSLAG Ingebruikname gerestaureerd orgel. Naar wij vernemen zal het orgel van de Ned. Herv. Kerk morgenavond om 6 uur in een samenkomst met de gemeente op nieuw in gebruik worden genomen. Het orgel werd gebouwd in 1867 en was aan een grondig herstel toe. Reeds in 1949 werden plannen gemaakt tot restauratie, doch door allerlei oorzaken duurde het tot midden 1952 eer men met de werk zaamheden kon beginnen. Het kerkbe stuur besloot niet alleen tot restauratie over te gaan, maar ook tot uitbreiding. Het werk werd uitgevoerd door de Fa. van Leeuwen te Leiderdorp. Alles is in het werk gesteld om de in gebruikname nog voor de komende Kerstdagen te doen plaats vinden en dit is ook gelukt. De verdere afwerking, die nog gedaan moet worden aan het front j enz., zal na de Kerstdagen gebeuren. In de samenkomst zal de voorzitter van de kerkvoogdij, de heer J. W. Kusee het orgel overdragen aan de kerkeraad en zal door ds Jansma aanvaard worden. De heer A. Kousemaker uit Goes zal het orgel bespelen. KANTONRECHTER TE OOSTBURG. De voornaamste zaak, die Donderdag in de zitting van het kantongerecht te Oostburg aan do orde kwam, was die tegen de hotelier M. A. H. de M. te Breskens, die onder meer ten laste werd gelegd, dat hij enige tijd geleden in zijn horecabedrijf twee Franse meisjes van resp. 14 en 18 jaar in dienst had gehad, die 16 uur per dag in touw moesten zijn. Zij mochten al leen de R.K. kerk bezoeken en slechts op aanvraag met hun familie corres ponderen. Zij ontvingen nooit de order, dat zij hun werkzaamheden op moesten houden en wer den meestal, met een duw in de rug aan gespoord de werkzaamheden voort te zet ten. Op het laatst huilden de meisjes van vermoeidheid. Verd. meende, dat al deze beweringen onjuist waren en dat één der meisjes gaar ne in zijn zaak wilde terugkeren. De kantonrechter, mr van Meerdijk, noemde het schandelijk om personeel op een dergelijke wijze af te beulen. Twee po- litiegetuigen verklaarden, dat een proces verbaal met behulp van een tolk opgemaakt was volgens verklaringen van de meisjes. Door verd. was aan geen enkele der so ciale voorschriften voldaan. De ambtenaar van het O.M. eiste in deze zaak een hele serie boeten tot een gezamenlijk bedrag vap f 500. De kantonrechter zei nog achting te heb ben voor verd. omdat hij zijn zaak op wil de bouwen, maar dat de M. zich moest schamen voor de manier waarop hij met deze meisjes te werk was gegaan. De uitspraak was vier weken hechtenis voorwaardelijk met de proeftijd van twee jaar en totaal f 500 boete, subs. 250 dagen hechtenis. ending AANBESTEDINGEN Te New-York zijn twee Nederlandse matrozen aangehouden, de 26-jarige A. Kooren en de 18-jarige J. J. van Rijn, die htm schip in de steek hadden ge laten en al enige tijd clandestien in de Verenigde Staten vertoefden. Gemeentehuis te Biervliet. Gisteren werd aanbesteed het bou wen van een gemeentehuis te Bier vliet. Ingeschreven werd als volgt: B. Bolssens, Clinge f 55600; A. de Bruyn, Clinge f 55830; T. Bolssens, Clinge f56000; W. F. Christiaansen, Vlissingen f 56429; C. de Ruisscher, Hoofdplaat f 57625; Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f 57700; J. de Bliek, Schoon dijke f 58700; Gebr. v. Steenbergen, Philippine f 58900; Gebr. Kriekaart, Hengstdijk f58900; F. J. Leenhouts, Sluis f 59920; P. F. Voet, Kloosterzande f60200; V. Verstrate, Hoofdplaat f 61725; Th. Dieleman, Hoofdplaat f 65884. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Geboren: Yolanda Maria, d. v. de fam. A. v. d. Graaf-Wullems, Sas van Gent. Overleden: L. Uijl, Haarlem. Onze houding in deze moderne tijd. In de Woensdagmiddag gehouden ledenvergadering van de gewestelijke afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen In „Pro Rege", onder voorzitterschap van de heer C. de Putter uit Axel, heeft de heer T. Stol, leraar aan de Chr. Landbouwwinterschool te Middelburg, een rede gehouden over „Onze houding in deze moderne tijd", Spr. wees op verschillende kenmerken en symptomen van deze tijd, zoals neutraliteit van de staat. Bij de discussie, die hierop volgde, kwam ook de P.B.O. ter sprake. Spr. constateerde als een der ken merken van deze tijd de „Auflrlarung" (de verlichting), hetgeen te herleiden is tot ongeloof. Het kwaad ls nog slechts een onvolmaaktheid, iets wat nog niet tot ontplooiing is gebracht. MATERIALISME. Rationalisme, technisch kunnen en economisch denken geven een prac- tisch materialisme. Het denken is op het aardse gericht en het economische heeft de voorrang verkregen, zelfs de Zondagsrust moet daarvoor wijken: men denkt alleen aan bankbiljetten, dus niet meer eschatologisch en in zijn waan denkt de mens dat hij de wereld zal beheersen. Een tweede symptoom dat hieruit voortvloeit, is het relativisme. Men ziet b.v. naar de rechtspleging, waar Gods wet niet meer heerst, de straf een paedagogisch middel is en het kwaad wordt goedge praat. Zodoende is alles betrekkelijk en zijn de normen kwijtgeraakt. Dan is er de machtige worsteling van de staat en de staats-idee. Wij moeten ons persoonlijk verantwoorde lijk stellen voor onze naaste en daar voor bidden, leven en denken. In de christelijke gemeenschap dient de broeder de hoeder te zijn. Hiertegen over vieren egoïsme en individualisme hoogtij en de gevolgen zijn verschrik kelijk, want dit ontbindt de samenle ving. Dit heeft men ingezien en mach tige stromingen willen ingrijpen (so cialisme, communisme, nato-socialis- me) en meestal greep men naar de staat om die te dofin ordenen, doch dit loopt uit op totaliteit van de staat en massificatie is een ramp. De ware ge meenschap kan alleen wortelen in Je zus Christus als de Grote Levensver nieuwer; dit komt niet alleen door de P.B.O. NEUTRALITEIT VAN DE STAAT. Een ander kenmerk van deze tijd is: de neutraliteit van de staat: met de verlichting is het godsdienstig begrip van het politieke erf verdwenen. Doch de ware eenheid is te vinden in Gods Woord, vóór de zondeval en het enig fundament voor normatief gezag is Jezus Christus en wij kunnen niet God dienen en de Mammon. Wat kunnen wij hiertegen doen? Vroeger hebben de monniken al thans vóór het verval later de Cal vinisten zich teruggetrokken. Wij die nen volgens de Bijbel een zoutend zout te zijj. Principieel is isolement ver eist, doch tactisch en practisch dienen wij door organisatie onze roeping te vervullen. Chr. partij-vorming, pers, school en radio hebben zegenrijk werk verricht door chr. infiltratie. Aan de Chr,. vorming bij het onderwijs dient meer aandacht besteed. Wij moeten alle onderwerpen bezien in het kruis van Christus en niet teveel op ons klein getal letten. In ons isolement (het Evangelie) ligt onze kracht. De C.B.T.B. in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren is een Gideonsbende, die de wa penrusting Gods heeft aangedaan. Als u het Paulinische woord verstaat: „als ik rwak ben, dan ben ik machtig", dan kunt u de naam van Christus uitdra gen, ook tot her-kerstening van het agrarische volksdeel van O.-Zeeuwsch- Vlaanderen. P.B.O. TER SPRAKE. Bij de discussie kwam ook de P.B.O. ter sprake. De heer de Putter zei hier over: Deze komt er toch, hetzij bij alg. maatregel van bestuur hetzij door een wet Als het georganiseerde be drijfsleven deze zaak niet in handen neemt, zal de regering ingrijpen. Door de zes organisaties wordt nog steeds over de problemen onderhandeld. Geref. - rk. Bedankt voor Zuid-Beijerland, S. v. Bekkum te Geissen, Oud- en Nieuw- kerk. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Beroepen te Hilversum, G. Hagens te Schipbroek-H"'-gersberg; te Voor burg, B. Geuchies te Wapenveld. DE VERZILTING VAN DE BODEM (Vervolg van pag. 1) ZEELAND. Plannen van een dergelijke strek king zijn ook voor Zeeland denkbaar. Het drie-eilandenplan en de afdam ming van de Oosterschelde leveren echter vele moeilijkheden op, niet alleen voor de scheepvaart en de oestercultuur doch ook voor de wa terlozing van de industrieën in Ber gen op Zoom. Er zijn nl. nog andere mogelijk heden. De minst aanvaardbare is zich neer te leggen bij de verdroging van de gronden, de boomgaarden te kap pen en rogge te gaan telen! Vervol gen kan men de verdroging bestrijden door groenbemesting en/of profiel verbetering, of door het vasthouden van het in de winter gevallen water. De beste methoden achtte spr. ech ter wel de inrichting van bestaande kreken tot zoetwaterreservoirs. Dit zou kunnen worden verwezenlijkt door een deel van de winterbemaling hierop te richten, teneinde de zgn „waterschijf" 1 meter hoger te maken dan 't huidige peil. In zijn lezing vertelde prof. Hel- linga voorts nog, dat in ons land 20.000 buizen zijn geslagen om op da hoogte te komen van de diepte van het grondwater. De resultaten van dit onderzoek zulle i verwerkt worden in een bodemkaart. Ir Stolp vertelde vervolgens over het werk van de commissie in Zee land nog het een en ander. Men is hier op het landelijk onderzoek vèr vooruit. Een zout-karteringsrappori zal binnenkort ve: :chijnen. In Schou- wen-Duiveland eft men in de zilta streek rond Ouwerkerk, door diepe detailontwatering reeds goede resul taten bereikt en er zijn ook plannen voor Tholen. In de buurt van Lewedorp heeft men voorts belangrijke proeven geno men met het onttrekken van zoet water uit de bodem voor beregening van de gewassen. Deze proeven zijn ten volle geslaagd en er bestaan plan nen om bij Kapelle dezelfde proeven te nemen. ST. ANNALAND, 18 Dec. Uien mid del 20,2920,01, bonken 19,49, drielin gen 28,73, picklers 35,53. Alles per 100 kg. Aanvoer 45 ton. SCHERPENISSE, 18 Dec. Uien mid del 20,04, bonken 19,49. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. Nagekomen Advertentiën Hiermede vervullen wij de treu rige plicht U het overlijden be kend te r-.zken van onze gepen- sionneerde filiaalhouder, de heer AARNOUT KLAP, welke, gedurende tal van jaren, zich met grote ijver en trouw heeft gewijd aan de hem opge dragen taak. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinne ring en hoge ere blijvt voort leven. Directie en Personeel der firma GEBRS DE JONGH te Goes. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 94 Dollarlening 1947 93 Invest. Certif. 94# Nedcrl. 1962/64 cm 94# Grootboek 1946 3# Kon. Olie '50 112 C. Hand. I. Bk. 42# Nat. Handelsbank 97 Ned. Handel M ij 147# A.K.U. 152 Bergh'8 Jurg. 259 Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philip's Gloeil. Unilever Do. 6% cum. 115# 157# 109 148 150 174 202 159# 174# pref. wd. 137 Biliton I rubr, Wilton-Fijenoord 160 Biliton H rubr. 170 Dordlsche Petr. 291# Dito pref, 304# II Kon. Olie 312# 310# Dito, onderaand. 311 309 94# Moeara Enim 497# 76# 490 94# A'dam Rubber 75# 93# Bandar Rubber 82# 82 111# Deli Bat. Rubber 83 81# 43# Kendeng Leinboe 60L 59L 96# O. Java Rubber 28L 27L De Oostkust 78# 150# Serbadjadi 38# 38 258 Holl. Ara. Lijn 128 217# 96L Java China J. Lijn 114 115 115# Kon. Boot 131 131 158# Kon. Paketvrt. 105# 103# 110 Kon. Rott Llody 118 118# 148 Ommerens Sch.vrt. 150 e— 150# St. v. M. Ned. 136# 136 171 H.V.A. 80# 81 204 Java Cult. 33# 34 158# 173# Vorstenlanden 15# 78# 15# N.I.S.U. 77# Deli Bat. Mij. 90# 91 137 Deli Mij. 66# 65# Senembach 56 56 158 Müller Co. 164 165 171 Amsterd. Bank. 161# 161# 288# 303# Escompto Bank 59 58# Rotterd, Bank 149 150# Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Intern atio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Xennecott Rep. Steel Stands Brands U.S. Steel North Am. Cities Service Cont. Oil Ghilips Oil Tide Water Shell Union Baltimore Miss K Texas New York Ccntr. Pennsylvania Canadian Pac. 59# 22# 21# 71# 72# 25# 26#

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 7