MA jaarlijkse algemene vergadering van het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Landbouwjongeren leerden spelenderwijs vergaderen Middelburg Goes. Maandag 15 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In 1951 werd f 1.331.286 betaald. De heer M. Zwartepoorte te Goes als bestuurslid gekozen. Het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland bield Zaterdagmiddag in „Be Prins van Oranje" te Goes zijn jaarlijkse algemene vergadering onder leiding van zijn voorzitter mr H. B. Bouwman. Door de leden-ve*.egenwoordigers werd in de plaats van wijlen de heer J. Pie- terse tot bestuurslid gekozen de heer M. Zwartepoorte te Goes. De administrateur, de heer J. Meijers, nistrateur en zijn staf van personeel goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de losmaking van ons fonus van de Hon. Ned. Mij t.b.v. de Geneeskunst. Hiervoor was de heer de Vos. vertegenwoordiger van het hoofd bestuur der federatie ïviij Ziekenfondsen, uit Utrecnt overgekomen. Spr. deelde o.a. mede, dat het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland, evenais aiie Mij Zieken fondsen m de lande, destijds zijn opge richt uoor de Kon. Ned. Mij t.b.v. de Ge neeskunst, welke daardoor medezeggen schap had, doch daarvan nooit georuik heeit gemaakt. Het door de leden en me dewerkers op democratische wijze sa mengestelde bestuur heeft steeds het fonds beheerd doch had voor zeer bij zondere handelingen de goedkeuring no dig van genoemde Maatschappij. Het fonds krijgt' nu eigen statuten en daar mede reeaispersoonjujkheid, waardoor het niet meer aihankelijk is van derden. Nadat de heer de Vos nog verschillende vragen Uhd beantwoord, werd tot losma king besloten. Zoais reeds eerder is bekend gemaakt zal de premie voor de verplichte-verze kering per 1 januari 1953 tot 4 pet. van het loon worden verhoogd. Werkgever en werknemer dragen daarvan ieder de helft. De premie voor de vrijwillige-ver- zekering zal niet verhoogd behoeven te worden daar voor 1953 ook weder sub sidie door het Rijk is toegezegd. Het fonds zal op 1 Januari 1953 uitbrei ding ondergaan door de opheffing van het fonds der Ned. Spoorwegen, waar door de leden van dat fonds naar de Al gemene Ziekenfondsen zullen overgaan. liciute net jaarverslag en de rekening over 1951 toe. Uit ue_^ .nukken blijkt, aai het genndaeid aamai verzekeren geuu- renuo dat jaar 44.409 bearoeg, een stij ging ten op„.onte van JBoU-mei idlö per sonen of t,ó pet. in de loop van isol weruen ais verpiicnt-verzekcaeu bijge schreven nu personen, waaraoor het 10- taai-aautal van aie groep steeg tot 32.734. Vrij wiing-verzekerd waien n. i2o perso nen n.öeii lr.uji in lbou. iveze vermuiae- ring is net gevOig van nei onder oe ver- pnente verzekering orengen van de z-g. „ren.etrekkers welke maatregel glom invioed uuoerenae op ue financiële re sultaten der beiae verzekeringsgroepen. De ouden van dagen neooen ais regel meer geneeskundige ump notug. \oor de verpuente verzekering werd in rsor 19/0.oze.z9 uitgegeven, aai is ge- miu„eid i 2s,„o per verzekerue. ue kos ten uer vrijwillige verzekering oeuroegcii f3uj.ioO,S9 oi gemiddeld I3u,o4 per ver zekerde. Door deze laatste groep ver zekerden werd aan premie opgebraent f3ba.5UV,37. Du de verder verstrekte gegevens blijkt dat o.a. werd uitgegeven voor huisarisen- huip f 242-UüU,voor genees- en ver bandmiddelen fl82.QU0,voor specialis tische huip 1Z33.U0U,voor tanuneeikun- dige huip f i-B.UQO,en voor ziekenUuis- verpiegmg x Ztto.OOO,Alleen door de apenlegers in Goes weraen voor bijna 1U.UUU verzekerden uit deze gemeente ruun 45.UÜU recepten klaargemaakt. Voor röntgenfoto's en -oestranng werd in rekening gebracht f82.700,Door de tandartsen werden 28.190 vullingen ge legd en 1244 gebitten afgeleverd. Aan ue Sticnting Scnooltandverzorgmg weid voor de verzekerden f 3,7b per leerling bijgedragen, totaal f7 065, Hr werden 2574 patiënten in een zie kenhuis opgenomen, dat is 5,8 pet. van alie verzekerden. Ze werden er tezamen 36 371 dagen verpleegd. Ook in de aan- schaifingskosten van kunstbenen en -ar men, ortnopaedische scnoenen en ortho- paeaische steuncorsetten werd een be langrijke tegemoetkoming verstrekt even als in de kosten van ziekenvervoer, dit laatste in 1671 gevallen. De exploitatiekosten behepeffl engevear 10 pet. v»n de uitgaven. Medegedeeld werd dat «ie tegemoetkoming in de kos ten van sanatoriumverplegmg onlangs voor de vrij willig-verzekerden is ver hoogd tot f 6,— per verpleegnag. Per pa tiënt wordt, daar de gemiddelde ver- pleegduur ongeveer anderhalf jaar be draagt, door net fonds üierm bijgedragen 13270,benevens de in de meeste ge vallen daarbij komende kosten der mo derne en tevens dure geneesmiddelen. De jaarrekening werd na deze uitvoe rige toelichting, onder dank aan de admi- Opening herbouwde O.L.-schooI te ColijnspIaaL Volgende week Zaterdag zal de opening plaats vinden' van de her bouwde Openbare Lagere School te Coüjnsplaat. De opening wordt ver richt door de Commissaris der Ko- nmgin in de provincie Zeeland, jhr mi A. F. C. de Casembroot. VOETBAL. Meeste wedstrijden afgelast. De meeste wedstrijden moesten Zater dagmiddag afgelast worden. In de eerste klasse versloeg Arnemuiden I V.C.K. I met 42. In de tweede klasse C boekte Colijnsplaatse Boys H een 41 overwin ning op Wemeldinge H. Arnemuiden staat thans op de tweede plaats. KORFBAL. De beslissingswedstrijd voor de promo tie naar de 2e klasse van de Zeeuwse korfbalbond tussen Elto en Swift IH, welke Zaterdagmiddag te 's-Heer Arends- kerke zou worden gespeeld, moest op nieuw worden afgelast- De wedstrijd zal nu eerst na Nieuwjaar worden gespeeld. De korfbalwedstrijd voor de promotie naar de tweede klasse tussen Elto en Swift HI welke Zaterdag gespeeld zou worden te 's-Heer Arendskerke moest eveneens worden afgelast. De wedstrijd is nu uitgesteld tot Januari. TRANEN,... TRANEN „Ik begrijp er geen snars van, maar ik zit te spelen alsof ik nooit anders heb gedaan", fluisterde Pieter tegen Karolus en werd steeds moediger. De strijk stok sulde van voor naar achter over de snaren en ontlokte de ene prachtige melodie na de andere uit de viooL De regen kletter- ie nog steeds op de para plu maar noch Pieter noch de kraai trokken zich daar iets van aan. Ze gingen beiden helemaal op in hun muziek. De vrolijke wijsjes zweefden weg tussen de bomen en alle dierlijke bosbewoners spitsten zich de oren en kwamen naderbij. Nieuwsgierig staken ze hun kopjes boven het struikgewas uit en genoten zicht baar. Tenslotte werd het Karolus te machtig. Zijn ondersnavel begon verschrik kelijk te trillen, zodat hij met moeite de grote paraplu vasthield. Toen sprongen hem dikke krokodillentranen in zijn ogen. „Ohhuilde hij. „W.. wat prach tig, Pieterwat mooihu hu, wat verbazend mooi. Daar kan zelfs de nach tegaal niet aan tippen I" De tranenvloed werd steeds erger. Het waren complete watervallen die zich vermengden met de grote regenplassen op de bosgrond. Maar dat was nog niet alles. Ook de nieuwsgierige dieren waren hun tranen niet meer meester en huilden als kleine kinderen. Het water steeg en steeg. Ja, het werd waarlijk een natte bedoening! Ingezonden Mededeling (adv Zonodig grotere provinciale bijdrage voor industrieterreinen. Bij de behandeling van het voorstel van G.S. om bijdragen te verlenen uit de Provinciale kas voor de aanleg van industrieterrein is in de afdelingen gevraagd of een bedrag van f25.000 wel voldoende is. G.S. hebben daarop meegedeeld, dat voor de aanleg van industrieterrein te Kruiningen de bijdrage op f 12.500 moet worden geschat. Voor Terneuzen zou een bedrag van f 15.000 nodig zijn. Het is echter niet zeker, dat deze be dragen in 1953 zullen worden opge nomen. Hoeveel voor Goes nodig zal zijn is nog niet duidelijk. G.S. zeggen toe, dat wanneer blijkt, dat de f25.000 die is uitgetrokken, on voldoende Is, zjj niet zullen schromen het bedrag te verhogen, door een over schrijving uit de post onvoorziene uit gaven. Ook is er gevraagd of voor onder zoekingen naar de mogelijkheid van aanleg van industrieterrein e.d. bij dragen worden verleend. Hierop is ge antwoord, dat wanneer 't rijk subsidie verleend, de provincie dit voorbeeld zal volgen. In de kosten voor onderzoek naar de zoetwaterwinning kan op grond van het voorstel geen bijdrage wor den gevraagd. Sport ill dienst der liefdadigheid. Onder het motto „De sterken voor de zwakken" 'werd in de zomer van dit jaar, zij het op zeer bescheiden wijze, een actie ingezet om door mid del van het organiseren van sportwed strijden het ontspanningsfonas van het bekende kindersanatorium „Zonne veld" wat te verstevigen. Door diverse omstandigheden viel de opbrengst van ae gespeelde voetbalwedstrijden tegen, doen ae initiatiefnemer heeft zich hier door kennelijk niet laten ontmoedigen en in een vergadering, welke dezer da gen te Middelburg met vertegenwoor digers van diverse sportverenigingen weid gehouden, kwam duidelijk tot uitdrukking dat de sportwereld gaarne zijn steentje zal bijdragen voor dit mooie doel. In principe werd reeds be sloten t.z.t. een permanent comité uit de sportwereld samen te stellen, ten einde plannen uit te werken om tot het beoogde doel te komen. Men hoopt daarin vertegenwoordigers van alle takaen van sport bijeen te kunnen brengen om op die wijze practisch alle sportbeoefenaren en Lefhebbers in de egiegenheid te brengen op bescheiden wijze de hierooven aangehaalde spreuk in toepassing te brengen. Uitslag openbare verkoping te Nieuw- en St. joosland. De notarissen M. Oele te 's-Graven- poi er en J L. van der Harst te Mid del. urg hebben Woensdag te Nieuw en buit Joosland publiek verkocht het huis met grote turn en schuur aan de Rijksstraatweg no. 45, kadastraal be kend sectie A, nummer 1030, groot 8 a, 85 ca. aan de heer A. Le Due, kassier te Middelburg voor f 9.250. Uitslagen keuringen van postduiven te Middelburg. De uitslagen van de gehouden keurin gen op de Vrijdag en Zaterdag te Middel burg gehonden postduiven tentoonstelling van de Walcherse afdelingen van de bond van Zaterdagvliegers luidden: Klasse I: 1. J. Sturm, Veere; 2- S. Kod de, Veere; 3. C. Pouwer, Veere; 4. R. Dirven, Middelburg; 5. J. Sturm, Veere. Klasse II: 1. J. Koelman, Veere; 2. W. Wesiveer, Middelburg; 3. J. Cujé, Mid delburg; 4. H. Gastel, Veere; 5. A. de Bue, Gapinge. Klasse III: 1. en 2. A- de Bue, Gapinge; 3, M. D, Walraven, Middelburg; 4. C. Pouwer, Veere; 5. J. Sturm. Veere. Klasse IV: 1. C. Pouwer, Veere; 2. S. Kodde, Veere; 3. A. J. Koeyers, St. Lau rens; 4. A. H. Delmot, Middelburg; 5. L Scheybeler, Middelburg. Klasse V A: 1- E, A. Polvliet, Middel burg; 2. J. de Ridder, Middelburg; 3. X. Scheybeler, Middelburg; 4. P. de Hondt, Souburg; 5. C. M. v. d. Velde. Vlissïngen- Klasse VB: 1. J. de Ridder; 2. Sturm; 3. I. Scheybeler; 4. A. de Bree, Vlissin- gen;; 5. R. Dirven. Klasse VIA: 1. S. Kodde; 2. A. de Bue; 3. A de Bue; 4. A. Rottier; 5. G. Annot, Oostkapelle. Klasse VIB: 1. M. Corstanje, Middelb.; 2. A. Rottier; 3. W. Westerbeke, Westka- pelle; 4. W. Daane, Middelb-; 5. W. M. Walraven Middelburg. Klasse VII: 1. G. Annot; 2. W. M. Wal raven; 3. S. Kodde. Klasse VHI: 1. R, Dirven; 2. G. Annot. EEN VRIEND, DIE MIJ MIJN FEILEN TOONT Wintertijd is vergadertijd. Tal van verenigingen bezinnen zich en dat is uitermate nuttig op hetgeen zij in het komend seizoen zullen gaan doen. Zaterdagmiddag hebben bestuur en leden van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland (L.J.G. en Z.P.M.) in „De Prins van Oranje" te Goes eens nauwkeurig bekeken, hoè men eigenlijkvergaderen moet. Voor deze conferentie, waarin de techniek van het verenigingsleven en de kader vorming werd besproken, had men ais spreker uitgenodigd de paedagoog- psyehoiGOg M. A. Knoop uit Deventer. Hij was „de vriend, die mij mijn feilen toont" en wist zelfs, toen hij na zijn inleiding discussie-groepen vormde, de pers hierin te betrekken en ook dat was, laten we eerlijk zijn, weer eens wat anders. 's Ochtends hebben de streekvoor- zitters de problemen van de afdelin gen in hun streek naar voren ge bracht. De algemeen voorzitter, de heer Ad. Doeleman, heeft eerst een algemene indruk gegeven van wat er leeft bij de leden. Zowel uit zijn be toog, als uit dat der streekvoorzitters bleek, dat er hier en daar nog wel wat hapert. De activiteit van vele leden is miniem, de medewerking van sommige onderen nihil en in tal van verenigingen zijn er kernen, die het werk moeten opknappen. In de dis cussie was men het er over eens, dat de L.J.G. haar opvoedende taak niet i g misverstaan; uitwisseling van ideeën is daarom uitermate nuttig. De heer Doeleman bepleitte deelname aan de volkshogeschoolcursus te Bak- keveen. BIJTANKINGS-INSTECUUT. De heer Knoop, die 's middags aan het woord kwam, onderscheidde twee soorten vergaderingen, n.l. „emotio- r 'le" waarin geen debat wordt ge voerd en die dienen, opdat de aan wezigen de ideeën, die naar voren zijn gebracht, uitdragen en „werk vergaderingen" waarin zuiver ont ledend werk wordt verricht en waar in de mensen wordén voorbereid op de taak, die hen wacht. Een vereniging is ten eerste een machtsapparaat en voorts een, wat hij noemde „bijtankings-instituut", waarin de mensen worden gevormd. De heer Knoop besprak vervolgens de figuur van de voorzitter. Deze heeft uitslui tend een leidende taak. Hij moet po pulair zijn op natuurlijke wijze, be trouwbaar, en geen last hebben van „spreekdrang". De kadervorming be sprekend, drong de inleider aan op regelmatige bijeenkomsten van afde lingsvoorzitters alléén. Bijeenkomsten, waarin zij leren spreken in het open baar. Zo ook voor secretarissen en penningmeesters waarin de eerstge- noemden vertrouwd gemaakt moeten worden met „omgangsvormen op pa pier" en de laatsten bijvoorbeeld les kunnen krijgen van boekhouddeskun- digen. Ook de leden hebben een taak; ze dienen heus niet alleen om geld bij een te brengen. Ze moeten geactiveerd worden; de band Ieren zien, die hen bindt. Ze moeten ook leren luisteren en debatteren. De heer Knoop was van mening, dat dit eigenlijk allemaal al ge leerd zou moeten worden in de hoogste klassen van de lagere scho len en voorts voor de landbouw jongeren ook op de landbouw scholen en landbouwhuishoudscho- len. Hier ligt meteen een taak voor de plaatselijke, provinciale en landelijke overheid. Boven alles staat echter de karak tervorming van de leden aangezien, zo besloot hij zijn betoog, „het hart van de beschaving, de beschaving van het hart is". Hierna werd eén vijftal discussie groepen gevormd, waarin aan de hand van enkele vragen het besprokene op zijn practische waarde werd bekeken. Interessant was ook hier de toepas sing van het Amerikaanse „scoring", waarbij één lid alle fouten optekent, die tijdens een bijeenkomst worden gemaakt en die dan openhartig wor den besproken. Het was een eerlijke manier om „harde noten te kraken" en die maakte, dat deze bijeenkomst een verfrissend bad werd. Uit Zttlcuid'ó, ótedetv Hotelpand wordt landbouwkantoor. Omstreeks Kerstmis zal hotel „De Burg", dat gedurende vele jaren na de brand van 1940 in het pand Loskade 45 was gevestigd, worden verplaatst naar het nieuwe gebouw aan de Groenmarkt. Het huis aan de Loskade is aangekocht door de Coöp. Lnadbouwver. „Eiland Walcheren", die thans vlak hierachter aan de Nieuwpoortstraat haar kantoren en magazijnen heeft. Op de benedenver dieping aan de Loskade zullen worden ondergebracht de afzetafdeling, de boek houding, de monsterkamer en het labora torium. 'welke tot heden in een noodge bouw, 'een barak, waren gevestigd. Ver der komen er een bestuurskamer en een privékantoor. Het bovengedeelte zal als woning voor de directeur worden be stemd en mogelijk als archiefruimte. Het pand zal omstreeks 1 Januari a.s. worden betrokken- De barak zal als Schaftlokaal voor het personeel worden ingericht. Tot heden moet daarvoor een ruimte worden gehuurd. De heer M. Franken ter aarde besteld. Zaterdagmiddag is onder grote belang stelling alhier ter aarde besteld het stof felijk overschot van de op 63-jarige leef tijd overleden handelaar in landbouw werktuigen, de heer M. Franken. Er werd aan de groeve niet gesproken. De heer Franken was, naast de Vrijdag reeds genoemde bestuursfuncties, ook voorzitter van- een commissie ter berech ting van arbeidsgeschillen, bestuurslid van de Vereniging voor Handelsonder wijs en tot kort ook lid van de Rotary- club. Amateurfotografenverenigiag „De Bevelanden" opgericht. Na een inleidende vergadering en een „startavond" is thans te Goes de Ama- teurfotografenvereniging „De Bevelan den" definitief opgericht. Het bestuur bestaat uit de heren J. G- Telgenkamp te Goes, voorzitter, B. van Wingen te Kapelle secretaris en J. J. van der Waay te Goes penningmeester. Op het programma van de vereniging staan onderwerpen als het gezamenlijk beoefenen van diverse takken van de fo- Wat brengt de radio? 50-jarig bestaan van de Chr. Grafische Bond te Middelburg herdacht. Vrijdagavond werd In de Bogard- zaal te Middelburg door de afdelingen Middelburg-Vlissingen en Goes het 50- jarig bestaan van de Chr. Grafische Bond ln Nederland herdacht. De voorzitter van de afd. Middel burg-Vlissingen, de heer J. Marijs, sprak een openingswoord, waarna de bondsvoorzitter, de heer Conjong, een rede hield. Hij schetste de opkomst van de Bond en wees erop, hoe onder Gods zegen de christelijke gedachte veld won. Met dankbaarheid herdacht hij het werk van de oprichters, waarvan hij o.m. noemde, de heren Smit, Wat- tel, Boone en Hoffman. Hij bracht de afdelingsbesturen dank voor het vele werk, dat ook door hen is verricht voor de uitbouw van het werk. Ten slotte wekte hij vooral de jongeren op, hun schouders onder het werk te zet ten. De heer P. Meliefste sprak hierna namens de Chr. Besturenbond te Mid delburg. Hij herinnerde er aan hoe ve len uit de Grafische Bond hun krach ten ook aan het werk van de Bestu renbond hebben gegeven. De herert A. Flipse, J. Marjjs en C. K. Maar- tense werden genoemd als voorman nen van de Chr. Vakbeweging. Ten slotte sprak de heer Meliefste de wens uit, dat de Chr. Grafische Bond in Zeeland een steunpilaar van het C.N.V. zal blijven. Na de pauze vertelde de heer J. B; Oosterwelder uit Amsterdam op boei ende wijze over zijn zwerftochten naar en door Indonesië. De heer Marijs sloot de goedbezochte vergadering met dankgebed. ARNEMUIDEN Kerkelijke verkiezing. In de Ned. Herv. Kerk werd de heer J. Martijn herkozen tot president-kerkvoogd en de heren C. Marijs Czn. en A. Theune Azn. tot nota bel. DINSDAG 16 DECEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Amusementsmuziek; 9.00 Voor de huisvrouw; 9-35 Waterst.; 9.40 „Licht baken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Symphonie orkest; 10.35 Pianoreci tal; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 School radio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30 —12.33 Land- en tuinbouwmed-); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13,25 Amuse mentsorkest en solist; 14.00 Gev. progr.; 14.50 Vocaal dubbelkwartet; 15,00 „Hier Vrij Europa"; 15-30 „Ben je zestig?"; 18.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeilgd; 17.45 Regeringsuitz.: Ir. J. M. Ver hoog „Suriname's bodemgesteldheid"; 18.00 Gev. muziek; 18.20 Sportpraatje; 18 30 R.V.U.: Dr C. J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grond probleem"; KRO: 19.00 Nieuws; 19.10 Ac tualiteiten; 19-15 Uit het Boek der Boe ken", causerie; 19.30 Gram.; 20.25 De ge wone man; 20.30 „De Gravin Catelene", hoorspel; 22.00 Kamerork. en solist; 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7-15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram-; VPRO: 7.50 Dagopening; AV RO: 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9 00 Mor- genw.; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvr.; 9-30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Sopraan en piano; 1200 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuin bouwmed.; 12-33 Voor het platteland; 12 40 Piano en orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Med- of gram.; 13.20 Musette orkest; 13.50 Gram.; 14.00 „Zeg eens, Amerika 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15-45 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 17 50 Mil. vraaggesprek; 18.00 Nieuws; 18 15 Pianospel; 18 30 Lichte muziek; 18.50 „Paris vous parle"; 18.55 Koorconcert; 19 20 Verzoekprogr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr.; 21-15 Lichte muziek; 21,35 „Ik weet, ik weet. wat U niet weet"; 21.50 Tiroïer muziek; 22.30 Med. en gram.; 22 45 Buitenl. overzicht; 23-00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.2024.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram- 12.30'Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gev. muziek; 14.00 Schoolradio; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17-30 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.20 Zangreci tal; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19-50 Syndikale kroniek; 20.00 Omroepork, en solisten; 21.00 Gev. muziek; 21.30 Zangrecital; 22,00 Nieuws; 22-15 Amusementsmuziek; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE-UITZENDING. 20.1521.45 1. Journaal; 2. „Vreemd koffiewater"; 3- Weerber.; Pauze; 4. „Op tea strijde". Leger des Heils-programnw. tografie op werkavonden, samen er op uit trekken om te fotograferen, bespreken van rondreiscollecties van Focus, liet ma ken van een foto van de maand door elk lid over een bepaald onderwerp enz. Zolang de vereniging nog niet over een eigen donkere kamer beschikt zullen de meer gevorderde leden die wel een „doka" hebben, de beginners helpen. Een twintigtal leden gaven zich reeds op en er is nog ruimte genoeg voor veel meer leden, ook voor beginnende ama teurs. De Goese fotohandelaren, die hun volle medewerking gaven bij de oprichting en deze ook voor de toekomst toezegden, tra den toe als donateurs. Dubbel jubileum. Mej. Goedhardt-Paauwe uit de Juliana- straat werkt voor de buitenwacht achter de schermen, maar ze vervult op het po litiebureau alhier een belangrijke functie. Ze houdt n.l. de zaak schoon en zorgt op gezette tijden voor een bakje koffie. Dat doet ze nu al 35 jaar en aangezien ze Za terdag óók 35 jaar gehuwd was, mocht ze zich verheugen op de belangstelling van het gehele politiecorps, dat haar met een servies kwam verrassen- Van B. en W. werd een fraaie bloemenmand aangedra gen. Dr C. Stam sprak voor de A.R. Kiesvereniging. Tijdens de 82ste jaarvergadering van de A.R.-kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" Vrijdagavond in de „Prins van Oranje gehouden, heeft Dr C- Stam een toelichting gegeven op de wijzigingen, die het Centraal Comité voorstelt aan te brengen in de eerste vijf artikelen van het beginselprogramma der A.R.-partij. Dr Stam zette uiteen hoe met tot deze wijziging is gekomen (critiek op het be ginselprogram. enerzijds van de latere G.V.P.-zijde en anderzijds van de „door- braak"-mensen) en hoe men thans' meer dan vroeger de nadruk heeft gelegd op het Koningschap van Jezus Christus, het enige gezag waaraan de overheid haar gezag kan ontlenen. Sprekende over het nieuwe artikel, waarin de taak van de overheid wordi-omschreven en over de afwijkende formulering van prof. Mek- kes, gaf Dr Stam als zijn mening, dat de meeraerheidsformulering voldoende is, zij het dat de gevaren die prof. Mekkes b.v. ziet in de P.B.O. niet denkbeeldig zijn. „Als echter alle Christenen intensief deel nemen aan de Chr. maatschappelijke or ganisaties, is alleen daardoor het gevaar al bezworen!", aldus Dr Stam. Voor de pauze werd bestuursverkiezing gehouden. Bij acclamatie werden de he ren C. van Muiswinkel en R- Zuidema herkozen tot bestuurslid, de heren W. Fraanje en Jacq. de Smit tot leden van de de Staten-Centrale en H.C. van Donk, C. van Muiswinkel en D, J. Rouw tot afge vaardigden naar het Prov. Comité. Tot bestuurslid in de vacature Hoogteijling werd gekozen de heer J. T. Laport Jr, tot lid van de Staten-Centrale in dezelfde vacature de heer A. de Jager-Tolhoek en tot nieuw lid in het Prov. Comité, de heer A. Koole. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental vrijwel constant is gebleven, maar dat de opkomst naar gewone vergaderingen gering is. De pen ningmeester meldde, dat men in bet afge lopen jaar ruim f 300 is ingeteerd; er is nu nog een batig saldo van f 110,86. Geslaagd. Aan de Economische Hoge School te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen Economische Wetenschappen de heer G. van den Berg alhier. BRESKENS Feestavond Vrij Evang. Jeugdorgani satie. Voor de feestavond van de Vrij Evangelische jeugdorganisatie ln het Verenigingsgebouw hield mej. Annie de Munck een Inleiding over 1 Joh. 4, waarbij de bijzondere aandacht werd gelegd op het gedeelte; „Hebt elkander lief". Hierna deden enkele leden een voordracht, waarna de klucht: „Een paardenmiddel" werd opgevoerd. Door de meisjesleden werd tot slot het ta bleau „Advent" gespeeld. Ds Praas sprak een slotwoord. COLIJNSPLAAT A.R.-ldesvereniging. In de eerste ver gadering van dit seizoen van de A.R.- kiesvereniging onder voorzitterschap van de heer J. M. Contant werd het werk voor de wintercampagne 1952 1953 besproken. De heer W. Huige hield een inleiding over „Staatsvorm-Demo cratie". ELLEWOUTSDIJK Verkiezing kerkvoogd. Tot kerkvoogd ln de Ned. Herv. Kerk ls herkozen de heer P. Israël. KORTGENE Voordrachtsavond. Het Nuts-Depar- tement Noord-Beveland gaf in „De Ko renbeurs" te Kortgene een Voordrachts avond, die werd verzorgd door mevr. Enny Mols-de Leeuwe. Het gevarieerde kleinkunstprogramma oogstte veel suc ces bij het talrijk publiek. Raadsvergadering. Zaterdag a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a.: verhoging subsidie der bijzondere kleuterscholen tot f 20 per leerling per jaar; toeken ning subside aan de opleidingscursus van de Rijkskweekschool te Middelburg voor kleuteronderwijzeres, wijziging van het ambtenarenreglement, wijziging van het arbeidsovereenkomstenbesluit, wijziging van de Kinderbijslagverorde ning, vaststelling van het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot f 75.000 voor 1953. OOSTBURG Filmavond Nederlandse Rode Kruis. In hotel „De Eekhoorn" werd de film „Het leven van dr Ehrlich" vertoond. De secretaris van de plaatselijke afd., de heer M. J. Hoste, opende de bijeen komst met een propagandistisch woord. Ter inleiding werden enige korte films vertoond over het werk van het Neder landse Rode Kruis. OOSTKAPELLE Maquette Walcheren. Sedert enkele we ken wordt door een aantal inwoners uit deze gemeente twee avonden per week gewerkt aan de vervaardiging van het door Oostkapelle te leveren onderdeel van de maquette Walcheren. Des Maan dagsavonds kunnen nog enkele personen worden ingeschakeld. De opgaven wor den Ingewacht op het gemeentehuis of bij da heer J- Janse. Dorpsstraat 48. Ouderavond „School met de Bijbel". Op (te ouderavond van de „School met de Bijbel" heeft de heer A. Schout, die sinds 1911 aan de school als onderwijzer verbonden was en 1 Januari a.s. met pen sioen gaat een afscheidswoord gesproken. De heer Schout werd door het hoofd dei- school en namens het bestuur door de heer J. de Kam toegesproken. SCHOOND1JKE Ouderavond. Vorige week werd door de Chr. Schoolvereniging „Johannes", een ouderavond gehouden in de school aan de Koningin Julianastraat. Er be stond voor de ouders gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Door het hoofd der school werden en kele filmstroken vertoond uit het ste nen tijdperk. De belangstelling was groot. WAARDE Ouderavond. Op de ouderavond van de O.L.-school onder leiding van de heer A. Blok, werd door de heer Sant berg een vijftal schoolfilms vertoond over de natuur- en vogelwereld. In de pauze werd het werk der leerlingen be keken. Tot bestuursleden werden ge kozen, in de plaats van de heer A. Blok, de niet meer herkiesbaar was en de heren W. Krijnsen en M. A. van Wéele, de heren Jac. Schrier, H. Blok, voorzitter en A. Dame. Het hoofd der school bracht de scheidende voorzitter een woord van dank en bood hem na mens het personeel een doos sigaren aan. Vergadering C.H.U. In de algemene vergadering van de C.H.U. afd. Waar de werden in het definitieve bestuur gekozen de heren M. A. Allewijn, C. van Houte, A. H. Mol, H. A. Schrier en J. J. Straub. Het ledenaantal is geste gen tot 19 leden. ZOUTESPUI Chr. Landarbeidersbond. In de in de Geref, Kerk gehouden jaarvergadering van de Chr. Landarbeidersbond heeft de heer Vermaas gesproken over de rechten en plichten, strijd en verantwoordelijk heid van de Christen-arbeider. De heer A. Vingerling drong er in zijn rede op aan trouw te zijn en te blijven aan het het gestelde ideaal. De Chr. zangvereniging „Looft den Heer" gaf enkele zangnummers ten beste. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Tot onze grote droefheid is heden zacht en kalm van ons heengegaan, op de leeftijd van bijna 82 jaar, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante, ANTHONIA JOHANNA VREKE, Wed. van de heer M. Grijspaardt. Uit aller naam: C. C. HUIBRESTSE- GRIJ SP AARDT J. HUIBREGTSE. Middelburg, 14 December 1952. Klein-Vlaanderen 17. Liever geen bezoek.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2