vDi omiema Uil Zettand'b óltdm ïlieuw-tfei man alle Eilanden Hervormde kerk van Noordgouwe wordt definitief gerestaureerd. <QDan wp'bwoop PLEEGZUSTER BLQEBWIJN Telefoneren na 9 uur is taboe* DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Goes. Middelburg. Vlissingen. HOESTBUIEN, VAST SLIJM SLUM-OPLOSSEND Dinsdag 9 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Volgens de oorspronkelijke bouw. Fraai monument uit het jaar 1462 zal in oude luister herrijzen. De kerkvoogdij van de Nederlandse Hervormde Kerk in Noord- gouwe heeft bericht ontvangen, dat de kerk in de jaren 1953—1955 gerestaureerd zal worden. De restauratie zal plaats hebben onder lei ding van de heer M. J. J. van Beveren, architect te Middelburg, die ook de leiding heeft gehad van de uitwendige restauratie van 't stad huis van Middelburg. De kerk zal geheel volgens de oorspronkelijke bouw worden ge restaureerd. In tegenstelling met een vroeger genomen beslissing, mag ook de Zuid-kapel worden herbouwd. Noordgouwe zal dus weer in het bezit komen van een kerkgebouw, dat als monument een gave en fraaie vijf-eeuwen oude kruiskerk uniek zal zijn op Schouwen en Duiveland. Verloopt alles volgens plan, dan zal van de kerk, die daar in het midden van het dorp op een verhoogd (kerk hof) staat, omgeven door een gracht met daaromheen de Ringstraat van het dorp met de typisch lage huizen weg geborgen achter een haag van linden, een bijzondere bekoring uitgaan als een toonbeeld van een fraaie bouwwijze uit de Middeleeuwen. Over de kosten moet men niet gering denken. Zij worden thans begroot op f 125.000. De ontvanger van de Her vormde Gemeente in Noordgouwe zal gaarne giften ontvangen van belang stellenden. Zjjn gironummer is 61627. Tijdens de restauratie wordt de kerk in tweeën verdeeld. In 1953 hoopt men het koor en Noordkapel onder handen te nemen. De kerkdiensten worden dan gehouden in het langschip. Het herstel van het langschip en de toren heeft plaats in 1951. In het herstelde koor houdt men dan de diensten. De plan nen voor 1955 zijn het uitwendig her stel van de toren, de aanbouw van een oonsistorie en na afbraak van de oude school de aanbouw van de Zuidkapel. RESTAURATIE-GESCHIEDENIS. Reeds in 1938 werden de eerste plan nen gemaakt om te komen tot restau ratie van de uit 1462 daterende kerk. Er werd een restauratiefonds gesticht. Dank zij legaten en giften groeide dit fonds snel en bleek spoedig een aan vatting van het werk, dat op f 35.000 was geschat mogelijk. In 1939 reeds werd het eerste contact met de minis ter van O. K. en W. gelegd en werd de belofte gekregen, dat over ongeveer 3 a 4 jaar met de restauratie kon wor den begonnen. Maar, zoals in vele ge vallen, kwam de oorlog er tussen. Na de oorlog waren de moeilijkhe den niet minder groot geworden. Tal rijke monumenten waren in de oorlog zwaar gehavend en de urgentielijst werd ontstellend lang. Noordgouwe zou waarschijnlijk pas in 1955 aan de beurt komen en op de restauratiekos ten, geraamd op f 99.000 moest flink bezuinigd worden. Van herbouw van de Zuidkapel en een volledig herstel van de kruiskerk kon geen sprake meer zijn. De volgende jaren brachten geen veranderingen in het standpunt van de regering. Het verval ging met ras se schreden voort en de restauratie kosten namen steeds toe. Door dit verval gedwongen werd daarom eind 1951 door het kerkbestuur door een zgn. voorfinanciering zelf een begin gemaakt met de restauratie van de kerk. Opnieuw hield men bespre kingen met Monumentenzorg. Het re sultaat van deze besprekingen is ge weest, dat men thans definitief kan beginnen met de restauratie van het kerkgebouw. Onlangs beloofde directeur Neher van de P.T.T., dat spoedig (reeds in Octo ber) ook de plattelandsgemeenten des nachts telefonisch doorverbinding zou den 'ir(jgen. Voor vele plaatsen in W. Zeeuwsch- Vlaanderen wat dit een verheugend be richt, daar het na negen uur 's avonds niet mogelijk is te telefoneren, tenzjj men een speciale doorverbinding heeft. Weinigen gelukt het echter zo een doorverbinding te bemachtigen. Aan vragen daartoe worden afgewezen met de mededeling, dat het technisch niet mogelijk is. De oorzaak ligt daarin, dat voor de doorverbindingen zgn. automatische kasten worden gebruikt, welke niet voldoende voorhanden he ten te zijn. Gehoopt werd, nu O. Zeeuwsch-Vlaanderen wordt geauto matiseerd, dat deze kasten vrij komen en ten bate van W. Zeeuwsch-Vlaan- deren, dat eerst tegen 1960 geauto matiseerd zal worden, zouden komen. Helaas blijven deze kasten uit, terwijl de belofte van directeur Neher niet vervuld is. Het it een hard gelag voor de vele betrokkenen, die in deze tijd van tech nische snufjes moeten ervaren, dat het technisch niet mogelijk is na negenen een dokter, een veearts, de brandweer of politie en bijv. de dagbladcorres pondenten hun bladen op te bellen. Vooral voor de buiten de kommen der gemeenten wonenden betekent dit een lastig probleem. Wanneer men bekijkt, dat bijv. Sluis slecht» één kast ter be schikking heeft met dertien doorver bindingen voor alle zakenliedèn enz. en het kleine Zuidzande er twee kan op na houden, vraagt men zich wel eens af of de P.T.T. hiervoor beslist geen oplossing kan vinden. Rectificatie. In ons nummer van Zaterdag j.l. hebben we bij de uitslagen van de Paardenkeuringen te Goes vergeten te vermelden, dat „Charmante van Vredelust", eig. W. de Buck, Melis- kerke, met een tweede prijs is be kroond, in de afdeling Merries, gebo ren 1951, kleine maat. Ingezonden Mededeling (adv.) Uitslag verkoping. Notaris J. L. van der Harst te Mid delburg heeft vorige week publiek verkocht: 1. Het huis en erf aan de Beenhou werssingel, no. 39, kadaster sectie D, nummer 2725, groot 66 c.A., aan de heer J. Louws, timmerman te Middelburg, voor f 1890. 1. Het huis en erf aan de Lange Geere, no. 39, kadaster sectie D num mer 314, groot 99 c.A., aan de heer A. S. Roth, notarisklerk te St. Laurens voor f 1600. slotkoersen amsterdamsche effectenbeurs medegedeeld door de amsterdamsche bank n.v. incasso-bank n.v., goes. Nederland 1947 93?4 Dollarlening 1947 9354 Invest. Certif. 94*$ Nederl. 1962-64 cum 94*$ Grootboek 1946 94 3K. Olie 1950 108*$ C. H. Ind. Bk 44 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Phiiip's Gloeil. Do. 6 pet cum. pref. wd. 137*$ Unilever VVilton-Feij enoord Biliton I rubr. Bilitoa II rubs. Dordtsche Feil. Dito, pref. %y* U6H mi 258 99 114*4 158 107*$ 147*4 148*4 176 202 154*6 177 157 240 174 283*4 93?$ Kon. Olie 302 300*$ Rotterd. Bank 167*4 168*$ 93** 94** Dito, onderaand. 300*$ 298 Twentsche Bank 164 164?$ Moeara Enim 492 485 Overzeese Gas 72*$ z 94*$ A'dam Rubber 76*$ 77?$ Borneo Sumatra 96 93*$ Bandar Rubber 85 84 Internatio - 138 1071/2 Deli Bat. Rubber 86*$ 87 Am. Radiator 15*4 1S54 43?$ Kcndeng Lemboe 63 63 Am. Smelting 40*$ 41 97*$ Oost Java Rubber 28 28 Anaconda Copper 41 40J4 147*$ De Oostkust 78*$ 80*$ Bethl Steel 51*$ 51)4 152*4 Serbadjadi 44*$ 45*$ Chrysler 85 257 Hol.. Am. lijn 140*$ Ford Canada 60*$B 61HB 99*$ Java Ch. Jap.lijn 115*$ General Motors 64?4 m 115 Kon. Boot 132*$ 131 Hudson Motor 17*4 17)4 159 Kon. Paketvrt 102*$ 103*$ Intern Nickel 43?4 44 108B Kon. Rott. Lloyd 119*$ 119 Kennecott 76*$ im 147*$ Ned. Sch. Unie 121*$ 121*$ Rep. Steel 43 43)4 149 Ommeren's Sv. 151 Stand. Brand» 26/ 173*$ St.v. Mij Nederl. 137*$ 137*$ U.S. Steel 40*$ m 204 H.V.A. W 81*$ North. Am. m 154?$ Java Cultuur 35 34*4 80*4 Cities Service 93*$ W. N.T.S.U. 80*i Cont. Oil 64*4 63'/. 137*$ Vorstenlanden 15*1 15*2 Midcont. Oil 65 65j4 178*$ Deli Bat. Mij 87*$ Philips Oil 57*$ 156*$ Deli Mij 62*1 62*$ Shell Union 69*4 70 Senembah 50*1 50*$ Tide Water 22 174 Muller Co. 165*$ 163*$ Baltimore ai 282*$ Amsterd. Bank 164*1 165?$ Miss. K. Texa» 6 293*$ Eacompto Bank S9*$ New York Centr. 21*4 22 KONING TETTER-TOETER Pieter keek twintig mi nuten lang naar het gehar rewar van Tetter en Toe ter. Ze dansten als twee harlekijnen in hun gekante onderbroeken om elkaar leen. Tenslotte begonnen ze er bleek en vermoeid uit te zien, maar de eerste klap moest nog steeds val- 'en. Toen, plotseling, maak ten ze allebei tegelijk een vergissing. Ze gaven elkaar een heel klein stompje midden op hun interlockjes, stootten een rauwe kreet uit, sloegen hun armen snikkend om elkaar heen en zeil den vervolgens tegen de getegelde vloer waar«ze als zoutzakken en geheel buiten westen bleven zitten. „Ja", mompelde Pieter. „Wat nu Die twee druiloren zijn te belabberd, dat zij elkaar behoorlijk te lijf gaan 1" De jongen ging weer terug naar de vergadering en vervolgens werd nog twee uur aan de ronde tafel be raadslaagd wat te doen. Tetter en Toeter begonnen nét een beetje bij te komen toen Pieter met een nieuwe proclamatie binnen stapte. „Luister, meelbieten", sprak hij en las voor: „Omdat gij ook in lichamelijke sterkte eikaars gelijke zijt zult gij samen één kroon torsen, samen het land regeren, samen op één troon zit ten en samen één koningsmantel dragen. Gij zijt samen één persoon op vier benenEn zo gebeurde het, dat reeds de zelfde avond Tetter en Toeter de troon bestegen. Zelfs bij deze gelegenheid vertrokken zé geen spier en zaten rustig met de hoofden tegen elkaar aan waaromheen Wiebelaer een kroon had gedrukt van een zijner voorgangers, want deze had een waterhoofd. Eervol ontslag. Nu de gemeenteraad een nieuw ambtenarenreglement heeft goedge keurd, is het scheidsgerecht, dat op grond van het vroegere reglement be stond, overbodig geworden. B. en W. stellen de raad voor om aan de secre taris, mr A. J. v. d. Weel, en zijn plaatsvervanger, mr J. M. Pilaar, eer vol ontslag te verlenen. Sint Nicolaas bij de P.Z.E.M. op bezoek. In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- kantoor gaf Zaterdagmiddag de Per soneelsvereniging der P.Z.E.M. voor de kinderen van haar leden een Sint Nicolaasfeest. Er was een poppenkast voorstelling, welke buitengewoon in de smaak viel en waarmede de toeschou- wers(sters) herhaaldelijk hun instem ming betuigden. Het bezoek van Sint Nicolaas, die aan elk kind cadeautjes uitreikte, werd vanzelfsprekend zeer op prijs gesteld. Matrozen vierden St Nicolaasfeest. In het Chr. Militair Tehuis „De Meerpaal" is voor de matrozen, die het Sint Nicolaasfeest niet thuis konden vieren, een gezellige avond gegeven, waarbij ook de vlootpredikanten van Beek en Kwakkelsteijn aanwezig wa ren. Een 20-tal matrozen heeft zich on der leiding van de ouders van het Te huis uitstekend vermaakt met ver schillende spelletjes zoals touwtrekken, hersengymnastiek, een hoedengevcht en een zangconcours, waarvoor ver schillende prijzen beschikbaar waren gesteld door Vlissingse winkeliers. Hoewel Sinterklaas zelf niet aanwezig kon zijn, had hij toch voor ds van Beek een pakketje laten bezorgen. De Sint had gehoord, dat deze „weg" was van. een auto en zo werd de predikant verblijd met een plastic two-seater Eén der jongens dankte voor de zeer gezellige avond. Vrijdag vergadert de A.R. Kiesvereniging. Vrijdag a.s. viert de A.-R. Kiesver eniging haar 87-jarig bestaan in haar 82ste jaarvergadering. Het voornaam ste punt van de agenda is de bespre king van de wijzigingsvoorstellen be treffende de eerste vijf artikelen van het beginselprogram der A.R. partij. Dr C. Stam, Geref. predikant, zal hier op een toelichting geven. Voor de pauze zullen de huishoude lijke zaken worden afgehandeld waar onder verkiezing van een bestuurslid in de vacature Dr P. J. Hoogteijling, terwijl de bestuursleden Zuidema en Muiswinkel, die wegens periodieke af treding hun plaatsen beschikbaar stel len, beiden herkiesbaar zijn. St Nicolaas op bezoek bij S.C.S. De studieclub schilders ,,Luctor et Emergo" vierde Zaterdag met de kinde ren harer leden St Nicolaasfeest in de „Prins van Oranje". Er waren ruim 150 kleine en grote bezoekers aanwezig toen om half drie St. Nicolaas de zaal betrad. Deze heeft zich, geholpen door zijn knecht, van zijn beste zijde laten zien en met gulle hand presentjes rondgedeeld- De goocheltoeren van „Frigo" vielen bij oud en jong zeer in de smaak en hem viel dan ook herhaaldelijk een welver diend applaus ten deel. Voor de jeugd van deze schilders-studieclub is het een onvergetelijke middag geworden. Contact-feestavond van C.B.P.B. en C.J.B.T.B. De Protestantse Plattelands jongeren van de C. B. P. B. en C.J.B.T.B. van de afdelingen Nieuwdorp en Goes waren Donderdagavond in de „Prins van Oranje" bijeen, waar een gecom bineerde contact-feestavond werd ge houden. De voorzitter van de Goese afdeling, J. Douw, wees op het belang ook het culturele element in de orga nisaties verder te ontwikkelen. Groot was het enthousiasme toen reeds vroeg „De Sint" met „Zwarte Piet" de vergadering kwam verrassen. Een paar uur lang toverde hij pakketjes te voorschijn uit de schijnbaar onuitput-l telijke voorraad. Na de pauze wisselden zang en sa- menspraken in de aloude Zeeuwse j hoerendracht elkaar af. De dames ga ven een lesje in „Ochtendgymnastiek". De familie-taart werd op Amerikaanse wijze verloot. Een spraakwaterval vormde het slot van deze avond. i Ingezonden Mededeling (Adv.) Streekverband A.R.J.O.S. op Walcheren. Zaterdagmiddag waren afgevaardig den van enige A.R.J.O.S.-clubs op Walcheren bijeen in het Geref. Jeugd- gebouw te Middelburg, om te spreken over de oprichting van een streekver band. Het initiatief hiertoe ging uit van de club te O. en W. Souburg.. Na enige bespreking bleek, dat het streek verband in een dringende behoefte zal voorzien en in principe werd tot op richting besloten. Getracht zal worden alle clubs op Walcheren te doen aansluiten. Een commissie van voorbereiding, bestaande uit de heren H. I. Cornelisse te Middelburg, L. de Bruijn en B Koole te Souburg zal de plannen nader uitwerken. Dan Ingezonden Mededeling (adv.) Herstellend na ziekte? versterkt U met WEGEN IN DE BRAAKMANPOLDER. De besturen van de Z.-Vlaamse ge meenten hebben te Terneuzen het Prov. Bestuur hun wensen kenbaar gemaakt betreffende de toekomstige wegen in de Braakmanpolder. GS. hebben een secondaire noodweg en een tertiaire middenweg geprojecteerd. Alleen de gemeenten Hoofdplaat, Bres- kens en Schoondijke waren hiervoor te vinden. De overige gemeenten spraken zich uit voor een secondaire middenweg. BRUINISSE Bru. 43 kreeg motorschade. Het motor schip Bru 43, schipper A. Jumelet Sz., kreeg met een raid mosselen uit de Wad denzee motorschade, zodat de vracht moest worden overgeladen in Bru 30. Een gebarsten cylinder zal door een nieu we moeten worden vervangen. Aanrijding. De landbouwer, de heer Ganzeman uit Bruinisse, moest met zijn auto op de Slaakdam plotseling remmen, om een aanrijding met een wielrijder te voorkomen. Het gevolg was, dat hij zelf werd aangereden door de achter hem ko mende bus van de B.B.A. Gelukkig kwam hij met de schrik vrij, maar de auto werd ernstig beschadigd. Mosselexport. Ook in de week van 30 Nov. tot 6 Dec. zat er in de mosselexport weinig troef. Door de Bruinisser kwekers werden aangevoerd en doorgeleverd utt de Waddenzee 2750 tonnen mosselen, ter wijl nog 675 tonnen Zeeuwse mosselen werden afgeleverd. Totaal 3425 tonnen. St. Nicolaasbezoek. Ook alhier heeft de goede Sint een bezoek gebracht aan de schoolgaande jeugd en getracteerd op al lerlei lekkernijen. COLIJNSPLAAT Duivententoonstelling. Door de P.V. „Colijnsplaat-Kats" werd Vrijdag en Za terdag een duivententoonstelling gehou den. Ingezonden werden 106 duiven. Keurmeester was de heer Tholenaar, wel ke de volgende prijzen toekende: Klasse I, oude doffers: 1. mooiste dof fer, Gebr. Wilderom; 2. J. C. Priester; 3. C. P. Meulenberg. Klasse n, oude duivinnen: 1. Gebr. Ver burg; 2. C. P. Meulenberg; 3. C. P. J. Gast- Klasse III jonge doffers: 1. L. van Lie- re; 2. C. Balkenende; 3. J. van der Maas. Klasse IV, jonge duivinnen: 1. mooiste duivin L. de Fouw; 2. J. S. Versprille; 3. J. van der Maas. Klasse V, late doffers: 1. L. van Liere; 2. L. de Fouw; 3. Ko Goulooze. Klasse VI; 1- H. C. Noordhoek; 2. G. Eikenhout. Middenstandsactie. De door de midden standsvereniging „Colijnsplaat" gehouden St. Nicolaas-actie is een succes geworden. Inenkele deelnemende winkels lag een bepaald wöord. Uit de gezamenlijke woorden moest men een slagzin maken, welke op de middenstand betrekking had. Een honderdtal goede oplossingen waren ingezonden. Prijswinnaars, waren: J. de Wild; Adr. Geelhoed; J. Kempe-Verwey; I. Bruinzeel en Kaatje Goulooze. ELLEWOUTSDIJK St. Nicolaasfeest in de kleuterschool. Vrijdagmiddag brachten St. Nicolaas en zwarte Piet een bezoek aan de openbare school en de kleuterschool. Nadat de voorzitter van de oudercommissie St. Ni colaas en zijn knecht welkom had gehe ten, nam St. Nicolaas het woord. De kin deren voerden hierna enkele stukjes op. De kinderen werden getracteerd op koek jes, pepernoten en chocolademelk en ont vingen een cadeautje. S'GRAVEN POLDER Sinterklaasfeest. St. Nicolaas bracht Vrijdag een. bezoek aan de openbare lage- ren school en de kleuterschool. Er waren voor de Sint bijzondere attracties aan dit feest verbonden. De kleuters voerden een kinderspelletje op, terwijl de leerlingen van de lagere school bekende Sinter klaasliedjes ten gehore brachten. Enkele leerlingen gaven op verdienstelijke wijze een poppenkast voorstelling. HEIN KEN SZ AND Aanrijdingen. Ter hoogte van de Kerk- dreef te Heinkenszand vond een aanrij ding plaats tussen een bestelauto, be stuurd door de heer D, P. W. uit Hein kenszand en een autobus van de lijn dienst Borssele-Goes. De heer W., die vanuit de dreef de Dorpsstraat wilde inrijden, Werd door de autobus aan de voorzijde aangereden. De bestelauto liep materiële schade op, ter wijl de bestuurder met de schrik vrij kwam- De bus, die slechts geringe schade opliep, kon de dienst normaal voortzetten. Een "met bomen geladen trekker met oplegger kwam op de hoek van de Sta tionsstraat en Slaakweg te Heinkenszand in aanraking met een vrachtauto, welke aldaar geparkeerd stond. De vrachtauto werd tengevolge van de botsing aan de achterzijde vrij ernstig beschadigd. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. De aanrijding was mede een gevolg van de ter plaatse bestaande wegversmalling. Ongeval. Tijdens werkzaamheden op het dak van een der woningen aan de Kerklaan viel een P.T.T.-arbeider, de heer G-, uit Goes, van een ladder, doordat deze onderuit schoof tengevolge van de gladheid van de weg. Met inwendige kneuzingen moest hij naar het ziekenhuis te Goes worden vervoerd, nadat dokter de Vos eerste hulp had verleend. KAPELLE Raad komt bijeen. Donderdagmiddag om half twee hoopt de raad te vergade ren. Op de agenda staat o.m., vaststelling begroting 1953; verhuur gemeentewoning Waardekensstraat 8 en behandeling ver zoeken om premie voor woningverbete ring. OVEZANDE Benoeming. De heer L. Stobbelaar, on derwijzer aan de R.K. lagere school is met ingang van 1 Februari benoemd tot on derwijzer aan de R.K. jongensschool te Goes. Sinterklaasfeest. De Sint bezocht ook dit jaar weer de scholen. Hij bracht de schoolgaande jeugd weer een opwin dende en vermakelijke middag. ST. ANNALAND Verkiezing kerkvoogd. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. gemeente werd herko zen de heer Abr. Bruynzeel. Pech met motorpomp voor ijsbaan. Toen vorige week de vorst haar intrede deed werd de ijsbaan onder water gezet. Er was echter nog nauwelijks een half uur gepompt, of de zo goed als nieuwe motor weigerde dienst. Ontijdig werden deze werkzaamheden dan ook beëindigd. De motor werd direct naar de fabriek ge zonden. De heer W. Fase bied zijn motor aan, als het onder water zetten niet meer uitgesteld kan worden. Kindervriendactie afgesloten. Als af sluiting van de gehouden kindervriend- actie werden Vrijdagavond op het school plein 50 fraaie prijzen onder de jeugd verloot. Het was, speciaal voor de jeugd, een gezellige avond. ST. PHILIPSLAND Kerkelijke verkiezing. Tot notabel in de Ned. Herv. kerk werden gekozen de heren P. de Raat en C. Verkerke. Met in gang van 1 Jan. 1953 is benoemd tot sec retaris-ontvanger van de Ned. Herv. kerk de heer M. v. d. Berg. WAARDE Aanbesteding. Voor rekening van de heer M. Waterman werd alhier aanbe steed het bouwen van een woonhuis met garage aan de Kerkweg. Het werk is gegund aan de heer W. J. van Doorn te Krabbendijke voor f17838, Er komt een kapperszaak. Door het aankopen van een woning zal hier bin nenkort een nieuwe kapperszaak worden geopend- De opening houdt verband met de bouw van het nieuw te bouwen woon huis van de heer Waterman. De kappers zaak zal in Waarde in een grote behoefte voorzien. Bezoek van St. Nicolaas. Ook alhier hebben St. Nicolaas en zwarte Piet een bezoek gebracht aan de kinderen. Het bezoek gold de kinderen van de o.l. school en de kleuters van de kleuter school, die door de goede Sint verrast werden met cadeautjes en versnaperin gen. WEMELD1NGE St. Nicolaas op bezoek. Vrijdagmiddag arriveerde de Sint met zijn knecht met het Rijkspolitievaartuig. gepavoiseerd met de Nederlandse driekleur en ver schillende andere vlaggen, aan de kleine sluit te Wemeldinge. De goede Sint werd hartelijk toegesproken door de heer C. N.F. Sas, burgemeester dezer gemeente. De Sint, begeleid door de commandant van het Rijkspolitievaartuig, bracht daar na een bezoek aan de openbare school en de kleuterschool, waar de leerlingen door de Sint hartelijk werden toegespro ken en getracteerd op versnaperingen. A.N.B.-bond vergaderde. In een vorige week gehouden vergadering van de A.N. B.-bond sprak de districtsbestuurder, de heer Bleeker uit Dordrecht over de .Wacht- en Werkeloosheidswet". Van de gelegenheid om vragen te stel len maakten velen gebruik. YERSEKE Bezoek St. Nicolaas. Om 3 uur werd Zaterdag St. Nicolaas aan de haven met marsmuziek verwelkomd. De Sint gat ook hier met gulle hand. Dit bezoek was tot stand gekomen door intiatief van de directeur van" het postkantoor, die hier voor f700,bijeengebracht had. Benoeming en overplaatsing. Benoemd tot schippersknecht bij de vissenjpolitle, de heer C Nieuwenhuijzen. Verplaatst van Yerseke („Valk") naar Zierikzee („Sperwer") de heer Pi Warrens. onze schepen GROTE VAART. AMSTELDIJK: 7 te Galveston; AR- KELDIJK: 7 van Rotterdam n. Havanna; BLIJDENDIJK: 10 te Vlissingen verw.; LEERDAM: 7 te Baltimore; NOORDAM: 8 voor Hoek van Holland; SOMMELS- DIJK: 6 te Lake Charles; ALMKERK: 8 te Port Sudan; BOSCHFONTEIN: 8 te Aden; KLIPFONTEIN: 8 v Finisterre n. Teneriffe; KOTA INTEN: il te Hoek v. HOLLAND verw.; WILLEM RUYS: 6 v. Rotterdam n. Tj. Priok; ABBEDIJK: 7 v. Rotterdam n. New York; SLOTER: DIJK: 7 v. New Orleans n- Rotterdam; SOESTDIJK: 7 v. Java n. New York; WATERMAN: 6 v. Fremantle n. Rotterd.; WESTERDAM: 7 v. Rotterdam n. New York; RIJNKERK: 7 v. Rotterdam n. Cal cutta; ORANJEFONTEIN: 8 te Kaapstad; LOENERKERK: 7 v. Aden n. Karachi; LISSEKERK: 7 te Ras Tanura; LIEVE VROUWKERK: 7 v. Port Sudan n. Suez; LEUVEKERK: 8 te Madras; JOHAN V. OLDEBARNEVELT: 7 op de rede Fre mantle; INDRAPOERA: 7 v. Port Saïd; GAASTERKERK: 7 v. Port Sudan n. Massawah; BLOMMERSDIJK: 7 v. Bal- timore n. Norfolk; SIBAJAK: 7 v. Suez n. Port Saïd; RIJNDAM: 7 te New York; ALMKERK: 6 v. Suez n. Port Sudan. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 6 Dec-; QUO VADIS van Shoreham; HAFEZ v. Rotterdam; FANA v. Antwerpen; FRIEDI v. Idem; BONAI RE v. idem; DENEB v. idem; 7 Dec.: ZEEHOND v. idem. Vertrokken 6 Dec-: VREDE n. Antwer pen; FANA n. Haïti; FRIEDI n. Holbeek; KAPRI n. Greensmouth; 7 Dec.: QUO VADIS van Antwerpen; DENEB naar Queensbrough. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Dec.; DINA v- Teinemouth; OLEUM v. Lon den; ARNEDIJK v. Rotterdam; NANJO v Brugge; IDA PIETER v. Swansi; 7 Dec.: HELICON v. Avenmouth; NOORD- LAND v. Rotterdam; HEELSUM v- Le Havre; RUJA v. Oslo; OLIVIER v. OORD v. Reguajada; REX v. Port Talbot; AR- KELDIJK v. Hamburg; ATLANTIC van Denemarken; CLOTHILDE M. v. Zee n. Gent. Gepasseerd van Antwerpen 6 Dec.; NARWALL n. Bristol; TRITON n. Ham burg; NAVIS n. Goole; WILHELMINA W. n. Malmö; SUMATRA n. Cassablanca; GERRY N. n. Rotterdam v. Terneuzen; 7 Dec.: HENDRIKA n. Hamburg; SILVA- PLANA n. Kopenhagen; AARNOUDS- POLDER n. Rotterdam. Wat brengt de radio? WOENSDAG 1» DECEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterst-; 9.40 Gram.; 10.30 Morgend.; 11.00 „Het leven op het land", hoorspel; 12.00 Sopraan en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.37 Adventsstonde; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. Int. Thuisfront; 13.20 Banjo-orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Kamerork. en solist; 1445 Voor de meisjes; 15.00 Strijkkwartet; 15 30 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Mil. vraaggesprek; 18.00 Lichte muziek; 18 30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven; 18.45 Geestelijke liederen; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Boekbespr.; 19.25 Een goed woord voor een goede zaak; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram,; 20 00 Ra diokrant; 20.20 Orkestconcert; 21.10 „Fi guren rondom Calvijn", causerie; 21.30 Gram.; 21.40 Pianorecital; 22.00 „In de Arabische Wereld", causerie; 22.10 Strijk kwartet en solisten; 22.30 Intern. Evang, Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avond- overd.; '23 00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; VPRO 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Accordeonork. en solist; 12-30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Gev. muziek; 13.45 Gram.; 14.00 „De weg omhoog", causerie; 14.15 Jeugdcon- cert; 15 00 Voor de jeugd; 15 50 Pianore cital- 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor da zieken; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Rege- ringsuitz.: Henk Dennert: „Antilliaanse dichtkunst"; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA- Varia* 18 20 De rechten van de mens toespraak; 18.30 Lichte muziek; 19 00 Verwacht de Partij van de Arbeid het iiiet te veel van de mens en te weinig van God?" discussie; 19.20 Gram.; VPRO: 19 30 Voor de jeugd; VARA20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 ,De dochter van de houtvester", operette hoorspel; 21.35 Omroepork.; 22.20 „Groei, bacteriën en antibiotica", causerie; 22 35 Strijksextet; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelsp.; 23.30—24,00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12 30 Weerber.; 12-34 Lichte muziek; (Om 12.50 Koersen); 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio; 15.40 Gram.; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Klankbeeld; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de so'd^en; 19.00 Nieuws; 19.40 Klankbeeld; 20 00 „Seppl operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram., 22.55 —23.00 Nieuws,

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2