ERNSTIGE ONLUSTEN IN MAROKKO Vijf Tsjechoslo waakse oud- ministers gearresteerd Reeds vielen meer dan 50 doden Besprekingen met de West* Benzvi president van Israël Geen nadere besprekingen met Amerika over de Perzische oiie 1 SNIPPER Vi NIEUWS1 Diesel-electrische trein reed bij Breda op rangeerdeel Ernstige stagnatie in de verbin dingen over de Schelde PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De brand is overgeslagen A'j Gemenebest wil uit breiding van de wereldhandel Baggermolen in storm vergaan Uitgavw Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, bü geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren! Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte "Joordstraat 35. Tel. administratie 2009, TeL redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2848 DINSDAG 9 DEO. 1952 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 -et. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Hujjssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 8.37 u., onder 16.29 u. Maan op 0.55 u., onder 12.58 u. Hoogwater Woensdag 10 Deo.: Vlissingen: 7.44 u. 1,24 m., 20.28 u. 1.39 m. Terneuzen: 8.09 u. 1.46 m., 20.47 u. 1.60 m. Wemeldinge: 9.14 u. 1.12 m., 21.49 u. 1.37 m. Zierikzee: 8.51 u. 0.93 m, 221.34 u. 1.18 m. 1 In Casablanca, de hoofdstad van Marokko, is het Zondag zowel als gisteren to£ ernstige onlusten gekomen. Duizenden demonstranten, bewoners van de wijk „Carrières Centrales", aan de rand van de stad, waar in hutten onge veer 6000 arbeiders wonen, hebben, onder de druk van extreme nationalisten, blanken (vooral Fransen) aangevallen. In minder dan 24 uur tijds moeten reeds meer dan 50 doden zijn gevallen. Algemeen wordt aangenomen, dat de bedoeling der onlusten is druk uit te oefenen op de Ver. Naties, die momen teel de kwestie Tunis en Marokko behandelen. Gevreesd wordt, dat de onrust ook naar Algerië zal overslaan. In de loop van Zondagavond werden tijdens een demonstratie van 5000 Ma rokkanen zes mensen gedood en vele anderen gewond. Ken Franse auto werd vernield en slechts na veel moei te slaagde de politie erin een huis, waarin Europeanen woonden en dat werd omsingeld, in handen te krijgen. Vakverenigingsleiders zetten de wijk Het resultaat van de besprekingen welke de minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, prof. dr W. J. A. Kernkamp, in New-York heeft gevoerd met de regeringscommissies uit Suri name en do Nederlandse Antillen is vastgelegd in een vijftal punten. Deze punten luiden als volgt: 1. De grondslag van de voortzetting van het overleg voor de conferentie NederlandNederlandse AntillenSu riname is dezelfde gebleven als die van de conferentie van 1948, t.w. de gelijkwaardigheid en vrijwillige ver bondenheid. 2. de grondwetswijziging van 1948 is het resultaat van de overeenstemming betreffende de vrijwillige verbonden heid, welke tijdens de conferentie van 1948 bereikt is, welke conferentie werd verdaagd en niet werd beëindigd. 8, In aansluiting op het reeds ge pleegd overleg heeft het statuut hoofd stuk XIV van de Grondwet in acht te nemen. Het moet dus uitgaan van de verbondenheid der drie rijksdelen. Daarmede is echter niet gezegd, dat dit statuut het eindpunt van de ont wikkeling de verhouding tussen de drie rijksdelen behoeft te zijn. 4. Wanneer het statuut tot stand is gekomen is daarmede het bestaande hoofdstuk XIV van de Grondwet uit gewerkt. Wijzigingen in de verhou ding tussen de drie rijksdelen kunnen daarna worden aangebracht door herziening van het statuut, welke in onderling overleg op niet te moeilijke wijze zal moeten kunnen tot stand komen. 5. In de preambule van het statuut zal het zelfbeschikkingsrecht tot uit drukking komen. HAAGSE WETHOUDER NEEMT ONTSLAG. De heer C. A. A. van Luttervelt heeft in de Maandag gehouden verga dering van de Haagse gemeenteraad ontslag genomen als wethouder. Hij had geantwoord op een interpellatie met betrekking tot een kwestie over de rioolwaterzuivering, waarna de burge meester namens de grootst mogelijke meerderheid van het college van B. en W. verklaarde, dat deze meerderheid van bepaalde zaken niet op de hoogte was gesteld. af om te voorkomen, dat de arbeiders naar hun werk zouden gaan. Een Eu ropese drogisterij werd geplunderd. Maandag werd eerst een politiepost aangevallen. De demonstranten wer den afgeslagen en Marokkaanse troe pen werden ingeschakeld om de onlus ten de kop in te drukken. Enige poli tiemannen werden gevangen genomen en ontwapend. De lijken van enige blanken, die werden gevonden, waren ernstig verminkt. De meeste doden vielen bij een poging der Marokkanen om het centrum der stad binnen te dringen. Gedurende een half uur hebben Franse vliegtuigen gisteren boven de arbeiderswijk gevlogen. Eerst werd ge meld, dat zij traangasbommen lieten vallen, doch dit bericht is later dooi de Franse autoriteiten tegengesproken. Isaac Benzvi is Maandag gekozen tot tweede president van de staat Israël. Hij is 68 jaar, lid van de socialistische Mapai-partjj en van Russische af komst. Gedurende zeventien jaar is hij voor zitter van de Nationale Raad van Pale stijnse Joden geweest, die verantwoor delijk was voor het plaatselijk bestuur van de Joodse gemeenschappen tijdens het Britse mandaat van Palestina. Benzvi was door de Mapai, de groot ste partij in de Israëlische volksverte genwoordiging, voorgedragen als op volger van Weizmann. Bij de derde stemming in de „Knesseth", de volks vertegenwoordiging, werd hij gekozen. Hij kreeg 62 stemmen. NAGUIB GAAT ZIJN KABINET WIJZIGEN. Generaal Naguib is van plan binnen kort zijn Kabinet drastisch te wijzigen. Fawzi, de huidige Egyptischeambas sadeur in Engeland, zou minister van Buitenlandse Zaken worden en de hui dige minister van Buitenlandse Zaken, Tajeg, zou worden benoemd tot am bassadeur in India of Japan. Voorts zouden nieuwe ministers van Land bouw en Bevoorrading worden aange wezen. Een nationale commissie zal worden ingesteld om een nieuwe grondwet op te stellen. In deze commissie zullen af gevaardigden van alle politieke par tijen en andere lichamen en leidende rechtskundigen zitting krijgen. NADELIGE ACTIE TEGEN AVRO ONDERNOMEN? Het bestuur van de Avro heeft aan de oud-administrateur, de heer J. N. Cramer, medegedeeld, dat zijn rechten op verdere uitkering van zijn salaris hij nam in Juni ontslag onder voor waarde, dat zijn salaris nog een jaar zou worden uitbetaald yervallen worden geacht. De heer Cramer, zo meent het be stuur, heeft het recht op dat salaris verspeeld, „omdat hij de voorwaarde heeft overtreden geen nadelige acties tegen de Avro te ondernemen". Hij zou tegenover het actiecomité van Avro-leden verklaard hebben be kend te zijn met het feit, dat het be stuur zou hebben besloten zichzelf een bedrag van f 15.000 aan vacantie- gelden uit te keren, hoewel in het ge heel niet zou zijn vergaderd. Kerstamnestie voor Duitse oorlogs misdadigers? De Westelijke geallieerden hebben beloofd ongeveer 90 oorlogsmisdadi gers vrij te laten, onder wie drie veld maarschalken, zo wordt te Bonn ver nomen. De vrijlatingen zouden in de loop van de komende zes weken ge schieden als deel van een Kerstamnes tie. De meesten worden in vrijheid ge steld op medisch advies. Heel West-Europa zit sinds twee dagen „dicht". Dat geeft alleen maar grote moeilijkheden. En toch zit er ook wel iets roman tisch in die mist! Kijkt U maar eens naar dit stemmingsbeeld, dat op het Damrak te Amsterdam werd genomen. De Oudekerksto- ren verheft zich wazig in de grij ze massa; de huizen aan de War moesstraat tonen slechts hun contouren NIEUWE GOLF VAN TERREUR Zij waren vrienden van de vermoorde Slansky Naar het Zuidslavische persbureau „Tanjoeg" meldt zijn vijf oud-ministers en vele anderen in arrest gesteld bij een nieuwe golf van arrestaties in Tsjecho-Slowakije. De oud-ministers zouden zijn: Gregor (buitenlandse han del), generaal Svoboda (defensie), Kopriva (politie), Erban (arbeid) en Kiiment (zware industrie). Volgens Tanjoeg waren de gearres teerden vrienden van Slansky, die vijf dagen geleden met tien andere voor malige Tsjechoslowaakse functionaris sen werd terechtgesteld op beschuldi ging van hoogverraad en spionnage. Van Gregor meldde Radio Praag zes dagen geleden, dat hij van zijn post van minister van Buitenlandse Handel was ontheven. Er werd geen reden voor deze maatregel genoemd, doch Verklaring van minister Eden in het Lagerhuis „WIJ HEBBEN ONZE EIGEN VERPLICHTINGEN!" De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft Maandag in het Lagerhuis ontkend, dat er besprekingen gevoerd worden met het Ameri- k. anse ministerie van Buitenlandse Zaken o.ver de overdracht van de rechten en belangen van de Anglo-Iranian in Ferzië aan een groep Amerikaanse olie maatschappijen. Eden zei, dat de verklaring van het Amerikaanse ministerie, dat kopers van olie, waarop de Brits-Perzische oliemaatschappij aanspraak maakte, geheel op eigen risico handelden, geen verandering van beleid betekende. „In ieder geval", aldus de minister, „heeft de Britse regering haar eigen verplichtingen om een -Britse maat schappij te steunen, wat ook het stand punt van een andere regering zal zijn". Morrison achtte de Amerikaanse ver klaring een verzwakking van de offi ciële Amerikaanse houding, aangezien vroeger Amerikaanse burgers is gead viseerd zich niet in deze kwestie te mengen. Eden verklaarde hierop, dat kleinere Amerikaanse oliemaatschappijen aan zienlijke druk op de Amerikaanse re gering hadden uitgeoefend om haar standpunt in juridische termen te be palen. Gevraagd of het waar was, dat het Amerikaanse ministerie van Defensie erop had gezinspeeld, dat het wellicht olie uit Abadan zou betrekken, ver klaarde Eden, dat hij tot dusver hier van niets wist. Vijf in een Limburgse mijn werkza me mijnwerkers zijn ontslagen, omdat zij de veiligheidsvoorschriften voor de ondergrondse mijnbedrijven niet in acht hadden genomen. Zij hadden on danks streng verbod een kooi van een z.g. opbraak, welke alleen voor het irvoer van materialen mag worden L-nut, voor personenvervoer gebruikt. Gistermiddag is brand ontstaan in ee i houten villa aan de St. Labertus- la ii te Maastricht. De oorzaak was kortsluiting op de eerste verdieping. Eet vuur zocht zich een weg naar de zolder waar de vlammen naar buiten sloc :n. De brandweer was na ander half uur blussen het vuur meester. In Munster is Zondag een p.-sonen- trein op een stilstaande locomotief ge reden. Dertig personen werden ge wond. Ten Westen van Osnabrück, in het district Bentheim, is een rangeer locomotief op een stilstaande personen trein gereden. Een zeventigjarige kwam om het leven. Op de Rijn bij KrefeldUerdingen zijn Maandag in dikke mist een onbekend aantal Rijn aken met elkaar in botsing gekomen. Waarschijnlijk zijn twaalf tot vijftien schepen bij deze aanvaring betrokken. Deze week komen in Londen verte genwoordigers van ruim 16.000.000 oud-strijders uit 30 landen bijeen voor hun derde algemene vergadering. Kardinaal Spellman van New York zal de Kerstmis dit jaar wederom in Ko rea doorbrengen bij de strijdkrachten van de V.N. Hij vertrekt 17 December. De politie te Bangkok heeft vele personen gearresteerd, die ervan ver dacht worden communist te zijn. De aangehoudenen zijn merendeels Chine zen. Het s.s. „Aire", dat met een la ding stukgoed van Goole te Rotter dam arriveerde, is in de Merwehaven in aanvaring gekomen met de lichter „Risico". Er deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. De lichter is ge zonken. Gedurende October waren in ons land in totaal 13.916 dieren van 623 eigenaren aangetast door de var kenspest. In Zeeland bedroeg dit aan tal 53, waarvan 2 nieuwe gevallen, Mevr. L. Th. de Beaufort, geb. Baro nesse van Hardenbroek, dame du -pa lais van Prinses Wilhelmina, is op 65- jarige leeftijd overleden. twee van de beklaagden in het Praag se proces waren voormalige onder-mi nisters van zijn ministerie. Eén van deze, Loebl, kreeg levenslang, de an dere, Margolius, is inmiddels terecht gesteld. Generaal Svoboda was van 1945 tot 1950 partijloos minister van Defensie. In het laatstgenoemde jaar trad hij af en werd benoemd tot vice-premier. In September 1951 werd hij echter van deze post ontheven. In de oorlog com mandeerde hij de Tsjechoslowaakse di visie in Rusland en verwierf in 1943 de Orde van Lenin. „OP EIGEN VERZOEK". Kopriva, lid van het presidium van de Tsjechoslowaakse communistische par tij, werd in Mei 1950 benoemd tot hoofd van het ministerie van Nationale Veiligheid. In Januari van dit jaar werd hij' „op eigen verzoek" van zijn post ontheven. Erban werd in 1951 ontheven van zijn post van minister van Arbeid. Hij was ook één van de socialisten, die na de staatsgreep tot de communistische partij overgingen en een socialistisch manifest tekenden voor „het elimine ren van de rechtse elementen der par tij". Kiiment werd in 1950 minister voor de Zware Industrie, nadat het Tsjecho slowaakse vijfjarenplan in deze zin was gewijzigd, dat de. nadruk op de zware in plaats van de lichte industrie werd gelegd. Toen dit ministerie in 1951 werd afgeschaft, werd hij minister voor de Zware Machinebouw. In Sep tember van dit jaar werd hij echter vervangen door Maurer. Wanneer de ministers van het Brit se Gemenebest, vermoedelijk Donder dag a.s., hun conferentie beëindigen, zullen zij minstens zes zaken hebben behandeld, die zij in Washington willen bespreken ter vergemakkelijking van hun plan tot uitbreiding van de we reldhandel. Het volledige succes hangt df van de Amerikaanse medewerking. Het Gemenebest wenst internationale regelingen ter voorkoming van hevige schommelingen van de grondstoffen- prijzen en een hogere goudprijs, waar door de goud- en dollarreserves van het sterlinggebied versterkt zouden worden. Verder acht men lagere Ame rikaanse invoerrechten noodzakelijk en een groter inzicht bij de V.S., dat zij de positie van grootste crediteuren- land ter wereld innemen. Investering van Amerikaans kapitaal in het ster linggebied voor projecten, die de le vensstandaard moeten verhogen, is een andere wens. GEVANGENISOPROER TE SANTA FE. Rebellerende gevangenen ln het staatstuchthuis van Santa Fe hebben zich Maandag meester gemaakt van een cellenblok en zeven cipiers als gij zelaars vastgehouden. Later werden zij losgelaten, doch zij bewaarden het stilzwijgen over de wijze, waarop zij waren behandeld. De gevangenen, die met twee jacht geweren en een legergeweer gewapend zijn, hebben ook het ziekenhuis in hun macht gekregen. Zij onderhandelden door een venster van hun cellenblok met de directeur van de gevangenis en wilden de gijzelaars slechts vrijlaten als zij ongestraft konden vluchten en een auto krijgen. Bij een vuurgevecht tussen de op standelingen en de politie zijn drie ge vangenen en een politieman licht ge wond. Politieversterkingen worden op geroepen. RELLETJES IN ESSEN. In Essen hebben Zondag ongeveer 300 leden van de verboden „Freie Deutsche Jugend" gedemonstreerd te gen een Duitse herbewapening. De po litie greep snel in. Acht politiemannen zijn gewond en een politie-auto werd beschadigd. De politie heeft 44 perso nen gearresteerd. ENKELE PERSONEN WERDEN GEWOND Bestuurder kon tijdig zijn cabine verlaten. Bij het binnenkomen in Breda is gistermorgen om even half negen do Diesel-eiectnsche trein uit Tilburg ontspoord na een aanrijding met een ran geerdeel. Er vielen enkele gewonden. Het baanvak BredaGilze Rijen werd over beide sporen versperd. De tremen van Nijmegen naar Vlissingen reden van de Nijmeegse kant tot Tilburg en van de andere zijde tot Breda. Tussen Tilburg en Breda werden de reizigers in beide richtingen met bussen vervoerd^ Om twee uur kon weer over één spoor worden gereden. Het ongeluk gebeurde op het empla cement te Breda op een afstand van 700 a 800 meter van bet station. De be stuurder van de Diesel-electrische trein heeft, toen een botsing niet meer was te voorkomen, de remmen inge schakeld en zijn cabine verlaten om zich in veiligheid te stellen. De botsing geschiedde met grote kracht. De voor zijde van de uit een vijf- en een drie- wagenstel bestaande Dieseltrein werd geheel ingedrukt. Een wagon van het rangeerdeel werd over een grote af stand meegesieurd. Slechts één van de reizigers moest voor behandeling naar een ziekenhuis worden vervoerd. En kele andere reizigers, die licht werden Moeilijkheden bij de Alkmaarse brandweer. Elf van de twaalf leden van het lad dercorps, 4 hoofdleden, o.w. met meer dan 25 dienstjaren, hebben hun ontslag aangeboden aan B. en W. van Alk maar. Zij wensen niet langer deel uit te maken van de Alkmaarse vrijwillige brandweer, nu B. en W. een adjunct brandmeester hebben benoemd, on danks hun tijdig tevoren kenbaar ge maakte bezwaren en protesten. Op een eervol ontslag stellen zijn geen prijs. gewond, werden ter plaatse behandeld. De passagiers, die voor ln de trein zaten, zagen, dat- de linkerwand van de eerste wagon vlak achter de bestuur derscabine werd weggerukt. De eerste drie zitbanken aan de linkerkant wer den geheel ontzet. Een wagon van de goederentrein veranderde door de botsing van rich ting en reed met vrij grote snelheid langs de gesloten spoorwegovergang, de perrons van het Bredase station en Engelse runner verdronken. De zeesleepboot „Hudson" van L. Smit en Co's Intern. Sleepdienst heeft Donderdag j.l. op 150 graaen ten Zui den van Liorenzo Marquez, aan de Oostkust van Zuid-Atrika, een hache lijk avontuur beieefd. De boot was met een baggermolen en een bak op sleep touw onderweg van Beira, via Kaap stad, naar Songuldak in Turkije, maar geraakte in een orkaan. Tot grote schrik van de Demanning zagen zij plotseling de baggermolen omslaan, waarbij twee Neueriandse runners en een Engelse runner overooord sloegen. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld de mannen ie redden. Dit gelukte met de twee Nederlanders, maar de Engeisman kwam om het le ven. De baggermolen veruWuen spoe dig in de diepte. De „Hudsonheelt de steven gewend en vaart met de bak naar Beira terug. PERSONEEL DEED ZIJN UITERSTE BEST- Radar bleek voor enkele diensten een uitkomst Met veel moeite is het personeel van de Prov. Stoombootdiensten er toch in geslaagd bet verkeer over de Schelde gaande te houden. Op de dienst VlissingenBreskens trad evenwel een ernstige stagnatie op. Door de dichte mist en de sterke stroming leverde het binnenkomen in de haven van Bres kens ernstige moeilijkheden op. Alleen de eerste twee boten hebben de over tocht volbracht. Daarna lag het verkeer stil tot 5 uur gistermiddag, toen het tij weer gunstiger was en de stroming voor de haven van Breskens niet zo sterk. Het bleef echter bij één reis. Daarna was het niet meer mogelijk de verbinding in stand te houden. De veerboot van Katseveer naar Zie rikzee liep gistermorgen omstreeks half elf mede tengevolge van het lage water op de strekdam vast. De sleep- dients Berrevoets en Zn uit Zierikzee voer met de „Olga" uit om de boot los te trekken. Men had geen resultaat. Hierna heeft de „Olga" de passagiers van de veerboot overgenomen en naar Zierikzee gebracht. Gistermiddag met de vloed ls de boot weer vlot gekomen en om vijf uur uit Zierikzee vertrokken. Om 6 uur was de boot in Katseveer en is 20 mi nuten hierna weer naar Zierikzee ver trokken. Ook de veerdienst Kruiningen Perkpolder ondervond veel vertraging. De dienst lag twee uur stil en sedert negen uur gistermorgen heeft de met radar uitgeruste boot de dienst kun nen onderhouden. De dienst Wolphaartsdijk—Kortgene verliep vrijwel normaaL Uit een on derhoud, dat we met de directie van de Prov. Stoomoootdiensten hadden, bleek, dat het personeel zijn uiterste best heeft gedaan om de diensten gaande te houaen. Voor een groot aeel is men erin geslaagd. Maar waar men de verantwoordelijkheid voor een overtocht niet meer duride te nemen werd de tocht gestaakt. Vooral het in varen van de haven van BresKens was zeer gevaarlijk. Het mag gezegd wor den, dat de radar een uitkomst is ge bleken voor de Zeeuwse veerdiensten. De kustlijnen kwamen scherp op het scherm door. Vooral de laatste uagen heeft het personeel een uitstekende training gehad in het bedienen van de radar. SCHOUWEN GEÏSOLEERD. Het verkeer per as van en naar Schouwen en Duiveland was gisteren bijna de gehele dag gestremd vanwege de mist. De veerboot „Grevelingen" op het veer ZijpeAnna Jacobapolder deed slechts twee keer dienst, nl. des morgens om vijf uur en des middags om half vier. Wèl was er gelegenheid om met het voetveer van Zijpe naar A. J.-Polder over te varen. Ook de veerdienst ZijpeNumansdorp (Beier land) was de gehele dag gestaakt. TWEE PAARDEN GEDOOD BIJ TREINBOTSING. De trein, die gisteren om 13.42 uur uit Roosendaal naar Rotterdam ver trok, is op een onbewaakte overweg tussen Zevenbergen en Lage Zwaluwe in botsing gekomen met een tweetal paarden.De dieren waren aan elkaar gebonden en werden meegevoerd ach ter een wagen, welke door een derde paard werd voortgetrokken. Trekdier en wagen waren juist de overweg ge passeerd, toen de trein de beide ach terste paarden aanreed. Deze werden onmiddellijk gedood. De trein kreeg aanzienlijke schade. Met horten en stoten heeft men Lage Zwaluwe nog weten te bereiken, op welk station tenslotte alle reizigers in de volgende trein, die een uur later uit Roosendaal was vertrokken, moesten overstappen. GARANTIEPRIJS SUIKER- OOGST 1952 HERZIEN. Minister Mansholt heeft de garan tieprijs voor de suiker van de oogst 1952 verhoogd met een bedrag, dat overeenstemt met de gemiddelde kos tenstijging in de suikerbietenteelt. Als gevolg hiervan zal de gegarandeerde suikerprijs voor de producent van f48 per 100 kg. met 45 cent worden ver hoogd, hetgeen een dienovereenkom stige verhoging van de suikerbieten- prijs mogelijk maakt. Deze prijsverho ging heeft geen betrekking op de prijs van de suiker voor de consument. Nederlandse bloembollen te Londen 30.000 Nederlandse tulpenbollen, een gift van Nederlandse kwekers t.g.v. de kroning, worden Vrijdag te Londen ge plant. Mr Stikker, de Nederlandse am bassadeur, zal samen met Nederlandse meisjes in nationale klederdracht de eerste bollen planten. De moord op Keesje Schreurs. TWAALF JAAR VOOR WEDUWE. Gistermorgen heeft het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch de 42-jarige wedu we J. M. G.-H. uit Zierikzee wegens moord op het 80-jarige Zeeuwse hoer tje Keesje Schreurs veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar en ter beschikkingstelling van de regering. De advocaat-generaal had 15 jaar en ter beschikkingstelling geëist. De ver dediger heeft beroep van cassatie aan getekend. Zes Franse studenten, die twee jaar ge leden een reis om de wereld begonnen met ieder vijf dollar op zak zijn in Parijs teruggekeerd, waarmee zij de reis vol bracht hebben. DE BILT ZEGT: Koude ochtend. Weersverwachting geldig tot vanavond In de zuidelijke helft van het land: nevelig of mistig weer met in de och tend lichte en plaatselijk matige vorst en 's middags temperaturen om het vriespunt. Weinig wind.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1