Nieuws ui! de Provincie, „Oefening na de arbeid" heeft een goede staat van dienst. Mclkfabrick „Walcheren" boert niet slecht. Middelburg. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Vlissingen. BURGERLIJKE STAND Zaterdag 6 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Een kwarteeuw christelijke muziekbeoefening in Middelburg. Van de vierde afdeling naar de ere-afdeling, VIJF EN TWINTIG JAAR. heelt onlangs de Chr. Muziekvereniging „Oefe ning na de Arbeid" te Middelburg bestaan. In de loop van deze kwarteeuw heelt dit corps by ieder bekend onder de naam „Onda", een plaats veroverd in het hooldstedelijke leven, die er zijn mag. Er zullen weinig feestelyklieden ol belangrijke gebeurtenissen zijn geweest, waarbij de muzikanten van dit pittige gezelschap hebben ontbroken. En tevens is in de algelopen jaren wel heel duidelijk gebleken, dat er in Middelburg plaats is voor een christelijke muziekvereniging. Al deze 25 jaren staat in de statu ten, dat het doel der vereniging is de eer van God in Zijn schepping en de onderlinge ontspanning en het genot der leden. „Christenen zijn blijde mensen en daarom maken zij graag muziek!" zo vatte de directeur-voor zitter, de heer J. C. F. van Kamer, deze doelstelling samen. En hij legde daarbij sterk de nadruk op de grote waarde van het ensembelspel, het als een gemeenschap actief muziek beoefe nen. BESTUUR EN DIRIGENT. In de herfst van 1927 kwam het tot de oprichting. In het eerste bestuur zaten de heren J. M. Huibregtse, voor zitter; J. Boone, vice-voorzitter; L. Tevel, secretaris en M. Harthoorn, penningmeester. De heren Huibregtse en Boone zijn reeds gestorven. De enige nog levende oud-voorzitter, de heer W. Maas, is erelid. De eerste di recteur was d: heer G. Bouma, onder wijzer aan de school Gravenstraat, die dit echter maar een jaar volhield en werd opgevolgd door de heer van Ka mer, die dit werk nog nooit gedaan had, al was hij wel directeur van een zangvereniging geweest. Hij bleef tot 1942, toen het werk hem te zwaar werd en zijn krachten voor andere be langrijke dingen werden gevraagd. De heer A. Kousemaker uit Goes was zijn opvolger. Maar de moeilijkheden tengevolge van oorlog en bezetting werden zo groot, dat ook hij na een jaar moest stoppen. Tot 1949 was de heer P. H. Broerse uit Vlissingen di recteur. De heer van Kamer kwam in dat jaar opnieuw voor het cops te •taan en (het mag gezegd worden): •indsdien is het weer crescendo ge gaan! Zeer vele jaren werd gerepeteerd in de Buitentuin aan 'tZand. Daarna bliezen de muzikanten in het oude Mil. Tehuis aan de Nieuwstraat. Ook in een lokaal van de Chr. school aan de Zuidsingel werd enkele jaren ge oefend. Sedert een jaar vinden de re petities nu plaats in de Concert- en Gehoorzaal. OP- EN NEERGANG. De geschiedenis van „Onda" is er één van op- en neergang. Er waren ja ren met ruim 40 werkende leden (1936 en 1C37), maar er is ook wel eens een t(jd geweest, dat het ledental niet bo ven de 15 lag. Met half in de 30 leden wordt het prettigst gewerkt, vindt de heer van Kamer, maar met 28 leden is een corps behoorlijk en verantwoord be zet. Momenteel zijn er 26 werkende le den, 3 leden, die om studieredenen niet geregeld kunnen komen, 1 ziek lid en 4 leerlingen. Het-corps is dus goed op peil, al zijn de moeilijkheden wel gro- In zyn openingswoord voor de na jaarsvergadering van de Coöp. Melkfa briek Walcheren'' te Middelburg heeft de voorzitter, de heer 8. Simonse, zijn vreugde uitgesproken over de lonende melkveehouderij in het lopende jaar. Ook over de fabriek kon hy gunstige mededelingen doen. De woning van de directeur is gereed, zodat de fabriek thans is aangebouwd. De financiële toestand is gunstig. Sedert 1 Januari j.l. traden 45 nieuwe leden toe. Tot 29 November j.l. werden ontvangen 15.322.086 kg melk, dat is 95.359 kg meer, dan in de gelijke periode van 1951. De uitbetaalde voorschotprijs ligt ruim 2 cent per kg hoger dan in 1951. De straatprijs van de consumptiemelk komt volgend jaar vrij. Deze overgang zal geleidelijk moeten gaan. Momenteel ontvangt de consument in Zeeland per liter 15 cent steun. De productenverkoop vertoont een stij gende lijn, vooral wat de melkyoghurt en de vla-soorten betreft. Alle geproduceerd magere melkpoeder werd aan de veehou ders terugverkocht. In de laatste drie peri oden van vier weken werd op de door de veehouders geleverde melk een kwaliteits toeslag betaald van ruim 14.000,—; dat is ruim 0,4 cent per kg melk. De belan gengemeenschap met de Coöp. Zuivelfa briek te Wemeldinge zal 1 Januari a.s. in gaan. Het inleggeld is voor 1953 op nihil gesteld. Tot bestuurslid werd benoemd de heer H. J. Volkers te Veere. De heer P. Besuijen te Biggekerke werd herkozen tot lid van de commissie van toezicht. De voorzitter bracht het aftredende bestuurs lid de heer J. Lampert dank voor het vele werk in het belang der vereniging ver richt. De heer Lampert was vanaf de op richting op 3 Maart 1916 bestuurslid en was vele jaren secretaris. De heer Lam pert bracht daarop dank voor de prettige samenwerking. Op voorstel van de heer C. Wattel te Gapinge werd de heer Lampert tot ere lid benoemd. ter dan in de dertiger jaren. Vooral de toevoer van jonge leden kon gro ter zijn. Behalve aan het feit, dat ve len in hun vrije tijd nog leren, wijt de heer van Kamer dit aan een ze kere oppervlakkigheid en het ontbre ken van de lust tot muziekstudie, ter wijl de militaire dienst een grote han dicap is. Dank zjj een gemeentelijke snbsidie is het de laatste jaren steeds mogelijk de instrumenten op peil te houden. Maar het zou wel erg prettig zijn, wan neer meer dan 150 donateurs „Onda" financieel steunden! EEN UITSTEKENDE PLAATS Dat het corps een uitstekende plaats inneemt in de Zeeuwse muziekwereld is al vlug duidelijk, wanneer men weet, dat „Onda" in de 4e afdeling be gon en thans een plaats in de op één na hoogste afdeling, de ere-afdeling, bezet. En in de speciale kast hangen niet minder dan 30 medailles voor be reikte prestaties. Op èèn der concour sen werd het grootste aantal punten van het hele concorus behaald, waar door een beker werd verdiend. Het cops is aangesloten bij de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen en bij de Federatie van Chr. Mu ziekverenigingen in Z.-Holland en Zeeland. Woensdagavond is in besloten kring het jubileum in de Concertzaal ge vierd. De muzikanten harden hun vrouwen en kinderen meegebracht en er i» die avond/een programma afge werkt, dat een zeer geanimeerde stem ming bracht. De directeur heeft nog iets verteld over de lotgevallen van het corps in de afgelopen kwarteeuw B. EN S. VAN WALCHEREN BIJEEN. In de Donderdag te Middelbrrg ge houden vergadering van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren is critiek uitgeoefend op de organisatie van de Zeeuwse collecte. Dit gold met name het bekend maken van de opbrengsten door het bijvoegen van het gemiddeld bedrag per hoofd van de bevolking. Volgens enkele leden kweekte dit een ongewenste rivaliteit. Een commissie bestaande uit de burge meester van Arnemuiden, de heer J. v. d. Bos, de secretaris van Nieuwland de heer P. J. Brakman en de secretaris van Kou- dekerke, de heer L. van Splunder, werd gevormd. Deze heren zullen een onderzoek instellen naar de mogelijkheid de kosten van verificatie en controle der gemeente administratie te drukken. Ook werd ge sproken over de berichten, als zou Zee land geen woningtekort hebben. Men vreesde, dat bij een volgende verdeling van bouwvolume, dit tot gevolg zou kun nen hebben, dat Zeeland geen woningen krijgt toegewezen. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak reeds de aandacht van de Ver. van Ned. gemeenten heeft. De heer Dregmans heeft tenslotte zijn te leurstelling uitgesproken over het leit, dat het werk van de Prov. Schoonheidscom missie nog niet overal ingang heeft ge vonden. Hijzelf was vol lof over wat door dit instituut wordt gedaan in de gemeen ten. Geslaagd. Voor het Scheepswerktuigkundig Diplo ma B I slaagde de heer M. Meulenberg, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. ARTSENDIENST De practijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: dr W. L. Pel, Rouaansekade 11, telef. 2585; Vlis singen: dr R. Grippeling. Badhuisstr. 121, tel 2121; Goes: dr M. P. Bruynzeel. Jac. Vaickestr 3, telef- 2375; 's H. Arendsker- ke Heinkenszand en Wolfaartsdijk: dr A.' I. Vos Veerweg, Wolfaartsdijk, telef. K 1198-231; Borssele, Driewegen,' s Hee- renhoek, Lewedorp en Nieuwdorp; dr J. J. Gelderblom, Havenweg H 21, Nieuw dorp, telef. K 1196-327 voor dr Kiviet; dr A. Folnier, Korteweg 151, Driewegen, telef K 1195-275 voor dr Luyckx; Oost- kape'lle Serooskerke en Veere; dr P. J- Bom, Üorpsstr. 2, Oostkapelle, telef. K 1188-276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dr L. Sloos, Middelburgsestr. A 61, Koudekerke, telef. K 1185-231; Tho- len, Oud-Vossemeer, Nieuw Vosmeer en St. Philipsland. dr P. J. Duinker te Thq- len, telef. 40 en dr H. Menger te St. Phi lipsland, telef. 20. APOTHEKEN In de week van 6 tot 13 Dec. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Nonhebei; Vlissingen: van Ockenburg, Singel; Goes; Numans. Zondagsdienst dierenartsen Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West Zuid-Beveland worden waarge nomen door M. Gaakeer, Ovezande, telef. K 1195-283 en Joh. Klaassen, Heinkens zand, telef. K 1106-288. LAMPIE ZOEKIE VERTREKT 'Coning Wiebelaer en Pie- er liepen met gebalde vuis ten achter elkaar de schat kamer op en neer. „Wat 'n Chtaese-snert-oplichter", knarste de koning. ,,Wat een uitgekookte-gele-cen- tendief", vond Pieter, maar toen werden ze in hun overpeinzingen gestoord door een enorme knal in de voortuin, dat langzaam overging in motorgeronk. „Hij gaat weg", sprak Wiebelaer en gevolgd door Pie ter strompelde hy naar buiten. Larnpie Zoekie kwam hem met uitgestoken han den tegemoet. „Dag Koning Tarara Boembijéé" lachte hij. .Jammer dat U die 8 cent niet had, de volgende keer ping-ping beter". Toen bond hij 'zijn rokken bij elkaar, deed een enorme stofbril op en stapte in zijn vliegende raket-rijtuig- slee- Er klonken enige ontploffingen en in grote wolken zwarte rook, stof en zand. verdween Lampie Zoekie snel in Oostelijke richting. „Daar gaan m'n cen ten", sprak de koning hees. „Daar gaat m'n salaris", lachte Pieter en toen dren telden ze achter elkaar weer naar binnen, regelrecht naar de vergaderzaal. „We zullen een rondetafel-conferentie moeten beleggen", sprak de koning tot Pieter. „Haal de koninklijke Prins er ook bij, want wat ik ga zeggen is niet voor de poes". Even later zat het drietal met rode hoofden om de ronde tafel. ,.Ik doe het niet meerriep Wiebelaer. ,.Een koning zonder geld is een kanon zonder kogels„Juist", antwoordde dé Prins, „Juist", antwoordde Pieter. „Daarom", vervolgde de koning „moeten er óf nieuwe kogels komen, óf een ander kanon. Ik heb gezegd Walcherse smeden gaan met hun tijd mee. Dertien van de vijftien leerlingen, die de onlangs beëindigde cursus landbouw werktuigen van de Smecoma hebben ge volgd, zijn vorige week in Wageningen voor hun diploma geslaagd. Donderdag avond was het bestuur van de afd. Mid delburg van de Bond van Smedenpa troons met enkele genodigden en de cur sisten bijeen om dit feit te vieren. Na een welkomstwoord van de heer L. Cyvat, sprak de voorzitter der afd. Mid delburg, de heer Hillebrand. Hij herin nerde er aan, dat het de tweede cursus is, die nu met zo'n prachtig resultaat is afgesloten. "Van de dertien geslaagden be haalden negen ruim voldoende, de overi gen voldoende. De heer Hillebrand meen de, dat de smeden in alle opzichten, ook in verband met de mechanisatie in de landbouw, het vertrouwen van de boer moeten behouden, door hem in alles te helpen. Hij zei, dat het bestuur ver wachtte, dat de geslaagden nu een cur sus tractorenkennis zullen gaan volgen, die in Januari kan starten- Tenslotte wenste hij de geslaagden geluk. De leraar, de heer van Damme, vertel de nog iets over de tractorencursus en deelde mee, dat vermoedelijk een hoeve in de Wieringermeer bestemd wordt voor de practische opleiding. Voor het diploma landbouwwerktuigen zijn nu geslaagd: L. Cijvat, Koudekerke; P. van Sighem Gzn., Westkapelle; F. Bliek, HeinkenszandS. Hillebrand, Oost kapelle; G. Geschiere, Nieuwdorp; P. Baas, Middelburg; J. Dominicus, Nieuw land; P. Wattel, Serooskerke; P. van Eijzeren, Aagtekerke; M. Hillebrand, St. Laurens; C. Leempoel, Kamperland; J. J. Beye, Arnemuiden en L. A. Kindt, Stoppeldijk. Propagandabij eenkomst „Sonneheerdt"* Maandagavond zal in de Hofpleinkerk een propaganda-bijeenkomst worden belegd v-~r het Blindentehuis „Sonneheerdt" te Ermelo. Er zal een film worden vertoond en het Middelburgs Mannenkoo r zal medewer king verlenen. Het openingswoord wordt gesproken door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein. Ds. P. van Til, Geref. predikant, verricht de sluiting. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. '.eiland 1947 93 4 9374 Kon. Olie 3034 302 Dollarlcning 1947 934 94'4 9354 Dito, onderaand. 301 30054 Invest. Certif. 91-4 Moeara Enim 493 492 Nederl. 1962-64 cum 94 94 4 A'dam Rubber 754 764 85 Grootboek 1946 934 94 Bandar Rubber 844 34 K. Olie 1950 108 4 1084 Deli Bat. Rubber 8754 864 (i. H. Ind. Bank 434 44 Kendeng Lemboe 62 63 Nat. Handelsbank 974 9654 Oost Java Rubber 2754 28 Ned. Handel Mij 147 146-4 De Oostkust 7954 784 A.K.U. 1SVA 15154 Serbadjadi 444 444 Bergh's Jurg. 258 258 Holl. Am lijn 14154 1404 Bezel's Patent 14 99 Java Ch. Jap.lijn 1154 Calvé Delft 1 \V/2 114 4 Kon. Boot 1324 1324 Centrale Suiker 158 158 Kon. Palcetvrt 1024 1024 Fokker 10754 107J4 Kon. Rott. Lloyd 1194 1194 Gelder Zonen 1464 14754 Ned. Scli. Unie 1204 1214 Kon. Hoogovens 148 14854 Ommeren's Sv. 153 151 Ncd. Ford 176J4 176 St.v. Mij Neder. 1384 1374 Ned. Kabelfabr. 200 202 H.V.A. 824 82 Philips' Gloeil. 154*4 1544 Java Cult. 35 35 Do 6 cum. pref. wd. N.I.S.U. 82 '804 135; 3 137*4 Vorstenlanden 154 154 Unilever 176; s 177 Deli Bat. Mij 874 874 Wilton-Feijenoord 1564 157 Deli Mij 634 624 Ihliton I rubr. 240 Senembah 504 504 B. iton 11 rubr. 172 174 Müller Sc Co. 166 1654 Doidtsclie Petr. 286 2834 Amsterd. Bank 165 1644 Dito, pref. 2944 Escompto Bank Rotterd. Bank 1664 1674 Twentsche Bank 164 164 Overzeese Gas 734 724 Borneo Sumatra 954 96 Internatio 138 Am. Radiator 154 154 Am. Smelting 41 404 Anaconda Copper 414 41 Bethl. Steel 524 514 Chrysler - Ford Canada 60 604B General Motors 65 644 Hudson Motor 174 44 174 Intern. Nickel 43% Kennecott 764 76/2 Rep. Steel 434 43 Stand. Brands 264 U.S. Steel 414 404 North. Am. 224 Cities Service 944 934 Cont. Oil 644 644 Midcoot. Oil 644 65 Philips Oil 574 Shell Union 694 22 694 Tide Water 22 Baltimore 244 - Miss. K. Texa» New York Centr. 2t4 214 Gemeentelijke bijdrage voor woningverbetering. B. en W. hebben tot de raad het ver zoek gericht opnieuw premies voor woningverbetering beschikbaar te stellen. De bewuste regeling heeft slechts gegolden van Maart tot en mèt December 1948, aangezien het Rijk daarna niet meer over voldoende fi nanciën beschikte. Een belangrijke schenking van par ticulieren stelt het Kijk thans in staat de regeling weer in te voeren. De pre mie, die aan een particulier belang hebbende wordt toegekend, bedraagt 50 pet. van de verbeteringskosten. Als deze per woning meer dan f2800 of minder dan f 201 zijn, wordt niets ge geven. Een derde deel der premie is ten laste der gemeente. B. en W. re kenen voorlopig op twee aanvragen en vragen een crediet van f 950. Sinterklaasfeest a.b. „Heemskerk" Ook dit jaar hebben de officieren, onderofficieren en manschappen van H.M. „Heemskerk" ln samenwerking met het Gemeentelijk Bureau voor So ciale Zaken een 50-tal kinderen uitge nodigd pm aan boord van hun schip de verjaardag van St. Nicolaas te vieren. Sinterklaas en Zwarte Plet, die dit maal per motorboot waren aangeko men, werden begroet door de comman dant der Maritieme middelen, kolonel J. G. Broekhuizen, waarna in het ver sierde verblijf van de manschappen met het feest werd begonnen. Vrolijk wer den de Sinterklaasversjes -gezongen chocolademelk werd geschonken en speculaas rondgedeeld. Het hoogtepunt vormde de uitreiking der cadeautjes, waarvoor de kinderen één voor één by de Sint moesten komen en van Piet kregen z(| nog een zakje snoep. Zij, die dit jaar niet al te braaf waren geweest, beloofden, na een vermanend woord van de Sint, grif beterschap voor het volgend jaar. De heer L. P. van Oor schot, wethouder van Sociale Zaken, dankte namens de kinderen, hun ouders en de gemeente de manschappen van de „Heemskerk", die er voor hebben gezorgd, dat Sinterklaas deze kinderen niet is voorbij gegaan. De organisato ren, die kosten noch moeite hebben ge spaard, kunnen terug zien op een Sint Nlcolaasfeest, dat zij tot een echt feest hebben gemaakt. Arnemuiden van de N.C.B. werd door de bondsvoorzitter de heer E. IJber gen aan de heer A. de Ridder het gou den insigne en een ooikonde van het C.N.V., plus een oorkonde van de N.C.B. uitgereikt wegens zijn 25-jarig lidmaatschap. De afdeling telt momenteel 48 leden. De kas sio J met een batig saldo van f 137.—. Ds Veldhuijzen sprak het slotwoord HOEDEKENSKERKE Coop. Boerenleenbank. Over de maand November werd bij de Spaarbank inge legd een bedrag van f 69.752,18, terug betaald werd f 60.187,82. In de maand November werd dus f 9.564,36 meer ge stort dan terugbetaald. 30 November was de Spaarbank groot f 1-535.974,52. In Rek. Courant werd gestort f 169.526,23 en te rugbetaald f 170.137,50. Het balanstotaal bedroeg op 30 November f 1.748.537,44. ANNA JACOBAPOLDER Bietencampagne. Op de weegbrug aan de haven alhier werden dit jaar 3.800.000 kg suikerbieten gewogen. ARNEMUIDEN Jaarvergadering afd. JV.C.B. In de gehouden jaarvergadering van ie afd. KAPELLE Rattenbestrijding. In deze gemeente zal dit jaar geen algemene bestrijding van ratten plaats vinden. -die last hebben van dit ongedierte kunnen ech ter vanaf heden bestrijdingsmiddelen afhalen op de gemeente-secretarie. Hiervoor moet dan een kleine vergoe ding betaald worden. Bomen rooien in de bebouwde kom. Vele fruitbomen die niet meer vol doen, worden de laatste tijd gerooid. Ook binnen de bebouwde kom gebeurt dit. Thans heeft het gemeentebestuur er echter de aandacht op gevestigd, dat het verboden is binnen de bebouwde kom der gemeente bomen of andere houtopstanden te rooien op een strook ter breedte van 40 meter van de wegen. Binnen deze strook mag alleen ge rooid worden met toestemming van B. en W. KATTENDIJKE Gemeente-avond. In de Donderdag avond gehouden gemeenteavond zijn de restauratieplannen der kerk besproken. De raming is f 65.000.Momenteel is er door de gemeente f20.000.bijeen gebracht. Als er in het a.s. najaar sub sidie van Monumentenzorg wordt ver kregen, zal begonnen worden met de restauratie der kerk. Besloten werd de nieuwe kerkorde voor kerkvoogden van toepassing te verklaren. Bij de verkiezing voor ouderling en diaken werden herkozen de heren F. Minnaar (ouderling) en Jac. J. de Boe (diaken). De kerkdiensten gedurende de maan den Nov. t.m. April zullen om 10 en 2.30 aanvangen, gedurende de overige maanden om 9.30 en 2 uur. MELISKERKE Zanguitvoering „Con Amore". "Woens dagavond gaf de zangvereniging „Con Amore" een zanguitvoering in „Ons Huis". Nadat burgemeester Huysman de avond geopend had werd het pro gramma, bestaande uit 17 nummers, uitgevoerd. De uitvoerig was zeer ge slaagd, de belangstelling groot. De zanguitvoering stond onder leiding van de dirigent de heer F. Bakker. O.- EN W.-SOUBURG St. Nicolaas bracht bezoek aan Kleu terschool. Donderdagmorgen bracht St, Nicolaas een bezoek aan de Beatrix- kleuterschool. De Sint deelde cadeau tjes uit en sprak vermanende en waar derende woorden tot de kleuters. OUDELANDE Aanbesteding. Voor rekening van de Zeeuwse Landbouw Mij werd de bouw van een lagere landbouwschool aanbe steed. Het werk werd gegund aan de heer C. Priem, Lewedorp voor f 27.355 (de laagste inschrijver). RILLAND-BATH Jaarvergadering „Dorcas". Woens dagavond werd in het Herv. jeugdge- bouw de jaarvergadering gehouden door de Herv. vrouwenvereniging „Dorcas", onder leiding van mevr. den Engelse-Hol. De avond werd gevuld met voordrachten en zang. De vereni ging telt momenteel 31 leden. ST. ANNALAND p.V. „De Gevleugelde Vrienden. Woens dagavond werd de algemene jaarverga dering gehouden van de P.V. ,,De Ge vleugelde Vrienden", onder voorzitter schap van de heer A. J. Soeters. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Als bestuurslid werd gekozen de heer J van Gorsele. Vervolgens werden de kampioenschappen bekend gemaakt; al leen Generaal werd nog aangehouden, daar enkele leden van mening waren, dat dit de heer L. v. d. Repe niet toe komt. Hierna werd de ev. te houden ten toonstelling besproken, waarvoor 40 dui ven werden opgegeven. Daar dit aantal duiven te hoge kosten met zich mee brengt, werd besloten de tentoonstelling niet té doen doorgaan. VEERE Vergadering Kleuteronderwijs. In de gehouden jaarvergadering van de ver eniging voor kleuteronderwijs onder leiding van de heer L. v. d. Hiele werd de rekening en begroting vastgesteld met een batig saldo van f73.12. Ge tracht zal worden de salarissen van het personeel te verhogen. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. J. in 't Anker- Kasse en de heer A. de Nood Azn. her benoemd. In de vacature van de heer G. H. Bisselink werd mevr. J. A. Min- neboo-Vermeulen gekozen. Mej. v. Meerendonck, hoofd der kleu terschool hield een causerie over „De vernieuwing van het kleuteronderwijs in de loop der jaren". Mevr. den Beer-Poortugael-Nannin- ga en de heer H. A. Cranenburgh ver toonden tot slot enkele filmpjes, waar na burgemeester den Beer Poortugael de vergadering sloot. WOLPHAARTSDIJK St. Nicolaas had pech. Donderdag had er op de Veerweg een aanrijding plaats tussen de auto, waar St. Nico laas inzat en mevr. L. Bakker uit Yerseke, die op een bromfiets reed, die uit een zijweg kwam. Hoewel de auto flink remde, kon er toch niet verhinderd worden, dat de berijdster van de bromfiets in de sloot terecht kwam. Druipnat werd ze er weer uitgehaald. St. Nicolaas treft geen schuld, alleen hebben de kinderen in Noord-Beveland wel wat lang op de Sint moeten wachten. Wat brengt de radio? ZOUTELANDE Vrnvwenver, Aging „Stille Kracht". Woensdagavond hield de Herv. vrou wenvereniging „Stille Krabt" haar jaarvergaderinj in het verenigingege bouw „Middendorp". Deze goed be zochte avond stond onder leiding van mevr. T. Schoenmaker-Bliek. Na een opening werd deze avond ge vuld me! zang, declamatie en schetsjes. Van de 59 gemaakte kledingstukken werden er 52 vlot verkocht. De op brengst komt ten goede aan 1 kelijke doeleinden. Waar zijn ,onze schepen GROOTE VAART. LAURENSKERK 6 te Madras; LEM- STERKERK 5 te Le Havre; WATERMAN 4 van Fremantle naar Rotterdam; DON- GEDXJK 4 van Rotterdam naar Vancou ver; EEMDIJK 4 te Galveston; LEER DAM 4 te New York; SCHIEDIJK 3 van Port Swettenham naar Tj- Priok; JOH AN VAN OLDENBARNEVELT 5 van Am sterdam naar Australië; ALMKERK 5 te Port Said; AXELDIJK 3 van Port Arthur naar Le Havre; GAASTERKERK 5 te Port Sudan; LINDEKERK 4 van Suez naar Muscat; MARIEKERK 4 te Tanga; MUIDERKERK 4 van Barcelona naar Le Havre; WONOSARIE 4 van Muscat naar Bombay; AKKRUMDIJK van, Vlissingen naar Marseille; ARENDSDIJK 4 te Rot terdam; ARKELDIJK 5 te Rotterdam; AVERDIJK 5 te Rotterdam; GROOTE BEER 4 van Amsterdam naar Kaapstad; INDRAPOERA 4 van Port Sudan naar Suez; NOORDAM 4 van New York naar Rotterdam; RIDDERKERK 4 v. Austra lië naar Rotterdam; RIJNDAM 5 van Rot terdam naar New York; WILLEM BA- RENDSZ 4 van Amsterdam naar Kaap stad. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 4 December: CORONA van Goole; 5—12: WESTER MARK van Antwerpen; REFUGE l van Caen; Van Vlissingen vertrokken 4 Dec.; CORONA naar Rotterdam; EVERTSEN naar zee; 512; REFUGE 1 naar Ham burg. Gepasseerd naar Antwerpen 4 Dec.; CORSICA van Londen; AGINA van Lon den; DENEB van zee; SUMATRA van Amsterdam; HENRICA van Amsterdam; 512: NARWALL van Londen; GERT van Londen; CONGOSTROOM van Am sterdam; SILVAPLANA van Rotterdam; Gepasseerd van Antwerpen 4 Dec.: AVERDIJK naar Rotterdam; INGEBORG naar Helsinki; AKKRUMDIJK naar Mar seille; WESTLAND naar Rotterdam; MARNE naar Rotterdam; VLIER naar Rotterdam; 5—12: JOSINA naar Kalmar; STIENTJE MENSINGA naar Drogheda. ZONDAG 7 DECEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws en waterst.; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; NCRV: 9.30 Nieuws en waterst.; 9.45 Gram.; 10.00 Doopsgez. kerlcd.; 11-30 Gram.; 11.45 Kerkconcert; KRO: 12.15 „Apologie" ;12.35 Gram.; 12.40 Lichte mu ziek; 12-50 100 jaar Kromstaf; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.10 Lunch concert; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Klein koor, kamerork. en solisten; 15.15 Viool en pi ano; 15.30 Gram-; 15.35 „De 50.000ste", causerie; 15.50 Gram.; 16.10 „Kath. Thuis front Overal"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; IKOR: 17.00 Ned. Herv. kerkd.; 18 00 Zangd.; 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen"; NCRV: 19.00 Vocaal ensemble, Bachork. en solisten; 19.30 „Gelooft U dat?", causerie; KRO; 19.45 Niéuws; 20.00 Gram-; 20.25 De gewone man; 20.30 Gev. programma; 22.35 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram 8.35 Sportmed.; 9.00 „Wat er groeit en bloeit", causerie; 9.10 Kamerorkest, klein koor en solisten; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 Lichte muziek; 10.30 „Met'en zonder omslag"; 11.00 Promenade orkest; 11.30 Cabaret; AVRO: 12.00 Marinierskapel; 12-35 „Even afrekenen Heren"; 12.45 Hammondorgelsp.; 13.00 Nieuws en weer ber.; 13.05 Med. of gram.; 13.10 Veluws progr.; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Promena de ork- en solisten; 15.05 Gram.; 15.20 Filmpraatje; 15.35 Omroepork. en soliste; 16.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Strijk-en- semble; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport journaal; 18.15 Nieuws en sportuitslagen; VPRO18.30 Korte Ned. Herv. Kerkd.; IKOR: 19-00 Voor de jeugd; 19.35 Radio catechisatie; AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Instrumentaal en vocaal concert; 21.00 „Londen en Parijs", hoorspel; 21.40 Me dedelingen; 21.45 Zuid-Amerikaanse en Spaanse muziek; 22.15 Reportage; 22.20 Gram.; 22.35 Metropole ork.; 23-00 Nieuws 23.15 Reportages of gram.; 23 2524.00 Gram. MAANDAG 8 DECEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7-00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer ber-; 8.10 Sportuitsl.; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.00 Sopraan en piano; 10.30 Morgend.; 11.00 Gram.; 11-15 Gev. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Or- gelconc.; 1259 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Amusementsmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.20 Pianokwin tet; 16-00 Bijbellezing; 16.30 Vocaal en semble en piano; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.: drs. B. van Eldik: „Economisch beeld van Indonesië"; 18-00 Koorzang; 18.20 Sport; 18.30 Suri naamse volksmuziek; 18.45 Engelse les; 19.00 Nieuws en weerber.; 19 10 Semi- klassieke muziek; 19.30 „Volk en Staat", causerie; 19.45 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20-45 „Het leven op hel land", hoorspel; 21.45 Psalmen; 22.15 „Rijkdom onder de grond", causerie; 22.25 Gev. muziek; 22.45 Avon'doverd.23.00 Nieuws en S.O-S.-ber.; 23.15 „Man en vrouw", causerie; 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7-33 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 9.00 „Onder de pannen", hoorsp.; 9.20 Gram.; VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie; 10.05 Morgenw.; VARA: 10.20 Voordr.; 10 40 Voor de zieken; 11.40 Viool en piano; 12.00 Gram.; 12.15 Dans muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Dansmu ziek; 13.00 Nieuws en commentaar; 13 20 Metropole orkest en solist; 13.55 Voor de Middenst.; 14.00 Voor de vrouw; 14 15 Pi ano, sopraan en 8 celli; 14.40 Orgelspel; 15.00 Zestig minuten voor boven de zes tig; 16.00 Saxofoon en piano; 16.15 Gram.; 16 45 Voor de jeugd; 17.15 Gram,; 17.50 Mil. commentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Pi anospel; 18.30 Parlementair overz.; 18.45 Voor de jeugd; 19.45 Regeringsuitz.: Landbouwrubr.; 20.00 Nieuws; 20 05 „In Holland staat een huis", hoorspel niet muziek; 20.35 Aetherforum; 21.15 Dans muziek; 21.35 „Voor en achter het voet licht"; 21.55 „De Arabische wereld, en het Westen"; 22.10 Radio Philh. orkest en so list; 2300 Nieuws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 Orgelspel; 23.45—24.00 Gram. MIDDELBURG. Geboren: Frangois M., v. A. F. van Dijk en J. M. van Putten; z. v. J. A. Boogaard en C. C. A. Geluk; Jaeomina P., d. v. W. Geldof en M. A. Koole; Gideon P., z. v. G. P. Wattez en M. S. Boone; Henrlcus W. M., z. v. D. W. Putker en J. M. E. Klemann; Cornells, z. v. C. Jongepier en J. v. d. Driest; He lena E. M., d. v. G- W. Frederiks en M. van Enst; Anthon P. W., z. v. J. Alfons en J. Usmanij; Hiltje, d. v. W. van der Veen en A. Tiekstra; Catharinus C., z. v. N. I. Verhulst en C. v. d. Borst- Ondertrouwd: J, M. H. Pouleijn, 27 j., te Vught en A. H. Voorn. 29 j.; J.. Janse, 25 j. en A. Roelse, 23 j.; C. Vinke, 26 j. en M. J. van Meenen, 20 j.; A. L. Wille- boordse, 26 j. en J. M. Goedhart, 22 j.; H. van Boven, 62 j. en J. Kerkhove, 46 j. L. van Riet, 24 j„ en T. E. F. Kolyn, 24 j. Gehuwd: H. Overwijk, 60 j. en P. Sta ke, 61 j.; B. Scheffer, 23 j. en C. C. Gil lissen, 22 j.; J. A. Jungblut, 36 j. en C. C- van Loenhout 30 j.; A. H. Tienstra. 31 j. en W. E. de Voogd, 18 j-; A. Gideonse, j. en W. Bolier, 23 j. Overleden: A. Minderhoud, 79 geh. met E. L. van Willigen. VLISSINGEN. Geboren: Matthijs A.. z. v M. Burger en W. L. op 't Landt; Jac- quelène R., z. v. S. M. de Visser en P. van Rymenant; Marcus, z. v. J. Meer min en J. Brunke; Jacobus M. G. M.t z. v J. B van Kooten en J. J. Grootjen; Emma M- F„ d. v. P. F. W. Berttag en E C. F. Lammens; Martina W„ d. v. R. Blokland en F. M. Gazan; Jacqueline, d. Dirk L„ z. v. D. L. Manusama- en E. E. de Willigen. Ondertrouwd: J. P. de Wijs, 24 j. en P. Klijn 21 j.; H, P. J. Strijers, 27 j. en M. A. Florusse 25 j. Gehuwd: B. Zawislak, 31 j- en J. Schuil 30 j.; A. de Haas, 25 j. en J. P. Meul- meester, 23 j.; M. S. Meijer, 28 j. en L. de Kok, 27 j.; S. S. Zerkowski, 32 j. en A. M. Heijman, 25 j.; G. A. Gebraad, 22 j. en M. de Nooijer. 19 j. Overleden: J. M. van Steenkiste, 68 j., echtg- van M Snikkers; C. Polderman, 55 j., echtg. van L. C. Poerstamper. GOES. Geboren: Maria J., d. v. W. J. Nieuwland en B. H. Bouwmeester; Maria A. S. G., d. v. H. M. van Erp en M. F. J. van den Eerenbeemt; Gerrit R., z. v, P. Kramer en A. M. Gomes; Johannes G, z. v. G. Goovers en M. J. Capello. Gehuwd: L. J. Kegge, 28 j. en M. Trim- pe Burger, 26 j. Overleden: J. Jobse, 76 j., wed. van L. Zweedijk; L. Kesselaar, 48 j., echtg. van A. M. van Eekelen. Officiële Publicafiën De Prijzencommisie Middelburg maakt bekend, dat zij op Vrijdag 5 December, geen zitting houdt. De eerstvolgende zit ting is op Vrijdag 19 December a.s. (in het Stadhuis, ingang Lange Noordstraat, 's avonds tussen 8 en 9 uur).

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2