GEEN AANVAL OP ROOD-CHINA Crisis in Tunesië door moord op vakbondsleider Concours d' Elegance in Vlissingen West-Duitse Bondsdag keurt de overeenkomsten van Bonn goed k SNIPPER A V v V, NIEUWS''' Zeeuws-Vlaams geschenk voor Prins Bernhard PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Eisenhower verklaart, na geheime reis door Korea: Christendom en cultuur Beëindiging van devoorlog door nieuwe wapens of door dreigementen alleen De oplossing van het Koreaanse conflict ugt met tl n russisch vliegend vliegdekschep? admiraal kerk over het communisme. Idee van Stichting „Nieuw Walcheren" Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu Korte Voordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2846 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nnmmers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 6 DEO. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Uuijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiaema, Goes. Op en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 8.33 u., ondej 16.30 u. Maan op 22.36 u., onder 12.24 u. Hoogwater Zondag 7 December Vlissingen: 5.19 u. 1.72 m„ 17.48 u. 1.81 m. Terneuzen: 5.50 u. 1.89 m., 18.16 u. 1.99 m. Wemeldingei 7.05 u. 1.42 m., 19.52 u. L61 m, Zierikzee: 6.44 u. 1.18 m., 19.09 u. 1.38 m. iiMiiiiaiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiBiia IN HET VOORAFGAANDE is sprake geweest van het begrip wereldge lijkvormigheid. Wij moeten hierover thans opnieuw gaan spreken. Wij zei den immers dat West-Europa een Christelijke cultuur heeft gekend. Dit is maar al te waar en men kan dit vooral thans nog veel stelliger be weren dan een tijd terug. De laatste decennia is het Christendom on danks verblijdende wonderen, die wij gaarne erkennen zeer beslist terug gedrongen tot de plaats die het in de eerste eeuwen na Christus' omwande ling op aarde had; de plaats van de kleine minderheid die positief niet meetelt en negatief bestrijding vindt! De wereld, ook onze West-Europese wereld is niet Christelijk meer. De an tithese heerst I Paulus zegt in zijn Romeinenbrief dat de gelovige zich niet mag richten naar het schema, d.w.z. naar de ma nier, naar de mode van deze wereld: „Wordt deze wereld niet gelijkvormig", klinkt het (Rom. 122), ook thans en ook tot onsl En „deze wereld" is voor Paulus het leven van hen die niet wensen te leven naar, d.i. volgens de bedoeling van Christus. De Christen streeft naar een andere levensstijl dan „de wereld", hij wordt veranderd naar de vernieuwing des gemoeds. En dit nieuwe beginsel is het vermogen om goed en kwaad te onderscheiden, te „beproeven, welke de goede, en wel- behagelijke, en volmaakte wil van God i«." Want dit vermogen was door „het verstand des vleses" (CoL 218) ver duisterd, doch werd door de vernieu wing des gemoeds mede vernieuwd, zodat het zich niet langer in de wil van God vergist. Niet dat dit in één ogenblik gebeurt, deze vernieuwing des gemoeds. Het woord „wedergeboorte" en de erva ring leren het anders. Het nieuwe le ven groeit, ontwikkelt zich. En het stelt zich, als alle leven, aan gevaren bloot. Het nieuwe leven is niet van deze wereld, maar de Christen kan trachten met deze wereld vriendschap te sluiten. Hij gaat transigeren en het nieuwe leven kwijnt 1 In het tran sigeren, immers, zoekt men weer zich zelf, en het Christendom is zelfver loochening. Men gaat weer streven naar hetgeen dat van beneden is, ter wijl men toch zou leven voor Gods aangezicht en jagen naar gerechtig heid! De wereld neemt de ziel weer in!.... Niet door transigeren, door aanpassen e.d., maar alleen door toe neming in heiligmaking gaan wij steeds meer verstaan wat de wil van God is! De Christen leeft volgens de wil van God en de wereld voert van God èfl DE CHRISTEN geeft zich van zijn leven rekenschap. Te leven naar de wil van God, dat is zijn redelijke godsdienst. Een godsdienst die beant woordt aan zijn beleden geloof! Een godsdienst die doordacht is, waarvan hij weet dat ze zo door God wordt ge- eist. Een cultuur zonder geloof, zon der toewijding aan God, is voor de Christen onredelijk. Het is dus ook on christelijk om maar zover mogelijk met de wereld mee te gaan onder het motto: „Wat voor kwaad zit daar nu in?" In deze vraag is: „Wat wil God?" vervangen door: „Dat wil ikl Dit is geen christelijk-normatieve gedachte: hier maakt de mens zichzelf tot norm! Christelijk leven, een christelijke cultuur, streeft naar heiligheid: „Weest heilig, want Ik ben heilig!" De wereld het wordt te vaak vergeten de gehele wereld ligt nog steeds in het boze (1 Joh. 5:19): God en wereld staan lijnrecht tegenover elkaar! De- mas kreeg .e tegenwoordige wereld weer lief, d.w.z. de wereld met haar „cultuur". Er zijn helaas „Christenen" die onder welke camouflage dan ook Demas volgen; de zonde van Demas: ze hebben de tegenwoordige wereld zo lief! \7AAK HOORT MEN: Je kunt toch beter dit doen dan dat! (Ieder kan zelf wel wat invullen)! Dit is de dwaas heid zelf: er is altijd iets nóg ergers te denken 1 We kunnen ons kwaad niet goedpraten, door te constateren dat er nog erger dingen zijn! „Onderzoekt alle dingenzegt een ander. Maar dit woord betekent niet: „Maak maar eens kennis met alles" of: „Probeer alles maar eens!" Het betekent alleen: „Tracht u een oordeel te vormen over alles!" Een eis van de redelijke gods dienst! De Bijbel, wij zeiden het reeds, is geen handboek der casuïstiek voor het moderne leven. De enige weg tot een christelijke cultuur is: gemeenschap te oefenen met Christus, voortdurende gemeenschapl Dit geeft ons een hou ding, een zekere houding in dit leven. Niet vragen: „Mag dit net nog?", maar: „Is dit christelijk, draagt dit Gods goedkeuring? Lijkt dit niet altijd ge makkelijk in deze wereld? Christus zal bij u zijn! En als ge twijfelt in een mogelijk geval? Als ge niet weet wat hier of daar Gods wil is? Tracht dan in het gebed naar meer licht, doch ont houd u tot dat ogenblik. In dubiis abstinendum! Wie iets twijfelend doet, veroordeelt zichzelf! Want alles wat niet uit het geloof is, dat is zonde! Strijden voor een Christelijke cul tuur is leven uit Christus en trachten een antwoord te vinden op de grote en kleine vragen van ons leven en van onze tijd. Een redelijk godsdiens tig antwoord. Wie zó strijdt tot het einde, ontvangt het recht in te gaan in de gemeenschap van het ware leven, v/aar waarlijk eenheid van levensstijl is: waar God élles is en in allen! K. W. C. v. B. G. J. Kw. niet in het uitbreiden van de oorlog, door over te gaan tot een aanval op communistisch China. Dit heeft de nieuwe president van de Verenigde Staten, Generaal Dwight Eisenhower, met nadruk verklaard op 'n persconferentie te Seoel, voordat hij gisteren uit Korea vertrok, waar hij deze week een volkomen geheim bezoek heeft gebracht. Eisenhower wenste geen antwoord te geven op de vraag, en hij gaf ook geen aanwijzingen, welk gevolg dit bezoek op zijn beleid zou heb' ben. Hij zei alleen: „Er kan veel gedaan worden om onze positie te verbeteren". Dat is het enige en men gist nu over de maatregelen, die de president zal treffen, „ter verbetering van onze po sitie". Men denkt aan „super-artille rie" en aan het gebruik van tactische atoombommen, want dit zijn de enige wapens, die in Korea nog niet zijn ge bruikt. De andere mogelijkheid, zo vervolgt Reuter, acht men het dreigen met een vernietigend offensief in het voorjaar. Mogelijk dat de Roden onder deze dreiging een wapenstilstand aanvaar den. NIEUWSVERDUISTERING. De reis van Eisenhower is volkomen geheim gehouden. Vanaf het ogenblik, dat hij het „Commodore hotel" in New York verliet, begon een „nieuwsver- duistering" over de bewegingen van de generaal. Om Eisenhower ongemerkt te laten vertrekken, werd zelfs de politie agent, die dienst deed voor het huis van Eisenhower, misleid. Een lid van de geheime dienst leidde de aandacht van de agent af en in die tijd sloop Eisenhower het huis uit. Met zijn ge volg vloog hij in twee „Constellations" via Honoloeloe, Midway en Iwodjima. Het tweede vliegtuig kreeg motorsto ring en moest Wake aandoen. Dat was ook een oorzaak dat hij te laat arriveerde en dat enige sol daten, die op hem moesten wachten, bevroren ledematen hebben opgelopen. Duizenden Koreanen hebben tever geefs in de kou gewacht om Eisenho-, wer te zien. De Zuidkoreaanse presi dent had het kabinet bijeengeroepen, maar hij liet het weer uiteen gaan toen Eisenhower niet verscheen. De Zuid- koreanen voelden zich door het korte en geheimzinnige bezoek van generaal Eisenhower onheus bejegend. De Zuid koreaanse propaganda had hen doen geloven, dat deze reis over de toekomst van Zuid-Korea zou beslissen. Bij zijn vroegere krijgsmakkers Eisenhower heeft Donderdag het noenmaal gebruikt temidden van zijn oude krijgsmakkers, de leden van een bataljon waarover de generaal voor 1940, toen hij nog niet zo hoog op de maat schappelijke ladder geklommen en nog onbekend was, het bevel heeft gevoerd. Eisenhower zat op een houten ammunitiekist, in een stelling op een besneeuwde Koreaanse heu vel, tussen zijn oude wapenbroe ders en hij deelde hun maal. Van het geanimeerde gesprek, dat de Generaal met zijn oude kamera den voerde, verdient de volgende zinsnede vermelding: „Het klinkt misschien wonderlijk, maar ik ge loof dat ik liever bij jullie zou zijn, dan te doen hetgeen thans mijn werk is". In Seoel was men bitter teleurge steld. Donderdag woonden bijna een half millioen personen een demonstra tie in Seoel bij. Urenlang stonden zij pover gekleed te wachten ln een tem peratuur even boven bet vriespunt. Zij zagen Eisenhower niet en hoorden geen verklaring waarom hij er niet was. Op de genoemde demonstratie, geor ganiseerd door de regering, hield Syngman Rhee een rede, waarin hij aandrong op de hereniging van Korea onder een democratische regering, de uitbreiding van het Koreaanse leger en meer steun voor Zuid-Korea. Bij zijn bezoek aan het front was Eisenhower ongewapend. Hij werd o.m. vergezeld door zijn zoon John, een majoor, die bij de Amerikaanse derde infanteriedivisie in Korea is ingedeeld. Hij heeft aan het front een parade af genomen. In Seoel heeft hij besprekingen ge voerd met president Rhee en andere Zuidkoreaanse autoriteiten en o.m. met admiraal Briscoe, bevelhebber van de marinestrijdkrachten in het Verre Oos ten en generaal Weyland, bevelhebber van de luchtmacht in het Verre Oos ten. TELEURSTELLING. Reuters correspondent seint uit Was hington, dat het „negatieve karakter" van Eisenhowers verklaringen op de persconferentie te Seoel „ongetwijfeld" teleurstelling in Amerika zal verwek ken. Eisenhower verwees in geen enkel opzicht naar de twee politieke doel stellingen ter beëindiging van de oor log in Korea, waarover hij in zijn kies campagne sprak. Met de pogingen deze politieke doelen te bereiken zou on middellijk een begin worden gemaakt. „Voortgang langs tenminste twee ge dragslijnen kan onmiddellijk worden gemaakt", zo zeide hij toen. Hjj sprak verder van het vervangen van' troepen der V. N. door Koreanen en het voeren van een psychologische oorlog, die in staat zou zijn het Communistische front te breken. Eisenhower is vanochtend vroeg per vliegtuig op het eiland Goeam in de Stille Oceaan aangekomen. Direct na aankomst van het vlieg tuig begaven generaal Eisenhower en zijn gezelschap zich naar de kruiser „Helena", waarmede zij de reis naar Hawaii zullen voortzetten. Men ver wacht dat de overtocht naar Hawaii zes dagen zal duren. Men meent dat Eisenhower een groot deel van deze tijd zal besteden voor het uitwerken der gegevens, welke hij gedurende zijn driedaagse reis door Korea heeft ver kregen. Kolonel Nasution van zijn functie ontheven. Na afloop van de vergadering van het Indonesische kabinet van Vrijdag middag heeft de minister van voor lichting, A. Mononutu, medegedeeld, dat de regering als onderdeel van de integrale afwikkeling van de 17-Octo- ber affaire heeft besloten enkele hoofdofficieren van de landmacht van hun post te ontheffen. Onder hen be vindt zich de chef-staf van de land strijdkrachten, kolonel Nasution. In October j.l. werden in ons land 5811 woningen gebouwd. In Zeeland kwamen 115 woningen gereed. De Westduitse bondsdag heeft van ochtend vroeg de overeenkomsten van Bonn, waardoor West-Duitsland een bijna geheel souvereine staat wordt, met 218 tegen 164 stemmen, bij vier onthoudingen, in tweede lezing goed gekeurd. Het debat over de Europese verdra gen in de Duitse bondsdag bereikte gisteravond een hoogtepunt met een stormachtig duel tussen bondskanselier Adenauer en de sociaal-democratische leider, Ollenhauer. Daarbij kwam het vooral tijdens de slotrede van dr Aden auer tot zó luidruchtige tonelen, dat de president herhaaldelijk moest ingrij pen. Toen dr Adenauer naar Bergen- Belzen en naar figuren als Generaal Ramcke verwees, om aan te tonen, welke weerstanden de Duitse politiek in de wereld nog heeft te overwinnen, ontstond er aan beide zijden van het huis een zodanig tumult, dat de kanse lier geruime tijd niet meer aan het woord kon komen. Van alle zijden werden luide kreten geuit en de presi- Volgens een Engels tijdschrift zou de Sowjet-Unie proeven nemen met een vliegend vllegdekschip, dat jagers mee zou kunnen voeren om vijandelijke ge vechtsvliegtuigen aan te vallen. De Russische proefneming wordt be schreven als een nieuwe vorm van strijd met straaljagers. Het blad meldt verder, dat de Russen thans ongeveer 11.000 ge vechtsvliegtuigen per jaar vervaardigen. In Tunis is Donderdagavond, naar eerst heden bekend wordt, de niet- communistische vakbondsleider Fehrat Hatsjed vermoord. Hij was secreta ris-generaal van het algemeen arbeidersverbond van Tunis en lid van het internationaal verbond van vrije vakverenigingen. Het lijk van Hatsjed werd Donder dagavond op de weg van Tunis naar Zaghoean aangetroffen. De auto van het slachtoffer werd doorzeefd met kogels, op honderd meter afstand van de plaats, waar het lijk werd aange troffen, gevonden. Het algemene vakverbond van Tu nesië heeft een algemene staking van drie dagen voor het gehele land afge kondigd als protest tegen de moord. Mohammed Masmoedi, de vertegen woordiger van de Tunesische „Nieuwe Grondwetspartij" te Parijs heeft Re sident-generaal de Haute—-Cloque voor de moord verantwoordelijk gesteld. „Laten wü niet meer over verzoe ning tussen Frankrijk en Tunesië spre ken. Na dit gebeuren is geen vergelijk meer mogelijk", aldus Masoedi, die hieraan toevoegde, dat alle Tunesiërs bereid moeten zijn aan „de koloniale onderdrukkingslegers" het hoofd te bieden. Ook het Parijse bureau van het Amerikaanse vakverbond C.l.O. gaf in een verklaring uitdrukking aan zijn „afschuw en verontwaardiging" over de moord op Hatsjed. Intrekking van het bankbiljet van f 25, model 1945. De Nederlandse Bank brengt onder de algemene aandacht, dat de gelegenheid tot verwisseling van de bankbiljetten van f 25, model 1945 op 1 Februari 1953 wordt gesloten. Van deze datum af zullen bedoelde bil jetten nog slechts bij haar hoofdbank te Amsterdam kunnen worden verwisseld. Het betreft hier de bankbiljetten van f25, gedateerd 7 Mei 1945, aan de voorzijde bedrukt met een meisjeskopje. dent verzuchtte: „Het is niet mogelijk verder te gaan, zolang hier alles door elkaar zit te roepen". Drie spionnen in Tsjecho-Slowakije gedood. Volgens een Donderdagavond door ra dio Fraag bekend gemaakt communiqué van het Tsjechosiowaakse ministerie van Openbare Veiligheid, zijn drie gevaarlijke spionnen en terroristen in de nacht van 5 op 6 November door leden van de Tsjechosiowaakse veiligheidsdienst in het gebied van Karlovy Vary (het vroegere Karlsbad) in een vuurgevecht gedood. Het communiqué voegt er aan toe, dat later werd vastgesteld, dat de betrokke nen voor de Amerikaanse geheime dienst werkten. Dit is nu, gegarandeerd, de échte Sinterklaas. Hij ontving, zoals men gisteren heeft kunnen lezen, de burgemeesters van elf Nederlandse Sint-gemeenten in zijn residentie St. Niklaas. Hier overhandigt hij een sonvenir aan burge meester Baas van St. Laurens. Het was het begin van zijn tournee. Van nacht hebben we hem nog op het dak gezien. ln Boekarest doen geruchten de onde, dat Anna Pauker, eens een van e meest vooraanstaande communisten n Roemenië, is gearresteerd. Zoals len weet heeft zij onlangs haar „fou- m" erkend en is zij van haar officiële meties ontheven. Televisiedeskun- gen uit Frankrijk, Nederland en De- marken hebben in Londen bespre ngen gevoerd over de mogelijkheid de kroning van Koningin Elisabeth .a relayeerstations gelijktijdig over ■t Europese vasteland uit te zenden. Veertien toeschouwers mereri- j deels kinderen hebben in een bios- j coop in Salva Tierra (Mexico) de dood i gevonden tengevolge van een paniek, I die ontstond na een begin van brand. De gemeente Boekei (N.B.) kreeg gisteren een mooi St. Nicolaalgeschenk n.l. de 5000ste inwoner. Het is een dochtertje in het gezin MaasBus. De grote zandzuiger „Ahoy" heeft thans zijn plaats boven de „Faustus" Ingenomen. Men zal vandaag beginnen met zuigen, waardoor het wrak in de bodem zal verzinken. „Volkskrant" moet ƒ6000.— betalen. De civiele kamer van het gerechts hof te Amsterdam heeft vanmorgen arrest gewezen in de zaak van „De Volkskrant" als gedaagde, contra een zekere Serphose als eiser. S. achtte enige passages in een artikel over de j.g. Velser affaire op 14 April 1951 m dit dagblad verschenen, waarin hij (S.) als enige met naam werd ge noemd, beledigend. Hij heeft op grond daarvan een schadevergoeding van f25.000 geëist. Het gerechtshof heeft het dagblad veroordeeld tot betaling van een scha devergoeding aan S. van f 5000 met 'n rente ad 5 pet. 's jaars te betalen van de dag af der inleidende dagvaarding, 25 Aug. 1951, alsmede tot de kosten van het geding in beide instanties, te zamen f 1000. De voormalige ambassadeur van Ame rika In Moskou, admiraal Alan Kirk, heeft Donderdag in New York verklaard, dat de Sowjet-Ieiders vrezen, dat hun regiem duurzaam zal zijn. De kleine groep aan de top van de py- ramide aldus Kirk, is bezorgd. Het uit gesteld paradijs is niet voldoende voor de 200 millioen mensen, die kunnen lezen en schrijven en die nu zelf gaan nadenken. Tenslotte verklaarde hij, dat de Bolsje wisten er zich bewust van zijn geworden, dat de wereld en de vrije onderneming ln haar voortdurende vooruitgang een werkelijke uitdaging is voor hun stelsel en dat het bestaan alleen al van vrije Westerse staten een steeds toenemende bedreiging voor het communisme vormt. Geen industriefruit meer naar West-Duitsland. Volgens een bericht van de Westduitse regering heeft dit land de invoer van in dustriefruit uit Nederland stop gezet. De export hiervan was echter de laatste tijd reeds zo gering dat de algehele stop zetting van weinig of geen invloed op de prijs zal zijn. Bovendien is de voorraad industriefruit in ons land niet groot meer. Over hoog water gesproken; niet alleen in Frankrijk en Italië kampt men er mee. De bewoners van Zierikzee weten er óók van mee te praten. Daar stond laatst door de hoge waterstand de straat, die toegang geeft tot de ponton van de Provinciale boot, geheel onder water. Hoog op de wielen staande vrachtwagens konden de boot nog wel halen, maar de „kleintjes" strandden! Politieke jongeren contactraad protesteert. Het dagelijks bestuur van de politieke jongeren contactraad heeft geprotesteerd tegen de Praagse processen en tegen de anti semitische tendentie, die zich daarin openbaarde. In het protest wordt een be. roep gedaan op alle jongeren ln ons land om zich in democratische zin teweer te stellen tegen het gevaar van de totalitaire staat en zijn mensonterende methodes. In de raad zijn verenigd de C-H.U.-jon» geren, de R.K.-jongeren, de jongerenorga nisatie van de V.V.D. en de P.v.d.A. De agrarische organisaties ia Zeeuwsch-Vlaanderen zullen Z. k. H, Prins Bernhard een speciale ka lender aanbieden als dank voor zijn 15 en 16 October gehouden bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Van deze kalender bestaat slechts één exemplaar. Tijdens het bezoek van Prins Bern hard aan Zeeuwsch-Vlaanderen werd reeds het plan besproken om de Prins een blijvend aandenken te schenken. Gedacht werd aan een kalender, dia een onontbeerlijk artikel is, waar steeds naar wordt gekeken. Aan da Goese tekenaar Ad Jopse is opdracht gegeven tekeningen te vervaardigen voor de zes schilden. Deze tekeningen stellen taferelen voor uit het agrari sche leven overeenkomstig het op de schilden aangegeven seizoen. Het cadeau wordt geschonken na mens de Z.L.M., de C.B.T.B., de Ver eniging „Het Nederlandse Trekpaard" afdeling Zeeland en de Vereniging tot verbetering van het Zeeuwse rundvee. De kalender is gedrukt bü de fa. Oosterbaan en Le Cointre te Goes. STERRIT VOOR AUTO'S, BUSSEN EN MOTOREN. In het kader van de door de Stich ting „Nieuw Walcheren" op 25, 26 en 27 Juni 1953 te organiseren herdenking van de vrijwel geëindigde wederop bouw en herbeplanting van Walcheren, zal op Zaterdag 27 Juni te Vlissingen een Concours d'Elégance gc.iouuen worden voor automobielen en auto bussen. De K.N.A.C. en de R.A.C. Zuid heb ben spontaan alle gewenste medewer king toegezegd. De organisatie is door „Nieuw Walcheren" in handen gelegd van de Z.A.M.V. „De Dolphijn", de Z. A.M.C. „Scheldegouwen", de M.V. „De Zeeuwen" en de Zeeuwse vertegen woordigers der Nederlandse organisa ties van transportondernemingen en tour ingcarbedrij ven. Uit deze lichamen is een organisatie commissie gevormd, waarvan de Rijks inspecteur voor het Verkeer in Zee land, mr J. Nieuwenhuis, voorzitter is. Verder hebben hierin zitting de heren Jhr mr D. H. van Doorn (secretaris), C. Bruins, dir. Stoomtram Walcheren en vertegenwoordiger der Ned. Ver. v. Transportondernemingen, C. Fokke en M. van Fraassen, vert. F.N.O.P. (de or ganisatie van touringcarbedrijven en busondernemingen), S. J. Franken, S. Rietema en mevr. Schuling namens „De Dolphijn", P. Winkster en R. Duunk namens „Scheldegouwen", P. Kodde en P. Walhout voor „De Zeeu wen" en G. Ballintjjn, secretaris van „Nieuw Walcheren". Bedriegen de voortekenen niet, dan zal op een belangrijke Nederlandse en wellicht ook buitenlandse deelneming gerekend kunnen worden. Een voor Nieuw Walcheren" gunstig feit is, dat de K.N.A.C. dit jaar geen Concours d'Elégance organiseert, zodat vermoe delijk alle belangstelling zich op het Zeeuwse Concours zal richten. Er zullen fraaie prijzen worden uit geloofd voor de mooiste combinatiea van wagens en inzittenden en voor da mooiste autobussen. De bussen komen in het kader van een sterrit naar Zee land, terwijl het ook in het voorne men ligt voor auto's en motoren een sterrit naar Walcheren te organiseren. Zeeland krijgt mede een evenement, dat voor onze provincie volkomen nieuw is, maar dat elders in de Noord zeebadplaatsen reeds grote belangstel ling pleegt te trekken. Met name door de nabijheid van de Belgische kust streek wordt op druk bezoek uit het Zuiden gerekend. Zierikzeese schoolklas mag een dag op reis. Vierde prijs in verkoop-actie kinderpostzegels. Klasse 2 c van de landbouwhuis- houdsehool „Prinses Juliana" te Zie rikzee heeft als enige school in. Zee land een schoolreisje van een dag ge wonnen in de wedstrijd verbonden aan de verkoop-actie voor kinderpostzegels. De onthulling vond, zoals gewoonlijk, weer plaats via de radio op Sinter klaasavond. De eerste prijs in de ver koopactie won de 6e klas van de Jan Ligthartschool te Amsterdam. De klas mag 14 dagen met vacantie door Ne derland. DE BILT ZEGT: Overwegend droog weer met, op vela plaatsen mist, maar plaatselijk ook op klaringen. Weinig wind en tempera turen om het vriespunt tot lichte dooL

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1