PINAY ZET HET BESTAAN VAN ZIJN REGERING OP HET SPEL Communistisch drama mis lukte in de Kamer Brandstichters incasseerden een half millioen Zestig mille voor gemeen telijk streeklaboratorium ,Er moet een begroting of een andere regering komen" Roofoverval in Den Haag PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vertrouwenskwestie in Franse parlement Christendom en cultuur Eén kolenmarkt voor zes landen P.K.I. dringt aan op represaille Kan men van de lucht leven 1 SNIPPER t Vj NIEUWS1 Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte NFoordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2343 WOENSDAG 3 DEO. 1952 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per mun. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: 3. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 8.30 u., onder 16.31 u. Maan op 18,58 u., onder 11.24 u. Hoogwater Donderdag 4 Dec,: Vlissingen: 3.22 u. 2.04 m., 15.44 u. 2.06 m. Terneuzen: 3.54 u. 2,21 xn., 16.14 u. 2.23 m. Wemeldinge: 5.12 u. 1.71 m., 17.29 u. 1.77 xm Zierikzee: 4.56 u. 1.45 m., 17.16 u. 1.51 m. —iBWK:ii9i!iiaiwHiiiiiMMiiiiwiiimiiiBinniiunMiiiiiHiiMiimiBiiiiB ii. DAT is het Christendom? In onze tijd lijkt het Christendom een complex van ingewikkeldheden, door vele en grote geleerden nauwelijks te overzien. Men kan zich echter afvra gen of dit wel werkelijk het Christen dom is in diepste wezen. Men kan ook trachten het begrip „christendom" van onze dagen te herleiden tot zijn meest essentiële bestanddelen, tot die pun ten. die vanzelfsprekend het Christen dom uitmaken. Het Christendom is de leer van en aangaande Christus en de levenshou ding die daaruit voortvloeit. Het Christendom is de leer van en aan gaande Christus, doch het is ouder dan Christus' omwandeling op aarde. Im mers, Christus kwam slechts om Gods raad te vervullen die tevoren, reeds was bekend gemaakt. Hijzelf getuigde dat Hij niet was gekomen om de wet of de profeten ongedaan te maken, maar juist om die te vervullenl Chris tus' taak was menselijk gezien historisch bepaald. Ook de gelovigen vóór Christus' menselijke geboorte waren Christenen. Doordat ze geloof den in de beloofde Verlosser, Die in de tijd, in de loop der historie, komen zou. Het Christendom is historisch be paald. Bepaald, niet in de betekenis van beperkt, want het vindt zijn oor sprong in de eeuwigheid en Christus' heerschappij leidt naar de eeuwigheid. Niettemin: historisch bepaald, want Christendom Is niet los te maken van de persoon van Christus en Deze heeft geen streep door 't verleden gehaald. Integendeel, juist aanknopend bij dit verleden heeft Hij de herstelling van het Godsplan bewerkt. Buiten Christus is geen zaligheid: Wie de persoon van Christus in Zijn historiciteit en in Zijn getuigenis van Zichzelf niet aanvaardt, is geen Christen, ook al siert hij zich met deze naam! TJET Christendom is de leer van en 1 aangaande Christus, maar óók de levenshouding die daaruit voortvloeit. Christen is niet wie de leer onder schrijft, maar niet tracht te beleven: Christendom is leer en praktijk! Chris ten is wie zich in zijn eigen tekort tot Christus wendt om vervulling en Zijn leven navolgt, gelijk Hij geboden heeft. De navolging van Christus een zaak die door vrijzinnig woordgebruik in orthodoxe kringen veel te weinig meer besproken wordt is een wezenlijk bestanddeel van het Christendom! Doch Christus' is niet van deze wereld: Hij liet niet strijden voor een werelds koninkrijk! Hij bleef lichamelijk niet hier op aarde, maar ging zichtbaar heen. Ook dit is een historisch feit! En dit leidt de gedachten van de Christen steeds omhoog, daarheen waar Christus is! Onze wandel is in de hemelen (Fil. 3 20) ONZE wandel is in de hemelen! Christelijke levenshouding is Hier op aarde doen wat God ons geeft te doen, doch tevens verlangen, vol heimwee zijn, niet naar de dood, maar om bij Christus te zijn, nabij God te zijn! Want immers: Waar uw schat is, daar zal ook uw hart zijn! Dit is het, wat ook ons Wilhelmuslied weet: Hier zullen wij als vrome, dappere Chris tenen leven, maar intussen niet verge ten: 't zal hiér haast zijn gedaan! Vaak vindt men uit een van Lodenstein's liederen een schone regel geciteerd en wel deze: „Hier beneden is het niet!" Deze regel is illustratief voor een komplete levenshouding. Deze regel is ook vaak bestreden, omdat men hem niet had verstaan. Wij hebben deze re gel een enkele maal van christelijke zijde fel bestreden gezien. Zo zelfs, dat men er steeds weer op hamerde: Hier beneden is het wèl! Dit achten wij on juist, een uiting van Christendom dat het spoor bijster is! Natuurlijk, wij ontkennen niet dat een Christen hier te leven heeft en hier te strijden heeft, maar hij ziet verder, tot over de dood. Een Christen verlangt niet naar de dood op zichzelf: de dood blijft de grootste onnatuurlijkheid in het men selijk leven, een vijand die scheidt wat één moet zijn! Maar een Christen ziet verder, weet dat er een herstelling zal zijn en belijdt dat hij die dag ver wacht met een groot verlangen (art. 37 Ned. Gel. Bel.)l K. W. C. v. B. G. J. Kw. ARBEIDSONRUST IN JAPAN. De arbeidsonrust in Japan heeft zich uitgebreid. JVIen is acties begonnen voor verhoging van lonen en toeslagen. Dc nationale vakbond van spoorweg arbeiders, die 400.000 leden telt, Het Maandag een zltstaking houden in de werkplaatsen en bureaux. Hetzelfde werd gedaan door de vakbond van arbeiders in de telegraaf- en telefoonbedrijven. Leden van beide bonden demonstreerden voor het parlement. De employés van de openbare bedrij ven en regcringsdiensten zullen geduren de vijf dagen geen overwerk verrichten. De betrokken vakbond telt 1.600.000 le den. De vakbond van arbeiders in de elec- triciteitsbedrijven heeft order gegeven tot een staking van twaalf uur. Er zijn nog geen aanwijzingen, dat de staking van de mijnwerkers, die zes we ken geleden het werk neerlegden, spoedig zal zijn afgelopen. De gasbedrijven te To kio hebben gewaarschuwd, dat de gas- voorziening in het midden van deze maand stop moet worden gezet, indien er geen regeling tot stand komt. Premier Pinay heeft gisteren besloten het bestaan van zijn regering op het spel te zetten teneinde de nationale vergadering te bewegen de begroting als geheel met voorrang te behandelen in plaats van crifiek te leveren op onderdelen hiervan. Over deze vertrouwenskwestie zal morgen worden gestemd. Gisterochtend besloot de national» vergadering, tegen de wens der rege ring in, met 388 tegen 21 stemmen de begroting van het ministerie voor de pensioenen met voorrang te behande len. De vergadering zal deze uitspraak binnen 48 uur ongedaan moeten ma ken, wil zij Donderdag de regering niet tot aftreden dwingen. Vele afgevaardigden betuigden hun ontevredenheid over het bedrag, dat voor de pensioenen van oudst rijders is uitgetrokken. Als de nationale vergadering zich er mee accoord verklaart de begroting als geheel met voorrang te behande len, zal het debat over de buitenland se politiek, dat voor morgen en Vrij dag was vastgesteld, moeten worden opgeschoven. Premier Pinay verklaar de dat de regering een debat over haar buitenlandse politiek na de verkiezin gen in de Saar minder vreest dan ooit. Hij beloofde, dat dit debat voor het einde van het jaar kan worden gehou den. Een en ander zal minister Schu- man gelegenheid geven, zijn bespre kingen met Wesf-Duitsland over de Saar te hervatten. Pinay verklaarde: „Er zal tegen 31 December een begroting zijn, of anders zal er een andere regering moeten ko men". Waarnemers zijn van mening, dat de regering de overwinning zal be halen, daar de afgevaardigden h.i. nauwelijks kunnen weigeren, een zo dringende kwestie als de begroting te behandelen. Volgende week Dinsdag zal de re gering echter een zwaardere proef moeten doorstaan, wanneer een tweede vertrouwenskwestie aan de orde komt. Ditmaal zal gestemd worden over het regeringsvoorstel „om de begroting nu artikelsgewijze te behandelen". De kolen- en staalgemeenschap. Na afloop van de bijeenkomst van de raad van ministers van de Europese K.S.G., heeft de Franse voorzitter van het hoge gezagsorgaan, Jean Monnet, op een persconferentie meegedeeld, dat er voorbereidingen worden getrof fen, om op 10 Februari één enkele ko lenmarkt voor de zes aangesloten lan den te openen. Er is geen reden te menen, dat de datum die als deel voor de kolenfusie in het verdrag betreffen de het plan-Schuman gesteld werd, niet zal kunnen worden aangehouden. Monnet wees de veronderstelling van de hand, dat de voorgestelde „Europese belasting" op de kolen- en staalproductie van de zes landen de prijzen van kolen en staal zou doen stijgen. AANKLACHT TEGEN DIREC TEUR VAN „DE OMME LANDEN". De Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond heeft bi) de justitie te Groningen een aanklacht ingediend wegens belediging tegen de heer F. de Boer, directeur van „De Ommelanden". Deze zou een circulaire onder zijn boe ren verspreid hebben, waarin de goede eer en naam van de voorzitter en se cretaris van de A.N.A.B. „op ergerlijke wijze" zouden zijn aangetast. DE ARRESTATIE VAN DE TWEE INDONESIËRS. (Van onze parlementsredacteur) De Communisten probeerden renmiddag de arrestatie van de twee Indonesiërs Soenito en Go Gien Tjwan, die als communisten en als vreemdelingen ongewenste politieke activiteit bedreven te dramatiseren. De interpellatie-Gortzak liep echter op niets uit, daar de andere Kamerleden geen enkele behoefte koesterden zich in dit debat te mengen. De opmerkingen van de communis ten, dat minister Donker Amerikaans nylon voor zijn ogen heeft en dat zwarte wolken zich als gevolg van zijn beleid boven Nederland samenpakken, brachten de bewindsman van Justitie niet van streek. Op de achtste vraag, of hij bereid zou zijn het bevel tot uit wijzing in te trekken antwoordde hij met een kort en krachtdadig „Neen". De minister vertelde, dat het niet in zijn bedoeling heeft gelegen om de twee arrestanten met de Willem Ruys uit het land te zetten. De grote vraag in dit debat was of Indonesiërs met vreemdelingen gelijk gesteld kunnen worden. Minister Donker beantwoord de haar bevestigend, maar zei een uit spraak van de Hoge Raad te willen af wachten voor het geval de beide com munisten zich tot ons hoogste rechts college zouden wenden. Hij betreurde het, dat er méér nadruk wordt gelegd op het feit, dat het hier Indonesiërs betreft, dan dat er ongewenste poli tieke activiteit werd bedreven. Daar van moet elke vreemdeling zich ont houden al zijn er natuurlijk uitzonde ringen, zoals het contact met bonafide partijen. Voor de regering is iedere extremistische activiteit door vreemde lingen ontoelaatbaar. De heer Soenito heeft erkend, lid en voorzitter te zijn van verschillende communistische organisaties, o.a. op het terrein van de studenten en voorts dat hij als leider van de Indonesische delegatie het communistische jeugd- festival in Oost-Berlijn heeft bezocht. Zijn vrouw bracht een bezoek aan het Koreaanse front om na een „onpartij dig onderzoek" het Westen te kunnen beschuldigen van een bacteriologische oorlogsvoering. Aan de heer Go Gien Tjwan wordt ongeveer hetzelfde verweten. „Ver schillende vreemdelingen zijn uitgewe zen voor heel wat minder ernstige za ken", zo besloot mr Donker. Het centraal comité van de Partai Kommunis Indonesia heeft bij de In donesische regering er op aangedron gen om repressailles te nemen in ver band met de weigering van de Neder landse regering om de twee Indonesi sche communisten, de heren Aidit en Njoto in Nederland toe te laten en wegens deaanhouding van de heren Go Gien Tjwan en Soenito. Op een veld, afgezet met prikkel draad, „luchten" de gevangenen uit de Thompson's Falls gevan genis. Het zijn Kikoejoe's, die ge vangen zijn genomen, verdacht van Mau Mau-activiteit. Het bouwwerk rechts op de achter grond verbergt een galg. Een Techter van het hoge gerechts hof van Madras (India) heeft bü de Indische regering er op aangedrongen, dat zij een onderzoek instelt naar de kwestie van een 17-jarig meisje, dat reeds sinds Mei geen voedsel of drin ken tot zich genomen heeft. De rechter zeide alle feiten bestu deerd te hebben en tot de slotsom te zijn gekomen, dat het hier een geval betrof van „vayoe karsjina" (het leven van lucht), tot nu toe slechts bekend Is uit sagen en uit beschrijvingen in heilige Hindoeboeken. Hij noemde dit geval een uitdaging aan alle opvattin gen der wetenschap. De vader van het meisje heeft ge zegd, dat zijn dochter geen tekenen van vermoeidheid vertoont, geheel nor maal is en niet aan gewicht verloren heeft. DE CONSUMENT EN DE P.B.O. Tijdens de commissiedag van de Ned. Huishoudraad, die in Amsterdam is ge houden, heeft de heer Ed. van Qeeff, lid van de Economische adviescommissie, ge sproken over het belang van de beharti ging van de consumentenbelangen in ver band met de P.B.O. De heer van Cjeeff schetste de ontwik keling der werknemers- en werkgevers organisaties. Hij zei, dat het in de thans komende product- en bedrijfsschappen gaat om de organisatie van het bedrijfs leven. Hjj meende, dat in de besturen van dergeljjke bedrijfsschappen een vertegen woordiging van de consument in het algemeen niet op zijn plaats zal zijn. Een gezonde concurrentie mag echter niet worden belemmerd. Naarmate de consumenten beter georganiseerd zijn, zai de invloed, die zij op het georgani seerde bedrijfsleven kunnen uitoefenen, toenemen. EN DE VERZEKERING BETAALDE.... De politie te Enschede heeft gisteren drie personen gearresteerd, de 44-ja- rige J. van der H., indertijd vertegen woordiger, de 36-jarige D. S. en de 34-jarige schilder G. J. T„ die er van verdacht worden het vorige jaar brand te hebben gesticht in de machinefa briek Oost-Nederland te Enschede. Hoewel de politie reeds lang het ver moeden had, dat de brand, die op 16 DE TOEKOMST VAN HET SAARGEBIED. De Franse minister van buitenlandse zaken Schuman heeft gisteren op een persconferentie te Parijs medegedeeld, dat hij spoedig de schriftelijke gedacb- tenwisseling met de West-Duitse Bondskanselier dr Adenauer over een regeling van het sinds lang bestaande geschil over de toekomst van het Saar- gebied, zal hervatten, aldus meldt Reuter. Ook de Duitse regering is bereid, aldus meldt het A.NJ?. uit Bonn, de onderhandelingen met Frankrijk over een Europese status voor het Saarge- bied te hérvatten, doch haar voorwaar den zijn ongewijzigd gebleven. Comité tegen vrijlating van oorlogsmisdadigers. Te Laren is een bijeenkomst gehouden, die was belegd door een z.g. „Comité te gen vrijlating van oorlogsmisdadigers". De vergadering werd gehouden in ver band met de aan Lages verleende gratie. Eén der sprekers, dr. H. van Ossen bruggen uit Den Haag zei, dat de levens lange gevangenisstraf eerlang door vrij lating kan worden gevolgd. Lages zou volgens hem thans in een soort sanatorium worden verpleegd en daartegen protes teerde spreker. Meegedeeld werd, dat volgend jaar in de woning van de 10 jaar geleden ver moorde schrijver A. M. de Jong een ge denkplaat zal worden aangebracht. iVJ Opnieuw is een Zuid-Afrikaanse plaats door een wervelstorm getrof fen. In Payneville, op 50 km. van Jo hannesburg zijn 13 inboorlingen om 't leven gekomen en 2000 dakloos door de storm die de meeste gebouwen in dat gebied met de grond gelijk maakte. De Britse Hoge Commissaris in Duitsland, Kirkpatric, heeft het aan hol van een aantal Duitsers om op Kerstmis de plaats van de oorlogsmis dadigers in de gevangenis in te nemen opdat deze de Kerstdagen thuis zou den kunnen doorbrengen, van de hand gewezen. Hij noemde hen die het aan bod deden, het slachtoffer van onwe tendheid. Ruim duizend, fakkels dragende, Weense vrouwen, wier bloedverwanten nog steeds in Russi sche krijgsgevangenschap verkeren, trokken gisteravond zwijgend door de straten van Wenen. Zij droegen span doeken met het opschrift: „Oude en zieke ouders zouden hun zonen nog eenmaal willen zien. Op vele plaat sen in Europa stijgt het peil der rivie ren onrustbarend. -■ Generaal Naguib zal na de installatie van Eisenhower worden uitgenodigd voor een bezoek aan de V. S. Raad van Middelburg besluit: De Middelburgse raad heeft gistermiddag na enige discussie een crediet van f 60.000 verleend voor de stichting van een gemeentelijk streeklabora torium voor de volksgezondheid. De suggestie van de commissie van finan ciën om dit laboratorium te combineren met het Gasthuis werd door B. en W. niet overgenomen. De raad kon zich vinden in de aangevoerde argumen ten. Burgemeester Bolkestein deelde o.m. mede, dat reeds contact is gelegd met een bacterioloog-seroloog, die op de gestelde voorwaarden bereid is zich te verbinden. In eerste instantie deelde de burge meester mede, dat de doktoren Bron- gers en van der Slikke in 1949 contact hadden met het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Utrecht. Reeds toen kwam vast te staan, dat de beste plaats bij het slachthuis zou zijn. Ook om tactische en psychologische redenen is dit beter dan combinatie met een ziekenhuis. Hoewel Middelburg het grootste en belangrijkste ziekenhuis heeft, is het één van de elf in de pro vincie. Ook de directeur en de chirurg van Middelburgs Gasthuis geven voor keur aan bouw bij het slachthuis. De grond, is daar bovendien heel wat goedkoper dan bij het Gasthuis. Tenslotte verklaarde mr Bolkestein, dat het vroegere plan gebaseerd was op alle ziekenfondsen en andere instel lingen in Zeeland, maar dat door te genwerking van bepaalde zijde uitvoe ring op brede basis onmogelijk was ge worden. Overigens is het laboratorium voor de gehele provincie bedoeld. De heer J. S. Hoek (A.R.) was van mening, dat de raad zich bij het stand punt van B. en W. moet neerleggen. De suggestie van combinatie was uit financiële overwegingen gedaan. Enigs zins bevreesd was de heer Hoek, dat, wanneer het tot een aparte gemeente lijke dienst komt, dit nogal wat geld zal kosten. FINANCIËLE STEUN. De heer P. Meliefste (A.R.) vroeg, of er al contact is geweest met andere gemeentebesturen en of zij welwillend staan tegenover het plan en ev. ook bereid zouden zijn financiële steun te verlenen. Zo niet, dan zullen alle kos ten voor Middelburg blijven. Verder vroeg hij, of er een gegadigde te vin den is, die tegen de gestelde voorwaar den in dienst wil treden. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat het sub sidieverzoek aan de Prov. Staten zo laat was gedaan. Dat laatste gaf de burgemeester toe. De voorbereidingen kostten echter veel tijd. Ondanks het gebrek aan bacterio- loog-serologen wil zich één hunner in Middelburg vestigen. Heel jammer is, dat de gewenste „brede basis" niet mogelijk bleek. De heer Hoek sprak tenslotte als zijn mening uit, dat rustig gesproken kan worden van hèt ziekenhuis, aan gezien hier de grootste, modernste en best geoutilleerde inrichting staat. Bovendien heeft Walcheren de groot ste bevolkingsdichtheid. Daarna werd het voorstel aangenomen. DE KWESTIE-ALBERTS. Ook het voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit tot verkoop van grond op het groot-industrieterrein aan Alberts lokte veel discussie uit. Jhr mr T. A. J.- W. Schorer (Arb.) vroeg, of de gang van zaken de gemeente geld had gekost. Er moest een haventje worden gegraven en op de silo moet schade geleden zijn. Bestaat de moge lijkheid schadevergoeding te verkrij- gén? Heeft de gemeente zich boven dien voldoende veilig gesteld, toen zij de werken ging ondernemen? De heer Hoek, die het grotendeels met jhr Schorer eens was, informeerde naar hetgeen B. en W. gaan doen, wanneer straks de huur van het terrein van Al berts, waarop een deel van het oude Bedrijf in de binnenstad staat, afloopt. De heer M. Wattel (A.R.) vroeg, of het juist is, dat Alberts de silo heeft afge broken en of in het algemeen de prijs van erfpachtgrond niet gewijzigd dient te worden. De burgemeester verklaarde, dat het haventje niet alleen voor Alberts is gegraven. De silo heeft inderdaad leeg- gestaan, maar de beschadiging en de afbraak is niet door Alberts veroor zaakt. Een moreel recht op schadevergoe ding heeft de gemeente zeker, maar hoe het juridisch daarmede staat is moeilijk te beoordelen. B. en W. wil len dat wel bekijken. Het college kon niet accoord gaan met het voorstel van Alberts een deel van het terrein te huren, omdat dit impliceerde, dat de verkoopmogelijkheden gedurende de huurpcriode nihil zouden zijn. Do kwestie van de lage huur der oude terreinen van Alberts bleef rus ten, omdat het bedrijf toch zou wor den verplaatst. Nu dat niet doorgaat, zuHen B. en W. huurverhoging over wegen. Voorts aanvaardde de raad 't voor stel om de beide militaire tehuizen 100 gulden subsidie per jaar te verlenen. Mei 1951 in een grote villa, alsmede in de in de onmiddellijke nabijheid ge legen fabriek ontstond, was gesticht, heeft zij eerst in de afgelopen maan den de bewijzen daarvoor in handen gekregen. Het blijkt, dat men hier met een van de grootste en meest geraffineerde brandstichtingen van de laatste tijd te doen heeft. De brandstichters incas seerden een bedrag van een half mil lioen gulden aan verzekeringsgelden. Het plan tot brandstichting werd vorig jaar gesmeed toen de fabriek na een faillissement opnieuw in financiële moeilijkheden geraakte. Er werden verzekeringen afgesloten tot een be drag van bijna f 900.000. De schilder was onder druk gezet, om mee te helpen de brand te stich ten. Hij heeft daarvoor een bedrag van f2000 ontvangen. T. was bezig met het afbranden van planken van de fabriek, waarachter een grote hoeveel heid in benzine gedrenkte houtwol was opgeslagen. Op het zelfde ogen blik dat T. uitriep „brand, brand", stak: S. z'n villa in brand. De schade werd door de experts op f400.000 vastge steld. De inboedel van S. was verze kerd voor f 100.000, zodat S. en van der H. samen een half millioen aan verzekeringsgelden ipden. Van der H. heeft inmiddels bekend de brand to hebben gesticht. Zij kwamen naar de rozen kijken Gistermiddag hebben twee mannen in een woning aan de Maarsbergen- straat te 's-Gravenhage een overval gepleegd op de bewoonster, mevr. v, d. B. Zij sloten haar in een kast op en verdwenen met een radio, een reis- klokje en een portemonnaie met f 4. De mannen, beiden ongeveer 20 jaar, belden aan en vroegen de vrouw of zij even in de achtertuin „de geleverde rozen" mochten zien. De vrouw liet dé mannen binnen en vroeg hen nadien in de huiskamer belangstellend naar heesters, die zij wilde bestellen, want "jj dacht dat zij met tuinlieden te doen had. Inplaats van de bestelling te no teren sloeg een der onverlaten haar met een gummiknuppel op het hoofd. Men stopte een prop in haar mond en omwikkelde haar met een laken, waarop zij in de gangkast werd opge sloten. Een inwonend student, die Ia- ter thuis kwam, bevrijdde haar uit de benarde positie. De politie speurt naar de daders. DE HEER E. H. MULDER BENOEMD TOT GEMEENTE SECRETARIS TE ZIERIKZEE, Per 1 Januari 1953 is benoemd tot gemeentesecretaris van Zierikzee, de heer E. H. Mulder, hoofd-ambtenaar ter secretarie aldaar. De benoeming volgde uit een aanbeveling van B. en W., waarvan de heer Mulder er giste ren in de raad acht stemmen kreeg en de tweede candidaat, de heer H. K. Sink, hoofd-commies ter secretarie, vier. De raad besloot voorts aan da huidige secretaris, de heer G. GroIIe- man, eervol ontslag te verlenen. Zoals bekend is de heer Grolleman benoemd tot referendaris der gemeente Arnhem. DE BILT ZEGT: Dooi en veel wind. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Half tot zwaar bewolkt en tijdelijk regen of hagelbuien met zware wind stoten. In het Noorden van het land tijdelijk harde tot stormachtige, en overigens vrij krachtige wind tussen West en Noord. Dooi.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1