Nieuws *4. Provincie.» Blliü Wittere tonden poetsen Sanapirin ZEEUWSCH DAGBLAD Middelburg. Vlissingen. 7 holen Zievikzee. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN 1 De problemen van de mosselkwekers» Aannemerscursus te Middelburg» GEMEENTERADEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP Waar zijn i B,onze schepen*^» Dinsdag 2 December 1952 Pagina 2 Vergadering Centrale A.R. Kiesvereniging. Zaterdagmiddag vergaderde in het Geref. Jeugdgebouw Singelstraat de Centrale A.R. Kiesvereniging „Middel burg". De voorzitter de heer J. de Wolf van Serooskerke besprak in zijn openings woord de pas verschenen brochure van A. Ingwersen over „Het scheefgezakte huis" en betreurde deze uitgave. De heer J. S. Hoek bracht verslag uit van het in September in Utrecht ge houden Centralen Convent. De heer P. Boon Sr deed enkele me dedelingen over de laatste vergadering van het Provinciaal Comité. Op beide verslagen volgde enige bespreking. In de rondvraag werden verschillen de interne zaken besproken. In verband met de critiek op de lei ding der Partij werd besloten om een schrijven van meeleven te zenden aan dr J. Schouten en hierin tevens waar dering uit te spreken voor de wijze waarop hij de A.R. Partij dient. De vergadering was druk bezocht en werd door de heer J. S. Hoek met dankgebed gesloten. „Oet Stad en Ommelaand". De Groningse vereniging „Oet Stad en Ommelaand" te Middelburg hield Za terdag j.l. haar eerste feestavond van dit seizoen, in de Bogaardzaal te Mid delburg. De toneelclub voerde op het toneel stuk in drie bedrijven, „Het was in Mei" door J. Bus. Reeds gedurende het eerste bedrijf was het contact zodanig, dat het pu bliek geheel met de spelers meeleefde De hoofdrol, Boer van Dirken, werd op uitnemende wijze vertolkt door de heer Luijes, terwijl verder alle mede spelers een zeer goed spel te zien gaven. De voorzitter, de heer van Geuns, richtte zich na afloop tot de club met woorden van zeer grote dank voor hetgeen ze deze avond hadden ge presteerd en overhandigde de dames bloemen. In Januari, zo deelde de voorzitter mede, zal een echte Groningse Nieuw jaarsvisite worden gehouden. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige de heren R. Evertse te Ber gen op Zoom en L. Janse te Middel burg (met lof), leerlingen van de Machinistenschool te Middelburg. Feestavond Geref. J.V. „Calvijn Met een feestavond in het jeugdgebouw aan de Dr. Ottestraat heeft de Geref. J.V. „Calvijn" Vrijdagavond de herdenking van het 65-jarig bestaan hunner vereniging besloten. Na een welkomstwoord van de voorzit ter de heer K. Stroo, werd op vlotte wijze een aardig programma afgewerkt. Voor bracht, samenzang en verschillende schets jes wisselden elkaar af. De talrijke aanwezigen genoten van n mooie fee. -.vond welke werd gesloten door Ds. A. Verschoor. Geslaagd. Geslaagd voor 3e Stuurman G. H. V. de heren: P. C L. Crijnen en J. Renes, leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlis singen. Oudste inwoner 97 jaar» 5 December a.s. hoopt de heer L. K. v. Dijk, oud hoofd der O.L. school te Tholen zijn 97ste jaardag te vieren. De heer van Dijk is reeds enige tijd bedlegerig, doch nog buitengewoon helder van geest. Kuilvisserij bedroefend slecht. De deze week binnen gekomen kuilvis- sers brachten zon geringe besomming bin nen, dat vrijwel de onkosten niet gedekt konden worden. De verzending van oes ters was normaal, reeds gaat men in de putten voorraad vormen voor de a.s. St. Nicolaas- en Kerstfeesten. De verzending van mosselen was lager dan vorige week. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het semi-arts examen mej. M. J. Hoogstra, alhier. AAGTEKERKE 25 jaar predikant. Woensdag 27 Nov. was het 25 jaar geleden dat Ds Theunis- sen, Ned. Herv. predikant alhier, zijn ambt aanvaardde te Terhorne, welke ge meente de jubilaris drie jaar heeft ge diend- Daarna heeft hij zeventien jaar de gemeente Lutten gediend en de laatste vijf jaar in Aagtekerke. Des avonds kwam de gemeente in „Irene" bijeen, om dit feit te herdenken. Namens het gemeente bestuur bracht burgemeester Bosselaar de gelukwensen over, namens de jeugdver enigingen de heer Willemse, terwijl ouderling P. Visser de jubilaris zijn ge lukwensen namens de gemeente in dicht vorm aanbood. Ds Theunissen, die hierna het woord kreeg, dankte voor de geluk wensen en gaf vervolgens in korte trek ken zijn ambtelijke loopbaan weer. BIEZELINGE Verbouwde consistorie in gebruik ge nomen. Vrijdagavond is de geheel ver bouwde consistorie der Ned. Herv. Kerk door de plaatselijke jeugdverenigingen in gebruik genomen. Het is thans een gerie felijk gebouw, waarin ruim 200 personen een plaats kunnen vinden. Het openings woord werd gesproken door Ds L. Schel- levis, die een speciaal welkomstwoord sprak tot een afvaardiging van B. en W, en tot de kerkeraad. Leden van het tam boer- en pijpercorps „Jonge Kracht" zorg den voor vlotte muziek. Verder werd het toneelstuk ,,Op hoop van Zegen", van Herman Heyermans opgevoerd. KAPELLE Adventszangdienst. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een Adventszang dienst gehouden, onder leiding van Ds Jebbink. Het orgel werd bespeeld door de heer de Kok. Medewerking verleende het Herv. Kerkkoor o.l.v. de heer D. Bur ger. Het ligt in de bedoeling deze zang diensten op geregelde tijden te houden. Jaarvergadering Geref. Mannenverenl- ging. De Gereformeerde Mannenvereni- ging heeft Vrijdagavond in intieme kring haar eerste lustrum gevierd. De leidin berustte bij de voorzitter. Ds J. v. Leek. Het onderwerp: „Onze Eredienst' werd behandeld door de heer Flipse. Ver der was er die avond een gezellig ont spanningsgedeelte, dat werd verzorgd door de heer J. J. Mol. Jonge Kerk. Op de maandelijkse ver gadering van de Jonge Kerk, heeft de voorzitter Ds E. P. J. Jebbink, Vrijdag avond gesproken over de vraag: „Geloven wij nog in de kracht van het gebed"? De aanwezigen bespraken dit ook in discus sie-groepen. KUHIGENE Plattelandsvrouwen- In de vergadering van de bond van Plattelandsvrouwen afd. Noord-Beveland, die vorige week in de „Stadswijnkelder" werd gehouden, hield mevr. A. Bos-Kamstra een causerie over: „Kinderbescherming". Een e.v.t. uitwisse ling van de leden van de afd. Noord-Be veland. met de leden van de afd. Ruurlo werd besproken. De eerstvolgende bijeen komst zal gehouden worden op 22 Dec, a s., ter viering van het Kerstfeest. KRUIN INGEN Rode Kruis-jeugdwerk. Vrijdagavond werd alhier onder auspiciën van de afd, Zuid-Beveland-Oost van het Rode Kruis een propaganda-vergadering belegd met het doel in deze gemeente het Rode Kruis- jeugdwerk tot ontwikkeling te brengen, De heer Spijker, hoofdbestuurslid zette het doel van het werk nader uiteen. De vergadering stond onder leiding van bur gemeester M. Vogelaar, secretaris van de afdeling Zuid-Beveland-Oost van het Ro de Kruis, MELISKERKE Vergadering landbouw vereniging. In de vergadering van de Landbouwvereni- ging hield de voorzitter W. de Buck een algemeen landbouwpraatje. De heer I. Matthijsse, die 35 jaar penningmeester is geweest, stelde zich niet meer beschik baar voor deze functie, in zjjn plaats werd gekozen de heer A. de Visser. De heer Matthijsse werd benoemd tot erelid, terwijl hij werd gehuldigd voor zijn vele werk, dat hij in het belang van de land bouw gedaan heeft. NIEUW DORP Vergadering C.J.B.TB. In de vergade ring van de C.J-B.T.B. hield de voorzit ter een inleiding over .Technisch Platte lands Jongerenwerk". De heer M, den Herder hield een inleiding over „Erfbe- planting". Op beide inleidingen volgde een zeer goede bespreking. OOSTKAPELLE Landbouwer. „Algemeen Belang". In de vorige week gehouden vergadering van de Landbouwvereniging „Algemeen Be lang" besprak de heer Ikkink, directeur van Eiland Walcheren" de belangen van de coöperatie. De heer W. van Liere Jr werd tot bestuurslid gekozen. OVEZANDE Schuttersconcours. Alhier werd een schuttersconcours gehouden door „Zorg vliet" te Ellewoutsdijk. Hieraan werd door 53 schutters van 11 sociëteiten deel genomen De uitslag: Hoofdvogel met af geschoten. Ie zijvogel, P. Verheyke, „Zorgvliet"; le knal, P. v- d. Bhek, .Zorgvliet"; le klep. A. de Jonge, ,,wn- iem Teil". Grootste aantal kleine vogels P. Paree, „Willem Teil". Kerkelijke verkiezing. Tot notahei in de Ned Herv. Kerk werd gekozen de heer Jac. Bakker, die inmiddels zijn be noeming heeft aangenomen. „De Hanze" in het zilver. Onder grote belangstelling heeft vorige week de Kath. Middenstands vereniging „De Hanze te Ovezande vorige week haar 25-jarig be staan gevierd. SINT ANN ALAND Bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in de provin cie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casem broot, hoopt morgen een officieel bezoek aan de gemeente Sint Annaland te bren gen. Burgemeester Fr. M. Boogaard ver zoekt de ingezetenen, om op genoemde dag de vlag uit te steken- De Commis saris zal om 3 uur in de gemeente arri veren. WISSENKERKE Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris J. J. W. Klap werd op Zaterdag 29 Nov. in hotel „De Kroon" te Wlsse- kerke ten verzoeke van de heer A, van Oosten, publiek verkocht diens woonhuis, schuur en erf. Koper was de heer P. A. van Damme te Wissekerke voor f5070. De hoveniering groot 5.30 are werd ge kocht door de heer C, Ketelaar voor f475. ZOUTELANDE Chr. Besturenbond Koudekerke e.o. In de vorige week gehouden propaganda- avond van het C.N.V. door de Chr. Be sturenbond van Koudekerke en omstreken spraken de heren I. Vermaas en H. Koets veld, resp hoofdbestuursleden van de N. C.L.B. en N-C.B. Voor en üa de pauze declameerde de voordrachtskunstenaar, de heer F. C, van Dorp uit Rotterdam. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 93# Dollarlening 1947 93# Invest. Certif. 94 Nederl. 1962-64 cum 93# G.ootboek 1946 93# 3#% K. Olie 19S0 109# Cult. H. Ind. Bk 43# Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Celder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Glceil, Do. 6 145# 150# 258# 99# 113# 159# 93# 93# 93# 110 43# 96# 146# 150# 258# 99# 113# 159 111# in# 145 145# 149 148# 173# 1756 195# 198 153# 154# cum. pref. Vrd. ;!33# 134# Unilever 176# 179 Wilton-Feijenoord 155# H55 Biliton I rubr. Biliton II rubr. 172 171# Dordtsche I'etr, 286# 288# Dito, pref. 297# Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber 83# Deli Bat. Rubber 82# Kendeng Lemboe 61B Oost Java Rubber 26# De Oostkust 78# Serbadjadi 36 Holl. Am. lijn 142# 142 Java Ch, Jap.lijn 116 115# Kon. Boot 134 Kon. Paketvrt 102 Kon. Rott. Lloyd 119# Ned. Sch. Unie 121# Ommeren# Sv. Java Cult. H.V.A. N.I.S.U. St.v. Mij Nederl. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Scnembah Muller Co. Amsterd. Bank Escoaipto Bank 58#B 60# 305# 306# 304 305 5Q3#L 503 75# 75# 84# 61 26# 79 40 133# 103# 120# 121# 161 33# 83# 79 137# 161 77# 137# 15# 87 167 162 J/-H 15tJ 8954 MM 5B4 167 16U4 Rotterd. Bank 165 170 Twentsche Bank 164 165 Overzeese Gas 73# 7354 Borneo Sumatra 95 9754 Internatio 139 Am. Radiator 15# 15H Am. Smelting 41# 41M Anaconda Copper «M Bethl. Steel 52# Sl'A m Chrysler 83# Ford Candada 6154B General Motors 64# 6454 Hudson Motor 16# W Intern. Nickel 44 44H Kennecott 75# 7654 Rep. Steel 43 «54 Stand. Brands 26# m U.S. Steel 40# 41M North. Am. 23# 2354 Cities Service 93# 93 Cont. Oil 60# 6154 Midcont. Oil 63 6254 Philips Oil 58 Shell Union 67# «54 Tide Water 20# 2054 Baltimore 24# 25M Miss K. Texas CJ4 Pennsylvania 22H DE REKENING Tetter en Toeter schoten Pieter snel te hulp, hielpen Wiebelaer weer op de oeen en brachten hem naar ten grote vergaderzaal waar ze hem in een ruime stoei lieten neerzakken. Pieter en Lampie Zoeki ïamen ook aan de tafel rlaats. Wiebelaer herstelde rich zo goed mogelijk. ,Was dat een grapje of een lolletje", sprak Wiebelaer zwakjes. Toen haalde Lampie Zoekie een rol papier uit zjjn wijde mouw te voorschijn en sprak: „De laatste maand heb ik ping-ping kas- gemaakt. Ik hierover een maand heb gedaan. Salaris van die maand f5000,2 bloknotes, kladpapier en potloden f3.45. 5 reizen van China naar hier en terug per stuk f 18432is f 92160Pieieter Cannegieter deed zijn best om alles zo goed mogelijk te noteren en de koning liet bij elk bedrag zijn hoofd op het tafelblad zakken. Er scheen aan de lijst geen eind te komen en Lampie Zoekie gmg maar ijverig door: „Diner gegeven ter ere van de geboorte van de Prins aan 1500 personen is f 30 000,—betaalde salarissen f 1.021 318— waterlei ding gerepareerd f 5.30, 50 kisten sigaren f 500,—. Zondagse kimono f 48.75 Nieu we stokjes om te eten f0.25. Da's alles Bij elkaar geteld precies f38.765 201,981" „Een aardig zakcentje voor meneer", sprak Pieter tot de koning. Deze gaf echter geen antwoord meer. Wiebelaer hoorde zijn oren suizen en slechts zijn kroon kwam nog boven de tafel uit. Ingezonden Mededeling (Adv.) Huidige C-kwaliteit gehandhaafd. In de Zaterdagmiddag in het Veer huis te Bruinisse gehouden vergade ring van de mosselkwekersvereniging „Algemeen Vissersbelang", waren als gasten aanwezig de heren A. L. S. Lockefeer, lid van Ged. Staten van Zeeland en A. C. Wiliemsen, burge meester van Yerseke, in hun kwali teit als voorzitter en secretaris van de organisatie ZEVIBEL. De voorzitter, de heer A. de Koning Az., gaf een overzicht van de gang van zaken in het bedrijf. De export in de maand November liep sterk terug. Dit is te wijten aan concurren tie van Deense en Duitse zijde en de contingentering en van eventueel af gesloten handelsverdragen. De kwestie van de teruggelopen export heeft de aandacht van het Aan- en Verkoopkantoor voor Mosselen te Bergen op Zoom en van het Bedrijf schap voor Visserijproducten. Men wil daar voor alles de goede naam van de Nederlandse mossel in het buitenland, te weten België en Frankrijk, handhaven en zou het liefst de C-kwaliteit, zoals die in de leve ringsvoorwaarden 1952 is vastgesteld, afvoeren en een nieuwe C-kwaliteit invoeren, waarbij een grotere schelp grootte wordt geëist. Als compromis wilde men de nu aan de levering deelnemende kwekers de oude C-kwaliteit laten leveren tot 58 van hun standaardcapaciteits- cijfer. Uit de vergadering kwam de ernstige ongerustheid over het terug lopen van de export duidelijk naar voren. Maar het Aan- en Verkoop kantoor kan geen enkele garantie geven, dan dat de export zal toenemen, wanneer de huidige C-kwaliteit komt te vervallen. In den brede werd daarop deze kwestie besproken waarbij het ging om de vraag, of de export inderdaad zou toenemen als de C-kwaliteit werd veranderd, of dat de Nederlandse ex port zou worden geschaad, wanneer de C-kwaliteit, zoals die nu is vast gesteld, werd gehandhaafd. Tenslotte werd unaniem besloten, de huidige C-kwaliteit te handhaven, daar men bij aanvaarding van het voorstel van het Aan- en Verkoop kantoor een groot aantal kwekers van levering gaat uitsluiten, een offer dat niet gerechtvaardigd wordt, omdat niet is bewezen, dat de kwaliteit zoals ze nu is, In Frankrijk werkelijk aan leiding tot klachten geeft, terwijl geen enkele garantie bestaat, dat de export werkelijk zal toenemen, wanneer de mosselen die geleverd worden, groter van schelp zijn. De voorzitter verleende daarop het woord aan de heer Lockefeer, die in 'n gloedvol met humor doorspekt betoog, het belang van Zevibel voor de Zeeuwse Visserij naar voren bracht. Geslaagden ontvingen hun diploma's. In een samenkomst, die Zaterdag morgen in Hotel „De Burg" te Mid delburg werd gehouden, zijn de vak diploma's voor aannemer uitgereikt aan de heren J. Blaasse, Vlissingen W, Corbijn, Biggekerke; G. P. Jobse, Serooskerke; M. J. Leenhouts, Sluis en J. Ruissen, Souburg. Zij waren ge slaagd voor het te Amsterdam Tilburg gehouden examen, uitgaande van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf te 's-Gravenhage, en zij hadden hun opleiding ontvangen aan de erkende aannemerscursus te Mid delburg, die in de Technische School werd gehouden. De voorzitter der commissie van toezicht, tevens directeur van de cur sus, de heer E. Visscher, kon welkom heten de heer A. Bakels, namens de Stichting, enige architecten, vertegen woordigers der aannemersorganisaties, de voorzitter van de Technische School, de leraren, alsmede de direc teur en adj. directeur van gemeente werken van Middelburg. Hij vertelde, dat de cursus vier jaar geleden start te en dat de moeilijkheden zeer groot waren, mede omdat de erkenning pas twee jaar geleden afkwam. Dit deed de animo enorm toenemen. In weer wil van alle bezwaren slaagde 71,4 der candidaten, veel meer dan het landsgemiddelde. De heer Bakels vertelde, dat de cursus eerst buiten de kring der er kende opleidingen viel, omdat zij slechts van één organisatie uitging. Het speet hem, dat er in Zeeland, vooral op Walcheren, niet meer belangstel ling voor deze studie bestond. Hij gaf de geslaagden enkele waardevolle raadgevingen voor het geval zij zich willen vestigen en wekte hen op zich bij één der organisaties aan te slui ten. Daarna reikte hij de diploma's uit De heer K. J. van Loo sprak als voorzitter van de afd. Walcheren van de Ned. Aannemers- en Patroonsbond, Hij vertelde, dat reeds 20 jaar geleden pogingen werden gedaan tot bescher ming van het aannemersberoep. In 1934 telde Middelburg 47 erkende aannemers, thans zijn er 45, o.w. 7 op 'tZand. Niet mirder dan 26 aannemers staakten in de afgelopen 18 jaar hun bedrijf. De heer D. Bijl, sprekend namens de afd. Vlissingen van de N.A.P.B., was van mening, dat de medewerking der overheid bij de bescherming van het beroep nog veel te wensen over laat. De beunhazerij is nog groot. In Vlissingen wordt daategen momenteel een felle strijd gevoerd. Tenslotte werd r.og het woord ge voerd door de heren C. Barentsen, architect, P. Wilschut, leraar, en J Blaasse namens de cursisten. De heer .scher sprak een slotwoord. Ingezonden Mededeling (Adv tegen kou - koorts - griep Koker 50 tabletten 80 et 25 tabletten 45 HEINKENSZAND. Vrije middag voor winkels en kapperszaken vervallen. In de laatstgehouden raadsvergade ring werd besloten de vrije middag, mede op verzoek van 34 winkeliers voor winkels en kapperszaken te laten vervallen; de koopavond te hand haven en het sluitingsuur voor de zomer te stellen op 19 uur voor win kels, voor kapperzaken op 20 uur, des winters op 18 uur. Des Zondags zullen de winkels gesloten moeten zjjn. Omdat er een grote reparatie aan de O.L.-school moet gebeuren, werd het bedrag per leerling vastgesteld op f37.41. Tot afgevaardigde voor het Prot. Streekziekenhuis voor Zuid- en Noord- Beveland werd benoemd de heer C. Nijsse. Tot lid van het B.A. werd gekozen de heer M. de Wilde, tot lid van de com missie woonrulmtewet de heren A. C. de Regt, A. J. Rijk, A. Rijk en P. Sta verman. Voor de stichting Gezinszorg Goes j. zal per verzorgingsdag en per ge val f 1.tot f 1.50 per dag subsidie uit de gemeentekas worden gegeven. De begroting 1952 van het B.A. werd verhoogd met f400. Bü de rondvraag stelde de heer de Leeuw vragen betreffende de berijd baarheid van de Zuidzaksedijk en de woningnood. OUDELANDE. De heer C. Lous tot wethouder gekozen. In de vorige week gehouden raads vergadering van de gemeente Oude land» werd de heer C. Lous, na twee vrije stemmingen benoemd in de wet houdersvacature. De bouw van de lagere landbouw school zal deze week aanbesteed wor den. De luidinstallatie van de toren zal nog dit jaar in gebruik genomen I worden, aldus de voorzitter. Een verzoek van het bestuur der bijz, lagere school om gelden beschikbaar te stellen voor inrichting van een leslo kaal i.v.m. de aanstelling van een derde leerkracht werd ingewilligd. De kosten zullen ongeveer f3500.bedragen. De subsidie voor de kleuterschool voor 1953 werd bepaald op f 850. terwijl het subsidiebedrag voor 1952 eveneens tot f850.werd opgevoerd, Het geraamde tekort was f 1275. Bij de behandeling der gemeentebe groting 1953 sprak de heer W. C. Re- mijnse de wens uit om voorzieningen te treffen aan het brandspuithuisje, daar dit momenteel niet geschikt is voor een goede opberging van de uit rusting. De heer Buteijn zag gaarne dat de restauratieplannen van de toren weer werden ter hand genomen, aange zien voorziening zeer nodig is. De be groting 1953 werd hierna z.h.s. als volgt vastgesteld: Gewone dienst inkomsten en uitgaven f 104.951.26 met een post onvoorzien van f 163.80; kapitaaldienst inkomsten f399.914.50; uitgaven f 407.757.58; nadelig slot f 7843.08. Aan geboden werd de gemeenterekening 1951 met een nadelig slot op de gewone dienst van f 1824.13 (als gevolg van nog te ontvangen inkomsten) en op de ka pitaaldienst van f74.567.08. Het crediet in rekeningcourant met de Bank voor Ned. Gemeenten werd voor 1953 bepaald op max. f45.000. De werkelijke uitgaven voor het openbaar gewoon lager onderwijs over 1950 werden vastgesteld op f 1135.95 en voor lichamelijke oefening op f 151.71. WAARDE. Ook Waarde krijgt een badhuis. In de vorige week gehouden raadsver gadering werd tot afgevaardigde voor het 'rot Streekziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland benoemd burgemeester C van Burg. De heer S. Sinke werd herbenoemd tot lid van het B.A. Het verzoek van de voet- i balvereniging voor het beschikbaar krijgen van een veld, zal nader behandeld worden. De gemeenterekening 1951 werd aange boden. De gewone dienst sluit met een ba tig saldo van 42, de kapitaaldienst heeft een nadelig saldo van 67063,75. Het bedrag per leerling voor de O.L. school .werd vastgesteld op 32.03. De begroting 1953 van het B.A. werd aangeboden met aan inkomsten en uitga ven 3656,27 en een post onvoorzien van ƒ251,27. Aan de Havenstraat en de Ach terweg zal straatverlichting komen. De begroting 1953 werd goedgekeurd met ge wone dienst aan inkomsten en uitgaven 112726,23 en een post onvoorzien van 85422,22. Kapitaaldienst: Inkomsten 176347,96; uitgaven: 188945,31, nadelig slot van 12597,35. Na de behandeling van deze begroting werd besloten over te gaan tot het bouwen van een badhuis. Het uitbreidingsplan bouwgelegenheid aan de Kerkweg met een zijstraat werd uitvoerig besproken. Besloten werd een plan op te maken voor het e.v.t. onteigenen van grond voor bestrating en het aanleggen van een sport veld. MET BIERGLAS IN HET ZIEKENHUIS GESLAGEN. De politierechter te Middelburg heeft de 30-jarige J. K. uit Yerseke, die op 25 October j.l. in een café zijn vriend in een driftige bui met een bierglas op het hoofd had geslagen, waardoor deze in het ziekenhuis terecht kwam, schrif telijk vonnis gewezen. De O. v. Just, had in de zitting van 18 Nov. j.l. drie weken gevangenisstraf geëist. K. had het feit niet begaan met voor opgezet doel z'n vriend te mishandelen. Dientengevolge kon K. niet schuldig worden verklaard, aldus K's raadsman. De politierechter kon zich echter hier niet mee verenigen en verklaarde K. schuldig. Hij werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, voorw. met een proeftijd van 2 jaar en een geldboete van 125.of tien dagen hecht. Ingezonden Mededeling (Adv.) U zult 's morgens „kiplekker" ait bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal. in uw ingewanden doen stromen, anderai verteert uw voedsel niet, het bederft., U raalct verstopt, wordt humeurig en Plantaardige CARTER'S LEVERPILLilTJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, ono ver- om 6"al te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. GROTE VAART. ALMDLJK 30 van Lissabon naar Havan na; GAASTERKERK 29 van Genua naar Port Said; AXELDIJK 29 te New Orleans; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 30 van Amsterdam naar Melbourne; LEM- STERKERK 1 van Bombay naar Rotter dam; MAASDAM 1 van New York naar Rotterdam; NOORDAM 29 van New York naar Rotterdam; RIJNDAM 30 van Rot terdam naar New York; SCHIEDXJK 1 te Penang; SOMMELSDIJK 30 te New Orleans; AARDIJK 30 van Antwerpen naar New York; ALMKERK 30 te Ge nua; AMSTELDLJK 29 van Ne^w Orleans naar Houston; ANNENKERK 1 te Genua; BLOMMERSDIJK 30 te New York; DA- LERDIJK 30 van Vancouver naar Rotter dam; GROOTE KERK 30 te Antwerpen; KOTA INTEN 30 te Antwerpen; LAAG- KERK 30 te Aden; LOENERKERK 1 te Port Said; MEERKERK 30 van Quessant naar Antwerpen; MEUSKERK 30 van Sabang naar Singapore; MOLENKERK 30 t. Mombassa; SOESTDIJK 20 v. P. Said naar Halifax; WATERMAN 30 van Aden naar Suez; WESTERDAM 30 van Rotter dam naar New York; ARENDSDIJK 29 van Rotterdam naar Hamburg; GROOTE BEER 30 van Lissabon naar Las Palmas; INDRAPOERA 30 van Tjandjung Priok naar Aden; NIEUW AMSTERDAM 29 te Rotterdam; WESTERDAM 29 van Rot terdam naar New York; WILLEM BA- RENDZ 29 van Amterdam naar Kaap stad; ZUIDERKRUIS 30 van Kaapstad naar Amsterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 29 Nov.: WIM van Urea; 30—11: TEUNA van Ant werpen; START van Londen; COVE- RACK van Londen; Van Vlissingen vertrokken 30 Nov.: START naar Rotterdam; TEUNA naar Aahus; WIM naar Cork; 1—12: COVE- RACK naar Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen 29 Nov.: ZEEHOND van Zweden naar Brussel; DIANA V van Greensmouth; WESTER DOK van Greensmouth; 3011: ALBI- REO van Buenos Aires; JOZO van Am sterdam; LAERTES van Amsterdam; AALSUM van Rotterdam; JAVA van Rot terdam; VICTORIA van zee naar Gent; SUMATRA van Londen; GROTEKERK van Barcelona; BETTY van Aahus; 112: KAPRI van zee; BANKA van Haderslev; Gepasseerd van Antwerpen 29 Nov-: LOPPERSUM naar Rotterdam van Ter- neuzen; WELTEVREDEN naar Londen; TROMPENBERG naar Rotter.; KEMP HAAN naar Waterfort; GESINA HEN- DRICA naar Londen; WESTLAND naar Dublin; 30—11: MICHEL S WENDEN Dublin; SHAMROCK naar Boulogne; SA- BAT naar Gothenburg; RIJNKERK naar Rotterdam; MONICA naar Rotterdam van Gent; IMPORT naar Rotterdam; CITA DEL naar Stettin; AARDIJK naar New York; GARl naar Amsterdam. Wat brengt de radio? WOENSDAG 3 DECEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 745 „Een woord voor de dag"; 3.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterst-; 9.40 Gram.; 10.30 Morgend.; 11.00 Gram.; 11.10 „Het leven op het land", hoorspel; 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Sémi- klassieke muziek; 12-59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 .Prot. Interk. Thuisir.; 13.20 Gram.; 13.30 Sopraan, alt en piano; 14.00 Herdenkingssamenkomst vereniging „Het Hoogeland"; 15.00 Voor de meisjes; 15.15 Jeugdconcert; 16.00 Voor de jeugd; 17-20 Orgelspel; 17.50 „In dienst van het vader land", causerie; 18.00 Gram.; 18.10 Klari net, viool en piano; 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsle ven; 18.45 Geestelijke liederen; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Uitslag litte raire wedstrijd; 19-25 Gram.; 19.30 Bui- tenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radio- krant; 20.20 Oratorium vereniging, kerk koor, het Utrechts stedelijk or nest en solisten; 21.30 „Figuren rondom Calvijn", causerie; 21,50 Gram.; 22.00 Lichte mu ziek; 22.30 Intern- Evang. Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn-; .33 Gram,; 8.00 Nieuws en weerb.; 818 Orgelspel;8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram-; VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Or gelspel; 13.00 Nieuws en commentaar; 13.20 Metropole orkest; 13-50 Gram.; 14.00 „De weg omhoog", causerie; 14.15 Jeugd concert; 15.00 Voor de jeugd; 15.50 Gram. 16.00 Pianospel; 16.10 Voor de jeugd; 16 45 Voor de zieken; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Regermgsuitz-: Jeugduitz.: „Wij slaan op de tong-tong"; Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart;; 18.00 Nieuws; 1S.15 VARA Varia; 18.20 Mil. reportage; 18.30 Actuali teiten; 18.35 Gev. muziek; 19 00 „Om Uw gezondheiden om die van anderen", causerie; 19.15 Gram.; VPRO 19.30 Voor de jeugd; VARA20.00 Nieuws; 20.05 Po litiek commentaar; 20.15 Gev. progr.; 22-45 „Suiker", causerie; 23.00 Nieuws; 23,15—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2