Uil Ze&iand'b óledtn ÏUeuwtjei imtt Eilanden PLAIN en CORK Nicolaas- verrassinq. Boeiend referaat van ds Sneller op prov. vergadering van „In dienst der Kerk" Geen zuiveringsschap voor W. Z.-Vlaanderen DE Middelburg. Snuif en wrijf I '7*1 I J *1 AANBESTEDING Goes. 7 holen Wat brengt de radio? Maandag 1 December 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Ds DURKSTRA VOLGT Ds ODÉ ALS VOORZITTER OP. In de Algemene Provinciale Vergadering van „In Dienst der Kerk" heeft Zaterdagmiddag ds E. Sneller uit Middelburg een boelend referaat gehouden over het onderwerp „Leiding van God in ons leven". Tijdens deze vergade ring, die werd gehouden in het C.J.M.V.-gebouw te Goes, is de provinciaal voorzitter, ds A. F. W. Odé uit Goes afgetreden. Met algemene stemmen heeft men in zijn plaats gekozen ds E. Durkstra uit Middelburg. Ds Odé blijft als adviserend-lid in het bestuur zitting nemen om het contact te onderhouden tussen de mannenorganisatie en de provinciale kerkelijke ver gadering en de Synode. In zijn openingswoord gaf ds Odé een overzicht over de toestand van de organi satie. Dit overzicht getuigde van vele zege ningen, maar ook van teleurstellingen. Er zijn afdelingen in Zeeland, waar het werk dreigt te gaan stil liggen. Niettemin is Zee land de provincie met het grootst aantal le den. De provincie telde 1 Februari 1952 23 afdelingen met 816 leden. Nederland telde deze datum 167 afdelingen met 1352 leden. Onze organisatie, zo bracht ds Odé naar voren, is een organisatie van de Kerk om zich te bezinnen, om kennis te vergaren en deze kennis om te zetten in liefde Na over de kadervorming in de organisatie gespro ken te hebben, besloot ds Odé met een klemmende oproep om trouw te blijven. Nadat ds Odé het voorzitterschap had overgedragen aan ds Durkstra sprak de G.S. hielden informatieve bespreking in Oostburg. in een persconferentie heeft de Commls- s i is der Koningin in Zeeland, jhr mr A. 1C. de Casembroot een overzicht gegeven van de besprekingen, die zijn gehouden tus sen G.S., gemeentebesturen en waterschap pen in West Zeeuwsch-Vlaanderen betref fende een voorstel van het Rlza tot stich ting van een zuiveringsschap voor de hele streek, dat dan in handen van „Het Vrije van Sluis" zou komen. Men had daarvoor verschillende motieven, o.a. dat de hele streek daarmede gediend zou zijn. Men was echter unaniem van mening, dat niet tot instelling van een zuivering schap moet worden overgegaan, doch dat men zulks aan de gemeenten dient over te ..ten. DE WEGEN. Bij de rondvraag is door „Het Vrije van Sluis" gepleit voor verbetering der quar taire en tertiaire wegen. Ook werden besproken de kwesties in zake de voorrangswegen in de streek, aan gezien bijv. op wegen zoals Zuidzande Cadzand bij Oude Tol door gemis aan voorrang veel ongelukken gebeuren. Bij G.S. is de mogelijkheid in studie eventuele wegen tot voorrangswegen of voorrangs- kruispunten te maken. Ook werd gevraagd de bóotdienst Vlis- Singen—Breskens met een half uur te ver schuiven, zodat de lange wachttijden zou den vervallen. Doch daardoor zou het hele systeem een half uur moeten opschuiven en het busverkeer ln Zeeuwsch-Vlaanderen zicjb daarbij dienen aan te passen. Dt proef met de nachtbootdiensten is mislukt, doch zal worden verlengd tot 1 April 1953. De diensten zijn niet rendabel. De vlasboot van 23.20 viel tegen, doch men I* hiermee ook te laat begonnen, aldus jhr de Casembroot. Bij de vaststelling van de zomerdienst zal een en ander nader worden bezien. Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. In de Zaterdag te Goes gehouden ledenvergadering van dit Ziekenfonds werden herkozen tot leden van de Raad van verzekerden-vertegenwoor digers de heren: A. Bufjs en D. Gorsse te Goes, P. Kraak te Wolf aartsdijk, J. v. d. Weele te Nieuwdorp, J. Fraanje te Borssele, J. Leijs te Kloetinge, A. Veerhoek te Wemeldinge en L Heij- stek te Kortgene, terwijl ln de plaats Van wijlen de heer J. Pieterse te Heinkenszand werd benoemd de heer N. C. de Regt aldaar en in de plaats Van de heer C. Zweedijk te Yerseke, die niet meer herbenoemd wenste te worden, de heer D. A. Pieterman, aldaar. Belde laatstbenoemden waren reeds eerder aangewezen als plaats vervangers. Tot plaatsvervangers werden in deze vergadering ge- of herkozen de heren: J. Ooms en M. D. v. d. Slikke, beiden te Goes, C. M. v. d. Schraaf te Wolfaartsdfjk, M. v. d. Guchte te Heinkenszand, Cr. Smit te Nieuwdorp, C. de Krijger te Borssele, H. J. Colijn te Kloetinge, J. Florusse te Wemel dinge, J. J. Rober te Yerseke, M. Ver- wejj te Kortgene en G. D. de Smit te Wissenkerke. Door deze benoemingen werd de Raad van vertegenwoordigers, welke thans uit 27 vertegenwoordigers be staat, weder gecompleteerd. Deze per sonen vertegenwoordigen de verze kerden in de Alg. Verg. van 't fonds, waar zij altijd 50 van het aantal stemmen kunnen uitbrengen. Zij wor den zodanig gekozen, dat zoveel mo gelijk alle groepen der bevolking, voor zover deze in het ziekenfonds zijn opgenomen, zijn vertegenwoor digd. Nadat enkele aanwezigen nog vra gen hadden gesteld, die door de ad ministrateur tot tevredenheid der vra gers waren beantwoord, sloot de wnd voorzitter, de heer A. Buijs, deze ver gadering. heer C. Dronkers een hartelijk en ontroe rend woord van dank tot ds Odé voor alles wat hij voor de organisatie had gedaan en voor de toewijding waarmee hij het presi dium bekleedde. LEIDING GODS. Ds Sneller onderscheidde de leiding Gods in de wil des besluite, die de verborgen Raad Gods, de voorzienigheid, inhoudt, en de wil des bevels. Aangaande de wil des bevels kan men vragen: Hoe kunnen wij de wil van God kennen ia ons leven? Ds Sneller ging er van uit, dat wij Zijn wil kunnen leren kennen in de Wet Gods, ge openbaard in de Heilige Schrift. Maar met alle voorzichtigheid kunnen we zeggen, dat er een leiding van God ia in ons leven. Deze leiding kunnen we ia het speciale zoeken. Aan dit zoeken zijn twee gevaren verbonden nl. hat gevaar van een hoog moedige houding door te zeggen, dat men een speciale roeping heeft of te beweren, dat men een bijzondere openbaring heeft gehad. Het andere gevaar is, dat men zich onttrekt aan zijn verantwoordelijkheid door de worsteling des geloofs te willen ontlo pen, wanneer men zegt een kennelijk teken van God te hebben ontvangen. De leiding van God kunnen we leren kennen langs een directe weg en langs een middellijke weg. De middellijke weg is en blijft de Heilige Schrift, de kerkgang, het pastoraal en onderling gesprek en het ge bed. De directe weg is die van het intens persoonlijk letten op God. Als we inge spannen en intens op God letten in het ge bed is het inderdaad mogelijk om te weten wat God met ons wil. Deze zienswijze is in ons kerkelijk leven in een hoekje ge raakt Hier ligt een grote nood, een spe ciale gebedsnood. Sprekend in dit verband over het optreden van Zais zei ds Sneller, dat het een drogreden is om te zeggen van speciale openbaringen in de oude tijd te zeggen: „Maar dat was een andere tijd". „Zoek niet Gods leiding in Uw leven", zo besloot ds Sneller, „maar zoek God in Uw leven". Op dit referaat volgde een levendige be spreking. Als leden van het provinciaal bestuur werden gekozen voor de classis Goes: H. Slabbekoorn te Yerseke, H. van Iwaarden te Kruiningen. Voor de classis Middelburg: A, de Haan te Koudekerke en de Vree te Westkapelle. Voor de classis IJzendijke: J. G. van Gent te Terneuzen en D. van Aken te Terneuzen. Voor de classis Zierikzee M. v. d. Wale te Zierikzee en H. Uil te Zie rikzee. Voor de afdeling Goes: J. J. Duve- kot en J. Sepers. Voor de afdeling Middel burg R. A. Stenhuis en A. J. Lievaart. Voor de afdeling Vliasingen: C. Dronkers en P. Verhage. VEEL GELDI Lampie Zoolde trok zijn gezicht in een allerinne- nenste glimlach. „Ik goe ie reis gehad hebben, dank J1" sprak hij, zonder iat iemand hem wat vroeg Mijn gezondheid goed, iank U1" vervolgde lij. „Vrouw en kleine Lam- oie Zoekies ook uitste kend, dank U....". be- jloot hij en drentelde toen achter Tetter en Toeter aan in de richting van de ontvangzaal. Koning Wiebe- laer wat juist op tijd klaar gekomen met zijn toilet en stormde Lampie Zoekie hijgend tegemoet. „Wel.... wel.... welkom in mijn nederige woning["sprak hij, de beide handen van de Chinees met kracht schuddend. Tarara Boem!" lach te Lampie Zoekie. „Uw nederige woning is kapitaal paleis Ping Ping. „Oh" ant woordde de koning zuur, „ik hoop dat Uw bezoek een plezierig karakter zal hebben". „Integendeel, mijn bezoek veel Ping Ping tarara Boem zullen kosten", vervolgde Lampie Zoekie ongestoord. „Meent U dat", hakkelde Wiebelaer, die §lots zijn knieën voelde knikken. „Ik rare Chinees ben, maar ik alles knetterde oem menen", lachte Lampie Zoekie weerZwijgend staarde de koning zijn bezoeker aan, toen begon zijn onderlip te trillen en hij stotterde. „Hoe., hoe.. hoeveel ping ping komt U dan wel halen,,Acht en dertig millioen zeven honderd vijf en zestig duizend twee honderd één gulden en acht en negentig cent", sprak de Chinees rustig. Toen zou de koning als een blok tegen de wereld zijn geslagen wanneer Pieter niet snel was toegeschoten en hem opving. Ingezonden Mededeling (Adv.) De Sint komt ook op 't Zand. St. Nicolaas zal op uitnodiging van de buurtvereniging ,,'t Zand" op Zater dag 13 December a.s. de kinderen ko men verassen. De bijeenkomst is dit maal belegd in de bovenzaal van de Schouwburg. Behalve het bezoek van St. Nicolaas zullen ook enkele films voor de kinderen worden vertoond. Betere verlichting van gemeentelijke scholen. De raad heeft een voorstel ontvan gen tot het verstrekken van een erediet van f 6145.ten behoeve van de kunst verlichting van enkele gemeentelijke scholen. Daarover waren klachten ont vangen. De directeur van gemeente bedrijven heeft een onderzoek inge steld. Het gaat om de scholen aan de Bree, waarvoor f 1030.nodig is, de voorm. meisjesulo (f 130.de school aan de Verwerijstraat (f775), de gym nastieklokalen aan de Verwerijstraat en de Nieuwe Haven (710.en het Gymnasium (3500.In de Kerstva- cantie moet het werk zijn beslag krij gen. Swift kreeg bijzondere beker. De Middelburgse korfbalvereniging Swift hield Zaterdagavond in Mercu- rius een bescheiden feestavond ter vie ring van het behaalde tiende achter eenvolgende kampioenschap van Zee land. In verband met een ongesteld heid van de heer Bruggeman werden de honneurs waargenomen door de heer Da Voogd. Deze mocht van het Hoe vieren wij het Kerstfeest? Zaterdagmiddag kwam, onder lei ding van de districtsraad een groot aantal leidsters en leiders van de Herv. Zondagsscholen op Walcheren te Mid delburg bijeen om zich te beraden over de viering van het Kerstfeest. Over dit onderwerp heeft de trainster van de Ned. Zondagsschool Vereniging, mej. T. de Vries uit Amsterdam een inleiding gehouden waarin zij allen op het hart bond om, zoals bij het Bijbels verhaal des Zondags, ook de Kerstver telling grondig voor te bereiden. Voorts wees zij er op, dat de uiterlijke dingen, zoals de Kerstboom, geschen ken en tractatie, nimmer de Bijbelse boodschap mogen overstemmen. Zij gaf voorts tal van practische wenken m.b.t. de samenstelling van de liturgie. De districtsraad zal een plan maken voor een aantal film- en ouderavon den,'die in diverse plaatsen in de loop van Februari gehouden kunnen wor den. Voorts ging men accoord met een plan om in de zomer van volgend jaar een grote jeugdmiddag te houden, waaraan zo mogelijk de jeugd van alle Walcherse Zondagsscholen zal deelnemen. ARNEMUIDEN Paarden moesten afgemaakt worden. Toen de landbouwer C. op pad was met z"n wagen en z"n twee paarden werden de dieren door een beroerte getroffen. Door een spoedig ontboden veearts werden de paarden ter plaatse afge maakt. Geslaagd. Voor het diploma „Land- bouwwerktuigenkennis" slaagde te Wa- genlngen de heer J. J. Beije alhier. BRESKENS Verkeersfilm. Op Dinsdag 2 Dec. a.s. des middags zal in het verenigingsge bouw alhier de verkeersfilm „Twee jongens en een auto" worden vertoond voor de leerlingen der lagere scholen. 't Avonds om 8 uur zal eveneens deze film worden vertoond voor de ouderen, terwijl tevens een culturele film zal worden vertoond en een lezing met lichtbeelden zal worden gehouden. Bén en ander gaat uit van het Verbond voor Veilig Verkeer. De toegang is gratis. Zeldzaam konijn. De heer de L. alhier is ln het bezit van een konijn, dat zon der oren geboren is. Bovendien heeft het slechts aan één kant een gehooringang. Desondanks is het nu reeds vier weken oude diertje volkomen levenslustig en groeit gelijk met de anderen op. Jubileum. Vandaag herdenkt de heer L. Bruijnooge, distrlcts-monteur bij de P.Z.E.M., de dag dat hij 25 jaar bij de P.Z.E.M. in dienst is. KORTGENE Kinderpostzegels. De openbare lagere school te Kortgene heeft voor een bedrag van f 291,aan kinderpostzegels ver kocht. KRABBENDIJKE Eervol ontslag als hoofd der school. De heer L. Th. Onstenk, hoofd der O.L.- school is per 1 Februari eervol ontslag verleend. Met ingang van deze datum is hij benoemd tot hoofd der school te De Koog (Texel). NIEUWVLIET Raadsvergadering. Morgen komt de raad te 19 uur bijeen. De belangrijkste punten van de agenda zijn: de defini tieve vaststelling van een winkelslul- tingsverordening; een voorstel tot aan koop van grond t.b.v. de schoolbouw; wijziging begroting 1952; aanbieding begroting 1953 en een voorstel tot vast stelling van een verordening tot heffing van een rioolbelasting. SEROOSKERKE (W.) Comité voor Maatschappelijk werk en Gezinszorg. Vorige week werd door af gevaardigden van verscheidene vereni gingen alhier, een comité opgericht voor Maatschappelijk werk en Gezins verzorging. In het bestuur werden ge kozen de heer A. Goedbloed (voorz.), Zr A. Evertse (secretaresse), de heer W. Louwerse (pennlngm.), Deze na men hun benoeming aan. Verder namen zitting in dit comité, de dames J. Mal- jaars en C. Schout. De heren L. Cor- nelisse, I. Geschlere, C. Huyszoon, H. L. Meyers en H. Slnke. WAARDE Aanrijding. Ben autobus van de A.M. Z. en een luxe auto, bestuurd door de heer P. K, kwamen vorige week met elkaar in aanraking op de hoek School straatAchterweg. De schade was ge ring. De bus had hierdoor een uur ver traging. WOLPHAARTSDI]K Jaarvergadering „Monica". Vrijdag hield de Geref. Vrouwenvereniging „Mo nica" haar Jaarvergadering, Mevr. de BruinBerremaa sprak een openings woord, waarna mevr. J. Remijnseop 't Hof het onderwerp „Onze Eredienst' behandelde. Ds Heijerman sprak een slotwoord. Kerkelijke verkiezing. Tot ouderling in. de Geref. Kerk is gekozen, de heer Jac. Katsmaa en tot diaken, de heer Jac. Verhage. ZAAMSLAG Propaganda C.J.M.V. Op Dankdag (Donderdag 27 Nov.) hield de C.J.M.V.- vereniglng „Stroomopwaarts" haar jaarlijkse propaganda-avond. De voor zitter sprak in zijn openlngs-propagan- da-woord over: „Ik zoek mijn broede ren". Na samenzang volgde onder lei ding van de heer M. Herjboer een ge heugen-estafette, waaraan door vier da mes en vier heren werd deelgenomen. De hoofdschotel vormde het toneelspel in vier bedrijven: „Een schip vaart uit". Dit stuk werd op uitnemende wijze door alle medespelers vertolkt en werd met grote aandacht tot het einde toe ge volgd. Ds Jansma sloot deze goed ge slaagde en druk bezochte avond met een korte toespraak. Ingezonden Mededeling (adv.) Uw verkoudheid van neus, keel of borat weg met Boerderij te Veere. Dezer dagen heeft de Stichting bouwbureau voor de landbouw in Zeeland te Middelburg een open bare aanbesteding gehouden, betref fende het bouwen van een boerderij voor de heer P. Gideonse te Veere. De inschrijvingen waren als volgt: A. C. Polderdijk, N. en St. Joosland, f32.170; J. Walraven, St. Laurens f32.250; N. Th. van Doorn, St. Lau rens, f32.998; J. Adriaanse, St. Lau rens, f 33.026; W. de Pagter, Middel burg, f33.160; A. Geense, Middelburg, f33.250; Fa. C. Joziasse, Middelburg, f33.450; Fa. de Rijke en van Bel- zen, Middelburg, f33.600; L. P. in 't Veld, Middelburg, f33.750; A. Blan- kenburgh, Nieuwdorp, f 34.350; J. Job- se, Veere, f 34.400; L. Goedbloed, Veere, f34.680; H. van Leerdam, N.- en St. Joosland, f 34.900; Fa. A. J. Stoppels en Zn., Middelburg, f34.900; Fa. van Schaik en Gilde, Middelburg, f34.980. KRABBENDIJKE. Er komt een nieuwe kleuterschool en een vergaderlokaal. In de vorige week gehouden raads vergadering werd besloten over te gaan tot de bouw van een nieuwe kleuter school en een erediet toe te staan aan de heer J. Sinke van f 8.000 voor het bouwen van een vergaderlokaal. De nieuwe Chr. Kleuterschool, waar aan drie leerkrachten werkzaam zullen zijn, zal gebouwd worden op het over blijvend stuk bouwgrond van het mid dengedeelte van bouwterrein „Kerk- hoek". Het nieuwe gebouw van drie lo kalen zal ter beschikking gesteld wor den tegen vooraf te bepalen huur over eenkomende met de kapltaalslasten van de stichtlngskosten. De gemeentelijke subsidie zal verhoogd worden van f 20 op f 40 per kind per jaar. Het ontbreken van een geschikt ver gaderlokaal mag als een ernstig gemis worden beschouwd. Het is echter wel duidelijk gebleken, dat het onuitvoer baar moet worden geacht om in Krab- bendrjke een vergaderlokaal op zich zelf te exploiteren. Dit Is alleen mogelijk in combinatie met een café-bedrijf. De heer J. Sinke 1b bereid gevonden een vergaderlokaal te bouwen. Dit ge bouw zal aan zijn café belenden, echter zodanig, dat het apart toegankelijk is en afzonderlijk van het café gebruikt kan worden. Voor de ontbrekende f 3.000 aan het stichtingskapitaal zal een renteloos erediet worden verstrekt, onder voorwaarde, dat dit binnen 10 jaar zal worden afgelost. Goedgekeurd werd het verzoek van de kappers om him zaken tot 7 uur open te mogen houden. Ook de sigaren winkels zullen tot die tijd geopend zijn. Voor het jaar 1953 werd tot gemeente geneesheer benoemd, de arts G. J. Noo- me, zulks ln overleg met de gemeente Waarde, waar dr C. v. d. .Dool is be noemd. B(j de rondvraag werden door de he ren Zandijk en Waverijn nog enkele vragen gesteld, betreffende de verbete ring van de Dorpsstraat en de Oost- weg. meisjes-lid Sjaan Kole als kampioens geschenk een 14-tal nieuwe donateurs inschrijven. Er werd een gezellig programma van zang, schetsen en muziek voor het voetlicht gebracht. Het hoogtepunt van de avond was de huldiging door bondsvoorzitter J. W. van Wezel, die Swift een beker aanbood waarin de namen van alle spelers, die aan het behalen van de tien kampioenschap pen hadden meegewerkt, gegraveerd staan met het aantal kampioenschap pen, dat zij meemaakten. Ernstig ongeval te Heinkenszand. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is de motorrijder P. Polderdijk in volle vaart op de Zanddijk te Heinkenszand geslipt. Hij kwam lelijk te vallen en moest met een zware hersenschudding en ernstig gewond in het St. Joanna- ziekenhuis te Goes worden opgeno men. Gistermorgen maakte de heer Polderdijk het, hoewel hij lange tijd bewusteloos was geweest, redelijk wel. De heer B. H. Bols nam afscheid. Zaterdagmorgen heeft het personeel van de belastingsdienst te Oostburg afscheid genomen van de heer B. H. Bols, registratie-ambtenaar, die na 48 dienstjaren met pensioen ging. Hem werden naast vele toespraken enkele geschenken aangeboden. Het grootste geschenk was voor hem wel de mede deling dat hij benoemd is tot Off. in de orde van Oranje Nassau. Marjolijntje voerde kinderen en grote mensen naar Sprookjesland. Zaterdagmiddag en Zaterdagavond werd in het Schuttershof te Goes een tweetal uitvoeringen gegeven van de kinderoperette „Marjolijntje in Sprookjes land". De uitvoerenden wa ren de jeugdige leden van de Goese Oratoriumvereniging onder leiding van Jan Kousemaker. „Marjolijntje in Sprookjesland", het sprookje van Jo Mulder, heeft bekend heid gekregen doordat het werd opge dragen aan. en voor de eerste maal werd uitgevoerd voor de Koninklijke Familie, waarbij ook de prinsessen ac tief meewerkten. Het is een alleraar digst verhaal van een gewoon meisje, Marjolijntje, dat terecht komt in een sprookjesland met feeën en elfjes, met konijntjes en kaboutertjes, maar ook met een „boze heks". Er zijn allerlei verwikkelingen, maar natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht. De manier waarop Jan Kousemaker dit aardige spel met zijn kinderen heeft ingestudeerd, verdient alle lof: alle toeschouwers, niet een uitgezon derd, hebben genoten. Vooral de jeugd heeft met open mond al die verwik kelingen gevolgd en menig kleintje zal 's avonds in bed nog wel eens te ruggedacht hebben aan die „boze heks". Zo uitstekend werd er door al die kleuters gezongen en gespeeld. Wie niet 's middags of 's avonds met zijn kinderen dit spel is gaan zien, die heeft zjjn kinderen wat onthouden en hij onthoudt ze nog meer als hij ze ook niet in dit leuke koor mee laat zingen. Het is voor de jeugd een ont spanning van de beste soort. Chr. Hist. Jongeren bijeen. De Christelijke Historische Jonge rengroep Goes e.o. hield Vrijdag avond haar maandelijkse, goed be zochte, vergadering. De voorzitter, de heer A. G. Heijboer, leidde het onderwerp in: „Het doel en wezen der C.H.U.", waar bespreking op volgde. Gerapporteerd werd over een con tact met de Jongerengroep van Middelburg. Een commissie is ge vormd ter voorbereiding van een in de nabije toekomst te houden open bare propagandavergadering, welke te Goes zal plaats vinden. Verder werd verslag uitgebracht van bijwoning van de hoofdbestuurs vergadering der Jongerengroepen gehouden te Amersfoort. Hieruit bleek, dat over 't gehele land een verheugende activiteit valt waar te nemen. Na hersengymnastiek en rond vraag sloot de voorzitter de verga dering. Vijf nieuwe leden traden toe. Ring Goes „Vrije Universiteit' Zaterdagmiddag vergaderde de Ring Goes van de Vrije Universiteit, onder leiding van Ds v. d. Leek. De heer J. Pouwer, secretaris van het Provinciaal Comité, gaf een verslag van een ver gadering met Directeuren van de V.U. in verband waarmee verschillende za ken van organisatorische aard werden besproken. Vervolgens werden aan de orde gesteld de actie voor het verkrij gen van leden en contribuanten en de busjesactie onder de vrouwen, waarbij bleek, dat in de meeste plaatsen met vrucht wordt gearbeid. Ds G. Aalbers- berg te Nieuwdorp, die was uitgeno digd om een opwekkend woord te spreken, achtte het, gezien het verloop van deze vergadering, beter, de nadruk te leggen op de grote dankbaarheid die ons past voor het geschenk dat God in de V.U. ons heeft geschonken, een dankbaarheid, die weer tot nieuwe actie moet prikkelen. Met teleurstelling werd vernomen, dat prof. Waterink, die van 1820 December in verschillende plaatsen zou spreken in 't belang van de V.U., door huiselijke omstandigheden ver hinderd is, zodat de aangekondigde vergaderingen niet door kunnen gaan. De hoop werd uitgesproken, dat uit stel geen afstel zal zijn. Nieuwe Directrice. Tot Directrice van het Rusthuis der Geref. Kerk is benoemd mej. A. Ketel te Souburg. Nieuw foto-atelier in Lange Kerkstraat. In de Lange Kerkstraat heeft de fotograaf E. A. Rutgers, voorheen gevestigd in de Wijngaardstraat, zijn nieuwe atelier betrokken. Deze zaak, die aan de modernste eisen voldoet, bestaat uit een ruime moderne win kel met daarnaast een practische don kere kamer en er achter een ruim modern geoutilleerd atelier, waarin de nieuwste snufjes zijn verwerkt. Da architect is de heer J. A. de Bruijne; het werk werd uitgevoerd door da P. Schrijver. Bond van Ouden van Dagen. Vrijdag kwam de afd. Tholen van de Algemene Bond van Ouden van Dagen bijeen. Daar echter het hoofd bestuurslid verhinderd was te ko men, ging men over tot een huis? houdelijke vergadering, waarbij da heer W. de Korte tot voorzitter van de afdeling werd benoemd. Zaterdagmiddagvoetbal. ARNEMUIDEN VERSLAAT WEMELDINGE. In de eerste klasse van de Zaterdag middagvoetbalcompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld. Wemeldinga ging bij Arnemuiden op bezoek en kon het tegen de gastheren niet bolwerken. Arnemuiden won met 30. In de tweede klasse B verpletterde Nieuwland I Veere II met 70. De overige wedstrijden werden af gelast wegens de slechte toestand van de terreinen. Ook alle juniorenwedstrijden wer den afgelast of officieel uitgesteld. DINSDAG 2 DECEMBER 1953. HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Symphonette orkest en solisten) 900 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus: 12.03 Metropole orkest en soliste; (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmed); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amuse mentsmuziek; 14.00 Gev. progr.; 14.50 Gram.; 15.00 „Hier vrij Europa"; 15-30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Re- geringsuitz.: Drs R. Kool: „Suriname» handel"; 18.00 Gram.; 18.20 Sportpraatje; 18.30 R.V.U.: Dr C. J. Schuurman: „Van de vele probl. naar het ene grondprobl."; KRO19.00 Nieuws; 19.10 Gram-; 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Radio Philh. orkest en solist; 21.10 Actualiteiten); 21.50 Gram.; 22-00 .Huwe lijk in opspraak", causerie; 22.15 Instru mentaal ensemble, sopraan, tenor en bas; 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) AVRO: 7-00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO8.00 Nieuws; 8.15 Gram-; 9.00 Morgenw.; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huis vrouw; 9.30 Gram10.50 Voor de kleu ters; 11.00 R.V.U.: Drs W. Proost: „Da betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks leven"; AVRO: 11.30 Voor de zieken; 12.00 Accordeon- en mandoli- nemuziek; 12.25 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Piano en solovox; 13.00 Nieuws; 1315 Med. of gram.; 13.20 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 „Zeg eens, Amerika": 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram-; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gev. muziek: 17.50 Mil. causerie; 18.00 Nieuws; 18.13 Pianospel; 18 30 Gev. muziek; 18.50 „Paris vou8 parle"; 18.55 Musette orkest; 19.20 Verzoekprogr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr.; 21.15 Amusementsmuziek; 21.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet"; 21.50 Tiroler muziek; 22-30 Med.; 22.35 Lichte muziek; 22.45 Buitenl. overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling"; 23.20 24.00 Gram.; BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws 13.15 Gram.; 1400 Schoolradio; 15.30 Hammondorgel; 16.00 Koorzang; 16.30 Hammondorgel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Uitz. over da U.NO.; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws en persoverz.; 19.40 Gram 19.50 Syndikale kroniek; 20.00 Omroepork. en solist; 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22 45 Gram.; 22.5523.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE-UITZENDING. 20.1521.45 1. Journaal; 2. „Kinderen, die niet thuis kunnen zijn"; 3. Weerber.; Pauze; 4. Het verguldavondje; 5. Dagslui ting. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Op 29 November 1952 ontsliep te Terneuzen onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante AAGJE GEYP—RIEMENS ;n de .leeftijd van 55 jaar. Schoondijke: T. BROEKMAN— RIEMENS. H. BROEKMAN. Rijswijk (Z.H.): J. RIEMENS. 's-Gravenhage: J. L. RIEMENS. Ni E. RIEMENS—CRUCQ. Middelburg: L. J. RIEMENS. J. M. J. RIEMENS— DE PAGTER. Neven en Nichten.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2