ERNSTIGE GEZAGSCRISIS IN HET INDONESISCHE LEGER Opleiding van schoolartsen voldoet niet In overhemd (warm in de ca bine) boven de Noordpool Minister Donker heeft het vertrouwen van de leden Sukarno is voor een partisanen- en Hatta voor een beroepsleger Minister Kernkamp is optimistisch 33 tweelingen uit één gemeente SNIPPER NIEUWSk Thunderjets vlogen over de Oceaan Plattelandsmiddenstanders op de Bevelanden organiseren zich A, N.W. B. techno- mobielen in Zeeland PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nederlandse vlag neergehaald in Makassar Stichting Uitgave: „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. BO, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Nfoordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 3833 VRIJDAG 31 NOV. 1952 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. O. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr VV. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nieuwdorp; 3. Huijssen, Terneuzen; Ds 3. Karelse, Goes; Drs 3. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuidema, Goes. Op en ondergang van Zon en Maan: ÜUU VU lUiUUl Zaterdag: Zon op 8.13 u., onder 16.39 u. Maan op 12.57 u., onder 21.38 u. Hoogwater Zaterdag 22 Nov.: Vlissingen: 4.40 u. 1.96 m., 17.08 u. 2.05 m. Terneuzen: 5.12 u. 2.12 m., 17.39 u. 2.22 m. Wemeldinge: 6.30 u. 1.60 m., 18.51 u. 1.75 m. Zierikzee: 6.10 u. 1.36 m., 18.35 u. 1.52 m. Woensdag is de Nederlandse vlag voor de ambtswoning van de Commissaris der Nederlanden te Makassar, de heer van Straten, neergehaald. De dader, een Indonesiër, werd kort daarna door een militaire wacht, die in de buurt is gelegerd, gegrepen. Het onderzoek is nog gaande. De heer van Straten heeft zich tot de gouverneur van Celebes gewend met het verzoek, maatregelen te treffen, teneinde een herhaling van het gebeurde te voorkomen. President Sukarno heeft gistermor gen minister-president Wilopo en de vice-premier Prawoto ontvangen. Zij bespraken de toestand, die is ontstaan, nadat Zondag overste Warouw zijn chef, kolonel Gatot Soebroto, afzette als militair commandant van Oost- Indonesië. De toestand werd nog ver scherpt toen de overste de minister van Defensie Hamengkoe Boewono alleen wilde ontvangen als hij voor zien was van een mandaat van Su karno. „Hoewel wij proberen een snelle oplossing te vinden, gaan wij niet over ijs van één nacht", aldus de heer Wilopo, die voordat hij naar het pa leis van de president ging, een onder houd had met Simatupang, de chef staf van de strijdkrachten. Ook Hatta bracht een bezoek aan Sukarno, die juist was teruggekeerd van een vier daags bezoek aan Sumatra, Het blad „Abadi" ziet de toestand ernstiger in dan ooit tevoren. Wel- VERSTEKELING NAM HET ER GOED VAN. Aan boord van het Woensdag in de Canadese haven Montreal bin nengelopen Zweedse vrachtschip „Helga Smith" bevond zich een wel doorvoede 28-jarige Poolse verste keling. Deze heeft zich zestien da gen in het ruim verborgen gehou den. Hij voedde zich met ham en sardientjes en hij waste zich met Zweeds bier, dat hij zich uit de lading toeeigende. Dit is de tweede maal dat de Pool, met als vertrekhaven Gothenburg, als verstekeling aan boord van een Zweeds schip Montreal wist te be reiken. Hij zal, evenals de vorige maal, weer naar zijn punt van uit gang worden teruggezonden. Stootonderdeel van Nationale Reserve. Na een rede van generaal-majoor J. A. Sitzen heeft de kring Nijmegen van de stichting Bond van Oud- Stoottroepers besloten een stoot onderdeel te vormen in het kader van de Nationale Reserve. De generaal- majoor had gezegd, dat de belangstel ling voor de Nationale Reserve nog veel te gering was. Onderhandelingen verliepen vlot. Minister Kernkamp is gisteren uit Willemstad naar Paramaribo vertrok ken. Hij deelde voor zijn vertrek mede, dat bü besprekingen zal voe ren met de Landsregering over actu ele vraagstukken, o.m. de wijze van voortzetting der besprekingen over de vestiging van een nieuwe rechts orde. Er was te New York in grote trek ken o ereenstemming bereikt, doch er was nog niets definitief beslist, daar immers de staten, resp. Kamers, beslissingen dienden te nemen. De minister zei, dat zijft verblijf in de Nederlandse Antillen besteed was aan overleg met de besturen der eilanden, o.a. over de overgangsbepalingen, waarvan de moeilijkheden op den duur erg zullen meevallen. Minister Kernkamp verklaarde, dat een kleine commissie ter voorberei ding van de voortzetting der R.T.C., op 15 Januari te Willemstad bijeen zal komen. Dit is althans de streef datum. De minister is van mening, dat het geen te New York is bereikt, dat men van een theoretische discussie over het zelfbeschikkingsrecht heeft afge zien en een practische toepassing van licht kan Soekarno het verlossende woord spreken, want overste Warouw zweert bjj Sukarno als opperbevel hebber van het leger. Het eigenmachtig optreden van overste Warouw en het meningsver schil, dat er zoix bestaan tussen Sukarno en Hatta wijzen op een ster ke gezagscrisis In het Indonesische leger. Sukarno geeft n.l. de voorkeur aan een leger bestaande uit partisanen, die een politieke ideologie hebben, maar Hatta voelt meer voor een be roepsleger. DULLES MINISTER VAN BUITENLANDSE ZAKEN. John Foster Dulles is door Generaal Eisenhower aangewezen als minister van buitenlandse zaken. Hij zal de senaat verzoeken de benoeming van Cbarles Erwln Wilson als minister van defensie te bekrachtigen. Eisenhower heeft verder Douglas McKay, gouver neur van Oregon, aangewezen als zijn minister van binnenlandse zaken. Dulles is een vooraanstaande figuur uit de twee-partijenpolitiek van bui tenlandse zaken, welke in de laatste tien jaar is gevoerd. Hjj was repu blikeins adviseur voor buitenlandse aangelegenheden van president Tru man. Hij heeft ook het vredesverdrag van San Francisco met Japan opge steld. Dulles had toen de titel van ambassadeur. Wilson is 62 jaar. Hij is ingenieur en heeft vele opzienbarende successen als zodanig behaald evenals bij zijn werk als fabrieksdirecteur. Hij is een voorstander van c..derncmersvrijheid en is zijn gehele leven republikein geweest. iiüi BELANGRIJK PROCES TË PRAAG. In Praag is gistnren het proces be-: gonnen tegen de voormalige Tsjecho- slowaakse minister van buitenlandse zaken Clementis, de voormalige secre taris-generaal van de Tsjechoslowaak- se communistische partij Slansky en twaalf andere vooraanstaanden.' De beklaagden worden beschuldigd van „Titoïsme", „Trotskyisme" en van pogingen om het land terug te voe ren tot het kapitalisme. Slansky wordt-1 voorts beschuldigd van samenzwering met dokters van president Gottwald om te pogen het leven van de pre sident te verkorten. Eén van de voor naamste aanklachten tegen Clementis die gedurende de oorlog iö Londen verbleef, en die tot Maart 1950 mi nister van buitenlandse zaken was, is spionnage. Volgens de Tsjechoslowaakse pers bekende Slansky, dat hfj streefde naar omverwerping van pr"sident Gott wald. Dit was volgens hem de énige manier, waarop hij „Tsjecho-Slowa- kije in het Titoïstische kamp had kunnen voeren". Moeilijkheden bij de „Etna" te Breda. Een groot deel van het personeel der ijzergieterij- en emailleerfabrieken de „Etna" te Breda heeft in een brief aan de directie van het bedrijf het voor stel gedaan om gezamenlijk de werk gevers en werknemers, een brief te zenden aan de regering, teneinde haar te verzoeken maatregelen te nemen, hetzij door bevordering van de export, hetzij anderszins, die een einde kun nen maken aan de bestaande noodlot tige ontwikkeling van het bedrijf. De huidige slapte in het bedrijf is in de eerste plaats voor de werknemers zeer onvoordelig, maar, zo gaat de brief verder, wij begrijpen, dat hier uit ook voor de directie grote moei lijkheden voortvloeien, temeer, daar er geruchten de ronde doen van "alge hele sluiting van het bedrijf. EEN VICIEUZE CIRKEL Te Amsterdam is Donderdag het Nederlands congres voor schoolgeneeskun- de begonnen. Zowel de voorzitter, Prof. Dr R. Hornstra, als de staatssecretaris van Volksgezondheid, Dr P. Muntendam, hebben uitvoerig gesproken over de opleiding van de schoolartsen. Prof. Hornstra zei, dat de schoolarts een ondervoede figuur is, zowel letterlijk (onvoldoende salarissen) als geestelijk (povere opleiding). Hjj pleitte dan ook voor een betere opleidingsmogelijkheid. In verband met de opleiding zei Prof. Hornstra, dat men er alleen met het benoemen van professoren in de sociale-geneeskunde niet komt. We draaien met de schoolartsendiensten min of meer ro d in een vicieuze cir kel, aldus de voorzitter. Hij betoogde verder, 'dat men nu staat voor de phase, waarin de psycho-hygiënische zorg meer naar voren zal komen. Zoals het thans is met 10.000 kinderen en meer per schoolarts r.ioet dit wei'k devalueren. TAAK DER SCHOOLARTS. Dr Muntendam zei in zijn rede, dat het voor alles nodig is, dat de school arts zich positief richt op de bevor dering van het lichamelijk, geestelijk en maatschappelijk welzijn van het kind. Bij de schoolartsen zal men in teveel gevallen nog een onvoldoende belangstelling aantreffen voor de geestelijke gezondheidstaak. Aangezien de schoolarts zijn brede taak niet alleen kan vervullen zal naar andere wegen moeten worden uitge keken. Persoonlijk was de staatssecre taris nogal huiverig de functie van school-maatschappelijk werkster in te voeren. /j De Belgische katholieke regering heeft het weer gehaald. Met 107 tegen 101 stemmen werd een motie van vertrouwen aangenomen. Het hete hangijzer was de kwestie van de oorlogsmisdadigers. De minister van sociale zaken zal 27 November de Raad van Emigratie installeren. In Almelo is een 8-jarig jongetje in een brandend huis omgekomen. 104 scholieren zijn te Coboe op de Phili- pijnen ontvoerd. Men vreest dat zij als slaven zijn verkocht. Churchill is er een voorstander van dat Enge- land en Amerika geheimen betreffen- het begrip heeft gevonden. Men mag de de waterstofbom uitwisselen. niet zeggen, dat Nederland een con cessie heeft gedaan, aldus minister Kernkamp. Er is in de eerste plaats een misverstand opgelost. Volgens de minister is Nederland tot het ruimere standpunt van 1948 teruggekeerd. Hij achtte thans de toestand beslist hoop vol. Mevr. Heemskerk is op de tweede plaats geëindigd in het candidaten- tournooi om het wereldkampioenschap dat te Moskou werd gehouden. En geland en Egypte hebben de bespre kingen over de Soedan hervat. De bekende Italiaanse filosoof Benedetto Croce is gisteren overleden. GESLAAGDE TOCHT VAN DE „VIKING" De „Arild Viking", een vliegtuig van de „Scandinavian Airlines" heeft zijn tocht van Los Angelos naar Kopenhagen via de Noordpool, met goed gevolg volbracht. Het toestel vertrok Woensdag om twintig voor zes van Los Angelos en landde gisteravond tegen tien uur te Kopenhagen. De weersomstandigheden en het zicht boven de Noordpool waren uitstekend. Het vroor er behoorlijk, maar niettemin konden de passagiers in hun over hemd in de cabine zitten. De S.A.S. hoopt voortaan een luchtlijn via de Noordpool te onderhouden naar Amerika en het Verre Oosten. Ze wacht nog alleen op toestemming van de Canadese en Amerikaanse regering. INTOCHT VAN ST. NICOLAAS IN AMSTERDAM. Koningin en Prinses Marijke zijn aanwezig. De jaarlij se intocht van Sint Nico- laas in. de hoofdstad des lands op Zaterdagmiddag a.s., om twee uur, zal een nationaal en internationaal karak ter dragen. K xingin Juliana heeft de wens te kennen gegeven met Prinses Marijke, misschien nog met één van de andere Piinscssen, de intocht van de Sint van het paiéisbaleon af gade te slaan. Mogelijk zal de Koningin zich met haar dochtertje voegen bij de 300 kinderen, die voor het paleis staan en waar de Sint officieel door het gemeentebestuur begroet zal worden. In de stoet, die een halve kilome ter lang is, zal ook de delegatie van het comité „Cardiff Christmas Cele brations 1952" meerijden, die bestaat uit de ere-voorzitter van dit csmité, de Lord-Mayor W. H. J. Muston en de voorzitter en vice-voorzitter, als mede een bode van de burgemeester. Mr Muston zal zijn ambtscostuum dragen, bestaand uit een zwart met goud bestikte mantel, driekante steek met witte veren en de gouden ambts ketting. Elk jaar zoekt dit comité uit Cardiff contact met een ander land, en ditmaal was het Nederland. De televisie verzorgt van 13.35 14.10 uur Zaterdagmiddag een directe uitzending van de aankomst van St.- Nicolaas per boot aan net binnen-Y, nabij Sint Nicolaas Kerk. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Meer bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk regen of sneeuw. Overwegend matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Ongeveer dezelfde tem peraturen. De gemeente Someren (N.-Brabant) telt onder haar ongeveer 8000 Inwo ners 33 tweelingen- In het kleuter bureau van het Wit-Gele Kruis te Someren, waar de zusters uit het Antoniushuis te Asten (N.-Br.), on der leiding van dr Tegelaar uit Hel mond hun zegenrijk werk verrichten, werden de tweelingen gefotografeerd. Veertien Thunderjet straaljagers van het type F-84 G, die in het kader nan de Amerikaanse wapenleveranties aan West-Europa ter beschikking van de Nederlandse luchtmacht worden gesteld, zijn dezer dagen van de Amerikaanse vliegbasis Westover In de sfaat Massachussets gestart om te worden overgevlogen naar de vlieg basis Eindhoven, Dit is de eerste maal, dat een der gelijke voor Nederland bestemde zen ding door de lucht wordt afgeleverd. Tot dusverre kwamen de Thunderjets per boot naar Europa, meestal naar Kopenhagen, en werden dan op een vliegveld in de nabijheid van de plaats van ontscheping gemonteerd en later naar ons land overgevlogen. Dit overvliegen betekende een be langrijke kostenbesparing. De afstand, die de 14 Thunderjets afleggen, bedraagt ongeveer 5000 km. De route loopt over Goosebay in La brador en Prestwick in Schotland. Op deze wijze kan binnen enkele dagen een groot aantal vliegtuigen naar West-Europa worden overge bracht, hetgeen onder bepaalde om standigheden van hijzonder belang moet worden geacht. De Thunderjets worden gevlogen door Amerikaanse piloten. TWEEDE KAMER: *1 MAAR HIJ MOET ZICH DUIDELIJK UITSPREKEN OVER DE GEESTELIJKE VERZORGING Het oud-Kamerlid Donker is als minister van Justitie In de Tweede Kamer met vertrouwen begroet. In zijn M. v. A. heeft hij uiteengezet welke problemen dringend om een oplossing vragen. Het zijn er zoveel, dat ver schillende Kamerleden zich afvroegen of de minister inderdaad al zijn plan nen zou kunnen verwezenlijken. „Als men de stukken leest, hoort men het ongeduldig hoefgetrappel van de draver, die er naar verlangt, om weg te stuiven", zo zei de heer Roosjen (A.R.). De heer Oud (V.V.D.) noemde het een indrukwekkend program, maar daar het niet voor verwezenlijking vatbaar zal zijn, moet aan het meest urgente voorrang worden verleend. Mr van Rijekevorsel (K.V.P.) hield zijn maidenspeech, die terecht de aandacht van de Kamer trok. Eén van de belangrijke punten waarover hij sprak betrof de geestelijke verzorging in de gevangenissen. Er bestaat op dit punt nog al ongerustheid omdat wordt gevreesd, dat minister Donker aan het Humanistisch Verbond een te grote plaats wil geven. Waarom heeft de bewindsman de vraag niet beantwoord of hij in deze kwestie hetzelfde beleid zal voeren als zijn voorganger; en waarom zegt de mi nister, dat de commissie, die dit pro bleem heeft onderzocht, tot een een stemmig oordeel is gekomen, terwijl de hoofdaalmoezenier voor het ge vangeniswezen "een minderheidsnota heeft ingediend? Met de heer Verkerk wilde hij een scheiding maken tussen een geestelijke en godsdienstige ver zorging. Zij verlangden van de mi nister en jkvr. Wttwaal van Stoet wegen sloot zich daarbij aan, een duidelijk antwoord waarbij rekening zal moeten worden gehouden met het standpunt, dat de Kamer reeds heeft ingenomen. Andere onderwerpen, die de 13 „De toekomst van de middenstan- de bres staan voor de plattelands 1 1t.i fiTint VtoVin vtiöintf van rif ders zal afhangen van de kracht, die zij organisatorisch zal opbrengen." Dit was de conclusie van de vergadering van plattelandsmiddenstanders, die gisteravond werd gehouden in Hotel „De Zwaan" te Kapelle. Men besloot in principe tot oprichting van een vereniging die ten (teel heeft de be langen van de plattelandsmiddenstan ders op Zuid- en Noord-Beveland te behartigen. Het ging in deze vergadering om de organisatie van de middenstand. Hierover werd allereerst het woord gevoerd door de heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat, welke de lei ding had in deze vergadering. Spreker schetste de noodzaak van organisatie. Individueel kan de mid denstander zijn belangen niet meer behoorlijk verdedigen. Dit dienen vooral de plattelandsmiddenstanders goed te bedenken. Zij zijn vaak heel slecht georganiseerd. De middenstan der uit de stad is veël actiever en als het platteland niet oppast zullen zij de gevolgen hiervan zeker onder vinden. Wat wordt nu van de plattelands middenstanders verwacht? Algemeen was de vergadering van oordeel dat er allereerst in iedere plaats midden standsverenigingen moeten knmen. De leden hiervan zullen zich dan moeten, aansluiten bij de bestaande landelijke middenstandsbonden. Alleen als dit gebeurt zal de middenstand bereiken, dat er ook met haar rekening wordt gehouden. Thans is de middenstand de slechts georganiseerde groep in Nederland. Er zijn 400.000 geregistreer de middenstanders, 1J0.000 zijn er georganiseerd. Hiertegen wil het actie comité voor Zuid- en Noord-Beveland in haar gebied de strijd aanbinden. Verder besprak de heer van der Weele de mogelijkheid om in streek- verband acties in het leven te roe pen. Om dit te bereiken wil men ko men tot een overkoepelende organisa tie van de plattelandsmiddenstands- verenigingen op Zuid- en No'ord-Beve- land. Deze kan dan ook steeds op belangen, want behartiging van de streekbelangen is een eerste eis. „Als middenstanders dienen we vooraf onze stellingen te betrekken, laten we dit goed beseffen", zo besloot de heer van der Weele. De vergadering nam het besluit om over te gaan tot oprichting van de overkoepelende vereniging. Zij waren in Goes, Vlissingen en Middelburg. Gedurende drie dagen heeft Zee land bezoek gehad van de Technomo- biele Dienst van de A.N.WJ6. Twee teams, elk met een Technomobiel, een bestelauto, die is uitgerust met een keur van gereedschappen en beproe- vingstoestellen en eigenlijk te be schouwen is als een autotechnisch la boratorium, controleerden Dinsdag j.l. auto's van A.N.W.B.-Ieden in Goes, Woensdag in Vlissingen en gisteren in Middelburg. Ongeveer 24 auto's werden in totaal aan een zeer gron dig onderzoek, dat zich uitstrekte van het ventkldopje tot het allerkleinste onderdeel van de motor, onderwor pen. De animo bleek tijdens deze in de open lucht gehouden demonstra tiekeuringen zo groot te zijn, dat de teams volgende week en de week daarop terugkeren naar de reeds ge noemde plaatsen en ook een bezoek aan Sluis zullen brengen. Helaas viel gisteren een team uit door ziekte van de technisch expert. Zijn collega verleide ons, dat er di verse wagens waren gecontroleerd, die voor bestuurder en andere weg gebruikers ernstig levensgevaar op leveren. Hij was juist bezig met een auto, waarvan hij verklaarde er niet graag mee te willen rijden! A 'aar mede dus wel het bewijs is geleverd, dat een geregelde contróle onmisbaar sprekers aanvoerden, waren het po- litievraagstuk, de herziening van het burgerlijk wetboek, de lange duur van de voorlopige hechtenis, de opleiding van de rechterlijke macht en het ver schoningsrecht van journalisten. De heer van der Feltz (C.H.) vond, dat het nu eens tijd wordt dat er een wettelijke regeling komt voor de pensionnering van notarissen, terwijl ds Zandt (S.G.P.) de doorwerking van het humanisme op verschillende ter reinen aantoonde. Verkeersongeluk ken, zedenverwildering, dierenbe scherming, dansen err gewetensbezwa ren tegen verzekeringen waren onder werpen, die hij aansneed. In de avondvergadering werd de begroting van wederopbouw en volks huisvesting behandeld. De heer van Vliet (K.V.P.) zei, dat op het gebied van de woningbouw nog veel centraal geregeld moet worden. Het is echter de vraag of het departement na deze parlementaire periode nog moet blij ven bestaan. De minister moet nu reeds taken gaan afstoten aan lagere publiekrechtelijke organen. Met de heren Stapelkamp, Van der Feltz, Van Dis (S.G.P.), Van Leeuwen (V.V.D.) en Beerninck (C.H.) was hij van mening, dat het huurprobleem spoedig moet worden opgelost. Vrij algemeen vroeg men de bouw van grotere woningen en ver ruiming van de premielening voorde particuliere bouw. De heer van der Feltz zei, dat een juiste huurpolitiek de woningnood thans reeds in belangrijke mate zou hebben opgeheven. BENELUXCOMMISSIES ZIJN GESTART. Het secretariaat-generaal van de Nederlands-Belgisch-Luxemburgse Douane-Unie deelt het volgende mede: In aansluiting bij de in October j.l. te Knokke gehouden ministeriële be sprekingen zijn er bijzondere commis sies gevormd tot het onderzoek der moeilijkheden, welke door bepaalde sectoren der Belgische industrie wer den ondervonden eA van de wijze waarop deze kunnen worden onder vangen. Bijzondere commissies werden ge vormd voor de sigarennijverheid, de schoenindustrie, de meubelindustrie, de kachelsmederij, de confectienijver- heid, de emaillewarenindustrie en de papierindustrie. Deze commissies zijn van 6 tot 8 November j.l. voor het eerst te 's-Gravenhage bijeen gekomen. De bijeenkomsten zijn gehouden in een geest van begrip voor de weder zijdse belangen. Voor enige sectoren is men reeds geslaagd in het opitellcs* van con crete voorstellen, welke zullen wor den voorgelegd aan de eerstvolgen de, in de loop van December te hou den ministeriële besprekingen, gedu rende welke definitieve beslissingen zullen worden genomen. is. Een keer per 15.000 kilometer is geen overdadige luxe. Sedert 1943 heeft de Technomobiele Dienst r'éeds 16.000 auto's onderzocht en de erva ringen waren voor iedere autobezitter van onschatbare waarde. Momentcel heef* de A.N.W.B. vijf technostations, n.l. in Enschede, Eindhoven, Den Haag, Utrecht en Groningen. Voorts zijn er vier Technomobnien, die de andere landsdelen voor lu.n rekening nemen. Elke autobezitter, wiens wa gen is gecontroleerd, krijgt een uit voerig controlerapport. Reparaties worden uiteraard niet verricht. Die blijven voor rekening van de garage bedrijven.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1