M Nieuws uil de Provincie. >,Open Deur"-weekend te Souburg slaagde uitstekend* Rotterdams Philharmonisch Orkest te Goes. Dorsbriefjes ont braken. Opbouwende iddenstand Zeeuws Verband van Comm. van Beheer Geref. Kerken. Middelburg. Goes. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN SCHEEPSTIJDINGEN DE «TÖADIO brengt u Dinsdag IS November 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Een werk, dat zichzelf bedruipt. Ds P. G. Klijn gaf voorlichting in dit moeilijke werk. „Iedere dominee tn de Herv. Kerk moet dikwijls bedelen om geld om het werk in de gemeente te kunnen voortzetten. Ik kom niet vragen om geld, ik kom u geld laten verdienen!" Deze woorden sprak ds P. G. Klijn uit Driebergen, de leider van het „Open deurwerk" der Ned. Herv. kerk en bekend van zijn radiopraatjes voor het Ikor. De „Open deur"-groep van Souburg had het initiatief genomen om tijdens een weekend te spreken over de mogelijkheden en moeilijkheden op Walcheren. Ongeveer 40 personen woonden het weekend bij. Zaterdagmiddag verzamelden zich de deelnemers in „Rehoboth", waar de heer H. dOlivat, districts-secretaris van „Kerk en Wereld", hen welkom heette. Na de gemeenschappelijke broodmaaltijd vertelde mevr. Mees uit Souburg over haar werk bij Prof. dr Albert Schweitzer in Lambarene. „OP DE BANK''. Ds Klijn gaf vervolgens een uiteen zetting van het werk en het ontstaan. Hij vertelde hoe het initiatief tot het weekend is genomen op een conferen tie, die onlangs op „De Horst" werd gehouden en waar twee afgevaardigden uit Walcheren aanwezig waren. De predikant wees er op, dat in de nieuwe kerkorde wordt gezegd, dat zo wel de gemeente als de lidmaten per soonlijk zijn geroepen het Evangelie te verbreiden in eigen omgeving. „De grote vraag", aldus ds Klijn, „is nu maar: Hoe moeten we dit doen? Wanneer de kerk nog een boodschap heeft, dan zal die moeten worden ge bracht door de gewone gemeenteleden, zo luidde een conclusie van de in Am- Sterdam gehouden Wereldraad van Kerken. Er zijn echter overal in het land „dommelende" gemeenten, waar van het doorgeven van de boodschap geen sprake is. Vervolgens besprak ds Klijn de vraag hoe een gewoon ge meentelid het Evangelie kan uitdra- Sen. Aan de hand van voorbeelden uit e practijk maakte hij duidelijk hoe het niet moet en hoe het wel kan. Over het ontstaan van het werk zei hij, dat in 1929 het Deventer-kwartet (vier predikanten resp. Ned. Herv., Geref., Luth. en Chr. Geref.) samen evangeli satiebijeenkomsten in de openlucht gingen houden. Om de mensen ook Iets mee te geven, werd een blaadje gedrukt, dat de naam kreeg, die thans een goede klank heeft n.l. „De Open Deur". Dit werk, dat eerst plaatselijk en op particulier initiatief berustte, is na de bevrijding landelijk door de Herv. Kerk aangepakt. In 250 van de 1600 Herv. gemeenten werkt men met de „Open Deur". Om de veertien dagen gaan medewerkers het blad rondbren gen bij de z.g.n. buitenkerkelijken, om later eens te praten. Persoonlijk contact, achtte de predikant van het meeste belang. Het gaat bij dit werk er om: „Eerst geven en dan ontvangen''. De goodwill is zo groot, dat velen, die nooit in de kerk komen, het blad graag lezen en er ook iets voor willen Verleden jaar mocht de bevolking van Middelburg met het Rotterdamsch Phil harmonisch Orkest kennis maken; thans staat een bezoek aan de stad Goes op het programma. Zoals bekend, heeft het Rot terdamsch Philharmonisch Orkest het vo rig jaar, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van zijn dirigent Eduard Flipse een concert in Middelburg gegeven. Dat dit concert bij de Zeeuwen in de smaak is gevallen, moge blijken uit het feit, dat nog diezelfde avond het verzoek is gedaan de mogelijkheid te bezien een zelfde concert in Goes te geven. Nu blijkt, dat deze mogelijkheid aanwezig is. Er is enige tijd geleden contact opge nomen met de kerkvoogdij van de Grote Kerk te Goes. De gevoerde besprekingen hadden tot resultaat, dat de kerkvoogdij zich bereid verklaarde de Grote Kerk voor het te geven concert beschikbaar te stellen. Door deze sympathieke geste en de on beperkte medewerking heeft men het voordeel, dat ongeveer 12 tot 1400 per sonen in de gelegenheid zullen zijn een concert van het Rotterdamsch Philhar monisch Orkest bij te wonen. Binnenkort komt men in Goes tot de oprichting van een comité, dat de orga nisatie van het concert, waarvan de da tum voorlopig is vastgesteld op 29 Mei 1953, zal verzorgen. betalen, zo veel komt er binnen, dat het werk zichzelf bedruipt. Iedere veertien dagen worden 100.000 bladen verzonden. Bij 30 tot 60 pet. van de mensen, die men wil bereiken, heeft men „succes" en volgt een gesprek. Hjj wekte tenslotte allen op het be lang van het werk in de gemeenten te bespreken, opdat overal de arbeid onder de buitenkerkelijken met kracht wordt aai.gevat. BESPREKING. Zaterdagavond kwamen na de in leiding van ds Klijn alle afgevaardig den aan het woord om hun ervaringen te vertellen. Daaruit bleek, dat in Mid delburg een kleine groep aan het werk is, evenals in Vlissingen. Ook in Sou burg wordt hard gewerkt door een groep van 20 mensen. In St. Laurens heeft men eveneens heel wat ervaring opgedaan. Ds E. Sneller, Ned. Herv. predikant te Middelburg, hield een dagsluiting. Zondagmorgen, na een kerkdienst bij gewoond te hebben, die werd geleid door ds Klijn, vond een discussie in praatkringen plaats. Tenslotte werd Zondagmiddag nog een algemene dis cussie gehouden, waarna ds J. D. de Stoppelaar te Souburg het weekend sloot. Economische Politierechter. N.. M. landbouwer te Serooskerke handelde in strijd met de voedselvoor zieningsvoorschriften, doordat hij zijn dorsbriefje niet volledig had ingevuld. Hij had 375 kg. niet verantwoord. Te vens had hij de voor eigen gebruik toe gestane 450 kg, plus 200 kg voor uitzaai niet verantwoord. De Ecnomische Poli tierechter rekende deze overtreding ernstig aan en veroordeelde M. tot f 100 boete of 30 d. hechtenis. A. C. K., loondorser te Kapelle had op een bedrijf gedorsen en niet voor het bekende dorsbriefje gezorgd. Boete f20 of 10 dagen hechtenis. Modehuis „Marly" te Bergen op Zoom opent nieuwe afdeling voor damesregenkleding. Zaterdagmiddag werd door het mode huis „Marly" de nieuwe zaak1 een afd. speciaal voor dames regenkleding in het pand Kortemeestraat 30 geopend. De winkel is zeer fraai ingericht, de lambrizering en verdere inkleding van de zaak is speciaal ontworpen door de heer Anth. de Groot, binnenhuis-archi tect, evenals de aantrekkelijke etalage, waar de laatste snufjes op regenkleding ten toon worden gesteld Er zijn twee kleedkamers in de winkel en er is een keus uit vele mooie modellen Het ge heel is zeer smaakvol uitgevoerd en de dames (en heren) die er een bezoek zul len brengen, zullen er prettig kopen. Oprichtingsvergadering te Middelburg. In het Geref. Jeugdgebouw te Mid delburg is Zaterdagmiddag opgericht een Zeeuws Verband van Commissies van Beheer en Administratie der Geref. Kerken, dat deel zal gaan uitmaken van het landelijk Verband. De vergade ring was uitgeschreven door de Com missie van Beheer der Geref. Kerk van Middelburg en stond onder leiding van de voorzitter dier Commissie, de heer S. Caljouw, die afgevaardigden van Commissies der kerken uit de classes Middelburg, Goes en Zierikzee kon ver welkomen. De heer Caljouw heeft eerst een toe lichting gegeven op het doel der lande lijke organisatie. Dit is: het elkander voorlichten in het volbrengen van de taak, die de Commissies van Beheer is opgedragen en daarbij zonodig advies te verkrijgen van in het Verband opge nomen deskundigen voor speciale kwesties. Nadrukkelijk moet erop gewezen worden, dat naar binnen en naar bui ten niet de indruk mag worden ge wekt, dat het doel zou zijn in het ker kelijk verband een organisatie op te richten naast of gericht tegen kerke lijke en meerdere vergaderingen. Na tuurlijk kan de Commissie van Beheer een veel bredere en grotere taak heb ben dan alleen maar orgaan te zijn, dat de besluiten van de kerkeraad uitvoert. Zij kan bovendien initiatief neemster en voorbereidster zijn van hetgeen t.a.v. de stoffelijke zaken voor de bevordering van een goed kerke lijk leven nodig is. Tijdens de discussie bleek wel heel duidelijk, dat de Commissies van Be heer tegenwoordig met heel wat meer wettelijke aangelegenheden te maken hebben dan voorheen. Er werden vraagstukken behandeld met betrek king, tot de wacht- en werkloosheids verzekering, de belastingaftrek wegens kerkelijke bijdragen en de pensioen en spaarfondsenwet. Tenslotte werd besloten over te gaan tot de oprichting van een Zeeuws Verband. Een voorlopige commissie zal zich in verbinding stellen met alle Commissies van Beheer der Zeeuwse kerken en binnenkort opnieuw een gadering beleggen, waarin een defi nitief bestuur zal worden gekozen. 22. NAAR BED. De afstand tussen Pie- ter's werkzaal en Pieter's slaapzaal was niet zo groot. Spoedig stopte de bediende met zijn wagentje voor een grote deur en klopte er zo zacht op. dat niemand het hoorde en reed vervolgens Pieter naar binnen. Nu werd de jongen systema tisch uitgekleed. Zonder een woord te zeggen en zonder te letten op Pieter's uitlatingen borstelde Tetter alles keurig af en hing het op beugeltjes. Tenslotte kwam een kraakhelder gestreept pyama'tje uit de kast en enige ogenblikken later lag Pieter, met een paar verkoudheids-tableties, in zo'n verschrikkelijk groot bed, dat hij zichzelf niet meer terug kon vinden Woedend volgde Pieter zijn bediende, die bedrijvig in de zaal heen en weer dren telde. „Hoe laat is het, strijkplankvroeg hij nors. Tetter ging in de houding staan en sprak: „Zeven uur en kinderbedtijd". ,,Hoe laat mag ik er weer uit?" vervolgde Pieter. „Wanneer Uw toestand het toelaat wederom om zeven uur!" was het antwoord. „Waar ga jij slapen vroeg Pieter op zijn beurt. „Naast Uw bed op een stoel, welterusten, beterschap sprak de bediende. Toen pakte hij een groene wekker, zette die op de rand van het bed, nam zelf plaats op een stoei en enige ogenblikken later kon je een speld horen vallen, „Dat is de twee de keer", dacht Pieter woedend, „Ik zal die krent er toch tussen nemen, dat het hem zal heugeneven denkenAls een plank zat Tetter te slapen, met zijn armen stijf over elkaar. „Dit is mijn kans", dacht Pieter...... C.J.M.V.-jongensleiders vergaderden in Goes. Zaterdagmiddag hebben de C.J.M.V.- jongensleiders op de Bevelanden en Tholen in het Vrij Evangelisch Vereni gingsgebouw te Goes een leidersverga dering gehouden. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer M. Allewijn te Hoedekensker- ke, die na de opening verschillende mededelingen deed over het werkpro gramma voor het volgend jaar. Op 24 Januari en 25 April zullen in Goes lei dersvergaderingen worden gehouden. De jeugdleidsters- en leidersdag zal in 1953 niet afzonderlijk worden gehou den, doch worden gecombineerd met een provinciaal leidsters- en leiders weekend in Kapelle. Om zoveel moge lijk Zeeuwse jongens in de C.J.M.V.- jongenskampen bijeen te brengen werd geadviseerd nu reeds met sparen te be ginnen op de clubs. Nadat nog verschillende zaken be treffende het jeugdwerk aan de orde waren geweest, sprak ds L. Schellevis te Biezelinge over: „Geloof en gebed". Een onderwerp dat slechts in zijn al gemeenheid behandeld kon worden en vele vragen bij de aanwezigen opriep. Een goede discussie volgde op dit on derwerp. Contactmiddag Jonge Kerk in Kapelle. Voor de Jonge Kerkers van Zuid-Be veland is Zaterdag een contactmiddag gehouden in „Obadja" te Kapelle. De leiding hiervan berustte bij ds Jebbink te Kapelle. Wika Hiensch uit Goes sprak over de betekenis van de Jonge Kerk. Op duidelijke wijze werd uiteengezet wat de Jonge Kerk wil zijn en moet zijn. Een tweetal vragen werd hierna in discussiegroepen besproken. Onder leiding van de heer D. de Dreu uit Kapelle was er hierna samen zang. Aan het eind van de middag werd er een gemeenschapelijke maaltijd gehou den, terwijl iedere plaatselijke Jonge Kerk-groep iets vertelde over het werk in eigen gemeente. Opbrengst collectes. De collecte ten bate van het Protes tants Int. Thuisfront heeft te 's-Gra- venpolder f35.67; te Coiijnsplaat f 186.60; te Kattendijke f7.50 en te Stavenisse f36.58 opgebracht. De collecte ten bate van Oud-ver pleegsters bracht te Wilhelminadorp f 36 op, ter.vijl de klaproos-collecte te Middelburg f470; te 's-Gravenpolder f40.66 en te Breskens f86.25 opbracht. A.N.W.B.-technomobielen naar Zeeland. De Technomobiele Dienst van de A. N.W.B. zal in Zeeland openbare de monstratiekeuringen organiseren. Nu de Bond over 4 technomobielen be schikt en daardoor in staat is op rui mere schaal aan keuringsaanvragen te voldoen, wil men, in het belang van de verkeersveiligheid, ook Zeeland op uitgebreider wijze, dan tot dusver mo gelijk was in deze ouderhoudsservice te betrekken. Bij deze intensieve keuringen, die defecteh van een auto tot in alle de tails aan het licht brengen en die uiteraard ook voor de verkeersveilig heid voor grote betekenis zijn, wordt een volledig rapport omtrent de toe stand van de gekeurde wagen uitge bracht. De demonstratiekeuringen worden gehouden te Goes vandaag te 9.30 u. op het parkeerterrein West wal; te Vlissingen morgen te 10 u. op de hoek van de Paul Krügerstraat en de Ho beinstraat t.o. het Engelse kerkje; te Middelburg op Donderdag 20 Novem ber te 10 u. Onder de Toren bij de Nieuwe Kerk. Er zullen steeds twee technomobie len met bemanningen aanwezig zijn. Oudermiddag der Lutem-groep. Door de kabouters en padvinders van de Lutem-groep werden Zaterdagmiddag op een door haar in „Kinderzorg" voor ouders en belangstellenden georganiseer de oudermiddag verschillende spelletjes opgevoerd, waarin het werk der padvin derij op aardige wijze werd geïllustreerd. Door een vijftal ouders werd een comité gevormd, dat de leiding een behulpzame hand zal bieden. Het was een aardige middag, die aan het doel, nl. om meer bekendheid te geven aan het werk der padvinderij, zeker heeft beantwoord. Mr F. W. Adriaanse in raad van advocaten. In de eerste vergadering van het col lege van afgevaardigden der Ned. Orde van Advocaten is tot plaatsvervangend lid van de algemene raad van deze orde gekozen mr F. W. Adriaanse te Middel burg. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 92% Dollarlening 1947 93% Invest. Certif. 93% Nederl. 1962-64 cum 93% Grootboek 1946 93 3%% K. Olie 1950 110% Cult. H. Ind. Bk 43% Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Bergh's Jurg. Berkei's Patent A.K.U. Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Kon. Hoogoven» leider Zonen Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. 96% 141 258 96% 92% 93% 93% 93% 93 109% 43% 96% 141% 259 97 119% 149% 112% 113% Do 6 pet cum. pref. 162 108 150 144% 174% 195 1W 160 109 149% 144% 175 197 151% wd. Unilever Wilton-Feijcnoord Biliton I rubr. J'iliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 133 173% 159 133% 175% 158% 245L» 171% 176 287 285% 297 293% Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe 307% 304% 307% 303% 499% 492% 73% 76 79% 79BB 80% 80B 59 58B Oost Java Rubber 27L 27L De Oostkust 74 75 Serbadjadi 33% 33B Holl. Am. lijn 142% 143 Java Ch. Jap.lijn 117 117% Kcm. Boot 132% 132% Kon. Paketvrt. 99% 99% Kon. Rott. Lloyd 119 119% Ned. Sch. Unie 121% 121 Ommeren's Sv. 164% 164 St.v. Mij Nederl. 136% 137% H.V.A. 84 82% Java Cult. 34 33% N.I.S.U. 83% 82 Vorstenlanden 15% 15% Deli Mij 64% 64% Deli Bat. Mij 84% 84% Senembah 49% 49% Muller Co. 167% 167% Amsterd. Bank 160% 161% Escompto Bank 61% 60% Rott. Bank 162 163% Twentsche Bank 159 161 Overzeese Gas 74% 74 Borneo Sumatra 99% 99% Internatio 138 138% Am. Radiator 15% 35% Am. Smelting 40% Anaconda Copper 38% 38% Bethl. Steel 49% 49% Chrysler 85% 86 Ford Canada 60L 59%L General Motors 621% 62 Hudsom Motor 16% 16%exd Intern. Nickel 45% 43% Kennecott 72% 72% Rep. Steel 39% 39 Stand. Brand» 26 26 U.S. Steel 39 38% North. Am. 22% 22% Cities Service 93% 92% Cont. Oil 61% Midcont. Oil 62% 62 Philips Oil 56L Shell Union 68% 68 Tide Water 20% 20% Baltimore 23% Miss. K. Texas *5% New York Centr, 19% 19 Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Franse taal en letterkunde de heer M. W. Rombout te Goes. ANNA JACOBAPOLDER Vergadering Chr. Vrouwenvereniging. In de Christelijke school hield de Christelijke Vrouwenvereniging haar eerste jaarvergadering onder leiding van haar presidente mej. E. Vogelaar-Fran- Coïs. Deze vergadering had een intiem karakter. De opkomst was zeer goed. KAPELLE Jong geluid. In de Vrijdagavond ge houden samenkomst van de Chr. Cul turele Kring „Jong Geluid", heeft men zich bezig gehouden met de dichters Hoornick, Werumeus Buning en Nij- hoff. Drie leden van „Jong Geluid" be spraken elk gedichten van één dezer dichters en vertelden van hun leven. Propaganda-avond „Vrederust''. De propaganda-avond voor de stichting „Vrederust", die Vrijdagavond in de Ned. Herv. Kerk is gehouden, heeft maar in beperkte mate aan het doel beantwoord. Ten eerste was de opkomst slecht en verder was de spreker, ds v. d. Berg, geestelijk verzorger van „Vre derust in de mist blijven steken. De voorzitter van de afdeling Kapelle, ds J. v. d. Leek, vertelde Over het werk van de vereniging. Verder was de heer Boon, propagandist van de vereniging, aanwezig, die vertelde uit de practijk van het werk der stichting. KORTGENE „De macht van het kleine". Vrijdag avond werd in de Stadswijnkelder te Kortgene een bijeenkomst belegd door de Chr. Vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte te Heem stede. Vertoond werd een gedocumen teerde kleurenfilm. NIEUWDORP Vergadering N.C.B. Onder voorzitter schap van de heer Blaikenburgh, kwam de N.C.B. afd. Nieuwdorp in vergade ring bijeen. Als spreker trad op de heer H. Koetsveld. Hij wekte de leden op om zich op te geven voor de cursus: „Nieu we Verantwoordelijkheid". Hierop kwa men velschillende vragen, die door spre ker werden beantwoord. Besloten werd om in December een propaganda-avond te organiseren. O.- EN W.-SOUBURG Opbrengst Unie-collecte. De gehou den Unie-collecte heeft f 388,10 opge bracht. Vergadering C.B.B. In de zaal „Re hoboth" werd de jaarlijkse propaganda- avond onder voorzitterschap van de heer W. de Visser gehouden. Als spre ker behandelde de heer W. Wieringa, t>estuurder van de Christelijke bond van Overheidspersoneel, het onderwerp: „Wat doen wij met onze vrijheid". Spr. wees op de grote voorrechten, die we nog in Nederland hebben als Christe lijke vakbeweging. Hierna sprak de heer J. v. d. Herik, bestuurslid van de Chr. Bedrijfsgroep Centrale, over het on derwerp: „Christelijk sociaal in de we reld'. Aan deze avond werd medewer king verleend door het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor o.l.v. de heer Feij. Nieuwe zaak geopend. Zaterdag werd door mevr. de wed. A. v. d. Gruiter in de Vlissingsestraat in het tot winkel verbouwde woonhuis een zaak geopend in groenten en conserven. De winkel is modern ingericht. Contactavond C.V.O. Vorige week werd in „De Zwaan" een contactavond gehouden, uitgaande van de contact commissie van de C.V.O.-Scholen te Souburg. Enkele groepen van leerlin gen van de Juliana en Marnixschool hebben deze avond gevuld met zang en toneelstukjes, terwijl enkele meisjes uit de V.G.L.O.-klasse volksdansjes uitvoer den. Door leerlingen van de Marnixs- school werd het sprookje „Sneeuw witje" opgevoerd. De belangstelling was erg groot. OUDELANDE Groene Kruisgebouw in gebruik ge nomen. Vorige week Zaterdag nam het bestuur met. genodigden v. d. zuster- afdelir.gen en de wijkzuster haar nieuw gebouw in gebruik. Na jarenlang geen geschikte plaats te hebben kunnen vin. den om haar materialen behoorlijk op te bergen, heeft zij nu een wijkgebouw, tevens magazijn, dat de vereniging in staat stelt haar werkzaamheden naar de eisen des tijds te kunnen verrich ten. De voorzitter, de heer C. Douw, bracht dank aan allen, die medege werkt hebben aan het totstandkomen van dit gebouw. OUWERKERK Aanslagbiljetten „Hoofdelijke omslag" vervallen. Het college van kerkvoogden en notabelen der Hervormde Gemeente heeft een schrijven verspreid, waarin wordt medegedeeld, dat de „Hoofde lijke omslag" zal worden vervangen door vrijwillige bijdragen. De plannen tot het bouwen van een nieuwe pasto rie en kerk zijn zeer gevorderd. Het zal echter niet mogelijk zijn al de ont stane lasten op de kerkelijke kas te doen neerkomen. De collectes zijn zeer goed, doch er zal jaarlijks een bedrag van f 4.000 bijeengebracht moeten wor den, om al de beoogde uitgaven te dek ken. RILLAND-BATH Uitvoering. Zaterdagavond werd in de zaal van de heer Colpaart een uit voering gegeven dooi- het toneelgezel schap „De Plankeniers" uit Bergen op Zoom. Opgevoerd werd „Dolle Hans". STAVENISSE Vergadering Gladiolentelers. In café Goedegebuure werd een vergadering belegd van gladiolentelers op het eiland Tholen, onder leiding van de heer N. K. Klippel, voorzitter der Zeeuwse vereni ging van Gladiolentelers. Op deze ver gadering werd het woord gevoerd door de heer J. Dix, vice-voorzitter der Ned. Gladiolentelers Vereniging, die een uit eenzetting gaf van de geschiedenis der gladiolenknol. In het bijzonder besprak hij de werkwijze der Ned. Ver., die in 1951 het 40-jarig bestaan herdacht. Bij de rondvraag werden door enkele heren de vraag gesteld, waarom men niet was ingegaan op het verzoek tot aan sluiting bij de Ned. Vereniging voor Gladiolentelers. Men besloot dit met het hoofdbestuur van de Ned. Vereni ging te bespreken. SINT ANN ALAND Serenade. Vrijdagavond bracht het muziekgezelschap „Accelerando" i serenade aan het echtpaar C. Slager- C. Slager-van Markensteijn, ter gele genheid van hun 40-jarig huwelijks feest. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar Jacs. C. van den BoogaartFase, Dorpsweg, vierde Vrijdag j.l. zijn gouden huwe lijksfeest. Het heeft de beide oudjes niet aan belangstelling ontbroken. Bescherming Burgerbevolking. Vrij dag werd in Hotel „Havenzicht" een lezing gehouden over de bescherming van de burgerbevolking in tijd van oorlog. Burgemeester Fr. M. Boogaard sprak een kort openingswoord, waarna de heer De Waayer zijn lezing hield. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting over de zo noodzakelijke instelling van c:n bescherming van de burgerbevol king in oorlogstijd. De laatste twee jaar wordt al het mogelijke gedaan, om een organisatie in het leven te roe pen, die bij rampen, zoals oorlog, brand e.d. snel en doelmatig op kan triden. Zitdag Inspecteur Belastingen. He denavond zal van 7 uur tot half negen een zitting op het Gemeentehuis wor den gehouden voor het aanvragen van loonbelastingboekjes door losse arbei ders, voor het jaar 1953 en voor het aanvragen van belastingboekjes door arbeiders, welke werkzaamheden ver richten in aangenomen werk, even eens voor het jaar 1953. ST. LAURENS Afdeling N.C.V.B. opgericht. Nadat Mevr. J. Ligthart Schenkvan Zijt veld, hoofd propagandiste van de Ned. Christen Vrouwenbond, in een in het vergaderlokaal gehouden bijeenkomst had gesproken over het doel en de grondslag van de N.C.V.B. en speciaal de nadruk had gelegd op het Inter kerkelijke karakter van de Bond, werd een afdeling van de N.C.V.B. opge richt met aanvankelijk 21 leden. In het bestuur werden gekozen de dames BaasKemp; Kalkmanden Haan; Van DoornNieuwenhuijze en ChristiaanseBoon. De bijeenkomst sto.l o.l.v. Mevr. J. de JongBikker, presidente van het gewest Zeeland. WEMELDINGE Volksonderwijs hield Kunstavond. Vorige week hield de afd. Volksonder wijs, onder voorzitterschap van de heer C. P. Phernambucq, in het Ned. Herv. Jeugdgebouw haar jaarlijkse kunstavond. De spreekster van deze avond, mej. Aafje Top, werd wegens ziekte vervangen door de heer Stern kamp uit Amsterdam, die het onder werp „Het brood der liefde" behan delde. Spreker bleek een goede cau seur te zijn en wist de zaal dan ook zodanig te boeien, dat men de beken de speld kon horen vallen. WOLPHAARTSDIJK Uitvoering. „The Joco's" traden Za terdagavond in „Tavenu" op. Dit klei ne gezelschap bracht een aardig pro gramma, bestaande uit zang, muziek en schetsjes. Blindenavond. Vorige week werd in de kleuterschool een blindenavond ge houden van de Ned. Blindenbond. De avond werd geopend door burgemees ter van Oeveren. Op deze avond sprak de heer Joh. v. d. Berg, propagandist van de Blindenbond. Medewerking werd verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging „Looft de Heere". YERSEKE Bet-overgrootvader. De 94-jarige Sf- mon Paauw, die zich nog in een goe de gezondheid mag verheugen, is deze week bet-overgrootvader geworden, door de geboorte van een achter-ach ter-kleinkind. Deze jongste telg heeft ook de naam Simon gekregen. De Haven. Men is thans bezig naast de haven met de bok „Thor" een rij palen te slaan, ter voorkoming van 't dichtslibben van de kleine haven. GROTE VAART. ARNEDIJK: 15 v. Rotterdam n. New York; BLOMMERSDIJK: 15 v. Rotter dam n. Antwerpen; DIEMERDIJK: 16 te Rotterdam; INDRAPOERA: la v. Tj. Pri- ok n. Rotterdam; LOENERKERK: 15 v. Rotterdam n. Calcutta; MAASDAM: 16 v. Vlissingen n. New York; NIEUW AM STERDAM: 15 v. Amsterdam n. New York; TABINTA: 13 te Halifax; HEEMS KERK: 16 v. Australië n. Rotterdam; LEERDAM: 17 v. Vlissingen n. Antwer pen; ABBEDLJK: 16 v. Galveston n. Rot terdam; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT: 16 v. Bengut n. Port Saïd; RIJN DAM: 16 v. New York n. Rotterdam; WILLEM BARENDSZ; 16 v. Antigua n. Curacao; AARDIJK: 17 te Le Havre; BLOEMFONTEIN: 16 te Port Elizabeth; DALERDIJK: 16 te Los Angeles; LEER DAM: 15 v. New York n. Rotterdam; LEMSTERKERK: 17 te Suez; MAAS- KERK: 16 te Accra; MADOERA: 16 v. Singapore n. Tj. Priok; MARIEKERK: 16 te Beira; MELISKERK; 16 te Port Said; MOLENKERK: 16 v. Suez n. Port Saïd; NOORDAM: 16 v. Rotterdam n. New York; SAMARINDA: 16 v. Legaspi n. Los Angeles; SCHIEDIJK: 16 te Djed- dha; SIBAJAK: 17 te Surabaja; SOM- MELSDIJK: 15 v. Havanna n. Vera Cruz; WESTERDAM: 17 te Rotterdam; ZUI DERKRUIS: 16 v. Kaapstad n. Amsterd. HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 15 Nov-: EBEN HAEZER van Londen; GESINA van Par; KVIKK- JOKK van Gent; MARAAT V van Ant werpen; 16 Nov.: RENATE van Bremen; BEDFORD-PRINCE van Antwerpen; PE- BANE van Vlissingen Rede: RAMELLA van Gent; BERNHARD van Nijkanov. Vertrokken 15 Nov.: JONEX naai Gothenburg; KVIKKJOKK naar Narvik; 16 Nov.: RENATE naar Rejaka; RAMEL LA naar Londen; GESINA naar Hamgo; MARAAT V naar Qeensbrough; BED- FORD-PRINCE naar Genua. Gepasseerd naar Antwerpen 15 Nov.: PIJIDANTHA van Rotterdam; BLOM MERSDIJK van idem; BERNHARD V v. idem; SPOLANDA v. idem; PALLIX v. Caen; BURMINGHAM van New Castel; LIJNBAANSGRACHT van Rotterdam; 16 Nov.: PRINS MAURITS v. Hamburg; SPORA van Rotterdam; AALSUM van Genua; HAST V van Londen; SUMA TRA van idem; AMIGO van Zee naai Gent; HOOGEZAND v. Regujada; FLE- VO van Caen; 17 Nov.: STIENTJE MEN- SINGA Van Drogheda; HARTEL v- Bre men; LEERDAM v. New. York; ALGE- NIB v. Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 15 Nov. JUTLAND naar Yersey; TINY n. Ros tock; AMSTELDIJK n. New Orleans; EL JO n. Stockholm; GAROET n. Rotter dam; START n. Leith; 16 Nov.; PRINS FREDERIK WILLEM n. Hamburg; LEU- VEHAVEN n. Kopenhagen; FRANKA II n- Cherbourg; FREMA n. Kopenhagen; AARNOUTSPOLDER naar Rotterdam; BOSKOP n. idem; DIEMERDIJK n. idem ALCHIBA n. idem; COEN n. Middels- brough van Terneuzen; ATLANTIC naar idem. WOENSDAG 19 NOVEMBER 1952. HILVERSUM I (402 ni.) NCRV: 7.00 Nieuws; 713 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.30 Morgend.; 1100 ,,Het leven op het land", hoorspel; 12.00 Viool en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Metropole orkest; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 P.I.T.; 13.20 Vocaal ensemble; 13.50 Kamerorkest en soliste; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Jeugdconcert; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17-20 Orgelspel; 17.50 Mil. cause rie; 18.00 Gram.; ltf.10 Klarinet, altviool en piano; 18.30 Spectrum van het Chr. Org. en Ver. leven; 18.45 Geestelijke lie deren; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Boekbespr.; 1925 Gram.; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Radio Philh. orkest, vrouwenkoor, jongenskoor en soliste; 22.00 Figuren rondom Calvijn", causerie; 22.20 Gram.; 22.30 Intern. Evang. Commentaar; 22-40 Gram.; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber.; 23.15 Wereldkampioensch. Dammen; 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7-10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; VPRO: lO.fJO Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram-; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 13.00 Nieuws en commen taar; 13.20 Orgelspel; 13.45 Gram.; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconcert; 1500 Voor de kinderen; 16.00 Viool en piano; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Metropole orkest en so list; 17.50 Regeringsuitz.: H. Ch. Meyer; „Vleugels over Indonesië"; 18.00 Nieuws; 1815 VARA-Varia; 18.20 Mil. causerie; 1Ó0 „2 x 10 30, de rekening van het kind";' 18-35 Dansmuziek; 19.00 „De Katholieken en het Socialisme", causerie; 19.15 Gram.; VPRO: 19.30 Voor de jeugd; VARA20.00 Nieuws; 20.05 Promenacie- orkest, klein koor en solisten; 20.40 „De beslissende winter" klankbeeld; 21.00- Gram.; 21.25 „Statenlozen", hoorspel, met muziek; 22.15 „Vrijheid wekt een lied", declamatorium; 22.55 De reis van Z. K H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid- Amerika"; 23.00 Nieuws; 23 1524 00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Gram. 12.15 Lichte muziek; 12.30 Weerber.; 12-54 Lichte muziek; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13,00 Nieuws; 13.15 Gram.,; 14.00 Schoolradio; 15.40 Gram.; 1700 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Causerie; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbespr18,00 Voordracht en zang; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; i940 Gram.; 20.00 „Het speel goed harer Majesteit", operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2