MAARSCHALK PAPAGOS VORMT GRIEKSE REGERING Internationale politie zoekt naar verdachten Geref. Kerk te Vlissingen vierde haar eeuwfeest De kiezers hadden genoeg van een wankele politieke toestand Churchill naar Washington? Heeft St* Nicolaas vliegende schotels in exploitatie? PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Na een klinkende overwinning k SNIPPER t Vi NIEUWS' Wilt U oud worden? Voorstel van India ongunstig ontvangen Fotograaf maakte misbruik van geruchten Uitgave: Stichting „Zeeuwseh Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bü geen gehoor- voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelbu g: Korte Voordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2330 DINSDAG 18 NOV. 1952 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Blezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Gees; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 8.08 u., onder 16.43 u. Maan op 10.56 u., onder 17.34 u. Hoogwater Woensdag 19 Nov.: Vlissingen: 2.40 u. 2.10 m., 14.53 u. 2.17 m. Terneuzen: 3.10 u. 2.27 m., 15.22 u. 2.32 u. Wemeldinge: 4.30 u. 1.80 m., 16.42 u. 1.81 u. Zierikzee: 4.16 u. 1.53 m., 16.30 u. 1.55 m. Het Griekse volk heeft zijn populaire militaire held, veldmaarschalk Alexander Papagos, aan een klinkende overwinning geholpen by de tweede algemene verkiezing in veertien maanden. Papagos, een nationale held weg---s zijn overwinning op de Italianen in de tweede wereldoorlog en op de communistische verzetsbeweging daarna, is pas een jaar geleden in de politiek getreden met de vorming van zijn rechtse „Griekse concentratie". Koning Paul van Griekenland heeft gistermiddag Papagos opdracht ge geven een Kabinet te vormen. Het laat zich aanzien, dat Papagos* Kabinet alleen uit leden zal bestaan van de „Griekse concentratie". De officiële verdeling van de 300 zetels van het nieuwe parlement luidt: Griekse Concentratie 241, Centrum partijen 59. Het ministerie van Binnenlandse Zaken maakte gisteravond bekend, dat de Griekse concentratie van maarschalk Papagos 49,36 procent van ONTMOETING MET EISENHOWER. Volgens politieke kringen te Londen zal premier Churchill pogen in Maart of April 1953 te Washington besprekin gen te voeren met de nieuwe Ameri kaanse president. Hy zou dit denk beeld op de conferentie van eerste ministers van het Gemenebest, welke aan het einde van de maand te Londen zal worden gehouden, te berde willen brengen. NIEUWE ONDERHANDE LINGEN OVER DE SOEDAN. T- Cairo is Zondagavond medege deeld dat Engeland d ze week nieuwe onderhandelingen met Egypte zal ope nen over de toekomst van Soedan. Verwacht wordt dat de Britse am bassadeur in Egypte premier Naguib het antwoord van Engeland op de Egyptische voorstellen voor zelfbe stuur in Soedan zr.l overhandigen. Duitse socialisten willen Saar- verkiezingen in de war sturen. Erich Olienhauer, de voorzitter van de Westduitse sceiaal-democratische party, heeft in een open brief op alle sociaal-democraten in het Saargebied een beroep gedaan, niet aan de verkie zingen op 30 November deel te nemen of ongeldig te stemmen. Volgens Ol ienhauer zyn deze verkiezingen niet vry. DIEPTEBOMMEN OP DE „FAUSTUS". Het wrak was reeds weggezakt. Gisteren bleek, dat het wrak van de „Faustus" ruim 10 voet in de grond, is weggezakt. Het wrak zit zover in het zand, dat het niet mogelijk is het Noordelijke gedeelte van ongeveer 30 meter, ervan te verwijd .en door middel van ontploffingen, zoals oor spronkelijk de bed ling was. Daarom is thans besloten het schip dieper in de bodem te laten wegzinken en men wil dit doen door het laten springen van dieptebommen ter weerszijden van het wrak waarbij enige afstand in acht genomen zal worden, opdat men het wrak zoveel mogelijk heel wil laten en niet de leans wil lopen, dat brokstukken el ders terecht komen. het totaal aantal uitgebrachte stem men had gekregen, tegen 36,56 pro cent voor de centrumpartijen, 10,42 procent voor de E.D.A. en 3,66 procent voor enkele onafhankelijken. Waarnemers menen, dat een aan zienlijk deel der kiezers uit de mid denklasse niet heeft gestemd, hetgeen de centrumpartijen een groot aantal stemmen moet hebben gekost. Maarschalk Papagos verklaarde gis teren, dat hij zou streven naar ver hoging van de levensstandaard der arbeiders en naar verzekering van de goede functionering van het over heidsapparaat. Werk, zelfopoffering en geloof in de zending van Grieken land onder de vrije volken zouden het land betere tijden brengen. „Op- EISENHOWER NAAR DE PHILIPPIJNEN 1 President Qulrino van de Phillppij- nen heeft meegedeeld, dat hjj Eisen hower heeft uitgenodigd de Piiilippynen voor of na zjjn voorgenomen reis naar Korea te bezoeken. De Philippijnse president heeft ver der gezegd voornemens te zijn zelf een bezoek te brengen aan Formosa, en Australië. Data zijn hiervoor nog niet vastgesteld. De Nederlandse delegatie naar de Wereld Christen Jeugdconferentie, die van 12 tot 26 December te Travancore in India zal worden gehouden, is sa mengesteld. Namens de Oecumenische jeugdraad gaan ds J. C. G. Fischer, jeugdpredikant te Amsterdam en mr C. B. Bavinck. Het Amerikaanse hol van appèl heeft voor de tweede maal geweigerd het doodvonnis tegen het echtpaar Rosenburg te herzien. Man en vrouw hadden gespionr.eerd c zij kunnèn alleen van de electrische stoel wor-' den gered door president Truman. Overste Warouw heeft het commando in Oost-Indonesië overgenomen. De overleden president van Israël, Weis- mann, is in diensten in Amsterdam en Den Haag herdacht. Dezer dagen zal te Beaulieu sur M r aan de Fran se Rivièra, een van de laatste over levenden van het huis Habsburg, de 36-jarige Prins Felix van Habsburg Aartshertog van Oostenrijk in het huwelijk treden met de 27-jarige Duitse Prinses Anna Eugenie Pauline van Arenberg. De Amerikaanse re gering zal vandaag bij het federale gerechtshof te Chicago een proces beginnen met het doel de enorme in dustriële macht te breken van het Du Pont Concern, dat naar haar me ning een monopolie is. Gisteravond is de borstelfabriek „Lola" te Groes- beek voor een groot d- 1 uitgebrand. DE OVERVAL OP DE „COMBINATIE'* AMERIKAANSE GANGSTERS TREKKEN NAAR TANGER OM ORDE OP ZAKEN TE STELLEN De internationale politie van Tanger zoekt op het ogenblik naar twee Amerikanen, een zekere Sydney Paley en Elliot Forest, die zij ervan ver denkt de leiding te hebben gehad van de overval op het Nederlandse schip „Combinatie" aan het begin van deze maand in de Middellandse Zee ge pleegd. Men vermoedt dat Paley en Forest, die goed bekend zyn in Tangers smokkelaarskringen, zich in een Franse haven ophouden. De Franse politie is gealarmeerd. Zoals op 8 November gemeld, is reeds de uit Britse en Nederlandse matrozen bestaande bemanning van het scheepje „Esmee", dat op 5 No vember de haven van Tanger binnen liep, gearresteerd. Het scheepje werd in boslag genomen-. De internationale politie had de deelneming van die bemanning aan de overval vastgesteld Volgens de correspondent van de „Daily Express" Iieeft de politie Zon dag ontvoering der zeelieden uit de gevangenis van Tanger verijdeld. Uaarblijke'ijk wilden de ontvoerders voorkomen, dat de gearresteerden zouden gaan doorslaan. Voorts m: j deze correspondent, d_t de politie gelooft, dat L sky Lu ciano, de voormalige „Koning der misdaad", die uit Amerika is gewe zen en nu in Italië woont, bij de zaak betrokken is. Ook zou dezer dagen in Tanger de rechterhand van Frank Costello, de „Koning der Amerikaanse 'okkers" zijn aangekomen, naar de '.oriteitcn veronderstellen, om orde op zaken te stellen na de arrestatie der bemanning. De autoriteiten heb ben nog niet kunnen uitmaken, of er >etrekkingen bestaan tussen Luciano n Costeïlo. Bij wijze van proef. VROEGE TREIN OP DE ZEEUWSE LIJN OP MAANDAGMORGEN. Verzoek van de K. v. K. ingewilligd. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden heeft van de directie van N.S. bericht ontvangen, dat zal worden voldaan aan het gedane verzoek om op Maan dagmorgen een vroegere trein te laten rijden. Deze tegemoetkoming aan de vroe ge reizigers zal echter eerst ingaan met de nieuwe di- ïstregCng en wan neer blijl dat de trein onvoldoende bezet is, met de winterdienst 1953'54 weer verdwijnen. De trein zal zo vroeg vertrekken, dat aansluiting wordt verkregen op de trein, die te 6.21 u. van Bergen op Zoom naar Roosendaal vertrekt. Hierdoor wordt het mogelijk, dat reizigers op Maandagmorgen reeds te 7.42 u. ia Rotterdam, 8.08 u. in Den Ha"v, 9.04 u. te Amsterdam en 8.35 u. te Utrecht zijn. nieuw zal Griekenland gehoor geven aan de oproep van andere vrije lan den, die streden voor democratie en vrijheid", aldus verklaarde de maar schalk. Waarnemers In Turkije zijn van mening, dat de verkiezingsoverwin ning van veldmaarschalk Papagos een goed teken is voor een verdere ver sterking van de Turks-Griekse vriend schap. Ook in Tsjeeho-Slavokije hoopt men nu vriendschappeiyker betrek kingen met Griekenland te kunnen aanknopen. Papagos' daverende overwinning be wijst, aldus andere waarnemers, dat Griekenland genoeg had van de wan kele politieke toestand, die een ge zonde ontwikkeling' sinds de bevrij ding belemmerde. Het Nederlands instituut voor de publieke opinie heeft een aan tal mannen en vrouwen de vraag voorgelegd of ze menen, dat het gebruik van veel groenten en fruit invloed heeft op de leeftijd, die men kan bereiken. 42 pCt was van mening, dat men door veel groenten en fruit te consumeren een hogere leef tijd bereikt. 24 pCt was het daar mee niet eens en 34 pCt had geen mening. Of het wellicht helpt om langer jong te blijven, was een andere vraag, die door 38 pCt (meest oudere personen be vestigend werd beantwoord. 26 pCt meende, dat het niet helpt en 36 pCt had hierover geen me ning. Vertraging bij de behandeling van de conventies te Bonn, Opnieuw tekent zich een vertraging af in de ratificatie van de Europese verdragen door de Duitse Bondsdag. Het staatsgereehtshof te Karlsruhe heeft de president van de Bondsdag verzocht ervan af te zien het debat over de verdragen eind November te houden. Het hof heeft namelijk het openbare getuigenverhoor over de vraag of de verdragen in overeenstem ming zijn met de grondwet vastgesteld op 26, 27 en 28 November. Bovendien is de behandeling van de verdragen door de buitenlandse commissie van de Bondsdag zodanig vertraagd, dat niet meer met een debat voor de twee de week van December kan worden gerekend. 100 jaar van onverdiende zegen Opnieuw een Deens visservaartuig door Russen opgebracht. De bemanning var. een Deense vissersboot heeft gisteren medegedeeld dat zij heeft gezien, dat het Deense vissersvaartuig „Halsnaes" door Rus sen in de Oostzee werd opgebracht. Aan boord van de „Halsnaes" bevon den zich vier personen. Twee opvarenden van een andere Deense visserboot, die enige dagen geleden werd opgebracht, zijn terug gekeerd. Zij deelden mede", dat de schipper en de boot nog wórden vastg-houden. Het Deense ministerie van Buiten landse Zaken onderneemt stappen bij Russische en Oos'.duitse autoriteiten voor de terugkeer van de mannen en hun boten. De Koreaanse krijgsgevangenen. L dia heeft gisteren de tekst be kend gemaakt van zijn ontwerpreso lutie inzake het vraagstuk der krijgs gevangenen in Korea, het laatste punt dat het sluiten van een wapenstil stand nog in de weg staat. Het ont werp zal Woensdag of Donderdag in de i olitieke commissie der V.N. wor den ingediend. Het plan voorziet in de instelling van een repatriërings commissie, waarin Tsjecho-Slowakije, Polen, Zweden en Zwitserland zullen zijn vertegenwoordigd, of vier staten die niet aan de vijandelijkheden deel nemen. Da krijgsgevangenen zullen worden vrijgelaten in nader overeen te ko men aantallen op uitwisselingspunten in nader vast te stellen gedemilitari- s "de zones. Na classificatie zullen de gevangenen vrij zijn naar hun land terug te keren. Over het lot van de krijgsgevangenen, die na 90 dagen nog niet naar hun land zijn terug gekeerd, zal nader worden gesproken. Het Indische plan voorziet verder, in geval in de bovengenoemde repatrië- ringreommissie geen /ereenstemming wordt bereikt, in de benoeming van een scheidsrechter, die d I eslissende stem zal ebben. Het Indische voorstel is gebaseerd op het beginsel van vrijwillige repa triëring, of zoals d tekst luidt: Er zal geen geweld worden gebruikt tegen de krijgsgevangenen teneinde de terugkeer naar hun land te ver hinderen of te bewerkstelligen. In Amerikaanse kringen is het In dische voorstel ongunst' ontvangen. Op sobere wyze, alleen met een kerdenkingssamenkomst in het kerk gebouw, heeft de Gereforir.serde Kerk van Vlissingen gisteravond haar eeuw feest gevierd. Met grote dankbaarheid w- stil gestaan bij het kerkvergade- rénd werk, dat God nu gedurende een eeuw in de Schel'estad voort heeft laten gaan. Honderd j r van zegenin gen waren het, ondanks het vaak I-ieine en zondig menselijke. „Wy ge- '!:en o God, Uw goedertierenheid in het midden van Uw tempel", was het thema van het herdenkingswoord v.-r v-iee ds A. Verschoor de samen komst opende. De scriba der kerk, de heer C. van Alten, had uit de notulen tal van feiten uit het kerkelijk leven opgediept. Ds P. van der Schaaf stel de in zijn slottoespraak, die lnj „De lendenen omgord" had genoemd, de geme ite voor de dringende vraag of zy, nu de tweede eeuw is begonnen, de komst van Christus in Zijn Ryk zal Liijven verwachten. Nadat gezamenlijk Ps. 118 1 was gezongen sprak ds Verscheer. Hij zei, dat door de gelovige Jood Jeruzalem en daarin de tempel al zijn verlan gen uitmaakte. Want hier open baarde God zich en dat was de glans, de glorie en de heerlijkheid van deze tempel. Zo is het nu met de Kerk. God is uit de verborgenheid te voor schijn gekomen en hij roept Zijn ge meente tot aan het uiterste der aar de. Dat is Gods onbegrijpelijke ver kiezende liefde en goedertierenheid die Hij ook Zijn gemeente in Vlissin gen heeft bewezen. HISTORIE. In een zeer onderhoudende toe' spraak vertelde de heer van Alten over de afgelopen eeuw. Het was 'n kleine groep van „kleine luyden", die in 1852 als Gereformeerde Gemeente onder het Kruis weigerde de konink lijke goedkeuring aan te vragen. On der leiding van de „singuliere" pre dikant W. H. Gispen heeft deze ge meente zich verenigd met de Christe lijke Afgescheidenen. Over de tijd voor 1860 is niet veel bekend omdat de notulenboeken ontbrekc-, Vele predikanten hebben tot aan het begin van de 20ste eeuw de Kerk gediend. De meesten standen maar enkele jaren in Vlissingen. „De pel grimstocht onzer Kerk met haar vele op- en neergangen", zo noemde de heer van Alten vooral de geschiedenis van de eerste 50 jaar. Er ontstond verbittering onderling en er waren financiële moeilijkheden. Zo moest het avondmaalsstel 'ange tijd in Mid delburg worden geleend. Maar on danks dit alles hield God Zijn werk in stand. In IP"; werd de goedkeuring aan gevraagd en in 1869 werd de hulp vereniging van Gereformeerd School onderwijs opgericht. Eerst werd aan de Palingstraat gekerkt, daarna aan de Coosje Buskenstraat tenslotte aan de Dr Ottens'-aat. In 1870 richtte de kerkeraad een verzoek tot B. en W. te mogen collec teren. Dit werd ingewilligd en lange tijd werden iedere maand met collecte bussen bijdragen ingezameld. Merk waardig was ook, dat een kerkeraads- lid, dat te laat ter vergadering kwam, een dubbeltjes moest betalen en hij die verzuimde een kwartje. Op 29 Juli 1887 werd in een huis a?n Bierkade, o.l.v. ds Klaarhaver uit Middelburg een samenkomst ge houden van 44 lidmaten van de Herv. Kerk, die een kerkeraad kozen en daarmee naar de dolerenden overgin gen. Tot een samenvoeging met de afgescheidenen kwam het door grote oppositie pas in 1909 o.l.v. ds Pol en dr Kuiper. 58 leden zeiden toén hun lidmaatschap op. Ds van de Schaaf heeft tenslotte met grote nadruk de vraag aan de gemeente voorgelegd, of haar lampen brandende en haar lendenen omgord zijn. Dit is het bevel van de Koning dor Kerk, Jezus Christus, Die haaste- lijk komt en Die wij met groot ver langen moeten verwachten. Hij kent onze werken en Hij weet ook of wij staande zullen blijven in het uur der verzoeking. Aan deze samenkomst werd luister bijgezet door het optre den van het Evangelisatiekoor oJ.v. de heer A. J. Feij. Te Willemstad zijn Zaterdag de om gekomen Belgische militairen her dacht. In 1940 is een schip met Bel gische krijgsgevangenen in de buurt van deze gemeente gezonken, waarbij 134 Belgen om het leven kwamen. FEEST IN LUXEMBURG. In Luxemburg heerste gisteren een feestelijke stemming naar aanleiding van de eerste officiële verschijning sedert hun verlovinj van Erfgroot- hërtog Jan en Prinses Josephine Charlotte. Tegen het einde van de na middag begaven zich duizenden per sonen naar het groothertogelijk paleis in de oude stad. De receptie op het groothertogelijk paleis had om 6 uur plaats in de goudsatijnen salon. Tienduizenden mensen waren voor het paleis, en in de omtrek samen gestroomd. Toen de verloofden op het balkon verschenen brak een warme ovatie los. De me nigte hief vaderlandse liederen aan. Toen de groothertogin en prins Felix op aandringen van de menigte, op hun beurt op het balkon kwamen zwol het gejuich cpnieuw aan. Lang nadat de verloofden vertrokken wa- ïen, stonden nog duizenden personen, ondanks de koude, voor het paleis om uiting te teven aan hun vreugde en trouw. Zondagmiddag is op de Nieuwe Oos terbegraafplaats te Amsterdam een plechtigheid gehouden ter herdenking van de in 1940 gevallen Nederlandse militairen en de omgekomen verzets strijders. Verpleegster van het Rode Kruis legden tal van kransen op de graven. B. en W. van Middelburg stellen voor: CREDIET VAN f60.000 VOOR STREEKLABORAT ORIUM. B. en W. van Middelburg hebben een voorstel aan de raad gedaan om voor de oprichting van een streek- laboratorium voor de volksgezondheid een crediet te verschaffen van f 60.000.—. In het voorstel wordt in grote trek ken weergegeven hetgeen B. en W. aan de Staten hebben geschreven en waarover wij Zaterdag uitvoerig be richtten. Uit de cijfers, die betrekking hebben op een exploitatiebegroting, blijkt, dat de vaste lasten voor het gebouw worden geschat op f 4050. per jaar. De bacterioloog krijgt het recht een particuliere iractijk uit te oefenen op het terrein van de bacteriologie en serologie. Van de bruto-ontvangsten van de particuliere onderzoekingen moet 75 pet voor gebruik van het la boratorium en de outillage worden afgedragen. B. en W. delen tenslotte mede, dat de plannen uitvoerig zijn besproken met de staatssecretaris voor de Volks gezondheid, met de alg. directeur van het Rijksinstituut te Utrecht en met de inspecteur in Zeeland, de heer J. R. v. d. Borgh. De plannen voor het laboratorium dateren reeds van Juni 1949. De ge meentegeneesheer, de heer P. J. C. v. d. Slikke is er de ontwerper van. De geruchten over de vliegende schotels zijn niet van de lucht. Ieder een en niemand heeft die wonder baarlijke schotels gezien en de wild ste verhalen weet men van deze vreemde luchtverschijningen te ver tellen. Dan komen ze uit Rusland, dan uit Amerika en een derde be weert met zekerheid, dat ze van „Mars" komen en dat de Marsbewo ners voortdurend de aarde verken nen. Onzin natuurlijk. We geloven van dit alles niets. Maar nu doken de laatste tijd be richten op, dat St. Nicolaas de vlie gende schotels exploiteert. In St. Ni colaas geloven we nog wel een beetje, maar dat de goede man ons angstig maakt met vliegende schotels gaat ons toch wel al te ver. Dat zou te gek zijn. Maar de berichten werden steeds hardnekkiger en gisteren kregen we op ons redactiebureau een foto, die het overtuigend bewijs was, dat St. Nicolaas zijn goede gaven nu per vlie gende schotel uit gaat delen. De schimmel was te ouderwets geworden. Nog vertrouwden we de zaak niet en zochten de fotograaf op van deze meer dan exclusieve foto. „Ja mijnheer", zei hij, „het is de foto van mijn leven en ik vrarg er de normal'e prijs voor. Ik zag het gevalletje vliegen en knip te af." Nu zag die fotograaf er volkomen betrouwbaar uit, mrar diep binnen ons brandde nog een klein vuurtje van wantrouwen, zoals dat altijd brandt in ons. Dat is goed. Want van elk bericht, dat we in de krant pu bliceren hoe mooi dat bericht ook is, moeten we zeker weten, dat het waar is. Dus vroegen we de fotograaf: „Hebt U geen foefje met die foto uit gehaald?" De man bloosde tot achter zijn oren en zei: „Ja mijnheer, dat heb ik. Maar zet U die foto toch in de krant?" „Alles goed en wel", zei den we, „maar dan zetten we ook in de krant, dat U niet eerlijk was". Dat vond de man goed, want niemand kende hem toch. En we vonden het tenslotte toch een aardig plaatje. Maar nu zitten we nog met die vliegende schotels.... Geallieerde bezorgdheid over Noorse luchtmachtbases. Militaire leiders van het hoofd kwartier van de geallieerde strijd krachten in Europa zijn er bezorgd over, dat buitenlandse troepen niet in vredestijd op Noors grondgebied gesta- tionneerd kunnen worden. In het bij zonder geldt dit de legering van troe pen in luehtbases, die thans in Noor wegen worden aangelegd. Men verwacht, dat het probleem pas ra de Noorse verkiezingen zal worden •■ngevat en men hoopt, dat er, even ts in het geval van Denemarken, een egeling kan worden getroffen, waarbij strijdkrachten der N.A.V.O. in vre es tijd gebruik kunnen maken van 'e bases. Afd. Vrederust v. d. Chr. Bond vart Overheidspersoneel vergaderde. Door de afdeling Vrederust van da Christelijke Bond van Overheidsper- oneel, Vakgroep verplegenden, werd propaganda-avond gehouden, waar ■or veel belangstelling bestond. Da ren P. de Ruijf en Woelderink uit ■demsvaart verzorgden op een voor- "ffelijke manier deze avond. De heer a Bruijn sprak over „Woord en aad„. Het werk van de Christelijke Vak beweging moet gesteund worden met en daad. Spreker wees op het grota oorrecht dat wij bezitten ln ons vrije 'ederland. De heer Woeldering luister- e deze vergadering op met orgelspel. Politicmannen veroordeeld. ZIJ VORMDEN EEN ANTI» RUSSISCHE VERZETSGROEP, Voor het Gerechtshof te 's-Herto- onbosch dien.'e in appèl de zaak ■gen de politiemannen P. B. en P. H. an het politiecorps te Brunssum Limburg), die -.egens diefstal en /erduistering van een hoeveelheid atronen voor pistools en stenguns 'oor de Maastrichtse rechtbank waren /eroordeeld. De achtergrond van deze zaak het ormen van een verzetsgroep in ge- al van een Russische agressie in Test-Europa, kwam bij de openbare handeling van deze zaak uiteraard er sprake. Enkele leden van het po litiecorps te Brunssum zouden op in- stignatie van hoofdagent B. een ver zetsgroep vormen en de lenodigda bewapening zou in hoofdzaak moeten komen uit de voorraad van door bur gers ingeleverde vuurwapens en mu nitie. De indruk zou gewekt zijn, dat hier sprake was van een communisti sche sabotagegroep en de argumenten, welke hiervoor werden aangehaald, zouden zijn gebaseerd.op halve waar heden en onjuiste voorstelling van zaken. Ter zitting werd voorts gesproken over onderlinge naijver der politie mensen naar aanleiding van promo ties. Tegen verdachten werd f 100 of 30 dagen geëist. President Soekarno heeft de eerste steen gelegd voor een nieuwe stad, die zal verrijzen in het binnenland van Sumatra. De naam van de stad wordt Sumberdjaja (bron van voorspoed). DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Droog en koud. Aanvankelijk hier en daar mist. Overigens overdrijvende wolkenvelden, maar droog weer. Matige tot zwakke wintussen Oost en Noord. Aanhou dend koud weer.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1