terstond Nieuwtjes van alle eilanden Nederland sleepte in Huil gelijkspel uit het vuur Uit 2&e,lcuid'l iteden n Blunder De opening van het Chr* Lyceum te Goes Spannende wedstrijd op een glad veld Middelburg. BURGERLIJKE STAND Goes Bescherm Uw Kinderen AANBESTEDING DE c£>ADIO brengt u Maandag 17 November 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Na een wedstrijd, waarin het En gelse amateurelftal vrijwel voort durend de toon aangaf, maar door voortreffelijk werk van Landman in het doel, door slordige afwerking van de aanvallen gemengd met te veel in dividualistisch spel en door gebrek aan veine, niet voldoende doelpunten heeft kunnen scoren cm een over wicht te behalen, verdwenen in het halfduistere licht van het Huil City stadion Zaterdag de heide teams met gedeelde winstpunten het terrein. Na vijf minuten spelen zette Neder land de eerste aanval op, die op niets uitliep. De oranjevoorhoede zette een nieuwe aanval in, waarbij Lughthart plotseling op de vleugel opdook. Een scherpe voorzet volgde, keurig ving van Roessel het leder in volle \aart op, hij zette de voet eronder en on houdbaar vloog de bal in de linker hoek. Na vijf minuten had Nederland de Ieidin genome i —1. Deze tegenslag prikkelde de Engel sen uitermate. Een off sief volgde, zo fel, zo langdurig en zo doortastend, dat de weinige Nederlandse supporters een volkomen ineenstorting van ons elftal vreesden. In deze periode ontstond voor het Nederlandse doel de ene precaire si tuatie na de andere. Alberts maakte hands. Lewis, de gevaarlijke schutter van de Engelsen, zou het vonnis vol trekken, maar zijn schot vloog een meter langs de paal.... uit. De En gelsen kwamen terug en overspeelden Terlouw en de beide halfbacks zo volkomen, dat Noble een prachtige kans voor de gelijkmaker kreeg. Maar met alleen Landman voor zich, liep de Sparta-do: lverc-iiger op tijd uit, waardoor het schot van de Engelse rechtsbinnen tegen zijn voeten ketste. Yan de vele duels, welke Terlouw en Lewis met elkaar uitvochten, won de Engelse midvoor er vele. Met een handige schijnbeweging zag Lewis bij een van die gevechten kans het leder keurig vrjj te maken. In een onder deel van een seconde ontdekte hij, dat Noble een gunstiger positie in nam dan hij zelf. Maar de Engelse rechtsbinnen stond buitenspel, het geen scheidsrechter Karni was ont gaan en Noble profiteerde snel van de hem geboden kans, pikte de pass van Lewis handig op, lokte Landman uit zijn doel en de gelijkmaker was geboren 11. De Engelse aanvallen bleven ge vaarlek. Maar opnieuw kwa. een grote verrassing. Van de Kuil mocht bij de volgende aanval een hoekschop ne men, de eerste, welke aan or„ land werd toegewezen. De Engelse verde diging werkte de bal in het doel gebied maar half weg. Bennaars plar 'ste het leder weer in de doel- mond en langs vele oranjehemden en Engelsen tikte van der Kuil met een hard schot in de linkerhoek het twee de Nederlandse doelpunt In het net. Nauwelijks was er weer afgetrapt, of de rust werd aangekondigd. 12. Na de rust bleek, dat de physieke conditie van de oranjehemden zeker niet minder was dan die van de En gelsen. De aanvallen van de Engel sen werden al spoedig minder gevaar lijk. De grote allure ging uit de ploeg, de onnauwkeurigheden, welke voor de pauze slechts een geringe nadelige invloed op het geheel hadden, groei den uit tot fouten. De Nederlandse spelers slaagden er weldra in meer evenwicht in het veld tot stand te brengen. Nog een kwartier moest er worden gespeeld en de Engelse ploeg begreep, dat slechts door het tempo te ver hogen tot het niveau van voor de rust, kans op de gelijkmaker kon worden geschapen. L"wis, de motor in de voorhoede, was weer eens naar rechts uitgeweken. In het duel met de hem schaduwende Terlouw werd de laatste gepasseerd. Slechts door een sliding en ongeoorloofde tackle kon hij verhinderen, dat de Engelse midvoor doorbrak. Scheidsrechter Karni floot onmiddellijk en wees on verbiddelijk naar de witte stip: straf schop. Lewis plaatste zich voor de tweede maal in deze wedstrijd achter het leder. Ditmaal maakte hij geen fout 22. Profiterend van de psychologisch ongunstige reactie, welke dit doelpunt bij de oranjehemden had, trachtten de Engelsen de beslissing te forceren, maar de stand bleef 22. 21. „HATSJIEEEEE". ,,Zo, heet jij Tetter", sprak Fieter, „en als ik het goed begrijp ben jij niet meer van mij weg te slaan. Ben jij ook niet een van die druiloren die mij in de gevangenis heeft gezet ..Inderdaad", antwoordde de bediende, „maar mijn naam is niet druiloor maar Tetter". Toen heerste er enige ogenblikken stilte. Niet omdat Pieter niets meer te zeggen had, maar omdat de jongen een ver schrikkelijk gekriebel in zijn neus voelde opkomen. „Ik moet niezenriep hij ikikHatsjieeeeeeééII De hele zaal dreunde en de gevolgen ble ven niet ui't. Met een snelheid,, voor zijn saaie uiterlijk wonderbaarlijk, schoot Tet ter op Pieter toe, rukte een grote zakdoek uit zijn zak en drukte die met kracht tegen Pieters neus. „Tetter op I" riep de jongen tegenspartelend, maar de bedien de veegde Pieter's neus terdege af en sprak is ziek, II is verkouden, U moet naar bed". Toen verdween de bediende om 'direct daarop weer terug te keren met een rolstoel. „Wat betekent dat!" stoof Pieter op. „U is ziek, U is verkou den, U moet naar bedherhaalde Tetter en zonder verder een woord te zeg gen pakte hij Pieter op en zette hem in de rolstoel. Nu werd het Pieter toch te machtig. „Ik ben secretaris van de Koning" gierde hij, „Ik ben veel hoger dan een doodgewone Tetter-bediende. Laat me los„Bevel is bevel" sprak de be diende, Pieter in bedwang houdend. „Ik ben Uw persoonlijke dienaar. U is ziek, U gaat naar bed". Zo reed Pieter zijn kantoor uit en wat hij allemaal dacht zul len we maar niet zeggen. Ingezonden Mededeling (Adv.) KORFBAL. MADJOE WON BESLISSINGSWEDSTRIJD. De reeds twee maal uitgestelde beslis singswedstrijd tussen Madjoe, kampioen van de derde klasse B en TOP, kampioen van de derde klasse A, werd Zaterdag middag te Middelburg gespeeld. Het veld was bijzonder glad en dat is TOP wel noodlottig geworden. Want na een kort overwicht van TOP liet de betere tech niek en grotere lïchaamsbeheersing van de Vlissingers zich gelden. Zij drongen TOP geheel in de verdediging en de en kele uitvallen van TOP waren ongevaar lijk door het abonimale slechte schieten. Nadat Madjoe een 4—0 voorsprong had genomen, wist TOP nog voor de rust de eer te redden. In de tweede helft was het al Madjoe wat de klok sloeg. Vijf Vlis- singse doelpunten brachten de eindstand op 91. TOP verdient hulde voor haar sportief en dapper volhouden, Madjoe zal nu met Olympia en Swift in de strijd aanbinden om een plaatsje in de tweede klasse. In de derde klasse B kwam KVL H de finitief op de onderste plaats, doordat Swift VI op Swift V het ene benodigde puntje veroverde (33). Ged. Staten teleurgesteld over niet doorgaan Zeeuwse tentoonstelling. In een mededeling aan de Prov. Staten hebben Ged. Staten hun grote teleurstel ling uitgesproken over het feit, dat de plannen voor de algemene Zeeuwse ten toonstelling in 1953 geen doorgang kun nen vinden De Provincie besloot in 1950 voor f 40.000 deel te nemen in het garan tiefonds dezer tentoonstelling. Ged. Sta ten delen mede, dat thans geen verdere uitvoering kan worden gegeven aan de desbetreffende begrotingspost. Het is hun bekend, zo verklaren zij, dat elders nog pogingen worden aangewend om tot een belangrijke Zeeuwse manifestatie te ko men, maar zij kunnen daarover nog geen mededelingen doen. „Uiteraard zullen der gelijke initiatieven, voorzover daarvoor de medewerking der Provvincie mocht worden ingeroepen, t.z.t. naar hun eigen mérites dienen te worden beoordeeld", zo •eggen zij. DAMMEN. Programma van 17 f/m 22 Nov. Het programma van de Zeeuwse damcompetitie is als volgt: Hoofdklasse: SouburgD.O.S.; Goes Middelburg; AagtekerkeD.I.D., Goes. Ie klasse: KapelleVlissingen II. 2e klasse Zuid-Beveland: 's-Graven- polderD.O.S. H. TAFELTENNIS. Programma voor de volgende week Het programma voor de tafeltennis competitie voor de week van 17 tot en met 22 November is als volgt: 2e klasse: Be FairWilno H; Will van ZoelenGoes; ScheldeSpirit. 3e klasse A: Schelde II—P.Z.E.M. H; 't Zand—Sorry III. 3e klasse B: AmorSpirit II. 4e klasse A: P.Z.E.M. H!V.S.V. II; A.T.T.C.—Schelde IV. 4e klasse B: V.S.V. III—Schelde V; Wilno LHBe Fair Hl. 4e klasse C: Schelde IH't Zand n. SCHAKEN. Het programma voor a.s. Woensdag. Het programma van de Zeeuwse Schaakcompetitie luidt voor de week van 17 tot en met 22 November als volgt: 2e klasse A: Vlissingen nSouburg (17/11); Middelburg HlKoudekerke (21/11). WOLPHAARTSDUK. Geboren: David A-, z. v. P. D. Goetheer en E. van Ant werpen; Jacobus, z. v. M. Anthonise en J. C. Poleij; Maaike, d, v. F. Giezen en G. M. van de Velde. OndertrouwdJ. Minnaard, 23 j., te Kloetinge en M- C. Eggebeen, 22 j. Overleden: P. de Regt, 76 j., wedn. v. M. Keukelaar. - Zilveren jubileum bij de Vitrite Fabriek. Vrijdag j.l. herdacht de heer P. Jobse de dag, waarop hij 25 jaar geleden bij de N.V. De Vitrite Fabriek, te Middelburg in dienst trad. De directeur, de heer B. A. Hesse- link, complimenteerde hem met zijn jubileum en memoreerde, dat de jubi laris, die als ongeschoold arbeider te werk werd gesteld, door ijver en stu die bereikte, dat hij onlangs tot steller aan de ingewikkelde klinkmachines werd benoemd. Hij mocht een envel- loppe met inhoud in ontvangst nemen. Ir Berdenis van Berlekom bood eveneens zijn gelukwensen aan. De vroegere chef van de heer Jobse, de heer den Hollander, fyerinnerde aan de goede resultaten, die de jubilaris bij de klinkmachines wist te bereiken en de prettige wijze, waarop met hem werd samengewerkt. De heer Sougé, onder wiens lei ding de jubilaris thans werkt, zwaai de hem eveneens lof toe en noemde hetgeen de heer Jobse'had bereikt een prestatie. De heer Meliefste feliciteerde na mens het gehele personeel en legde speciaal de nadruk op de goede karak ter-eigenschappen van de jubilaris. De heer de Nooyer feliciteerde na mens de collega's en bood een klok aan. De jubilaris dankte hartelijk voor de waarderende woorden en de ge schenken. Claire Feldera trad op voor de Z.V.IL De Schouwburg was Vrijdagavond ge heel gevuld, toen Claire Feldern, die aan gekondigd was als de Deense 'muzikale clown, voor de Z.V.U. optrad. Zij begon met te ontkennen, dat zij een muzikale clown was, en inderdaad: in geen enkel opzicht bereikte ze in haar reportoire zo als dat was aangekondigd, hoogtepunten zoals men dat zou hebben verwacht. Niet in het programma, doch wel in haar toe gift. Zij kwam met een carieatuur voor de dag van Charlie Chaplin, die zó goed was, dat eerst toen het zo gewenste con tact tussen podium en zaal werd gelegd. We hadden graag wat meer van deze hoogtepunten gezien! Bij haar caricatu- ren van filmsterren wist zij geen effect te bereiken als bij die van Chaplin. Voor de pauze bracht zij een aantal korte schetsen, waarvan alleen de „Me mories of Gershwin" behoort te worden genoemd. De wijze en het gemak, waarbij ze zich zelf op de vleugel begeleidde, dwong bewondering af. Aan het eind van de avond werden haar bloemen aange boden. Kinderen bijna verdronken. In de Maasbaai zijn Zaterdagmiddag de 6-jarige en 5-jarige v. d. B. bijna verdronken. Bij 't spelen waren beide kinderen te water geraakt. De heer K. v. T. kreeg het tijdig in de gaten en wist de kinderen op het droge te bren gen. Eén hunner was reeds bewuste loos. Beide drenkelingen werden na door dokter Pel onderzocht te zijn, naar het ziekenhuis gebracht. Eerder geraakte aan de Turf kade een 4-jarig ventje te water. Een voorbijganger wist het ventje te redden. Herdenking -wijlen Joh. Cleuver, .Zaterdag was het 100 jaar geleden, dat Joh. Cleuver, de grondlegger van het Middelburgs Mannenkoor te Sie- burg in Duitsland werd geboren. Ter herdenking van dit feit had Za terdag op de algemene begraafplaats een korte plechtigheid plaats. De voor zitter van bet mannenkoor de heer J. Vos, heeft in bijzijn van de directeur, de heer Jan Kuiler, een bloemstuk neergelegd op het graf van Cleuver. Vrijdagavond heeft Jan Kuiler voor de aanvang van de repetitie van het koor in treffende en gevoelvolle woor den wijlen Joh. Cleuver herdacht. Jongeren bijeenkomst in de Nieuwe Kerk. Zondagmiddag waren ruim 300 leden van de C.J.V.F. en C.J-M.V. van Walche ren bijeen in de Nieuwe Kerk waar de jaarlijkse wereldbondsgebedsdienst werd gehouden. Het motto voor deze dienst luidde: „Eén Heer, één geloof, één wereld". Ds E. Sneller sprak over: „Eén Heer, één geloof en mej. Wika M. de Vlieger, gew. secretaresse van de C.J. V.F. over: „Eén wereld". Voorts werd er samen gebeden en ge zongen. Een lid van een C.J.M.V. en !én van een meisjesvereniging lazen tijdens de liturgie een Bijbelgedeelte voor. De collecte voor de Wereldbond bracht f46 op en voor de Ziekendienst f 57. Prov. Comité V.U. vergaderde. Donderdagmiddag vergaderde in een der lokalen van de Geref. Kerk het Prov. Comité der Vrije Universiteit o.l.v. ds D. Bremer te Bruinisse. In de plaats van wijlen de heer J. Fa- noy te Axel werd tot penningmeester be noemd ds J. C. Streefkerk te Veere. Medegedeeld werd, dat in December a.s. prof dr J. Waterink een tourneé door Zeeland hoopt te maken en op een vier tal plaatsen een lezing zal houden, nl. op Donderdag 18 Dec. in Oostburg en Ter- neuzen; op 19 Dee. in Middelburg en op 20 Dec. in Goes. Het bleek, dat de ledenwerfactie ook in Zeeland goed slaagde. Meerdere toename van contribuanten en busjeshoudster blijft echter noodzakelijk. De Ringbestu- ren werden opgewekt om hierin actief te zijn. Schooljeugd op de planken. „Het zijn dilettanten, die voor U optreden", aldus sprak de heer K. H. van Faassen, het hoofd van de „Bur gemeester van Dusseldorpschool", toen hij Zaterdagavond in het Schuttershof de schoolavond opende, waarmee de leerlingen hun ouders en tal van be langstellenden een paar gezellige uur tjes hebben bezorgd. Het was, ondanks het „dilettantisme" een vlot program ma dat werd afgedraaid. Men kwam op de hoogte van het „School wel en wee" en genoot van de wijsheid, op gedist in het schetsje „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet", waarin verhaald werd over de lotgevallen van een scho lier, die het nut van algebra en onre gelmatige werkwoorden (nog) niet inziet. Ook het schetsje „Uit het ver geetboek" viel zeer in de smaak, niet het minst door de begeleidende zang van het schoolkoor o.lv. Jan Kouse maker, terwijl ook het fraaie decor bewondering afdwong. Na de pauze werd het blijspel opge voerd „Papa strijkt de vlag" en ook hier deden de „dilettanten" het bést, al was wellicht voor vele ouders de strekking van het stuk zelf niet hon derd procent. Vanavond wordt weer een uitvoering gegeven. KORTGENE „Prov. Gezondheidsdienst voor Die ren". Dezer dagen vergaderde Kring Hl (Noord-Beveland) van de Ge zondheidsdienst voor Dieren in de Korenbeurs te Kortgene. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Kallewaard te Kortgene.' Tot bestuurslid werd gekozen de heer S. Breure te Geersdijk. Op deze vergadering sprak dr Wa genaar, directeur van de Stichting, over de noodzaak van het inenten van vee tegen mond- en klauwzeer. Er zal getracht worden dit verplich tend te stellen. Zeer belangrijk is ook de T.B.C.-bestrijding, 95,1 is T.B.C.- vrij op Noord-Beveland, 4,9 rea geert dus nog. OUWERKERK Ontslag en benoeming wijkverpleegster. Per 1 Februari 1953 heeft zr J. Nijhoff ontslag gevraagd als wijkverpleegster van de afdelingen Nieuwerkerk en Ouwerkerk van het „Groene Kruis". In haar plaats is benoemd zr C. P. van den Berg, wijkverpleegster te Dus- sen (N. Br.). OOSTBURG Verkeersongeval. Op het kruispunt NoordwalKlroonwijksingel verzuimde de bestuurder van een personenauto uit Domburg voorrang te verlenen aan de vee-auto van de heer van Dale te Oost burg, met gevolg, dat de personenauto zij delings geramd werd. De wagen kantel de en kwam daarna weer zwaar bescha digd op zijn wielen terecht. Tegen de heer A. K- te Domburg werd proces-verbaal opgemaakt. K. had lichte verwondingen opgelopen. ST. LAURENS Feestavonden Geref. M. V. Donderdag avond hield de Geref. Meisjes vereniging ,,Wees een Zegen" haar jaarvergadering in het vergaderlokaal o.l.v- mej. S. Hille- brand. Na een inleiding over „Het Ge bed" door mej. S. Marinissen werd een goed verzorgd programma afgewerkt Verschillende afgevaardigden, w.o. bur gemeester Baas, boden gelukwensen aan. De heer W. F. v. d. Hofstede sloot, als afgevaardigde van de kerkeraad, deze mooie feestavond. Vrijdagavond werd het programma herhaald en sprak het bondsbestuurslid mej. A. E. Contant van Colijnsplaat het slotwoord. Ingezonden Mededeling (adv.). Bij gevatte kou direct de Uw kind [bedreigende gevaren bestrijden Kleuterschool te Wilhelminadorp. De inschrijvers waren: J. F. Hopmans, Goes f 18566.J. de Jonge, Biezelinge f 16980.Fa v. d. Weert, Goes f 19100.L. Dekker, Kloetinge f 19989.F. J. Weststrate, Kattendijke f20400.Gebr. Jansen, Nisse f18450.Fa J. M. J. Schrij ver, Goes f 19190.J. F. v. d. Linde, Kattendijke f21100.A. de Bour- graaf, Wilhelminadorp f 18500.M. Verburg, Wolfaartsdijk f 18000.C. Priem, Lewedorp f 18573. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Spreker bracht dank aan allen, die op enigerlei wijze hebben bijgedragen aan het verwezenlijken der plannen. Twee namen noemde hij hierbij: die van de secretaris der vereniging, de heer J. Pouwer, die ondanks zijn ze ventig jaren bijna dag en nacht in de weer is geweest, en die van de rector der school, drs D. Barends. „In de vijf jaren waarin hij de scepter zwaait heeft hij onze school een goodwill bezorgd, die moeilijk in woorden of in cijfers is uit te druk ken", aldus de heer Laport. De volgende stap noemde spreker de vestiging van een C'.r. H.B.S. op Walcheren en hij deed daarvoor een dringend beroep om steun op alle aanwezigen. Tot slot sprak hij een woord tot docenten, tot de ouders en tot de leerlingen. Hierna was het woord aan de Com missaris der Koningin, jhr mr A F. C. de Casembroot. Deze liet uitkomen dat de zin van tegenwoordig: „Alles is mogelijk!" een gedachte bevat, die tot verderf leidt „gelukkig zijn zij die weten dat niet alles mogelijk is maar dat alles uit Gods hand komt! aldus spreker. Hij legde er de nadruk op, dat deze school voldoet in een Zeeuwse behoefte en hij sprak de hoop uit, dat Gods zegen op het werk zou mogen rusten. Dr J. P. Chr. d- Boer, die hierna het woord verkreeg, deelde mee, dat de minister wegens begrotingsbeslom meringen verhinderd was persoonlijk aanwezig te zijn. „Ik betreur dit", zo zei hij, „maar ik ben er toch blij om: omdat ik nu deze opening mag ver richten en in de vreugde mag delen, daar ik vijf jaar lang getuige ben geweest van de zorgen en moeite!" Aan de hand van voorbeelden stel de hij, dat de Nederlandse overheid zeker niet laks is in het bouwen van scholen; men mag over het tempo zeker niet klagen. Hij prees de mo derne opzet van het gebouw en sprak de wens uit, dat de leerlingen daar zodanig onderwijs zouden krijgen, als het bestuur en in hen de ouders dat voor hun kindc -en wensen. Na hem sprak de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate. Hij stak in het bijzonder de heer Laport een pluim op de hoed. Namens het ge meentebestuur bood hij een ets aan. Zestien sprekers kregen daarna elk drie minuten toegewezen. Mr Dr A. J. J. M. Mes opende de rij als voor (Vervolg van j .-.g. 1). dorp is van het platteland van Noord en Zuid-Beveland!" Een opmerking, die nogal hilariteit verwekte. Ds L. van Dijl, Ned. Herv. Predi kant te Koudekerke, sprak namens alle protestantse kerk in Zeeland, Hij noemde als variant op Hardega rijp Goes een teken en hij voegde er deze uitspraak aan toe, dat de kerken het grote belang van Chr. onderwijs nooit mogen vergeten en altijd open zullen moeten staan naar de zijde van de Chr. school! Namens de kerken bood hij een bedrag van ruim f600 aan, waarvan een blijvend geschenk zal worden gekocht. Hierna spraken de he r van Veen namens de Bond van Chr. V.H.M.O. pater Hamer, rector van het St. Wille- brordscollege te Goes namens de kring van directeuren en rectoren van het V.H.M.O., de heer J. A. van Benne- kom, directeur van de Chr. kweek school te Middelburg namens lager-, Mulo- en Kweekschoolonderwijs, de heer C. J. Buurman, directeur van de Goese ambachtsschool (hij bood een tuinbank aan), ir P. J. 't Hooft namens het architectenbureau, de heer Th. Pasma als de hoofdaannemer, burgemeester van den Bos van Arne- muiden namens het comité van actie voor Chr. Middelbaar onderwijs op Walcheren, ds W. C. van Burgeier namens het curatorium, de rector van de school, drs D. Barends en de oud president-curator dr J. L. Cazemier, Ned. Herv. predikant te Schiedam. Namens de ouders voerde de heer J. H. Valk het woord. Eij kon mee delen, dat door de ouders van leer lingen en oud-leeri'ngen (ook de ouders, die in Walcheren wonen!) een bedrag van ruim f800 bijeengebracht is, waarvoor in overleg met het be stuur een cadeau zal worden gekocht. Mevr. PonteDuvekot bood in een geestig speechje namens de oud-leer lingen een foto-mo-1age aan van de oude gebouwen, waarin zij het onder wijs hebben gevolgd. Egbert van Muiswinkel, vice-voorzitter van de schoolvereniging „Astra", bood na mens de leerling- een vlag aan; Tony Bel is de ontwerpster van deze vlag; haar ontwerp is gekozen nadat een prijsvraag onder de leerlingen was uitgeschreven. OPTOCHT. Nadat de heer Laport alle sprekers bedankt had, formeerde te stoet zich voor de gang naar het nieuwe ge Commissaris der Koningin bezocht Noordgouwe en Brouwershaven. Vorige week heeft de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casem broot, vergezeld van mr J. de Vries, chef van zijn kabinet, een officieel bezoek gebracht aan de gemeenten Noordgouwe en Brouwershaven. Voor het gemeentehuis van Noordgouwe zongen de schoolkinderen de Commissaris toe en hij vond dat zó aardig, dat hij be loofde 's middags naar de school te zul len komen en voor een versnapering te zullen zorgen. Daarna werd een bespreking gehouden met het gemeentebestuur, tijdens welke de heren Romeijn en dr van Eldik na mens de kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente de plannen tot volledige restau ratie van de kerk uiteenzetten en. daar voor de medewerking der Provincie in riepen. Nadat ten huize van de burgemeester was geluncht volgde het beloofde bezoek 'aan de openbare school, waarna naar Brouwershaven werd gereden. Daar vond een uitvoerige bespreking plaats met B. ■en W. Tenslotte werd een rondwandeling gemaakt, waarbij bezoeken werden ge bracht aan de Ned. Herv. kerk," de open bare en bijzondere school en de nutskieu- terschool. DINSDAG 18 NOVEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de huisvrouw; 11-30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Metro- pole orkest; (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmed.); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Actuali teiten; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00 Gev- progr.; 14.50 Gram.; 15.00 „Hier Vrij Europa"; 15.30 „Ben je zestig 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; drs R. Kool: „Sociale aspecten van het Tienjarenplan voor Suriname"; 18.00 Pianorecital; 18.05 Radio Philh. orkest; 18.20 Sportpraatje; 18.30 R-V.U.: dr J. J. Smith: „Het leven in zee"; 19.00 Nieuws; 19.10 Reis Z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid- Amerika; 19.15 „Uit het Boek der Boe ken"; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 „Schubertiade", klankbeeld; 21.50 „Huwelijk in opspraak", causerie; 22.05 Gram-; 22.45 Avondgebed en liturg, ka lender; 23.00 Nieuws; 23.15 Wereldkam- pioensch. Dammen; 23.2024.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) AVRO7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram-; VPRO7.50 Dagopening; AVRO8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenw.; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huis vrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Voor de zieken; 11-30 Mezzo sopraan en piano; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Lichte muziek; 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gram-; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Amusementsmuziek; 17.50 Mil. causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Gram.; 18,50 Paris vous parle; 18.55 Fanfare orkest; 19-20 Ver- zoekprogr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. pro gramma; 21.10 Lichte muziek; 21.30 Ik weet, ik weet wat U niet weet; 21.45 Ti- roler muziek; 22.30 Buitenl. overz.; 22.45 Orgel en piano; 23-00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.2024.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber.; 12.34 Gram,; 13.00 Nieuw» 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.30 Ham mondorgelspel; 16.00 Operette-muziek; 16.30 Hammondorgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Beiaardspel; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Gram.; 18-30 Voor de sold.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Amu sementsmuziek; 21.30 Omroepork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram. 22-5523.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE-UITZENDING. 20.1521.45 1. Journaal; 2. Oude mu ziekinstrumenten; 3. Weerber.; Pauze; 4. Marionettenspel en pantomime; 5. Dag sluiting. NAGEKOMEN AD VER f EN 1IB zitter van de afdeling Zeeland van bouw. Voorop gingen de in het wit de Ver. van Nederlandse gemeenten, als voorzitter van de vereniging van burgemeesters en secretarissen van Noord- en Zuid-Beveland en als par ticulier. Als Zuid-Bevelander zei hij, dat men ditmaal wel accoord ging met de keuze van Goes als plaats van Vestiging, „omdat Goes het grootste geklede tamboers en pijpers, daar achter de schooljeugd met de school- vlag en tot slot alle bezoekers van de vergadering. Vele Gocsenaren slo ten zich daarbij aan en na de offi ciële opening maakten honderden van de gelegenheid gebruik om het fraaie gebouw te bezicht'j n. DINSDAG 18 NOVEMBER a.s., 8 uur nan., in het Schuttershof te GOES: Mr O. W. S. JOSEPHUS JITTA, Administrateur bij het Kabinet van de Minister-President te Den Haag, spreekt c er DE WESTERSE SAMENWERKING in ATLANTISCH EN EUROPEES VERBAND. Kaarten voor leden a f 0.50 verkrijg baar 'sav-hds aan de zaal.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2