Hiauws uil de Provincie, VAL DA Toenemend vreemdelingenverkeer op Schouwen U ziet er beter uit met een jas van ESDERS Winterzitfing der Prov. Staten 59.75 - 85.75 -10ó.- 87.25 1 04 75 1 25.75 Polder Walcheren contra de Grondkamer Weg Middelburg-Souburg over enkele weken gereed VERKOUDHEID Middelburg. Goes. Vlissingen 7 holen Waar zijn schepen DE S2ADIO Zaterdag 15 November 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Ledenvergadering van de V.V.V. Klachten over boot' en busverbindingen Voor de ledenvergadering van de V.V.V., welke dezer dagen in hotel „Het Wapen van Burgh", te Haamstede werd gehouden, bestond van de zijde der middenstanders slechts matige belangstelling. De voorzitter, jhr. R. RoëlI, gaf In zijn openingswoord een overzicht van het afgelopen seizoen, dat beter was dan in 1951. Het naseizoen was door de weersomstandigheden uitgesproken slecht. H« releveerde nog eens het bezoek van Prinses Beatrix, die met haar klassege noten weer in Westelyk Schouwen kampeerde, terwijl ook ex-koning Leopold van België hier enige dagen incognito vertoefde, welke bezoeken als een grote reclame voor onze streek beschouwd kunnen worden. Daarnaast kunnen ook de radiouitzendingen van N.C.RV. en A-V.R.O. beschouwd worden als een goede reclame voor het eiland. Van de, door de Contactcommissie vervaardigde 20.000 folders, werden er 16.000 verspreid. De excursie's van de Vogelbescher- mingswacht hebben het bezoek aan de „Westhoek" verhoogd. Hoewel de ver teringen per persoon dit jaar minder wa ren, was het uiteindelijk resultaat voor de neringdoenden beter dan het vorige jaar. De verkeersmiddelen op het eiland wa ren dit jaar siecnter, omdat verschillende directe verbindingen niet meer gegeven werden, terwyl velen de nog bestaande verbmaingen in de dienstregeling niet gemakkelijk konden vinden. Een grote veroeiering in het verkeer was de verbinumg met Ouddorp, welke gedurende ae zomermaanden werd uit geoefend en dermate aan zijn doel heeft beantwoord, dat deze dienst ook in 1953 zal gevaren worden. De hotelaccomodatie weru belangrijk verbeterd. Het aantal kaarten, aat voor de Doma- niale duinen verkocht werd, bedroeg 3259, tegenover 2612 in 1951, zodat van een grote toename gesproken kan wor den- Het aantal kampeerders bedroeg voor Haamstede 2200 personen, tegen over in 1951 1925 personen. Van Burgh zijn geen cijfers bekend. Er waren klachten over het veer Anna Jacoba, dat vooral op Zaterdag vaak overbelast was, terwijl ook de Prov. d ooi dienst naar Katseveer in verschillen de gevallen vooral het autovervoer niet uehooriyk kon verwerken. De voorzitter zei, dat het komende sei zoen weer goed belooft te worden, omdat nu reeds verschillende aanvragen binnen zijn, vooral voor landhuisjes en kampe menten. Na de notulen deed de voorzitter, naar aanleiding daarvan, nog enkele medede lingen, nl. dat de subsidie van de ge meente Haamstede verhoogd is tot f60,-. Het ledental nam door de aanwerving van de nieuwe administrateur toe. De opruiming van de betonstukken op het strand is nog steeds niet uitgevoerd kun- Ingezonden Mededeling (adv.). nen worden, doch gehoopt wordt, dat dit toch spoedig geschieden zal. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden steeg tot 150. Volgens een opgave van de politie hebben hier ver bleven in kampen 3430 personen, het aan tal bezoekers bedroeg ongeveer 10.000, waarvan 153 buitenlanders. De rekening gaf aan in ontvangsten f818,uitgaven f 011,70, zodat er een nadelig slot is van f93,70, welk bedrag uit het reservefonds is genomen om dit aan te zuiveren. De begroting voor 1953 werd aangeno men met een totaal van f750.met een post van f15,voor onvoorziene uitga ven. Bij de rondvraag werden de ver schillende paden over de duinen bespro ken en deelde de voorzitter mee, dat het pad achter de Schouwse Boer volgend jaar verhard zal worden. Meegedeeld werd ook nog, dat naast een nieuwe kaart, wellicht in kleuren, ook door de Domeinen een kaart van het opengestel de deel der duinen beschikbaar zal wor den gesteld. ■onden Mededeling (Adv.) Onrustig, gejaagd? Mijnhardt's Zenu wtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. Dinsdagmorgen zal de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot de tweede gewone zitting van de Prov. Staten van Zeeland .openen. Daarbij zullen de heren C. H. M. Plas- schaert (K.V.P.) en Z. C. Salomé (Arb.), die als opvolgers van resp. M. van der Himst en D. Immig zijn aan gewezen, tot de vergadering worden toegelaten. Er is een verzoekschrift van B. en W. van Middelburg binnengekomen, waarin gevraagd wordt om gelden te verschaffen, die nodig zijn voor het aanschaffen van de inventaris voor 't op te richten gemeentelijk Streeklabo- ratorium voor de Volksgezondheid. De kosten bedragen f25.000. Verschillen de doofstommeninstituten hebben de provincie verzocht om voor alle in richtingen voor doofstommenonderwijs in ons land met ingang van 1 Januari a.s. een gelijke financiële regeling, met betrekking tot de nazorg, in het leven te roepen. Subsidieverzoeken zijn binnen geko men van het bestuur van de muziek vereniging „Harmonie Terneuzen" voor de opgerichte volksmuziekschool, van de Prov. Commissie in Zeeland van 't C.J.M.V., van de Ned. Ver. tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding en van de Stichting „Nieuw Walcheren" voor de herdenking in 1953 van het herstel van Zeeland. U behoeft er niet warmpjes bij te zitten om er deze winter warm in te zitten. ESDERS garandeert U een kwaliteits-winterjas, van eigen fabrikaat, gemaakt van de beste stof, degelijk afgewerkt, van sublieme pasvormen voor lagere prijs. Ziehier het voorbeeld: fantastische aanbieding HEREN ULSTERS van zuiver wollen stof in de nieuwste dessins In 3 series: KAMGAREN COSTUUMS 2-delig, in de nieuwste modetinten. Eveneens in 3 topseries. LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG ART SENDIENST De practijk van de artsen is Zondag a-s. als volgt geregeld: Middelburg: dr A. W. Boerwinkel, Noordweg 22, teief. 2460; Vlissingen: B. P. Boone, Badhuisstraat 24, telet. 2950; Goes: H. Doeieman, Oostsingel 118, telef. 2391; 's H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. I. Vos, Veerweg, Wol- faartsdijk, telef. K 1198—231; Borssele, Driewegen, 's Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105203 voor dr Gelderblom; dr W. H, C. J. Ducas Luyckx, Werrie 16, 's Hee renhoek, telef. K 1105282 voor dr Fol- mer; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. K 1188276Koudekerke, WestKapelle en Zoutelande: dr H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande; Tholen, Oud-Vossemeer N. Vossemeer en St. Philipsland: dr L. f). A. Looysen, Tholen, telef. 49 en dr J. Ver met. Nieuw Vossemeer, telef. 10. APOTHEKEN In de week van 1522 Nov. zullen de volgende apotheken voor avond- en nacntrecepten geopend zijn Middelburg, Nonhebei; Vlissingen, van Ockenburg; Goes La Porte. Zondagsdienst dierenartsen Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West-Zuid-Beveland worden waarge nomen door M. Gaakeer, dierenarts, Ove- zande telef. K 1195—283 en Joh. Klaas- sen, Heinkenszand, telef. K 1106—288. 20. „STAATS ZAKEN". Nu werd het hoog tijd voor Pieter. dat hij zich. als secretaris van de Ko ning, met de staatszaken ging bemoeien. Na enig zoeken trof hij een deur aan waar met grote letters „Secretaris, gelieve te kloppen" op stond. Pieter klopte bedeesd, maar toen bedacht hij zich, dat hij zelf de secretaris was en ging naar binnen. Met stijgende bewondering keek de jongen zijn werkzaal eens in 't rond. Er stond een schrijfbureau zo groot als een automobiel en de vloer leek wel een dambord. Tenslotte maakten de zware rode gordijnen en de ge beeldhouwde lampen de zaal zo rijk, dat Pieter zich eens achter zijn oren krabte en sprak „Nou-nou, ik heb een dure betrekkingMaar er wachtte hem nog een verrassing. Toen hij zich met moeite op de grote bureau-stoel had gehesen, ontdekte hij vlak voor zijn neus een flinke schaal beschuitjes met muisjes. „Da's waar ook riep de jongen. „Ik heb de laatste 137 jaar nog niets gegetenen onmiddellijk verdween het ene na het andere beschuitje naar binnen. Zo smake lijk zat Pieter te smikkelen, dat hij de stijve bediende, die plotseling voor zijn neus stond, niet eens had horen binnen komen. „Jij hebt niet geklopt" sprak Pieter met volle mond. „Ik klop altijd zó zacht, dat niemand mij hoort", ant woordde de bediende. „Wat kom je doen vroeg Pieter. „Ik ben aangesteld als Uw persoonlijke dienaar", was het antwoord. „Best", hernam Pieter. „Hier heb je een beschuitje en ga voorlopig maar een eindje fietsen. „Het spijt mij, ik mag niet van Uw zijde wijken, in diensttijd niet snoepen en mijn naam is Tetter", sprak de bediende. WANNEER EEN RIJKSBIJDRAGE? Tijdens de algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft mr J. A. Dumon Tak eergisteren gewezen op de ongekende hoogte, die de pol- derlasten hebben bereikt. Daartegen over staat een lage pacht. Hij meen de, dat op Walcheren gronden door schatters van de Grondkamer worden getaxeerd op een lager bedrag dan overeenkomstige grond elders in de provincie. Hü vond, dat, wanneer bleek, dat dit juist is, de Polder hier tegen maatregelen moest nemen. Er ontstond een discussie over deze zaak, waarbjj bet dag. bestuur aan vankelijk de mening was toegedaan (men had deze kwestie al eens bestu deerd), dat hier geen waterschaps- belangen in het geding waren, zodat de Polder hiermee niets te maken heeft. Hiertegen kwamen mr W. F. E. Baron v. d. Feltz en mr Th. Portheine in het geweer. Beiden waren van mening, dat er iets aan gedaan moet worden. De voorzitter deed daarop de toe zegging, dat de kwestie door het dag. bestuur nader bekeken zal worden. Voorts is er nog gesproken over een ev. Rijksbijdrage in de kosten van onderhoud voor de zeewering. Allen waren het erover eens, dat het hoog tijd wordt, dat bekend wordt, of de regering hereid is een bijdrage te verlenen en hoe groot dit bedrag zal zijn. Men voorzag, dat de Polder in de toekomst de grote lasten van het onderhoud der zeeweringen niet meer kan dragen. De werkzaamheden aan de weg Mid delburgSouburg vorderen. De laat ste weken is het werk echter ver traagd door de regen. De weg is thans gereed van Souburg tot de Lageweg. Vanaf dit laatste punt tot Middelburg is men op verschillende plaatsen be zig met het aanbrengen van het defi nitieve wegdek. Men hoopt, dat wan neer het weer meewerkt, de weg over enkele weken gereed zal zijn. Op de plaatsen waar de bussen stoppen zijn uitwijkplaatsen gemaakt. Men is tus sen Souburg en Abele bezig met het aanbrengen van parkeerplaatsen tussen de weg en de z.g.n. ventweg. De ventweg heeft door het verkeer, dat er tijdens de bestratingswerken aan de weg over heeft gereden, hier en daar behoorlijk geleden. Er zijn putten ontstaan en tegels zijn gebroken. Zo dra de bestrating gereed is, zal met het herstel van de ventweg worden begonnen en zullen de werkzaamheden aan de bermen worden uitgevoerd. In middels is men tussen Souburg en Abeele bezig met het aanbrengen van de straatverlichting. Ingezonden Mededeling (adv Neem een doos echte PAS T I L L. E S TEGEN KAPELLE. Critiek öp afgifte van dansvergunningen. Donderdagmiddag vergaderde ae raad. De begroting voor 1953 is sluitend, zo deelde burgem. v. Suylekom mede. In de begrotingscommissie werden benoemd de heren A. de Waard, A. de Neef en F. van Hoorn. B. en W. werden gemacntigd tot het opnemen van kasgeld gedurende 1953 tot een bedrag van f 150.0U0, ingevolge het nerverkavelmgsplan voor Schore werd een perceeltje grond toe gewezen aan de Ned. Herv. Gemeente al daar. Tevens besloot de raad tot aankoop van een perceeltje grond van deze ge meente. Voorts werd besloten tot ruiling van grond met de gebr. P. M. en C. W. btevense te Schore. Op verzoek van de kappers zal een verzoek worden ingediend om de kap perszaken tot 8 uur geopend te doen zijn. Tot afgevaardigde, ingevolge de ge meenschappelijke regeimg oprichting streekziekenhuis voor Zuid- en Noord- Beveland werd benoemd burgemeester van Suylekom en tot plv. afgevaardigde de heer J. Balkenende. De rondvraag weru geopend door de heer A. J. van Liere (V.VJJ.). Deze acht te het herstel van de riolering aan de cauonssiraat niet voldoende. De voor zitter deelde mede, dat deze nu goed is en dat alleen het water van de Biezeling- sestraat nog in de berm komt. Voorts werd op een vraag van de heer van Lie re medegedeeld, dat de raad moet uit maken, wie m aanmerking komt voor woningverbetering met RijKssteun. De heer J. de Jager (A.KJ zag de orde in de gemeente verstoord door het uit geven van dansvergunningen. Hij vroeg deze niet meer te geven- Hierin werd hij bijgevallen door de heer de Waard (S.G. P.). Op een vraag van de heer de Koey- er (C.H.) over de slechte toestand van de Nieuwe Kerkstraat, antwoordde de voor zitter, dat de verbetering is opgenomen in de begroting voor het volgend jaar. De heer L. van Wel (CF.) pleitte voor meer licht op de hoek Dijkwelsestraat- WeststraatGoessestraat. Hieraan zal aandacht worden geschonken. Tenslotte verzocht de heer I'. van Hoorn (V-V.D.) om een betere afronding van genoemde hoek. Verder zou hij gaarne zien, dat in het nieuwe uitbreidingsplan werd opge nomen het dempen van de sloot bij dr Pacee Schaeffer. Aan het eind van de vergadering deel de de voorzitter mede, dat volgende week een bijeenkomst zal plaatsvinden van de centrale commissie voor onteigening met de betrokken grondeigenaren in verband met de doortrekking van de v. d. Bilt- laan naar het Kerkplein en de aanleg van het nieuwe sportterrein. OOSTKAPELLE. Raad vindt kostenregeling „Wegschap Walcheren" onbillijk. De raad kwam Woensdagavond in openbare vergadering bijeen. Er werd besloten om voor de dienst 1952 aan Ged. Staten van Zeeland een begro tingswijziging in te zenden in verband met de te verlenen premie voor -wo ningverbetering. Aangaande het „Weg schap Walcheren" werd besloten ter kennis van Ged. Staten te brengen dat de raad de huidige kostenverdeling onbillijk vindt. Het voorstel van wethouder Maljaars om aan Ged. Staten voor te stellen om in plaats van de voorgestelde regeling over te gaan tot een kostenomslag, ge rekend naar het aantal inwoners. Dit voorstel werd aangenomen met de stem van wethouder Louwi tegen. Opbrengst collecte Prot. Interkerkelijk Thuisfront. De collecte ten bate van het P.I.T. heeft in de volgende plaatsen opge bracht: Kapelle f 120,07; Middelburg f 519,02; Sluis f 13.20; Tholen f 36,72; Wemeldinge f 150,26. VLISSINGEN LEENT f715.000 VOOR WONINGBOUW. In de gemeenteraadsvergadering is dezer dagen het nieuwe raadslid de heer M. de Baar (K.V-P.), die de heer M. Cor- veleijn opvolgt, door burgemeester Kolff beëdigd. In de vacature van de heer Corveleijn werd tot lid van de raadscommissie voor financiën benoemd, de heer P. Wanst en tot lid van de raadscommissie van het bad- en woningbedrijf de heer M. de Baar. Zonder discussie werd het voorstel aangenomen voor een geldlening van f715.000 voor de financiëring van de wo ningbouw. Krijgt Aardenburg een „Dierenpark"? Het ligt in het voornemen om in het volgend voorjaar te beginnen met het aanbrengen van afrasteringen in het park „De Elderschans" te Aardenburg, dat voor het publiek toegankelijk is. Men is van plan hier in de toekomst enkele dieren te laten lopen. Op de gemeentebegroting werd reeds f 3000 daarvoor uitgetrokken. Vermoedelijk zullen er naast enkele herten ook pau wen en eekhoorntjes komen, terwijl zelfs gedacht werd enkele zwanen in de uit te diepen en schoon te maken vfjvers te laten zwemmen. Chr. bakkers uit Zeeland bijeen. Donderdagmiddag vergaderde het Gewest Zeeland van de Chr. Bakkers patroons in Nederland. De leiding was in handen van de voorzitter de heer C. Douw. De heer van den Ende gaf een korte uiteenzetting over de wer king van het Nationaal Fonds van mr broodbakkers, weduwen en wezen, en wekte op tot aansluiting bij dit fonds. De heer Dekker te "Wageningen hield een korte causerie. De heer Klein sprak daarna over een centrale uni forme boekhouding voor de bakkerij. Ernstig ongeluk te Bergen op Zoom Donderdagavond is op de grote ver keersweg van Bergen op Zoom naar Tholen een zeer ernstig ongeluk ge beurd, waarvan de 49-jarige G. F. Lodewijks, wonende in de Fabrice- straat te Bergen op Zoom, het slacht offer is geworden. Lodewijks kwam met twee andere Bergenaars vanuit de Zuiderkreek ge reden en stopte bij de grote verkeers weg om de weg over te steken. Onbegrijpelijk stak hij plotseling voor een aankomende auto, bestuurd door de heer IJseldijk uit St.-Maar- tensdijk, de weg over. Hij werd ge grepen, over de wagen geslingerd en aan de andere zijde van de weg op de stenen gegooid, waar hij zwaar gewond bleef liggen. In zorgwekkende toestand werd hij naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. De voorruit van de auto werd ver splinterd en de zijkant van de wagen beschadigd. Aan verwondingen overleden. In 't Alg. Burg. Gasthuis te Bergen op Zoom is Vrijdagmiddag de 68-jarige Schuurbiers, die bij het oversteken van de weg, 1.1. Woensdag door een auto werd aangereden, zonder dat hij bfj kennis is geweest, aan de opgelopen verwondingen overleden. Slachtoffer aan de kantvan de weg gevonden. Bij de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Putten is gisterenmor gen vroeg, de heer F. Elsakker uit Put ten, door een auto aangereden. Het slachtoffer werd bewusteloos aan de kant van de weg gevonden op een 50 m. afstand van zijn woning, met zeer ernstige verwondingen. De bestuur der is doorgereden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Straten worden verbeterd. Zowel de Vlissingsestraat als de Gortstraat hebben ernstig te lijden ge had van het opbreken wegens het leg gen van enkele kabels. De Vlissingse straat is nu herbestraat en men heeft een begin gemaakt met de verbetering van de Gortstraat. Daartoe is deze laatste straat voor het verkeer afge sloten, waardoor de bussen van de N.V. Stoomtram Walcheren een andere route door de stad dienen te volgen. Geslaagd. Voor het examen 1ste stuurman Grote Handelsvaart slaagde de heer P. J. d, Muynck en voor het examen 2de stuurman Grote Handelsvaart (theoretisch gedeelte) de heer L. J. Stroband, leerlingen van de „De Ruy- terschool". Ledenvergadering Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Goes bevat thans 4030 boeken, die geschikt zijn om uitgeleend te wor den. Van 1 Januari 1952 tot 1 No vember 1952 werden 1400 boeken voor de uitlening ingeschreven. Het ledental steeg tot 1080, maar het be zoek aan de leeszaal daalde. Deze feiten maakte Donderdagavond de directrice, mej. J. Louwerse, be kend in de in de leeszaal gehouden algemene ledenvergadering. De begro ting 1953 vermeldde f8500.aan ontvangsten en uitgaven. De post onvoorzien bedroeg f 100.Voor aan koop van nieuwe boeken was een bedrag van f 1000.beschikbaar. Door de stijging van het aantal leden is het mogelijk, dat dit bedrag hoger wordt. Het bedrag, dat men aan sub sidies ontvangt, is f 4850.Mevr. Flinterman en de Leren P.J.W. v. d. Dries en W.C.v.d. Vreugde werden in 't bestuur herkozen. De leiding van de vergade ring had de heer B. Burger. Ned. Herv. Kerk voert vrijwillige bijdrage in. Het bestuur der Ned. Herv. Kerk heeft in haar vergadering besloten, de hoofde lijke aanslag volgend jaar, bij wijze van proef, niet verplicht te stellen, doch als vrijwillige bijdrage te vragen- Ernstige aanrijding. Donderdagmiddag, omstreeks 5 uur, is een werkman uit Halsteren, komende per fiets uit de zgn. Krukkeweg, nabij de Thoolse brug, met zijn rijwiel tegen een luxe wagen, bestuurd door de heer M. Overbeeke Jz., alhier, opgereden. De bot sing was zo hevig, dat de auto vrij ern stig werd beschaaigd, het rijwiel vernield weid en de werkman ernstig verwond naar het gasthuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd. CO LI JNSPLAA 7 Feestvergadering; ,,i*eloof in Werken". De Geref. vrouwenvereniging „Geloof in Werken", vierde Woensdagavond in de zaal boven ae Chr. bewaarschool haar eerste lustrum onder leiding van haar presidente mevr. Haak-Groenewege. De secretaresse, mej. S- Contact gaf een overzient over de afgelopen b jaren. Het ledental is thans by. Mej. Luyendijk uit Eindhoven hield een Inleiding over het onderwerp: „De taak en plaats der vrouw in de Kerk". Op duidelijke wyze zette zij uiteen op weiKe wijze de vrouw en dan speciaal de ongenuwde vrouw, voor de kerk werKzaam kan zijn. Opgevoerd werden o.m. „Ons leven' en een tableau, voorstellend net insigne van de Geref. Vrouwenbond. Ds H. Ketel, die een geaeelte van de avond aanwezig was, uitce in een persoonlijk woord zijn blijdschap over het bestaan van de Vrou wenvereniging. KAPnLLE Daan-competitie. Woensdagavond speel de de damclub Kapelle I haar eerste competitie-weastriju tegen D-X.D. II uit Goes. De uitslag was: A. W. KaatD. j. van Dalen 02; C. van LiereA. Mijnsbergen 20; L. van WelL. B. Back 2j\. v. d. bchraaf- J. Zwartepoorte 20; I. op 't HofP. Liplijn 20; Cnr. KorstanjeD. J. van Dijke 20; J. op 't HofP. Bruggeman 11; C. van OverloopG. v. Voort 20; j. Gansemanj. bruggeman 20; J. Mol G. Gorze 20; J. op 't HofL. Liplijn 1—1. Einduitslag 173 in het voordeel van Kapelle. 50 jaar getrouwd. Donderdag vierde het echtpaar A. Ganseman-Noussen uit de Biezeimgsestraat zijn gouden huwe lijksfeest. De buurt had de vlaggen uit gestoken. NISSE Geslaagd. De heren G. en Joh. Ek- hardt slaagden te Amsterdam voor het examen vakbekwaamheid speelgoedarti kelen en te Utrecht voor het examen vakbekwaamheid glas, porselein en aar dewerk. OOSTKAPELLE Jaarvergadering Gymnastiekvereniging. Deze week hield de gymnastiekvereni ging haar jaarvergadering in het vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer P. de Voogd. Uit het verslag van de secretaris over het afgelopen seizoen bleek, dat de ver eniging zeer actief was geweest. Er werd voorgesteld over te gaan tot het aanschaffen van uniformen. Dit voor stel vond veel bijval. Men is voornemens ook het volgend jaar weer hard aan het werk te gaan. Voor de kinderen en de badgasten zal men trachten een strandfeest te organi seren- Het ligt in de bedoeling hieraan "s avonds een turndemonstratie te ver binden, afgewisseld met muziek. RILLANO-BATH Aardappelcollecte „Kinderzorg". De collecte voor „Kinderzorg" die in deze gemeente jaarlijks gehouden wordt, is bijzonder geslaagd. Er werden 3255 kg aardappelen, 250 kg wijnpeen, 145 kg uien, 1 hl erwten, en 18 kisten fruit bij eengebracht, benevens schoeisel en kle ding en een' bedrag van f 46,50 ST. LAURENS Verkiezing ouderling Ned. Herv. Kerk De heer L. Koole Jzn. is gekozen tot ouderling in de Nad. Herv. Kerk, zulks in do vacature van wijlen de heer J. Mesu. GKOTE VAART. ARKELDIJK: 14 te Rotterdam; ORAN JEFONTEIN: 14 te Antwerpen; WATER MAN: 14 ten Z. v. Kangeroe eil.ABBE- AAGTEKERK: 13 v. Manilla n. Cebu; DIJK: 12 te Houston; GAASTERKERK: 14 te Amsterdam; LINDEKERK: 14 v. Amsterdam; RIDDERKERK: 14 v. Syd ney n. Melbourne; INDRAPOERA: 9 v. Semarang n. Tj. Priok; WILLEM BA- RENDSZ: 13 v. Amsterdam n. Kaapstad; HEEMSKERK: 13 v. Marseille n. Duin kerken; LISSEKERK: 13 te Port Saïd; MAASKERK; 14 te Lagos; ARENDS- KERK: 13 v. New York n. Rotterdam; DONGEDIJK: 13 v. Cristobal naar Los Angeles; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELDT: 13 v. Amsterdam n. Melbourne; NIEUW AMSTERDAM: 13 v. Amster dam n. New York; RIJNDAM: 13 v. New York n. Rotterdam; SLOTERDIJK: 13 v. Baltimore naar New Orleans; WATER MAN: 13 v. Melbourne n. Fremantle; WESTERDAM: 13 v. New York n. Bue nos Aires; ZUIDERKRUIS: 13 v. Amster dam naar Kaapstad. brengt u ZONDAG 16 NOVEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 8.00 Nieuws en weerber.; 8-15 Orgelconcert; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Koorconcert; KRO 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Pianotrio; 12.10 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Lichte muziek; 12.50 „100 jaar Kromstaf"; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13/10 Populair concert; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Promenade-orkest en so list; 15.10 „Eeuwfeest Kerkelijke Hiërar chie", vraaggesprek; 15.40 Cembalogezel schap; 16.05 Gram.; 16.10 „Kath. Thuis front Overal"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; IKOR: 17.00 Oecumenische Jeugddienst; 18.00 Zangdienst; 18.45 Pastorale rubriek; NCRV19.00 Gemeentezangavond; 19.30 „Gelooft U dat 1", causerie; KRO: 19.45 Nieuws; 20.00 „Madame Butterfly", ope ra; (21.1521.35 Wedstrijd); 22.35 Gram.; 22.40 De reis van Z. K. H. Prins Bern- hard naar Midden- en Zuid Amerika; 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.J VARA; 3.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Orgel, harp, viool en zang; 8.58 Sportmed.; a.uu Gram. .45 „Geestelijk leven", causerie; VPRO 10.00 „Geef net door"; 10.05 Voor de jeugd; IKOR: 10.30 Morgenkerkdienst; AvRO: 12.00 Amusementsmuziek; 12.30 „Even afrekenen, Heren"; 12.40 Ham- mondorgeispei; 13.00 Nieuws en weer ber.; 13.05 ivied, en gram.; 13.20 Amuse mentsmuziek; 14.00 boekbespr.; 14.20 Ra dio Philh. orkest en solist; 15.30 T'oneel- besch.; 13.45 Gram.; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; VPRO17.00 Dr. Scnweitzer progr.; VARA17.30 Voor de jeugd; 17.5u Oram.; 18.15 Nieuws en sportuitsl.; 18.30 Pianospel; 18.45 Volks zang en woordenspel; la.3U Kadiolympus; AvrO 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. mu ziek; 21.05 „Londen en Parijs", hoorspel; 21-4j Gram.; 22.00 Reportage; 22.05 Ca baret; 22.30 Strijkorkest; 23.00 Nieuws; 23.10 Reportages of gram.; 23.2524.00 Gram. i.tAANBAu 17 NOVEMBER 1952. HalVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 nieuws en weer oer.; 8.10 bportunsl.; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.00 Klarinet en piano; j-0-30 Morgendienst; 11.00 Gram.; il.4ü Gev. progr.; 12.25 Voor boer en tumder; 12.30 nand- en tuinbouwmed.; 12.33 orgelconcert12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14-55 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 rras en piano; 15.50 Gram.; 16.00 bijbelle zing; lo.30 Celli; 17.00 Voor de kleuters; 17.1a Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regermgsuitz.: Dr J. I .S- Zonneveld: „Met de luchtcamera boven Suriname"; is.00 Orkestconcert; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Gev. muziek; 18.45 Engelse les; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Clavecimbel- recital; 19.30 „Volk en Staat", causerie; 19-45 Koorzang; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.5U „Het leven op het land", hoorspel; 21.4o Gram.; 22.00 „Rijkdom onder de grond", vraaggesprek; 22.10 Strijkorkest; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O.S -berichten; 23.15 We reldkampioenschappen Dammen; 23.20 24.00 Gram. HiLVbRaUM li (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7-30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.13 Gram., 9.U0 lViorgenw.; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huis vrouw; 9.30 Gram.; 11.00 Herd. Nationale Feestdag van de Letten; 11.15 Kamerork.; 12.00 Gram-; 12.30 Land- en tuinoouw- med.; 12.33 in 't spionnetje; 12.38 Amuse mentsmuziek; 13.u0 Nieuws; 13.15 IVied. of gram.; 13.30 Zigeunermuziek; 14.00 Wat gaat er om in de wereld cause rie; 14.20 Gram-; 14.30 Voordracht; 14.45 Pianorecital; 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Gram.; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gram.; 17.50 Mil. causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Rhythmische muziek; 18-30 Aceor- deonmuziek; 19.00 Muzikale causerie; 19.15 Cabaret; 19.45 Regeringsuitz.: Lana- bouwrubriek; 20.00 Nieuws; 20.05 Prome nade orkest en solist; 20.50 Disco-cause rie; 21.30 De reis van Z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amcri- ka; 21.35 Chansons; 22.15 Gram. met toe lichting en pianospel; 23.00 Nieuws; 23.15 Filmprogramma; 23.4524.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 12.10 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landb.; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.U0 Symphonie orkest en solist; 14.50 Gram.; 17-00 Nieuws; 17 10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.25 Financiële kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Zangrecital; 20.00 Kamer ork en solist; 21.00 Gram,; 22.00 Nieuws; 22-15 Hammondorgelspel; 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2