IIMBMliïlIi au El Coöp» „Eiland Walcheren" ver sterkt haar positie* Een prettig tüi Zeetondó Middelburg. bericht V00r Dani( 3>?$ DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Vlissingen Goes. 1 holen. Zaterdag 1 November 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Afgelopen boekjaar was gunstig. Moeilijkheden bij de afzet van tarwe. In de Bogardzaal te Middelburg werd de ledenvergadering gehouden van de Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren". In zijn openings woord zei de voorzitter," de heer A. W. Cëvaal, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. De balans kon ondanks de versterkte afschrijving toch nog met een batig saldo worden afgesloten. De voorzitter wekte de leden op om de vereniging te blijven versterken en dankte hen voor de medewerking in het afgelopen boekjaar. De voorzitter kon mededelen, dat 3300 vierkante meter is verhuurd aan de Coöp. vereniging Koelhuis Eiland Walcheren". De directeur, de heer H. J. Ikkink, gaf vervolgens een toeliching op de jaarreke ning. Mij deelde mede, dat de omzetten ongeveer gelijk zijn geoleven aan het vo rige boekjaar. Door het slechte oogst- weer in lsji moesten zeer veel produc ten worden gedroogd om ze houdDaar te maken. De kwaliteit liet bovendien ook te wens.m over, zodat de meeste partijen zaaigoed en brouwgerst niet aan de nor men \oideoen. Door het verlagen van de normen voor zaaigoed zijn nog voldoende parujen goed genomen. Mij ue afd- ruw- voeners werden moeilijkheden ondervon den door een tekort aan wagens en dek kleden. in ae consumptieaardappelen is weer een groie omzet bereikt. In de innoopaïd. was er opnieuw een goede omzet van stikstofmesistoffen. De omzetten van superfosfaat, thomasmeel en kanzout was lager, die van schuim aard en pootaardappeien liepen belang rijk op DE FINANCIEN. De Balans en Verlies- en Winstreke ning waren gunstig. De rekening sloot met een beurag van f 1.704.590,10. On- dam-s de hoge afschrijvingen bleek er nog een bang slot van f 413,40 te zijn. De afscuiyvingen hebben de laatste jaren in vei merkt tempo plaats gevon den, zodat de investermgen, naast de re serves van f 81173,81, nog ca f350.000,— is afgeschreven. Hierdoor is de financiële positie der vereniging uitermate ver sterkt. Besloten werd het saldo aan de reser ve toe te voegen. Machtiging werd ver leend om het crediet in rekening-cou rant aan te vragen. De heer A. W. Cevaal werd herkozen ART SENDIENST De praktijk van de artsen is Zondag' a.s. als volgt geregeld; Middelburg: Dr M. Reijerse, Sels- weg 29, telef. 3456; Vlissingen: C. C. Sluijter, Badhulsstr. 70, telef. 2525; Goes: T. F. v. d. Werff, Wijngaardstr. 43, telef. 2121; 's-H. Arendskerke, Heln- kenszand en WolfaartsdijkP. Staver- man, Clara's pad B 58, Heinkenszand, telef. K 1106234; Borssele, Driewe gen, 's-Herenhoek, Lewedorp en Nieuw dorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105 203 voor dr Gelderblom; W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, Werrit 16, 's-Heeren- hoek, telef. K 1105282 voor dr Fol- mer; Oostkapelle, Serooskerke en Vee- re: A. Reijnders-Schilt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212; Kou- dekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huij'gens, De Casembrootstraat, West kapelle, telef. K 1188316; Tholen: Oud-Vossemeer, Nieuw Vosmeer en St. Phlllpsland, dr P. J. Duinker te Tho len, telef. 40 en dr H. Menger te Sint Phlllpsland, telef. 20. APOTHEKEN In de week van 1 November tot 8 No vember zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zfln: "Middelburg; van Plenbroek. Vlissingen: Engerlng. Goes; La Porte. Zondagsdienst dierenartsen Van Zaterdagmiddag tot Maandag morgen zal de praktijk van de dieren artsen ln West-Zuld-Beveland worden waargenomen door Joh. Klaassen te Heinkenszand, telef. K 1106288 en A. A, Elzerman, Goes, Telef. K 11002233. als bestuurslid. In de commissie van toe zicht werden herkozen de heren E. de Korte, Biggekerke; D. A. van Nieuwen- huizen, Nieuwland; K. Besuijen, Seroos kerke en Adr. Ovaa, Souburg. Tot plaatsvervangend lid van de finan ciële commissie werd gekozen de heer H. Maljaars te Vrouwenpolder. VOORUITZICHTEN. De heer Ikkink deed vervolgens nog enkele mededelingen over de huidige gang van zaken in het bedrijf. Bij de afd. Afzet blijkt de handel hoe langer hoe meer gecentraliseerd te wor den. Zo hebben de hoogmoiens één cen trale inkoper voor de consuinptieiarwe Deze heeit reeds enige jaren een te lage prijs vastgesteld. Ook dit jaar begon het weer met 73 et. te laag te betaien. De coöperaties in het Z.W. hebben samen met het Centraal Bureau de tarwe op gehouden om zodoende een redelijker prijs te verkrijgen. Dit streven wordt doorkduist doornat van andere zijde wei tarwe wordt aangeboden. Tenslotte wees de heer Ikkink er op, dat men nu ook een eigen werkplaats heeft voor smederij'reparatie van land bouwwerktuigen, tractoren en auto's. Aan het eind van de vergadering bracht de voorzitter de heer Ikkink en het personeel dank voor hun ijver. Rijdend postkantoor naar Zeeland. Het rijdend postkantoor, dat in de komende weken door het land trekt voor de verkoop der kinderpostzegels komt ook weer naar Zeeland. Het postkantoor staat op 21 No vember a.s. te Vlissingen en de vol gende dag in Middelburg. Goede vraag naar mossels en oesters. De mosselexport is, tengevolge van een williger markt naar Parijs, iets toegeno men. België neemt, als normaal, goed af. Naar oesters is eveneens vraag, ook naar kleine soorten. Duitsland vraagt speciaal grote Imperialen. Engeland immi|'iimi||[ ■min I :::i luim 9. OP DE WIJZERS ,,Dat ziet er niet goed voor me uitbedacht Pieter toen hij de veld wachter beneden de toren in zag stuiven. „Daar moet onmiddellijk wat op ge vonden worden. Laat eens zien. Die veldwachter heeft zeker vijf minuten nodig om al die wentel trappen te beklimmen. Het is nu precies twaalf uur dus....!" Vastbesloten stapte Pieter het galmgat uit en-gmg rustig op de grote wijzer van de klok zitten. Inderdaad, toen de veldwachter enige tijd later zijn roodaangelopen hoofd uit het galmgat stak, was de grote wijzer zover ver der gedraaid dat hij Pieter onmogelijk meer kon pakken. „Geef je over! riep hij. Dan moet U de klok terugdraaiensprak Pieter. Dat kan niethijgde de veldwachter. „Dan moet fJ even geduld hebben, ik ben over een uur weer bovenlachte Pieter De veldwachter krabde zich eens achter zijn oor. „Je hebt gelijksprak hij. „Dan maak ik van de gelegenheid gebruik proces ver baal op te maken, wegens het ongeoorloofd bekend maken van de geboorte van een Prinsje, zonder dat hiervoor grond aanwezig was. Naam, adres en geboorte datum „Ik heet Pieter Cannegieter, ik ben vandaag juist 150 jaar geworden en woon in een familiealbum!" „Dat gelooft niemand, maar ik zal het opschrij ven sprak de veldwachter alles noterend. Toen stapte ock hij het galmgat uit en nam plaats op de kleine wijzer. „Eens passeren we elkaar, dan heb ik je", riep hij nog. Toen sliep de veldwachter in. Ingezonden Mededeling (adv.). Het tafeltennisprogramma voor de week- van 3 tot en met 7 November werd als volgt vastgesteld: 2e klasse: SorryWilno; Will van Zoe- lenSpirit; Be FairSchelde; Goes Wilno H. 3e klasse A.: VSVSorry III; Will van Zoelen II—PZEM H. 3e klasse B.: PZEMSpirit II; Sorry II Amor- 4e klasse A.: VSV IIAmor II; Schel de IVBe Fair II. 4e klasse B.: Schelde VBe Fair III; neemt 15.000 per week. De exporteurs Wilno HIATTC II. hopen, dat Engeland spoedig door zijn I 4e klasse C.: Schelde IHSorry IV eigen oesters heen zal zijn en dan meer 't Zand IIATTC III. N.C.V.B. bood oudjes prettige middag aan. Tjokvol was de grote zaal van de Bogardzaal te Middelburg Donderdag middag, toen mevrouw Blaauw als presidente der afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond de honderden ouden n dagen een welkom toeriep. In haar bezielend openingswoord sprak zij over Nicodemus, die de weg naar het Kruis van Christus vond en zij vroeg ook de oudjes dringend die weg te gaan en van Christus te getuigen. Er was deze middag veel samen zang, waaraan de ouden van dagen met hart en ziel meededen. Mej. Edel man droeg enkele malen voor en mej. du Cou gaf een schetsje ten beste. Aan het einde van de middag gaven enkele leden van de afdeling een prachtige vertolking van het ju- bilgumdeclamatorium van de N.C.V.B.: „Gods Woord houdt stand in eeuwig heid". Mevrouw de Pagter sprak een gloedvol slotwoord. In de twee pauzes werden de oudjes royaal getracteerd. Ingezonden Mededeling (adv.). 'J a"no«cere„ ee/j sPeciaIc E ngelt 'se aatlhiedinë e*tfe ^ttf, tend LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. INCASSO-BANK N.V., GOES. ff Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 92H 93*4 93 93 92# 92*4 93*4 93*4 93*4 3y3 K. Olie 1950 110*4 109*4 Cult. H. Ind. Bk 43J4 43*4 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ncd. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Wilton Fijenoord Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 94J4 94*4 141*4 141 149*4 148 250 251 91 91*4 112*4 H2B 159 160 108*4 108*4 141 141*4 147*4 148*4 177*4 175 194*4 148*4 147*4 131*4 131*4 169*4 169*4 154- 154*4 287*4 285*4 295 293*4 Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Jav. Ch. Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank ~luik Escompto Ba 306*4 304*4 Rotterd. Bank 159 1594 309 306 Twentsche Bank 158 158 493 492 Overzeese Gas 74 76 72*4 71*4 Borneo Sumatra 97 974 76 76 Internatio 133 134 78*4 7GB Am. Radiator WA 144 58 58*4 Am. Smelting 384 394 27L 27L Anaconda Copper 384 384 70 70 Bethl. Steel 47P5 474 33J4B 33*4 Chrysler 81 4 142 142*4 Ford Canada «04 60B 115*4 General Motors 604 594 134*4 133*4 98 Hudson Motor 164 444 704 164 99*4 Intern. Nickel 444 120 120 Kennecott 704 121*4 120*4 Rep. Steel 3 «4 384 169 169 Stand. Brands 254 254 136*4 W4 82 U.S. Steel 3?W 374 83 North. Am. 214 214 36*4 35*4L Cities Service 92 924 82 77:Acx Cont. Oil 61 614 15 15 Midcont. Oil 614 614 84*4 83 Philips Oil 54 S44 62*4 61*4 Shell Union 704 70 49 Tide Water 194 194 169*4 169*4 Baltimore 214 158*4 158*4 Miss. K. Texas m m New York Ctalr, 1IS 18B Filmavond. De afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, begon haar winterprogramma met een filmavond waarvoor grote belang stelling bestond. In de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" waren alle plaatsen bezet toen de heer A. Lokker als waarnemend voorzitter de avond opende. Hij richtte zich daar bij speciaal tot de genodigden, hoof den van scholen en leden van de aquariumvereniging „Barbus coneho- nicus". Namens de Floralia-commissie reikte de heer D. Tillema de wissel beker uit aan het hoofd van de Chr. School Singelstraat, de heer C. Kra nendonk. Deze dankte voor de geluk wensen, onderstreepte nog eens de op voedende waarde van het Floralia- werk en gaf de verzekering alles in het werk te stellen om de wisselbe ker definitief in het bezit te krijgen. Voor het vertonen van de films gaf de heer J. Meertens een overzicht van de samenstelling en het werk van de Ned. Heide Mij. De films vertoonden prachtige natuurtaferelen, afwisselend Ned. Heide Mij. De films vertoonde met het intieme leven van dieren en resultaten van ontginningswerken. Geslaagd. Te Delft slaagde voor het examen natuurkundig ingenieur, de heer D. J. van Ooyen. Geslaagd. Voor het examen natuurkundig in genieur slaagde te Delft de heer H. J. Merk. Reserve-politie. BRÜIN1SSE Slager boekte succes. Op de grote Internationale Slagersvaktentoonstel- ling, die deze week te Utrecht wordt gehouden boekte slager de Gruyter te Bruinisse weer mooie successen. Alle Inzendingen behaalden de eerste prijs, n.l. voor leverkaas, voor rookvlees en voor boterhamworst, terwijl mevrouw de Gruyter-Jumelet met een bouquet bloemen, in de afdeling garneerkunst eveneens een eerste prijs behaalde. DOMBURG Het Groene Kruis. In de onder voor zitterschap van Dr F. G. Vaandrager gehouden algemene vergadering van de vereniging Het Groene Kruis werden, nadat het jaarverslag was goedgekeurd en de rekening en begroting was behan deld, tot leden van de financiële com missie benoemd de heren H. de Munck en J. Coomans. De heren B. Goedbloed en P. H. van Dullemen werden herbe noemd als bestuursleden. De heer Coo mans vroeg Inlichtingen over de beper king van de duur van het uitlenen van goederen van de vereniging waarop de voorzitter uiteenzette dat de taak van het Groene Kruis o.a. bestaat uit het verstrekken van verplegings-artlkelen bij ziektegevallen maar dat niet verlangd kan worden dat, zoals zich nu het geval voordeed, verschillende van deze voor werpen reeds jaren lang bij dezelfde persoon in gebruik zijn. De voorzitter gaf daarna een uitvoerig overzicht van de taak en de werkzaamheden van het Groene Kruis, waarna zich tenslotte nog een geanimeerde discussie ontspon over het grote nut van de doorlichting ten behoeve van de t.b.c. KAMPERLAND Vergadering N.C.V.B. Deze week hield de afdeling van de N.C.V.B. de vierde jaarvergadering. De presidente, mevr. E. Verburg schetste de verschil lende levensopenbaringen van de vrouw, bij het licht van Gods Woord. Verschil lende leden leverden bijdragen. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat de afdeling 60 leden telt. KAPELLE Kookcursussen, Door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten platte- lande worden thans iedere Woensdag avond in het C.J.M.V.-gebouw kookcur sussen gegeven. De belangstelling van de zijde der dames voor deze vorm van voorlichting Is zeer groot. Kerkhervorming, gezin, huwelijk. Hier over is Donderdagavond gesproken in Maandag begint de nieuwe cursus een interkerkelijke samenkomst welke voor opleiding tot agent bij de reserve- werd gehouden in de Geref. Kerk. Deze politie. Het reservecorps alhier be- bijeenkomst werd geopend door de Ge draagt thans 15 man doch kan uit- ref. predikant Ds J. v. d. Leek. Hierna gebreid worden tot 20 man. Buiten- sprak de Chr. Geref. predikant Ds A. gewoon dienstplichtigen die interesse hebben voor vrijwillige dienstneming kunnen zich op het Bureau van Politie Zaterdagavond melden bij de instruc teur, Brig. Joh. Borrie. Prof. Roland voor het Nut. Deze week werd te Tholen in de zaal van hotel „Hof van Holland" de eer ste nutsavond van dit seizoen gehou den. De voorzitter, dr P. J. Duinker, wees erop, dat deze avond een bijzonder ka rakter droeg, daar men deze bijeen komst moest zien als een propaganda- avond. Hij hoopte dan ook, dat velen lid van het nut zullen worden. Hierna gaf hij een kort overzicht van het winterprogramma. Er zullen dit seizoen 7 avonden worden gegeven met lezingen, films en een bonte avond. Vervolgens trad voor het voetlicht prof. Roland en zijn medewerkers. Uitkomsten der visserij niet hoog. Evenals vorige week waren de be sommingen van bot- en garnalenvissers niet hoog. De aanvoer van bliek en an dere vissoorten was evenmin goed Io nend. De verzending van mosselen was Iets hoger dan vorige week. De kwali teit der oesters is goed, doch de afna me kon beter zijn. Thoolse vissersvloot gaat achteruit. Met de Thoolse vissersvloot gaat het hard achteruit. Vorige week vertrok naar Veere de Th. 42 van schipper Fr. Bout. Deze week ging de Th. 6, eige naar Bchlpper Adr. Schot, weg wegens verkoop, zodat er momenteel nog slechts een dertigtal vaartuigen ln Tho len aan de visserij deelnemen. Gruppen over: „Kerkhervorming en huwelijk". Vervolgens behandelde de Ned. Herv. predikant Ds Jebblnk het onderwerp: „Kerkhervorming en gezin". Ds L. Schellevis, Ned. Herv. predikant te Blezelinge sloot deze samenkomst. Er werd een collecte gehouden voor het Protestants Interkerkelijk Sanatorium ln het Zuiden. De opkomst was niet groot. KORTGENE Nut van het Algemeen. In de Stads- wjjnkelder te Kortgene gaf de Maat schappij tot Nut van het Algemeen een uitvoering, waarvoor veel belangstelling bestond. Vertoond werd de Italiaanse film; „Morgen ls het te laat", een plei dooi voor een tijdige en eerlijke voor lichting van het kind in de belangrijke feiten van het leven. KOUDEKERKE Kleuterbureau. Door het Groene Kruis werd in het begin van dit jaar een kleu terbureau opgericht. Van begin af mocht dit bureau zich in een grote belangstel ling verheugen. Zo zelfs, dat met ieder een een datum moest worden afgespro ken voor de behandeling. Nu, ongeveer 9 maanden later, hebben de meeste kleu ters een beurt gehad. Er is nu ook gele genheid voor de mensen met schoolgaan de kinderen. Deze kunnen iedere Don derdag om de 14 dagen ontvangen wor den in het gemeentelijk verenigingsge bouw aan de Noordstraat om half vier n. m. De wijkverpleegster, mej. Koster, geeft hierover verdere inlichtingen. Bijzondere Jeugddienst. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk op het Zand, een bijzondere Jeugddienst gehouden worden. Ds J. Kroon van Spaarndam Haarlem zal spreken over het onder werp: Gebedsgenezing", De aanvang is bepaald op T uur. Ds Kroon waj vroe ger predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Koudekerk», NISSE Vergadering. De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Nisse kwam ln al gemene vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer P. Westveer. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de financiële toestand der vereniging niet rooskleurig is. Tot leden van de kascontrole werden aangewezen de heren C. Hoebeke en Chr. Verburg. De eerste winteruitvoering zal op 29 November a.s. gehouden worden. O.- EN W.-SOUBURG A.R.-Kiesvereniging vergaderde. Don derdagavond vergaderde de A.R.-Kies vereniging „Luctor et Emergo" o.l.v. haar voorzitter de heer M. v. d. Putte Na afwerking van de huishoudelijke za ken werd door de voorzitter het onder werp: „Algemeen politiek overzicht' behandeld. Daarna bracht de inlet der een zeer uitgebreid verslag uit over de laatst gehouden vergadering van het Centralen Convent. Een drukke bespre king volgde op belde inleidingen. POORTVLIET Werktuigencursus. De burgemeester, de heer W. J. van Doorn, heeft bij de opening van de landbouwcursus een re de gehouden, waarin hij wees op de vlucht die de techniek en wetenschap genomen heeft. Het is lofwaardig dat velen er naar streven door kennis niet alleen hun maatschappelijke positie te verbeteren, doch daarnaast ook door de ze kennis hun algemene ontwikkeling op hoger niveau te brengen. Vooral door het steeds toenemend aantal inwoners is de betekenis van de landbouw voor ons volk sterk gestegen. We zijn voor onze voedselvoorziening voor het aller grootste deel op onze eigen binnenlandse productie aangewezen. Ik geloof zeker dat in geen enkele bedrijfstak zo'n grote evolutie ingetreden ls als ln de land bouw. Het landbouwonderwijs moet zich op deze takken van de ontwikkeling toe leggen. Verder sprak nog Ir M. A. Geu ze. RILLAND-BATH Auto botste tegen fruitkar. Gister morgen, omstreeks half acht, werd de fruitkweker A. Paauwe, die met zijn zoon op een wagen, geladen met fruit, op de Rijksweg reed door een auto aangereden. De auto was afkomstig uit Sluiskil. De zoon, die naast de wagen liep en het paard mende werd geraakt. Hij klaagde over pijnen in de heup. Dr Nanninga liet de patiënt naar huis ver voeren. De heer Paauwe, die achter de wagen liep wist nog tijdig opzij te sprin gen. De wagen werd geheel vernield en de auto was licht beschadigd. De rijks politie stelt een onderzoek ln. SINT ANNALAND Ongeval. Woensdagavond had de echt genote van schipper A. ter Steege uit Burgh, die momenteel in de haven te St. Annaland ligt, het ongeluk om, bij het openleggen van het schip, in het ruim te vallen, waardoor ze haar' enkel brak. Dokter van Es achtte overbrenging naar het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom noodzakelijk. WEMELD1NGE Plattelandsvrouwen. Woensdagavond vergaderde de afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen. Mevr. Huijsman-Griep hield een bespreking over het boek „Robert" van Van Nijnat- ten-Doffeginius. Verder sprak zij nog een kort propagandistisch woord. Een zestal nieuwe leden traden toe. Half November treedt een boekencirculatie in werking, terwjjl het in het voornemen ligt een zangkoortje te vormen. Collecte. De collecte voor 't ere-fonds van oud-verpleegsters heeft opgebracht f 385,97. SEROOSKERKE (W.) Collecte. De gehouden collecte ten ba te van het Wilhelminafonds heeft te Se rooskerke f 45,90 opgebracht. WOLPHAARTSDIJK Badhuis geopend. In het voormalige praktijkgebouw van Dr Vos is Donder dag het nieuwe badhuis geopend. Bur gemeester van Oeveren sprak zijn blijd schap uit over de totstandkoming van het gebouw en sprak verder de wens uit, dat vele burgers er een dankbaar gebruik van zullen maken. Dr Vos was eveneens verheugd over 't nieuwe gebouw De heer Valk, districtsopzichter wenste het gemeentebestuur geluk met het nieuwe badhuis. De heer v. d. Vliet, wethouder, sprak ook zijn blijdschap uit. Daarna werd het gebouw bezichtigd. Er zQn zes douchecellen en één cel met SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. GROOTE BEER1 van Rotterdam n. ■Halifax; LEERDAM30 te Newport; N. AMSTERDAM: 30 te New York; RIJN DAM 30 v. Rotterdam naar New York; VEENDAM31 v- New York naar Hoek v. Holland; AKKRUMDLÏK: 31 te A dam HOOGKERK: 29 te Colombo; LAAG- KERK: 31 te Le Havre; LEOPOLDS- KERK; 31 te Hamburg; MEERKERK: 31 van Rotterdam naar Calcutta; SIBA- JAK: 30 te Ilhees; ALBLASSERDAM 31 van New Orleans naar Rotterdam; AXELDIJK30 v. Rotterdam naar New Orleans; BLOEMFONTEIN 30 van Am sterdam naar Afrika; NOORDAM30 v. New York naar Rotterdam; ZUIDER KRUIS 30 van Amsterdam naar Kaap stad;- JAGERSFONTEIN31 te Port Eli zabeth; LEKKERKERK30 van Perms naar Port Sedan; MAASKERK: 30 te Neveredende; MADOERA31 te Bela- wan; MUIDERKERK30 van Calcutta naar Rotterdam; RIJNKERK: 30 te Ge nua; WATERMAN30 van Rotterdam n. Wellington. HAVEN VAN VLISSINGEN. Gepasseerd naar Antwerpen 30 Oct. MARIE van Rotterdam; NOORDZEE van Amsterdam; BARRACUDA van Zeebrug- ge naar Terneuzen; CORNELIS HOUT MAN van Duinkerken; 31 Oct.: EDAM van Rotterdam; ZEEHOND van Duinker ken; AXELDIJK v. Rotterdam; KEDOE van Rotterdam; LEKHAVEN van Ham burg. Utepasseerd van Antwerpen 30 Oct. VENUS naar Hull van Terneuzen; BO- LANDA naar Zee van Gent; AKKRUM- DIJKnaar Amsterdam; GLASHAVEN naar Rotterdam; HERENGRACHT naar Helsinki; ERNA n. Cork; 31 Oct. MAN- TA naar Malmö; ARENDSKERK naar Rotterdam; DOLLARD naar Zee. Wat brengt de radio? ZONDAG 2 NOVEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; IKOR; 8.30 Ned. Herv. kerkdienst; 9.15 Kerk muziek; KRO 9.30 Nieuws en waterst.; 9-40 Gram.; 9.55 Plechtige Hoogmis; 11.30 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.10 Amusementsmuziek; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Kamerork. en declamator; 15.00 Klas sieke muziek; 15-30 Causerie op de voor avond van Allerzielen; 15.40 Bas-bariton en piano; 16.05 Gram.; 16.15 Sport; 16.25 Vespers; NCRV17.00 Vrije Evang. kerk dienst; 18.30 Gram.; 19.00 Samenzang; 19.30 „Gelooft U dat causerie; KRO 19.45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest, koor en solisten; 21.40 Voordracht; 22.30 Gram. 22.37 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 —24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA. 8,00 Nieuws en weerber.; 8,18 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 840 Orgel, harp, viool en zang; 8.58 Sportmededeiingen en postduivenoer.; 9.00 Gram.; 9.45 „ueeste- njk leven", causerie; VPRO 10.00 „Geel het door", causerie; 10.05 Voor de jeugd; IKOR10.30 Ned. Herv. kerkdienst: AVRO: 12.00 Strijkork.; 12.30 „Even al- rekenen, Heren!"; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws en weerber.; la.05 Mededelingen of gram.; 13.10 Orkestconcert; 14.00 Boek- bepreking; 14.20 Kamerorkest en soliste; 15.15 Toneelbeschouwing; 15.30 Muzikale causerie; 16.15 Gram.; 16.30 Sportrevue; VPRO17.00 „Gesprekken met Luiste raars"; 17.20 „Van het Kerkelijk Erf", causerie; 'VARA17-30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws en sportuitsi.; 18.0Ü Pianospel; 18.45 Volks zang; 19.30 Radiolympus; AVRO20.00 Nieuws; 20.0a Amusementsmuziek; 21,00 Reportage; 21.05 „Ontmoetingen met Christopner Blaze", hoorspel; 21.40 Ham- mondormest; 22.10 Jazzmuziek; 22.45 Reis z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportages of gram.; 23.25 24.00 Gram. MAANDAG 3 NOVEMBER 1952. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; '7.13 Gew. muziek; 7-45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer ber.; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Alt en piano; 10-30 Morgendienst; 11.00 Gram. 11.15 Gev. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tumbouwmed.; 12.33 Orgelconcert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandoline-orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14-35 Gram,; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Pianorecital; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Kegeringsuitz.: dr L. G. M. Jaquet: „Japan als producent en afnemer voor Zuid-Oost-Azië; 18.00 Gem. koor; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Pianoduo; 18.45 Engel se les; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Koorzang; 19.30 „Volk en Staat", cause rie; 19.45 Gev. muziek; 20-00 Radiokrant; 20.20 Gram; 20.45 „Aan de vooravond van de Chr. Sociale Conferentie" cause rie; 21.00 Gram.; 21.05 „Het leven op het land" hoorsp.; 22.05 Strijkork. en solist; 22.45 Avondoverdenking; 23-00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 11.00 „De mis dadige waarzegger", causerie; 11.15 Ka merorkest; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 „In 't spi onnetje"; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Dans muziek; 14.00 „Wat gaat er om in de we reld?", causerie; 14.20 Gram.; 14.30 Voor dracht; 14-45 Cello en piano; 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Gram.; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gram.; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek; 18,30 Accordeonclub; 19.00 Mu zikale causerie; 19.15 Volksliedjes; 19.45 RegeringsultzLandbouwrubriek; 20.00 Nieuws; 20.05 „Das Dreimaderlhaus, ope rette; 21.15 Orgel en piano; 21.30 Disco- causerie; 22.15 Krontjong-ensemble of reis Z K. H. Prins Bernhard naar Mid den- en Zuid-Amerika; 22.30 Gram,; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2