Ptis de shag! SPORT en- SPEL. JEUK; ÏUeuudjeó imtt (Me, EJilxmxLen D.D.D. Adres aan de Minister van Verkeer en Waterstaat* Gemeentebegroting 1953 aangeboden. Geslaagd voor diploma tuiabouwvakonderwijs. Ir A. Franke gaat naar Arnhem maar.. Onder dienst of... bulten dienst.. Kruiningen gaat het 750-jarig bestaan vieren, Middelburg. Goes. Zierikzee. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN VERKOUDHEID ^01=009 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 K. v. K. van Z.-Vlaanderen bijeen. Toestand aan het veer Kruiningen-Perkpolder is onhoudbaar. De Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen heeft in haar te Ter- neuzen gehouden vergadering besloten, een adres te richten tot de minister van Verheer en Waterstaat, waarin de ongunstige positie van Nederlandse vrachtver voerders uiteen wordt gezet. Voor Nederlandse beroepsvervoerders is het vrijwel uitgesloten vervoer op België en Frankrijk te richten, aangezien de hiervoor benodigde machtiging slechts sporadisch wordt verleend. De Belgische vracht vervoerders daarentegen kunnen zonder enige beperking van en naar Nederland vervoeren. Dit adres wordt medens 10 andere Ka mers van Koophandel aan de minister gericht. In deze vergadering> waarin de begro ting voor 1953 werd vastgesteld, werd gunstig beschikt op het verzoek van de afd. „Schuttevaer" te Terneuzen om sub sidie te verkrijgen ten behoeve van de in 1953 te houden ledenvergadering. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur het ministerie van Buitenlandse Zaken had verzocht, te willen bevorde ren. dat in Zeeuwsch Vlaanderen een Frans consulair agentschap wordt ge vestigd evenals dit voor de tweede we reldoorlog het geval was. Verder wendde Gemeenteraad KLOETINGE. In de Maandagavond te Kloetinge ge houden raad vergadering is de gemeen tebegroting a953 aangeboden. De ge wone dienst geeft aan inkomsten een bedrag van f 159.286,95 en aan uit gaven een bedrag van f 171.486,95, met oen tekort dus van f 12.200. De kapi- taalsdienst geeft de volgende cij fers: inkomsten f 229.903,83, uitgaven f 282.628,83 met de post onvoorzien van 12.987.36. Voordat de raad aan de agenda begon heeft burgemeester mr H. N. Baron Schim- melpenninck v. d. Oye de heer R, Buiten huis (A.R.) geluk gewenst met zijn 25-jarig raadslidmaatschap, dat deze In September mocht herdenken. Enkele subsidieaanvragen werden afgewezen er is geen geld en enkele andere aangehouden. Men besloot onder bepaalde voorwaarden medewerking te verlenen aan Goes inzake doortrekking van de Parallelweg. De heer Herrebout had aan de Kapelsestraatweg een schuurtje ge bouwd zonder vergunning. Daar hij het schuurtje moest afbreken ging hij in beroep bij de raad, die echter besloot, dat B. en W. hier een beslissing moeten nemen. Toen vervolgens de commissie uit de raad rap port uitbracht over de gemeente-rekening 1950 achtte het P.v.d.A. raadslid D. Schip per het noodzakelijk te wijzen op enkele opmerkingen van het verificatiebureau, dat o.m. geadviseerd heeft, dat de raad wat strenger op overschrijding van de begro tingsposten moet letten. De heren Buiten huis (A.R.) en wethouder J. Straub wezen hem er echter op, dat het bureau geen be voegdheden heeft dergelijke opmerkingen te maken. Een verordening op de verpleging van ouden van dagen en invaliden werd, met de stem van de heer Buitenhuis tegen, vastge steld alsmede een voorstel tot invoering van een brandstoffentoeslag. Over de winkelsluiting werd men het ln principe eens. Er werd echter nog geen be sluit genomen aangezien het advies van de K. v. K. nog niet binnen is. De Chr. Woningstichting „Noord- en Zuid-Beveland" krijgt de woningwetwonin gen der gemeente niet in exploitatie, zo be sloot de raad voorts op advies van B. en W. De heer Buitenhuis betreurde dit ten zeerste want de mogelijkheid ligt in de wet besloten. Hij kon zijn stem daarom niet ge ven aan het afwijzende voorstel van B. en W. Hij betreurde het voorts dat deze zaak zolang Is blijven slepen. Wethouder Straub die dit tegensprak wees erop, dat er geen financieel voordeel voor de gemeente aan vastzit De heer Schipper maakte bij een wijzi ging van de begroting 1952 bezwaar tegen een postje van f 10 inzake de verkoop van gerooid hout. Dat hadden B. en W. niet mogen doen, vond hij; alleen de raad kan daarover beslissen. Wethouder Straub zag in zijn opmerking een teken van wantrou wen tegenover B. en W. De raad besloot voorts een premie te geven tot verbetering van de woning van de heer H. Minnaar, de nieuwe huurders van gemeentewoningen een waarborgsom van f25 te laten betalen en afwijzend te beschikken op enkele bezwaarschriften in zake de rechten voor het ophalen van huis wil. Bij de rondvraag werd de heer Buiten huis desgevraagd medegedeeld, dat stappen zijn genomen om over 1953 een verhoogde uitkering te verkrijgen van het Rijk. De heer Buitenhuis vroeg voorts waar de be groting 1953 van het Burgerlijk Armbe stuur bleef. De heer D. Koster vroeg ver betering van enkele putten in de Molen weg. Hierna ging de raad in besloten zit ting teneinde te beslissen over het voorstel tot nadere vaststelling van de jaarwedden der ambtenaren van de burgerlijke stand en tot vaststelling der pensioensgrondsla gen, terwijl de heer Schipper enkele vragen over de huisvesting wilde stellen. het bestuur zich tot Ged. Staten, waarbij werd gewezen op de onhoudbare toestand aan het veer PerkpolderKruiningen be treffende het overzetten, van auto's. Verder deelde de voorzitter, ir C. A. L. Horstmann mee, welke stappen het be stuur heeft gedaan in verband met het bezoek van Prins Bernhard aan Z. Vlaan deren. De vergadering was overtuigd van het grote nut van dit bezoek. Na een studie ^Van drie en een half jaar zijn aan de Rijkslandbouwwinterschool te Goes geslaagd voor het diploma Tuinbouw- vakonderwijzer de heren: K. de Blaey, Hoek J. J. Blok, Klundert; J. F. van Dijke, Haam stede; P.^Huissen, Krabbendijke; A. Janse, Wemeldinge; P. Meeuwse, 's-H. Arends- kerke; W. Minnaard, Kloetinge; A. Sonke, IC'oetinge; C. Stange, Middelburg; Jac. Veerhoek, Schore; J. v. d. Velde, Kloe tinge; J. J. Vergouwe, Krabbendijke; M. v. d. Vrie, Kattendijke; C. Zuydwegt, We meldinge; J Wullems, Ter Hole. Bij de uitreiking der diploma's was aan wezig de heer K. Roggeveen, als vertegen woordiger van de Inspectie Tuinbouwon- derwijs. Assessors waren de heren Broos en Broe ken van het Rijkstuinbouwconsulentschap Noord-Brabant. Examinatoren, de heren Ir W. van Soest, Ir B. Vrijhof, de heer C. L. de Wilde en de heer Philipse. Zijn opvolger wordt ir J* Post. Bij beschikking van de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening is aan de Rijkscultuurconsulent der cultuur technische dienst in Zeeland, ir A. Francke te Goes, op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1953' eervol ontslag verleend, daar hij benoemd is tot hoofd van de Plannendienst der Ned. Heidemaatschappij te Arnhem. Ir Francke was de opvolger van ir Toxo- peus, die in 1948 naar Canada vertrok. Voor die tijd was hij werkzaam bij de Prov. Waterstaat van Noord-Holland. Ook is ir Francke tot de opheffing van het bu reau Zeeland inspecteur van Landbouwher- stel geweest Inmiddels is reeds een opvolger benoemd. Ir J. Post, cultuurconsulent voor West- Overijssel te Zwolle zal zijn plaats met in gang van 1 Januari a.s. innemen. Ingezonden Mededeling (adv.). Niet krabben. De helder vloeibare D. D. D. kal- meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 6. PIETER BLIJFT. Toen de haan de ooie vaar zag naderen staakte hij direct zijn gekraai. „Ik zal het wei weer verkeerd gedaan hebben", mompelde hij humeurig. De ooievaar vloog met Pieter op z'n rug eerst drie maal om de haan heen en landde toen boven op zijn gug. ,,Wat is er nu weer aan de hand knor de de haan. ,,Wat er aan de hand isvloog de ooievaar op. „Je bent een grote eendJe ziet toch wel dat ik op het ogenblik geen nieuwe wereldburger vervoer??" „Ohja sprak de haan treurig. „Maar ik zou toch gaan kraaien als er een prinsenkind werd geboren.... en nu dacht ik.„Je moet niet zoveel denken" antwoord de de ooievaar kribbig. „Je zou het hele dorp op stelten zetten voordat het tjjd is. je wordt te oud. het wordt tijd dat we eens wat anders op die toren krijgen. Nou, ik ga weer, ga je mee Pieter?" „Neeantwoordde de jongen. ..Nee, ik blijf hier een beetje. Dit is het enige plekje waar ik vroeger nog niet ben geweest. Doe de hartelijke groeten aan Uw drie logé's„Goed, goed.... dag Pieterdag gouden mopperpotToen vloog de ooievaar terug naar zijn nest en liet Pieter achter op het haantje van de toren. Ingezonden Mededeling (adv.). Officiële Publicatiën Met lichtjes en een historisch spel. Er is echter veel geld nodig. Be gemeente Kruiningen gaat volgend jaar het 750-jarig bestaan vieren. Men wil er een groots feest van maken. Van 22 tot 29 Augustus zal de gemeente ver sierd zijn met duizenden lampjes. Er zullen optochten door de straten trekken, zangverenigingen zullen hun liederen la ten horen en gymnastiek- en atletiek verenigingen zullen demonstraties geven. Een openluchtspel zal het hoogtepunt van het feest gaan vormen. Er is een comité in het leven geroe pen, waarvan dokter J. Nieuwenhuijze voorzitter is en de architect, de heer M. J. ie Ciercq secretaris. Zij hebben schone plannen gesmeed en rekenen daarbij na tuurlijk op de volledige steun van het gemeentebestuur en de burgerij-. Want plannen maken is mooi, doch er móet ook geld voor zijn. a-n Het openluchtspel wordt geschreven door de heer Louis Lockefeer uit Hulst, naar aanleiding van het 750-jarig bestaan der gemeente. Het zal opgevoerd worden ln het park voor de villa van de dokter. De villa zelf zal als achtergrond dienen en worden gemetamorfoseerd ln een oud kasteel. Men wil dit openluchtspel drie maal opvoeren gedurende de feestweek. Daar toe wordt in het park een amphitheater gebouwd, dat plaats zal bieden aan ze ker 2000 toeschouwers. De heer H. Pieters, van de Provinciale Bibliotheek te Middelburg, zal over het 750-jarig bestaan een klein boekje schrij ven. Naast deze feestviering wil men tevens nog een historische tentoonstelling over Kruiningen en Oost-Zuid-Beveland sa menstellen. Dit zijn natuurlijk mooie plannen, doch nogmaals: ze zullen niet verwezen lijkt kunnen worden als er geen geld is. Men wil nu al vast beginnen roet een bazar om de eerste onkosten te kunnen dekken. Deze bazar zal worden gehouden aan het eind van dit jaar. OOK BIJ GOES TELEVISIE-STRAALZENDER? De televisiezender Lopik zal na verloop van tijd over vier hulpzenders in Neder land gaan beschikken. Deze straalzenders zullen in de buurt van Goes, Roermond, Enschede en Groningen komen. De juiste plaatsen zijn nog niet vastgesteld. Op grond van internationale afspraken echter zullen deze hulpzenders binnen een straal van 25 kilometer van de genoemde steden moeten worden opgesteld. Wijzi ging van deze plannen zou nieuw inter nationaal overleg nodig maken. Ongeval bij oefening van de Nationale Reserve* Vrijdagavond j.l. werd bij een oefening van de Nationale Reserve van de afd. St. Philipsland en Schouwen, gehouden te An na Jacoba Polder de reservist P. v. d. Reest zodanig aan zijn elleboog gewond, dat hij het „strijdtoneel" moest verlaten. Dr Menger, die snel ter plaatse was, on derzocht v. d. R. en achtte ziekenhuis-op name gewenst. In Bergen op Zoom aange komen, werd direct operatief ingegrepen. Ingezonden Mededeling (adv.). QEDI£A Chlorophyll El Vnn tandpasta Tanden wonderwii en aliijd frisse adem Groningers bijeen. De Groninger vereniging „Oet stad en ommelaand" opende het winterseizoen Zaterdag met een contactavond, waar als spreker optrad het iid ds P. van Til. Na een korte vergadering, waarin enkele huishoudelijke zaken werden be handeld hield hij eerst een korte inlei ding over zijn reis naar Canada, waarna door hem een film werd vertoond. De voorzitter vertolkte op het eind van de avond de hartelijke dank van alle aan wezigen voor het genotene. Geslaagd. Aan het Gasthuis Oostwal is geslaagd voor het diploma Ziekenverpleging A, zr T. A. v. d. Berg. Ruzie met ernstige afloop. Maandagmiddag omstreeks 2 uur kregen twee opgewassen knapen ruzie, waarbij de een de ander een steen dermate hard naar het hoofd slingerde, dat hij in het zieken huis opgenomen moest worden. ANNA JACOBAPOLDER Ongeval. Toen mej. Aarnoudse-Breure Maandagmiddag bezig was wasgoed op de lijn te hangen gleed zij uit en dacht haar arm gebroken te hebben. Dokter Menger die direct ontboden was, kon echter de Ïilaats van de breuk niet precies vaststel en en adviseerde onmiddellijk een foto te laten maken. BIGGEKERKE Benoeming. Met ingang van 1 Januari 1953 is de heer D. W. Wijsman, hoofd der school voor Chr. volksonderwijs, be- SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 3# K. Olie 1950 110# Cult. H. Ind. Bk 44# 92# 93# 93 93 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Cent Tale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloei!. Do 6 cum. pref. wd. Unilever W ii ton- F ijenoord Biliton I rubr. Biliton II rubc. Dordtsche Petr. Dito, 95# 142 92# 93# 92# 93 110# 43# 95# 142# 150# 150# 250 249 92 91# 113 113# 160 158# 107 107# 140# 142 149# 148 174 174# 190 190 148# 147# 132 131# 171# 170# 158# 156# 253 - 179 287# 288# 295# 295# Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am, Lijn Jav. Ch. Jap.lijii Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escoznpto Bank Rott. Bank 1 weutsck* Baak 308# 308# 308# Overzeese Gas 306# Borneo Sumatra 491# 491# Internatio 74 75# Am. Radiator 75 76 Am. Smelting 58 58L Anaconda Copper 28#27#L Bethl. Steel 71 70 Chrysler 34 33# Ford Canada 142# 142# General Motors 116# 117 Hudson Motor 134# 134# Intern. Nickel 98# 100 Rep. Steel 118# 120# Stand. Brands 121# 121# U.S. Steel 169# 169# North. Am. 135 136 Cities Service 84 84# 80 Cont. Oil 80 Midcont. Oil 15# 15 Philips Oil 84 85 Shell Union 63 64# Tide Water 49 49# Baltimore 169# 169# Miss. K. Texas 160 158# New York Centr. 58# 60 Pennsylvania 160 159 Canadian Pac. 160 159 73 Qfiï/ 73 yo'/j 132% 132% w% 14% m 3»/t 38% 16% 46H 80% 60% 60% ■59 59% 16 16 44% 44% 37 H 37% 25)4 37% 37% 22 22— 91 91 59% 60% 6054 53% 54 69% 70% 19% 19% 21 534 17% i9% m 33% 33% noemd tot hoofd der school voor Chr. nationaal onderwijs, uitgaande van de vereniging tot Heil des Volks te Amster dam. De heer Wijsman is 9 jaar te Bigge- kerke werkzaam geweest. BRU1N1SSE Motorschade. Het motorscheepje „Time is money" kreeg in het Volkerak motor- schade. Het werd opgepikt en naar de vluchthaven te Bruinisse overgebracht door het motorschip „Anja", schipper Mookhoek uit Niewaal. Bij de machine fabriek Padmos te Bruinisse is het in reparatie gegaan. Scheepsbouw. Dat ook grotere schepen te Bruinisse kunnen worden gerepareerd en herbouwd, moge blijken uit het 525 ton grote schip „Cornelia", schipper D. Verburg uit Dordrecht. Dit schip wordt momenteel aan de werf van de firma van Duivendijk te Bruinisse verbouwd, ter wijl een fundatie voor het plaatsen van een motor wordt gelegd. Door de firma Maaskant te Bruinisse zal in het schip een 100 p.k. middendruk Kromhout mo tor worden geplaatst. COL1JNSPLAAT Benoeming. Tot hoofdonderwijzer aan de Chr. school te Colijnsplaat is benoemd de heer H. Simons te Zuilen (Utr.). Hij heeft zijn benoeming aangenomen. ■s-GRAVEN POLDER Filmavond. Door de Chr. vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziek te te Heemstede De Macht van het Klei ne", werd ook alhier de film „Een leven staat op het spel" vertoond. Er bestond grote belangstelling voor deze film. KAPELLE Maandagveiling vervallen. Met ingang van heden is nu ook op Maandag da ex port- en kleine veiling vervallen. Deze, evenals de groenteveiling, worden nu al leen nog gehouden op Woensdag en Vrij dag. Gouden bruiloftsfeest. Vrijdag 31 Oct. a.s. viert men feest in Djjkwel, want dan hoopt het echtpaar M. Krijnsen-v. d. Vliet het feit te herdenken, dat ze 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten- Verkiezing ouderling Ned. Herv. Kerk. Deze week hielden de stemgerechtigde lidmaten van de Ned. Herv. kerk een vergadering in het C.J.M,V.-gebouw. In de vacature van ouderling, ontstaan door het overlijden van de heer S. P. Groen- ker, werd gekozen de heer P. Oele. KORTGENE 25-jarig bestaan Zondagsschool. Zon dag j;l. werd het 25-jarig bestaan her dacht van de Zondagsschool der Ned. Herv. kerk. Ds G. van Schuppen uitte in de mid- dagdienst zijn dankbaarheid over het be staan der Zondagsschool. Spreker zeide het belangrijk te vinden, dat het kind al vroeg in aanraking wordt gebracht met het evangelie. In de liturgische dienst werkten o.a. mede de blokfluitenclub o-l.v. de heer M. Kole. Maandag werden voor de jeugd enige films vertoond, uitgaande van de Ned. Zondagsschoolvereniging. De herdenking werd besloten met een gemeenteavond, waarop eveneens enkele films werden vertoond. KRABBENDIJKE Benoeming. Met ingang van 3 Nov. a.s. is de heer D. Mallekote Jzn. benoemd in vaste dienst bij de postcheque en giro dienst te Den Haag. O.- EN W.-SOUBURG Woningbouw. Met de bouw van de des tijds door de gemeente aanbestede 9 wo ningen aan de Visodeweg is men begon nen. De bouw wordt uitgevoerd door de gebr. van Gorp uit Wemeldinge. Oudste inwoner. De heer C. Meyers, wonende in de Kanaalstraat, vierde Maandag zijn 93 ste verjaardag en is zo doende de oudste inwoner van Souburg. De heer Meyers, die dagelijks nog zijn wandeling doet, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. OOSTKAPELLE E.H.B.O.-demonstratie. Zaterdag gaf de E.H.B-O. afd. Oostkapelle, een demon- j stratie in het verenigingsgebouw. Burge meester Sprenger vond het zeer betreu renswaardig, dat de belangstelling der ouderen zo gering was. Hq bevool het E.H.B.O.-werk dan ook ten zeerste aan. Dokter Bom gaf een toelichting op het gedemonstreerde. De heren Maijaars en Melis, resp. wethouder en raadslid, woon den de demonstratie bij. SINT ANN ALAND De heer Abr- de Jonge, 93 jaar. Maan dag jJ. vierde de heer Abr, de Jonge, Nieuwstraat, zijn 93 ste verjaardag. Hier door is hij de oudste van de mannelijke inwoners. De heer de Jonge geniet nog een goede gezondheid en behoort nog tot de regelmatige kerkgangers. YERSEixE Binnendijks kreeftenbassin. Voor reke ning van mevr. de wed. J. F. Sinke, al hier, is door de firma gebrs- Marteijn een aanvang gemaakt met de bouw van een modern kreefcenbassin aan de Mo lenpolderweg. Het bassin, dat 20 bij 14 meter groot wordt, wordt geheel over dekt en staat binnendijks de Molenpol- derweg. Het bassin zal aoor een stel eiec- trische pompen via een verbinding met de Schelde, altijd van vers water kunnen worden voorzien. Naast het bassin -komen tevens een garage en een pakkamer. Dit is de eerste maal, aat binnendijks een kreeltenbassin wordt geplaatst. DAMMEN. Middelburg—Sint Laurens 9—13. Maandagavond werd een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tussen de damclubs van Middelburg en St. Laurens. De uitslag was: J. BliekL. Davidse 1 1 A. Cornelisse—B. Verburg 1 1, A. Wal raven—L. Adriaanse 0—2, Joh. v. d. Berg I. Walraven 20, P. VendevielleC. Stange 0—2. W. A. SemeijnW. Roose 1—1, M. Reinhout—B. v., d. Broeke 2—0, H. Overtveld—J. Buijs 2—0, W. Vogel— W. P. Davidse 0—2, M. v. d. Slikke—P. de Kam 0—2, A. Geldof—J. Dingemanse 0-2. Walcherse Postduivenkampioenschappen. Nu het vliegseizoen voorbij is, heeft de Concours Combinatie Walcheren, waarin verenigd zijn „De Luchtbode" te Souburg, „Vriendenkring" te Vlissingen en Zeelandia" te Middelburg het Wal cherse kampioenschap bekend gemaakt. Op de vitesse (korte afstand) was de uitslag: 1. J. Rottier, Vlissingen, 2696 p.; 2 L. van Sorge, Vlissingen, 1697 3. C. de Graaf Middelburg, 1633; 4. J. de Nooyer, Souburg, 1631; 5- L. Marinussen, Souburg, 1595; 6. S. Prince, Souburg, 1566; 7. J. Hogesteger, Souburg, 1544; 8. J. Florisse, Souburg, 1505; 9. A. Hooftman, Middel burg, 1502; 10. P. Babijn, Souburg, 1414; De kampioensduif was van J. Rottier uit Vlissingen met 1003 punten. Midfond (middenafstand): 1. C. Mom maas, Vlissingen, 3008; 2. P. Babijn, Sou burg, 2790; 3. J. Rottier, Vlissingen, 2606; 4. A. van Keulen, Vlissingen, 2318; 5. J. Spinseler, Souburg, 2137; 6. L. Marinus sen, Souburg, 1841; 7. L. van Sorge, Vlis singen, 1777; 8. J. de Buck, Middelburg, 1620; 9. A. v. d. Berge, Vlissingen, 1505; 10. J. Hogesteger, Souburg, 1426. De kam pioensduif was van P. Babijn uit Sou burg met 1145 punten. Fond (lange afstand): 1. A. van Keu len. Vlissingen, 1256; 2. A. v. d. Berge, Vlissingen, 1243; 3. P. Babijn, Souburg, 1208; 4. J. de Buck, Middelburg, 1194; 5. A. de Visser, Vlissingen, 1002. De kam pioensduif was van A. de Visser uit Vlis singen met 518 punten. Jonge duiven: 1. C. Mommaas, Vlis singen, 1154; 2. J. de Buck, Middelburg, 1145; 3. P. van Sabben, Middelburg, 1126; 4. W. Verlinde, Vlissingen, 1078; 5. P. Babijn, Souburg, 969; 6. J, Rottier, Vlis singen, 839; 7. A. van Keulen, Vlissingen, 838; 8. S. van As, Middelburg, 809; 9. J. Hogesteger, Souburg, 803; 10. L. v. Geel, Middelburg, 769. De kampioensduif was van C. Mommaas uit Vlissingen met 472 punten. Kampioen-generaal werd J. Rottier uit Vlissingen met 6534 punten. De verdere eindstand was: 2. P. Babijn, Souburg, 6391; 3. C. Mommaas, Vlissmgen, 5921; 4. A. van Keulen, Vlissingen, 5437; 5. J. de Buck, Middelburg, 4729. BURGERLIJKE STAND middelburg. GeborenMagdalena J., d. v. l. Wijkhuijs en P. Harpe; Anna C. E„ d. v. A. Tholenaar en A. M. N. Verdaasdonk; Cornells G., z. v. C. Vader en C. op 't Hof; Izaak P., z. v. J. Boone en M. Versluis. OndertrouwdH. C. Visser, 28 j. te Wageningen en I. A. van Kesteren, 25 j-; M. J. Pluijmers, 31 j., te Rotterdam en P Geers, 30 j.; D. P. Klaassen, 39 j. en G. P. Hoek, 44 j.; T. H. Helfenstein, 31 j. en A. S. Buijs, 22 j. Gehuwd: P. H. van Dam, 24 j. en A. J. v. d. Dool, 23 j.; K. Adema, 27 j. en N. Huqsse, 20 j.; C. Wondergem, 25 j. en T. Breel, 25 j.; H. A. Acda, 32 j. en C Minderhoud 26 j.; J. de Fouw, 26 j. en E. Villeé, 26 j. Overleden: I. Hurting Imréné, 12 j.; J. Mesu, 85 j., geh. met M. Goverse; J. L. van Llssel, 51 geh. met C. Adriaanse; I J, A. Boot, 91 j., wedn. van A. van den Ênde; C. van Tigchelen, 77 j„ wed. van K. H. Burgerhoff; B. Oldeman, 57 j-, geh. met J. C. M. H, Kooman. De burgemeester van Vlissingen zal, in plaats van heden, morgen spreekuur hou den van 10.30 uur tot 12 uur v.m. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes, gelet op het bepaalde in art. 37, derde lid der Woningwet, brengt ter openbare kennis, dat vanaf 28 October 1952, gedurende 14 dagen, op de gemeen te-secretarie le afd.) ter inzage ligt het plan tot partiële herziening van het uit breidingsplan van Goes, een en ander, zoals is vastgesteld bij besluit van de raad van 22 October 1952, no. 4. SCHEEPSTIJDINGEN HAVEN VAN VLISSINGEN Aangekomen te Vlissingen 26 Oct.: MI- RA van Hamburg; 27 Oct.: HOOP OP ZEGEN van Antwerpen; JOHNSTAR van Schiedam; SVARTEN van Casablanca; VLIELAND van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 26 Oct.: RE FUGE I naar Londen; HOOP OP ZEGEN naar Corbylange; VLIELAND naar Odes- sa. Gepasseerd naar Antwerpen 27 Oct.: LEUVEHAVEN van Rambes; HARTEL van Hamburg; MELISKERK van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen 27 Oct.; CORSICA naar Londen; BANKA naar Rostock; DIEMERDIJK naar Rotterdam; DEO DUCE naar Odessa; 28 Oct: FRE- MA naar Denemarken; LAAGKERK naar Rotterdam. GROTE VAART WATERMAN 27 v. Rotterdam naar Wellington; ABBEDIJK 26 te New Or leans; AVERDIJK: 26 te Houston; DUI VENDIJK: 26 van Vancouver naar Rotter dam; GROOTE KERK: 25 van Dar Es Sabaam naar Tanga; JOH. v. OLDEN- BARNEVELDT: 28 te Amsterdam; LAU- RENSKERK: 28 van Rotterdam naar Cal cutta; LEOPQLDSKERK: 28 te Khorrsm- shar; AARDIJK: 27 van Tampa naar New Orleans; DALERDIJK: 27. van Rotterdam naar Vancouver; MAASKERK: 27 van Luanda naar Port Amboin; DIEMERDIJKt 28 te Rotterdam; LEUVEKERK: 28 van Rotterdam naar Calcutta; SCHIEDIJK: 26 van New York naar Java. Ingezonden Mededeling (adv.). Als de verkoudheidskiemen zich vast zetten, raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt in de knel. U krijgt het benauwdde besmetting woe kert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO-REX ja gen het bloed weer door de weefsels. MENTHO-REX verdrijft de kou via de bloedsomloop, zonder dat u iets hoeft in te nemen. Grote pot Mentho-Rex f. 1.25, Wat brengt de radio? donderdag 30 october 1952. hilversum i (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huis vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; NCRV10.00 Gram.; 10-30 Morgendienst; KRO11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziel luistert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (1230 12.33 Land- en tuinbouwmed.)12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13-20 Gram.; 13.35 Sopraan, alt en piano; NCRV14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.20 Strijkkwar tet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Klein koor; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Surinaamse volksmuziek; 18.00 Gram-; 18.35 „Op de stelling"; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. programma; 21.45 Vragen aan voorbijgangers; 22-15 Clavecimbel en viool; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gram. hilversum u (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; VPRO7.50 Dagopening; AVRO8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 De groenteman; ü-30 Gram.; 10.35 Ik weet, ik weet wat U niet weet; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 „De vrouw in gezin, maat schappij en staat", causerie; 11.10 Orkest concert; 12.00 Lichte muziek; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.50 „Uit het bedrijfsle ven"; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram-; 13.20 Metropole ork.; 14.00 „Ontmoetin gen met Christopher Blaze", hoorspel; 14,35 Mezzo-sopraan en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gram.; 16.15 „Van Pe- pita's en Mantilla's", causerie; 16.30 Or gel en piano; 16.45 Voor de jeugd; 17-30 Militaire causerie; 17.40 Reportage; 17.45 Regeringsuitz.: drs R. Kool; „Welvaarts plannen voor Suriname en zijn buren"; 18 00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18 25 Orkestconcert; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Discogram; 19.40 Ronde tafel parlement; 20.00 Nieuws; 20.05 Kaaio Pliilh- ork.; 21,05 „Struensee", hoorspel; 22.40 Reis Z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika; 22.45 De Hol landse week in Düsseldorf; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualiteiten; 23.3024.00 Zang, orgel en viool. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Lichte muziek; 12.30 Weerber-; 12,34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.1o Gram.; 14.30 Franse les; 15.15 Gram.; 17.00 Nieuws; 17-10 Gram.; 17.1a Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 VoordracM, 19.50 Gram.; 20.00 Klankbeeld, 20 20 Ver zoekprogramma; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Verzoekprogramma; 22-00 Nieuws, 2215 Kamermuziek; 22.5o23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2